Strijd aan het centrale Finsche front duurt voort. Volkenbondscommissie veroordeelt de houding van de Sovjet Unie. Geslaagd Finsch tegenoffensief in het Noorden? Russisch schip Britsch torpedojager gezonken. „Sxhenduiq. van vecpCicfitUtyen" Paul Reynaud in de Fransche Kamer pONDERDAG 14 DECEMBER 1939 HAARLEM'S DAGBLAD' 5 HELSINKI. 13 December Uit Suomussal- jni komt weinig nieuws, doch verklaard wordt dat de gevechten voortduren, Gemeld wordt dat de Finnen nieuwe stellingen gereed maken ten einde den Russen in een grooten slag ten ^oorden van de linie NurtmesUleaiborg te be strijden. Uit het gebied ten noorden van het Ladogameer worden verdere Finsche successen gemeld na een bloedlgen slag, doch voor het oogenblik zijn nog geen bijzonderheden be schikbaar. Volgens schattingen zouden de verliezen aan Finsche zijde in geen geval meer dan een vijfde bedragen van de verliezen der Russen. Het Roode Leger valt over het algemeen en masse aan. Fin sche officieren zeggen dat de voorhoeden der Russische troepen over het algemeen door ma chinegeweervuur volledig worden weggevaagd. Een niet bevestigd bericht verklaart, dat de Finnen Salla, een sleutelpositie aan het noor delijk front, heroverd hebben. De Russen trachten hier naar de zee door te breken. Wanneer dit bericht juist is, beteekent dat een groot succes voor het Finsche tegenoffensief, dat den geheelen dag in dezen sector gewoed heeft, aangezien de Russen het voornemen had den van Salla de basis van hun hoofdkwartier te maken. Toen de Finnen er uit wegtrokken, was er van ae plaats niets anders dan ronkende puinhoopen over. Toen het gros der Finsche troepen gedwongen was zich uit Salla terug te trekken, bleven mobiele patrouilles op ski's achter om de achterhoede-gevechten te voeren. Vele van deze manschappen zijn nooit uit de na bijheid van Salla vertrokken, zij verborgen zich en, gecamoufleerd in hun witte jassen berokken den zij de Russen veel verliezen. Het onmiddel lijke doel van de Russen is het spoorweghoofd van Kemijarvi, waar het Finsche noordelijke hoofdkwartier, halverwege de zee, gevestigd is. Havas meldt uit Helsinki: De Russen aarzelen niet een groot aantal manschappen en veel munitie op te offeren bij de op de Finsche stel lingen gerichte aanvallen. Over het algemeen wordt eerst een stoottroep naar voren gewor pen, die bijna steeds gedecimeerd wordt door het' vuur der Finsche automatische wapenen. Vervolgens wordt de kerngroep in gesloten ge lederen naar voren gebracht. Een typisch voor beeld van munitie verspilling is gegeven in het bombardement op de Finsche batterij van Koivisto op 8 December. Tijdens een mistigen dag vuurden de Sovjet Russische kruiser „Ma- rat", nog een tweede kruiser en verscheidene torpedojagers 42 salvo's uit al hun stukken af. De eenige resultaten die verkregen werden wa ren een doode en een gewonde onder de Fin nen. De mijnen vertragen den Russischen op- marsch aanzienlijk. Toen de Russische troepen den brug van de Vuoski betraden, lieten de Finnen deze in de lucht vliegen, waardoor tal rijke Russische soldaten den dood vonden. Uit Tallinn wordt vernomen, dat de Rus sische regeering besloten zou hebben tot ver sterking van het eiland Hogland. Berichten uit Wiborg melden dat de Russen sinds vijf dagen tevergeefs trachten de Finsche linie te doorbreken in het gebied van Taipale ten noorden van de Karelische landengte. Men raamt, dat de Russen in deze streek ongeveer 30.00 0 man hebben en minstens tien batterijen artillerie, doch hun pogingen waren tot dusver vruchteloos. Men merkt op dat de Sovjets hun troepen in sommige secties vier of vijf kilometer hebben teruggetrokken. De legerberichten. Het legerbericht dat ls uitgegeven door het Finsche hoofdkwartier luidt als volgt: Eenige vijandelijke aanvallen hebben zich voorgedaan in de streken van Tolvajarvi, waar de strijd met uiterste verwoedheid wordt voort gezet. De Finnen hebben vijf middelgroote tanks, vier stukken veldgeschut en een groot aantal automatische wapens buit gemaakt. Tij dens de aanvallen lijden de Russen zeer zware verliezen. Het communiqué maakt verder melding van optreden van patrouilles aan alle fronten en van de vernieling van verscheidene vijandelijke tanks. Het voegt hieraan toe dat op het Ooste lijke front de meeste vijandelijke aanvallen zijn afgeslagen. Ten aanzien van den strijd in de lucht deelt het communiqué mede. dat de Russische luchtstrijdkrachten de districten bij Hangoe gebombardeerd hebben evenals verschil lende eilanden in de Finsche golf. De Finsche luchtstrijdkrachten hebben de Rus- sische militaire bases gebombardeerd en machine i geweervuur gericht op Russische troepen. Het hoofdkwartier van het militaire district Leningrad deelt mede' dat de Sovjet-troepen op 13 December in het district Ukhta 105 K.M. van j de staatsgrens zijn gevorderd. In het district Petrozavodsk hebben zij de stad Kitela en het station Kitela aan de spoorlijn van Pikaranta De geheime zitting van het Engelsche Lagerhuis. 1 Toen het Lagerhuis gistermiddag bijeenkwam voor de openbare zitting, voorafgaande aan de ge heime, was de opkomst der leden ongewoon groot en het geroezemoes zóó luid dat Chamberlain bijna onverstaanbaar was toen hij de eerste vraag beant woordde. De perstribune was geheel bezet. Vijf minuten vóór het einde van het vragen uurtje kwam de Hertog van Kent binnen in marine uniform. Hij ging zitten op de plaats, die vroeger gewoonlijk door den Prins van Wales werd gebruikt. I Om 3.57 uur stond Chamberlain op. Hij vestigde i de aandacht van den Speaker op het feit dat er „vreemdelingen aanwezig waren". Het voorstel den „vreemdelingen order te geven zich terug te trek ken" werd zonder discussie aangenomen. Onmid j dellijk begonen de suppoosten met de verwijdering van de aanwezigen op de publieke en de pers tribune. Slechts de leden van het Huis, de Peers, I die niet kunnen worden uitgesloten en een aantal boden bleven in de vergaderzaal. Op de regeerings- bank zaten behalve Chamberlain, ook Churchill, Sir Samuel Hoare, Kingsley Wood, Hore Belisha, Burgin en Stanley. Alle toegangen tot het Huis waren gesloten; I itrenge maatregelen waren genomen opdat geen onbevoegden konden binnenkomen. Met goedkeuring van den Speaker werd het I volgend bericht uitgegeven over het verhandelde in de geheime vergadering: „De premier heeft een motie tot verdaging van het Huis ingediend. Er werd gedebatteerd over de organisatie van de be voorrading tot voortzetting van den oorlog". 1 De geheime vergadering heeft 7 uur 33 minuten geduurd. Om half twaalf Woensdagavond is het Huis uiteengegaan. naar Serdobol bezet. Met het oog op het on gunstige weer was er geen activiteit van de lucht macht in de Japansche waferen vergaan. 87 lijken geborgen, 560 vermisten. Het Japansche departement van buitenland- sche zaken heeft bericht ontvangen, dat het Sovjet Russische s.s. „Indigirka" (2336 ton) op 800 Meter van Wakkanai op Hokkaido is ver gaan. Er waren ongeveer duizend passagiers aan boord en de bemanning bestond uit 36 kop pen. Tot dusver heeft men 87 lijken gevonden, terwijl 390 opvarenden door de Japanners zijn gered en naar Wakkanai gebracht zijn, waar zij verzorgd worden. Thans worden nog 560 opvarenden vermist, doch men gelooft, dat hiervan ongeveer 200 nog in leven zijn. Bij ontvangst van het bericht heeft het ministerie van buitenlandsche zaken den tweeden secretaris der Sovjet ambassade, Genelalof, als volgt inge licht: ,De „Indigirka", weike op 8 December van Kamsjatka was vertrokken, is vergaan op een punt 800 Meter van Wakkanai met ongeveer duizend passagiers en een bemanning van 36 personen aan boord. De Japansche regeering heeft daarop de Noord-Japansche scheepvaartmaatschappij opgedra- ;en haar veerboot Karafuto-Maru naar de plek des onheils te zenden en heeft voorts allen Japanschen schepen, welke in de nabijheid varen opgedragen hulp te verleenen. De hooge zee maakt het red dingswerk voor de Japanners evenwel zeer moeilijk. Engelsch schip in de Noorsche territoriale wateren getorpedeerd. Slechts vijf van de 35 opvarenden gered. De Britsche Admiraliteit maakt bekend dat Woensdag omstreeks het middaguur het Britsche stoomschip „Deptford" door een Duitsche duik boot worde getorpedeerd op een kwart mijl ten noorden van Hanningsvarg in de Noorsche terri toriale wateren. Het schip zonk binnen een mi nuut en tot nu toe zijn slechts vijf opvarenden gered. De admiraliteit voegt hieraan toe dat dit in enkele dagen tijds het derde geval van schending der Noorsche neutraliteit is. Volgens United Press bestond de beman ning van de Deptford", die 5000 ton mat, uit 35 personen. Pilet Golaz president van Zwitserland. Voor de tweede maal gekozen. Uit Bern: De federale vergadering heeft met 142 van de 158 stemmen Pilet Golaz gekozen tot president van den Zwitserschen Bond voor 1940. Bovendien zijn de zeven federale raadsheeren Golaz, Obrecht, Motta, Etter, Baumann, Minger en Wetter herkozen. De nieuwe president is 31 December 1889 te Cossonay in het kanton Waadtland geboren. Hij heeft gestudeerd aan de universiteiten van Leip zig en Parijs en promoveerde in de rechten aan de universiteit van Lausanne. Ook in 1934 is hij president van den Zwitser schen Bond geweest. Nieuw onderdeel van de Britsche luchtmacht. „Veiligheidspatrouilles". Reuter verneemt uit gezaghebbende bron te Londen dat de Royal Air Force „veiligheids patrouilles" instelt als tegenmaatregel tegen het leggen van mijnen door Duitschland uit vlieg tuigen. Deze patrouilles vormen een volkomen nieuwe eenheid van de R. A. F. en worden gericht tegen de vijandelijke vliegtuigen, welke mijnen laten vallen, alsmede tegen de bases van deze vliegtuigen. Zij bestaan uit bombardementsvliegtuigen met machtige bewapening, die uitgerust zijn voor lange tochten. In feite breidt Engeland zijn kustdefensie uit, zoodat daardoor de pun ten gedekt worden, vanwaar Duitschland den rnijnen-oorlog tegen Engeland heeft uitgevoerd. Naar verluidt hebben Britsche toestellen met groot gemak Duitsche vliegtuigen afgeslagen, die trachten den aanval op Helgoland te ver- honderen. Men schrijft dit toe aan de grootere geschutskracht van het type bombardements vliegtuig, dat voor deze nieuwe patrouilles ge bruikt wordt. na aanvaring Honderdtwintig man om het leven gekomen. LONDEN, 14 December (Reuter). - De Britsche torpedojager „Duchess" is in aan varing gekomen met een ander Britsch oorlogsschip en gezonken. Het ministerie van marine deelt dien aangaande mede: „Het ministerie betreurt te moeten mede- deelen dat Z.M.'s torpedojager „Duchess" in aanvaring is gekomen met een ander Britsch oorlogsschip, dat niet werd be schadigd, en is gezonken. Men vreest, dat van de opvarenden slechts 1 officier en 22 minderen zijn ge red". De „Duchess" is een torpedojager van de „defender"-klasse en is gebouwd volgens het programma van 1930. Het schip had een waterverplaatsing van 1375, ton. De nor male bemanning bedroeg 145 man. H. M. KONINGIN ELISABETH VAN ENGELAND. Deze bekoorlijke foto, genomen door den hoffotograaf Cecil Beaton, is na dertig jaar een van de eerste foto's der Engelsche Koninklijke Familie, die in Buckingham Palace zijn gemaakt. De Koningin bevindt zich bij de deuren van de Blue Draving Room (de Blauwe Salon). Assemblée behandelt vandaag de ontwerpresolutie. De speciale commissie, die door de Volken- bondsvergadering is benoemd ter bestudeering van het beroep van de. Finsche regeering, heeft een ontwerp van resolutie uitgewerkt, dat zal worden voorgelegd aan de definitieve goedkeu ring van de vergadering. Behoudens nog aan te brengen wijziging, luidt het ontwerp als volgt: 1. De Volkenbondsvergaderiiig, constatoe rende, dat door de agressie, die zij jegens Finland Meer produceeren, minder verbruiken, meer sparen In zijn Woensdag in de Fransche Kamer uitge sproken redevoering heeft minister Reynaud o.a. gezegd: Gekozen moet worden tusschen twee politieke richtingen, n.l. het moreel van het land te steunen door te weigeren pijnlijke en moeilijke offers te vragen doch dit zou slechts kort kunnen worden volgehouden. Langs dezen weg zou men tot inflatie komen en dit zou de politiek zijn, die Hitier voor Frankrijk zou wenschen. Spreker is daartegenover van meening dat het moreel van het land veiliger behoed zal worden wanneer men het toont, dat de overwinning het resultaat zal zijn van de offers die het volk zal willen dragen. Hoe meer de vijand zich zal inspannen hoe meer Frankrijk dit zal doen. Wij moeten een wilsoorlog voeren aldus spreker. Wij moeten in ons zelf den wil vinden meer voort te brengen, minder te verbruiken en meer te sparen. De politiek der regeering is gericht tegen een stij ging der prijzen, tegen stijging der koersen, tegen inflatie. De minister zette vervolgens uiteen op welke wijze de regeering voornemens is dien strijd te voeren. In den loop van deze uiteenzetting wees hij er op, dat geëxporteerd moet worden op gevaar van verlies van den oorlog. Ook moeten de kapita len naar het land terug keeren. Tevens gaf de minister een uiteenzetting van de politiek die men wil voeren om het hoofd te bieden aan de uitgaven in deviezen, aan de massale aankoopen in het bui tenland. Bij die aankoopen wordt samengewerkt met Engeland. Toch zal het om in het buitenland te kunnen blijven koopen, noodig zijn dat het land zich beperkingen oplegt om minder in te voeren en meer uit te voeren. Reynaud zeide ten slotte: Wanneer wij niet den strijd ingaan, voorbereid cm alles te dragen, zou de oorlog gemakkelijk ver loren kunnen worden. Maar, zoo zult gij zeggen, gaan wij dan Duitschland nabootsen? Gaan wij Duitschland, om het te overwinnen, het regime ont- leenen, dat onze beschaving tegen de borst stuit en dat zij met afschuw verwerpt? Welnu ik antwoord daarop: het verschil tusschen hen en ons zal niet liggen in de intensiteit der krachtsinspanning, in de onmetelijkheid van het afstanddoen. Het zal liggen in een eenvoudig feit te veronachtzamen voor sommigen, maar onmetelijk groot in onze oogen: het feit, dat bij ons een vrij parlement beslist uit naam van een vrij volk, dat de noodzakelijke poli tiek zal aanvaarden en die tot het einde toe zal doorzetten. NIEUWE ZWEEDSCHE REGEERING VOOR HET PARLEMENT. De nieuwe Zweedsche regeering is Woens dag in een plenaire zitting aan de beide Kamers voorgesteld. In de regeeringsverklaring wordt gezegd dat „gezien den internationalen toestand en de be- beproevingen, die deze toestand zelfs aan het Zweedsche volk oplegt, het oogenblik geschikt geoordeeld werd om het reeds eerder onder oogen geziene denkbeeld van een coalitieregeering met deelneming van vertegenwoordigers van alle be langrijke partijen te verwezenlijken ten einde de regeeringsverantwoordelijkheid te verdeelen. De coalitieregeering zal het streven voortzetten naar versterking van het vertrouwen en den eerbied voor den wil van het volk om zijn on afhankelijkheid en zijn neutraliteit te handhaven, welk streven de samenwerking met zich mede brengt met de andere neutrale landen, die vrij zijn van bondgenootschappelijke banden, ten behoeve van de handhaving van de gemeenschap- pelijike neutrale belangen en het behoud en de versterking van de Noordsche samenwerking. De beproevingen, die Finland hebben getroffen, heb ben het Zweedsche volk diep ontroerd. De wil om humanitairen en materieelen steun te ver leenen, die overal spontaan aan den dag treedt, bezielt ook de regeering. De huidige toestand is een uitnoodiging om zich aaneen te sluiten rondom de groote taken, waaronder de voort zetting van de versterking der landsverdediging en van de veiligheid in nationaal economisch opzicht de belangrijkste plaats inneemt. De coalitieregeering hoopt dat alle kringen der natie haar zullen steunen in haar streven om het land door de huidige moeilijkheden heen te leiden en daarbij vrede en vrijheid te behouden. Het is een nationale plicht voor allen en ieder om in woord en daad voorzichtig heid te betrachten, ten einde het werk der regeering niet moeilijker te maken". Sommige bladen bereiden het nieuwe kabinet een koele ontvangst. „Svenska Dagbladet" ziet er veeleer een parlementaire commissie in; de „Stockholm Tidningen" schrijft dat de berg een muis gebaard heeft. De liberale „Dagens Nyheter" doet opmerken dat een deel van de critiek op de vorige regeering voortkwam uit de teleurstelling dat er geen voorstanders van een interventie politiek in de Finsche aangelegenheden in zaten. Nu. zoo schrijft het blad, zal het kabinet wer kelijk het geheele parlement achter zich hebben. Het orgaan wijst er verder op dat Sandler ge heel vrijwillig is vertrokken en niet onder den druk der Duitsche perscampagne. Volgens „Socil Demokraten" zal het kabinet den nadruk leggen op de onwrikbare vastbe slotenheid van Zweden om den vrede en de neu traliteit te verdedigen. heeft gepleegd, de Sovjet-Unie in gebreke is gebleven, zoowel ten opzichte van zijn eigen politieke overeenskomst met Finland als ten aanzien van het pact van Parijs en art. 12 van het Volkenbondshandvest, en dat zij op den vooravond der agressie, zonder rechtsgronden, het door haar in 1932 met Finland gesloten niet aanvalspact opzegde, dat tot eind 1945 van kracht zou blijven, veroordeelt plechtig het op treden der Sovjet Unie tegen den Finschcn staat, doet een dringend beroep op ieder lid van den Volkenbond om Finland den materieelen en humanitairen steun te verleenen, waartoe het in staat is, en zich te onthouden van ieder op treden, dat het weerstandsvermogen van Finland zou kunnen verzwakken, machtigt den secretaris generaal de medewerking te verleenen van zijn technische diensten voor de organisatie van den bijstand aan Finland, die hierboven genoemd is en machtige eveneens den secretaris-generaal krachtens de resolutie van de Volkenbondsver gadering van 4 October 1937 om staten, die geen lid van den Volkenbond zijn, te raadplegen over eventueele samenwerking. 2. Overwegende, dat Rusland ondanks de tot dit land gerichte uitnoodiging geweigerd heeft in den raad en de Assemblée te verschijnen bij de bestudeering van zijn geschil met Finland, dat het daardoor in gebreke is gebleven ten opzichte van een der meest essentieele verplichtingen van den Volkenbond voor de waarborging van den vrede en de veiligheid der naties en optreedt alsof de Volkenbondsraad en -vergadering, met de missie, die hun door artikel 15 van het hand vest wordt opgedragen, niet bestonden, dat het tevergeefs getracht heeft zijn weigering te recht vaardigen door de betrekkingen aan te voeren, die het aangeknoopt heeft met de z.g. door de Finsche bevolking volgens het vrije spel van haar instellingen erkende regeering, dat Rusland zich niet alleen schuldig heeft gemaakt aan schending van een van zijn verplichtingen, voortvloeiende uit het handvast, maar zich door eigen schuld buiten het handvest heeft ge plaatst, dat de Raad bevoegd is volgens de be palingen van artikel 16 om de consequenties te trekken, die deze toestand met zich mede brengt, den raad aan zich over de kwestie uit te spreken. Een later bericht meldt, dat de commissie den hierboven vermelden tekst definitief heeft aangenomen. Heden zal het ontwerp aan de Volkenbonds vergadering voorgelegd worden. Alleen de gedelegeerden van Zweden en Noorwegen verklaarden met het ont werp accoord te gaan op voorbehoud van goedkeuring hunner regeeringen. PGOEHAMMA VRIJDAG 15 DECEMBER HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. Algemeen programma, verzorgd door de NCRV. 8.Berichten ANP 8.05 Schriftlezing. Meditatie. 8.20 Gramofoonmuziek (9.30—9.45 Gelukwenschen) 20.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek 11.15 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek (Om 12.30 Berichten ANP). 12.45 „Een woord voor U", toespraak. 12.55 Orgelconcert 1.45 Christ, meis jeskoor „Vocina" met pianobegeleiding en gramo foonmuziek. 2.25-2.55 Christ, lectuur. 3.Fluit en piano. 3.45 Gramofoonmuziek 4.30 Causerie „Kerst versiering". 5.Consonanten en gramofoonmuziek 6.30 Voor tuinliefhebbers. 7.Berichten 7.15 Lite rair halfuur. 7.45 Berichten ANP„ herhaling SOS- Berichten. 8.„Acis und Galathea". opera. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.Berichten ANP. 10.05 Cau serie „Ons gezin in de crisis". 10.35 All Round-sex tet. 11.35 Gramofoonmuziek ca. 11.5012.00 Schrift lezing. HILVERSUM n. 301.5 M. 8.— VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.00—12.00 VARA 8.Berichten ANP Gramofoonmuziek. 10.Mor genwijding 10.20 Gramofoonmuziek. 10.30 Zang, orgel en gramofoonmuziek. 11.Declamatie. 11.15 VARA-orkest. 12.De Palladians 12.45 Berichten ANP, gramofoonmuziek 1.AVRO-Amusements- orkest en soliste (opn.) 1.45 Gramofoonmuziek 2. Voor de huisvrouw 2.10 Disco-causerie 3.Piano voordracht 3.30 AVRO-Dansorkest 4.Gramofoon muziek met toelichting 4.30 Clavecymbelvoordracht 5.Declamatie 5.30 Gramofoonmuziek 6.006.25 De Ramblers 6.30 Letterkundig overzicht. 6.50 Zang met pianobegeleiding. 7.„De gi-ondslagen van het democratisch socialisme", lezing. 7.18 Berichten ANP. 7.30 „Weer kinderpostzegels", toespraak. Hierna: Berichten. 7.35 Cyclus „De boeken van den Bijbel", 8.A Cappella-koor van het Collegium Musicum „D. F. Scheurleer" 8.30 Cyclus „Het ont waken van het platteland" 9.Radiotooneel 9.20 VARA-orkest 10.Hammond-orgelspel. 10.10 Gra mofoonmuziek 10.40 Avondwijding 11.Berichten ANP 11.10 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.4012.Zang en orgel. ENGELAND, 391 en 449 M. 12.20 Henry Hall en zijn orkest 1.05 Causerie 1.20 Berichten 1.302.20 BBC-Schotsch ork. 3.203.55 Het Kenilworth octet. 4.20 Berichten 4.35 Balalaika en gitaar. 5.20 Kinderhalfuur 5.59 Pianovoordracht 6.20 Causerie 8.35 Revue-programma. 9.20 Berich ten. 9.35 Radiotooneel 10.35 Radiotooneel met mu ziek. 11.05 BBC-orkest en solist. 11.50 Billy Ternent en zijn orkest. 12.2012.35 Berichten. RADIO-PARIS. 1648 M. Geen opgave ontvangen. KEULEN. 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek 7.408.50 Amusements sextet 9.3010.en 19.45 Gramofoonmuziek 11. Literair-muzikaal programma. 11.20 Concert 12.20 Omroeporkest en solist. 1.35 Populair concert. 2.20 Zang 2.50 Concert 3.50 Bont programma 4.30 Lite rair-muzikaal programma. 4.50 Folkloristisch pro gramma. 5.10 Studenten-orkest 6.20 Otto Dobrindt's orkest. 7.35 Zie Deutschlandsender. 9.50 Nachtcon cert. BRUSSEL, 322 M. 12.29 Gramofoonmuziek 12.51 en 1.30 Omroepdans orkest 1.502-20 Gramofoonmuziek 5.20 Zang 5.50 Jazzmuziek (gr.pl.) 6.35 Vioolvoordracht. 7.20 en 7.45 Gramofoonmuziek 8.20 Uitzending voor soldaten 8.50 en 10.30 Omroepsymphonie-orkest en solist. 10.5011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.29 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Radio-or kest 1.502.20; 5.20 en 6.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Uitzending voor soldaten. 8.50 en 9.35 Radio-orkest en soliste. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 1VI 7.35 Folkloristisch programma 8.05 Omroeporkest 9.20 Berichten 9.50 Hans Busch' orkest. 10.29 Poli tiek overzicht. Hierna: Kamermuziek en 2ang. 11.20 Berichten. Hierna tot 12.20 Nachtconcert.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9