„T>e ongeluksvogel!' STOFZUIGERS KERSTGESCHENKEN KLOOSTERHUIS ONS KNIPPATROON Radio Moors "ZATERDAG 1G DECEMBER '1939 HAXREEM'S D'AGBEAD Nationaal Jongeren Verbond. Voor de afd. Haarlem van het Nationaal Jongeren Verbond sprak Vrijdagavond in de bovenzalen van „De Kroon" te Haarlem dr. W. K. M. Feuilletau de Bruijn, gep. kol. N. I. L., over het onderwerp: „De economische verdediging van Nederland". Spr. begon met te zeggen dat Duitschland den wereldoorlog verloor niet aan het front maar dooi de hongerblokkade. Dit zal nu niet gebeuren, Duitschlands voedselvoorziening is nu veel beter voorbereid. Rusland viel ineen doordat de leiders hei leger het vuur instuurden zonder behoorlijke be wapening. Daardoor ontstond de revolutie. Voor een leger van 250.000 man aan het front, zijn 2 millioen man achter het front noodig. Valt dit „burgerfront" in elkaar, dan volgt ook spoedig het leger. Voor de verdediging van het burgerfront is een goede luchtafweer noodzakelijk. De luchtver dediging moet dus uitstekend in orde zijn. Is dit met het geval, dan is niet alleen de regeering, maar dan zijn wij allen verantwoordelijk. Spr. maakte er het Nederlandsche volk een verwijt van, dat het bij zijn regeering niet krachtig genoeg heeft aan gedrongen, te zorgen voor een goede luchtafweer, al wilde hij, tegelijk gaarne hulde brengen aan deze regeering voor wat zij in dit opzicht heeft gedaan. Maar de vrijwillige luchtbescherming moet worden vervangen door luchtbeschermingsdienstplicht. Komende tot de voedselvoorziening, zeide spr. dat tegen het einde van den wereldoorlog Neder land voor de keus stond óf te verhongeren óf aan den oorlog deel te nemen. De Noordzee lag vol mijnen; één vaargeul was er maar, waardoor onze schepen alleen konden va ren onder Duitsch convooi en Frankrijk en Engeland zeiden: elk schip dat onder Duitsch convooi vaart, verklaren wij prijs. Dit deed de deur dicht voor onze scheepvaart. Engeland kan ons verhinderen aan Duitschland vleesch en zuivelproducten te leveren door onzen aanvoer van veevoeder af te snijden. Waarom snijdt men nu Duitstchland den export af? Omdat het moet uitvoeren, want het heeft veel te weinig goud. Het moet betalen met goederen. Doel van eiken zee oorlog is altijd het afsnijden van eikaars handel en geen der partijen ontziet daarby den handel der neutralen. Wat zjjn nu onze verdedigingsmiddelen? Wij beschikken in Ned. Indië over tal van pro ducten, waarmede wij economischen druk kunnen uitoefenen. Laat de regeering zich dit te gelegener tijd herinneren! De voedselpositie van Nederland ziet spr. niet ernstig in. Men kan door aanplanting van aardappelen enz., zorgen voor veevoeder. Waar spr. zich wèl ongerust over maakt, dat is de samenwerking. Komt die er niet, dan moeten wij honger lijden. Het is onbegrijpelijk, dat de regeering nog niet tot distributie van brood is overgegaan. Wij komen per jaar 300.000 ton aan broodgraan te kort. Er zijn in dit opzicht veel te optimistische cijfers door de regeering gepubliceerd. Zou het zulk een offer zijn voor het Nederlandsche volk brood te eten van graan dat tot 80 pet is uitgemalen in plaats van tot 70 pet.? In Engeland is in den wereldoorlog een felle klassenstrijd gevoerd. Een algemeene nationale sta king werd zelfs afgekondigd, maar ging tenslotte niet door omdat men inzag dat de toestand aan het front die niet toeliet. Zulk een klassenstrijd vindt men in den oorlog in alle landen, die er aan deel nemen. De eenige oplossing is dat ondernemers en werknemers met elkaar samenwerken: wederzijds moet achting voor elkander ontstaan. Er moet ko men nationale moreele herbewapening in de industrie. Spr. ziet den democratischen staat nog altijd als een groep van menschen, die samenwer ken in goodwill, redelijkheid en overleg. Geen op legging van macht van de eene groep over de andere groep! En men leere en waardeere de les sen van de geschiedenis. De Engelschman zegt: „right or wrong, my country". De Amerikaan: „right or wrong, mij pocket". Er is nog een andere democratie: „right or wrong, our commonwealth!" Men probeere daarom de democratie te verbete ren.'Dit is ook de wensch van het Nationaal Jonge ren Verbond. Voor de jongeren ligt hier een mooie taak. Na de pauze werd vertoond de bekende Neder - landsch-Indische Legerfilm, welwillend ter beschik king gesteld door den commandant van de Koloniale Reserve. De bijeenkomst was zeer druk bezocht en was geopend met een kort woord van den voorzitter der afd. Haarlem van het N. J. V., den heer D. J. M. A. Braakenburg van Backum, die o.a. den gar nizoenscommandant en den burgemeester van Castricum welkom heette. De Centrale School aan de Friesche Varkenmarkt. Ingevolge art. 22bis der Lager onderwijswet 1920 moet de Raad van Haarlem vóór 1 Februari a.s. besluiten of de instandhouding van de openbare scholen voor gewoon L. O., waarvan het aantal leer lingen. over het jaar 1939 minder heeft bedragen dan 125, op grond van art. 19 der wet wordt ge vorderd. De Centrale School voor gewoon L. O. no. Ill aan de Friesche Varkenmarkt 22, welke over 1939 een gemiddeld aantal leerlingen had van 122, zou met ingang van 1 September 19<J0 moeten worden opgeheven. Voor zooveel noodig vestigen B. en W. er de aandacht op, dat deze school is samengesteld uit leerlingen, behoorende tot het 7e leerjaar (z.g. kop- school). Ingevolge art. 3, 2e lid, der Lager-onder- wijswet 1920 is bij Kon. Besluit van 16 Augustus 1933, vergunning verleend, dat de Centrale Scholen alhier de eerste zes leerjaren niet behoeven te om vatten. Indien dus in de klasse van de scholen voor gewoon L. O. het aantal leerlingen minder is dan gewoonlijk, dan ondervindt de Centrale School daarvan een jaar later de gevolgen. Zoo laat thans de in 1933 geldende bepaling, dat de leerlingen, die op 1 September tot de school werden toegelaten, den leeftijd van 6 jaar (voor dien 5Vi jaar) moesten hebben bereikt, haar in vloed gelden. Intusschen meenen B. en W., dat de invloed van de hiervoren geschetste omstandigheid het volgend jaar niet zoodanig zal zijn, dat het gemiddeld aan tal leerlingen der Centrale School no. Ill beneden het vereischte gemiddelde van 125 zou blijven. Ook de bijzondere tijdsomstandigheden zijn oor saak geweest, dat het aantal leerlingen van genoem de school, welke tengevolge van de bezetting van het gebouw door de militairen niet op 1 September j.l. kon beginnen, beneden de verwachting is ge bleven. De Centrale School voor gewoon L. O. no. Ill, aan de Friesche Varkenmarkt 22, is bestemd om de leerlingen van de 6e klassen uit het centrum der stad op te nemen. Zou deze Centrale School dus worden opgeheven, dan bestaat er voor de leer lingen uit dat stadsgedeelte geen gelegenheid meer om het 7e leerjaar te volgen, tenzij deze zouden worden verdeeld over de Centrale Scholen Nos. I (Weltevredenplein 1) en II Linschotenstraat 57a). Een zoodanige verdeeling stuit echter op groote bezwaren wegens den grooten afstand, welken de leerlingen zouden moeten afleggen, nog afgezien van de vraag of het. wat de lokaalruimte aan ge noemde scholen betreft, mogelijk zou zijn de leer lingen te groepeeren in de voor hen bestemde klasse. Plaatsruimte is n.l. aan laatstgenoemde scho- ler niet aanwezig, zoodat eventueele overplaatsing van leerlingen gepaard zou gaan met uitbreiding van het aantal lokalen. Naar de meening van B. en W. is er dan ook alle reden tot toepassing van het 2e lid van art. 22bis der Lager onderwijswet 1920. Te dien einde moet de raad vóór 1 Februari 1940 verklaren, dat de instandhouding der school, inge volge art. 19 van genoemde wet wordt gevorderd; deze beslissing is onderworpen aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten. B. en W. stellen dpn raad daarom voor tot in standhouding van de Centrale School voor gewoon lager onderwijs no. Ill te besluiten» „Kerstmis moet juist nu gevierd worden." Bijeenkomst van „Kerk en Vrede". Vrijdagavond hield de Vereeniging „Kerk en Vrede" een bijeenkomst in de Evang. Luthersche Kerk te Haarlem. Dr. R. H. Oldeman opende den dienst. Het Kind in de kribbe, de redder der menschen. staat in dezen tijd in tegenstelling tot den oorlog, den beul der menschen. Moeten wij het Evangelie opbergen tot er weer normale tijden aanbreken? Neen. Wij moeten Kerstmis ook thans vieren. Immers, God laat. zijn zon ook opgaan over goeden en boozen. Wij willen opnieuw getuigen van onze keuze voor Christus. Ds, Oldeman ging de bijeenkomst voor in gebed. Daarna werd Psalm 33 vers 5 en 9 gezongen: „Geen ding geschiedt er ooit gewisser". Ds. M. Hinlopen begreep dat menigeen thans zegt: „Zoo kunnen we geen Kerstmis vieren. Ruim 1900 jaar gaat het Evangelie door de wereld maar ook nu weer zien we de leden der Christenheid te genover elkaar op het slagveld staan. Je zou de ver siering van de Kerstboomen wel als een leugen wil len verbannen. Toch zou dit onjuist zijn. Het Kerst feest is niet het feest van wat wij menschen ge daan hebben. Kerstmis is het feest van wat God gedaan heeft. Hij heeft ons zijn eenig geboren Zoon gegeven. God heeft deze wereld van duistere wol ken lief. Het Kerstevangelie is ook en juist in oor logstijd een Blijde Boodschap. Het is ontzettend dat er weer oorlog is, en ner gens huivert gesterker over den nacht der zonden dan bij de kribbe met het kïndeke. God schenkt ons Jezus als het licht der wereld, dat ons redt van het duister. Daarom zwijgen wij niet in dezen tijd. Christus in de kribbe zegt ook nu tot de oorlog gerende wereld: „Ik heb U lief." Oorlog is een niet op zichzelf staand verschijnsel, maar is het gevolg van onze zonden. Oorlog en Kerstevangelie zijn een onverzoenlijke tegenstelling. Oorlog is zonde en bevordert de zonde. Christus roept zijn kerk om te strijden tegen deze zonde. Lord Balfour heeft onlangs gezegd dat pacifisme heel goed is, wanneer hei overal wordt nagestreefd, maar dat thans getuigenissen tegen den oorlog staatsgevaarlijk zijn. Men kan even goed beweren dat Christendom heel goed is als maar eerst alle menschen Christenen zijn. Christus roept zijn Kerk niet om enkele teksten vast te houden, doch het heele Evangelie te dienen. Jezus zegt niet: „Bidt voor degenen, die gij geweld aan gaat doen", maar „Bidt voor degenen, die U geweld aandoen." Christus roept zijn Kerk op agressief op te treden tegen de zonde. Dit is niet de agressiviteit van het brute geweld, maar van het Geloof. De zonde kan niet met de zonde be streden worden. Wij mogen met geen enkele zonde, niet met de duisternis vertrouwd raken. Oorlogs- dienst en dienst van Christus kunnen niet samen gaan. Christus houdt niet op met het werk, dat hij aan ons begonnen is. Het Kerstevangelie roept ons op tot Christus. Daarna werd gezongen „O, heilige dag, naar wiens komst we verlangen." Dr. M. van der Voet vroeg: „Wat hebben de leden van Christus' Kerk geantwoord op Christus' woord: „Mijn vrede geef ik U"? Wij moeten het woord vrede in ons hart, ons huis, de maatschappij cn dc wereld letter voor letter opnieuw leeren spellen. Men kan zijn tranen niet bedwingen wanneer we nagaan wat of wij er thans van terecht hebben ge bracht. Men raadt ons allerwegen niet teveel te denken. Men kan probeeren de gedachten een poosje stil te zetten, maar wanneer het ons niet loslaat dat er gespeeld wordt met menschënlevens, en dat aan het noodige gebrek is dan worden we bedroefd bij het uitspreken van het woord „vrede". De oorlog is de vergelding over hetgeen achter de schermen al zoo lang is verknoeid. En zoo krijgt het krijgsbedrijf ook thans verband met de ontwikke ling der menschheid door alle eeuwen. Het Kerstfeest komt tot ons oordeelend en toch bevrijdend. De komst van de Messias is vredesfeest. Onze verwondering en onze blijdschap is dat Christus ondanks alles toch tot ons komt. Ook in oorlogstijd zegt Christus tot ons: „Mijn vrede geef ik U". Hooren wij dat wel? Het is moeilijk om Chris tus thans vredevorst te laten zijn. Wij weten ons deelgenoot aan den nood van de wereld zooals een reddingsboot ook in brand kan geraken wanneer het groote schip in vlammen staat. Wij hebben het moeilijk, wij staan in een ver wrongen wereld. In antwoord op Christus' roep bui gen wij beschaamd ons hoofd en zwijgen, maar blij- en op onze post staan om te wachten op zijn Rijk. Na het Gezang „In Hem verschijnt, uit Hem zal spreken" werd de bijeenkomst besloten met gebed. C. KAHMANN, v/h. Directeur i/d firma N.Z. VOORBURGWAL 332, Telef. 33016, AMSTERDAM. Verlichtingsartikelen - Bronzen beelden T 6761 Middagjapon van effen zijde, met gar neering van plissés. Ben. stof 3.10 M. van 1 M Maat 42. Prijs van het patroon 26 ets. Het is van Maan dag af gedurende een week verkrijgbaar bij de bureaux van dit blad Gr. Houtstraat 93 en Soen- daplein 37. (Adv Ingez. Med.j Tentoonstelling van konijnen. Georganiseerd door „Het Raskonijn". Vrijdagavond is in het gebouw „St. Bavo" aan de Smedestraat te Haarlem de groote nationale konijnen tentoonstelling, georganiseerd door de Konijnenfokkersvereeniging „Het Raskonijn", in tegenwoordigheid van een groot aantal genoo- digden en belangstellenden geopend. De voorzitter, de heer J. W. Akkerman, sprak een hartelijk woord van welkom, speciaal tót de vertegenwoordigers van het Gewest Gooi en Sticht, „Ons Genoegen" te Zaandijk, „Streven tot -beter" te Den Helder, en „L.E.O.", te Leiden, door wier medewerking het aan ,Jïet Raskonijn" mogelijk werd gemaakt, deze tentoonstelling te organiseeren. Spreker bracht dank aan d-e in zenders; aan de schenkers van de eere en andere prijzen en aan de keurmeesters, de heeren J. D. Rol, J. F. Hannema en L. van Essen, die van 's morgen negen tot 's avonds zes uur zeer se rieus gewerkt hebben. Hoewel de tijd van voor bereiding voor deze tentoonstelling heel kort was. heeft de secretaris-penningmeester, de heer Klaas van Dijk, toch niet eer gerust, voor deze tentoonstelling geopend kon worden. Voor zijn groote en onvermoeide medewerking bracht spr. hem hartelijk dank. Ook dankte hij de directie en het personeel van het gebouw Sint Bavo, die zoo flink bij het in orde brengen van de ten toonstelling hebben geholpen. Hiermede ver klaarde hij de expositie voor geopend. Namens het Gewest Gooi en Sticht sprak de heer P. J. W. K a 1 k s m a. Hij betreurde het, dat de fokkers in ons land niet meer dieren naar Haarlem hadden gezonden; dit is de reden, dat het aantal inzendingen veel kleiner is geworden, dan verwacht en gehoopt werd; er zijn ditmaal slechts 428 inzendingen, maar er zijn heel mooie exemplaren bij. Dat' „Het Raskonijn" echter toch heeft doorgezet, waarmee het algemeen belang gediend wordt, verheugde spieker ten zeerste. Namens genoemd Gewest uitte hij daarvoor zijn warmen dank. Hij hoopte, dat de tentoonstelling zou slagen, opdat de financdeele offers, die „Het Raskonijn" er zich voor heeft moeten getroosten, zoo gering mogelijk zullen zijn. De heer G. Lichtenberg sprak de stel lige verwachting uit, dat de tentoonstelling zou slagen, omdat „Het Raskonijn" er zooveel moeite voor gedaan heeft. Voor hen, die er van houden de dieren rustig te bekijken, deed spreker de ge ruststellende mededeeiing, dat er geen rad van avontuur is en dat de bezoekers ook niet lastig zouden worden gevallen door menschen, die loten willen verkoopen. De tentoonstelling van dieren is en moet de hoofdzaak blijven. Spreker be treurde het, dat de huidige internationale ver wikkelingen oo-k op deze liefhebberij hun terug slag hebben, ,ymaair" zei hij, „als u straks de zaal binnenkomt, zult u een unicum in dezen tijd zien: u zult hier de Russen en de Polen nog naast elkaa-r kunnen zien zitten!" (Applaus). Daarna gingen de aanwezigen de inzendingen bezichtiging. Met veel belangstelling keek men naar de Lotharingers, Vlaamsche reuzen en hoe de langoren nog meer mogen heeten. De belangrijkste prijzen werden als volgt toe gekend: Beste dier.e groote rassen: S. de Groot. Alk maar: beste Vlaamsche reus: A. van Driel, Be verwijk; beste dier middenrassen: P. Pos, Neder- liorst den Berg; beste dier kleine rassen: A. de Cock, Tilburg; beste dier dwei-grassenZ. v. d Keuken, Bussum; beste zilver: P. Kaspers, Zutfen; beste Hollander: J. Smit, Spanbroek: jeste kortharige: J. van Amerongen, Bussum; beste alaska. Y. Baarda, Leeuwarden; beste zil vervos: A. P. de Wit, Den Helder; beste papilion: W. Wijmans, Arnhem; beste Lotharinger: A. W. J. Weimer, Hilversum; beste groote Chinchilla: S. J. Post, Bussum; beste kleine Chinchilla: R. v. d. Dolder, Meppel; beste collectie Vlaamsche Reuzen: P. Korsten, Haarlem; beste collectie Japanners: A. J. Willemse, Heemstede; beste collectie Hollanders: P. M. Siffels, Zaandam; beste collectie Zilvers: P. v. d. Mij, Rijnsburg, beste collectie dwerg-rassen: Th. J. Belt, Leiden. Wé kunnen een bezoek aan deze tentoonstelling zeer zeker aanbevelen. Zij is tot en met Zondag avond geopend. 45 BEKENDE MERKEN - Ook ln huurkoop DE STOFZUIGER CENTRALE HAGEMAN GED. OUDE GRACHT 52 - TELEF. 12762 (Adv ingez. Med.j ZONDAG 17 DECEMBER 1939. HILVERSUM I, 1875 en 414.4 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding, 9.30 Gewijde muziek Hierna Evangelisch Luthersch kerkkoor „Cantate Hierna Evangelisch Luthers kerkkoor „Cantate Deo" en orgelconcert. 12.15 „Katholicisme en cul tuur in Finland", lezing. 12.35 Gramofoonmuziek. 12.45 Berichten A. N. P. 1.C0 Letterkundige cause rie 1.20 KRO-Melodisten. 2.00 Godsdienstonder richt. 2.30 Gramofoonmuz. 3.00 KRO-Kamerorkest en solist. 3.45 Gramofoonmuziek.- 4.00 KRO Kamerorkest. 4.30 Ziekenhalfuurtje. 4.55 Gramo foonmuziek. 5.00 Gewijde muziek (gr.pl.). 5.20 Nederlandsch Hervormde Kerkdienst. Hierna: Ge wijde muziek (gr.pl.). 7.45 Berichten. 7.50 Gramo foonmuziek. 8.00 Berichten A. N. P., mededeelin- gen. 8.15 Vroolijk programma. 9.00 Populair con cert. 9.20 Het Rococo-octet. 9.45 Radiotooneel. 10.30 Betichten A. N. P. 10.40 Epiloog. 11.00—M:30 Esperantolezing. HILVERSUM II, 301,5 M. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VPRO. 5.30 VARA. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Berichten. 9.05 Tuin- bouwhalfuurtje. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.40 Cau serie „Van Staat en Maatschappij". 9.59 Berichten 10.00 Voor de kinderen. 10.30 Doopsgezinde Kerk dienst. 12.00 Cyclus „Onze Weermacht". 12.25 Gra mofoonmuziek. 12.45 Berichten A. N. P., gramofoon muziek. 1.00 Zang met orgelbegeleiding. 1.30 Cau serie „Een gesproken mailbrief". 1.50 Gramofoon- naiziek. 1.55 Declamatie. 2.002.27 Boekbespreking. 2.30 Leden van het Omroeporkest en solisten. 3.45 schilderijbespreking. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.05 Mannenkoor „Concordia S. H. V.". 4.25 AVRO- Dansorkest en soliste. 4.55 Sportnieuws A. N. P. 5.00 Gesprekken met luisteraars. 5.30 Voor de kin deren. 6.00 Bravour en Charme. 6.30 Sportpraatje. 6.45 Sportnieuws A. N. P. 6.50 Interview. 7.00 VARA Kalender. 7.05 Schuldig of onschuldig? 7.3( Rosian-orkest. 8.00 Berichten A. N. P., mededee- lingen. 8.20 Omroeporkest en solist. 8.55 Toespraak .Gezellig warm". 9.00 Hersengymnastiek. 9.30 AVRO-Musette-ensemble en solist. 10.00 Radio tooneel. 10.30 AVRO-Amusementsorkest. 11.00 Be richten A. N. P., Gramofoonmuziek. 11.3012.00 Dansmuziek (gr.pl.). ENGELAND, 391 en 449 M. 12.20 Alfredo Campoli en zijn orkest. 1.00 Decla matie. 1.20 Berichten. 1.30 Vocaal concert. 2.05 Het Novelty-septet en solist. 2.35 Voor tuinliefhebbers. 2.50 Orgelspel. 3.05 Het Londensch Philharmonisch Voor Ulo (Postpapier: Zytstraat 51 tel.1059? (Adv. ingez. Med, orkest. 4.05 „The Alphas". 4.20 Berichten. Causerie. 4.55 BBC-Variété-orkest en solisten. Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.35 Radiotooneel.; Programma, gewijd aan Venetië. 8.15 Kerkdie 9.00 Liefdadigheidsoproep. 9.05 Causerie „Mal your own music".' 9.20 Berichten. 9.30 Het on van het Grand Hotel te Eastbourne. 10.20 Dq matie. 10.35 Het Stratton-strijkkwartet. 11.05! loog. 11.15 BBC-Salonorkest. 12.00 Pianoduet 12.20—12.35 Berichten. RADIO PARIJS, 1648 M. 12.05 Gramofoonmuziek. 12.35 Pianovoordra 1.05 Nationaal orkest en het Félix Raugel-k 2.00 Gramofoonmuziek. 2.05 Zang. 2.15 Vervolg I.05. 3.35 Het Loewenguth-kwartet. 4.20 Zang. Radiotooneel. 5.50 Symphonieconcert. 8.20 Hat tooneel. 9.00 Gramofoonumuziek. 9.05 Natio: orkest. 10.20 Solistenvoordracht. 11.00 Gramofo muziek. 11.2011.50 Muziek op oude intsrumen KEULEN, 456 M. 5.20 Havenconcert. 7.30 Gramofoonmuziek. j Zang, cembalo en orgel. 9.50 Vöiksliederenoenei 10.35 „Der betrogene Kadi", opent, 11.35 Graj foonmuziek. 12.00 Omroeporkest en solist. 1.35 pulair concert. 3.20 Verzoekconcert. 7.35 Gramof» muziek. 9.50 Zie Deutschlandsender. BRUSSEL. 322 M. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.20 Zang en orgels II.35 Orgelconcert. 12.05 Gramofoonmuziek. 1! Carillonbespeling. 12.50 en 1.30 Omroepdansori I.502.20 en 2.50 Gramofoonmuziek. 3.35 en - Mannenkoor „Lassalle". 5.50 Radiotooneel. a 7.20 en 7.45 Gramofoonmuziek. 8.20 Gevarie programma. 10.30 Omroepdansorkest. 11.20II Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.20 Gevarieerd g gramma. 11.20 Koninklijke Harmonie van Wasn II.35 Gramofoonmuziek. 12.05 Pianovoordraj 12.35 Accordeonsoli. 12.50 en 1.30 Jean Duchesj orkest. 1.502.10 en 2.50 Gramofoonmuziek. S Symphonieconcert m.m.v. solist en gramofooni; ziek. 5.05 Gramofoonmuziek. 5.35 Zang met toelii ting. 5.50 Militair concert. 7.15 en 7.35 Gramofo: muziek. 8.20 Uitzending voor soldaten. 9.20 Rad orkest en solisten. 10.30 Dansmuziek (gr.pl.) zang. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. DLUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 „Drei alte Schachteln", operette. 9.20 Berii ten. 9.50 Otto Dobrindt's orkest. (Om 10.20 Polit overzicht). 11.20 Berichten. Hierna tot 12.20 Nac concert. KRUISSTRAAT J8 - TELEF. 1460S BETERE SERVICE door VAKMENSCHEN. PHILIPS nieuwste serie v.a. 89.—. Ook op conditiën. (Adv. ingez. Med. Aangezien de heer Dinges toch moest wachten opende hij den brief. Onder het lezen werden zijn oogen hoe langer hoe grooter. Hij stamelde opgewonden enkele woorden, gebaarde druk met één hand. „Hoe heb ik zoo iets nu kunnen ver eeten?." kwam er eindelijk over zijn lippen.... Nu moest hij het nog aan zijn vrouw ver tellen. Wacht, eerst den vreemden post zegel van de enveloppe afknippen. Met zijn zakschuartje ging hij aan 't werk. Mevrouw Dinges vioeg zich af, waarmede haar man toch wel zoo druk bezig was. En met groote oogen bleef zij naar haar echtgenoot kijken. Ineens ging haar een licht op. „Man, heb je een brief uit Londen van onzen neef gekregen?" vroeg ze. want zij verwachtte bezoek van haar neef. „Lees eens gauw voor wat hij schrijft," zei mevrouw Din ges. die zelf geen Engelsch verstond Verbeeld je, dat hij nu voor de deur stond. MAANDAG 18 DECEMBER 1939. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. NCRV -Uitzending. 8.00 Berichten ANP. 8.Ó5 Schriftlezing, med: tie. 8.20 Gramofoonmuziek (9.30 Gelukwensche 10.30 Morgendienst. 11.00 Christ, lectuur. 11 Amsterdamsen Salonorkest, (12.00 Berichten, i 12.30 Berichten ANP). 1.15 Orgelspel. 2.00 Voor scholen. 2.35 Gramofoonmuziek. 3.00 Voor tu liefhebbers. 3.40 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijb lezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.15 Kinder! 6.15 Gramofoonmuziek. 6.30 Vragenuur. (7.00 richten). 7.45 Gramofoonmuziek. 7.55 „Wij kie onzen eigen Omroep", toespraak. 8.00. Berich ANP., herhaling SOS berichten. 8.15 Arnhemsi Orkestvereeniging en solist. 9.00 Causerie „G> Kerstboodschap in oorlogstijd". 9.30 Christ. I dio-koor en gramofoonmuziek. 10.00 Berich ANP., actueel halfuur. 10.30 Christ. Radiokc 10.50 Gramofoonmuziek. C.a. 11.50 Schriftlezi HILVERSUM n. 301.5 M. Algemeen programma, verzorgd d' de VARA, 10.00—10.20 v.m. VPRi 8.00 Berichten ANP., gramofoonmuziek. 10 Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Pianodu ten. 11.10 Declamatie. 11.30 Gramofoonmuzi (Om 12.45 Berichten ANP.), 1.00 VARA-orki 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 Pianovoordracht. 3 Declamatie. 3.30 Zang, piano en cello. 4.30 G mofoonmuziek. 4.35 Voor de kinderen. 5.00 G: mofoonmuzielc. 6.00 Orgelspel. 6.30 Rosian-orki 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Voor de niet m leerplichtige jeugd. 7.25 Gramofoonmuziek. 7 VARA-orkest 8.00 Herhaling SOS-berichten, 8 Berichten ANP., 8.15 VARA-orkest. 9.00 Dec matie, 9.15 De Stem des Volks (Haarlem en L den), Utrechtsch Stedelijk orkest en solisten. 10 Orgelspel. 10.30 De Ramblers, 11.00 Berich: ANP., 11.10 Zang en orgel. 11.30 Gramofoonn ziek. ENGELAND. 391 en 449 M. 12.20 Orgelspel. 12.40 Norbert Wcthmar's p nokwartet. 1.20 Berichten. 1.30 M. Winnick's i kest. 2.00 Concert. 3.20 Tommy Matthews en z orkest en solist. 3.50 Radiotooneel. 4.20 Bericht 4.35 Gevarieerd programma. 5.20 Kinderhalfu 5.50 Pianovoordracht. 6.20 Berichten. 6.35 Rad toóneel. 7.00 Reportage. 7.20 Mededeelingen. 7 Het Maia-Vrouwenkoor. 8.00 Causerie „The arl in the witness box". 8.20 Gevarieerd progra: ma. 9.20 Berichten. 9.35 Actueele causerie. 9 BBC-orkest en solist. 10.35 Radiotooneel. 11 Radiotooneel met muziek. 11.35 Jack Payne ziin Band. 12.20 Berichten. RADTO-PARIS. 1648 M. 12.05 Gramofoonmuziek. 12.15 Jazzmuziek. 1 Cantrelle-orkest. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.05 Vi< voordracht. 2.15 Cantrelle-orkest. 3.20 Orgelcc cprt. 3.50 Radiotooneel. 4.50 Zang. 5.20 Het F rijsche instrumentale kwintet en soliste. 6 Cello, piano en zang. 7.20 Cello voordracht. 7 Radiotooneel. 9.00 Gramofoonmuziek. 9.05 Syi nhonieconcert. 11.00 Gramofoonmuziek. 11. Radiotooneel KFTTLEN 456 M. 5.50 Leo Eysoldt's orkest. 7.40 Gramofoonm ziek. 9 30 Zang en piano. 10.50 Gramofoonmuzii 11.20 Concert. 12.20 Verzoekconcert. 1.35 Pop lair concert. 3 20 Slavische liederen. 3.40 Popul; solistenconcert. 4.30 Zang. 4.50 Folkloristisch pi gramma. 5.20 en 5.45 Gramofoonmuziek. 6.20 O' Dobrindt's orkest. 7.35 Gramofoonmuziek. 9. Zie Deutschlandsender. BFT SSFL 322 en 4S4 M. 322 M. 12.20. 1.30, 5.20. 6.20 en 7.20 Gram foonmuziek. 8.20 Voor soldaten. 8.50 Cabaretpr gramma. 10.30 Gramofoonmuziek. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Jo Schnyders' orkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 5.20 6.00 Kamermuziek. 6.35 Los Companeros-orke 7.05 Zang. 8.20 Voor soldaten. 8.50 Omroepko( 9.05 Radio-orkest. 9.25 Omroepkoor. 9.45 Radi tooneel met muziek. 10.30 Dansmuziek, (gr.p] en zang. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Gevarieerd programma. 8.20 Berlijnsi Philharmonisch orkest. 9.20 Berichten. 9.50 Ha: Busch en zijn orkest. 10.20 Politiële overzie! Hierna: Omroeporkest. 11.20 Berichten. Hieri tot 12.20 Nachtconcert.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 6