Russen melden verovering WINTERJASSEN van Pitkajarvi in het Moermansk-district. JCeistyeschenk G. M. OORD AGENDA. „Camnic" 'IDatzs. „De Spaamestad" Jxuttasie JUmtaions Kerstkaarten en Kerstwenschen SCHAATSENRIJDEN éjKdusief-Nief duur 6R H0UT5TR HOEK GR MAHIST-HAARLEM WIELRIJDEN DINSDAG 19 DECEMBER 1939 HX'AREEM'S DXGBEXD 2 DE STRIJD IN FINLAND. Vliegers pogen vergeefs Helsinki te bereiken. Het hoofdkwartier van het militaire district Leningrad deelt in een communiqué mede: Op 18 December hebben de Russische troepen in het district Moermansk de stad Pitkajarvi, op 85 K.M. te zuiden van Petsamo bezet. In andere districten kwam het tot kleine gevech ten tusschen verkenningseenheden, in de Land engte van Karelië was de artillerie aan beide zijden actief. In eenige districten was activiteit in de lucht. Een aantal oorlogsschepen van de Oost- zeevloot hebben kustbatterijen in het district Björku beschoten. Het Finsche oorlogscommuniqué maakt melding van Russische aanvallen, die Zondag op de Kareli- sche landengte met groote kracht ondernomen zijn en die alle werden afgeslagen. De Russen verloren 26 tanks, die vernield werden. Vijf Russische tanks zijn vernield aan het front van de river Taipale, teen de Finsche artillerie twee malen Russische troepenconcentraties, die een aanval voorbereidden, uiteendreef. Verder zijn twee Russische tanks ver nield in den sector van Loimola en drie bij Suomus- salmi. De Russische aanvallen in de nabijheid van Koirinija en Syskyjarvi zijn afgeslagen. Voor de eerste maal in zeventien dagen hebben Russische vliegtuigen pogingen in het werk gesteld om Helsinki te bereiken. Bij Sippo, op 15 mijl ten oosten van Helsinki, werden zij echter door de kustbatterijen, welker vuur in Helsinki gehoord werd, teruggedreven. Gemeld wordt, dat Russische toestellen Maandag over Midden-Finland hebben gevlogen. Het ijs op de Finsche meren is thans op vele plaatsen sterk genoeg om zelfs zware tanks te dragen. De gereorganiseerde Russische bevelvoering past een nieuwe tactiek van frontaanvallen toe. Ten noorden van Petsamo op 18 K.M. van Sal- mijarvi, in den uiterst noordelijken sector is een groot gevecht begonnen tusschen twee gemotori seerde Russische colonnes en Finsche troepen, zoo meldt de Finsche correspondent van „Aftenbladet". Voor het oogenblik spreken vooral de mitrailleurs. De strategische positie van Finland wordt als zeer sterk beschouwd. Men vreest, dat een waar bloed bad aangericht zal worden, alvorens de Russen er in slagen tot den beslissenden aanval over te gaan. De correspondent van het Noorsche telegraaf- agentschap aan de Noorsch-Finsche grens meldde Maandag: Ten zuiden van Kuosjarvi heeft de strijd den ge- heelen nacht gewoed. De gevechten duren nog steeds voort. De Sovjet-Russiche troepen hebben thans het grootste deel bezet van het Finsche gebied langs de Noorsche grens. Zij hebben zware verlie zen geleden, maar zijn daardoor niet belangrijk verzwakt. In verband met hun groote troepensterk ten. Sedert Vrijdag zijn zij voortdurend in zuidelijke richting gedrongen. Ongeveer 50 uitgeputte Finsche soldaten hebben de Noorsche grens overschreden. Zij zijn geïnterneerd. Zij vertelden, dat kleine Finsche detache menten een verschrikkelijke slachting hebben aangericht met kleine stukken veldgeschut in de bosschen langs de wegen. Eenmaal werden 700 Russen in de pan gehakt. Zij waren volko men bij verrassing onder vuur genomen. Webb Miller, van United Press, met het Fin sche leger op de Landengte van Karelië, bericht: Na de Russen over de Taipale rivier terugge worpen te hebben, zijn de Finnen er thans in geslaagd om een van hun meest belangrijke doel einden te bereiken in den „slag aan de Manner- heim linie" n.l. op het meest kritieke punt van het defensiesysteem. In de eerste dagen van het offensief slaagde het Roode Leger erin om een scherpe bocht van de rivier tusschen het Suvanto-meer en het Ladoga-meer te bezetten, verdere pogingen en aanvallen om verder op te trekken mislukten en iedere poging om de Finnen van de Noordelijke oever te verdrijven mislukte eveneens. Thans zijn de Finnen er, dank zij een scherp kruisvuur van het Oosten en het Westen uit, in geslaagd de Russen uit deze bocht te verdrijven en zij hebben zoodoende den zwaren druk, die de Russen van hieruit op de Finsche troepen die aan de monding van de rivier aan de oevers van het Lado- meer liggen, opgeheven. Zoekt U een practisch Ceel het ideale droogscheer- apparaat „De Phili Shave" slechts f 19.50 Groote Houtstraat 108 Telefoon 13046 Radio en gramofoon specialist (Adv Ingez Med.) Heden: DINSDAG 19 DECEMBER Nassauplein: Vergadering Kamer van Koophandel 6 uur. Frans Hals Theater: Annie van Ees in „Boefje geprolongeerd, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Madeleine". Op het tooneel: Guus Brox en partner. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Een onvergetelijk man" en „Hallo Janine", 8.15 uur. Luxor Theater: „De zwarte spion", 2.30, 7 en D.15 uur. Moviac Theater: Non-stop-programma met o.a. „Onze soldaten in mobilisatietijd" enz., van 7.15 uur af. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags eiken werkdag van 35 en van 79 uur. Frans Halsmuseum: 3e Groepstentoonstelling, 104 uur. WOENSDAG 20 DECEMBER Statenzaal. Prinsenhof: vergadering van den ge meenteraad. 2 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. Palestina Diorama's. Schotersingel 117a. Geopend behalve Vriidag? eiken werkdag van 35 en van 79 uur Beverwijk: Vergadering van den gemeente raad, 7.30 uur. In de gevechten, die in dit deel van Finland geleverd zijn neemt dit gevech zeker een eerste plaats in, het is de belangrijkste overwinning van de Finnen in deze streek. Teen ik de stellingen aan den mond van de Taipalerivier bezocht vertelde mij de Finsche commandant. De Russen hebben zichzelf in dezen doodelijken val geplaatst. Van dit punt uit hebben de Russen een groot aantal aanval len ondernomen, bij een daarvan gebruikten zij zelfs 50 tanks, het grootste aantal dat in dezen oorlog op eenmaal werd gebruikt. Tenzij de Russen direct genoeg versche reserves kunnen aanvoeren, schijnt dat dit punt voor hen, al thans voorloopig, verloren is. Russisch moreel aangetast? De Zweedsche bladen berichten, volgens Havas eenstemmig, dat de bevolking te Leningrad zich rekenschap geeft van den kwaden gang van zaken voor de Russen in Finland, niettegenstaande de Russische pers hierover zwijgt. Ook is het moreel van het Roode leger aan het front aange tast. De Finnen hebben uit vliegtuigen pamfletten omlaag geworpen, waarin de Russische soldaten worden aangespoord de wapens te gebruiken om de ketenen van de Gpoe te verbreken, een einde te maken aan den oorlog en de generaals te straffen. De correspondent van de .Dagens Nyheter" bericht, dat een groote Russische legermacht by Suomussalmi en Tolvajarvi is omsingeld. Sommige gevangen genomen Russen hebben medegedeeld, dat zy slechts een opleiding van drie maanden hebben gehad. Het gerucht gaat dat de Russen thans voornemens zijn 200.000 man goed opgeleide troepen naar het front te zen den. De Gpoe zou opdracht hebben gekregen na te gaane, of het falen van het Roode leger te wijten is aan sabotage en verraad. De Russische opmarsch in het noorden wordt gesteund door sterke gemotoriseerde afdeelin- gen. Op Zweedsch initiatief is een bureau opgericht te Helsinki teneinde Finsche kinderen voor den duur van den oorlog naar Zweden te zenden. De Finsche troepen hebben Salmijarvi opge geven en hebben zich ten Zuiden van dit dorp teruggetrokken. De opmarsch van de Russen in dit gebied heeft in Noorwegen verontrusting gewekt; beide landen hebben hun verdediging in het hooge Noorden verstrekt. Onderzoek naar muiterij. De correspondent van de „Baseier" National Zeitung" te Stockholm verneemt dat marschalk Worosjilof een commissie naar het front in Finland heeft gezonden, welke een onderzoek in moet stellen naar de muiterij onder de troepen van het Roode Leger. De leider van de Gpoe, Deria maakt, naar de correspondent verder meldt, deel uit van deze commissie. Canadeezen in Engeland ontscheept. Een Oamadeesche divisie is Maandag aan de Engelsche kust ontscheept. Bij duizenden zoo meldt Reuter begaven de Canadeesche soldaten zich van de groote Oceaan- schepen aan land, terwijl een eskader der Britsche marine de wacht hield en vliegtuigen in de lucht waakten tegen een aanval bij verrassing op een van de grootste concentraties van troepen sedert het begin van den oorlog. De minister der Dominions, Eden, zeïde in zijn welkomstwoord tegenover de Canadeesche troepen namens den Koning, dat in de geschiedenis helden daden, der Canadeesche wapens zijn opgeschreven. Hij voegde hieraan toe: „Eens te meer hebt gy gehoor gegeven op het beroep dat op u is gedaan of gij Engelsch of Fransch sprekende Canadeezen zijt. Het volk van Groot-Brittannië, van alle krin gen der maatschappij, zal nimmer dit groote bewijs van vriendschap en samenwerking vergeten". SPAANSCH VERKEERSTOESTEL VERONGELUKT. Te Gibraltar is waargenomen, hoe een Spaansch post- en passagiersvliegtuig brandende kwam aan vliegen. Korten tijd later stortte het toestel in zee, op ongeveer 10 K.M. ten zuiden van Gibraltar. Britsche oorlogsschepen voeren uit om assistentie te verleenen. Zij namen de geheel verkoolde lijken der inzittenden van het toestel aan boord. Duitsclie parachutisten als spionnen. Uit een waarschuwend artikel in de Intransi- geant van gisteravond blijkt, dat de Duitschers uit vliegmachines getracht hebben spionnen met val schermen achter het front neer te laten. Verschil lenden van hen zouden in de legerzóne reeds ge snapt zijn. Waneer zij gevat worden, wacht hun niet de be handeling van een gevangene, die in militair uni form en met de wapens in de hand is gevangen genomen, doch het executiepeloton, daar zij van kleeren verwisselen en in burger ondermijnend wer ktrachten te verrichten, Het is duidelijk dat voor deze opdrachten per sonen gekozen worden, die het Fransch volkomen machtig zijn en uitstekend spreken, zoodat zij zioh onopvallend onder het volk kunnen mengen. Daar om vraagt de Intransigeant de medewerking van alle burgers en vooral van het boerenvolk, om te gen dit gevaar te waken en in principe wantrou wend te staan tegenover eiken parachutist, die buiten de officieele vliegvelden tracht te landen, dezen zoo mogelijk aan te houden en steeds on middellijk de militaire of politieele autoriteiten te waarschuwen. EXAMENS. Academische Opleiding. Geslaagd aan de Universiteit van Amsterdam voor het doct.-ex. rechten: de heeren C. N. van der Ham. P. H. A. Tuin. P. Bems en K. G. Odink. Geslaagd voor de examens Hoogduitsch M. O.-B de heeren A. J. Eijckelhof, 's-Gravenha- ge; D. C. Monté. Dordrecht: M. van den Akker. Amsterdam en L. J. M. Swüste, 's-Gravenhage. Geslaagd voor het cand.ex Duitsche taal en let terkunde de heer A Bolk en mej. M. Strumph- ler. Aan de Leidsche Universiteit slaagde voor het candidaatsexamen geneeskunde de heer A. W. Thöne, te Haarlem. GOEDKOOPE. PRIMA ANTHRACIET Afm oei H L is plm. 73 K.G 22 35 en 30 50 2.65 15/22 ƒ2.30 8/15 ƒ1.85 2.55 2.20 ƒ1.70 BRANDSTOFFENHANDEL FR VARKENMARKT 6-10 TEL 14164-13904 (Adv. ingez. Medj Verwachting geldig van hedenavond tot morgen avond ongevèer 19 uur: Lichte vorst tot temperatuur om het vries punt. In het noorden zwakke veranderlijke wind, in het zuiden uit oostelijke richtin gen. Later: invallende dooi. In het zuiden zwakke veranderlijke, in het noorden zwakke tot matige wind uit westelijke rich- tingen. Nevelig of mistig tot betrokken. Kans op eenigen regen, waarbij vooral in het noorden kans op gladde wegen. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden F 28 F 26 F 30 Het gebied van hoogen luchtdruk, waarvan de kern met luchtdrukwaarden van 1034 mbar over Roemenië ligt, neemt tbams in beteekenis af. Het weer in ons land staat nog onder invloed van den rug van hoogen luchtdruk, die tot over de Noordzee reikt. Deze verplaatst zich langzaam naai- onze omgeving. Over Denemarken was de •vind reeds naar het westen gedraaid en de tem peratuur weer boven het vriespunt gekomen. In het noordoosten van ons land kwam bij helderen nacht nog matige vorst voor, in het overige deel is de temperatuur weer gestegen, doordat een wolkendek de nachtelijke uitstraling belemmerde. De depressie over Noord-Spanje trok naar de golf van Biscaye en vulde tot 1005 mbar op. Zij bracht vooral aan de kust van Portugal nog zwa ren regenval. Achter den bovengenoemden rug van hoogen luchtdruk beweegt zich het storingsfront van de inmiddels naar Noord-Rusland afgetrokken de pressie naar het zuiden. Dit front bracht giste renavond op het westelijk deel van de Noorsche kust zwaren regen. Het gebied van hoogen luchtdruk over Oost- Groenland nam nog in beteekenis toe. Het breid de zich over IJsland uit, waar de barometers tot 1034 mbar stegen, terwijl de aanvoer van koude lucht de temperatuur tot ongeveer 8 graden on der het vriespunt bracht. Ook op het noordelijk deel van Scandinavië waar de wind naar het noorden draaide is de temperatuur weer belang rijk gedaald. BAROMETERSTAND Vorige stand 771 m.M. Stand van heden 768 m.M. Neiging Achteruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr Houtstraat 137 Tel. 11640 Belangrijke Telefoonnummers Politie: 11850 Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged Oude Gracht: 14141. Brandweer- 15333 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Voor fietsers en wandelaars. Woensdag v.m. 9.20 uur; n.m. 21.55 uur. Strand berijdbaar van 14.30—20.00 uur. Voor Kwaliteit Afwerking Pasvorm DE SPECIAALZAAK PMWAAtöl'SuuïsWfliMii (Adv. Ingez. Med.) VRACHTWAGEN WEEK ONVOLDOENDE UIT. Om 12 uur Maandagmiddag fietste op de Am- sterdamsche vaart een 60-jarige heer K. uit Haarlem in de richting van de Amsterdamsche Poort. Een vrachtauto reed den wielrijder ach terop. en week niet voldoende naar iinks bij het inhalen. De wielrijder werd getroffen door een aantal kerstboomen, die op den vrachtwa gen lagen, viel daardoor van de fiets en liep dientengevolge een hoofdwonde en een hersen schudding op. Na door O. D. behandeld te zijn werd hij naar het St.-Ellsatoeth Gasthuis ge transporteerd. Tegen den autobestuurder werd proces-verbaal opgemaakt. „HAARLEMSCHE BRIDGE SCHOOL" Onder veel belangstelling heeft de H. B. S. te Haarlem den eersten officieelen wedstrijd ge speeld. Namens het bestuur sprak de heer Ab Wiegmink een openingswoord. Ie prijs mevr. Bronstmej. Bierma 47 m.p., 2e prijs dames Dekkerv. vuren 46l/2 m.p. en 3e prijs dames Kosterde Nijs 43V2 m.p. SCHAKEN. MATCH LANDAU—VAN SCHELTINGA. De tweekamp tusschen Landau en Van Schel- tinga is Maandag geëindigd. De stand was 54 voor Landau met een afgebroken partij, nl. de ne gende, welke zeer gunstig voor Van Scheltinga stond. Landau heeft deze partij opgegeven, zoodat de eindstand van de match 55 werd. Op hol geslagen paard gegrepen. Moedig optreden van Haarlcmsch agent. De politie-agent J. A. Boogaart surveilleerde gistermiddag op de Kinderhuisvest te Haarlem, toen uit de richting van de Wilhelminastraat een melkwagen kwam, waarvan het paard op hol geslagen bleek to zijn. De bestuurder trachtte het dier nog in toom te houden door krachtig aan de teugels te trekken, maar het hielp niets. De agent ging midden op den weg staan en trachtte door schreeuwen en armzwaaien het beest tot stilstand te brengen, doch dit holde met onver minderde vaart verder. Met levensgevaar greep de agent het beest bij den rechter teugel, en door hieraan te blijven trekken wist hij het paard te bedwingen. Door dit moedig optreden van agent Boogaart werd gelukkig erger voorkomen. Het paard was geschrokken van een motor. SOLDATENPRET. Vijfhonderd soldaten, 't kunnen er ook een hon- herd meer zijn geweest, hebben gisteren een avond van ongedwongen vroolijkheid doorgebracht in de groote zaal van het gebouw St. Bavo te Haarlem. De avond was georganiseerd door het Centraal Burger-Comité O. en O. sub-comité" Ontspanning en de uitvoering was toevertrouwd aan het Haar- lemsch Cabaret- en Revuegezelschap onder leiding van Henk van Delden. Dat klinkt nu wel wat stijfjes, maar als vijfhon derd soldaten ongedwongen vroolijk zijn kan men er zeker van zijn, dat het er allesbehalve stijf toe is gegaan. Zoo is het inderdaad en de humoristen Henk Smal en Leo van Norden hebben zich dan ook met hun lustige gezellen en gezellinnen op slag een half duizend nieuwe vrienden gemaakt. Zeker, het was geen hooge kunst, die de heeren brachten, maar men leefde gisteravond een paar uur in de wereld van den lach en gelachen heeft het veld- grijs, dat het een aard had. Henk Smal en Leo van Norden zijn uitgesproken comische talenten, die met nummertjes, die menig een nu niet juist voor den eerste keer hoort en ziet, niettemin een daverend succes oogstten. Het lied van den dooien boel bijvoorbeeld, dat een genera tie overleefd heeft, werd voorgedragen met een overgave als gold het een première en met zooveel onvervalschte humor, dat het een ovatie in 't kwadraat werd. Vijf „Footlight girls" zorgden voor het gracieuze deel van 't programma en de tap-dance van James Black bi-acht de kenners in vervoering. Frans Eykhof daarentegen zong een paar nummertjes tot voldoening van het Nederlandsche leger en tus schen deze zang- en dansnummers door liepen een paar korte tooneelstukjes van stapel, die bewezen, dat ook op dat gebied de heeren Smal en Van Norden zoo goed als een paar van de girls hun zaaakjes verstaan. En toen voor de pauze als num mer 15 van het non ktop programma het heele ge zelschap in community-singing met de zaal op reis ging steeg de vroolijkheid tot ongebreidelde vreugde. En dat was nog maar de eerste helft in alle talen ANE&ANGI4 TEI.11965 HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) KORFBAL KON. NED. KORFBALBOND. OVERZICHT De oorspronkelijk op 24 December vastgestelde wedstrijd OosterkwartierBlauw Wit werd reeds Zondag gespeeld. Daardoor konden de Haarlem mers met hun gemobiliseerde spelers uitkomen. En het succes is niet uitgebleven. Blauw Wit, een der candidaten voor de eereplaats verloor haar eersten wedstrijd tegen O. K., dat daarmee haar eerste over winning boekte, wat natuurlijk veel vreugde bracht in de O. K.-gelederen. Voorloopig verlaat het nu de laatste plaats. Swift komt er steeds beter in. Nu weer SVK het slachtoffer met 63. DVD moest thuis met 65 in K. Z. haar meerdere zien. Rohda 2 bleek veel sterker dan Haarlem, dat met 71 verloor. Nieuw Flora zette haar overwinningsreeks voort en won van S. V. met 41. O. K. 3 verloor te Amsterdam van Amstelodanum met 62. De andere wedstrijden werden alle afgelast. RANGLIJSTJES EERSTE KLASSE gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t gem. Westerkwartier 5 5 0 0 10 29—12 2.— Blauw Wit 6 4 1 1 9 39—23 1.50 Swift 6 4 0 2 8 26—24 1.33 D. E. D. 5 3 0 2 6 24—19 1.20 K. Z. 7 3 2 2 8 31—30 1.17 D. V. D. 6 3 0 3 6 34—33 1.— S. V. K. 7 2 0 5 4 30—42 0.57 O. K. 8 1 1 6 3 20—39 0.38 Sportief 6 1 0 5 2 26—38 0.33 DERDE KLASSE C: Rohda 2 6 5 0 1 10 37—17 1.67 Victoria 4 3 0 1 6 23—14 1.50 Swift 2 4 2 1 1 5 12—8 1.25 K. Z. 2 4 2 0 2 4 13—17 1.- D. T. V. 3 5 1 1 3 3 16—28 0.60 Haarlem 3 6 1 1 4 3 14—23 0.50 Z. K. V. 2 3 0 1 2 1 5—13 0.33 DERDE KLASSE D: N. Flora 7 6 0 1 12 38—16 1.71 Indo 6 5 0 1 10 26—10 1.67 O. K. 2 4 2 1 1 5 21—7 1.20 W. K. 3 5 2 1 2 5 22—16 1.— Meervogels 5 2 0 3 4 1013 0.80 D. V. D. 2 4 1 1 2 3 21—21 0.75 A'dam Noord 6 1 1 4 3 1736 0.60 S. V. 2 6 0 0 6 0 7—49 0.— DERDE KLASSE E: D. E. D. 2 5 4 0 1 8 23—13 1 Oosterpark 4 3 0 1 6 169 1.50 Aurora 4 2 115 10—10 1.20 Archipel 2 4 2 0 2 4 910 1. Amstelodanum 6 2 1 3 5 2717 0.83 O. K. 3 5 2 0 3 4 11—16 0.80 R. Tekca 4 0 0 4 0 7—28 0.— NEDERLANDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN HARDRIJDEN. De Nederlandsche kampioenschappen in het hardrijden op de schaats zijn vastgesteld op Za terdag 23 en Zondag 24 December te Groningen op de baan van de IJsclub Groningen. Op den eersten dag wordt gereden over de afstanden 500 en 5000 meter, op den tweeden dag over 1500 en 10.000 meter. (Adv. Ingez. Med.) HONDENSPORT CLUBMATCH OP TWEEDEN KERSTDAG Op Dinsdag 26 December (2e Kerstdag) zal, zooals we reeds meedeelden, de Kynologenclub „Kennemerland", afdeeling der Nederlandsche Kennel Club „Cynophilia" in café-restaurant Brinkman aan het Plein te Haarlem een Kerst match organiseeren, waaraan kan worden deel genomen door alle soorten honden. Die behoe ven niet het eigendom te zijn van leden der Kynologenclub; iedereen uit geheel Kennemer land kan zijn hond voor dezen wedstrijd in schrijven, als zijn hond bij den Raad van Be heer op Kynologisch gebied in Nederland ge registreerd is. De hond behoeft dus ook niet in het Nederlandsche Hondënstamboek- opge nomen te zijn. Voor inschrijving wende men zich tot den heer L. P. Knapen, Vosmaerstraat 49, Haarlem. Het doel van deze Kerst-match, welke ieder jaar te Haarlem voor alle honden-liefhebbers wordt georganiseerd, is geheel verschillend van het wezen der Honden-tentoonstelling. De hon den blijven bij de(n) eigenaar (essen) en wor den door de keurmeesters dien middag bespro ken (oorsprong en geschiedenis van het ras en bespreking van den hond zelve). De namen van de keurmeesters hebben we reeds gepubliceerd. VOETBAL DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Afdeeling I. Groep A: DOS—KFC Groep B: HRC—OSV Holl.diaAlcm. V. WFCPurmerst. ZaandijkSucces ZFCW. Frisia Alkm. B.Helder Groep C. RCHHFC EDO—DWV KinheimZeeburgia Groep G: Uitgeest—DTS Groep H: Zandv.Schoten Groep I: DIO—EHS K.mers 2VI. Vogels HFC 2—VSV- 2 Groep L: BPCZSGO Schinkelh.SDS HalfwegOosterp. Afdeeling II. Groep A: RFC—DFC Groep B: HolLdiaanUVS MartinitSW ViosQuick HW-BMT Groep C. UnitasExc. Nept.Gouda EmmaOverm. (Dinsdag 26 Dec.)' Fluks—Sliedrecht (Dinsdag 26 Dec.)' Afdeeling Dl. Groep A: AGOW—Ensch. QuickTubantia Wagen.Heracles Wagen.Heracles HengeloGo ahead Ensch. BoysN.EC Afdeeling IV. Groep A: HelmondMW LongaPSV JulianaRoerm. Eindh.Limburgia. Willem II—BW (Dinsdag 26 Dec.) NAC—Noad (Dinsdag 26 Dec.) Afdeeling V. Groep A: GVAV—Veloc GVAV—Veloc. V eendHeerenveen SneekBe Quick Leeuw.WW (Sportier.) Excelsior. Bovengenoemde vereeniging hield record-wed strijden op de hometrainers voor A-. B-, C-klassers en junioren. De A en B-kl. reden 1 en 3 K.M., de C-kl. 750 M. en de junioren 500 M. De uitslag luidt als volgt: A en B-kl. B. Boersma 38 1/5 sec., oud record 40 sec. 3 K.M. B. Boersma, 3 min. 9 sec., oud record 2 min. 20 sec. C-kl. 750 M.: 1. K. Verbeek 30 sec. 2. M. Taverne 31 4/5 sec. 3. Schelfhout 32 1/5 sec. 4. Joubie 36 3/5 seconde. Junioren 500 M.: 1. v. d. Wayen 22 4/5 sec., 2, Schijven 24 2/5 sec. Veteranen. Weslbroek 1 K.M. 42 sec., W. v. Dok 750 M. 35 sec., J. Last 750 M. 36 1/5 sec., J. Vrind 750 M. 36 4/5 sec., H. Vonk 750 M. 27 sec. De Jonge Kampioen. Zondag hield D. J. K. een clubontmoeting tegen de Gazelle uit Amsterdam op de hometrainers, waarvan de uitslag als volgt is: D. J. K. won in 9 min. 4 2/10 sec.; ty'd van de Gazelle was 9 min. 24 7/10 sec. Persoonlijke prijzen werden behaald voor den snelsten rit over den afstand van 1500 M. Ge. Peter en voor de 750 M. Cor Bijster, Ge Peter was ook de snelste van de 1000 Meter en P. Pe ter over de 500 Meter. Donderdag a.s. de Wildrit. WATERPOLO R. Z. C.—H. Z. EN P. C. (1—11). De Maandagavond te Rotterdam voor de eerste klasse van den K.N.Z.B. gespeelde waterpolowed- strijd tusschen R.Z.C. en H.Z. en P.C. is gewonnen door de gasten met 111. J. M. H. VAN OO STROM SOEDE OVERLEDEN. Maandagmiddag is te 's-Gravenhage plotseling op 28-jarigen leeftijd overleden de bekende zwem mer en waterpolospeler J. M. H. van Oostrom Soede. In 1925 werd hij lid van de Bataviasche Zwem. en Poloclub „De Watergeuzen"; reeds als zeer jeugdig zwemmer boekte hij in Nederlandsch- Indië tal van successen. Sedert 1928 het jaar, dat hij naar Nederland kwam was hij lid van de zwemvereeniging Het IJ, voor welke vereeni ging hij menig waterpolokampioenschap mede be vocht. Hij was een polospeler van bijzonder for maat. snel, tactisch, maar bovenal fair. Zijn groote kwaliteiten brachten hem dan ook spoedig in het Nederlandsch zevental, waarvan hij als achterspe- ler vele jaren de bezielende aanvoerder was. Met hem is een sportsman heengegaan, wiens nage dachtenis bij tallooze zwemmers en polospelers, en niet alleen in ons land, in hooge eere zal blijven. De teraardebestelling zal plaats hebben op Don derdag 21 December, des namiddags twee uur, op de begraafplaats te Wassenaar.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2