\aait. Oftetméfe? bakkertje: AGENDA. Ochtendbeurs Amsterdam ORION TAX NETTE BLEEKERSKNECHT JONGEMAN Slagersleerling WO ENSDAG 3 JANUARI 1940 H AA REE M'S D A G B C A D Gemobiliseerde onderhouds plichtigen. Over het toekennen van vergoedingen. Door Mr. J. A. Spijksma werkzaam aan de af- ceeling Verhaal bij den Dienst van Maatschappe lijk Hulpbetoon te Haarlem, wordt het volgende geschreven in het orgaan „Sociale Zaken": „Het is wel voldoende bekend, dat bij het in mi litairen dienst opkomen van een gezinslid, indien aan de daarvoor gestelde voorwaarden wordt vol daan, aan het gezin een kostwinnersvergoeding kan worden toegekend. Minder bekend is misschien, dat ook anderen, Welke tengevolge dier opkomst in militairen dienst (mobilisatie), inkomsten derven, voor een vergoe ding in aanmerking komen en wel in het bijzon der verwanten, die door de dienstplichtigen wer den ondersteund, bijvoorbeeld behoeftige ouders, een gescheiden echtgenoote, een (natuurlijk) kind. De mobilisatie-vergoedings-beschikking van den minister van Defensie bepaalt dienaangaande: „In deze beschikking wordt verstaan onder ge derfde inkomsten indien het geldt een dienstplich tige, wiens kosten van levensonderhoud niet ten laste komen van zijn gezin of van dat van zijn verwanten, de inkomsten, welke door zijn verblijf in werkelijken dienst aan het gezin of aan zijn ver wanten worden onttrokken" Ontving derhalve een vader vóór de mobilisatie van een uitwonenden zoon een ondersteuning bij voorbeeld van f 1.50 per week, dan derft, inge volge bovenaangehaalde bepaling, de vader deze inkomsten (die de dienstplichtige aan hem ten goede deed komen), zoodat hij voor een vergoe ding ingevolge de beschikking in aanmerking komt en wel voor 100 pet. Het is niet voldoende, dat de dienstplichtige tot voldoening eener alimentatie is veroordeeld; van derving is slechts sprake, indien werkelijk een uit- keering werd gedaan. Tot het bekomen eener dergelijke vergoeding dient degeen, die tengevolge van de mobilisatie van zijn onderhoudsplichtige verwant inkomsten- derft, zich te wenden tot den burgemeester van de gemeente, waar de gemelde onderhoudsplich tige (dienstplichtige) woonachtig is. Reeds hebben zich gevallen voorgedaan, waarin zich gesieunden tot het ondersteunende orgaan wendden om steunverhooging, omdat een uitwo nende verwant tengevolge van zijn opkomst in mi litairen dienst niet meer in staat was de recht- streeksche ondersteuning, waarmede bij het bepa len van het steunbedrag rekening werd gehouden, voort te zetten, of waarin zich personen aanmel den, tot het ontvangen eener ondersteuning om denzelfden reden. Gelet op de mobilisatie-vergoedings-beschikking is het duidelijk, dat het steunorgaan in dergelijke gevallen de aanvragers dient te verwijzen r.aar den betrokken brugemeester ter bekomïng eener ver goeding als bedoeld in die beschikking. Mevrouw A. Valkema Blouw— Striening. Te Apeldoorn is, ten huize van haar jongsten zoon. den bekenden auteur Ir. J. P. Valkema Blouw. in den leeftijd van 84 jaar zacht en kalm overleden mevrouw A. Valkema Blouw-Striening. Ouderen onder de Haarlemsche muziekliefhebbers zullen zich uit de „negentiger jaren" haar optreden als altzangeres op vele concerten in Haarlem en omgeving herinneren. Zij beschikte over een zeer mooie alt en werkte in vele oratoria mede in dien tijd van Rogmans, Messchaert, Zalsman, Urlus, Philippeau. Met Zalsman, Philippeau en Jeanne Landró vormde zij jaren lang een kwartet, Zij be hoorde tot de gewaardeerde krachten van Haar lem's Capellakoor onder leiding van S. F. Bruyn- steen. Ook in later tijd bleef zij de zangkunst trouw tot zij die, bij het minderen van haar stem, op hoo- gen leeftijd moest opgeven. Zij bleef in Haarlem wonen en wie haar gekend hebben zullen zich deze lieve, eerbiedwaardige vrouw met ontroering her inneren. OUDE WETERING TIJDELIJK IN TWEEëN GEDEELD. Precies twaalf uur Zondagnacht liet de brug wachter van den Prov. Waterstaat van Noord- Holland de slagboomen van de brug over de Ring vaart te Oude Wetering neer en draaide de brug open om haar voorloopig niet meer dicht te draaien. De brugwachter handelde daarbij con form de hem verstrekte instructies. Door het opendaaien van de brug waren zeer velen ernstig gedupeerd, omdat men, moest men aan de andere zijde van de Ringvaart zijn, zich met een roei bootje moest laten overzetten. De aanleiding tot dezen maatregel is geweest het niet bereiken van overeenstemming tusschen de provincie en enkele gemeentebesturen over de vraag wie de brug moet onderhouden. Prov. Staten hebben tot nu de brug niet over willen nemen en toen ook de gemeentebesturen het onderhoud niet langer wilden betalen, is het be sluit tot sluiten van de brug genomen, welk be sluit bij den overgang van het oude in het nieuwe jaar werd uitgevoerd. De misère heeft voor de bewoners van Oude Wetering echter niet al te lang geduurd, want Dinsdagmiddag is de brug weer dichtgedraaid, en voor het verkeer opengesteld, tot groote vreugde van alle dorpelingen. Onze begint Maandag 15 Januari des morgens 10 uur. N.V. Wed. Oosten Zoon's Complete WoHinquixicfUUtq> Barteljorisstraat 1317 (Adv. Ingez. Med.) Heden: WOENSDAG 3 JANUARI Luxor Theater: Jeannette MacDonald en Nelson Eddy in „Sweethearts", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Ik ben geen misdadiger" en ,,'n Reuzentype", 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Hotel du Nord" met o.a. Annabella. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: George Forrnby in „Kouwe Drukte", geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags eiken werkdag van 35 en van 79 uur. DONDERDAG 4 JANUARI Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags eiken werkdag van 35 en van, 79 uur. De heer A. H. de Bruyn Sr. ten grave gedragen. Hedenmorgen omstreeks elf uur werd op het R.K. Kerkhof St. Barbara te Haarlem het stof felijk overschot ter aarde besteld van den heer A. H. de Bruyn Sr., in leven secretaris van het centrumcomité van de Vereeniging „Koningin nedag", voorzitter van het Symphonie-orkest „Euterpe" en van de buurtvereeniging „Ravo- wiso". Bij de begrafenis waren van het Centrum comité van „Koninginnedag" de voorzitter mi', dr. F. A. Bijvoet, de penningmeester Jacques van Maris, en de leden P. B. van Eerdenburg, J. W. v. d. Linden, W. OosLwalt, C. J. Stolwijk, B. Engelenberg, P. Daudey, Wensing e.a. tegenwoor dig. Het hoofdbestuur van „Koninginnedag" werd door den heer W. A. Speller vertegenwoordigd. Ook de afdeelïngen Oost en Noord hadden af gevaardigden gezonden. Namens „Ravowiso" was de secretaris, de heer F. A. Bouman en namens ..Euterpe" de directeur, de heer J. A. Meng aan wezig. De Absoute werd verricht door Pater Staal. Pater Boodermans droeg een Heilige Mis op. Toen NOG ZEVEN TRAWLERS NAAR ZEE GEGAAN. In weerwil van de strubbelingen Inzake de loons voorwaarden waarover wij gisteren berichtten, zijn er Dinsdag en Woensdag nog zeven trawlers naar zee vertrokken. De Delft IJM. 17 en de Petten IJM. 49 ver trokken Dinsdagmiddag, de Uiver IJM. 334, Erin IJM. 12, Gloria IJM. 37, Utrecht IJM. 73 en Maria van Hattem IJM. 1 zijn hedenmorgen naar zee gegaan. De bemanningen van zes dezer trawlers varen nog op de oude voorwaar den. Slechts de reederij van* de Petten IJM. 49 heeft toegegeven aan de eischen van haar volk om ook een toeslag te geven van 50 pet. op het z.g. procentengeld. Prachtige gift voor het Pensioen fonds van het Concertgebouw orkest. De voorzitter van het bestuur van het Amster- damsche Concertgebouworkest, dr. H. P. Heineken, heeft het Pensioenfonds voor de leden van het orkest verrijkt met een gift ter grootte van f 150.000. Dez< voorname bijdrage completeert thans het bedrag van f 200.000, dat noodig was voor de reorganisatie van die fonds en ten bate waarvan reeds van Februari 1939 af een actie werd gevoerd, waarbij ook con- certgebouwbal en radio niet zonder financieel succes werden ingeschakeld. VOORBEURSOVERZICHT. De wisselmarkt te Amsterdam had hedenmorgen een onbelangwekkend en onbewogen verloop. Er waren geen nieuwe factoren, welke in de een of andere richting invloed konden uitoefenen. De han del bepaalde zich tot de beslist noodzakelijke transacties, waarbij de koersen, vergeleken met gisteren, niet of niet noemenswaardig verschilden. Bovendien waren de fluctuaties zeer gering. De koersen, welke werden vernomen waren als volgt: Britsche ponden 7.417.42V2, Fransche francs 4.20 1/44.21 1/4, Amerikaansche dollars 1.87 13/16 •1.87 7/8, Belga's 31.6531.68, Zwitsersche francs 42.1142.15, Duitsche marken 75.3575.40, register- marken waren een kleinigheid opgeloopen en be dongen circa 16 3/8. De Scandinavische deviezen waren practisch onveranderd. Op de termijnmark! was het disagio voor Belga's speciaal voor den late- ■er. termijn iets kleiner geworden en dit bedroeg thans circa 17 cent voor 1 maand en 50 cents voor 3 maanden. Overigens vielen geen mutaties te ver melden. De niet-officieele effectenhandel was hedenmor gen zeer stil. De Amerik. waarden waren conform Wallstreet meerendeels iets hooger. De locale waar den waren prijshoudend, maar nauwelijks ver anderd. Duurtebijslag bouwarbeiders. Uitbreiding gevraagd. De afdeeling Haarlem van de Landelijke Fe deratie van Bouwvakarbeiders in Nederland heeft zich tot het college van B. en W. van Haarlem gewend met het volgende adres: Aan de bouwvakarbeiders in deze gemeente wordt van 1 Januari 1940 af een duurtetoeslag verstrekt van 1.50 per week, met eventueele verhooging per kwartaal. Daar dit ook zal gelden voor de bouwvak arbeiders in dienst der gemeente bij O.W. ver zoekt het bestuur der Landelijke Federatie van Bouwvakarbeiders, afd. Haarlem, dezen bijslag ook te verstrekken aan de bouwvakarbeiders in lossen dienst bij het Gem. Electriciteitsbedrijf. Gas en waterleiding enz., welke niet werken onder de bepalingen der L.C.O. in het bouw bedrijf. IIET OPTREDEN VAN DE „RAMBLERS". De heer F. St. schrijft ons over de door „The American Club" georganiseerde uitvoering, in het Gem. Concertgebouw alhier op Nieuwjaars dag, waar de „Ramblers" optraden, dat dit be kende dansorkest volgens een tijdens de uit voering gedane aankondiging om elf uur met spelen zou beginnen. Tot dat tijdstip werd ge danst op de muziek van een negerband. Om half twaalf ging deze band naar huis doch nog steeds kwamen de Ramblers niet opdagen Tot één uur moest men zich tevreden stellen met draaiorgelmuziek, en eerst toen begonnen de Ramblers te spelen. Wij hebben ons naar aanleiding van deze klacht tot den balleider van dezen avond ge wend, die ons mededeelde, dat inderdaad de Ramblers beloofd hadden om 11 uur te komen. Zij traden op dcnzelfden avond nog voor de VARA en te Den Haag op en werden zoozeer opgehou den dat ze hun afspraak niet na konden komen en eerst tegen 1 uur gereed waren om te spelen FILLAAL STADSBIBLIOTHEEK EN LEESZAAL. Aanwinsten in het filiaal. In het filiaal „Huis te Zaanen", van de Stads bibliotheek en Leeszaal, zijn de volgende aanwin sten ter beschikking gekomen: Sociale Wetenschappen: Josephus Jitta. Goede en slechte ordening. Mijksenaar e.a. Om het dagelijks brood. Smit. Het vraagstuk der ziekenhuisverple- ging voor de gemèenten. Wel, Van. Het geld van alle tijden. Techniek: Alders. Jongens en techniek. Noordraven. Schiemanswerk, touwwerk, blokken, takels. Nederlandsche en in het Ned. vertaalde romans: Istrati. Codine. Riesen. Van. Een liefdeshistorie uit het oude Friesland. Sandemose. Er stond een bank in 't groen. Engelsche romans: Bromfield. Here to-day and gone to-morrow. Lewis, Main street. Wharton. Ethan Fxome, Verwachting geldig van hedenavond tot morgen avond ongeveer 19 uur: In het zuidoosten aanvankelijk nog ma tige vorst, overigens lichte vorst tot om het vriespunt. Betrokken tot zwaarbewolkt, plaatselijk eenige neerslag doch niet van beteekenis, zwakke tot matige veranderlijke wind. Waarschuwing voor het verkeer. Ten gevolge van de lichte regen of motregen., die plaatselijk wordt verwacht, zal het wegdek hier en daar zeer glad worden, vooral in het noorden. THERMOMETERSTAND: Hoogste gisteren F 27 Laagste hedennacht F 23 Hoogste heden F 24 De kern van het gebied van hoogen luchtdruk heeft zich verder in zuidoostelijke richting ver plaatst, en is thans over den Balkan gelegen, waar' enkele stations temperaturen van meer dan 25 graden onder het vriespunt melden. Dit hoo- gedrukgebied is verhonden met het maximum van 1016 mbar, dat van Groenland naar de Fa- roer is getrokken. Deze verbinding wordt ge vormd door 'n smallen rug van hoogen luchtdruk, die midden over ons land loopt. Dientengevolge draaide in het noorden van ons land de wind naar zuid tot zuidwest, en nam de vorst aanzienlijk in beteekenis af, hetgeen mede veroorzaakt werd door de sterk toegenomen bewolking, die uit straling verhinderde. In het midden en zuiden zijn daarentegen de temperaturen nog lager gewor den, op het vliegveld Twente vroor het 15. te de Bilt 12 graden, waardoor de temperatuur hier 13 graden onder normaal is. De depressie, die gisteren over Noord-Scandina- vië lag, is naar Finland getrokken. Zij vult lang zaam op. In de randstaten is de vorst sterk af genomen en vriest het nergens meer dan matig aan de westkust is dooi ingevallen. Uit deze om geving werden gisteren sneeuwstormen gemeld, terwijl ook vanmorgen enkele stations nog lichten sneeuwval hebben waargenomen. Ook in Dene marken was dit het geval. Op de noordoostkust van Groenland is de luchtdruk tot 1010 mbar ge daald. Het minimum bij het Iberisch schiereiland dringt langzaam verder naar het oosten door. In Spanje en Portugal zijn onder invloed hiervan zeer zware regens gevallen. In Italië komt matige vorst voor in de Po-vlakte overigens vriest het hier en daar nog licht. In Hongarije blijft de temperatuur onder -10 graden. BAROMETERSTAND: Vorige stand 770 m.M. Stand van heden: 762 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. KEIP, Opticiens Gr Houtstraat 137 Tel. 11640 Belangrijke Telefoonnummers i Politie: 11850. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged Oude Gracht: 14141. Brandweer: 15333. Kiespijn 2 w (Adv. IngezMed.) Een dubbele feestdag voor den heer K. F. van Maas. Toen vijftig jaar geleden de heer K. F. van Maas, zoon van den bekenden Haarlemschen arts. zijn twintigsten verjaardag vierde, was dat meteen de datum van zijn vestiging hier ter stede als muziekleeraar. De twintigjarige had zijn' op leiding ontvangen aan de Muziekschool van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst al hier, vervolgens het Conservatorium te Amster dam bezocht en wachtte thans zijn eerste leer lingen. Die kwamen. Hun aantal steeg tot een respectabele hoogte en de heer K. F. van Maas gemeenzaam gesproken beter bekend als Karei van Maas zal meermalen betreurd hebben, dat een dag maar vier en twintig uur heeft en geen gelegenheid biedt dan tot meer dan veertien of vijftien uur per etmaal les geven. Da t was zoo het begin en nu het gisteren vijf tig jaar geleden was, dat de heer Van Maas de eerste schreden zette op hefc moeilijke pad van de kunst was het dubbel feest in zijn woning, waar de zeventigste verjaardag van den heer Van Maas werd gevierd zoo goed als zijn gouden ju bileum als muziekleeraar. Talrijke bloemstukken kwamen al vroeg in den morgen, van vrienden, oud-leerlingen, van de drie Vrijmetselaarsloges, schriftelijke en telegrafische gelukwenschen stroomden den geheelen dag aan en een talrijk bezoek gaf gelegenheid, oude her inneringen op te halen, die den staat van dienst van den heer Van Maas sieren. Zijn werkzaam heden als leider van eenige zangvereenigingen behooren daartoe, zoo goed als zijn prestaties als organist van de Bakenesserkerk en de Re- monstrantsche kerk. En dan leeft in de herinne ring nog altijd voort zijn „fortenorkest" dat hij uit oud-leerlingen en amateurs samenstelde, toen het er in de jaren 19141918 op aan kwam, de bezetting der forten in de buurt van Haarlem wat muzikaal genot te verschaffen en waarvoor hem na de mobilisatie een onderscheiding werd ver leend. Er is dus gisteren een welbesteed leven herdacht De heer Maas geeft de laatste jaren niet veel les meer. De jongeren zoo oordeelt hij diener.- ook hun kans te krijgen. Maar levenslustig en be langstellend in het leven van zijn vaderstad gaat hij nog steeds zijns weegs en zoo wandelt hij, met aller wensch, dat hem nog vele jaren geschonken mogen worden, met goeden moed het achtste decen- Oplicliters zwaar gestraft. Amsterdammer kon twee ton verdienen AMSTERDAM, 3 Januari. De rechtbank heeft vandaag drie recidivisten wegens een brutale en geraffineerde oplichting elk tot anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis, veroordeld. Het drietal had een Amsterdammer, zekeren K„ voorgespiegeld, dat zij een groote schat, siera den ter waarde van twee millioen, uit Duitschland moesten smokkelen voor een van hen, die voor emigrant speelde. Als K. deze smokkelpartij wilde financieren zou hij twee ton aan sieraden krijgen. De man liet zich overhalen, gaf f 250 en later f 1000. In ruil daarvoor ontving hij 'n pakje met waardelooze rommel en nagemaakte sieraden GIFTEN VOOR DE SLACHTOFFERS DER AARDBEVING IN ANATOLIë. ROTTERDAM, 2 Januari Het Turksch con- sultaat te Rotterdam Houttuin 28 deelt ons mede dat het zich beschikbaar stelt voor het inzamelen van giften, ten behoeve van de slachtoffers van de aardbeving in Anatolië. Het Schoolschaaktournooi. Vijftig jongelieden te Haarlem hebben Dins dag de verleiding van het ijs weerstaan en zijn zich bezig gaan houden met de denksport. Reeds na enkele kwartieren kwamen zich de eerste over winnaars melden. Maar ook de verliezers begonnen vol moed weer aan hun volgende partij. De resultaten van den eersten dag waren als volgt: Hoofdtournooi: le ronde: v. PampusBetoker 01, De Ridder- Weert 10, Ketel—Erbrink 01, (niet opgek.) BontellierKrug 01, Verdenius—Jager 10: v. HeesGrapperhaus 10, Haak—de Vita 01, DeinumRumpff 01, en v. DrielLang 01 (niet opgek.) 2e ronde: Bekkerde Ridder 01. Er-brink- Krug (afgebroken) Verdeniusv. Hees 10, de VitaRumpff 10 en LanzBode 0—1. 3e ronde: de Vita—Bode 10, Verliezersronde van het hoofdtournooi: v. PampusJager l0, Bontellier—Weert 10, Grapperhaus—Lang 10 en HaakDeinum 1—0. Bij-tournooi: le competitie: TailleurSmitz 10; BeunderGans 01, Cohenv. d. Vlugt 01, Smitzv. d. Vlugt 01, Gans—Cohen 10, TailleurBeunder l0. 2e competitie: Ploeg—Marlet 10, Ter Beest- Rodriguez Pereira 01 (niet opgek.) Schaapg- v. d. Ouw 10, Marletv. d. Ouw 01. Rodri guez Pereira—Schaap 0—1 (niet opgek.), en ter BeestPloeg 01. 3e competitie: v. DobbenburghJonkers V2-V2. Vogel—Kales 0—1. (niet opgek.), Kooi—Winkel 10, v. DobbenburghWinkel 0—1 en Kales Jonkers 01. 4e competitie: v. d. BergKoopmans 0—1, v. TongerenHoning VzV2Kok—v. d. Hoff 10, Koopmansv. d. Hoff Vz*/-•. HoningKok 01 en v. d. Bergv. Tongeren 10. 5e competitie: AkkerboomKranendonk 10. v. Raait—de Waal 1—0, de Breuk—v. d. Velde 01, Kranendonkv. d. Velde 01. de Waal de Breuk 1—0 en Akkerboom—v. Raait 1—0. INSTALLATIE MR. H. A. WASSENBERGH. AMSTERDAM, 3 Januari. Onder groote belangstelling, zoowel van de zijde van de recht bank, het parket als de balie is vandaag de nieuwbenoemde officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam, mr. H. A. Wassen - bergh, voor de Eerste Kamer der rechtbank geïnstalleerd. De plechtigheid werd o.m. bijgewoond door mr. Joh. M. Jolles, president van het gerechts hof, mr. dr. J. A. van Thiel. procureur-generaal en mr. J. Versteeg, advocaat-generaal. WISSELKOERSEN AMSTERDAM 10.15 uur. Londen 7.42 K. Berlijn 75.37l/t. Parijs 4.20)4. Brussel 31.65. Zwitserland 42.12. New-York 1.8744. Londen 7.42X. Berlijn 75.37 Parijs 4.20)4. Brussel 31,66'/s. Zwitserland 42.13. Kopenhagen 36.30. Stockholm 44.72'/a. Oslo 42.70. New-York 1.87 13/16 Italië: Vrije lire 9.60. Reislire 8.60 Bankpapier 6.40. 12.uur. Janiiari-programma van de Ned. Ver. van Huisvrouwen. Het programma voor de maand Januari van de afd. Haarlem der Ned. Ver. voor Huisvrouwen luidt als volgt: Vrijdagmiddag 12 Januari tooneelopvoerlng in den Stadsschouwburg van „Monsieur Topaze" met Cor Ruys in de titelrol. Maandagmiddag 15 Januari: Lezing van den heer J. P. Strijbos over: Reisindrukken van IJs land, in hotel „De Leeuwerik". Vrijdagmiddag 19 Januari: Lezing den leden aangeboden door 't Propaganda-bureau van Ned.- Indische koffie. In rest. Brinkmann, Groote Markt Maandagmiddag 29 Januari: „Katrien wordt sol daat" uit het boek van Adrienne Thomas, een voordracht door mevr. Francien KooteGerrese. Dinsdagmiddag 30 Januari: Vergadering van den boekencirkel in de Sc-c. Vereeniging aan den Zijl- weg. Japan en Rusland wenschen grens» incidenten te voorkomen. Instelling van gemengde commissie. TOKIO, 3 Januari (Domei). Officieel word gemeld dat Japan en de Sovjet Unie, na raad pleging van Manasjoekwo en Mongolië, het een zijn geworden over de instelling van gemengd commissies tot afbakening der grenzen en te verhindering van grensincidenten. Het aecoord omvat de Sovjet Unie, Mand sjoekwo en Mongolië. De onderhandelingen ove de detailkwesties zullen in Moskou en Tokio wor den voortgezet. Koersen van de Ochtendbeurs te Amsterdam vai heden van 10.30 uur tot 11,25 uur. Kon. Olie 261263 Vz. AKU 39'/»—39 5/8. U. S. Steel 5014—50 3/8. Republic Steel 18 7/16. Anaconda 2424 1/16. Shell 10 3/16. Tidewater Ass. Oil. 8)4—8 15/16 WIELRIJDER AANGEREDEN. Dinsdagavond kwart voor zeven had de 52-ja rige wielrijder C. te Haarlem het aan zijn eigei onvoorzichtigheid te wijten, dat hij een ongelul kreeg. Hij reed namelijk in dezelfde richting al| een vrachtauto van de Rozenstraat naar het Kruis, wegviaduct. Juist op het moment, dat de wage? den wielrijder wilde passeeren, week deze naai links uit, waardoor een aanrijding niet kon wor- den voorkomen. De heer C. viel en brak zijn rech ter onderbeen. Door een dokter en leden van der Ongevallendienst werd hij voorloopig verbonden; daarna werd hij per ziekenauto naar het St. Elisa beths Gasthuis vervoerd. De chauffeur van dt vrachtauto had geen schuld aan het ongeluk. ONTVANGMIDDAGEN BARONESSE DE VOS VAN STEENWIJK. Baronesse De Vos van Steenwijkvan Royen te Haarlem zal gaarne bezoeken afwachten op de Woensdagen in de maanden Januari, Febru ari en Maart des namiddags van half vier af; te beginnen met 10 Januari. Het ijs en de binnenscheepvaart. Nog geen moeilijkheden. Nu alle bedrijven in de huidige omstandigheden allerlei moeilijkheden ondervinden is het een ver» heugend feit dat de binnenscheepvaart van het ijl althans nog geen overlast heeft. „Alles loopt of liever: vaart nog normaalj voor zoover wij weten", zeide ons iemand die vau het binnenscheepvaartbedrijf op de hoogte geachj mag worden, „wij hebben tenminste nog geen enke] bericht ontvangen, waarin van stagnatie wordt mel ding gemaakt." Nu de vorst voortdurend afneemt is te verwachten dat althans in de eerste dagen tenzij de tem peratuur weer spoedig ver beneden het vriespunt zou dalen de binnenscheepvaart haar bedrijt ongehinderd zal kunnen voortzetten. TAFELTENNIS SCHOOLWEDSTRIJDEN. Onder groote belangstelling hadden Dinsdag da jaarlijksche schoolwedstrijden in het voormalig Zander-Instituut te Haarlem plaats. De uitslagen luiden als volgt: Voorronde: 1 Hartenlustschool 1—le H.B.S. b 3 6—0 2 R.-K. Lyceum 1—le H.B.S. b 2 9—0 Eerste ronde: s 3 le H.B.S. b 1—Hartenlustschool 3 6—0 4 R.-K. Lyceum 2Ambachtsschool 2 6l' 5 R.H.B.S. (Velsen) 1—M.T.S. 1 0—7. 6 R.H.B.S. (Velsen) 3Hartenlustschool 1 26 7 R.-K. Lyceum 1Chr. Lyceum 1 64 8 H.B.S. a 1—R.H.B.S. (Velsen) 2 (H.B.S. a 1 niet opgekomen). 9 Ambachtsschool 1R.-K. Lyceum 3 63 10 Hartenlustschool 2le H.B.S. b 4 61' Tweede ronde: 11 le H.B.S. b 1—R.-K. Lyceum 2 6—4 12 M.T.S. 1—Hartenlustschool 1 6—2 13 R.-K. Lyceum—R.H.B.S. (Velsen) 2 6—0 14 Ambachtsschool 1Hartenlustschool 2 62 Halve finales: 15 le H.B.S. b 1—M.T.S. 1 5—5 (le H.B.S. b 1 wint in games). 16 R.-K. Lyceum 1Ambachtsschool 1 62 Finale: 17 le H.B.S. b 1—R.-K. Lyceum 1 3—6 TEL 23610 IEPENSTRAAT 24-27 p.f. N.V. „LAVE IN LIQUIDATIE" De liquidateur maakt bekend dat heden door hem de rekening en verantwoording gedeponeerd is ten kantore van het Handels register te Haarlem en ten kan tore der N.V. „Lave In liquidatie' Bellamylaan 3, te Aerdenhout. Heemstede, 2 Januari 1940 De liquidateur: Mr. J. VERLOOY Dansinstït. TH. DONKERLO Tempeliersstraat 53 Aanv. nieuwe 12 lessenclubs 8 en 10 Jan. 11 Jan. voor gehuwden ouderen. Cursusprijzen 4 en 6.50 te void, in kl. term. Inschr. en inl. dag. 7—10 uur Vanaf Zond. 7 Jan. iederen Zondagavond 8—11 dansen, le klas band, in Geb. „Concordia'" Ged. Oude Gr. Entree 0.40. Toeg. yoor leerl., oud-leerl. en introducés. Gevraagd: Groote-Boutstrijkster en Mangelster. KEYZER, Lorentzplein 25 GEVRAAGD: FLINKE DAGDIENSTBODE Loon 8 per week. C. BOOY Barrevoetestraat 17. NETTE NOODHULP voor direct gevraagd 10 p. w. Leeuwerikenlaan 9, Aerdenhout, Tel. 26566 v. dir. gevr. bij Stoomwasscherij J. A. H. Clous Brouwersvaart 134 1. ca. 18 jr. voor garagewerkz.h VAN WIJK OVERVEEN Bloemend.weg bij den Zijlweg gevraagd. Adres C. BOOY, Bar revoetestraat 17. PUBLICATIE Distributie van boonen en erwten voor bijzondere doeleinden. De Minister van Economische Za ken deelt mede, dat het intrekken van de ontheffing van het verbod tot vervoeren en afleveren van bruine boonen, witte boonen, capu- cijners en grauwe erwten aan den uiteindelijken verbruiker, het ge- wenscht maakte, voor enkele be paalde categorieën verbruikers een speciale regeling te treffen. Zulks geldt in de eerste plaats voor hen die op medische gronden bruine boonen behoeven. Op de zelfde wijze, als bij suiker en erw ten geregeld ls, zullen deze gebrui kers op een attest van den behan- delenden geneesheer bij do daartoe gemeentelijk aangewezen contro- leerende medische instantie een verklaring kunnen verkrijgen, wel ke zij bij den plaatselijken distri- butiedienst dienen in te leveren. Op deze verklaring zullen zij een be wijs ontvangen waarmede zij de noodlge hoeveelheid boonen kun nen verkrijgen. Vervolgens is een speciale rege ling getroffen voor ziekenhuizen, gevangenissen, weeshulzen en der gelijke. Deze Instellingen dienen een verzoek in bij den plaatselij ken dlstrlbutledienst ter verkrij ging van de noodige hoeveelheid bruine boonen, witte boonen, grau we erwten of capucijners geduren de een maand, onder duidelijke opgave van haar naam, adres en eventueel codenummer, aard van de instelling, den naam en het adres van haar gebruikelijken le verancier en het aantal bewoners (verpleegden en personeel afzon derlijk op te geven). Na Indiening van dit verzoek kunnen zij van het Centraal Dis tributiekantoor een vergunning ter zake ontvangen. Zoowel diegenen, die op medi sche gronden deze artikelen noo dig hebben, als de vermelde in stellingen, wenden zich met het ontvangen bewijs of de vergun ning tot hun gebruikelijken leve rancier. Deze leverancier kan, indien hij voorraad heeft, de op deze formu lieren voorkomende hoeveelheden, na invulling van het desbetreffen de geleidebiljet. hetwelk hij met de goederen medezendt, de artike len afleveren. Heeft de leverancier geen voorraad en is hijzelf geen grossier dan dient hij zich met bewijs of vergunning tot een grossier te wenden. De grossier le vert het bestelbon-gedeelte van de vergunning voor instellingen bij de Nederlandsche Akkerbouwcen- trale te 's-Gravenhage in. ter ver krijging van de daarop aangege ven hoeveelheid. Voor de voorziening in de be hoeften van hen, die op medische gronden bruine boonen noodig hebben, kan een grossier op aan vraag bij de Nederlandsche Akker- bouwcentrale een voorschot van 10 kg. betrekken, uitsluitend voor dit doel bestemd. Volgende aanvragen kunnen echter alleen uitgevoerd worden tegen Inlevering van de bestelbon gedeelten der genoemde bewijzen voor zieken in minimum hoeveel heden van 10 kg. Voor eventueele nadere bijzon derheden wordt verwezen naar de plaatselijke distiibutiediensten. 's-Gravenhage, 2 Januari 1946 j

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2