Haarlem's Dagblad FINSCHE LUCHTMACHT legt groote activiteit aan den dag. Na den Oorlog. Voorzorg. KEIP Opzienbarende arrestatie te Velsen. „Koninklijke" De „Josif Stalin" thans overgenomen. Het Belangrijkste 57e Jaargang No. 17345 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V. Bureaux: Groote Houtsiraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825 Soendaplein 12230. I Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Vrijdag 5 Januari 1940 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post ƒ3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer 0.15. Groentjes zie rubriek. Op deze plaats is al meermalen geschreven over Jet streven diergenen, die zich warm maken voor Je organisatie van een beter en dus ook veiliger JIuropa in de toekomst. Wat den oorlogvoeren- len landen aangaat vindt men vooral in Enge- and menschen die zich openlijk uitlaten over de ioodzaak van een nauwer statenverbond dan ooit jestaan heeft. En die daarbij dan erkennen, dat eder een deel van zijn staatssouvereiniteit zou hoeten prijsgeven. Zij beoogen de Vereenigde Staten van Europa of de Europeesche Federatie if hoe men het noemen wil. De naam is van veel hinder belang dan het wezen der zaak, dat zeer ngrijpende beteekenis zou hebben voor alle be rokken staten. Ook voor diegene, die thans „de leutralen" genoemd worden. Dus ook voor ons. Indien het tot een dergelijke structuur zou ko nen zou die in haar opzet en ontwikkeling zeker ok in de kleine landen hevige tegenstanders ont- poeten. Want ook daar leeft de gedachte aan mbeperkte staatssouvereiniteit bij de groote iieerderheid nog steeds als eenige mogelijkheid. }ij rust op een eeuwenlange traditie. Wel zeer liep zou de overtuiging, dat men de bakens totaal terzetten moest en dat de oude evenwichtsver- loudingen verouderd en onbruikbaar waren ge- rorden, moeten doordringen om ook maar het jleinste deel van de staatssouvereiniteit prijs te |even. En wel zeer afdoende zouden de waarbor- |en moeten zijn dat men daarmee inderdaad zijn jeiligheid kocht en zijn kansen op welvaart niet Irijsgaf. Dat zulke ver-gaande plannen te berde porden gebracht en dan nog wel in oorlogstijd, nu iet nationalisme en de gedachte „ieder land voor ich" weer tot het uiterste toegespitst zijn, be- rijst evenwel op zichzelf dat wij in een tijd van mtzaglijke veranderingen leven. Een tijd waarin n ieder geval reeds door velen beseft wordt, dat aen na de enorme uitputting en ontwrichting lie deze oorlog veroorzaakt, niet meer zal kunnen erugkeeren tot een eenvoudig herstel van de iude verhoudingen. En dat men ook niet den oislukten Volkenbond zal kunnen gaan voortzet- en op dezelfde basis, of het zonder Volkenbond al kunnen doen maar dat men een beteren zal noeten maken. Tenzij men de chaos liever heeft. Er zijn menschen die in dezen trant „vooruit lenken", niet alleen in Engeland, maar ook in iele andere landen. Maar er zijn natuurlijk ook ,nderen. En de regeeringen houden zich „op de 'lakte", voorzoover zij niet oorlogvoerend zijn en irofeteeren dat zij de overwinning zullen be- jalen. Gisteren schreef een bijzondere correspondent B dit blad over de wekelijksche noenmalen, die Ie Amerikaansche Club te Parijs pleegt te hou- !en. Bekende sprekers voeren daaraan het woord, fn onze correspondent citeerde o.a. den onder het Iseudoniem „Pertinax" zeer bekenden Franschen ournalist André Géraud. Hij zei dat hij bang was loor hetgeen hij noemde „den professoralen leest" in de buitenlandsche politiek. Daarbij be- loelde hij de methode, voor alle tijden en voor He volken vaste algemeene regelen te ontwerpen. )ie methode schakelt staatsmanskunst uit. Er iestaat geen recept waardoor men op voortduren- len vrede rekenen kan. Om vrede te behouden noet men voortdurend arbeiden en scheppen". Dit klinkt zeer logisch en men kan Pertinax in lit opzicht gelijk geven, daarbij zelf denkend dat jet „scheppen" zich dan ook niet tot bestaande lude verhoudingen behoeft te beperken. Maar ^aarmee is men niet met hem klaar. Want hij leeft op deze beschouwingen de volgende con- jlusie aangesloten: „Na den oorlog zal er natuurlijk weer een internationale organisatie zijn en dat is goed. Maar laten naast die organisatie Frank rijk en Engeland hun vaste bondgenootschap bewaren, laten zij nooit weer de fout begaan om zooals na 1918 dit bondgenootschap, dat tot de overwinning had geleid, te ver wateren en op te lossen in die internationale organisatie. Samenwerken daarmede, ja, maar erin wegsmelten, zoodat men de allian- I tie niet terugvindt als gehandeld moet wor den, neenl" Dit is weer de oude opvatting van een machts- ivenwicht, waarin bepaalde landen zich zouden kunnen doen gelden. Op een basis als Pertinax jangeeft zal niemand bereid zijn tot het prijsge- ren van eenig souvereiniteitspunt. Onze correspondent heeft het ook gehad over beschouwingen in de Fransche pers, die zich ba leerden opden vrede van Munster! Hij |chreef: „Er is nog nooit zooveel te doen geweest over den vrede van Munster in 1648 als thans! Dacht gij dat men daarme.de het einde her denkt van den strijd tusschen onze Provin ciën en Spanje? Weineen, men bespreekt de i bepalingen, die bij datzelfde verdrag aan de Duitsche vorsten werden opgelegd, bepalin- I gen, die volgens oude, gezaghebbende ge schiedschrijvers „voor de Duitschers een groot nationaal ongeluk beteekenden; een lang tijdvak van onderlinge verdeeldheid en j twist was daarmede ingeluid." De Fransche journalisten laten dan hier onmiddellijk op volgen dat het aan dit ver drag te danken is dat Frankrijk gedurende 150 jaren geen invasie heeft gekend, en dat, zoodra men van die politiek is afgeweken. (Napoleon 1, Napoleon III, President Wilson), het ongeluk voor Frankrijk begonnen is. Men moet dus terugkeeren tot de politiek van 1648, alleen een Duitsehland in den vorm van een agglomeratie der voormalige autonome staten, kan Frankrijk rust geven." Beschouwingen als deze stemmen wel zeer triest, sal erkent onze correspondent dan dat er ook andere zijn, die „veel zelfinkeer toonen". Toch waarschuwen zij sterk. Als deze oorlog in het Westen op een overwinning van hetzij de eene, hetzij de andere partij zou moeten uitloopen vrees ik het ergste. Ik vrees een nieuwe machts oplegging door de overwinnaars aan de over wonnenen en voorzie heelemaal niets dat op „een beteren Volkenbond" lijkt. Het beste dat voor de Behalve Oesel zou ook Dagö gebombardeerd zijn. Reuter meldt uit Helsinki over den lucht aanval op Oesel: Finsche bommenwerpers, met een Ita- liaansch Savoia-vliegtuig. bestuurd door een Italiaansehen vrijwilliger, aan het hoofd, hebben het Estlandsche eiland Oesel gebom bardeerd, welk eiland, naar men gelooft, door de Russen gebruikt wordt als basis voor de vliegtuigen, die tegen de Finsche westkust opereeren. De aanvallende vliegtuigen vlogen op geringe hoogte over Oesel, waar een aantal branden ont stond. Later keerden zij, nog lager vliegend, te rug en bestookten de Russen, die de branden trachtten te blusschen, met machinegeweervuur. De Finnen werden door het luchtafweergeschut onder vuur genomen doch zij konden zonder ver liezen thuis komen. Een verkenningsvliegtuig, dat later over Oesel vloog, stelde vast, dat aanzienlijke schade was aangericht en dat de branden nog voort woedden. Finsche vliegtuigen zijn ook opgetreden nabij Moermansk, waar zij, naar gemeld wordt, een groote petroleumopslagplaats hebben vernield. De spoorwegen, spoorwegknooppunten en goe deren opslagplaatsen achter de Russische linies zijn eveneens gebombardeerd. De Finsche vlie gers hebben gemeld, dat zij goede voltreffers hebben laten vallen te Uhtur, vanwaar de Rus sen een lijn hadden aangelegd naar Suomus- salmi. De Finnen hebben de lijn zoo ernstig be schadigd, dat zij, naar gemeld, onbruikbaar ge worden is. Dit is, naar men meent, de reden, waarom de Russen niet in staat waren, reserves te zenden om hun troepen te Suomussalmi, toen deze omsingeld waren te hulp te komen. Naar men verklaart, beschikten de Finnen in den strijd te Suomussalmi niet over artillerie en verkregen zij de overhand over sterke Russische troepen bijna alleen door activiteit van pa trouilles, waarbij eerst de veldkeukens, vernie tigd werden, daarna de voorraden en daarna de convooien en tenslotte de bijna uitgehongerde Russen zelf. United Press meldt uit Kopenhagen, dat terwijl in officieele kringen ontkend wordt dat de berichten volgens welke de Finnen de Russische luchtbases op Oesel gebombar- kleine neutralen te hopen is blijft kennelijk dat de oorlog wordt beëindigd door overleg zonder dat een van beide partijen verslagen is. Dat zou niet slechts het beste voor ons zijn maar het eenige goede, pat biedt het eenige uitzicht op een werkelijke reconstructie van de verhoudin gen in Europa. De Hemel geve dat degenen, die naar zulk een vrede streven, voldoende invloed en.kracht zullen verwerven om hem te verwezen lijken. R. P. DORDTSCHE PETROLEUM INDUSTRIE MAATSCHAPPIJ N.V. AMSTERDAM5 Januari. De Dordtsche Petroleum Industrie Maatschappij N.V. deelt mede, dat besloten is over te gaan tot uitkeering van een interim-dividend van 7 pet. voer de pre ferente aandeelen en 4 pet. voor de gewone aan- deelen, op rekening van het te verwachten di vidend over het boekjaar 1939. Als de Volendamschc jeugd op het ijs haar enthousiasme voor de wintersport botviert, komt de ouderdom op klompen eens kijken en her innert zich de heerlijke dagen van vroeger. deerd zouden hebben vernomen wordt, dat niet alleen Oesel doch ook het eiland Dagö door de Finnen werd gebombardeerd. Ook gaan er geruchten dat de Moermansk- spoorlijn op twee plaatsen, waar twee bruggen verwoest werden, werd afgesneden, waardoor de verbinding van Leningrad met het schiereiland Kola verbroken zou zijn. Hierdoor zouden de ste den Moermansk en Kirovsk met 50.000 inwoners aan een voedseltekort hebben te lijden. Volgens een Havasbericht heeft de Finsche luchtmacht in het noorden belangrijke resultaten geboekt. Van welingelichte zijde wordt verklaard, dat van de 150 Sovjet-Russische vliegtuigen, welke omlaag zijn geschoten, minstens 50 door de Fin sche luchtmacht omlaag zijn gehaald. Tweede slag woedt bij Salla. Volgens uit Rovaniemi, het hoofdkwartier van het Finsche noordelijke leger, ontvan gen berichten wordt thans aan het front van Salla een tweede slag geleverd binnen een week tijds. De strijd woedt thans ten noorden van Salla Finsche autoriteiten nemen ten aanzien van deze gevechten een zeer groote geheimhou ding in acht. Zij staan niemand toe de ge vechtszone te naderen. Het verluidt evenwel, dat de Russen het hard te verduren hebben en reeds terug over de grens zouden zijn geworpen. Op de Karelische landengte was, volgens Ha- vas een kleine Finsche fortificatie deze week geblokkeerd door drie Sovjet Russische tanks, die alle uitgangen onder controle hadden. De Finnen bezaten slechts twee antitankkanonnen en spoedig verschenen nog drie Russische tanks, ter ondersteuning van de eerste en om te trach ten de fortificatie meester te worden. De veld telefoon der Finnen was afgesneden. Een soldaat zag kans om uit de sterkte te komen en de dra den te herstellen, waarop de bevelvoerende of ficier de Finsche artillerie zoo nauwkeurige aanwijzingen wist te geven, dat vijf der Russi sche tanks vernield werden. De zesde werd on schadelijk gemaakt door een soldaat uit de forti ficatie met behulp van een handgranaat. Op een ander punt van de landengte slaagden Finsche soldaten er in een achter de Russische linies rustend rood detachement te verrassen. Zij vernietigden een deel van het detachement en vonden op den Russischen bevelvoerenden offi cier het plan voor een aanval, die den volgenden morgen zou hebben moeten worden ingezet. Zij konden de Finsche artillerie waarschuwen, die bij hun nadering de Russische tanks vernielde, welke den aanval van den volgenden dag hadden moeten steunen. In de streek van Suomussalmi hebben de Fin nen de kas van een Sovjet-Russisch regiment gevonden, waarin zich 92.000 Finsche marken bevonden. Dit is een opmerkelijk feit, aldus Ha- vas. In begin November hebben de Russen, naar bekend is. verscheidene millioenen Fin sche marken opgekocht. Ongetwijfeld hoopten zij met dit geld him inkoopen in Finland te be talen. Men herinnert er eveneens aan, dat de Sovjets op dezelfde wijze opgetreden zijn in Polen, waar zij belangrijke hoeveelheden Zlotys opkochten. De Finsche militaire autoriteiten te Rova niemi bevestigen volgens United Press, dat de Finnen op vier verschillende plaatsen op Russisch grondgebied zijn doorgedron gen, zij gaven echter niet aan waar deze plaatsen zich bevinden. Zij verklaarden slechts dat zij ver uit elkaar liggen, van de IJszee tot het Ladogameer. Eveneens ga ven zij niet aan of het patrouilles betroffen of legerafdeelingen. Finsch legerbericht. Het Donderdag uitgegeven legerbericht luidt als volgt: Te land: Met uitzondering van het gebruikelijke geschutvuur en het optreden van patrouilles van weerszijden zijn de dag van 3 Januari en de och tend van heden betrekkelijk rustig geweest op de Karelische landengte. Aan de Oostgrens, ten Noorden van het Ladogameer, is de toestand ongewijzigd. Te Aittojoki tracht de vijand een strategisch steunpunt te heroveren, waarvan de Finnen zich meester hebben gemaakt. Alle aan vallen werden echter afgeslagen. In den sector van Kuhmo is een vijandelijke aanval, die ge steund werd door artillerie en tanks, afgeslagen. Te Suomussalmi is gisteren de zuivering van het terrein voortgezet en 169 Russen werden gevan gen genomen. Te Raate, ten Oosten van Suomus salmi, duren de gevechten voort. Ook worden de gevechten voortgezet ten Noorden van den sec tor van Salla. Overigens niets bijzonders te mel den. Ter zee: Een vijandelijke sleepboot is gister avond afgedreven in de buurt van het fort Koi- visto. Batterijen van het fort openden het vuur en de bemanning van het schip vluchtte over het ijs. Een Finsche patrouille maakte zich meester van de sleepboot, maar die zonk in den loop van den nacht. Bii het Ladogameer hebben Sovjet troepen twee Finsche forten en een dorp gebom bardeerd. Finsche kustbatterijen concentreerden hun vuur op de vijandelijke stellingen. In de lucht: Op drie Januari heeft de Russische luch'macht de streken van Abo en Hangö gebombardeerd en zekere punten in het Noorden van Finland Een Russisch vliegtuig werd neergehaald. De materieele schade was onbeteekenend, en tot dusverre gelooft men niet. dat er slachtoffers zijn ge vallen. Ook Donderdagmiddag is in de buurt van Hangö luchtalarm gemaakt, evenals in Turku. Het is mogelijk dat in sommige havens aan de Bothnische golf eveneens alarm gemaakt is, aan gezien de Russische luchtmacht aanvallen on derneemt op de havens, via welke de Finnen hulp van buiten kunnen ontvangen. Het hoofdkwartier van het militaire district Leningrad deelde Donderdag mede: „Op 4 Januari heeft zich aan het front niets van belang voorgedaan". (Voor het geval het in de toe komst noodig mocht zijn, de dis tributiemaatregelen uit -te brei den, is ervoor gezorgd dat de daarvoor benoodigde bonboekjes reeds in den Haag gereed liggen) Het is wijsheid in regeeren, Dat men zich in dezen tijd Reeds op al dat kan verkeeren Degelijk heeft voorbereid. Daarvoor doet men vele dingen Die thans overbodig zijn. Maar wanneer de nood zou dwingen, Naar al 't woord zegt „noodig" zijn. Als we distributie krijgen In de toekomst bijgeval Mag er geen stagnatie dreigen, Dus bonboekjes zijn er al. Men zit niet maar af te wachten Tot men in de zorgen raakt, A mauvais jeu wordt bij machte, Tijdig bonne mine gemaakt. Of, om 't anders uit te drukken, In 't benarde menschbestaan, Worde nooit iets dat moet lukken Op de bonnefooi gedaan. Als men ons de bons gaat geven Op meer uitgebreid terrein, Helpt dat ons om goed te leven, Zonder bon-vivant te zijn. P. GASUS }t ons bef tecepl van Uw OOGARTS Wij maken Uw BRIL zóó, dal hij en U tevreden is. GR. HOUTSTRAAT naast Luxor (Adv. Ingez. MedJ Gemeente-ontvanger wegens fraude gearresteerd. Vermoedelijk ongeveer tweeduizend gulden verduisterd. Een opzienbarende arrestatie is gisteren in Velsen geschied. Verdacht van fraude, die ver moedelijk over een zestal jaren loopt, is de ge meente-ontvanger, de heer J. J. W., gearres teerd. Naar ons van officieele zijde wordt medegedeeld is, alhoewel reeds eenige verdenking bestond, de fraude min of meer door een toeval ontdekt. Het bedrag der verduisterde gelden bedraagt voor zoover men totnutoe heeft kunnen vaststellen ongeveer twee duizend gulden. De verduistering geschiedde niet alleen ten nadeele van de ge meentekas, doch ook ten nadeele van den Ophaal- en Stortingsdienst en van de mobilisatiekas, waar uit de steun van vrouwen van gemobiliseerden wordt betaald. Het grootste bedrag van de verduistering da teert van een zestal jaren geleden. In verband met den ernst van deze zaak is de Commissaris van Politie, die onder de wapenen is, naar Velsen gekomen, om persoonlijk met den bur gemeester het onderzoek te leiden. Des te ernstiger is deze zaak, omdat de gear resteerde reeds anderhalf jaar geleden in verband met zijn particulier leven door den burgemeester was gewaarschuwd. De betrokkene deed toen zeer verontwaardigd, ofschoon, naar achteraf blijkt, hij zich toen reeds aan het overheidsgeld had vergrepen. De burgemeester heeft hem toen reeds met de strengste maatregelen gedreigd, wanneer hij zich eventueel jegens de gemeente zou misdragen. Hel is duidelijk dat deze arrestatie, toen zij in kringen van ingewijden bekend werd, groot opzien heeft gebaard. De gearresteerde, genoot aller aan zien. Hij is reeds vele jaren in dienst der ge meente, eerst als klerk ten kantore van wijlen den heer Natte, terwijl hij bij diens overlijden tot zijn opvolger. De gearresteerd heeft reeds een gedeeltelijke be kentenis afgelegd. De gemeente Velsen lijdt geen schade, daar zij tegen gevallen als het onderhavige verzekerd is. In verband met deze zaak is de gemeenteraad heden in spoedvergadering bijeengeroepen. Kerstinzameling voor de „Stille Armen". Totaal-opbrengst 13.468.33. Hierbij betuigen wij onzen hartelijken dank aan allen, die hebben medegewerkt om de inzameling voor de Stille Armen te doen slagen. In de eerste plaats brengen wij. onzen dank aan allen, die door hun milde gaven ons in staat hebben gesteld om velen gezinnen blijde Kerst dagen te bereiden. Verder brengen wij onzen dank aan de plaatselijke pers, die ons in dezen zoo krachtig heeft gesteund. Het resultaat was voor ons in deze moeilijke tijden een verrassing. De opbrengst 'van verleden jaar werd overtroffen. In totaal is tot heden f 13468.33 ontvangen. Het Comité voor de Stille Armen. Mr. Dr. W. P. VIS, Voorzitter. Mr. P. E. BARBAS, Secretaris. Het woord is aan Louis Pasteur: Ik geloof onvoorwaardelijk, dat kennis en vrede over onwetendheid en oorlog zullen zegevieren, dat de naties tot on derling begrip zullen komen, niet om te vernietigen, maar om op te bouwen en dat de toekomst zal behooren aan hen, die het meest hebben gedaan om het lij den der menschheid te verlichten. keert 5% interim-dividend uit. Het bestuur der N.V. Koninklijke Neder- landsche Maatschappij tot Exploitatie van Petroleumbronnen in Nederlandsch-Indië, deelt mede, dat besloten is tot uitkeering van een interim-dividend over het boekjaar 1939 van 5 pCt., betaalbaar van Woensdag 17 Januari af. (Het interim-dividend bedroeg in Januari 1939 6 pet. waarna nog uitkeeringen van 8 en 3 pet. volgden. In totaal dus 17 pet. In het jaarverslag van de Koninklijke ls ver klaard, dat ook de petroleum-industrie meer ge baat is bij een wereld waar vrede en vertrou wen heerschen dan een waar onrust en wapenge weld heerschen." Deze verklaring wordt bevestigd door de (zij het geringe) verlaging van het in terim-dividend. Uit deze uitkeering blijkt ech ter ook, dat de directie der Koninklijke niet be zorgd is voor de toekomst. De Koninklijke heeft de laatste jaren de vol gende dividenden uitgekeerd: Boekjaar 1938 17 pet., 1937 17 pet., 1936 lö'.'s pet., 1935 lO'/s pet., 1934 7V2 pet., 1933 6 pet., 1932 6 pet., 1931 6 pet., 1930 17 pet. 1929 24 pet. Naar wij van de zijde der Nederlandsche Scheeps bouwmaatschappij vernemen, is de „Josif Stalin", welke Zaterdag jl. haar proefvaart deed, thans door de opdrachtgevers overgenomen. IJS OP BUITEN IJ EN IJSELMEER OPENGEBROKEN. Schaatsenrijders dienen uiterst voorzichtig te zijn. DE „DANIëL GOEDKOOP" OP ZOEK NAAR INGEVROREN SCHIP. AMSTERDAM, 5 Januari. Hedenmorgen is de ijsbreker „Daniël Goedkoop" door de Oranjeslui zen vertrokken om een dienstboot van de N.V. Verschure en Co. uit het ijs te verlossen. Deze boot vertrok gistermiddag om zes uur uit Lemmer en n&dien heeft men niets meer van de bemanning vernomen. De „Daniël Goedkoop" zal trachten het vaartuig op te sporen en naar Am sterdam te brengen. De ijsbreker heeft het ijs in de vaargeul op het Buiten-IJ en het IJselmeer gebroken. Het schaat senrijden in de omgeving hiervan is levensgevaar lijk en ieder wordt dan ook dringend aangera den, op grooten afstand te blijven. Zij. die over het zee-ijs tochten naar Marken zullen maken hetgeen trouwens niet aan te raden is dienen dicht bij de Noord-Hollandsche kust te blijven. Oversteken van de Gooi- en Geldersche kust naar Marken en Monnikendam is niet meer mogelijk. De kans bestaat dat de schotsen spoedig weer vast zullen vriezen, waardoor men de geul niet meer kan zien. Dit beteekent groot gevaar. Wil men geen enkel risico loopen, dan blijve men daarom steeds dicht bij den wal. ERWTEN OP BON 10. 's-GRAVENHAGE, 5 Januari. Van Maandag 8 Januari tot en met Vrij dag 19 Januari zal bon 10 van de Rijks distributiekaart recht geven op het koopen van een pond groene erwten of spliterwten. HEDEN: 12 PAGINA'S. HAARLEM EN OMGEVING pag. De Gemeente-ontvanger van Velsen is ge arresteerd, verdacht van fraude. 1 Ijsvermaak in Haarlem en Omgeving. 6 BINNENLAND De „Koninklijke" keert 5 pet. interim-divi dend uit. 1 Een warenhuis in de hoofdstad is door een ernstigen brand geteisterd. 3 Een vliegtuig is gisteren bij een proefvlucht neergestort. 3 BUITENLAND Dc Finsche luchtmacht is zeer actief. 1 Het Belgische kabinet zal gereconstrueerd worden. 5 De Duitsche oorlogseconomie thans geheel in handen van Goering. 5 De Amerikaansche uitgaven voor 1940 be- loopen de 8% milliard. 5 ARTIKELEN, enz. R. P.: Na den oorlog. l W. v. d. T.: Amsterdamsche straatnamen. 3 H. D. Vertelling: Tragedie van een overjas. 4 Schaakrubriek. 0 Voor de Jeugd. 9 Do Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen op 7 LAATSTE BERICHTEN 3

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1