Mijnhardtjes Hoe een Finsche stand kwam. overwinning tot Vmerikaansche uitgaven beioopen de acht en een half milliard. Beparel Uw tanden econslructie van het elgische kabinet. •RIJDXG 5 JANUARI "194Ö HSSRCËM'S D A'GSCAD 1800 millioen dollar voor defensie. oosevelt dienf de begrooting in Roosevelt heeft in het Congres de begroo ting ingediend, welke voorziet in uitgaven tot een bedrag van 8.424 millioen dollar, waaron der begrepen een belangrijk verhoogde ra ming der uitgaven voor de landsverdediging, (terwijl aan den anderen kant alle andere cate gorieën van uitgaven zwaar besnoeid zijn. Het totaal der geraamde uitgaven beteekent een vermindering van 675 millioen dollar ten op zichte van het jaar, dat Juni 1940 eindigt. Roosevelt heeft de normale ontvangsten ge raamd op 5.548 millioen, d.w.z. een verhoo ging van 382 millioen. In aanmerking nemen de de terugvloeiing van het kapitaaloverschot van de regeeringsondernemingen, waarvan het totaal geraamd wordt op 700 millioen, blijft een geraamd tekort over van 2.176 millioen, vergeleken van 3.933 millioen over het voor gaande jaar. De president heeft veranderingen aanbevolen in t belastingheffing, welke naar schatting 460 mil- len zouden opbrengen, waardoor het geraamde sort in 1941 teruggebracht zou worden tot 1.716 lllioen. Roosevelt heeft de volgende geraamde uitgaven lorgesteld: landsverdediging 1.800 millioen, werk- Tsehaffingsprogramma's 1.300 millioen, landbouw ogramma's 900 millioen, openbare werken en leggingen, 1.100 millioen, pensioenen 1.200 mil- len, interest op de openbare schuld 1.100 millioen, sten der regeeringsdepartementen 1 milliard. Ten aanzien van de uitgaven voor de landsver- diging zeide Roosevelt nog: „Deze ramingen vor en de uitgaven, die noodig zijn om de normale ïensieve voorbereidingen te ontwikkelen en te indhaven. Ook omvatten zij in verband met den jreldtoestand de buitengewone uitgaven, noodig or de departementen van oorlog, marine en stitie, de kustwacht en het Panama-kanaal". Havas meldt dat de begrooting van het departe- snt van ooi-log bevat een verhooging van 14 mil- ■en dollar. Deze verhooging komt voort uit noodzakelijkheid der versterking van de defen- i van het Panamakanal, vergrooting der bestel- igen van oorlogstuig en uitbreiding van het per- neel van leger en luchtmacht. De begrooting van t departement van marine vertegenwoordigt een jging met bijna 188 millioen vergeleken met die n het voorafgaande jaar en bedraagt in totaal i'A millioen. De stijging is vooral veroorzaakt or den bouw van nieuwe schepen en ook door tbreiding van marinepersoneel en marinelucht- icht. Het departement van Marine zal 224 nieuwe iegtuigen koop en en op stapel zetten 2 pantser iepen, een vliegtuig moederschip, twee kruisers, ■ee torpedobootjagers, zes duikbooten en vijf Ipschepen. Behalve deze gewone uitgaven ver- icht Roosevelt buitengewone uitgaven voor de idsverdediging tot een totaal van ruim 302 mil- len dollar, welke uitgaven noodig zijn voor de Dotpatrouilleering in de neutraliteitszöne, de be- :ijding der spionnage en de verzekering der istbewaking. Voorts heeft Roosevelt ter bekrachtiging de vol- met een heldere glans BUnDCII door ze te poetsen met I w U l\ U L (Adv. Ingez. Med.) De Belgische minister-president, Pierlot, heeft gisteravond tegenover de pers een ver klaring afgelegd, waarin hij zeide: „In den loop van den middag heb ik van den Koning een mededeeling ontvangen, Waarin ik er mede belast wordt hem zoo spoedig mogelijk voorstellen voor te leggen Betreffende de wijzigingen, die in de sa menstelling van de regeering zouden kun nen worden aangebracht. Ik ga dus aan het werk met den wensch zonder verwijl tot een resultaat te komen". Pierlot zeide verder dat hij wellicht heden Iaat op den dag tot een resultaat zal kunnen komen. Misschien zal een korte verklaring in het parlement worden afgelegd, wanneer het parlement weer bijeen zal komen. ordering van schepen in Engeland. Mededeeling van het ministerie van scheepvaart. Het Engelsche ministerie voor de scheepvaart !eft een mededeeling uitgegeven, waarin gezegd ordt: :Op 4 Januari heeft Sir John Gilmour, de mi ster voor de Scheepvaart, er de vertegenwoor- jgers van de Kamer voor Scheepvaart en de Ver- iniging van Reeders in Liverpool, betrokken bij iregelde passagiers en vrachtlijnen, van in kennis isteld, dat hij besloten heeft spoedig een politiek m vordering toe te passen op alle schepen, die (geschreven zijn op Engelsche en koloniale regis- irs en die op de groote vaart dienst doen, zulks van m dag af, waarop zij voor het eerst lossen in het ereenigd Koninkrijk, nadat het plan in werking il zijn getreden. Het plan zal niet uitgebreid wor- m tot schepen, ingeschreven op registers der Do minions, van Indië of Birma. Besloten is dat het lan op 1 Februari a.s. in werking zal treden, ter ijl de data voor schepen, die op andere dan Engel- !he havens varen, nog overeengekomen zullen lorden. Reuter meldt dat de Britsche maatschappijen zelve de leiding zullen houden over het varen der schepen en zich slechts moeten onderwer pen aan de instructie betreffende te vervoe- 'ren lading en programma's van de te volgen route, welke de minister zoo noodig zal ge ven. Eomertijd in Engeland vervroegd. Twee maanden eerder dan gewoonlijk. LONDEN, 4 Januari. (Havas"). De bla- Iden berichten, dat de zomertijd dit jaar reeds in Februari zal worden ingevoerd, dus (twee maanden eerder dan gewoonlijk. Vol gens de bladen zal de zomertijd worden in gevoerd in den nacht van 17 op 18 Febru ari. gende benoemingen naar den senaat gezonden: Murphy, de minister van justitie tot rechter in het hoogerechtshof, Breckinridge Long, vroeger ambas sadeur in Rome tot adjunctstaatssecretaris, John Cudany, gezant in Ierland, tot ambassadeur in Brussel, Ribert Scotten, raadsheer der ambassade in Madrid, tot gezant in de Dominicaansche repu bliek en James Cromwell tot gezant in Canada. De benoeming van Murphy. Frank Murphy, die in de plaats van den in No vember overleden Pierce Butler lid wordt van het opperste gerechtshof der Vereenigde Staten, is het vijfde lid van dat college, dat door Roosevelt is benoemd. Het college telt negen leden. Provincie Sevilla floor ernstige overstroomingen geteisterd. Mensch en dier het slachtoffer. Het Duitsche Nieuwsbureau bericht dat de Spaansche provincie Sevilla geteisterd wordt door overstroomingen, grooter dan die van 1936. De watersnood neemt reeds den omvang van een catastrofe aan. In de Guadalquivir staat het water 15 meter boven het nol-male peil. Alle haven- muren en opslagplaatsen staan onder water. Het voortstroomende water sleurt allerlei huisraad, brokstukken en verdronken dieren mee. Het spoorwegverkeer is voor het grootste deel ver broken. Vele personen konden slechts met levens gevaar gered worden. Tijdens een dergelijke redding schonk een vrouw het leven aan een tweeling. De moeder en de beide borelingen wer den door een raam naar buiten getild en in vei ligheid gebracht. Hun toestand is naar omstandig heden wel. Een wagen, waarmee geredden ver voerd werden, is door de watermassa's midden op den weg verrast en omvergeworpen. Zeven personen verdronken. Stroomafwaarts zijn groote vlakten onder water-gezet. Als eilanden steken hier en daar hofsteden uit de wateren op. Vlieg tuigen hebben den geïsoleerden bewoners levens middelen toegeworpen. Ook in de provincies Cordoba en Ciudad Real is door het water groote schade veroorzaakt, evenals in Estramadoera. Almaden is geïsoleerd. In Badajoz zijn verscheidene buurten onder water geloopen. De Guadiana is bij de stad vier kilo meter breed. Duitsche oorlogseconomie geheel in handen van Goering. Economische autoriteiten in algemeenen raad vereenigd. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt: Teneinde een zoo krachtig mogelijke leiding van de Duitsche oorlogseconomie te bereiken, heeft generaal-veldmaarschalk Goering be sloten een verdere unificatie in de leiding van de economische politiek tot stand te brengen. Goering neemt de leiding van de oorlogseconomie geheel in handen en wordt hoogste oorlogs-economische instantie. Voorts worden, om de noodzakelijke samen werking te waarborgen, alle in de oorlogs-econo mische politiek ingeschakelde hoogste xijksauto- riteiten in een algemeenen raad vereenigd. Met ode vertegenwoordiging van Goering in de leiding van den algemeenen raad is staatssecre taris Körner belast. In het tijdschrift ,.Der Vierjahresplan" geeft staatssecretaris Körner eenige verduidelijkingen van de nieuwe maatregelen. Om door sterkere schaakzetten het hoofd te bieden aan de Britsche blokkade, moet de oor logs-economische politiek worden aangepast aan de nieuwe mogelijkheden. Drie voorwaarden zijn onmisbaar: 1. Duidelijk gezag en zoo krachtig mogelijke autoritaire leiding van de geheele oorlogseco nomie. 2. De nauwst mogelijke samenwerking van alle organen, die zich bezig houden met oorlogs- economische vraagstukken. 3. Discipline en medewerking van het geheele volk. Körner geeft uiting aan de overtuiging, dat de nieuwe regeling in de toekomst, ook bij een lan gen duur van den oorlog, volledig berekend zal zijn op alle vraagstukken van economischen aard, die zich zouden kunnen voordoen. VERKENNINGSVLUCHTEN VAN DUITSCHERS EN GEALLIEERDEN Engelsche vliegtuigen boven Duitsche luchtbuses. DUITSCHE DETACHEMENTEN IN DE VOGEZEN VERRAST. Reuter meldt uit Lcndene 4 Januari: Nu het weer de laatste 24 uur eenigszins is ver beterd, hebben de geallieerde luchtstrijd krachten vier verkenningsvluchten op langen afstand boven Duitschland gemaakt, waar bij zij ongeveer 250 mijl boven het land door drongen en talrijke foto's namen. Voorts zijn verkenningsvluchten gemaakt boven de Sieg- friedlinie. Ook de Duitsche luchtmacht is actief ge weest met lange afstandsvluchten boven Oost-Frankrijk, die zich uitstrekten tot bijna aan het gebied van Parijs. Het Britsche ministerie van luchtvaart maakt over de Engelsche vluchten bekend: Donderdag avond hebben vliegtuigen der Koninklijke Lucht strijdkrachten met succes verkenningsvluchten uitgevoerd boven noordwest Duitschland en pa- trouilletochten gemaakt boven de Duitsche bases voor watervliegtuigen in de bocht- van Helgoland. Alle Britsche vliegtuigen zijn behouden terug gekeerd. Op den grond hebben patrouilles en verken ningseenheden, naar Reuter meldt, geopereerd aan bijna het geheele front. In de beboschte Vogezen heeft een Fransche patrouille twee Duitsch detachementen verrast en uiteengejaagd Elk dezer detachementen was tuschen 50 en 100 man groot. De Duitschers leden zware ver liezen. Een andere patrouille ten westen van de Vogezen drong eenige kilometer diep de Duitsche linies in. Het Donderdagavond uitgegeven Fransche leger- bericht luidt als volgt: „Een dag zonder belangrijke gebeurtenissen. Eenige ontmoetingen van patrouilles in het ge bied ten westen van de Saar" Het Fransche legerbericht van hedenochtend deelt mede: „Aan weerszijden plaatselijke activi teit van patrouilles". Tegen alle wintersche kwalen Twee stuks 1 O ct. - Twaalf stuks 50 et. (Adv. Ingez. Medj Ook Britsche wapens naar Zweden? Met de Engelsche behoeften zal echter rekening moeten worden gehouden. Er zijn denkbeelden geopperd, zoo meldt Reu ter. dat Engeland. Zweden hulp zou kunnen verleenen bij de versterking van zijn defensie. De positie is aldus, dat Zweden op dezelfde wijze als de andere landen, wanneer het zulks wenscht, orders kan plaatsen bij individueele Britsche firma's. Deze orders zouden waar schijnlijk uitgevoerd worden, doch er zou nauw keurig toezicht op worden uitgeoefend in ver band met de oorlogsomstandigheden en de Brit sche behoeften. Engelsche firma's voeren op drachten uit voor Finland in overeenstemming met de door de Volkenbondsvergadering aange nomen resolutie en zij houden zich zelf volkomen .vrij om ieder verzoek uit andere landen op zijn merites te beoordeelen. Unity Mitford weer thuis. Uit Londen: Unity Mitford is in een ziekenauto in de ouderlijke woning aangekomen. Haar vader, Lord Redesdale, zeide dat hem 5000 pond sterling was aangeboden voor een verklaring over haar ervaringen, maar dat hij ook een aanbod van 25000 pond niet aanvaarden zou. Britsche visschersvloot onder vuur. Twep bommenwerpers bestookten de schepen met machinegeweren. LOMDEN, 5 Jan. Schipper Wittleton van den Britse hen trawler „Narnur". welke in een haven aan de Oostkust aankwam, ver klaarde dat Duitsche vliegtuigen de vis schersvloot met machinegeweren hebben aan gevallen. Hij zeide niet wanneer dit geschied is. „Het werd juist donker", zoo vertelde hij, „toen twee groote bommenwerpers verschenen en de vloot bombardeerden. Plotseling dook een van hen naar beneden en bestookte ons met zijn machine geweer. Ik liet alle lichten dooven. Daarna heb ik het toestel niet meer gezien. Men gelooft dat de trawler „Daneden" uit Aberdeen, met een bemanning van negen kop pen aan boord, verloren is. Dit is een van de visschersschepen, waarop op 19 December bij de Schotsche kust door Duitsche vliegtuigen een aanval ondernomen werd. De trawler is tien dagen over tijd. (United ARRESTATIES VAN COMMUNISTEN IN FRANKRIJK. Elf militante communisten in Montgeron, in het departement Seine en Oise zijn gearresteerd wegens opnieuw vormen van een communistische afdeeling en het in omloop brengen van geschrif ten. Onder de gearresteerden bevindt zich de ge- meente-secretai'is van Montgeron. DE COMéDIE FRANcAISE NAAR NEDERLAND? De administrateur van de Comédie Franchise overweegt het maken van een tournée door Ne derland. waar „Britannicus" en „Les piaideurs" zouden worden cpgevoerd. Duitsche vliegtuigen boven België. Afweergeschut kwam in werking. Het Belgische ministerie voor de landsverdedi ging deelt mede: Duitsche vliegtuigen hebben Donderdag op zeer groote hoogte gevlogen boven de provincies Lim burg en Antwerpen. Op verscheidene plaatsen heeft het luchtafweergeschut het vuur geopend. Echt EMSER WATER Vermengd met warme melk het van ouds beroemde middel bij Hoest - Verkoudheid - Griep (Adv. Ingez. Med.) Een correspondent van United Press bij het Finsche leger aan het Kiantajarvi-front schrijft: Na een tocht van tweehonderd mijlen door een bevroren woestenij ben ik in staat om uit de eerste hand bijzonderheden te geven over de wijze, waarop de Finsche ski-patrouilles de 163ste divisie der Russen op 26 December wisten af te snijden en aldus het Suomussalmi front wisten te behoeden voor een verdere be dreiging. Deze bijzonderheden werden mij ver strekt door een luitenant-kolonel, wiens naam op verzoek van de censuur onbekend blijft. Hij beschreef mij hoe een kleine afdeeling Fin sche mitraillisten de hoofdmacht der Russen na bij het meer Piispajarvi wist op te houden, hoewel zij gedurende een viertal dagen door de Russische artillerie onder zwaar vuur werd genomen, totdat Finsche ski-afdeelingen de Russen in den rug wis ten aan te vallen en hen op die manier konden afsnijden. De Russen, die niet werden gedood tij dens den eersten aanval verlieten de hoofdmacht en zochten bescherming in de wouden waar zij doelloos rondzwierven, bedreigd door beren, en tegelijkertijd bevreesd de bosschen te verlaten omdat zij niet wisten hoe sterk de Finsche troe pen waren, die hen omsingelden. Duizenden stier ven van de koude. In een kleine leegstaande boerenwoning op slechts vijf-en-twintig kilometer van de Russische grens maakte deze luitenant-kolonel voor mij een ruwe schets van de wijze, waarop de Russen ver nietigd werden. Het geheel deed mij denken aan de tactiek, die door de Amerikaansche kolonisten werd gebruikt in de bosschen rondom New-York en in Pennsylvania gedurende de Amerikaansche revo lutie. De bosschen zijn in dit gebied vrijwel ontoegan kelijk, beren maken het gevaarlijk, de sneeuw ligt er twee voet diep en de schaarsche wegen loopen dood op de meren. Hier en daar staat een enkele boerderij maar dorpen vindt men er niet. Op dit terrein moesten de Russen terug trekken terwijl de wegen in beslag werden genomen door honderden vrachtauto's en andere vervoermiddelen, waaron der zich geen enkele slede bevond, totdat hun de genadeslag werd toegebracht aldus onze zegs man door onze „ski-artillerie". De Russen wer den het slachtoffer van hun eigen materiaal. Dit materiaal was uitstekend maar in een 'streek als deze moet het enkel en alleen als een last worden beschouwd. Ik zou hier geen tanks en geen artil lerie willen gebruiken zelfs als ik daarover be schikte. Trekkende over dit slagveld aldus onze correspondent dat eigenlijk de weg zelve was, zag ik honderden wagens, waarvan de paarden dood in het tuig hingen, dozijnen vrachtauto's, twee tanks, drie bewapende wa gens. Het meest waardevolle materiaal, zooals geweren en kanonnen was reeds vervoerd. Rechts en links van den weg lagen de lijken der gesneuvelde Russen in greppels en half met sneeuw bedekt en door de kou bevroren. Op weg naar het Kianta-meer zag ik hoe paar den uit de bosschen strompelden, het geraamte duidelijk zichtbaar onder de bevroren huid. Da genlang moeten zij gedwaald hebben door de bos schen. Driehonderd van hen werden door de Fin nen levend gevangen, vier- tot vijf-honderd wer den gedood. Ik kwam langs wagens beladen met allerlei oorlogsmateriaal: zadels, ransels, geweren; drie Russische auto's met gloednieuw afweerge schut. drie anti-tankkanonnen, zware en lichte mi trailleurs, twee tanks, dat alles zag ik, maar geen ambulances met gewonden noch transporten van gevangenen. Ik zag slechts een kleine gedeelte van den enormen buit in den slag aan het Kianta-meer veroverd. Blijkbaar werd al het materiaal van deze geheele divisie, stafkaarten, veldhospitalen, taüooze instrumenten, verschillende veldkeukens, zelfs een veld-bioscoop veroverd. Een Finsch officier, die ik op het slagveld ontmoette, zeide mij dat de Russen blijkbaar geen idee hadden van de condities waaronder zij moesten vechten. Kanonnen en tanks al dus deze officier zijn hier van weinig waar de. Onze ski-patrouilles bijvoorbeeld zijn alleen gewapend met hun lichte atuomatische gewe ren, bijlen en lucifers om vuren te kunnen stoken in de bosschen. De groote last aan ma teriaal noodzaakte de Russen op de wegen te blijven, waardoor tevens hun bewegingssnel heid werd vertraagd. Uit wat ik aldus onze correspondent op het slagveld zag en van wat ik hoorde kan ik tot op zekere hoogte de gebeurtenissen der laatste tien dagen reconstrueeren. Dagenlang lieten de Finnen Het einde der 163ste' divisie der Russen. de Russen optrekken en terwijl dit geschiedde werden zij door de in het wit gekleede patrouilles in de wouden achtervolgd. Op een cag werd een tank, die aan het hoofd reed door een Finsche mijn vernietigd, waardoor de geheele macht werd op» gehouden. De Russen vuurden in het wilde weg in de bosschen, maar het vuur werd niet beantwoord. Men kon nog eenige kilometers oprukken maar toen nam een afdeeling Finsche zware mitrailleurs de divisie onder vuur. De Russen zochten dekking, de Finsche posities werden beschoten, maar naar verluidt zouden gedurende dit bombardement, tij dens hetwelk tweeduizend schoten werden geteld, slechts vier Finnen gewond zijn geraakt. De ski patrouilles hadden de verbindingen afgesneden.' Russische troepen, die eerder in December bij Suomussalmi waren verslagen, trokken op in noor delijke richting om zich bij de troepen te Piispa jarvi te voegen, maar toen zij het meer trachtten over te steken werden zij met mitrailleurvuur ont vangen en door Finsche vliegtuigen bestookt. Het gebrek aan levensmiddelen deed zich hoe langer hoe meer voelen en ook de hevige koude maakte slachtoffers. Omstreeks 26 December besloten de Russen hun stellingen op te geven en terug te trekken, toen zij plotseling tegen het vallen van de duisternis door de Finnen werden aangevallen. Honderden mitrail leurs bestookten de Rtissische macht en zij. die niet werden gedood, vluchtten in paniek in de bosschen. Niet langer dan een uur duurde deze slag. De Rus sen waren gevlucht en hadden al hun materiaal op den weg achtergelaten. Slechts op enkele punten boden de Russen tegenstand. Zij, die op weg zijn naar de Russische grens, zullen daar, aldus onze zegsman, worden opgewacht door onze troepen en de anderen zullen of de bosschen moeten verlaten of daar sterven. Het aantal Russische gevangenen is nog niet groot voornamelijk, omdat zij bang zijn de bos schen te verlaten. Het voornaamste van deze overwinning zoo zeide de Finsche luitenant-kolonel is dat onze verliezen zoo klein zijn. U zult mij niet willen ge- looven maar in een week tijds hebben wij niet meer verloren dan een halve compagnie inbegre pen de dooden, gewonden en zieken. Om de juiste cijfers te geven van de Russische verliezen is het nog te vroeg, maar dagelijks vinden wij in de bos schen dooden. Een ding is zeker: de 163ste divisie keert niet meer terug. PROGRAMMA Winterstemming aan de haven van Volendam, waar de scheepvaart nu tengevolge van de vorst volkomen is stilgelegd ZATERDAG 6 JANUARI 1940. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. VARA-Uitzending 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Berichten A. N. P., gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor arbeiders in de Continu bedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. (Om 12.45 Be richten A. N. P.). 1.00 Gramofoonmuziek. 2.00 Filmkwartiertje. 2.15 Gramofoonmuziek. 2.30-3.00 Pianovoordracht. 3.05 Reportage. 3.30 VARA-orkest. 4.30 Vragenbus. 4.50 Residentie-orkest. 5.30 Film land. 5.50 Orgelspel en zang. 6.15 Uit de roode jeugd beweging. 5.45 Kinderleesclub. 7.00 VARA-Kalen- der. 7.05 Felicitaties. 7.10 Politiek radiojournaaL 7.30 Cyclus „Hoe werkt de Kerk?" 8.00 Herhaling SOS-Berichten. 8.03 Berichten A. N. P. 8.15 Puzzle- uitzending. 8.30 De Ramblers. 9.10 Toespraak. 9.15 Radiotooneel. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.50 VARA- Schaaktweekamp. 9.55 VARA-Varia. 10.00 En nu.. Oké! 11.00 Berichten A. N. P. 11.10 VARA-Schaak- tweekamp. 11.1512.00 VARA-orkest. HILVERSUM n. 301,5 M. KRO-Uitzending. 4.00—5.00 HIRO. 8.00 Berichten A. N. P. 8.059.15 en 10.00 Gra mofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Be richten. 12.15 Rococo-octet. (12.451.10 Berichten A N. P. en gramofoonmuziek). 1.30 Gramofoon muziek. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoon muziek. 2.45 Kinderuurtje. 4.00 Gramofoonmuziek. 4^05 „De goede zijden van donkere tijden", lezing. 4.20 Gramofoonmuziek. 4.45 „Leven en werken van Inayat Khan', lezing. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 Filmpraatje. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.45 KRO- Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Jour nalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Economische causerie. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A. N. P., mededeelingen. 8.15 Meditatie. 8.35 Gramofoonmu ziek. 8.45 Gevarieerd programma. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Religieuze voordracht met muzikale omlysting. 11.1012.00 Gramofoonmuziek. ENGELAND, 391 en 449 M. 12.00 Zang. 12.35 Gevarieerd programma. 1.05 Causerie. 1.20 Berichten. 1.30 Frank Walker en zijn Miniature-orkest. 2.00 Radiotooneel. 2.35 Orgelspel. 3.05 Orkestconcert. 3.50 Reportage. 4.20 Berichten. 4.35 Laurï Wylie's „Wireless Puppets". 5.05 Dialoog. 5.20 Kinderhalluur. 5.50 Billy Cotton en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.35 Vroolijk programma. 7.05 BBC- orkest. 8.00 Reportage. 8.20 Variété. 8.30 Radio tooneel. 9.20 Berichten. 9.35 Causerie. 9.50 BBC- Theaterorkest. 10.35 Avonddienst. 10.50 Radiotoo neel. 11.20 Viool en piano. 11.50 Billy Cotton en zijn Band. 12.2012.35 Berichten. RADIO PARIJS, 1648 M. 12.05 Solistenvoordracht. 12,20 Jazzmuziek. 1.05 Solistenvoordracht. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.05 Solistenvoordracht. 3.50 Variété. 4.50 Solistenvoor dracht. 5.45 Kamermuziek. 6.20 Radiotooneel. 9.50 Solistenvoordracht. 10.20 Lichte muziek. 11.05 Va- ritété. 11.20 Radiotooneel. 12.0512.20 Gramofoon muziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 7.40 De „Drei Musikan- ten". 9.05 Gramofoonmuziek. 9.30 Alt, viool en piano. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.20 Omroeporkest. 1.15 Muzikaal tusschenspel. 1.35 Gramofoonmuziek. 3.20 Leo Eysoldt's orkest, een vocaal kwartet, piano duo en solisten. 5.20 Pianovoordracht. 5.45 Ge varieerd programma. 6.20 Otto Dobrindt's orkest. ",3512.20 Zie Deutschlandsender. BRUSSEL, 322 M. 12.20 en 1.30 Gramofoonmuziek. 3.25 Zang en mandoline. 4.20 Gramofoonmuziek. 4.50 Pianovoor dracht. 6.05 Omroeporkest en soliste. 7.35 Gramo foonmuziek. 8.20 Voor de soldaten. 8.50 Radiotoo neel. 9.20 Zang en piano. 9.55 Het Pro Arte-kwartet. 10.3012.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Radio orkest. 1.50 Garmofoonmuziek. 2.55 Jan Steurs' Musette-ensemble. 3.20 Gramofoonmuziek. 4.10 Choura Kouznetzoff's Russisch orkest. 4.50 Gramo foonmuziek. 5.35 Pianovoordracht. 6.00 Omroep- dansorkest. 6.35 Pianovoordracht (met toelichting). 7.00 Gramofoonmuziek. 8.20 Voor de soldaten. 8.50* Cabaret. 9.35 Radio-orkest en soliste. 10.30 Hefc Pre Arte-kwartet. 10.50 Omroepdansorkest. 11.35— 12.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M 7.35 Omroepkleinorkest en solisten. 9.20 Berich ten. 9.50 Omroepkleinorkest. (Om 10.20 Politiek overzicht). 11.20 Berichten. Hierna tot 12.20 Nacafc* concert.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 9