H JONGENS RIJBROEKJES HENSEN Ijsvermaak in Haarlem en Omstreken. ,Db Sftaamèstad' 1 Ir h* -S ,,Smn $islezs''-$aks Grieperig NeeZAKKERTJE. AGENDA. WEERBERICHT ONS KNIPPATROON NIEUWS IN 'T KORT. v,w (UN/T EN ElïTEGEh LEDENCONCERT. ZXTE RD'AC '6 JANUARI 1940 HX AR CE M'S' D" ACfiEÏD 2 Het Bestuur van de IJsclub voor Haarlem en Omstreken heeft Vrijdagmiddag op de banen aan de „Kleverlaan voor kinderen der leden wedstrijden georgani seerd, waaraan met veel animo werd deelgenomen. Op den achtergrond bestuurs- en juryleden. Te Haarlem. Het was Vrijdag heerlijk weer om schaatsen te rijden; het vroor stevig, maar de Oostenwind was vooral in de middaguren niet hin derlijk. Door deze gnnstige factoren bestond er Vrij dagmiddag veel belangstelling voor de wedstrij den voor kinderen van leden der IJsclub voor Haarlem en Omstreken aan de Kleverlaan. Op de verschillende nummers werd flink strijd gele verd; de jongelui manoeuvreerden op de dunne ijizers. alsof ze net maanden achtereen gedaan hadden. Ja, het schaatsenrijden is wel een Hollandsche sport bij uitnemendheid Het was dan ook wel de moeite waard om de krachten eens extra in te spannen, want het bestuur had voor fraaie prijzen zorg gedragen, die bestonden uit kunstschaatsen, ping-pong- spelen en andere sport-artikelen. De uitslagen waren als volgt: Blokrapen voor meisjes tot 14 jaar: 1. Tineke Lansink, 2. Elly van Hees. 3. Riep Vermaat. Hardrijden over 100 M. voor jongens tot en met 14 jaar: 1. Henk Wortel. 2. Gerrit Deutekom, 3. Gartjan Verwers, 4. F. Staleman. Puck-drijven voor jongens van 1517 jaar; 1. Henk Jonkmans, 2. Richard van Reekum, 3. Louis Drijver. Slederijden door paren: 1. Rudi Schurink met Henk Jonkmans. 2. Tineke Holscher met Walter Visser, 3. Tineke Lansink met Hans Kaufmann. De prijzen werden na afloop met een vriende lijk woord door den heer J. H. Sauveur, vice- voorzitter, uitgereikt. Hedenmorgen hebben op dezelfde banen aan de Kleverlaan wedstrijden over 500 M. voor mili tairen plaats gehad en Maandagmorgen tien uur zullen daar de Haarlemsche politiemannen tegen elkaar den strijd aanbinden. Behalve op de plaatsen die in ons vorig num mer genoemd werden, is Vrijdag ook voor het eerst op het ijs van Raam-, Gasthuis-en Kam persingel gereden. Te Heemstede. Wegens te weinig belangstelling zijn Vrijdag middag de wedstrijden voor kinderen van leden der IJsclub „De Volharding" niet doorgegaan. Als de vorst aanhoudt, zullen deze wedstrijden nu Woensdagmiddag plaats hebben voor kinde ren van 12—14 jaar. Dinsdag zullen wederom wedstrijden voor leden gehouden worden, maar dan over 500 M. Hedenmiddag zaïllen wedstrijden gehouden worden voor militairen op de Van Merlenvaart achter de Algemeene Begraafplaats. De N.V. Geruischlooze Weg heeft voor dezen wedstrijd geldprijzen beschikbaar gesteld tot een totaal bedrag van f 60. Tachtig militairen hebben zich daarvoor aangemeld. Te Spaarndam. Vrijdagmiddag waren op de banen van de IJs club „Nova Zembla te Spaarndam wedstrijden uitgeschreven voor militairen. (Adv. Ingez Med.) Heden: ZATERDAG 6 JANUARI Luxor Theater: Jeannette Mac Donald en Nel son Eddy in „Sweethearts" (geprol.) 2.30, 7 en 9.15 uur.' Cinema Palace: „Vier mannen en een gelofte en „Kom ie ook achter de tralies?" 2 en 8.15 uur Frans Hals Theater: „Robert Koch" met Emil Jannings en Werner Krauss. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Moeder". 2.30, 7 en 9.15 u. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend, behalve Vrijdags, eiken werkdag van 3—5 en van 7—9 uur. Santpoort: IJsbaan Natuurbad Velserend. ZONDAG 7 JANUARI Remonstrantenhuis: Psycho Synthese. 10.30 u. Rembrandt Theater: Door 't land van Boeddha en Brahma, 11.30 uur. Cinema Palace: Sneeuwwitje. 11.30 uur. Luxor Theater De Graaf van Monte Christo. 11.30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en s avonds. MAANDAG 8 JANUARI Stadsschouwburg; „Een dokters Dilemma", door het Residentie Toon eel. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen "s middags en 's avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend. behalve Vrijdags, eiken werkdag van 3—5 en van 7—9 uur. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken die toestemming gevraagd hebben, om 's avonds en 's nachts en Zondags te sluiten is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster opgemaakt. Van Zaterdag 8 Jan. 8 uur tot en met Vrijdag 12 Jan. zijn de volgende apotheken op Zondag des avonds na 8 uur en des nachts geopend. Firma Duym en Keur, Keizerstraat 6. Tel. 10378 Firma Begemann en Sneltjes, Kruisweg 30. Tel. 10043. Marnix Apotheek, Marnixstraat 65. TeL 23525. FR. VARKENMARKT 6-10 TEL 14164-13904 (Adv. Ingez. Med.) Voor deze wedstrijden was zeer veel belangstel ling. De lste prijs werd gewonnen door J. Boskema, 2-m, 2e prijs J. de Boer I-HI 6 Rd„ 3e prijs H. J. Kooi Staf 11-12 R.S.; 4e prijs J. Vernstra 3-II-R.S. Des avonds waren de banen goed verlicht; er werd druk gereden. Op het Spaarne nabij de Rietpol wordt even eens druk van de schaats gebruik gemaakt. Het ijs is daar ter plaatse mooi en spiegel-glad. Over het algemeen verkeert het ijs thans in goeden staat; echter bedenke men. dat de vaar geul nog open ligt en dat men dus niet overal kan rijden. Te Zandvoort. Het aantal ijsbanen te Zandvoort is weer met één vermeerderd. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft men het Zeemeeuwen-terrein ondergespoten. Hier en daar mankeert er nog wel iets aan, doch als deze plaatsen nog wat bij gewerkt worden, heeft men hier Zondag een ideale ijsbaan. Tot heden amuseerde in hoofdzaak de jeugd zich op een der basins van de rioleering. Ook werd weer gereden op de Rinko-banen en op den vijver in Plan-Noord, die beide 's avonds ver licht zijn. Op de Rinko-baan is bovendien mu ziek. Het ligt in de bedoeling van het bestuur van de IJsclub Zandvoort, om Maandagmiddag wed strijden te organiseeren voor de jeugd. Waar schijnlijk zullen snelheidswedstrijden worden afgewisseld met behendigheidswedstrijden, zoo als ringsteken. Te Haarlemmermeer. In verband met de plaatsing vootr het Polder huis in Hoofddorp van de witte vlag, met de woorden „machines werken", hetgeen geldt als waarschuwing voor de schaatsenrijders, vernemen we, dat er geen sprake is dat de machines dag en nacht in werking zullen blijven, doch dat het in de bedoeling ligt om ze zoo nu en dan enkele uren per dag in werking te doen stellen, teneinde den waterstand op laag winterpeiï te houden. Hoewel ook deze bemaling op kleine schaal haar nadeeligen invloed op den toestand van het ijs wel eenigszins doet gelden, schijnt dit toch bij aanhoudende vorst niet van zoodanigen aard te zijn, dat het ijs onbetrouwbaar wordt. Dit is reeds gebleken toen de door de IJsclub „Hoofddorp" georganiseerde tocht naar Marken ondernomen werd en daarbij eerst van het ijs in de Hoofd vaart tot aan de Lijnden geprofiteerd werd en ook Vrijdag toen er op de pl.m. 20 K.M. lange Hoofdvaart nog druk werd schaatsen ge reden. Op de baan van „De Blauwe Beugel" op den Kleinen Poel werden wedstrijden op de schaats verreden, met den volgenden uitslag: Klasse I (afstand 500 M.): 1. G. Eveleens 51,8 sec., 2. J. Joren; 3. M. Joren. Klasse II korte baan (tot 35 jaar): 1. Th. Schaak, 2. Jac e Spaargaren, 3. J. Vreeken. Klasse in korte baan: 1. A. Buis, 2. J. E. v. Oort, 3. J. Spaargaren. De „Nieuwe Brug" organiseerde op haar baan te Vijfhuizen hardrijderijen, waarvan de uitsla gen luiden: 1. J. Willemen. 2. M. Buis, 3. H. Willemen. Niet minder dan dertig dames en heeren van de ijsclub „Hoofddorp" stonden Vrijdagmorgen 8 uur op de schaats om den tocht naar Marken te beginnen. Onderweg sloten zich nog enkele liefhebbers bij den stoet aan; in een kalm tempo gleden de rijders en rijdsters in de richting Lijnden. Daar werd overgestapt op de Ringvaart om ver volgens door de Kerksloot in Amsterdam aan te komen. Via Nieuwendam werd gereden naar Marken; de tocht slaagde schitterend. De Hoofddorpsche autobus bracht de rijders weer veilig thuis. Te Bloemendaal OcJc Vrijdag hebben weer jong en oud in Bloemendaal van het uitstekende ijs op vijvers en sloten geprofiteerd. De ijsbaan „Duin en Daal" bood een gezelligen aanblik; de vereeniging heeft verlichting laten aanbrengen, zoodat ook 's avonds druk gereden werd bij muziek van een gramofoon. Op 't meertje van Caprera. waar gratis kan worden gereden, was vooral de jeugd sterk ver tegenwoordigd. Baanvegers zorgden er voor dat- de baan in goede conditie werd gehouden. De vijvers waaraan Bloemendaal niet arm is werden eveneens druk bereden. Vandaag zal het zeker niet minder druk op het ijs zijn. Dat niet alleen gezonde menschen zich goed kunnen vermaken op het ijs, hebben wij Vrijdag middag kunnen zien. In 't uitgestrekte park van het Provinciaal iZekenhuis nabij Santpoort bevindt zich een groote vijver. Wij hebben er eens een kijkje genomen en er werd druk door de patiënten van het ziekenhuis gereden. Onder hen bevinden zich uitstekende rijders, zoowel schoon- als hard rijders. Zondagmiddagconcert H. O. V. Het concert, dat Zondagmiddag a.s. door de H. O V. zal worden gegeven, staat onder leiding van Marinus Adam. Als eerste nummer van het programma wordt uitgevoerd de „Sinfonia in F gr. terts" van Joh. Seb. Bach. De solisten van dezen middag, Lida Varenkamp Langerveld (viool) en Renate Zwaardemaker (alt viool) verleenen haar medewerking aan de Sym phonic Concertante van W. A. Mozart, die als slot van het eerste programma-deel ten gehoore ge bracht wordt. Na de pauze wordt het concert met de Sympho- nie van César Franck besloten. Verwachting geldig van hedenavond, tot morgen avond ongeveer 19 uur In het zuidwesten: Meest zwakke zuid oostelijke tot zuidelijke wind. Afwisselend bewolkt, temperatuur cm het vriespunt, geen neerslag van beteekenis. Kans op mist. Voor het overige deel van het land Neve lig tot helder of lichtbewolkt. Droog weer, des nachts strenge tot matige, overdag ma tige tot lichte vorst. Meest zwakke zuid oostelijke tot oostelijke of noordoostelijke wind. BAROMETERSTAND Vorige stand 760 m.M. Stand van heden 10 uur 763 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van. Fa. C. v. HUIZEN, Opticien. KI. Houtstraat 13. Tel. 14112. DE IDEALE BRANDSTOF Afm oet H.L is plm. 75 K.G. 22/35 en 30-50 2 35 15/22 ƒ2.45 8/15 ƒ1.95 2.70 ƒ2.30 ƒ1.80 BRANDSTOFFENHANDEL t# imh7<SM A# Jan <le Hartog als filmsclirijver. Dr. Berger maakt „Ergens in Nederland'. Jan de Hartog de jonge roman- en tooneel- schrijver, wiens stuk „De ondergang van de Vrij heid" door het Nederlandsch Tooneel opgevoerd wordt, zal den regisseur Dr. Ludwig Berger als filmschrijver assisteeren bij de vervaardiging van de film „Ergens in Nederland", waarvoor het beeld van ons land in mobilisatietijd den achter grond vormt, Nog voor het eind van Januari zal in de Cinetonestudio's te Amsterdam met de werkzaamheden voor deze film begonnen worden. In Mei begint Dr. Berger aan de verfilming van „Sarah Burgerhart". Belangrijke Telefoonnummers Politie: 11850 Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged Oude Gracht: 14141. Brandweer- 15333 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Voor fietsers en wandelaars Zondag v.m. 1.09 uur; n.m. 13.36 uur. Maandag v.m. 1.59 uur; n.m. 14.24 uur. Strand berijdbaar Zondag van 600—11.30 uur. Maandag van 7.0012.30 uur. GEMEENTERAAD VAN HAARLEM. Er wordt een vergadering van den Raad der gemeente Haarlem gehouden op Woensdag 10 Januari 1940, des namiddags om 2 uur, zoo noodig voort te zetten des avonds om 8 uur, in de Sta tenzaal. De agenda vermeldt de volgende voorstellen: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. Ver zoekschrift van L. J. Raadersma om eervol ont slag als hoofd der Wouwermanschool en als leeraar aan de gem. avondschool voor handels onderwijs. 2. Terugneming uit het woningbedrijf en sloo ping van het perceel Oudeweg no. 59. 3. Verkoop grond aan de Dutrystraat (H. Bijl) 4. Verhuring van perceel Ripperdastraat no. 2 5. Beschikbaarstelling van gelden voor aan schaffing van leerboeken en platen voor de Flo- raschool. 6. Toekenning van een voorschot op de vergoe ding, bedoeld bij de artt. 10, 6e lid en 101, 7e lid der L. O. wet 1920 aan de bijzondere school voor M.U.L.O. Ged. Oude Gracht. Wijziging van het plan inzake den bouw van een bijzondere school voor U.L.O. aan de Ilias- laan. Wijziging en aanvulling van de Algemeene Poli tieverordening. Benoeming van twee leden van de plaatselijke commissie van toezicht op het middelbaar on derwijs. INSPECTEUR P. M. ADRIAANSE. In ons vorig nummer deelden we mede, dat aan den heer P. M. Adriaanse, inspecteur van po litie eerste klasse te Haarlem, met ingang van 1 Februari wegens gezondheidsredenen eervol ont slag is verleend. Nader wordt medegedeeld, dat dit met ingang van 1 Maart a.s. is. Baron Röell 25 jaar Commissaris der Koningin. Huldiging door Prov. Staten, burgemeesters en oud-burgemeesters. Dinsdag 16 Januari zal als gemeld mr. dr. A. baron Röell, commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland in het Gouvernements gebouw Paviljoenslaan ontvangen in verband met zijn zilveren ambtsjubileum. Bovendien zullen op 16 Januari des morgens te half 11 de Provinciale Staten in de groote zaal bijeenkomen om den commissaris toe te spreken en hem geschenken aan te bieden, Des middags om half 3 maken de burgemees ters en de oud-burgemeesters der steden en dor pen in de provincie benevens vertegenwoordigers van de waterschappen in de Statenzaal hun op wachting. Ook dan worden toespx'aken gehouden en geschenken aangeboden. Op 1? Januari is er gelegenheid voor particulie ren om geluk te wenschen. Gouden jubileum van den heer G. Spaan. Huldiging door de Brandweer. Zooals gemeld zal Dinsdag a.s. de heer G. Spaan zijn gouden jubileum bij de Haarl. Vrijw. Brand weer vieren. Te 1 uur zal in de garage van de Brandweer aan de Ged. Oude Gracht te Haarlem de heer Spaan door de Brandweer worden gehuldigd. Des mid dags houdt de heer Spaan van 3 tot 5 uur receptie in café-restaurant Brinkmann, Groote Markt, DE UITVOERING VAN DE WAGNER VEREENIGING. Op Donderdag 1 Februari en Zaterdag 3 Fe bruari zal de eerste ledenvoorstelling voor de leden van de Wagnervereeniging volgens het gewijzigde programma plaats vinden. In den Stadsschouwburg te Amsterdam zal Offenbach's Opera „Les Contes d'Hoffmann" ten tooneele worden gebracht in een geheel nieuwe montee ring volgens aanwijzingen van prof. dr. Lothar Wallerstein, die de voorstelling ook regisseert. De muzikale leiding is in handen van Johannes den Hertog. De orkestrale partij wordt vervuld door het Concertgebouworkest. Voorts wordt mede werking verleend door het koor van de Wagner vereeniging en het ballet van Yvonne Georgi. TWEE PERSONEN DOOR HET IJS GEZAKT. Vrijdagmiddag kwart over drie is de 10-jarige K. door het ijs van den Gasthuissingel te Haarlem gezakt. Omstanders hebben hem' door handreiking op den wal getrokken en naar het Sint Elisabeth Gasthuis gebracht, waar zijn kleeren werden ge droogd. Toen kon de jongen loopend naar huis gaan. Een 24-jarige soldaat, die Vrijdagavond te elf uur nog aan het schaatsenrijden was op het ijs van den Kampersingel te Haarlem, zag te laat. dat ter hoogte van de wasscherij Van Leuven een gat in het ijs was. Hij schoot er in, maar kon spoedig door een politie-agent en een burger door handreiking op het droge worden getrokken. Hij is loopende naar zijn standplaats gegaan. Op 20 Januari zal in het Carltonhotel te Am sterdam een Finsche avond worden georganiseerd, waarvan de baten geheel aan het Amsterdamsche Coimté tot hulpverleening aan het Finsche Roode Kruis ten goede zullen komen De algemeene verkiezingen der Joodsche af gevaardigden voor de Assemblee in Palestina zul len in Mei a.s. worden gehouden. Voor de tweede maal in deze week en om de zelfde reden de grootere veiligheid van het vervoer over zee zijn de verzekeringspremies voor ladingen bestemd voor of afkomstig uit de Vereenigde Staten verlaagd. De nieuw verlaging gaat tot twee procent. Radio Moskou heeft medegedeeld dat de nieu we rechtstreeksere luchtverbinding Berlijn Moskou heden geopend zal worden. Van officieuze Duitsche zijde wordt naar aan leiding van de geruchten over een bezoek, dat Molotof binnenkort aan Berlijn zou brengen, mede gedeeld, dat te Berlijn van een dergelijk voornemen van Molotof niets bekend is. THé-DANSANT IN DEN H.K.B. Zondagmiddag 7 Januari a.s. vindt in het ge bouw van den H.K.B. een thé-dan.sant plaats waarbij de dansmuziek wordt verzorgd door John Lemlyn and his Rhythm Swingers. Heerlijk warm IJzersterk Voordelig Een uitgebreide sortering DE SPECIAALZAAK PAARLAARSTEEG 1 i Adv ingez. Mea 41 A iin nip whi - ff i M& jjl* 4. 'wjfL 7.** jpfe* - 1 L& V. ft Ipr a y WINTERJAPON Wollen stof is zeer geschikt voor koude wintel dagen en wordt in kreukelvrije uitvoering gekozei Over rug en schouders komt een pas, terwijl d panden eenige ingehaalde ruimte hebben, die aa de taille wordt verdeeld over figuumaden. Lange mouwen en sluiting met knoopen. Aan d voorbaan is een gedeeltelijk opgestikte, dubbei plooi. Het patroon is verkrijgbaar in maat 48, prijs J ets. Het is van Maandag af gedurende een week te halen bij de bureaux van dit blad, Gr. Houtstrai en Soendaplein 37. MUZIEK Groote eenden en kleine jongens op het ijs van den Kloppersingel. Wie zou het meer naar zijn zin hebben0 Haarlemsche Orkest Vereeniging De voor een winterconcertcampagne ongewoo lange tijdruimte van 9 dagen tusschen het vooi laatste concert der H.O.V. en dat van Vrijdag Januari is aan de vpprbereiding van dit laatste on getwijfeld zeer ten goede gekomen. Ons orke: heeft althans een klinkende revanche ge nomen voor den minder goed geslaagden avon van 27 December, een revanche waartoe alle: maar in 'tbijzonder de solistisch op den voorgron tredenden het hunne bijdroegen. Geen „orkestvreemde elementen" om h< maar eens volgens een nieuwmodiisch jargon u te drukken waren dezen avond noodig, om aa het ledenconcert den vereischten luister te verlet nen: ook de solist was een „orkestgenoot". Het w: de solo-violoncellist der H.O.V. Louis van Maanei die Haydn's in de laatste jaren beroemd geworde Concerto in D gr. t. ter vertolking gekozen had. H bezigde de meest in zwang zijnde bewerking va Gevaert, een bewerking die vóór- aan nadeele paart, in zooverre als zij aan het streven naar vei hoogden orkestralen kleurenrijkdom dc zuiverhei van Haydn's stijl min of meer opgeofferd heef We behoeven van dit Cello-concert geen karaktei beschrijving te geven: het is de laatste jaren vaa genoeg gespeeld om allen trouwen concertbezoekei bekend te zijn. En men weet ook welke groo' technische moeilijkheden de solopartij biedt. Hi schijnt, dat Haydn het werk evenals Bach zij 6de Solo-suite voor een cello met 5 snare; d.w.z. de vier gebruikelijke plus de hoogere e-snaa bestemd had: dit lijkt niet onwaarschijnlijk, gezic de vele zeer hooge passages. En alles ligt zoo ope als op een presenteerblaadje; zelfs de kleinste or zekerheid der intonatie is terstond bemerkbaa Maar van Maanen liep in geen der tallooze vall< tjes. Zijn spel bleef zuiver en doorzichtig van bc gin tot eind en bekoorde bovendien door de sohoor heid van den toon, die tot in de uithoeken der za; zijn draagkracht behield. Het eenige wat in zij vertolking niet geheel en al bevredigde was zij neiging om de tempo's van het eerste en het laa ste deel te langzaam te nemen. Er zit al niet ve gang in dit Concerto; de deelen draaien elk zoo beetje in een kringetje, zonder dat er een voor stuwende kracht uit spreekt, en dus kan deze vo< ons gevoel alleen uit levendige tempo's resulte< ren. Van zijn cellistisehe bekwaamheid heeft ecl ter Van Maanen een getuigenis afgelegd, dat he: warmen en volkomen verdienden bijval bracht. In het werk van J. S. Bach, dat den avond oper de concerteerden hobo's, fagot, hoorns en sol( viool met de rest van het ensemble, en zij alle deden dit hoogst lofwaardig. Het werk stond a „Sinfonia" op het programma. In de mij ter b< schikking staande litteratuur over J. S. Bach kon geen „Sinfonia" voor. Was deze misschien identic met het eerste der Brandenburgsche Concerter Hoe 't ook zij de geweldige torenbouw uit het sin pele motiefmateriaal van het eerste Allegro, c diepzinnige bekentenissen van het Adagio en c merkwaardige bouw van het Menuetto (dat in ec soort van rondo-vorm twee alternatieven breng een echt, door 3 instrumenten gespeeld Trio c een, dat, evenals in het Tempo dï Minuetto vs Mozart's A dur-Vioolconcert in 2-deelige maat ve: vat is), al deze dingen wedijverden om de belanj stelling onverzwakt te houden. Tschaikowsky's Vijfde besloot den avond. Mar nus Adam, die voor een doorzichtige verklankir van Bach's Sinfonia en voor een goede aansluitir in Haydn's Concerto zorg gedragen had, toonc wederom zich in de romantische sfeer van Tscha kowsky's werk bij uitnemendheid thuis te voele: Hij gaf deze muziek vol dynamische en agogisch schakeering en hield zich toch behoudens de gt bruikelijke coupure in de Finale geheel aan c voorschriften der partituur. Een bijzonder woor van lof komt den lsten hoornist toe voor zijn spi in het Adagio, doch de homogeniteit der overi? blazers mag, al behoeft ze niet te leiden tot navo! ging van momenteele zwakheden, zooals we eer maal tusschen fagot en clarinet bemerkten, m< eere genoemd worden. Het was dan ook geen wor der dat het auditorium zich over deze auditie zee voldaan toonde. K. DE JONG.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2