Ijsvermaak in Haarlem en Omstreken. Beeiden van het ijsvermaak in Haarlem en Omstreken. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND IN HET HARDRIJDEN. Langedijk naar Noorwegen H Nu het dooit! Ernstig waarschuwini IJs-elijke belevenissen MAANDAG 8 J A N A R I 194(5 FT A "A R E E M'S D A G B E A D Van boven naar beneden Het Plaatselijk Arbeids Secretariaat te Haarlem organiseerde Zaterdagmiddag wedstrijden voor zijn leden op den Kloppersingel. Zaterdagmiddag hadden op de Van Merlenvaart te Heemstede wedstrijden voor militairen plaats. Een kijkje bij de finish. Voor de liefhebbers van schaatsenrijden, die in de buurt van het Riool pompstation te Velsen wonen, was het aangenaam, dat daar van den zomer vijvers gegraven waren. Ze konden hier nu naar hartelust rijden. Dooi haalde streep door de rekening. Wat is er duchtig door de liefhebbers van de schaatsensport gejammerd over den dooi die plot seling alle verdere verwachtingen en plannen den bodem insloeg. De Zaterdagmiddag begon zoo veelbelovend. Tal- loozen hebben toen nog op de gladde ijzers rond gezwierd en -op de ijsbanen, grachten en vaarten zag men drommen schaatsenrijders, die zich met opgewekte gezichten aan hun mooie sport over gaven. Er werd volop genoten. De een zocht en vond zijn plezier door met forsche slagen ieder een op baan, gracht of vaart te passeeren, terwijl de ander behaaglijk „blokzeilend" het kalm aan deed en er ook kwam. Veelal op een apart ge deelte zwierden de kunstrijdsters en kunstrijders naar hartelust en het was dikwijls werkelijk een genoegen naar de fraai uitgevoerde figuren te Kijken. Schaatsenrijden is toch wel een sport, die de Nederlanders bij uitstek ligt. Op de ijsbaan kunt ge kleine peuters, die ternauwernood of nog niet eens naar school gaan, reeds hun baantje zien krabbelen, terwijl ge u niet behoeft te ver wonderen als ge een reeds zeer bejaarden heer rustig met zijn handen op zijn rug en zijn pijp in .den mond, met fermen slag vele jongeren ziet passeeren. Voor velen blijft echter het ideaal: een flinke tocht, Daarom is het zoo spijtig, dat de onverwachts ingevallen dooi aan vele illusies een einctfe heeft gemaakt. De winter is echter nog niet voorbij. Den moed dus nog niet verloren. Wat fin het vat zit verzuurt niet. En naar Marken kome a we nog wel. Of bent u er al geweest? WEDSTRIJDEN PLAATSELIJK ARBEIDS SECRETARIAAT. Zaterdagmiddag werden op den Kloppersingel te "Haarlem schaatswedstrijden gehouden, geor ganiseerd door het Arbeidssecretariaat alhier. De IJsvereeniging voor Haarlem en Omstreken had daartoe welwillend de baan afgestaan. Er werd een wedstrijd gehouden over een afstand van 150 M. Er waren 24 deelnemers. De uitslag was als volgt: 1. A. Komduur, 2. G. J. Komduur, 3. H, v. Gelder, 4. J. Kops, 5. J. Mes. Het geheel had een ganimeerd verloop, en er werden goede tijden gemaakt. De temperatuur was zeer mild en het ijs bevond zich in een goede conditie, zoodat alle factoren aanwezig waren voor een prettig ijsfestijn. Er was veel publieke belangstelling, welke door de politie echter binnen de juiste perken werd gehouden, zoodat de wedstrijden vlug konden worden afgewerkt. De prijzen, die uit levensmiddelen bestonden, vielen uiteraard zeer in den smaak. HARDRIJDEN VOOR MILITAIREN TE HEEMSTEDE. Door de N.V. Geruischlooze Weg te Heemstede, hadden Zaterdagmiddag op de Van Merlenvaart langs de Vrijheidsdreef wedstrijden plaats voor militairen, waarvoor deze N.V. geldprijzen be schikbaar had gesteld. In de morgenuren hadden de militairen de baan. 165 M. lang, zelf goed in orde gemaakt. Langs de vaart had het publiek een goed overzicht over de baan. Hoewel aanvankelijk 80 rijders zouden deel nemen, was er door de militaire leiding een selectie toegepast, zoodat nu 26 van de beste Friezen aan den start verschenen. Vooral in de eindritten werd een felle strijd gestreden. Sietse de Groot legde in den fraaien tijd van 17 sec. beslag op den eersten PrSe totaaluitslag was als volgt: le pr. f20 Sietse de Groot; 2e pr. f 12,50 Sj. Sickes; 3e pr. f 8 A. v. d. Meulen; 4e pr. f6 Th. Wijbinga; 5e pr. f 5 W. v. d. Meij; 6e pr. f4 H. Walda; 7e pr. f3 Sj. de Jong; 8e pr. f2,50 A. P. Boersma. Des avonds had in een gezellige bijeenkomst in café Van den Heuvel de uitreiking van de prijzen plaats, waarbij mede aanwezig waren de familie leden der directie. Nadat de directeur, de heer A. J. Schoolderman met eenige toepasselijke woorden de prijzen had uitgereikt, waarbij alle verliezers een troostprijs ontvingen (een geschenk van de firma Ter Weeme en Zn.) voerde de heer Geertse- ma, technisch ambtenaar van het bedrijf het woord. Hij dankte den burgemeester, Jhr. j. P. W. v. Doom, den inspecteur van politie den heer A. Be- rentsen; den heer J. Neeskens, opzichter van Open bare Werken en de militaire autoriteiten voor hun medewerking. Aan de militairen werden ververschingen aan geboden. Het feest werd besloten met het zingen van het Friesche Volkslied en het Wilhelmus. HARDRIJDERIJ BIJ VOLHARDING". ,DE Zaterdagmiddag had op de ijsbaan van „De Vol harding" te Heemstede wederom een hardrijderij plaats voor militairen, nu over 160 M. Er waren 50 deelnemers. Ook nu weer heeft het talrijke pu bliek genoten van een feilen kamp. De prijzen, die bestonden uit sigaren en sigaretten, deels ook geschonken door O. en O., werden als volgt gewonnen. 1. Evers tijd 17 2/5 sec.; 2. Snoek; 3. Slot; 4. v. Leeuwen; 5. Grijdanes; 6. Ton; 7. v. Diemen; 8. Jelters; 9. De Beste; 10. Lazones. Na afloop reikte de voorzitter, de heer G. H. Onstein, onder eenige toepasselijke woorden de prijzen uit, waarna de heer Schreuder namens de militairen dankte voor den gezelligen middag, voor het beschikbaar stellen der prijzen en voor de gast vrijheid, die de militairen op de baan mogen onder vinden. IJSVERMAAK IN DE HAARLEMMERMEER. In en om de Haarlemmermeer werden in het afgeloopen weekeinde talrijke schaatswedstrij den gehouden. Het begon Zaterdagmiddag met wedstrijden, voor kinderen op de baan van „De Blauwe Beugel" achter de Ringvaart, die tot uit' slagen hadden: Jongens 178 jaar): 1. K. Ravestein; 2. K. Mantel. Meisjes (78 jaar); 1. G. v. d. Zwaard; 2. A. v, d. Zwaard. Jongens (910 jaar) 1. H. Timmers; 2. G. Rave stein; Meisjes (910 jaar)1. B. Cardol; 2. G. Spaar garen. Jongens (1110 jaar): 1. M. Immink; 2. P. Maarse. Meisjes (1112 jaar): 1. T. v. Elderen; 2. K. Kant. Jongens (1315 jaar); 1. J. v. d. Oort, 2. G. Joore. Meisjes (1315 jaar); 1. G. Eveleens; 2. R. Sterkenburg. Het bestuur van de ijsclub bedacht hen met een mooi prijsje; alle deelnemers en deelneemsters kregen een kop chocolade, waardoor deze dag voor de jeugd een ware feestdag werd. De IJsclub „Ijsvermaak zij ons doel" organi seerde op haar baan een estafetterace, die tot uitslag had: 1. A. HogeboomTh. Henzen; 2. W. van SchagenR. Turk; 3. D. VessemL. Hoge boom; 4. D. HulseboschC. v. d. Meer. Ook „Nut en Vermaak" hield wedstrijden in ringsteken, waarvoor meer dan veertig deelnemers zich aansloten. De uitslag luidde: 1. A. v. Zanten; 2. A. Straathof; 3. J. Bader. Tenslotte hield ook „Nieuw-Vennep" wedstrij den op de schaats achter sleden. De uitslag was: 1. G. v. Groeningen; 2. C. Beem; 3. C. Reekers en 4. J. de Rooij. WEDSTRIJDEN TE SPAARNDAM. Op de ban envan de IJsclub „Nova Zembla" te Spaarndam werd Zaterdagmiddag een estafette wedstrijd voor inwoners van Spaarndam gehou den. Er werd in 6 groepen gereden, waarin ver schillende spannende momenten voorkwamen. De 1ste prijs is gewonnen door groep II. 2e prijs door groep VI, 3e prijs voor groep IV, 4e prijs door groep I, 5e prijs door groep V en 6e prijs door groep III. Vervolgens werd een hardrijderij georganiseerd tusschen een burger uit Spaarndam en een mili tair. Deze wedstrijd trok veel aandacht en werd met spanning gevolgd. De militair won. Na afloop werden de prijzen in het clubgebouw van den heer Van der Putte uitgereikt. Zondag werd, niettegenstaande den dooi, nog geschaatst, door middel van 'n zuiger werd 't wa ter zooveel mogelijk van de baan verwijderd, doch veel belangstelling trok het ijs niet meer. Jan Langedijk wint den titel. De wedstrijden om het kampioenschap van Ne derland in het hardrijden op de schaats zijn Za terdag te Groningen voortgezet met den afstand over 1500 M. Langedijk bevestigde zijn goeden vorm van den eersten dag; hij werd op fraaie wijze eerste. In zijn rit tegen Koops gaf hij zijn ouden te genstander geen kans. Hoewel de 1500 meter ze ken niet de sterkste afstand van Langedijk is. bleef hij toch alle tegenstanders de baas, zelfs Van der Scheer, wien juist de 1500 M. altijd goed heeft gelegen. De uitslagen luiden 1. Langedijk 2 min. 33.9 sec.; 2. Van der Scheer 2 min. 36.2 sec.; 3. Buyen 2 min. 36,8 sec.; 4. Roos 2 min. 37,1 sec.; 5. Koops 2 min. 38,3 sec.; 6. Have kotte 2 min. 39,7 sec.; 7. Zwanenburg 2 min. 40,8 sec.; 8. De Jager 2 min. 41.8 sec. Nader wordt gemeld: Jan Langedijk heeft den titel van Neder- landsch kampioen in het hardrijden veroverd met een derde plaats op de 500 M„ een eerste plaats op de 5000 en 1500 M. en een tweede plaats op de 10.000 M. wist hij, dank zij ook zijn goede tijden, het kampioenschap te behalen en Dolf van der Scheer te onttroonen. Omtrent het verloop van de 1500 M. nog het volgende: Insiders wisten, dat Langedijk in goeden vorm was. Dat had hij trouwens op den eersten dag der kampioenschappen reeds bewezen. Maar dat hij den snelsten tijd op dezen afstand zou maken, had toch niemand verwacht. Het is voldoende be kend, dat de kracht van Langedijk op de lange afstanden ligt, de 5000 M. en vooral de 10.000 M. Nu is het merkwaardig, dat men toch over vol doende sprintcapaciteiten moet beschikken om een der eerste plaatsen in de algemeene rangschik king te kunnen bemachtigen, omdat een seconde meer of minder op de 10.000 M. slechts 1/20 punt voor het klassement scheelt, maar een seconde op de 500 M. een vol punt en op de 1500 M. 1/3 punt. Langedijk heeft ook op den tweeden dag laten zien, wat met energie en rotsvasten wil kan worden bereikt. Zoo kon het gebeuren, dat hij de 1500 M. won, een afstand, waarin Van der Scheer altijd een specialist is geweest. Langedijk reed tegen Koops, zijn ouden rivaal van zooveel buitenlandsche wedstrijden. Hij gaf den Zuid-Larenaar geen kans en bovendien bleek zijn tijd buitengewoon fraai te zijn. Hij reed den afstand in 2 min. 33,9 sec.; de beste tijd, ooit door een Nederlandsch rijder op een baan in ons land gemaakt, bedraagt 2 min. 33,4 sec. Deze laatste tijd staat op naam van Siem Heiden, een pres tatie, welke Heiden verrichtte op 3 Februari 1929 te Groningen. Langedijk heeft den tijd van Hei den dus op een halve seconde benaderd; behalve aan het uitstekende rijden heeft hij dat toch ook wel te danken aan de prachtige conditie van het ijs en het feit, dat er practisch geen wind stond. Van der Scheer reed tegen Roos en nam re vanche voor zijn nederlaag op de 500 M. De be slissing viel pas in de laatste halve ronde, toen Van der Scheer de binnenbocht kreeg en daar van voldoende profiteerde om met bijna een se conde verschil als eerste door de finish te gaan. Buyen verbeterde zijn positie in de algemeene rangschikking door een goede 1500 M. Hij kwam tegen Blaisse uit, doch sloeg zijn tegenstander royaal. Zijn tijd van 2 min. 36,8 sec. bezorgde hem de derde plaats op de 1500 M. en de vierde plaats in de rangschikking. De stand na drie nummers, 500, 5000 en 1500 M. luidde: 1.' Langedijk 155.680 punten; 2. Roos 157.207 punten; 3. Van der Scheer, 157.787 pun ten; 4. Buyen 158.337 punten; 5. Koops 158.657 punten. Uit dezen stand kan men gemakkelijk de con clusie trekken, dat Langedijk den titel, nog voor dat de 10.000 M. gereden was, practisch reeds in zijn bezit had. Immers, het verschil van ongeveer 1.500 punten met Roos beteekende, dat Roos op de 10.000 M. reeds zou moeten beginnen met een handicap van ongeveer 30 seconden, terwijl Van der Scheer 50 seconden sneller zou moeten rij den dan Langedijk om nog een kans te maken op den titel, iets wat dus uitgesloten mocht worden genoemd. Niet Roos en Van der Scheer waren echter de ernstigste concurrenten van Langedijk, doch Roel Koops, die een prachtige 10.000 M. reed en zich met een tijd van 19 min. 4 sec. zóó fraai plaatste, dat hij van de vijfde plaats naar de tweede klom in de algemeene rangschikking. Koops reed tegen Zwanenburg; de Zuid-Lare naar muntte uit door forsche regelmaat en uit stekend bochtenwerk. De jonge Zwanenburg hield echter goed vol; eerst in de laatste ronden werd hij definitief geslagen. Langedijk en Buyen gaven het elkaar ook niet cadeau. Laatstgenoem de zakte na 3 k.m. af en in het laatste gedeelte was er van strijd geen sprake meer. waardoor de tijd van Langedijk minder gunstig beïnvloed werd. Daar kwam nog bij, dat Langedijk na zons ondergang reed. waardoor de ijsconditie niet zulke snelle tijden toeliet als in de middaguren. Mede daardoor slaagde Langedijk er niet in. den tijd van Koops te verbeteren. Van der Scheer reed de 10.000 M. kranig uit ook Roos verrichtte goed werk in zijn rit te gen Havekotte. Zoo kwam dan het einde van het tweedaagsche ijsfeest, dat bijzonder geslaagd is. De organisatie was goed, het weer en het ijs lieten niets te wenschen over en de talrijke toe schouwers hebben van echte I-Iollandschc sport kunnen genieten. min. 4 sec.; 2. Langedijk 19 min. 15.1 sec., 3. Zwa nenburg 19 min. 30 sec.; 4. Van der Scheer 19 min. 54.2 sec.; 5. Roos 19 min. 59.9 sec. 6. Havekotte 20 min 0.4 sec.; 7. Buyen 20 min. 3.2 sec. 8. Strybis 20 min 5 sec De eindrangschikking luidt: 1 en kampioen van Nederland; Jan Langedijk (Rotterdam) 213.435 punten; 2. Roel Koops (Zuid Laren) 215.867 punten. 3. Jan Roos (Amsterdam) 217.202 punten. 4. Dolf van der Scheer (Rotterdam) 217.497 punten. 5. Buyen (Amsterdam)6. Zwa nenburg; 7. Havekotte. Jan Langedijk kwam met het behalen van den kampioenstitel in het bezit van den wisselprijs voor de kampioenschappen van Nederland, in het hardrijden, de Van Heloma-plaquette, inge steld in 1919. In het seizoen 1921,1922 won wijlen Max Hetzner den prijs, in 1928/1929 Dolf van dei- Scheer en in 1932cl933 eveneens Van der Scheer. In alle andere seizoenen is het kampioenschap van Nederland niet verreden. Naar wij vernemen is er bij het presidium van den Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond een uitnoodiging; binnengekomen om één, even tueel twee rijders naar Noorwegen te zenden en in Oslo en andere steden deel te nemen aan enkele wedstrijden, welke in dat land eind Januari worden gehouden. Het presi dium van den K.N.S.B. heeft besloten Jan Langedijk naar Noorwegen uit te zenden. Omtrent het laten starten van nog een tweeden Nederlandschen rijder is nog geen beslissing genomen. Nu de dooi is ingetreden, is overal het ijs onbetrouwbaar geworden,; omdat het aan allé kanten tegelijk zwakker wordt. Wij waarschuwen er daarom met nadruk tegen, zich op het ijs te begeven, ook op plaatsen; waar het den indruk wekt, nog betrouwbaar te zijn. EEN grijzige vlakte, hobbelig, doorsni met scheurtjes ter breedte van 'n goed olifantspoot en ter lengte van een besch den giraffehals, afgeknepen in bepa rechthoeken door groezelig witte hoopjes sneeuw zie daar het werkelijke beeld van de ijsbaan, ik me, in mijn, misschien wat overspannen verb ding, reeds had voorgesteld als een inktzwarte, gladde vlakte waar scheur noch hobbel sneeuw te bespeuren zou zijn. Nee, bewaart uw medelijden. De onnoozele wien," de term dubbeltjes-ijs alleen maar he neringen oproept aan dikke, druipende wafels vanille ijs, verdient zulks niet. Gij vermoedt reeds de bekentenis valt mij zwaarder menig andere die onnoozele hals was ik zelf. lichtpunt kan echter ook niet door den thans niepig neerdruppelenden motregen worden ui wischt; zij het dan met meer schande dan sch: heb geleerd. Vraag me nu gerust wat. „grijs dubbeltjes" is, ik zal u antwoorden. „Kraakij geen breekijs" en dan zult ge weten, dat ge mede-ijsbroeder hebt ontdekt en er zal gelach boven dampende koppen chocola. Met dat lachen is het anders niet zoo vlot geg deze eerste keer. Aan de schaatsen lag het niet, waren best. Nee, het zat hem in de schoenen, heb geen hooge en aangezien mijn voorvaderen Friezen doch Noord-Brabanders waren, kan iÊ lage schoenen slecht weg komen. Mijn zwa groote stads enkels werden weliswaar geste door drie paar wollen sokken maar zelfs dat h niet afdoende. Het was en bleef een wankele tooning. Overigens zeer ten gerieve en vermaak de talrijke mlitairen, die ik dien middag hartgi dig om hun glimmend zwarte laarzen heb bei Mijn grootste bewondering en sympathie h echter een soldaat verworven, die op zijn „gymp 't was een Fries waaronder een paar Frie; doorloopers zaten, een jongmensch met glimm zwarte haren, akelig witte tanden en een dito die op aanstellerig groote Noren reed, finaal voc stoof. Toegegeven: ik was geen objectief toeschou De jongeman met de Noren had meermalen blikkertand" 't kan zijn, dat het glimlachen ik heb 't er niet uit kunnen halen tegen alleraardigst meisje met een wit jasje, een bl rokje en kunstschaatsen. Zooiets komt niet te Zelfs een aankomend adspirant schaatsenrijder u kunnen vertellen, dat Noren en kunstschaa gezworen vijanden zijn. Hoewel geenszins expert op dit gebied, voelde ik me toch gedron deze zaak nader onder de aandacht van de wuste jongedame te brengen. In zoo'n g „vraagt" men een baantje. Het vereischt ee tactische en strategische kennis, uit den aard zaak schijnen vooral militairen die te bezitten, juist bij het beginpunt van den baan vlak ac het bewuste meisje te rijden. Alles verliep ec uitstekend. Merkwaardig hoe de kwaliteit van ijs in den loop van een middag kan verbeteren, twee baantjes gezwierd te hebben, heb ik van sci ren en hobbels niets meer bemerkt. Ze had blai oogen en 't ijs was spiegelglad. Prachtijs. Gezellige baan. Er was muziek en i kon er chocola en bouillon krijgen. Het weer ook uitstekend, 't heeft een beetje gemotregi maar ja.Maar nee. 't noodlot naderde. Ditn was net mijn oom op „blokzeilers". „Zullen we een baantje om het hardst rijden?" „Dat moe doen" zei het meisje met de blauwe oogen, blauwe rok, het witte jasje en de kunstschaat „Graag oom" zei ik dus gedwee, maar ik d; aan mijn enkels en mijn lage schoenen. Oef, wat ik gereden. Het was toch waarachtig mijn sci niet, dat er steeds beginners en kunstrijders mijn baan waren? Beentje over in de bochten j ook niet meer zooals vroeger. Trouwens mijn is altijd een uitstekend schaatsenrijder gewe Ben ik daarom minder? Toen ik hijgend aan kv stormen stond oom lachend naast het meisje met blauwe nou ja, dat weet u nou wel. Zoo n blauw was het nou ook weer niet. Het was bep: grof van den jongeman met de Noren, die inn dels kunstschaatsen had aangedaan, juist op oogenblik, het meisjes in het blauw voor baantje te vragen. „Laten we maar een glas wai ounch gaan drinken", zei oom, die een beetje me ij den kreeg. Dank u, zei ik koel, ik ga nog een baantje rii< Het was anders slecht ijs dien middag. Hobb en vol scheuren. Ik denk dat het van die lui met Noren komt. Die rijden het ijs stuk. En als het nog alleen maar het ijs was. B ZWANENBURG KAMPIOEN NOORD-HOLLAND. VAN Zondag zijn te Bergen onder zeer ongunstige weersomstandigheden nationale wedstrijden in het hardrijden om het kampioenschap van Noord- Holland gehouden. Het regende haast voortdu rend, wat aan het ijs niet ten goede kwam. De Rotterdammer Zwanenburg werd derde op de 500 M. en legde zoowel op de 1500 M. als op de 5000 M. beslag op de eerste plaats. In het alge meen klassement werd hij eerste. De uitslagen luiden: 500 meter: 1. Havekotte 51,2 sec.; 2. Schenk 51.6 sec.; 3. Zwanenburg 52.2 sec. 1500 M.: 1. Zwanenburg 2 min. 46.4 sec.; 2. Ha vekotte 2 min. 48.4 sec.; 3. Akerboom 2 min. 58.2 seconde 5000 M.: 1. Zwanenburg 10 min. 11,8 sec.; 2. Havekotte 10 min. 11.9 sec.; 3. Van Es 1 0 min. 28 sec, Algemeen klassement: l. en kampioen van Noord-Holland: Zwanenburg 5 punten; 2. Have- De uitslag van de 10.000 M .luidt; 1. Koops 19 Jkotte 5 punten; 3. J. Akerboom 14 punten. GONNE DONKER WINT HET HARDRIJDEN VOOR DAMES. Zondag zijn te Nieuwe Niedorp door de veree ging „IJs- en Volksvermaak" nationale wedsti den in het hardrijden voor dames georganisee De weersomstandigheden waren slecht. Aan nummers 500 en 1000 M„ die verreden werden, i men drie dames deel. Op beide nummers toon Gonne Donker op overtuigende wijze de sterk te zijn. De uitslagen luiden als volgt; 500 M.; 1. Gonne Donder (Ilpendam) 56.4 se 2. Alie de Boer (Zaandijk) 1 min. 8.4 sec.; 3. Ja netje Boontjes-Gayaard (Wieringerwaard) 1 m 15 sec. 1000 M.: 1. Gonne Donker 2 min. 7,2 sec.; Alie de Boer 2 min. 27,2 sec.; 3. Jannetje Boo tjes-Gayaard 2 min. 46,2 sec. KOOPS KAMPIOEN VAN FRIESLAND. Zondag is op de banen van de vereenigi Thialf te Heerenveen het kampioenschap v Friesland in het hardrijden verreden. Roel Koo was overwegend de beste; hij wist op alle di nummers als 1ste te eindigen en won hierdoor kampioenschap van de provincie Friesland. De uitslagen luiden: 500 M-: 1. Koops 51.6 sec.; 2. van de Heide 5! sec.; 3. Schouten 52.6 sec.; 4. Van der Garde 5! seconde 1500 M.; 1. Koops 2 min. 55.4 sec.; 2. van Heide 2 min. 58 sec.; 3. Van de Garde 3 min. c.; 4. Schouten 3 min. 1 sec. 5000 M.: 1. Koops 10 min. 47.2 sec.; 2. Vos min. 4.2 sec.; 3. De Vries 11 min. 6 sec.; 4. Va de Heide 11 min. 7.3 sec. Algemeene klassement: 1. en kampioen va Friesland: Koops 174.786 punten; 2. Van de Heil 177.963 punten; 3. Van de Garde 179.913 puntei 4. Schouten 181,123 punten.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 10