Schaats-evenement in Noord-Holland DAMMEN GYMNASTIEK TAFELTENNIS SKI-SPORT Nieuwe Uitgaven. WIELRIJDEN w A A N D AG 8 JANUARI 1940 HAARD EM'S DAGBEAD 8 3500 burgers en militairen Vertrokken uit Purmerend Voor den dorpentocht (Van een bijzonderen medewerker). Hollands Noorderkwartier was gisteren het terrein van den wat het aantal deelnemers betreft grootsten schaatstocht, die ooit in Nederland is gehouden. Niet minder dan 3500 burgers en militairen vertrokken Zondagmorgen uit Purmerend om den ruim 70 K.M. langen tocht te ondernemen. Purmerend beleefde Zondag een vreedzame in vasie. Uit alle deelen des lands kwamen de schaat senrijders naar het stadje van de beroemde kaas- en veemarkten. Reeds zeer vroeg in den morgen vormde zich voor het Doelen-gebouw een lange rij deelnemers, die geduldig wachtten tot hun beurt was gekomen om de deelnemerskaart in ontvangst te nemen. Bijster opgewekt was de stemming niet; de straten van Purmerend lagen vol gesmolten sneeuw; het was een sombere, nevelige ochtend en wat het ergste was: het dooide heel hard. Vermoedelijk zou het aantal deelnemers nog veel grooter zijn geweest, indien niet velen zich hadden laten weerhouden door de weersomstandigheden. Goed beschouwd hadden zij niet geheel ongelijk, want voor de deelnemers is de tocht door het ijs, dat enkele gedeelten buiten beschouwing gelaten, vrijwel onberijdbaar was, allesbehalve een spor tief genoegen. Het was een zwaar karwei en alleen zij, die over voldoende uithoudings- en doorzet tingsvermogen beschikten, slaagden er in den tocht te volbrengen. Honderden moesten onderweg op geven. Mistroostig ontwaken. f Wanneer te half zeven in den morgen de nacht portier mij wekt, is mijn eerste werk na het opstaan een blik te werpen door het raam van mijn hotel kamer, dat uitziet op een der Amsterdamsche hoofd straten. Het asphalt glimt verdacht, de temperatuur is zonder twijfel een behoorlijk eind boven het nul punt. In weinig opgewekte stemming schiet ik mij in mijn bullen, die ik speciaal voor ijstochten reser veer om tot de minder prettige ontdekking te ko men, dat een belangrijk onderdeel van mijn uit rusting, i.e. sportkousen, zijn vergeten. Nood breekt wet, dan maar in gewone sokken, welke echter bij mijn kniebroek een heel vreemden indruk maken. Maar op het ijs heerscht geen étiquette; daar is elke kleeding geoorloofd. In de ontbijtkamer zit nog een lotgenoot, die zwijgend en somber zijn thee drinkt. De portier komt eens kijken. „Er is nog een „schaatsenrijder", zegt hij, „ik zal hem nog eens kloppen." Maar even later keert de portier terug met de mededeeling, dat no. 3 er niet aan dacht, met zulle weer voor een langen tocht te vertrekken. En onze stemming daalt nog meer. We sjokken naar het Centraal Station, waar de Spoorwegen ons teleurstellen. Want de trein naar Enkhuizen heeft geen extra wagons voor Purmer end en dientengevolge kan de groote schare deel nemers aan den Dorpentocht ternauwernood wor den vervoerd. In Zaandam moest worden bekend gemaakt, dat er niemand meer mee kon. De stemming is in de coupés omgekeerd even redig aan den stand van den thermometer. Alleen de dames, die vrij talrijk vertegenwoordigd zijn, trachten er den moed in te houden. Zoo rijden we door in naargeestige stemming naar Purmerend, waar de chef en een conducteur zich posteeren voor een smalle opening, waardoor honderden zich wringen. Het gaat heel langzaam. En dan gaat het in een soort ganzenmarsch naar het Doelenhotel. Niemand heeft meer haast. Netjes loopt men achter elkaar: het is een heel lange sliert, waaraan de Purmerenders, die vroeg uit de veeren zijn gekropen, zich vergapen. En ge duldig posteeren we ons voor het Doelenhotel. Netjes in de rij, niet dringen. Gelukkig gaat het nogal snel, want de organisatoren hebben het vorig jaar iets geleerd. Een ieder krijgt thans een kaart, waarop hij zelf zijn naam en adres kan schrijven. Volbrengt hij den tocht en weet hij alle contrölestempels te verzamelen, dan levert hij de kaart weer in en ontvangt na eenigen tijd van den Ijsbond Holland's Noorderkwartier een mooi kruisje als belooning en herinnering. Alles a rai- son van één gulden. En dan schuifelen we naar het ijs, binden op en krabbelen in de richting Ilpendam. Zij, die heb ben beweerd dat het ijs de heele week hier zoo mooi is geweest, houden er eigenaardige opvat tingen op na. 'Dit ijs zou ook miserabel zijn, in dien het 15 graden vroor. Het zit vol bobbels, kui len en gaten. Het weer blijft somber, de zon blijft achter een dik nevelgordijn, maar we rijden. En duizenden vóór en achter ons. Velen aan den stok, tal van dames door een heer geholpen. Me nig goed schaatsenrijder moest opgeven, omdat zijn dame verklaarde beslist niet meer te kunnen. Maar ook zijn er vele vrouwelijke schaatsenrij ders, die een beteren slag hebben dan menige man. Het krioelt van militairen op het ijs. Met autobussen zijn ze uit vele garnizoensplaatsen ge komen. Tal van officieren nemen ook aan den tocht deel. De dooi maakte de baan uitermate zwaar De valpartijen zijn legio. Maar al vrij spoedig komt de toren van Ilpendam in het zicht en tevens de eerste koek- en zoopiekramen, waar al velen neerzitten die gulzig chocolademelk drin ken en hongerig aan het traaitioneele „korstje" knabbelen. De Hpendamimers zijn slecht te spreken. „De route is niet goed" verklaart ons een kraamhouder. „Waarom niet?", vragen wij. „Kijk eens", zegt de man, „het vorig jaar lag Ilpendam halverwege de route en toen heb ben we beste zaken gemaakt. Maar nu rijden de meesten door!". Het is maar hoe men de dingen bekijkt. Het ijs blijft slecht. De tocht naar Monniken dam is zwaar. Op de wijde vlakten van het waterland is men aan het ijszeilen. Een groepje staat op het ijs, waar een hospitaalsoldaat een burger-deelnemer helpt, die naar later blijkt, een ernstige hersenschudding bij een val heeft opgeloopen. De organisatie is echter perfect, want een ambulance-auto rijdt geregeld over het geheele traject en kan ook in dit geval hulp verleenen. In Monnikendam moet worden afgebonden, hier wordt een controle-stempel op de kaart ge plaatst. Vlug de schaatsen weer onder en dan tegen een feilen wind het IJselmeer op, naar Marken. De nevel is oorzaak, dat deze beroemde tocht thans zonder eenige bekoring is. Mceizaam gaat het verder, maar het ijs is tenminste te berijden. Vlugger dan men denkt doemen de contouren op van het beroemde eiland, waar velen tever geefs zoeken naar de laving van een koek- en zopiekraam. Maar een Marker vrouw staat met allerlei spullen op een handwagen even buiten de „territoriale wateren" en tracht het verbod van den Zondagsverkoop ook van dranken te ontduiken. En dan komt in eenmaal de geest van den schaatsenrijder weer over ons. We krijgen wind mee en de omstandigheden in aanmerking ge nomen, prachtig ijs. We vliegen naar Volendam en zeven minuten later binden wij af in het dorp van de wijdbroeken, dat op oZndag een schrille tegenstelling vormt met Marken. Alle winkels zijn open. Uit de tentjes op het ijs van de haven komt de geur van gebakken bokking en oliebollen. Er is toch maar één Volendam. Marker jon gens en meisjes zwieren over het ijs in hun typische kleederdracht. Uit de bovendeurtjes van de knusse huisjes kijken glundere meisjes gezichten met de buiten Nederland zoo beroemde puntmuts. Dit is toch een typisch stukje Neder land; geen wonder, dat de buitenlander dit zoo gaarne ziet. Het is heel aardig in Volendam. Maar minder mooi is de over een breede sloot loopende ijs- weg naar Eidam, die meer dan miserabel is. Hier moet men de schaatskunst wel in de perfectie verstaan om zich een doortocht te banen. Maar gelukkig is Edam niet ver en daar is een gezel lig kraampje, waar de chocolademelk uitstekend smaakt. Onze stemming en die van velen, is wat beter geworden. Weliswaar dooit het sterk, maar men kan tenminste nog lijden. En de baan naar Oosthuizen, al staat die ook ten deele onder water, is perfect. Zij, die Noorsehe schaatsen met zeer smalle ijzers belijden, zijn onder deze om standigheden slechter af dan zij, die gewone Friesche schaatsen hebben meegenomen. Over het algemeen rijden deze op het zachte ijs beter dan de Noren. Snel gaat het naar Hoorn. Het weer blijft somber en het landschap maakt weinig indruk. De beroemde Hollandsche molens krijgen we niet- te zien, behalve een exemplaar met afge nomen wieken. Verscheidene keeren moeten we overstappen; in Noord-Scharwoude kruipen we tegen een steile helling op en dan krijgen we weer een stukje leelijk ijs tot Hoorn. De controle is bij den ingang van deze West- Friesche stad en dan gaat het snel terug naar Scharwou. Maar dan doen we een trieste ontdekking. Re gendroppen tikken tegen ons voorhoofd, ze ver meerderen zich en lanezaam wordt het een al- Niettegenstaande de ingevallen dooi namen zeer velen deel aan den 70 K.M.-dorpentocht op de schaats in Noord-Holland. De drukte te Monni kendam ,waar moest worden afge bonden en overgestapt op de Gouw zee, voor het traject naar Marken. lermiezerigst motregentje. De stemming daalt, ver en ver beneden het vriespunt. Het ijs wordt slechter en slechter. Moeizaam zeult een lange rij naar Avehorn. Lang en zwaar wordt de weg, maar dan komt Oudendijk en de laatste controle in zicht De 20 K.M. die nog resten, leken 's morgens een peulschilletje, maar thans vormen ze een rijst en brijberg. Steeds zwaarder wordt de tocht. De wind is tegen. In grillige bochten rijden we naar het dorpje Beets. Het ijs is bijna niet meer berijd baar; we gaan soms tot onze enkels door het water. We zijn doornat van den regen. Het lijkt een eeuwigheid voor we in Oosthuizen zijn. Nu nog 9 K.M. naar Purmerend. Voor en achter ons zijn nog tochtrijders in grooten getale. De tan den op elkaar en de laatste moeilijkheden over winnen. Vlak achter Oosthuizen raakt onze rechterschaats in een gleuf. We grijpen een riet stengel, maar deze snijdt een diepe gleuf in on zen rechter-ringvinger. Het bloeden is haast niet te stuiten en Purmerend lijkt ver, heel ver. Nog 5 K.M., de avond begint te vallen. Het is een scharrelpartij over met water en spleten over dekt ijs. Maar eindelijk komt de verlossing: Purmerend, waar in het Doelenhotel de E.H.B.O op vakkundige wijze den gewonden vinger ver bindt. In de groote Doelenzaal komen in een onafge broken stroom de gelukkigen binnen, die den tocht hebben volbracht. Moe en nat zit men bij elkaar; de militairen in groote groepen en al ler oordeel is: het was zwaar, onnoemelijk zwaar. En dan hooren we tevens, dat de overwinnaar van den wedstrijdtocht Louwers uit Beverwijk, die des morgens vroeg was vertrokken, slechts drie uur en 23 minuten noodig had. „Hoe is dat mogelijk?" vraagt een man aan een tafel naast ons. „Dat is heel logisch" antwoordt een ander. „Louwers trof van morgen nog goed ijs. Men had den tocht moeten laten beginnen bij zons opgang, dan zou er nog iets van terecht gekomen zijn". En zoo is Nederland's grootste schaatstocht ondanks de uitstekende organisatie geen succes geworden door het ongunstige weer. De Kampioenschappen Schaatsen rijden. Hoe men den uitslag over de vier afstanden berekent. De puntentelling bij kampioenschappen schaat senrijden over de vier afstanden 500, 1500, 5000 en 10.000 M. wordt op een merkwaardige wijze bere kend. Eigenlijk vertegenwoordigen de opgegeven totalen geen punten, maar seconden. Het totaal van een rijder over de vier afstanden bestaat evenwel niet uit zijn samengetelde vier tijden zooals men trouwens in een oogopslag ziet maar uit de vier gemiddelden die hij over 500 M. gemaakt heeft. Samengeteld worden dus: zijn tijd over 500 M., een derde van zijn tijd over 1500 M., een tiende van zijn tijd over 5000 M. en een twintigste van zijn tijd over 10.000 M. De snelheid per 500 M. vormt aldus de grondslag van de geheele berekening, die zeer eenvoudig is maar waarvan wij hier de samenstelling eens ver melden omdat blijkbaar velen er geen vermoeden van hebben, hoe dat toch eigenlijk in elkaar zit. Een o ud-wedstrijdrijder zeide ons dat het systeem, dat internationaal wordt toegepast en ook bij belangrijke nationale wedstrijden, zooals de Nederlandsche kampioenschappen, gebruikelijk is, in de practijk een zeker voordeel verschaft aan de uitblinkers op de beide korte afstanden.. DE FIN VASENIUS GESNEUVELD. Uit Helsinki: Aan het front ten noorden van het Ladogameer is de bekende schaatsenrijder Birger Vasenius gesneuveld. Hij bereikte den leeftijd van 29 jaar en behaalde het vorige jaar te Helsinki den titel van wereldkampioen in het hardrijden. Met deze prestatie maakte hij een eind aan de hegemonie der Noren. Irpmers, se dert 1931. toen de Fin Klas Thunberg den titel voor de laatste maal won, heeft steeds een Noor het wereldkampioenschap in het bezit gehad. Vasenius was een typisch voorbeeld van den modernen Finschen athleet. Een stevig lichaam, middelmatig groot, door en door getraind en ge hard tegen alle weex-somstandigheden, een ath leet met een ijzeren wil, een koppige vastbera denheid om het voor oogen gestelde doel te berei ken; stil en bescheiden, vriendelijk en voorko mend in den omgang met vrienden en bekenden, niet chauvinistisch van aard, maar innerlijk vu rig bezield met de gedachte, de eer van zijn land hoog te houden. Birger Vasenius, *de waardige broeder-athleet van Nurmi, was geen sportster of sportheld in de ongunstige beteekenis van het woord, maai de verpersoonlijking van den mensch, bij wien geestelijke en lichamelijke ontwikkeling gelijken tred hebben gehouden. WEDSTRIJDEN IN OSLO. De Europeesche kampioen in het hardrijden Berzïns won Zondag te Oslo een wedstrijd over 3000 M. tegen den Amerikaan Wallace. De Let noteerde een tijd van 4 min. 58.6 sec. De Noor Haraldsen won een wedstrijd over 1500 M. in 2 min. 21 sec. vóór Mathisen en Holtun- gen, die beiden e entijd van 2 min. 22,7 sec. maakten. Op de 5000 M. zegevierde Mathisen in 8 min. 34,6 sec. vóór Wangberg t,8 min. 35.9 sec.) en Ha raldsen (8 min. 41.7 sec.) Damclub Oosterkwartier. H. WalsH. Teunisse 02; G. HekelaarH. Beek 02; Th. SchijvenaarC. Berkhout 20; A VosJ. Harwijne 11; A. WijkerC. v. Vlooten 02; H. v. DuynW. Beider 02 en J. Schijvenaar J. Broersma 20. TECHNISCHE VERGADERING K, T. K. Zaterdagavond werd in café-restaurant Brink- mann, aan de Groote Markt, te Haarlem de derde technische vergadering van den Kennemer Turn- kirng gehouden onder leiding van den heer B. J. Wieland Los. Betreffende de Technische Bondsvergadering van het K. N. G. V. gingen de la-ing-afgevaardigden accoord met het nieuwe wedstrijd-regelen»ent voor gymnastiek. Verder verklaarde de vergadering zich voor het door de T. C. voorgestelde technische pro gramma 1940. Dit programma bestaat uit: Gymnastiek: Oefenkorps dames. Oefenkorps heeren. Dameswedstrijd HaarlemRest K. T. K. Heeren wedstrijd A. T. B.K. T. K. Driekringenwedstrijd. Lighal-uitvoering. Sportweek Haarlem. Graadwed strijden. Technische kringvergadering. Adspiranten- wedstrijd. Kanaalwedstrijd. Vaardigheidsproeven K. N. G. V. Athletiek. Competitie dames. Competitie heeren. Adspirantenwedstrijd. Kampioenswedstrijden. Drie kringenwedstrijd. Vaardigheidsproeven K. N. G. V. Bij de bespreking van dit programma werden verschillende wenschen geuit. Hierna zou de heer P. J. Wagemans enkele deelen van het athletiekreglement behandelen. Wegens ongesteldheid van dezen werd die taak overgeno men door den heer R. Verwers, die speciaal vele fouten, die door jury-leden gemaakt worden, aan een beschouwing onderwierp. De heer J. G. van As gaf over spheroïde gym nastiek een bespreking, die gevolgd werd door een demonstratie daarvan door een drietal van zijn leerlingen. Hoewel bedoelde gymnastiek in wezen niet bleek overeen te komen met de algemeen in het K. N. G. V. gehuldigde opvattingen, werden be spreking en demonstratie met aandacht en waar- deering door de vergadering ontvangen. TECHNISCHE BONDS VERGADERING. Zondag werd in Utrecht de jaarlijksche Tech nische Bondsvergadering van het K. N. G. V. ge houden onder voorzitterschap van den heer J. H. F. Sommer. Aan den studie-ochtend namen ongeveer 280 da mes en heeren deel. De heer W. Weggelaar behan delde daarin de grondgymnastiek en de heer J. v. d. Bergh hield een inleiding over harmonie tusschen beweging en muziek. Op een tevoren bekend gemaakt muziekstuk mochten de deelnemers een oefening demonstreeren. Daarvan had de heer C. v. d. Steen gebruik ge maakt door de samenstelling van een keurnummer. De heer v. d. Bergh gaf daarna op dezelfde muziek een oefening, meer voor de massa bestemd. 's Middags werd de theoretische vergadering ge houden. In het openingswoord-herinnerde de voor zitter o.a. aan de Bondst'eesten te Arnhem en aan het optreden van het K. N. G. V. op den Olympi- ^NeTenkele wijzigingen werd het nieuwe wedstrijd reglement voor gymnastiek-driekampen goedge- kCAls'onderdeel van de kampioenswedstrijden voor dames werd de evenwichtsballc afgeschaft. Voor de vaardigheidsproeven waren enkele wij zigingen voorgesteld, die nader zullen worden vast gesteld. HAARLEMSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. Van Abbevé wint weer den Haarlem's Dagblad-wisselbeker. Onder groote belangstelling werden Zondag bovengenoemde kampioenschappen in het voorma lig Zander-instituut aan den Kleinen Houtweg te Haarlem verspeeld. In het heeren-enkelspel eerste klasse slaagde E. v. Abbevé er opnieuw in als winnaar der heeren m de eerste klasse uit het strijdperk te treden. In de poules vielen eenige verrassingen te notee- ren. Zoo werd G. Wolters door Smidt v. Gelder uit geschakeld en Heeclc door A. v. Abbevé. Vooi' de halve finales plaatsten zich E. v. AbJ^eve, D. Wol ters, A. v. Abbevé en Brandse. Eerstgenpemden hadden resp. met Brandse en A. v. Abbevé geen moeite om zich een plaats in de finale te verzekeren. De finale was rijk aan spannende momenten. Na dat Wolters de toss had gewonnen ontwikkelde zich een gelijkopgaande strijd. Met een 119 achter stand slaagde Wolters er niet in, voordeel uit zijn service te behalen. Geen enkele punt werd door hem behaald en met 16—9 achter, was de game vrijwel voor hem verloren. Met eenige fraaie fore-hand- slagen slaagde v. Abbevé er dan ook in de ganie in zijn voordeel te beslissen. De tweede game ging in het begin weer gelijk op. Na 77 zagen we Wolters in zijn ware spel; enorme harde .fore handdrives kwamen van zijn bat. Van Abbeve wist hier totaal geen raad mee; hij probeerde in de ver dediging nog eenige ballen te retouneeren. De derde game was voor v. Abbevé met 2113. In de vierde game leek dat Van Abbevé naar de overwinning stevende. Met een 1411 voorsprong kreeg hij ech ter een inzinking. Geen enkele punt werd er meer door hem gescoord, zoodat Wolters de game met 2114 won. In de vijfde en beslissende game gaven de spelers elkaar niets toe. Om beurten namen de spelers een kleinen voorsprong, die steeds weer te niet werd ge daan. Bij de stand 1313 liep Van Abbevé vier pun ten uit. Een slecht verzorgde service van Wolters bracht den stand op 1813 voor Van Abbevé, waarmede de partij vrijwel beslist was. Wel haalde Wolters nog even op (1917) doch de achterstand Wedstrijden te Sankt Anton. Uit Sankt Anton: Zondag werd in deze winteif sportplaats een slalom wedstrijd voor dames en heif ren gehouden. De wereldkampioen Peppi Janeweij was in niet te benaderen vorm; hij liet zelfs Ruq Cranz achter zich. By de dames vormde Chrisj Cranz zooals zoovele jaren een klasse op zichzelf De piste had een hoogteverschil van 150 meter ei men had 30 poortjes uitgezet. f De uitslagen luiden: Slalom voor heeren: 1. Jennewein 71,4 sec. O sec. en 35,4 sec.); 2. Cranz 77,6 sec. (40,7 sec. 36,8 sec.); 3. Schuier 80,4 sec. (40,2 sec. en 40,2 sec.# Slalom voor dames: 1. Christl Cranz 80,8 sec. (4 sec. en 40,8 sec 2. Tilde Suse Gaertner 93,6 se? (46,8 sec. en 46,8 sec.) 4 NIEUWE KALENDERS. Joh. Enschedé en Zonen Grafische Inrichtinj N.V. te Haarlem zond ons een maandkalendet die tegelijkertijd duidelijk en artistiek is. Op he] blad prijkt een fraaie proeve van zeven-kleui ren-oï'fsetdruk, voorstellende een bloeiende be gonia van D. Har ting. Deze kalender kan inderi daad een sieraad voor eiken salon genoemd won den. De Robinson Schoenfabriek N.V. te Nijmei gen verspreidt een geestig gekleurden jongens- kalender, waaraan verbonden een dierenwedi strijd om 500 prijzen, waarvoor wel veel belang» stelling zal blijken te bestaan. De volgende kalenders voor 1940 ontvingen wi nog: Een fraai gekleurde en duidelijke maand- kalender van Douwe Egberts Tabak, Koffie ei Thee. Tevens bevat die de posttarieven en dj data der feestdagen. De Kon. Paketvaart Maatschappij zond een twee-maandskalender met een fraai schild, voq stellende een fraaie Oostersche afbeelding ei bevattende een opgave van al haar lijnen. In de bibliotheek voor goede boeken „De Garve' is bij den uitgever A. G Schoonderbeek te Lareij (N.-H.) een roman verschenen van Mildred Wal ker, getiteld: „Hunkering des harten" (naar ha Amerikaansch door W, A. Gotjé en R. Renquin). j, In dit boek wordt het leven van een ongenee^j lijke zieke beschreven. Snp Norton woi'dt door eei lichamelijk lijden aan het bed gekluisterd en mo^ toezien dat Jean, haar zuster, de plaats inneerrfe in haar huis en ook in het hart van haar man. Bij de N.V. Em, Querido's Uitgeversmaat)i schappij te Amsterdam is een door Klara Szabol Peters uit het Hongaarsch vertaalde roman vaj» Andor Arady verschenen: „Menschen in nood'|i Hierin wordt de tragedie beschreven van het huï welijk van een Duitscher met een meisje va) Hongaarsch Joodsche ouders. De zoon uit dit hul1 welijk wordt in het nieuwe Duitschland groot, onP bekend met zijn Joodsche afkomst. Wanneer hi van deze afkomst in kennis' wordt gesteld, neem een tragedie een aanvang, waarvan men de draag wijdte eerst kan bevroeden wanneer men het boel woord voor woord leest. I H De voorzitter der afdeeling Haarlem van den Ned. Tafeltennisbond, de heer A. Nunnink, reikt aan E. J. F. van Abbevé, die kampioen van Haar lem werd, den Haarlem's Dagblad- vvisselbeker uit. Naast hem D. Wol ters, die in de finale op het kantje af verloor. bleek toch te groot te zijn. Met 21—17 won i Abbevé deze game en daarmede de partij. J ue *weede klasse van het heerenenkelspel deel' zich het eigenaardige geval voor, dat de wedstrijd» commissie dames mee liet doen. 1 In de halve finale schakelde mej. Barné, Smid] van Gelder uit, waarmede zich het feit voordeel dat een dame in de finale moest spelen om den tita „Kampioen van Haarlem heerenenkelspel tweedf, klasse". Als tegenstander had ze Zalm. Laatstga; noemde begreep den ernst van den toestand en bef haalde een twee games overwining (2111, 232l)f In de hoogste damesklasse hadden slechts vigi dames ingeschreven. Om den lsten en tweeden prijfi streden de dames Niesten en Barmé. Eindelijk heeft mej. Niesten in Haarlem weer eens een gelijks waardige tegenstandster gevonden. T In de eerste game viel mej. Barmé hoofdzakelijk aan. Mej. Niesten bleek hier niet tegen bestand el verloor deze game met 2115. In de tweede gam)' had mej. Barmé de overwinning reeds tot gr ij peil Een 2016 voorsprong wist. ze echter niet in winil om te zetten, zoodat de derde game de beslissing moest brengen. Mej. Barmé was hierin de gelukkig, en behaalfre dus met 2115, 2123, 2117 <T. overwinning. In het heeren-dubbelspel eerste klasse, waref slechts twee poules. Als overwinnaars traden ui' het strijdperk Gebr. v. Abbevé en Gebr. Wolterff Laatstgenoemden hadden .in hun poule een uiter& spannenden partij tegen Brandse en de Lange gei speeld. Slechts met minimum verschil n.l. 2921 2523 wonnen de Gebr. Wolters. In de finale lieten ze weer uitstekend spel zi( Met een 21—17, 24—22 (na een 20—16 achterstand! continueerden zij hun kampioenschap. H. T. T. C. „Shot". Speellokaal: Hotel Vreeburg, Bloemendaal. Secretaris: G. J. Waanders, Boschlaan 29, Blo< mendaal. In de clubcompetitie is de strijd in beide klass» zeer hevig. In afd. I heeft W. Traksel de leidinj in afd. II heeft B. Schipper de leiding genomei beiden zijn echter nog lang niet zeker van hu kampioenschap. Er zijn nog verscheidene kape» aan de kust. Bij het kampioenschap van Haarlem 2de klass. heeren enkelspel werd het Shotlid P. Zalm kam* pioen. In de finale sloeg hij R. Barmé met 21llji 2220. Verder werden wel eenige poules gewon», nen door Shotleden, doch prijzen gingen er nia( meer mee naar BloemendaaL L „Tot Ons Genoegen". Secretaris: H. Beek, Keizer Karelstraat 30 t| Haarlem. Speelavond Dinsdag van 71/2IOV2 uux£ Clublokaal Bellevue, Kleine Houtstraat 106. j Heden Maandag en Dinsdag 9 Januari zal weer dl jaarlijksche massakamp tegen de H. T. T. C. plaati plaats hebben. Ditmaal zullen zeven teams den strijq aanbinden. Daar de beker twee achtereenvolgend! jaren door T. O. G. gewonnen werd en dus nu een definitieve beslissing mogelijk is, belooft het eei bijzonder spannende kamp te worden. Excelsior. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag op de hometrainers een wedstrijd voor record verbetering over 1 en 3 K.M. De stand is als volgt: 1 K.M.: 1. Boersma 381/5; 2. J. Smit 38 2/5; 3. J. Westbroek 38 3/4 b. m.; 4. W. Fennis 40 1/5; 5. H. v. Dijk 44; 6. M, Taverne 45; 7. W. Wooning 45. 3 K.M.: 1. Boersma 2 min. 9 sec.; 2. J. Smit 2 min. 17 1/5 sec.; 3. C. de Gier 2 min. 28 sec.; 4. M. Ta- vei-ne 2 min. 39 sec.; 4. Fennis 2 min. 39 sec.; 6. Ch. Schelfout 2 min. 44 sec.; 7. W. Wooning 2 min. 45 sec. Uitslag junioren 500 M.: 1. C. Boersma 22 sec.; 2. J. Boudewijn 24 2/5 sec.; 3. Schipper 26 1/5 sec. Uitslag C klasse: 1. Chr. Schelfout 29 4/5; 1. M. Taverne 29 4/5. Heden vergadering. Achilles. Velen leden van Achilles hadden Zondag de schaatsen verkozen boven de hometrainer, waarom besloten werd de gelegenheid tot het verbeteren der record uiterlijk tot hedenavond na de vergadering open te stellen. De bezitters van de records zijn momenteel; A- en B-klasse: 500 M.: B Schell 213/5 sec.; 1000 M.: B. Schell 43 2/5 sec.; 3 K.M. B. Schell 2 min. 16 l/'6 sec. C-klasse en Junioren: 500 M. B. d' Haene 23 2/5 sec.: 1000 M. B. d'Haene 47 3/5 sec.; 3 K.M. Bak huis 2 min. 54 sec

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 12