Vooral! „2)e (MgeluksvageC" RADIO H.D.*Vertellin nee>vakkertje m ri WÖENSÖAG TO JANUARI 1940 TTX'A R E E M.'S D AOBE'Aö De ingang van de Groote Houtstraat bij de Groote Markt in 1879. Hoofdpijn (Adv. ingez. Me Het gat van de Groote Houtstraat te Haarlem. Een belangrijke verkeersverbetering die 60 jaar geleden tot stand kwam. Het is thans 60 jaar geleden dat te Haarlem een belangrijke verkeersverbetering tot stand kwam. Voor ons moderne verkeer is de Groote Houtstraat natuurlijk veel te smal, maar 60 jaar geleden was de uitmonding van die straat op de Groote Markt nog vijf meter smaller. Hierbij geven wij een teekening van den ouden toestand. In 1879 werd het perceel dat toen op den hoek stond afgebroken en door een nieuw gebouw voor de sociëteit „Trouw moet Blyoken" ver vangen. Bij die gelegenheid werd dooi de gemeente van de sociëteit een strook grond gekocht waardoor het mogelijk was de Groote Houtstraat van de Gr. Markt tot de Spekstraat niet minder dan 5 Meter te verbreeden. Daar door verdween het zoogenaamde gat in de Gr. Houtstraat. Deze verkeersverbetering werd in 1880 uit gevoerd. Het nieuwe sociëteitsgebouw waarin nu eenige winkelhuizen en het kantoor der Ned. Handelmaatschappij werd 7 December 1880 feestelijk in gebruik genomen. MAILNIEUWS. Verzending van briefpost naar landen buiten Europa. Nederlandsch Indië, zeepost: 13 Jan. per s.s. Enggano van Amsterdam; 20 Jan. per s.s. Talisse van Amsterdam; mail: 22 Jan. per s.s. M. v. St. Aldegonde van Genua; luchtpost 13 Jan. per trein tot Napels. Suriname, zeepost en mail: 20 Jan. per schip „K. N. S. M." van Amsterdam; luchtpost: per trans atlantischen luchtdienst 1); 11 Jan per ld. Frank rijkZ. Amerika; 13 Jan. per ld. van New York; 14 Jan. per ld. ItaliëZ. Amerika. Aruba, Bonaire, Curagao, Saba, St. Eustatius, St. Maarten, zeepost en mail: 20 Jan. per schip K. N. S. M. van Amsterdam; luchtpost: als Suriname. Ver. St. v. Amerika, Canada, Mexico, Cuba, Ecuador, Columbia, Jamaica, Peru, mail: 13 Jan. per s.s. Delftdijk van Rotterdam; luchtpost: per transatlantischen luchtdienst 1); 13 Jan. per ld. van New York. Luchtpostcorrespondentie voor Cuba, Ecuador, Columbia, Jamaica en Peru wordt bovendien ver zonden 11 Jan. per ld. Frankrijk— Z. Amerika. Luchtpoststukken voor Cuba, Ecuador, Columbia en Peru kunnen eveneens op 14 Jan. worden ver zonden per ld. ItaliëZ. Amerika. Argentinië, Brazilië, Chili, Uruguay, mail: 13 Jan. per s.s. Aludra van Rotterdam; 20 Jan. per s.s. Alchiba van Rotterdam; 11 Jan. per ld. Frankrijk Z. Amerika; luchtpost: 13 Jan. per ld. van New York; 14 Jan. per ld. ItaliëZ. Amerika. Barbados, Trinidad, mail: 20 Jan. per schip K. N. S. M. van Amsterdam; luchtpost: per transatlanti schen luchtdienst 1); 11 Jan. per ld. Frankrijk— Z. Amerika; 13 Jan. per ld. van New York. Venezuela, mail: 20 Jan. pe rschip K. N. S. M. van Amsterdam; luchtpost: als Suriname. China, Philippijnsehe Statenbond, Japan x) Jehol x), Mantsjoerije x), mail: 11, 15 Jan. via Siberië; luchtpost: China per Engelschen lucht dienst 3); Philippijnsehe Statenbond: 13 Jan. per ld. van New York of per transatlantischen lucht dienst 1). x) Naar deze landen kan geen luchtpostcorres pondentie worden verzonden. Egypte, Cyprus, Palestina, Oost Afrika, mail: 22 Jan. per m.s. M. v. St. Aldegonde van Genua; lucht post: per Engelschen luchtdienst 3). Br. Indië, Birma, Australië, mail: 13 Jan. via Engeland yan Rotterdam; luchtpost: per Engelschen luchtdienst 3). Ceylon, mail: 13 Jan. via Engeland van Rotter dam; luchtpost: per Engelschen luchtdienst 3). Siam (Thailand) x), Malaya, mail: 22 Jan. per m.s. M. v. St. Aldegonde van Genua; luchtpost: per Engelschen luchtdienst 3). x) Luchtpostcorrespondentie voor Siam wordt bovendien verzonden per ld. NapelsBandoeng. Saoedi (Arab. Kon.), mail: 22 Jan. per m.s. M. v. St. Aldegonde van Genua; luchtpost: per Engel schen luchtdienst 3). Hongkong, mail: 13 Jan. via Engeland van Rotter dam; luchtpost, per Engelschen luchtdienst 3). Syrië x), Irak, mail: 15 Jan. via Frankrijk; lucht post: per Engelschen luchtdienst 3). x) Luchtpostcon-espondentie voor Syrië wordt eveneens per Franschen luchtdienst 2) verzonden. Madeira: mail: voorloopig. als Portugal. Canarische Eilanden, mail: voorloopig als Spanje. Senegal, Ivooi-kust, mail: voorloopig als Frank rijk; luchtpost: per ld. FrankrijkZ. Amerika 2). Togo, Dahomey, Kameroen, mail: voorloopig als Frankrijk; luchtpost: per Franschen luchtdienst 2). Sieri-a Leone, Liberia, Goudkust x), mail: voorloo pig als Engeland; luchtpost: per ld. FrankrijkZ. Amex-ika 2). x) Luchtpostcorrespondentie voor Goudkust ■wordt eveneens per Engelschen luchtdienst 3) ver zonden. Nigeria, mail: voorloopig als Engeland; luchtpost: per Engelschen luchtdienst 3). Unie van Z. Afrika, Mozambique, mail: 11 Jan. per s.s. Arendskerk .van Antwerpen; luchtpost: per Engelschen luchtdienst 3). Nieuw-Zeeland, mail: .13 Jan. per s.s. Delftdijk van Rotterdam; luchtpost: per Engelschen lucht-, dienst 3). De correspondentie behoort in het algemeen aan wezig te zijn in den avond voorafgaande aan de data van vei-zending. De aandacht wordt er noch tans op gevestigd, dat het voorkomt, dat op korten termijn scheepsgelegenheid naar overzeesche landen wordt geboden, waaraan niet steeds tijdig publici teit kan worden gegeven. In verband hiermede wordt verzocht voorhanden correspondentie regel matig ter post te bezorgen. Data van aankomst in de verschillende landen kunnen niet worden opge geven. Onvooi-ziene wijzigingen moeten worden voor- fcchouden. N.B. Het is dikwijls niet mogelijk met een be paald schip post te vervoeren, zoodat aanduidingen als per s.s. (naam van het schip)" achterwege moeten blijven. Wel kunnen de afzenders op hun stukken naar buiten-Europeesche bestemmingen, waarmede geheel of gedeeltelijke rechtstreeksche verbinding met ondex- Nederlandsche vlag varende schepen bestaat, vermelden „per eerstvolgend Nederlandsch schip". Correspondentie, welke deze aanduiding niet draagt wordt met de eerstvolgende beschikbare gelegenheid verzonden. Buslichtingen voor nachtpostreinen geven aan sluiting. 1) De uitwisseling geschiedt dagelijks aan Pox-tugal. 2) De uitwisseling geschiedt dagelijks aan Frankrijk. 3) De uitwisseling geschiedt dagelijks aan Engeland. De archieven van den Burgerlijken Stand te Haarlem. In de toekomst veilig geborgen. Toen jaren geleden het Stadhuis te Leiden door brand vrijwel geheel verwoest werd, verbrandde ook een deel van de acten en registers van den Burgerlijken Stand. Dat gaf natuurlijk moeilijk heden. In dien tijd hebben wij ook gewezen op het ge vaar dat de archieven van den Haarlemschen Bur gerlijken Stand liepen. Die tak van dienst was toen gevestigd in het nu afgebroken huis Ged. Oude Gracht, hoek Raas. Daar brandden 's winters de kachels lustig, terwijl in het gebouw alles even brandbaar was. Houten trappen, behangsels op de muren, enzoovoort. Bovendien waren vrijwel alle documenten in houten kasten geborgen. Maar gelukkig is door het betrachten van voor zichtigheid brand voorkomen. Toen enkele jaren geleden de bureaux van den Burgerlijken Stand en Bevolking overgebracht werden naar het oude Postkantoor in de Zijlstraat was het een verbete ring. Maar veilig voor brand zijn de archieven daar toch niet geheel, ook al zijn de voornaamste stukken in stalen kasten geborgen. Bovendien wordt buiten den kantoortijd elk uur het gebouw door de politie gecontroleerd. Als over eenige maanden de bureaux van den Burgerlijken Stand en de Bevolking naar den nieu wen vleugel van het stadhuis zullen overgebracht worden behoeven wij niet meer bezorgd te zijn voor de veiligheid der archieven. Dan kan er practisch geen onheil meer gebeuren. Het ge bouw is vrijwel geheel van ijzer, beton en steen. Bovendien zijn alle moderne middelen tot voor koming en uitbreiding van brand bij den bouw toegepast. Alle meubels zijn van staal, terwijl voor het opbergen van de archieven ook stalen kasten zijn aangeschaft. Die stalen kasten kun nen natuurlijk niet alle papieren en paperassen bevatten maar alles wat niet gemist zou kunnen worden is toch afdoende beveiligd. DE BIG VAN HET 168STE. Na een triomftocht door Nederland en België (in theater Carré te Amsterdam drie weken achtereen) komt het tooneelgezelschap „De Schouwspelers" -a.s. Zondagavond 14 Januari in het Gem. Concertgebouw voor een grooten lachavond. Opgevoerd wordt de populaire mili taire klucht „De Big van het 168ste", waarin de voornaamste medespelenden zijn: Caroline van Dommelen, Wim Grelinger, Tonny Otterloo e.a. Toen het echtpaar ln een prachtige, boschryke streek was beland, zei mijn heer Dinges: „Vrouw, nu wordt het zoet- jes-aan tyd, dat we een plaatsje zoeken waar wij de tent kunnen opslaan." En dus zette het echtpaar de twee-persoons fiets tegen een boom en ging een heuvel op, onderhand htm oogen goed den kost gevend. voorkome men :verstopp!ng, slechte ontlasting, overmatig vet, die de oorzaak zijn van aambeien, vale onreine huid, hoofdpijnen, enz. door grondige zuivering van bloed en inge wanden met Dr. Schieffer's Stofwisselingszout Een weldaad voor het organisme I Flacon f 1.05. Dubbele flacon.f 1.75 bij apothekers en vakdrogisten. (Adv. Ingez. Med.) Reisindrukken van de Vereenigde Staten. Lezing voor de Ned. Vrouwen Electriciteits Vereeniging. Mej. Mr. Gualtherie van Wezel heeft Dinsdag middag voor de afd. Haarlem van de Nedei-landsche Vrouwen Electriciteitsvereeniging in rest. Lido, Houtplein, op onderhoudende wijze over een reis, die zij in 1938 naar Amerika maakte, verteld. In Juli 1938 vertrok Mr. Gualthèrie van Wezel naar de Vereenigde Staten als een der tien Neder landsche afgevaardigden naar het Soroptimisten Congres, dat in Atlantic City werd gehouden. In Amerika aldus spr. draait alles om de dollars. De menschen leven veel oppervlakkiger en zijn minder zwaartillend dan de Europeanen. Iedereen heeft bovendien slechts belangstelling voor zijn eigen vak; alles wat daar buiten valt, laat den gemiddel den Amerikaan koud. Daardoor vindt een Euro peaan de Amerikaansche conversatie vaak mono toon. Daar komt nog bij ,dat alle Amerikanen in him manieren op elkaar lijken. Als men naar Amerika emigreex-t zal men alleen kunnen slagen wanneer men zich volledig aan de Amerikaansche mentaliteit aanpast. Doet men dat niet, dan gaat men in de groote massa ten onder. Aan de hand van lantaarnplaatjes beschreef spreekster hierna uitvoerig de bootreis en de steden: New York, Atlantic City, Philadelphia, Washing ton, Chicago, Toronto, die zij op haar tocht had bezocht. De electriciteitsvoorziening is in de Vereenigde Staten geheel andex-s geregeld dan bij ons. Iix Amerika kent men op dit gebied geen centraal punt. Alle bedrijven werken volkomen zelfstandig. De Amerikaansche vrouw is zeer op electriciteit gesteld omdat het huishoudelijk werk daardoor tot een minimum kan worden gereduceerd. In vex-band met het feit, dat het zeer lastig is behoorlijk per soneel te krijgen is de Amex-ikaansche vx-ouw ex- vóór alles op uit zoo weinig mogelijk tijd aan het huishouden te besteden. Vandaar de groote aftrek, die electrische box-denwasschers en automatische fornuizen vinden. Dit alles geldt voor de groote steden. De tarieven van de electriciteit' varieeren naar gelang van het aantal Kilowatt, dat men af neemt. Hoe meer men gebruikt hoe goedkooper de prijs wordt. De Amerikaansche huizen zijn netjes en practisch ingericht, doch veel onderhoud ver- eischende meubelen zal men zelden aantreffen. Voor Hollandsche begrippen zijn ze dan ook niet gezellig. De presidente der afd. Haax-lem van de N. V. E. V. mevr. R. v. d. NoordMagré, die mej. Mr. Gual thèrie van Wezel ook met een enkel woord had ingeleid, bedankte haar voor haar interessante voordracht. FAILLISSEMENTEN Den 9en Januari 1940 werden de navolgende fail lissementen door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem uitgesproken. A. G. Schuux-mans, leerling kraanmachinist, wo nende te Haax-lemmermeer, Spieringerweg 1025. Cu rator Mr. J. E. Goudsmit, te Hoofddorp. J. Faas, expediteur, wonende te Krommenie, Vlusch 29. Curator Mr. A. W. Hellema, te IJmuiden. G. J. Verwer, vrachti-ijder, wonende te Haar lem, Kamperstraat lOrd. Curator Mr. M. v. Toulon v. d. Koog te Haax-lem. Rechtex--Commissaris in al deze faillissementen Mr. E. J. W. Top. Opgeheven werden de navolgende faillissementen wegens gebrek aan actief, C. van Rooijen, dansleex-aar te Beverwijk, Zee straat 14. Curator Mr. J. O. Baron. Mevr. J. v. Rooijen-Schaap, zonder bex-oep, te Be- vex-wijk, Zeestraat 1'4. Curator Mr. J. O. Baron. M. vhn Wonderen, schildex-, wonende te Haarlem, yan Nesstraat 2. Curator Mr. J. H. J. Simons. Geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst is het faillissement van: P. J. C. de Waax-dt, winkelier, wonende te Velsen, Noorder Wijkerstraatweg 35. Curator Mr. J. H. J. Simons. PHILIPS EN ERRES OOK EN HUURKOOP HAGEMAN - Ged. Oude Gracht 52 TELEFOON 12762 HAARLEM (Adv. Ingez. Medj Op den top van den heuvel, waar ze een prachtig uitzicht hadden, besloot het echt paar de tent op te slaan. Mijnheer Dinges •trok zijn jasje uit, sloeg de haringen in den grond en zette de tent. „Eenig", zei mevrouw, „hè, wat is 't hier mooi!" En opgetogen begon zij een reismandje uit te pakken, daarby allerlei heerlijke dingen te yoprschjjn ioayerend» Boeren vertelling. door F. VAN AMSTEL. IN den avond van een wannen Augustusdag rekt ik mijn rug, die 'n beetje stijf was ge worden van het aan-aarden van de snij boo- nen. Het was een werkmiddag geweest. De late 'koolweeuwen stonden netjes in verband, een wortelenbed was naar den eisch omgespit en in den vooravond had ik gegierd, niet van 't lachen, maar gegierd „transitief gebruikt" zou een schoolmeester zeggen. „Wie niet mist, mist" bewex-en de boeren. Maar nu was het dan toch welletjes. Ik richtte mij tot den hit van mijn buurman, die aan mijn frambozenstruiken stond te knabbelen (de hit natuurlijk) en zeide: „Ziezoo, jongen, dat zit er op. Wel te rusten en blijf van mijn boel af", en met 'n tik op zijn neus, die hem zijn troost bij een kalverfamilie deed zoeken. Mijn buurman kwam voorbij. Ook al niet in zijn trouwpak. Hij scheen iets gerooid te hebben, want zijn knieën zaten solide in de lappen ge wikkeld. Kwiek stond een klein hoedje, waar geen vogelverschrikker met normalen smaak op geboden zou hebben, op zijn nog maar spaar zaam begroeiden schedel. Hij betuurde den avond hemel en bemerkte mij niet, voordat ik hem over mijn hekje heen mijn groeten had toegemom- peld. Hij hield de pas in. Vooa- het hekje kwamen een paar grassprietjes uit den grond, die daar niet hoorden. Dus het hij zich op beide knieën neer en begon al wiedende zijn avondpraatje. Ik: „Weertje". Hij: „Bestig. Zoo moet je het nou zes weken houwen kerme!" Ik: „Hoe is het met het mond- en klauwzeer van je neef?" Hij„Dat ziekt al mooi door, maai- beter wordt je er nooit van". Zoo ging het voort. Van het klauwzeer op de vlekziekte. Moest hij van 't jaar geen varkens mesten? Neen, van 't jaar maar eens niet. Ver leden jaar twee zware beesten verspeeld. Zoo gezond, zoo dood. „Dat 's een hard gelag!" merkte ik op. „Och" even schokken de schouders „als je levenden hebt ben je dooien te wachten!" Filosoof is hij in hooge mate. Anders toch wel liefhebberij in de mesterij? Welzeker! Heel wat in meegemaakt, al haalde er niets bij die maskervarkens. „Maskervarkens „Ja. Moet je hooren. 'n Mooi verhaal, 't Is alweer vijf en twintig jaar geleden, maar ik ver geet het nooit, 't Was in Juli en we hadden hier kermis gehad op mijn land. Was me daar den dag voor de kermis een schuit komen aanzetten. Die man van de schuit legt hier aan en komt me vragen, of er plaats is voor een wdlde-beesten- spul. „Ex-g wild?" vraag ik. Nou, dat liep nogal mee. Twee apen, een vos, een beertje en twee varkens. Zwart als de nacht, harig als een bezem en mager als'een lat. Ik had geen bezwaar, 't Stel komt uit de schuit en de man heeft zijn daggeldje gemaakt. Den volgenden morgen wordt de boel weer in de schuit geladen. Ik sta er bij te kijken, terwijl de varkens aan boord worden gebracht. „Heb je der zin in?" vraagt die spullebaas. „Zin, nou. ja, wat noem je zin". ,,'k Vraag vijftig gulden voor de twee", zegt hij weer. „Moet jij weten". „Nou ja, 't gewone spelletje van een gulden meer en een daalder minder. Voor dertig gulden had ik de twee met nog twee zakken rijst op den koop toe". „Wat moeten we daar nou mee?" vraagt mijn arbeider „Wel", zeg ik, „ze zien er uit of ze betere dagen hebben gekend. Laat ze dus eerst maar eens flink schransen. „Nou dat kon gebeuren. Met tien minuten zaten ze in der hok en een half uurtje later konden ze al aan de spoeling met kriel. Maar denk je, dat ze een mond er aan zetten? Geen denken aan! Alleen rijst verkozen ze naar binnen te werken. Met een paar dagen waren de twee zakken frisch. „Dat wil i'k graag gelooven", zegt de school meester, die hier voorbij komt, „het zijn Indi sche varkens en in Indië eet mensch noch dier ooit wat anders dan rijst". „Wat moet ik er mee?" vraag ik, al benauwd. „Nou," zegt ie, „schrijf een briefkaartje naar Artis. Daar houden ze nogal van die gediertens." Dat deed ik. Den volgenden morgen had ik al een meneer uit Amsterdam bij me. Of ik die boer was, met die Indische zwijnen. Wij met z'n beiden naar het hok. Hij bekijkt ze even en schudt het hoofd. „Dat zijn geen Indische zwijnen," zegt hij. ,,'k Heb ze er toch voor gekocht," zegt ik. „Wel mogelijk, maar die hebben Indië nooit gezien, 't Zijn Chineesehe maskervarkens." „Nog erger," zeg ik. „Ja," zegt hij weer. „En nou zal ik je er nog wat bij vertellen. Ze hebben vleesch, zoo fijn, zoo lekker, als geen ander varken op de wereld. Je hebt ze niet te duur gekocht." „Wat moet ik er mee doen?" vraag ik. Terwjjl mijnheer Dinges buiten de tent nog het een en arn'er nakeek, was zijn vrouw binnen aan den slag gegaan: zjj zou pannekoekjes bakkenOp een ge geven oogenblik snoot Dinges een heerlij ken geur op en nieuwsgierig stak hxj z'n hoofd naar binnen om te kijken wat er gebakken werd. Daardoor zag hy niet, dat er iemand dea heuvel -opkwarat, „Nou," zegt ie, „zie er van te telen, 't Zijn zeugen. Heb je zelf een beer?" „Ik niet. M'n buurman." „Ook goed. Schrijf me eens, als ze gebigd beix." Hij weg. Artis wou ze niet hebben. Den volgenden dag komt mijn buurman zijn beer. Ik zet het hok open en hij hobbelt binnen. Ze moesten maar eens kennis mak Maar ik heb het hok nog niet dicht of de draait zich om en met een schreeuw van i vliegt hij de planken javer. 't Stomme diei zich doodgeschrokken" en we konden hem ongelijk geven, 't Waren eeuwig ieelijke scl kers. Maar.... langzamerhand kreeg ik ze toet de rijst af en ze begonnen wat meer het E van een varken te krijgen. Komt me daa een goeien dag meneer Kierewier aanzetten, foto's maakt voor de kranten. De volgende stond de zaak in geuren en kleuren in de 1 met een foto van de twee Chineesehe maskej kens en de baas in het midden. 's Avonds begon de loop al van mensche ze in levenden lijve wilden zien. Dexi volg^ middag stond het zwart op het erf en ZoE daarop moest ik een dubbeltje entree vragen me nog een nieuwe winterjas opbracht. Dat ging ook al weer over. De tijd verstre tegen November zaten ze behoorlijk in he Een paar maal had ik ze tegen den gewonen kunnen verkoopen, maar daar voelde ik niet Voor Chineesehe maskervarkens vraag je meer, dat spreekt. Komt me daar op een goeien dag de zoon den schoolmeester bij me. „Nou kan je me een plezier doen", zeit i< „Als 't niet te veel kost", zeg ik. „Weineen, niemendal. Maar we hebben vo de week tentoonstelling van de konijnenfo eeniging. En daar hebben we een attractie noodig". „Ik heb geen konijnen". „Neen", zegt ie, „maar je hebt die Chinei varkens. Mogen die niet twee dagen op de toonstelling staan? Dat scheelt ons twee zooveel aan entree. Ik beloof je dat ze het zullen hebben". „Je bent precies op tijd", zeg ik nog, „wai volgende week zit het er voor ze op. Maar j de vereeniging een plezier kan doen Ja, dat kon ik en de volgende week komei paar van die konijnenliefhebbers mijn val halen. Den volgenden dag zou de tentoonstf geopend worden. Komt me daar in den middag van den an( dag Jan Koek, de veldwachter, het erf opzi met stappen van een el en een gezicht als oorwurm. „Nou heb je me daar een mooi stukkie u haald", zegt ie, zoodra hij me ziet. „Is 't toch zoo?" vraag ik. „Ja", blaast hij, „de burgemeester is woe en 't wordt minstens een proces verbaal w< dierenmishandeling. Al zijn het dan maar kens „Wat is er.met mijn varkens?" vraag ik, o rust. „Weet je dat werkelijk niet?" „Zijn ze dood?" „Dat niet, Maar ga zelf maar eens kijken" Ik naar het dorp en naar de konijnentent stelling. Wie 't gedaan heeftik weet he vandaa'g den dag nog niet, maar daar sto mijn varkens. Als een poedel waren ze half kaal geknipt, voren ruigbehaard, van achteren glad gesch Voor de rest hadden de smakkers ze de pc lichtgroen geschilderd en de staarten in de de menie gezet. Een bord stond er bij: Afrik sche spookdieren. „Nou", zegt Jan Koek, „wat zeg je der var Ik zei maar niets, maar nam m'n varkens naar huis terug onder protest van het bestui met het halve dorp achter me aan. Drie dagen later haalde ik ze weer uit hun Dat was voor 't laatst.Maar gesmuld da hebben van dat vleesch! Die meneer van had niets te veel gezegd, 'k Heb 't mijn 1 niet lekkerder gegeten. En het vetje zou gen: zuivere vaseline. En van de huiden hel we een paar jaar later nog goed geld gemaak onverslijtbaar zoolleer, buiten de distributie., (Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehou KERKCONCERT. Het Dameskoor „Arcis" en het Gemengd kw „Zanglust" geven onder leiding van Jac. He Woensdagavond 10 Janauri een kerkconce: de Evang. Luthersche Kerk, Witte Heerenst te Haax-lem, met medeWerking van mej. Co Bi (alt),- mej. J. Bron (cello), mej. G. Spaan (vi mevr. A. van Daalen (viool), Jan Hensen (te erx Jan Rosekrans (orgel). BADHUIS-HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de Postlaan wex-den ii week van 2 t/m. 6 Januari genomen 366 dou baden en 15 kuipbaden. Aan 27 kinderen werd een gratis schoolbad strekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd doe volwassenen gebruik gemaakt. Militairen 219. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHI RADIO CENTRALE OP DONDERDAG 11 JANUARI. Progr. in: 8.00 Keulen; 8.20 Engeland; Keulen; 9.50 Deutschlandsender; 10.10 Pauzi Diversen; 11.28 Keulen; 12.20 Ned. Brussel; Danmarks Radio; 3.50 Parijs Radio; 4.20 Keu 4.30 Deutschlandsender; 5.20 Motala; f Deutschlandsender; 7.05 Engeland of diver: 7.20 Keulen; 7.30 Danmarks Rodio; 9.20 Keu! 9.35 Boedapest; 10.20 Ned. Brussel; 11.20 Deufc landsender. Progr. IV: 8.00 Ned. Brussel; 9.20 Engela 11.20 Danmarks Radio; 1.20 Engeland; 1.50 Pa Radio; 2.20 Motala of diversen; 3.05 Pauze Diversen; 3.20 Engeland; 4.35 Keulen; 4.50 - geland; 5.20 Fr. Brussel; 5.50 Engeland; 6.35 Brussel; 7.20 Ned. Brussel; 8.20 Fr. Brussel; Engeland; 9.35 Fr. Brussel; 10.20 Parijs Ra< 11.05 Engeland. j Progr. V: 8.005.00 Diversen. 5.005.09 Scheveningen, Ber. Dep. v. Justi - 5.097.00 Diversen. i 7,008.00 Eigen gr aanofoonp 1 atenconcert „Filmsterren Zingen". 1. Rien qu'un chant d'amour, Tirxo Rossi; It's raining sunbeams, Deanne Durbin; 3. C'hi du bist heut' so anders, Zarah Leander; 4. I for that, Dox-othy Lamour: 5. Bourn, Chat Trenet; 6. Deep Purple, Bing Grosby; 7. Ro in December, Dick Powell; 8. Bella Venezia, chard Tauber; 9. Ein neues Leben fangt an, M 1 tha Eggerth; 10. Launisches Glück, Jose Schmidt; 11. Mia Piccoina, Tino Rossi; 12. 1 Traviata - Brindisi, Deanne Durbin; 13. Sag' i nicht adieu, Zarah Leander; 14. Let's dream the moonlight, Dorothy Lamour; 15. Vous jplie, Charlet Trenet: 16. Summer Time, Bi Crosby; 17. You can't stop me from dreamii1 Dick Powell 18. I for you and you for ine, I chax-d Tauber: 19. Herz du kennst meine Set sucht, Martha Eggerth; 20. Ja das alles auf E Joseph Schmidt. 8.00—12.00 Diversen,

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6