Haarlem's Dagblad Moderne Heerenhuizen Russische nederlaag ten noorden van het Ladogameer. Waakzaamheid. Huwelijksloterij. Tweehonderd dooden lieten de Russen op het slagveld achter. De „Exeter" verloren? Voorzichtig op het IJselmeer LgJk Inlijving dienstplichtigen lichting 1939 Vaart op groote rivieren weldra gestremd. Mijnwerkers na ontploffing opgesloten. Het Belangrijkste &57e Jaargang No. 17350 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem Drukkerij N.V. Bureaux: Groote U Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082 Hoofdred 15054, Redactie ngtlOóOO. Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, Soendaplein 12230. i Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Donderrlag 11 Januari 1940 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post ƒ3.55, iosse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer 0.15. Groentjes zie rubriek. De burgemeester van Haarlem heeft Woensdag- eniniddag in den gemeenteraad zijn Nieuwjaars- efede gehouden en ik kom hier terug op twee be- 'ut1angrijke passages daarin: het begin en het slot. 'e5j Burgemeester de Vos van Steenwijk ving aan rininet aan de gebruikelijke heilwenschen in de liejiuidige omstandigheden een diepere beteekenis 'ergan in andere jaren toe te kennen. „Wij hopen Hen vurig dat ons geliefde vaderland en daar- iede ook deze stad gespaard zullen blijven voor zware oorlogsramp, waaronder zoo onnoeme- ilijk velen thans reeds gebukt gaan, maar bij het van dien heilwensch komt een andere ;de op onze lippen, een bede om kracht en wijs- leid, om vastberadenheid en kalmte, als het ons mocht worden, ons deel van die rampen ooi® dragen". Aan het slot van zijn rede zei hij: „Voor het gasbedrijf was van belang het na lenige dramatische intermezzo's sluiten van een ,LC>vereenkomst met Heemstede tot gaslevering en lijijiet daarbij behoorende besluit tot den bouw van eHwee nieuwe gasovens. ma 0mtrent de luchtbescherming heeft uw Raad yich een tweetal malen in principieelen en mate- ïeirieelen zin uitgesproken; bij de uitvoering van a^iie besluiten is door de betrokken diensten veel verk verzet, maar vooral wil ik memoreeren, dat de bevolking in zijn geheel door- wordt van de noodzakelijkheid, zich zelf met deze problemen bezig te houden. Nu z^ij in een periode van betrekkelijke rust leven, Vil ik er nog eens. op aandringen, dat men hierin iiiet moge verslappen. Nog veel meer inwoners hoeten lid worden van de vereeniging voor lucht bescherming, nog veel meer kan gedaan worden jan de zelfbescherming, nog velen kunnen het iJrijwillige kader van luchtbeschermingsdiensten ;njjomen versterken en de oefeningen van de diver- I. 3e onderdeelen kunnen nog wel trouwer bezocht %orden. Ook hier geldt de oud-Hollandsche de(preuk „volhardt en waeckt". Moge deze spreuk, niet alleen wat de luchtbe- e jcherming betreft, voor ons allen de leiddraad zijn minzer taakvervulling in 1940." va] 1 tj Er is alle reden voor iedereen om deze woorden m een ernstig en bekwaam magistraat, wiens ee|ersoon algemeen vertrouwen geniet, met bijzon aandacht te lezen en ter harte te nemen. rant ongetwijfeld is er in den laatsten tijd bij een nogal luchthartige stemming over den dbop van den oorlog ontstaan. En optimisme is 'd en zelfs noodig, maar waakzaamheid blijft iboden. Want eenige zekerheid over de verdere .twikkeling der gebeurtenissen ontbreekt ten nd(enenmale. Wie voorzorgsmaatregelen verwaar- :t, of het niet meer zoo noodig acht zich voor of andere taak beschikbaar te stellen, han delt dus lichtvaardig en loopt het gevaar, onvoor- ■eid te staan als het noodig mocht worden ge- d te zijn. Onvoorbereid ook in gemoedstoe- .nd. Er is een rustig optimisme dat niettemin .akzaam blijft. En dat is het beste. Het staat iral ver verheven boven die oppervlakkige, laat maar zeggen flodderige mentaliteit die zich beloor ieder kwaad gerucht uit het veld laat slaan uit elk gunstig verschijnseltje maar weer af- het zal wel losloopen. Dat sommiger waakzaamheid dreigt in te sla- Ti vindt natuurlijk zijn verklaring in de ont- Jijpanning, gevolgd op den schrik-van-November, het uitblijven van eenigen aanval aan het ,nsch-Duitsche front, in de verminderde acti- deJiteit in den oorlog ter zee en ook in den geduch- ldien en geslaagden weerstand dien Finland aan een tachtigen overweldiger biedt. Ja, ook" in dit laat- En niet het minst. Want men leidt er terecht it af dat kleine landen met een ouden vrijheids- en een sterke bevolkingseenheid, zooals Ne- irland er ook een is, zich veel beter te weer kun- :n stellen dan eigenlijk verwacht was en dat it nieuwe besef groote mogendheden wel moet joen aarzelen, zulke vinnige tegenstanders aan e vallen. Maar men moet daarbij bedenken dat gebleken Js dat de Russische kolos nog steeds leemen voe len heeft en dat de andere oorlogvoerende kolos- Jen daar niet aan lijden! Aan hun militaire jracht, veel grooter dan die van Rusland, kan ;n twijfel bestaan. Men moet tevens bedenken, it als een grootmacht bezig is zich economisch it te putten, die overweging tot voorkeur een snelle beslissing moet leiden. En wij iten allen, dat dit het slechte jaargetijde is >r krijgsoperaties en dat het voorjaar heel an- ire kansen biedt. I Ik schrijf dit niet uit zwartgalligheid, ik schrijf |et wel neer met bitterheid, omdat het slechte 13$eleid van menschen ertoe noopt het heerlijkste dat wij anders allen met onvermeng blijdschap tegemoet zien, nu met zorg te ver Het kan alles meevallen. President Roosevelt eeft zich gisteren blijmoedig uitgelaten over de >etansen, die zijn streven naar vrede juist binnen en paar maanden zou kunnen hebben. Moge gelijk krijgen. Maar zekerheid heeft zelfs ei lit machtigste aller staatshoofden niet. Hoe «uden anderen die dus kunnen hebben? In deze cg wistandigheden moet waakzaamheid aan opti- .geiiïsme gepaard worden. Er is geen andere keus. il" Ten aanzien van de ontwikkeling der gebeur tenissen zou ik verder nog eens met nadruk wil- er5n zeggen, dat de kansen zich ook ten aanzien an ons land nog herhaaldelijk wijzigen kunnen. 18 iy worden niet beïnvloed door een gezonken slag- Tuiser of een paar vernietigde duikbooten of een igjmder min of meer geruchtmakend bericht, maar :unnen zich wel wijzigen tengevolge van een dl- manoeuvre, of een economischen naatregel, of iets anders dat de bestaande iiachtsverhoudingen der oorlogvoerenden sterk leïnvloedt. it, Generale staven kunnen door zulke dingen er- (Een bericht uit Amerika maakt melding van een loterijwaarbij de hoofdprijs bestaat uit het hu welijk met een zekere Miss Eve lyn, die zich daarvoor beschik baar heeft gestéld.) Er is weieens gezegd dat trouwen, Zoowel voor mannen als voor vrouwen, Een lot is in de loterij; Je kunt er soms een niet mee halen, Een prijsje soms en enkle malen Is er de honderdduizend bij. Maar bij een derglijk vergelijken, Wil men 't niet letterlijk bekijken. Nietwaar, het is zoo maar een beeld; Maai- in Amerika (natuurlijk) Wordt het niet enkel strict figuurlijk, Maar waarlijk letterlijk „gespeeld" Daar is een jonge (zeg maar) dame, Thans nog Miss Evelyn bij name, De hoofdprijs in een loterij. In woord en beeld voor de reclame, Wordt deze vreemde jonge dame Geschilderd als een prachtpartij. Ik kan nu gaan moraliseeren. Maar zal die zijde maar negeeren, Hoe makkelijk het hier ook is; Ik zal me op dit punt beperken, Door er slechts over op te merken: Die Miss is wel volkomen mis. 't Succes moet al verzekerd wezen, De mannen schijnen niets te vreezen, Bij 't nieuwtje wordt althans gemeld: Zij blijken druk te hoop te loopen, Om vol van hoop een lot te koopen. De prijs wordt dus op prijs gesteld. Ik zeg niet, dat ik het wil hopen, Maar 'k vrees wel dat dit uit zal loopen Op 't eerste loterij geval. Waarin de toekomst zal bewijzen, Dat hier een niet in plaats van prijzen De grootste vreugde brengen zal. TE KOOP nog enkele prachtige HEEREN HUIZEN, voorzien van modern comfort, gelegen aan de Lod. van Deyssellaan, vlak bij station Bloemendaal. - Te bevragen S. VELDKAMP, Van Dortstraat 90, Telefoon 16373. (Adv. Ingez. Med.) toe gebracht worden hun plannen geheel te her zien. Alweer voeg ik daarbij: niet alleen in voor anderen ongunstigen maar ook in gunstigen zin. In verhouding tot onze huidige positie is het dus ook zeer wel denkbaar, dat zich gebeurtenissen voordoen waardoor alle gevaar voor ons land ver dwijnt. Eveneens is het denkbaar dat binnen drie maanden de wapens worden neergelegd. Onzekerheid is niet makkelijk aanvaardbaar. Maar het baat niet haar te loochenen. Moed, rust, blijmoedigheid zijn kostbare eigenschappen in dezen tijd. „Volhardt en waeckt", door bur gemeester De Vos van Steenwijk als slotsom van zijn rede gebezigd, is daarbij het beste devies dat wij ons kiezen kunnen. R. P. Vernieling op de spoorlijn Indo-Cliina—Yunnan. Japansche bommenwerpers hebben naar van geloofwaardige zijde wordt gemeld, een belangrijke brug van de spoorlijn Indochina —Yunnan vernield, aldus meldt Havas uit Hongkong. Hierdoor is voor minstens 14 dagen de voornaamste toegang tot China versperd. De strijd in Finland. Een schuilplaats voor den militairen staf wordt inderhaast achter het Noor delijk front gegraven door manschappen dei- Finsche genie-troepen. Het Finsche legerbericht van Woensdag luidt: Te land: de dag van 9 Januari was op de landengte van Karelië betrekkelijk kalm, met uitzondering van het gebruikelijke vuren van de artillerie en activiteit van patrouilles. Aan het oostelijk front, ten noorden van het Ladogameer hebben de Finsche troepen een vijandelijk bataljon uiteengedreven. De Sovjet lieten 200 dooden op het slag veld achter en 40 gevangenen. Een vijan delijke aanval te Buhtinanmari werd afge slagen. Te Suomussalmi hebben de Finsche troepen naar den kant van ^Laate de Russische grens be reikt en het terrein tot de grens gezuiverd. DU is het vierde punt, waarop de vijand tot Russisch gebied is teruggedreven. Overigens is van het front niets belangrijks te melden. De activiteit van patrouilles wordt met succes voortgezet. Ter zee: Vijandelijke vliegtuigen hebben zon der succes gepoogd, verschillende objecten in de Finsche Golf en op het Ladogameer te bom bardeeren. De batterijen van Ladoga en Koivisto namen aan de operaties deel. In de lucht: Niets bijzonders te melden van de vijandelijke activiteit. De Finsche luchtmacht verrichtte een aantal verkenningsvluchten. Be halve de vliegtuigen, die in het communiqué van 5 Januari als vernield zijn gemeld, heeft men Dinsdag nog een vliegtuig gevonden, dat denzelf den dag is neergehaald, waardoor het aantal Russische vliegtuigen, dat op 5 Januari Is neer gehaald, gestegen is tot negen". De correspondent van de „Daily Telegraph" te Helsinki deelt mede, dat de Finsche troepen op verscheidene plaatsen de grens van de Sovjet Unie hebben bereikt. Zij zullen zich hier ver schansen en niet op Russisch gebied voortruk ken. Het oppercommando van de Finnen wil op deze wijze te kennen geven, dat Finland een zuiveren verdedigingsoorlog voert. Bovendien zou het moeilijker worden de troepen van voorraden te voorzien en zou men het voordeel verliezen op eigen terrein te strijden. Men verwacht dat de huidige adempauze als het voorspel van een nieuwen aanval van de Russen, die naar men verwacht in ongeveer twee maanden hun troepen, gereorganiseerd zullen hebben. Het Zweedsche blad Aftonbladet verneemt uit Helsinki dat in de gevechten bij Suomus salmi veertienduizend Russen zijn gedood. Ten Noordoosten van het Ladogameer probeeren de Russen de terugtrekkende troepen in de rich ting van Aglajarvi te organiseeren, hetwelk echter door de Finsche guerillas wordt ver hinderd. Russische vliegtuigen hebben volgens United Press gepoogd voedselpaketten voor de voorste Russische linies uit te werpen. Veelal kwamen deze echter binnen het bereik van de Finnen terecht. De Russische radio-omroep heeft Woensdag het volgende legerbericht van het militaire district Leningrad verspreid „Gedurende den tienden Januari was er niets van beteekenis te melden. Op verscheidene pun ten bedrijvigheid van patrouilles en verken ners. In verband met het slechte weer heeft de Russische luchtmacht slechts eenige verken ningsvluchten ondernomen". Een leger onder den grond. De United Press-correspondent bij het Fin sche leger op den Isthmus meldt: Ik heb een Finsche batterij bezocht om te zien hoe het zoogenaamde Nenonen-systeem werkte, genoemd naar den generaal, die dit systeem heeft ontworpen. Een dertigtal man schappen, die vrij van dienst waren, hadden het zich gemakkelijk gemaakt in een ondergrond- sche schuilplaats. De telefoon ratelde en de commandeerende officier ging naar het bureau, waar andere officieren zich bogen over een kaart bedekt met geometrische teekens. waarover zij Britsche kruiser zou op weg naar de Malvinas- eilanden gezonken zijn. Bt'ENOS AIRES. II Januari (D.N.B.) Het Argentijnsche avondblad ..Pampero'' deelt mede, dat volgens „betrouwbare eigen berich ten de Engelsche kruiser „Exeter" die bij het zeegevecht in het zuidelijke deel van den At- lantischen Oceaan door het pantserschip „Ad miral Graf Spee" onklaar geschoten was. en het gevecht moest staken, op tachtig miil van Bahia Blanca gezonken zou zijn. Het schip bevond zich op weg naar de Malvinas- eilanden. De gewonden, dooden en overgebleven le den der bemanning zouden zijn overgenomen door den Franschen kruiser „Dunkerque" en gebrachl zijn naar de Falkland-eilanden. Deze berichten, zoo vervolgt genoemd blad, dek ten zich ook met de mededeelingen van artsen en verplegers, die ter hulpverleening naar de Falk land-eilanden gezonden waren, maar de aanwezig heid van den kruiser „Exeter" niet hadden kunnen vast stellen. Volgens particuliere inlich tingen uit deze kringen zou het aantal dooden en gewon den van den Britschen kruiser aanzienlijk hooger zijn dan of ficieel werd toegegeven. Met het oog op de zwijgzaamheid van de Britsche admiraliteit vraagt het blad „Pampero": „Waar is'de Exeter"? het een of ander instrument bewogen. Door de telefoon kwamen orders, die door een officier in het kort werden verklaard. „Ze hebben een paar kanonnen noodig" zei hij en gaf daarna bevel tot alarm, hetgeen geschiedde door op een knop te drukken. Wij gingen naar buiten en zagen in het wit gekleede gestalten naar hun posten rennen. Kort daarna weerklonk het bosch van kanonschoten. Spoedig daarop antwoordden de Russen en daarna keerden wij naar de schuil plaats terug totdat het gevaar voorbij was. De mannen, die de kanonnen bedienen, zijn gemakkelijk en veilig gehuisvest. Het groote ver trek, waarin zij wenen, heeft een groot fornuis en er is een pomp voor drinkwater. De britsen staan in twee lange rijen langs den doorgang ge schaard maar zij zijn ruim en gemakkelijk. Ner gens zag ik de sporen van het Russische artille rievuur. Terwijl de Finsche artillerie de Russen tracht te beletten zich in te graven hebben de Finnen dat alreeds gedaan en zij versterken de Manner- heimlinie uur na uur, dag na dag. Het Finsche leger, dat eigenlijk onder den grond leeft, werkt in een ploegenstelsel teneinde de linies te ver sterken of nieuwe verdedigingsmiddelen te con- strueeren. Het eten in het Finsche leger is goed en wan neer de mannen geen dienst hebben slapen zij betrekkelijk veilig en zelfs warm in de sneeuw stormen en bij een temperatuur van dertig gra den onder nul. Zelfs de paarden slapen onder den grond. Ze zijn weliswaar klein, maar sterk en zij worden goed gevoed. Geruchten over muiterij onder de Russen. Een correspondent van Havas seint dat op 29 December op de plaats waar hij zich bevond, muiterijen onder de Russen schenen voor te val len. Den geheelen dag lostten de Russen geen schot, doch wel hoorde men van tijd tot tijd aan den Russischen kant schieten en onophoudelijk geschreeuw. Finsche patrouilles, die bij het invallen der duisternis werden uitgezonden, konden zich ei-van vergewissen, dat de Sovjets hun stellingen had den verlaten, met achterlating van hun wapens, munitie en bepakking. Des middags vlogen Rus sische bombardementsvliegtuigen over de leger plaatsen der ï-oode troepen en lieten drie bommen vallen. Het Finsche blad „Uusi Suomi" verneemt uit Riga. dat besprekingen zijn gevoerd tusschen den commandant van de politieke commissarissen van het Roode Leger, generaal Mahlis en de politieke' commissarissen van leger en vloot te Kroonstad. Deze laatsten zouden gebrek aan energie hebben getoond en zouden geen einde hebben weten te maken aan het gebrek aan discipline bij vel schillende afdeelingen. Uit andere deelen van de Sovjet Unie is een aantal politieke commissarissen naar Leningrad overgeplaatst, om die commissa rissen. die niet hebben voldaan, te vervangen. Te Helsinki merkt men verder op. dat de Rus sen voor het eerst in een legerbericht (het vo rige) hebben toegegeven dat hun troepen in het gebied van Suomussalmi zijn teruggetrokken. Naar Havas uit goede bron verneemt, is in de Sovjet Unie een aantal arestaties verricht wegens het luisteren naar Finsche radio-uitzendingen in de Russische taal. Er komen veel wakken voor. In verband met de ongevallen, welke gedu rende de laatste dagen op het IJselmeer zijn voorgekomen, wordt van bevoegde zijde ge waarschuwd, dat de schaatsenrijders op het IJselmeer zeer voorzichtig moeten zijn. Er komen in het ijs veel wakken voor, vooral op plaatsen waar pieren zijn en waar riviertjes in het meer stroomen. DE VRAGENRUBRIEK. Opheffing per 1 Februari. Wij deelen onzen lezers mede dat wij besloten hebben onze speciale Vragenrubriek per l Fe bruari a-s. op te heffen. Vragen voor die rubriek, die ons bereiken na 25 Januari, zullen dientenge volge niet meer beantwoord kunnen worden. Tot dezen maatregel gaan wij over. omdat de onzekere toekomst der grondstoffenvoorziening ook in het dagbladbedrijf noopt tot voorzichtig beleid. Met den omvang der dagbladen, die in de laatste jaren steeds is toegenomen, dient thans scherp te worden gerekend. En aangezien 'edere courant altijd over veel meer nieuws, artikelen en andere stof beschikt dan zij verwerken kan, gaat hiermede een verscherpte selectie gepaard. De Vragenrubriek moet nu plaats maken voor be langrijker tekst Daarbij hebben wij overwogen dat in den loop der jaren het aantal consultatie- en informatiebureaux op verschillende gebieden zoozeer is toegenomen dat de bestaansreden van deze rubriek zeer verzwakt is. Andere tijden, an dere vereischten. Wij beschouwen de Vragenru briek als min of meer verouderd en schaffen haar daarom in een tijd, waarin het overbodige op zoo velerlei terrein moet wijken, af. p -- "'jr «ér De Engelsche kruiser „Exeter", Het woord is aan Fridtjof Nansen: Het onderscheid tusschen het moeilijke en het onmogelijke is: het moeilijke moet dadelijk gedaan worden, het onmogelijke neemt eenigen tijd. 'sGRAVENHAGE 11 Januari. De regeerings- persdienst meldt: De inlijving van de dienstplichtigen van de lich ting 1939. bestemd voor het 3e regiment genietroe pen, 2e ploeg, is bepaald op 12 Februari 1940. De dienstplichtigen van de lichting 1939, bestemd voor opleiding tot paardenverzorger (hieronder niet begrepen de verzorgers van het remontedepót) en tot paardenoppasser, 4e ploeg, worden nader be stemd voor de regimenten veldartillerie. De inlijving van deze personen is, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, bepaald op 17 Juni 1940. Dienstplichtigen van de hiervoor vermelde ploe gen, die vrijstelling wegens kostwinnerschap of wegens persoonlijke onmisbaarheid dan wel uitstel van eerste oefening verlangen, kunnen daartoe aan vraag doen. Voor zoover de inlijving in Februari a.s geschiedt, moet de aanvraag met den meesten spoed worden ingezonden. Geldt het vrijstelling, dan moet de aanvraag door of vanwege den dienst plichtige worden gedaan bij den burgemeester. Geldt het uitstel van eerste oefening, dan moet de dienstplichtige een schriftelijk verzoek richten aan den minister van defensie, bij voorkeur door tus- schenkomst van den burgemeester. Is de reden van het verzoek gelegen in studiebe- langen, dan moet een verklaring worden bijgevoegd, afgegeven door het hoofd van de onderwijsinrich ting. Er moet op worden gerekend, dat uitstel van eerste oefening slechts op uiterst beperkte schaal zal worden verleend. Verschillende veerdiensten reeds gestaakt. Indien niet spoedig dooi intreedt, zal de scheepvaart op de groote rivieren weldra on mogelijk zijn geworden. Bij Nijmegen en Arnhem is de ijsgang thans reeds zoo zwaar geworden, dat de scheepvaart alleen nog voor de grootere booten onder ont zaglijke moeilijkheden doorgang kan vinden. Verschillende veerdiensten zijn reeds ge staakt en in verband met de hevige vorst van hedennacht zal dit aantal heden nog wel zijn vermeerderd. Ernstig ongeluk in den Amerikaanschen staat West Virginia. BARTLEY (West Virginia) 11 Jan. (Havas) In een mijngang is een ploeg van 95 mijnwer kers opgesloten na een ontploffing, welke zich heeft voorgedaan in de kolenmijn van de Pont Creek Pocahontas Coal Company. Men weet nog niet of er slachtoffers zijn. Te middernacht waren acht reddingsco lonnes bezig met het reddingswerk, doch zij waren nog 750 meter van de plaats des on- heils verwijderd. Een reddingploeg is in de mijn afgedaald om te trachten de plaats van het ongeldk te bereiken. Voor middernacht zal het niet mogelijk zijn dezq plaats te bereiken. Er zijn aanwijzingen dat de mannen nog in leven zijn. United Press verneemt nader uit Bartley dat totnutoe zeven lijken geborgen zijn. HEDEN: 12 PAGINA'S. HAARLEM EN OMGEVING De heer J. J. Swens is als voorzitter van de Ka mer van Koophandel tc Haarlem herkozen. BINNENLAND De vaart op de groote rivieren zal weldra ge stremd zijn. D.: Miltvuur, de zwarte dood. 3 De kwestie van het derden-beslag op het salaris van gewoon dienstplichtigen is aan de orde ge steld. 2 BUITENLAND Is de Britsche kruiser „Exeter" gezonken? I De Russen hebben ten Noorden van het Ladoga meer een nederlaag geleden. 3 Boven de Noordzee heeft een gevecht tusschen Engelsche en Duitsche vliegtuigen plaats gehad. 5 Opnieuw zijn Engelsche schepen door vliegtui gen gebombardeerd. 5 SPORT. Euwe's achterstand op Keres wordt grooter. ARTIKELEN, enz. R. P.: Waakzaamheid. H. D. Vertelling: Amateurs en het boekje. J. B. Schuil: Paul Huf. K. de Jong: Kerkconcert. G. J. Kalt: Volksmuziekschool van Haarlem en Omstreken. J. B. Schuil: Racine's Phaedra Voor de Vrouw De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen op LAATSTE BERICHTEN 11

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1