JlaaisU BcdcUien TAFELTENNIS MSSNDAG 15 JANUARI 1940 HAARLEM'S DAGBLAD 9 Zal dc zomertijd langer duren? Er wordt thans tusschen verschillende departe menten volgens de Tel. overleg gepleegd of de Zomertijd dit jaar langer moet duren dan gewoon lijk. Indien tot verlenging zou worden overgegaan, zou men deze niet zoeken in een vroegeren aan- yang, maar in een later tijdstip van beëindiging. Projectielen op Luxemburgscli gebied ontploft. LUXEMBURG, 15 Jan. (Belga) Vanmorgen om 6 uur 20 is tijdens een hevig artillerie-vuur dat was ontketend tegen de beneden-stad van Perl en aan de Moezel, een granaat op den Luxemburgschen oever ontploft, vlak bij een brug en op twintig we- ter afstand van drie huizen, welke daar staan. Gra naatscherven kwamen terecht tegen de gevels van die huizen, en drongen zelfs door deuren en ramen, zonder echter iemand te kwetsen, daar de bewoners zich nog te bed bevonden. Volgens de „Luxemburger Zeitung" zouden even eens drie of vier bommen Zaterdag j.l. zijn neerge komen op het gebied van de Luxemburgsche ge- jneente Burmerange. Op Schengen zijn zeven bom men terecht gekomen. Een der projectielen zou zelfs een storing in de electriciteitsvoorziening hebben teweeggebracht. Men heeft niet kunnen vaststellen waar de bommen van daan kwamen. Minister Dupong heeft zich Zaterdagmiddag naar Schengen begeven. Groote brand woedt in Japansche stad. Reeds driehonderd personen omgekomen. TOKIO, 15 Januari (D.N3.) De stad Sjisoeoka, 300 K.M. ten Westen van Tokio, is door een geweldigen brand geteisterd. Ruim 200 huizen, het station, het postkantoor en de scholen zijn een prooi der vlammen geworden. De brand is uitgebroken in een wagenfabriek. Door den storm aangewakkerd, verspreidde het vuur zich snel over de naburige stadsdeelen. Tot dusver is het niet gelukt den brand te beperken, hoewel alle beschikbare brandweren alsmede soldaten te hulp schoten. Nadat de brand zeven uur geduurd had, werden reeds driehonderd dooden geteld. Het totale aantal slachtoffers zou echter .belangrijk hooger zijn. Het nieuwe Japansche kabinet. TOKIO, 15 Januari (Domei). De woordvoer der van het departement van buitenlandsche zaken verklaarde dat er geen wijziging komt in de buitenlandsche politiek van Japan, welker continuïteit' gehandhaafd wordt onafhankelijk van wijzigingen in het kabinet. Gevraagd naai de onderhandelingen tusschen Japan en de Ver- eenigde Staten, zeide de woordvoerder dat de Ja pansche regeering het ontwerp voor een modus- vivendi heeft overhandigd aan het departement van buitenlandsche zaken te Washington en dat zij daarvan voor. 26 Januari wanneer het han dels- en scheepvaartverdrag afloopt, eenig resul taat verwacht. Omtrent de oplossing van de kabinetscrisis meldt Domei nader, dat de candidaten voor vijf portefeuilles definitief zijn gekozen n.l. Arita voor buitenlandsche zaken. Hata voor oorlog, Yosjida voor marine, Kimoera voor justitie en Koiso voor overzeesche zaken Duitsch legerbericht. 3ERLIJN, 15 Januari. (D.N.B.) Het opper bevel van de weermacht maakt bekend: „Geen bijzondere gebeurtenissen". Is Kaganowitsj gefusilleerd? LONDEN. 15 Januari (Havas). De corres pondent van de „Daily Herald" te Kopenhagen verneemt uit Tallin dat de afgezette volkscom missaris voor de luchtvaart, Kaganowitsj terecht gesteld zou zijn evenals generaal Zdanof de mili taire gouverneur van Leeningrad, generaal Ve- ressof en de voormalige ambassadeur van de Sovjet Unie Helsinki, Devalanski. Deze laatste zou Moskou verkeerde inlichtingen hebben ge geven over de toestanden in Finland. ARNE SOLANKO OVERLEDEN GENT. 15 Januari (A.N.P.) Zaterdag is te Gent op 45-jarigen leeftijd overleden de heer Arne Solanko. (Aohlman1. sinds korten tijd als gezantschapssecretaris tijdelijk verbonden aan het Finsche gezantschap te Brussel en 's Gra- venhage. De heer Sclanko was tusschen 1920 en 1930 geruimen tijd aan het Finsche gezantschap te 's Gravenhage verbonden. In verschillende Nederlandsche periodieken publiceerde hij bijdragen over Finland en de Finsche geschiedenis. ZWEEDSCIÏ PROTEST TEGEN RUSSISCH BOMBARDEMNET. STOCKHOLM. 15 Januari Van Zweed- sche ministerie van buitenlandsche zaken wordt vernomen dat vermoedelijk vandaag geprotes teerd ^:al worden tegen het bombardement op het Zweedsche eiland Kala. GESCHENK VOOR DE COMMISSARIS DER KONINGIN De Maatschappij ..Rembrandt" te Amsterdam zal mr. dr. A. baron Röell Ier gelegenheid van het zilve ren ambtsjubileum als Commissaris van de Koningin in de provincie Noord-Holland een schilderij van den voorzitter, den schilder Jan de Boer, getiteld i,De eerste najaarsbode" aanbieden. BURGERLIJKE STAND HAARLEM Maandag. Bevallen: 11 Januari: M. Veenendaal-Steeman, z. 12 Januari. A. Vos-Welbedacht, d. L. M. Dekkers-van Appelen, d. 13 Januari: G. G. Balm-Prijden, z. M. M. G. Knip-Buur, z. F. van den Berge-Schouten, z. G. Brouwer-Eg- gers, d. G. Wagner-van der Pol, z. N. Peter- sen-Dortmundt, z. 14 Januari: A. J. F. Uitei"- mark-Honnebier, z. M. G. Pronk-Stevens, d. F. de Bïe-Meeuwissen, d. Overleden: 13 Januari: W. Vei-meer, 81 j., Flo- resstraat. 14 Januari: M. C. van Houten-Din- gerdis, 72 j„ Lange Lakenstraat. L. Gemmeken, 60 j Zijlweg. Ondertrouwd: 13 Januari: R. H. Uijtenboeaart M. J. D. H. van der Kuij, Het ojngeluk in de provincie Groningen. Omtrent het ongeluk dat bij een oefening met ontploffingsmiddelen in het oosten der provincie Groningen is geschied, vernemen wij nader dat de gewonde sergeant en een der gewonde soldaten later zyn overleden. Beslag op salaris van onderofficier gedeeltelijk opgeheven. 'rFNHAGE, 15 Januari. Op het salaris van een gewoon dienstplichtig sergeant was beslag gelegd door een crediteur, hetgeen mogelijk is, daar voor gewoon dienstplichtigen niet de gunstige uit- onderïng geldt, dat slechts een vierde gedeelte van het salaris voor beslag vatbaar is tot f 2000 en daarboven een derde. Deze bepaling geldt bijv. voor ambtenaren en militairen van het beroeps en reser- vepersoneel. De Staat heeft in kort geding voor de Haagsche vice-president, mr. A. N. Kuhn geheele, subs, ge deeltelijke opheffing van dit beslag gevraagd, daar dit beslag in strijd zou zijn met het openbaar be lang. Art. 479 a wetb. van burgerl. rechtsvorde ring staat zulk een opheffing toe. De Haagsche president deed heden uitspraak en ontzegde de vordering van den Staat tot geheele opheffing van het beslag, doch wees de vordering tot gedeeltelijke opheffing toe. De president liet het beslag toe, voor zoover dat ook mogelijk is op het salaris van beroeps- en reservepersoneel, dus een vierde tot f 2000 en een derde voor de rest. Deze uitspi-aak wex-d uitvoerbaar bij voorraad verklaard en gedaagde werd in de kosten veroor deeld. TOURNOOI ROZENPRIEEL. Ter gelegenheid van het éénjarig bestaan der Tafeltennisclub „Rozenprieel", aangesloten bij den N.T.T.B., heeft zij een tournooi georganiseerd, dat goed geslaagd is. Het bleek, dat vele spelers goed vooruit zijn gegaan vooral de strijd tusschen Duits en Coblens, door eerstgenoemde gewonnen, was spannend. Winnaars waren: le prijs wisselbeker, B. Duits, le prijs tournooi-beker, D. Coblens, 2e prijs lau werkrans, S. Langenberg, 3e prijs lauwertak, H. Hartman. Verder waren er nog eenige troostprij zen. „Tot Ons Genoegen". Secr. H. Beek, Keizer Karelstraat 30. Speelavond Dinsdag van 7y2lO'/s. Clublokaal: gebouw Bel- levue. KI. Houtstraat 106. Dinsdag j.l. had de eerste ronde plaats van de massakamp tegen H. T. T. C. De uitslagen waren: H. T. T. C. 1—T. O. G. 1 0—10; H. T. T. C. 3—T. O. G. 3 4—6; H. T. T. C. 5— T. O. G. 5 0—10; H. T. T. C. 7—T. O. G. 7 3—7. Door deze ovex-winningen heeft T. O. G. i-eeds in de eerste ronde de overwinning behaald, waardoor de door H. T. T. ,CV uitgeloofde wisselbeker thans voor de dex'de maal achtereen en nu definitief in haar bezit kwam. De tweede ronde heeft hedenavond .plaats in het. clublokaal van H. T. T. C. waar het 2e, 4e, en 6e team zullen spelen. Bij de Haarlemsche kampioenschappen behaalde de T. O. G,-speler E. v. Abbevé weer den kam pioenstitel in het heeren enkelspel le klas. NED. TAFELTENNISBOND. Afdeeling Haarlem. Secretariaat: Kijkduinstraat 39. Wedstrijduitslagen 812 Januari 1940. Derde klasse A. Meerlebosch 1Allard's Oog 91 Rabenhaupt 1Shot 6 Rabenh. niet opgek. Derde klasse B. Meerlebosch 2Rozenprieel 3 64 Rabenhaupt 2Allard's Oog 2 64 Rozenprieel 4Oosterkwartier 3 1 Het wedstrijdprgramma voor 1519 Januari luidt als volgt: Eerste klasse: 15 Jan. L. U. T. O. 1Barna 1, 7 uur, 16 Jan. T. O. G. 2—T. O. G. 1, 7.30 uur, 16 Jan T. O. G. 3—H. T. T. C. 1, 730 uur en 19 Jan. Shot 1 Heemstede 1, 7.45 uur. Tweede klasse A: 15 Jan. L. U. T. O. 2Barna 3. 7 uur, 15 Jan. Barna 1 d.T. O. G. 5, uitgesteld er 18 Jan. Rozenprieel 1Shot 2, 7.30 uur. Tweede klasse B: 15 Jan. H. T. T. C. 1 d.—H. T. T. C. 3, uitgesteld, 17 Jan. Heemstede 2—Barna 2. 7.30 uur en 19 Jan. Shot 4Shot 5, 7.45 uur. Derde klasse A: 15 Jan. Barna 3 d.Shot 6, uit- §esteld, 17 Jan. Rabenhaupt 1Oostei-kwartier 2. uur, 18 Jan. Rozenprieel 2Meei-lebosch 1, 7.30 uur en 19 Jan. Oosterkwartier 2Oosterkwartier 1. 8 uur. Derde klasse B: 17 Jan. Meerlebosch 3Meerle bosch 2, 7.30 uur, 17 Jan. Rabenhaupt 2T. O. G. 2 d., 8 uur en 18 Jan. Allard's Oog 2Rozenprieel 4. 7.30 uui\ Derde klasse C: 16 Jan. T. O. G. 1Barna 2, 7.30 uur, 17 Jan. Heemstede 1H. T. T. C. 2, 7.30 uur en 19 Jan. Oosterkwartier 1Heemstede 2, 8 uur Doordat de vereeniging „Barna" momenteel niet over haar zaal kan beschikken, zijn voorloopig voor de eerste twee weken, alle thuiswedstrijden van deze vereeniging uitgesteld. Zoo spoedig mogelijk zal bekend gemaakt worden waar en wanneer zij weer een andere zaal gevonden heeft. De secretarissen worden nogmaals herinnerd aan den brief van 4 Januai-i die gelijktijdig met het programma werd toegezonden. Over eenigen tijd zal een strenge controle ingesteld worden en, bij ge breke van legimitaitebewezen, welke nog niet zijn gekeurd door den consul, zal boete opgelegd kun nen worden. Op volle medewerking wordt dus ge rekend. HAARL. TAFELTENNISCLUB. Secretaris: J. C. Heeck, Oranje Nassaulaan 169 Overveen. Telefoon 15684. De eerste vier wedstrijden van den jaarlijkschen massakamp tusschen T. O. G. en de Haarlemsche Tafeltennis Club werden alle door T. O. G. gewon nen, zoodat deze vereeniging zich thans definitief in het bezit van den H. T. T. C.-beker heeft gesteld, ondanks het feit, dat er nog op 15 Januari a.s. drie wedstrijden voor dezen massakamp gespeeld moeten woi-den. Deze wedstrijden hebben echter op den totaaluitslag geen invloed meer. Alle wedstrijden hebben steeds een bijzonder pi'ettig en sportief verloop gehad: beide vereenigin- gen kunnen dus steeds met genoegen op deze jaar- lijksche massakampen terugzien. Wij feliciteeren T. O. G. met het fraaie succes. De uitslagen der gespeelde wedstrijden luiden: T. O. G. 1—H. T. T. C. 1 10—0 T. O. G. 3—H. T. T. C. 3 6—4 T. O. G. 5—H. T. T. C. 5 10—0 T. O. G. 7—H. T. T. C. 7 10—0 Op 15 Januari a.s. worden nog gespeeld: H. T. T. C. 2—T. O. G. 2. H. T. T. C. 4—T. O. G. 4 en H. T. T. C. 6—T. O. G. 6. De Haarlemsche kampioenschappen zijn voor de H. T. T. C. niet ongunstig verloopen. De volgende leden behaalden prijzen: Damesenkelspel: le klasse, 1ste prijs mej. R. Barmé; 2de prijs mej. R. Niesten. Damesdubbelspel: 1ste klasse. 1ste prijs mej. Niestenmej. Mauhart; mevr. v. Sonmej. de Ruiter. Heerenenkelspel: 2e klasse, 2de prijs mej. R Barmé. Heerendubbelspel: 2de klasse, 1ste prijs H. Smidi van GelderBarmé. Gemengd dubbelspel: 1ste klasse, 1ste prijs mej. Niesten—J. C. Heeck. WIELRIJDEN Achilles. Zondag hield „Achilles" een wedstrijd voor leden en donateui's op de schaats. De uitslagen waren als volgt: 1. Vlietstra: 2. Rus man; 3. Ekel; 4. D. Claassen: 5. v. Egmond: 6. P Claassen; 7. Steenvooi-den 8. Voelman; 9. Hobbelen 10. d'Haene; 11. Korthals. Juniores: 1. Hiltex-man; 2. v. d. Zijden; 3. N. Zuid dam. BILJARTEN NEDERLAND—BELG Ië. Met toestemming van den Internationalen Biljartbond (U.IF.A.B.) zal op 8. 9. 10 en 11 Februari in het clubgebouw van de biljartver- eeniging „Kras" te Amsterdam een officieele landenwedstrijd tusschen Nederland en België worden georganiseerd. Twee ploegen van zes spelers zullen elkaar op driebanden, cadre 45—2 én cadre 712 bekampen. Voor elk genre worden door elk land tkee spe lers aangewezen. De Belgische Biljartbond heeft reeds zijn ploeg voor dezen wedstrijd vastgesteld, namelijk voor driebanden: Van Belle en Vingerhoedt; cadre 452: Gabriëls en Moons; cadre 712: Baudart en Claesz. De Nederlandsche ploeg is nog niet officieel samengesteld. Het is echter te verwachten dat de volgende spelers zullen worden uitgenoodigd voor driebanden Arie Bos (indien deze althans niet reeds naar Amerika is vertrokken) en Sen- gers; voor cadre 452 Van Vliet en Dommerlng en voce cadre 712 De Leeuw en Sweering. AA /CHEEP/ ITJLINCENï JAVA-NEW-YORK LIJN. Siantar 12 v. Batavia te Boston. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono 13 v. Rotterdam n. Java. Kota Inten (uitreis) 13 v. Suez. JAVA—NEW-YORK LIJN. Poulau Roebiah 11 van Java te Boston. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (thuisr.) 12 van Soerabaja. ZANDVOORT BURGERLIJKE STAND. Geboren: Theo Cornells, zoon van C. J. van Pelt en N. Vogelaar, Brederodestraat 10. Gehuwd: A. J. Lammers en J. Keur, Spoor straat 17. Overleden: C. B. H. Canten, oud 81 j., M. J J. Donck. weduwe van J. H. E. Koot,oud 79 j.. A. C. M. Tijl, oud 86 j., J. Koster, oud 55 j., B C. E. van Steenbergen, oud 69 j. BEVERWIJK De steunverleeiiing voor kleine tuinbouwers. Met ingang van 1 Juni 1938, aldus het verslag van den Dienst voor Sociale Zaken, is in werking getreden de steunregeling voor kleine tuinbouwers De uitvoering hiervan werd opgedragen aan een gemeentelijke, commissie, welke als volgt is ■samengesteld: Wethouder W. van Dok, voorzit ter, ir. G. W. v. d. Helm, Rijkstuinbouwconsulent M. Nolet, Districtsleider van den Rijkscontrole dienst. A. M. Aardenburg, vertegenwoordiger der werkgevers A. Wernke, vertegenwoordiger der werknemers, mr. L. W. M. Spaan, directeur van Sociale Zaken, secretaris. Aan deze commissie is opgedragen het vast stellen van het theoretisch bedrijfsinkomen op grond van door de minister van Sociale en Eco nomische Zaken vastgestelde regelen. Dit is in moeizamen arbeid in eenige langdurige verga deringen, waarin veel gewikt en gewogen moest worden, geschied. Aan eenige daarvan werd tevens deelgenomen door den hoofdcontroleuv van den Rijkscontroledienst, door een ambtenaar van de betrokken afdeeling van het departement van Economische Zaken, terwijl door assistenten en ambtenaren van den Rijkstuinbouwconsulent en den Dienst voor Sociale Zaken de behulpzame hand werd geboden. Oe Rijstuinbouwconsulent oefende op de be drijven der ondersteunden controle uit, terwijl in den loop van het verslagjaar van al deze be drijven door hem schetsen werden gemaakt, welke van groote waarde zullen blijken te zijn om de wijzigingen in de bedrijven op den voet te kunnen volgen. Hoewel gevraagd was de tuinbouwers in deze gemeente vcor den maximum-toeslag van f 2.25 boven de gestelde normen In aanmerking te dien komen werd deze toeslag vastgesteld op f 1.65 per week. Hoewel herhaalde pogingen werden aangewend om verhooging van dit bedrag te verkrijgen, zulks op grond van den hoogen levensstandaard in deze gemeente, kon dit niet woorden bereikt- Ondanks de goede bedoelingen blijkt deze wijze van steunverleening allerminst afdoen de te zijn. Dat deze steun geheel of ten deele in den vorm van bedrijfsmiddelen wordt ver strekt, is ongetwijfeld in het belang van de bedrijven, maar vooral in de winter maanden, wanneer de meeste tuinders geen inkomsten uit hun bedrijf hebben, blijft ge brek bestaan, qpidat men blijkens de erva ring ondanks deze ondersteuning niet In staat is in het gunstige seizoen de tekorten, welke in de wintermaanden ontstaan, in te halen of daarvoor reserves te maken. Wellicht, dat dit op den duur mogelijk zal zijn. Tengevolge van een en ander bleek het nood zakelijk eenige van deze ondersteunden geduren de de wintermaanden een bijsteun op grond van de Armenwet te verstrekken. Er zijn bezwaren. Een grcot bezwaar is, dat de steun in geld niet voor de wintermaanden mag worden bewaard, doch van week tot week moet worden uitgekeerd ook in den zomer wanneer niet direct behoefte aan geldelijken steun bestaat. Pogingen om hierin wijziging te krijgen, hebben niet het ge- wenschte resultaat opgeleverd. Een ander bezwaar, dat door deze groep van ondersteunden sterk wordt gevoeld, is de ver plichting om als werkzoekende bij de arbeids beurs te staan ingeschreven. Hoewel dit slechts een formaliteit betreft zonder wezenlijke be- teekenis. daar vrijwel geen der betrokkenen tijd beschikbaar heeft om bij anderen in loon dienst te gaan werken, kon geen vrijstelling van deze verplichting worden verkregen. Zelfs moeten de z.g.n. A-tuinders, die derhalve in gevolge de steunregeling voor werkloozen wor den ondersteund in het drukste van het seizoen hun stempelplicht blijven vervullen. Getracht is, zonder aan de nu eenmaal be staandê verplichting geweld aan te doen, zooveel mogelijk aan de bezwaren tegemoet te komen. HAARLEMMERMEER AUTO OP HET IJS. Zaterdagavond zou een automobilist aa ned Schinkelkade even een boodschap deen en hij parkeerde daartoe zijn auto langs dit water. De remmen vergat hij waarschijnlijk aan te zet ten, want nauwelijks was de man den winkel in of de auto reed langzaam naar de Schinkel. Hierboven maakte de wagen een halve salto en met een hevigen slag kwam de auto met het dak op het ijs terecht. Dit aak werd ernstig bescha digd. Het ijs hield. Met een particuliere kraan wagen werd de auto geheschen. CONCORDLA-UITVOERING. De vereeniging „Concordia" geeft Dinsdag a.s. in hotel de Landbouw haar derde uitvoe ring van dit seizoen. De rederijkerskamer „Helmers" uit Amster dam zal het komische spel ,.AIs ze wisten" var. Henk Bakker opvoeren onder regie van Cor Pieters. HET WITTE KRUIS. De kring Hoofddorp van Het Witte Kruis komt Vrijdag a.s. in de Beurs in ledenvergadering bijeen. Het programma vermeldt o.m. bestuurs verkiezing in verband met de nieuwe statuten 1000 .MANNEN MEER DAN VROUWEN. Uit de statistische gegevens over den loop der bevolking blijkt dat in Haarlemmermer het aantal mannen dat der vrouwen overtreft met pl.m. 1000. Dit verschijnsel moet worden toege- schi-even aan de omstandigheid, dat er in deze uitgestrekte gemeente meer manneüjk dan vrouwelijk ongehuwd dienstpersoneel gevestigd is. OVERVEEN BOOM OMVERGEREDEN. Hedennacht is een auto bestuurd door den heer S. uit Velsen op de Julianalaan tegen een boom gebotst.' De boom werd geheel omver ge reden en de auto licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. BLOEMENDAAL PROPAGANDA-AVOND VAN DE V.A.R.A. De afdeeling Bloemendaal-Santpoort van de „Vara'1 kan met genoegen terugzien op den goed geslaagden propaganda-avond, welke Zondag in hotel Vreeburg werd gehouden. Zeer veel militairen waren in de zaal aanwezig, want de afdeeling had de deuren, zonder betaling, gastvrij opengezet. De afdeelingsvoorzitter, de heer M. S. Eterman opende met een kort woord, waarin hij mededee- ling deed van een te houden verloting ten bate der werklooze kameraden en van de plannen van een der gemobiliseerde Vara-leden tot oprichting van een mobilisatie-club. Hierna werd op vlotte wijze een non-stop pro gramma uitgevoerd door het gezelschap Teun Klomp en zijn makkers. Met aardige liedjes, voor drachten (Jan Lemaire) tooneelschetsjes, accor- deonmuziek wei-d de zaal gedurende eenige uren op artistieke en beschaafde wijze bezig gehouden. Daar er geen programma's werden verstrekt en de aankondigingen der verschillende nummers nog al eens minder duidelijk waren door den opgewekten geest in de zaal, onthouden we ons liever van 't noemen van namen en titels. De heer A. Hof hield een propaganda-rede. Op scherpe wijze sprak hij afkeuring uit over dat gene, wat er 't laatste jaar in Europa is geschied en wat er nu nog gebeurt. De mobilisatie is zeer onaangenaam, maar men bedenke dat ook deze oorlog weer versterking der democratie met zich zal brengen. Een machtig hulpmiddel ter verster king der democratie is de radio-omroep. Spr. ein digde dus met een krachtige opwekking, zich aan te sluiten bij de Vara. Op vlotte wijze werd vervolgens het programma afgewerkt. De verloting bracht velen in 't bezit van een aardig prijsje. Het was een genoegelijke, goed geslaagde avond. ONGELUKKEN DOOR DE GLADHEID. Zaterdagmiddag slipte een bestelauto, bestuurd door den heer V. uit Amsterdam op den Park weg door de gladheid van den weg en botste tegen een hek. De auto en het hek werden be schadigd. Op den Mi'. Enschedeweg viel een dienstmeisje, mej. H. wonende te Aerdenhout met haar fiets door de gladheid van den weg. Dr. Bos heeft haar onderzocht en later naar haar woning doen vervoeren. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft een bus van een firma te Haarlem een lantaarn paal omgereden. Deze zaak zal door de politie nader worden onderzocht. Zondagmorgen te tien uur reed een dienst meisje, mej. V. per fiets op den Tetterodeweg Nabij den Bloemendaalscheweg viel zij door de gladheid van den weg en bleef bewusteloos lig gen. Zij werd in het politiebureau binnengebracht waar dr. Dryber haar heeft onderzocht. Later werd zij per auto naar haar betrekking te Over veen gebracht. GEVALLEN OP HET IJS. Zondagmiddag viel de heer K. wonende te Overveen op het Brouwerkolkje bij het schaat senrijden. Hij verloor het bewustzijn. Dr. Bos en dr. Immink verleenden de eerste hulp. Het bleek dat een heup ontwricht was. Per ziekenauto van de firma Mathot werd hij naar het ziekenhuis St. Joh. de Deo te Haarlem overgebracht. VELSEN DIRECTIEKEET AFGEBRAND. Zondagmorgen is de directiekeet, welke in ge bruik is bij den tunnelbouw, doch waarin thans militairen zijn gelegerd, tot den grond toe afge brand. Vermoedelijk is de oorzaak te wijten aan een brandende kachel, welke het hout heeft doen vlam vatten. Door de brandweer is de brand, met eenige slangen op de waterleiding gebluscht. IJMUIDEN Moeilijkheden met het haring- vervoer naar Duitscliland. De directie der N. S. stelde geen goederenwagons beschikbaar. Reeds van het begin der mobilisatie af had het Havenstation der Ned. Spoorwegen alhier, telken male wanneer goederenwagons voor viscbvervoer naar Duitschland noodlg waren, daarvoor toestem ming van de directie te Utrecht noodig, welke toe stemming steeds werd verleend. Heden werd echter aan de exporteurs meegedeeld, dat de directie than: geen wagons kon beschikbaar stellen. In verband hiermede werd het afslaan van de ongeveer 1000 kisten versche haring van de „Delft" IJM 17 uit gesteld tot hedenmodgen 10 uur, in de hoop, dat nog eer' regeling getroffen kon worden. De toestemming bleef evenwel uit, zoodat de exporteurs slechts een deel van den aanvoer zouden koopen, hetwelk met eenige beschikbare Duitsche wagons verzonden kan worden. Werken Hoogovens. Aan de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken, is vergunning verleend tot het bouwen van een filtergebouw, tot het uitbreiden van de teeke- ningenkluis, tot het uitbreiden van de kleed ruimten bij de staalfabriek; tot het aanbou wen van een ruimte voor E.H.B.O. aan de brand weerkazerne; tot het bouwen van een tweede pomphuis bij de staalfabriek: terwijl aan de M.E.K.O.G. vergunning werd verleend tot het bouwen van een transportbrug naar de staalha- Marktberichten en besommingen. Tarbot 140—100 et per kg. Tong 150—104 ct. per kg. Heilbot 110—84 cL per kg. Griet f 33—23 per 50 kg. Groote schol f 24 per idem. Middel schol f 20 per idem. Zetschol f 23—19 per idem. Kleinschol f 209.20 per idem. Bot f 1310 per idem. Schar f 104 per idem. Poontjes f 13.508.50 per idem. Groote schelvisch f 18—16 per idem. Middel schelvisch f 18.5014 per idem. Kleinmiddel schelvisch l 15.5011.50 per Idem. Kleine schelvisch f 12:5010 per idem Wijting f 117 per idem. Makreel f 2217 per idem. Kabeljauw f 6231 per 125 kg. Vleet f 1.80—1.30 per stuk Leng f 2.201 per stuk Koolvisch f 1.400.28 per stuk. Rog f 137 per koop. Werken Noordzeekanaal. Bij de door den Rijkswaterstaat gehouden aanbesteding voor het onderhoud der werken van het Noordzeekanaal gedurende 1940 was laagste inschrijver J. van der Vlies te Sliedrecht, met f 74S00 voor pcrc. 1, f 23.800 voor perc. 2 en f 98400 voor de massa. Nog een trawler naar devisscherij. De trawler Hercules IJM. 196, die onlangs een groote reparatie in Amsterdam heeft on dergaan, wordt thans klaargemaakt voor de vis scherij en zal vermoedelijk spoedig naar zee ver trekken. BESOMMING TRAWLERS Cornells IJM 15 600 mf 3200 Petten IJM. 49 850 6200 Eveline IJM. 115 600 m4740 Utrecht IJM. 73 455 3679 Gloria IJM. 37 890 m„6120 Delft IJM. 17 (gedeeltelijke lading) 3860 Loggers: IJM 204 f 740. KW 162 f 320 gedeeltelijks lading. Deensche kotters: E 26 f 1690, E 253 f 1040, E 250 f 1230, E 329 f 1520. Hollandsche kotter: IJM. 23 f 1620. 482e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 15 Januari 1940 Hooge Prijzen f 1000.— 4362 16386 19104 21402 f 400.— 20705 f 200.— 3758 7638 9246 12201 17773 f 100.— 1065 1205 1367 2004 7632 14680 15057 19720 20510 20563 Prijzen van 70.- 1012 1314 1443 1884 1936 1969 1973 2025 2041 2186 2200 2285 2336 2392 2423 2545 2620 2752 2773 2796 2863 3061 3115 3128 3137 3167 3334 3395 3441 3703 3742 3839 3848 3938 4039 4159 4278 4383 4656 4763 4869 4940 4997 5078 5436 5451 5624 5934 5992 6010 6141 6350 6441 0551 6307 6816 7002 7100 7335 7339 7381 7403 7472 7576 7633 7765 7910 7934 7984 8186 8224 8239 8266 8496 8596 8718 8769 8826 8904 9064 9096 9161 9769 9925 9942 10255 10420 10826 10869 11196 11228 11276 11460 11494 11530 11696 11720 11759 11823 11849 12021 12518 12945 13251 13409 13621 13631 13663 13704 13765 13783 13809 13991 14078 14145 14294 14608 14G54 14668 14767 14824 14837 15016 15234 15253 15270 15783 15850 15870 16134 16275 16363 10491 16552 16816 17013 17113 17163 17179 17235 17412 17637 17859 17998 18189 13203 18217 18358 18734 18769 1883C 19002 19020 19040 19076 15102 19164 19277 19405 19ïo4 19584 19618 19702 19991 20278 20400 20496 206:19 20708 21003 21117 21121 21154 21371 21876 21915 21959 Nieten 1019 1044 1082 1116 1180 1230 1295 1348 1470 1536 1557 1605 1622 1637 1666 1696 1727 1749 1759 1773 1812 1893 1927 2011 2034 2057 2063 2138 2139 2159 2232 2272 2290 2311 2325 2360 2424 2498 2535 2583 2632 2725 2726 2764 2777 2839 2883 2958 2965 2982 3057 3185 3202 3210 3216 3230 3316 3359 3363 3434 3445 3469 3471 3571 3619 3623 3747 3858 3868 3879 3901 3985 3987 4030 4227 4262 4406 4407 4432 4434 4509 4555 4629 4670 4757 4797 4882 4894 4937 4941 4947 5137 5167 5173 5200 5228 5333 5384 5386 5422 5443 5448 5479 5480 5486 5500 5576 5590 5598 5601 5615 5637 5642 5700 5739 5766 5794 5832 5975 6019 6053 6056 6075 6101 6143 6147 6212 6278 6283 6312 6336 6463 6475 6480 6493 6553 6589 6617 6631 6657 6687 6709 6809 6881 6930 6943 7047 7090 7101 7194 7185 7210 7265 7309 7353 7418 7419 7440 7510 7650 7716 7738 7753 7864 7945 7959 7969 8001 8012 8064 8137 8165 8208 8225 8276 8304 8317 8339 8364 8379 8393 8404 8408 8416 8480 8579 8606 8628 8657 8696 8775 8786 8795 8857 8861 8868 8882 8012 8940 8943 9046 9072 9130 9133 9139 9185 9250 9274 9362 9399 942» 9504 9582 9585 9723 9782 9797 9822 9889 9908 9910 9912 9947 9973 10018 10048 10087 10163 10191 10213 10253 10299 10374 10390 10407 10423 10424 10428 10458 10535 10572 10593 10672 10685 10750 10781 10784 10802 10939 10969 11002 11010 11028 11104 11163 11259 11278 11305 11359 11503 11511 11514 11531 11562 11569 11573 11634 11655 11682 11898 11903 11961 11969 11981 11997 12005 12222 12252 12317 12354 12381 12422 12477 12496 12501 12505 12509 12540 125G4 12566 12747 12765 12856 12866 13024 13053 13079 13286 13289 13352 13354 13355 13383 13411 13445 13498 13535 13589 13633 13654 13691 13703 13734 13771 13833 13844 13922 13953 14005 14027 14031 14039 14045 14148 14190 14356 14411 14435 14446 14454 144Q5 14541 14674 14679 14694 14873 15010 15030 15079 15086 15170 15209 15222 15297 15316 15341 15456 15460 15547 15638 15671 15687 15699 15786 15802 15820 15894 15994 16034 16072 16111 16125 16213 16237 16249 16326 16342 16351 16497 16525 16528 16606 16686 16694 16711 16725 16736 16746 16764 16840 16376 1G922 16946 16965 16974 16980 17147 17196 17240 17257 17258 17311 17377 17406 17438 17451 17626 17666 17706 17764 17771 17906 17956 17991 18114 18239 18248 18274 18304 18317 18396 18401 13536 13540 18669 18693 18731 18745 18747 18767 18781 18830 18850 19047 19155 19163 19175 19314 19396 19434 19443 19458 19461 19492 19626 19703 19744 19759 19797 19801 19862 19884 19905 19972 20032 20064 20145 20172 20380 20392 20432 20433 20444 20464 20549 20575 20610 20614 20616 20627 20724 20753 20762 20929 20960 20964 21001 21029 21034 21039 21041 21050 21056 21061 21079 21092 21153 21200 21222 21233 21316 21320 21357 21374 21393 21399 21408 21417 21511 21546 21561 21597 21675 21779 21781 21805 21811 21824 21828 21904 21917 21950 21953

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7