De Roemeensche petroleum. De ondergang van de „Orazio". Ceen Canadeesch graan naar Rusland. WOENSDAG 24 JANUARI Ï94Ö HA'AREEH'S DA'GBEAÖ 5 Oprichting van een Duitsch— Roemeensche maatschappij verwacht. Havas meldt uit Boekarest: Dr. Clodius, de leider der economischen afdeeling in de Wil- helmstrasse heeft zich Dinsdag, vergezeld van een delegatie van Duitsche deskundigen, naar het ministerie van landbouw begeven, teneinde te spreken over een plan dat ten doel heeft een Duitsch-Roemeensche maatschappij te vormen voor de uitbreiding der productie en van den uitvoer van oliehoudende zaden. In over het algemeen welingelichte kringen meent men te weten dat een dergelijke maatschap pij binnenkort opgericht zal worden. Dr. Clodius, die een maand geleden economische besprekingen heeft gevoerd met de Roemeensche regeering, welke besprekingen leidden tot de afsluiting van en handelsovereenkomst tusschen beide landen, is op 19 Januari naar Boekarest teruggekeerd. Ir economische kringen neemt men aan dat in ver band met de talrijke moeilijkheden, die zich hebben voorgedaan tijdens de laatste onderhandelingen, waardoor deze 5 weken lang sleepende bleven, een zeker aantal kwesties, die betrekking hebben op de voorziening van Duitschland van Roemeensche grondstoffen, moest worden uitgesteld tot na de afsluiting der overeenkomst. Dr. Clodius zou thans teruggekeerd zijn om al deze kwesties te regelen, in het bijzonder het vraagstuk van den aankoop door Duitschland van Roemeensch hout en de kwesties van het transport, welke thans de voor naamste hinderpaal vormen voor de geregelde ravitailleering van Duitschland met Roemeensche goederen. Bovendien zijn zekere besluiten van de Roemeensche regeering, zooals de instelling van een petroleumdictator, van rechtstreeksch belang voor de Duitsche importeurs. Twee geredde Nederlanders vertellen. Zee was zeer onstuimig. Dinsdagmorgen is de „Conté Bïanca Mano" met een groot aantal van de geredde passagiers en an dere opvarenden van de „Orazio"; aan boord, te Genua aangekomen. Een speciale verslaggever van het A. N. P. heeft zich aan boord van de „Conté Bianca Mano", welk schip van Bombay kwam en zijn koers heeft moe ten wijzigen, om in de Golf van Lyon aan de red ding der schipbreukelingen van de „Orazio" deel te nemen, begeven, waar de beide geredde landgenoo- ten, de heeren J. W. Garschagen en G. Witmondt, beiden uit Amsterdam, onmiddellijk bereid waren, bijzonderheden over den ramp mede te deelen. Onze beide landgenooten hadden slechts een bun deltje over, een droevig overschot van de groote bagage, welke geheel verloren is gegaan. Gelukkig verkeerden zij in goeden welstand, dank zij ook de voortreffelijke zorgen, welke zij aan boord van de „Conté Bianca Mano" kregen. De heer Garschagen, die in dienst is van de K. L. M. en naar Trinidad terugkeerde, vertelde, dat hij Zondagmorgen omstreeks vier uur door passagiers werd gewekt. Het licht ging uit, doch gelukkig had hij een zaklantaarn bij zich. Toen hij zijn hut ver liet, bemerkte de heer Garschagen door rook, dat er brand aan boord was. Hij keerde direct naar zijn hut terug en met eenige moeite kreeg onze landge noot zijn reddingsgordel te pakken. De heer Garschagen vond nog gelegenheid, andere passagiers attent te maken op de reddings gordels. Voorts waarschuwde hij verschillende op varenden, die nog rustig in bed lagen, zich van geen gevaar bewust. Gekleed in pyjama en badmantel spoedde de heer Garschagen zich aan dek. Gelukkig was er van een paniek geen sprake. De rook was echter buitengewoon hinderlijk en natuur lijk was er ook gedrang onder de talrijke passagiers, van wie menigeen niet wist, wat hij moest doen. Een paar booten werden uitgezet, doch de zee was zoo ontstuimig door den sterken wind, dat enkele inzittenden door verkeerde manipulaties te water geraakt zijn. Toch waren het maar weinigen, die getracht hadden het schip met sloepen te ver laten; het grootste deel bleef aan boord en zocht op de dekken zooveel mogelijk bescherming tegen de felle koude en den scherpen rook. Om twaalf uur kwam het eerste vliegtuig over en dit deed de hoop op spoedige redding uit den be narden toestand herleven. Des middags vonden de heeren Garschagen en Witmondt, die elkaar toe vallig voor het vertrek uit Genua bij de douane hadden leeren kennen, elkaar terug. Men kan be grijpen, dat dit weerzien vreugdevol was. Gezamen lijk wachtte men de verdere gebeurtenissen af. Prettig was de toestand evenwel niet: spijzen en dranken waren niet te verkrijgen. Gelukkig kon wel water verstrekt worden. Sigaretten raakten op en om er den moed in te houden, deed men tenslotte om de beurt een trekje. Vele van de passagiers waren zeeziek. Tegen vier uur in den middag kwam er een Fiansch oorlogsschip opdagen en onmiddellijk wer den er sloepen uitgezet. Het baarde eenige verwon dering, dat er niet meer hulp uit Toulon was ge komen. Tenslotte daagden de „Conté Bianca Mano" en enkele andere Italiaansche schepen op, zoodat de redding kon beginnen. Eerst omstreeks midder nacht zaten de beide landgenooten in een sloep. De heer Witmondt had zich tevoren van zijn zwem gordel moeten ontdoen, daar deze half verbrand was. Door vonken had hij ook een brandwondje op het voorhoofd gekregen, doch deze blessure was van geen beteekenis. Zooals reeds gezegd, was de ontvangst en de ver- Zorging op de „Conté Bianca Mano" uitstekend. Hardroerende tooneelen speelden zich bij het weerzien van verwanten en vrienden af. Ook Dins dagmorgen, toen de „Colombo" geredden aan boord van de „Conté Bianca Mano" bracht, speelden er zich tooneelen af, die diepen indruk maakten. De heer Witmondt, zeide nog: „Het was vreese- lijk wat wij hebben meegemaakt, maar Garschagen en ik zijn gelukkig gezond en al is dan al onze bagage verloren gegaan, wij zullen niet bij de pak ken neerzitten". Ongeluksvogels. Onder de geredden van de Orazio bevindt zich een vrouw, Irene Forero, die ook al uit de schip breuk van de Simon Bolivar gered is. Zij was met haar man en dochtertje op weg naar Bogota. Zij had haar dochtertje aan een officier gegeven, die 't meegenomen had, in een reddingboot. In de ver warring raakte zij ook haar echtgenoot kwijt. Zelve werd zij door de Bianca Mano gered en hoorde la ter, dat haar man en dochter veilig aan boord van de Colombo waren. Ook Nederlanders verdronken. Te Genua vertelde men aan de Tel, dat de vrouw en het dochtertje van den heer Max Gattiker, een Nederlander, door het omslaan van een sloep, te water zouden zijn geraakt en zouden zijn ver dronken. Waarschuwing van de zijde der geallieerden? Een Reuterbericht uit Londen deelt mede dat in de Engelsche hoofdstad geen definitieve berichten ontvangen zijn omtrent de volledige strekking van den door de Roemeensche regeering ingevoerden nieuwen maatregel ten aanzien van de controle op en de coördinatie van de olieproductie en raffina derij in Roemenië. Wanneer echter mocht blijken, dat de Roemeensche autoriteiten deze methode aan nemen om Duitschland een onmatig groot deel der Roemeensche olieleveranties te geven, dan is het duidelijk aldus de diplomatieke correspondent van Reuter dat van Groot Brittannië en Frank rijk niet kan worden verwacht dat zij doorgaan met hun huidige politiek van levering van grond stoffen en andere producten, die Roemenië op het oogenblik van de geallieerden betrekt. Paderewski voorzitter van het voorloopige Poolsche parlement. Bijeenkomst te Parijs. De oud-president van Polen Paderewski, is Dinsdag te Parijs gekozen tot president van het Poolsche voorloopige parlement, den nationa- len raad der Poolsche republiek, welke op de Poolsche ambassade zijn eerste bijeenkomst heeft gehouden. De vergadering werd bijgewoond door den pre sident van de Poolsche republiek, Racziewicz minister-president, generaal Sikorski en talrijke andere vooraanstaande personen. In de door den nationalen Poolschen raad aan genomen moties wordt o.a. de wensdh uitgespro ken, dat Finland zal zegevieren. Na zijn afkeer te hebben geuit over „het uitmoorden, uitwijzen en plunderen van de bevolking", verklaart de raad: „Polen zal nooit eenig besluit erkennen dat de be volking met bedreiging of geweld is afgeperst. De schuldigen zullen gestraft worden en de verant woordelijkheid moeten dragen voor al hun misda den, plunderingen en vernielingen". Paderewski hield een rede, waarin hij zeide: „Laten wij op het oqgenblik nog niet spreken over het regime, dat het bevrijde vaderland zal kiezen. Men zal zich moeten aanpassen aan de omstandig heden, die in Europa zullen ontstaan na het sluiten van een zegevierenden vrede". Na de overtuiging te hebben uitgesproken, dat de regeeringen der laatste jaren voor een groot deel verantwoordelijk» zijn geweest voor het lot, dat Polen heeft getroffen, voegde Paderewski er aan toe: „Wij moeten een vorm van politiek regime zoe ken, dat de beginselen der democratische gelijk heid van ieder burger voor de wet en zijn indivi- dueele vrijheid kan verzoenen met een vorm van stabiele en krachtige regeering". Generaal Sikorski sprak in dezelfde zitting een rede uit, waarin hij verklaarde: „De kaders waar over wij beschikken en de recruteering van voor den militairen dienst geschikte Polen, stellen reeds in staat de elementen op te stellen voor een leger van 100.000 man. De luchtmacht zal geheel op nieuw gevormd worden". Amerikaansclie bommenwerper verongelukt. Vier van de zes inzittenden omgekomen. RIVERSIDE (Californië) 24 Januari (Havas). Een tweemotorige bommenwerper van het Ameri- kaansche leger is verongelukt. Het toestel was bo ven Boxspring, op 3 K.M. ten noordoosten van Riverside, in brand geraakt. Vier van de zes perso nen die zich aan boord bevonden, werden gedood. Het vliegtuig had deel genomen aan de manoeuvres bij Monteny. Onverwijld werden ambulance-auto's naar de plaats van het ongeluk gezonden. Het onge luk heeft zich tijdens een hevig onweer voorgedaan, welke het vliegverkeer in Zuid Californië heeft ont wricht en 38 legervliegtuigen, die tusschen de vlieg velden van Hamilton en Marchfield vlogen, heeft genoopt bij Bakersfield te dalen. Het verongelukte vliegtuig behoorde tot deze groep. De dooden zijn: twee luitenants, een sergeant en een soldaat. De beide andere inzittenden, een ser geant en een soldaat konden zich met hun valscher men redden. Zij zijn ongedeerd gebleven. Weer drie schepen aan de Engelsche kust vergaan. Een Engelsch en twee Noorsche vaartuigen. Reuter meldt dat het Noorsche stoomschip „Pluto" (1598 ton) uit Haugesund en het Britsche stoomschip „Balt Anglia" (1523 ton) uit Londen Dinsdagmiddag aan de Noord westkust van Engeland zijn gezonken, na dat deze schepen op mijnen waren geloopen. Er zijn geen menschenlevens verloren ge gaan. De 22 leden der bemanning van de „Pluto" en de 27 van de „Balt Anglia" zijn in de booten gegaan en veilig aangekomen in een vissehersdorp. De bemanning van visschersschepen heeft gezien dat de beide schepen in de lucht vlogen. Zij slaagden er in alle reddingsbooten op sleep touw te nemen en naar de haven over te bren gen. De kapitein van de „Balt Anglia", Thomas, zeide dat hij de „Pluto" volgde, toen er zich aan boord van de „Pluto" plotseling een ontploffing voordeed, waardoor dit schip begon over te hel len. Hij gaf order voor de „Balt Anglia" de .Plu to" hulp te verleenen, maar toen hij zag dat de visschersschepen de bemanning van de „Pluto" opnamen, besloot hij verder te gaan. Kort daarop is zijn eigen schip op een mijn geloopen. Hedenmorgen vernam Reuter uit Oslo dat het Noorsche stoomschip „Sydfold" (2433 ton) aan de Schotsche kust gezonken is. Het schip is op een mijn geloopen of door een torpedo getrof fen. Negentien leden der bemanning zijn door een ander Noorsch schip gered. Vijf personen worden vermist. De Duitsche troepen in Russisch Polen. Behulpzaam bij de uitwisseling der volksgroepen. BOEKAREST, 24 Januari. Reizigers, die hier uit Lemberg zijn gearriveerd, verklaren dat de Duitsche troepenconcentraties in het door de Russen bezette Polen betrekking hebben op een aantal regimenten, die daar zijn achtergebleven sinds de Duitsche campagne in Peilen en die nu. naar men verwacht, helpen bij de organisatie van het spoorwegtransport tusschen Roemenië en Duitschland via Oost-Galicië. Tenminste twee regimenten zouden zich gedurende de laatste vier maanden buiten Lemberg hebben bevonden teneinde behulpzaam te zijn bij het uitwisselen van volksgroepen, maar van nieuwe Duitsche troepenbewegingen op Russisch grondgebied was men niet op de hoogte. Naar verluidt zou het transport tusschen Roemenië en Duitschland, dat langs een spoorlijn geschiedt door Galicië, zeer onbevredigend zijn voor de Duitschers, omdat sinds het uitbreken van den oorlog slechts 280 goederenwagons een weg naar Duitschland zou den hebben gevonden. Ook vinden er tijdens het transport tallooze diefstallen plaats. Men vertelt o.a. dat een wagon, die met eieren ge laden zou moeten zijn, geheel leeg aan de Duit sche grens arriveerde. (United Press). Werking van de Merapi. Eruptie in den nacht. BANDOENG 24 Januari (Aneat/A. N. P.) Om acht minuten na middernacht werd een eruptie van de Marapi geconstateerd. Twee scherpe knal len werden gehoord, waarna tot 46 minuten na middernacht gerommel weerklonk. Alleen van Ngetos uit werden twee vuurzuilen gezien. Voor de overige posten zat een wolkendek. Vandaag bij daglicht was de Merapi alleen van Krintjing, en dan nog slechts zeer kort, te zien. Een sterke dampzuil werd waargenomen in het noorde lijk deel van den krater. Dr. Neumann van Padang van den vulcanologi- schen dienst is naar de Merapi vertrokken. SEMARANG: Uit Bojolali wordt gemeld, dat, be halve asch, ook fijne zanddeeltjes zijn neergekomen. De administratur van de tabaksonderneming Delanggoe, tusschen Solo en Klaten, meldde een vrij zwaren aschregen. Van de tabaksonderneming Polan Ardjo wordt gemeld dat de bevolking meende vuur uit den kra ter van de Merapi te zien komen. Ook hier wordt melding gemaakt van asch- en zand-regen. Het plaatsje Delanggoe ligt onder een laag asch. Merkwaardig is het, dat de koffie- en thee onderneming Soekaboemi, gelegen op de helling van de Merapi, hoegenaamd niets heeft geconsta teerd. Solo: Vanmorgen om half drie is hier een asch regen begonnen. De straten en daken liggen onder een grijs dek. Madioen: Vanmorgen om ongeveer zes uur is hier een aschregen begonnen, echter van lichte graad. Wat Finland op de Russische troepen veroverde Een antieke wagen, die ingericht was als .radiostation", maakte deel uit van den oorloosb.ut aan het Suomussalml-front Zuid-Afrikaansclie oppositie wenscht vrede te sluiten. Standpunt van Hertzog krachtig door Smuts bestreden. Generaal Hertzog. In het Zuïd-Afrikaansche parlement is Dinsdag de motie van den oud-premier Hertzog, waarin hij zegt, dat het tijd is dat de oorlog met Duitschland wordt beëindigd en dat vrede wordt gesloten, be handeld. De publieke tribune was dicht bezet. Hertzog zeide dat hij het als een groot plichtsver zuim zou beschouwen, wanneer hij van deze gele genheid geen gebruik zou maken om te waarschu wen en opnieuw erop aan te dringen, dat vrede wordt gesloten, dat een einde moet komen aan „dezen onteer enden staat van internationale krankzinnigheid". Minister-president Smuts zeide dat de rede van Hertzog een van de meest verbazingwekkende was, welke hij ooit heeft gehoord. Nu Zuid-Afrika in oorlog is heeft de leider van de oppositie en vroe gere minister-president geen woord tot steun van het eigen land, doch steunt hij de zaak van den vijand. Dit is iets, wat nog nooit is gezien. Smuts voegde hieraan toe, dat de rede van Hertzog wel een hoofdstuk uit „Mein Kampf" leek. Zooals de leider van de oppositie de zaken stelt is het een verdraaiing van de feiten. Volgens Smuts is een afzonderlijke vrede uitge sloten. Hij diende een amendement in, waarin ge zegd wordt dat de Zuid-Afrikaansche natie, hoewei zij den vrede wil en bij wenscht te dragen tot her stel van den vrede zonder haar eer te verliezen en haar levensbelangen op te offeren, de resolutie van 4 September 8.1., waarbij de betrekkingen met Duitschland werden verbroken, bevestigt. Het debat werd vervolgens verdaagd Ramp van de „Orazio" eischte tocli vele slachtoffers. 47 passagiers en 60 leden der bemanning. Volgens de laatste uit Genua ontvangen be richten blijkt dat de ramp van het Italiaansche schip „Orazio" toch slachtoffers heeft geëischt. De reederij van de „Orazio", de Tirrenia Scheepvaartmaatschappij heeft lijsten gepubli ceerd, volgens welke 107 slachtoffers te be treuren zijn. Het betreft 47 passagiers en 60 leden der bemanning. Weer anti-Britsche betoogingen in Japan? Ontstemming over het gebeurde met de „Asama Maroe". Weer een Japansch vaartuig door een Engelsch oorlogsschip aangehouden. De Japansche minister van buitenlamdsche zaken, Arita, heeft Dinsdag den Britschen am bassadeur Craigie op het ministerie ontboden in verttand met het incident van de „Asama Maroe". Het protest, dat reeds den vorigen avond door den vice-minister Tani was over handigd, is verder aangevuld. In een onderhoud van een half uur heeft Arita erop gewezen dat het Japansche volk over dit incident zeer ver bolgen is. Hij verzocht verder de Britsche re geering in overweging te nemen een dergelijk op treden niet te herhalen. Craigie beloofde dit verzoek aan de Britsche regeering over te brengen. In welingelichte kringen werdt vernomen, dat vice-minister Tani den Britschen ambassadeur heeft voorgesteld de 21 Duitschers die van de .Asama Maroe" zijn gehaald, naar Japan te zenden. Indien dit niet zal geschieden zal Japan zich genoodzaakt zien former 'e verzoeken deze Duitschers vrij te laten. De bond van Japansche den heeft een spoedvergadering bijeen geroepen. teneinde het „Asama Maroe"-incident te bespreken. De bond heeft een motie aangenomen, waarin de houding van den gezagvoerder van de .Asama Maroe". kapitein Yoshisada Watabe, wordt ver oordeeld. Hij wordt beschuldigd verraad te heb ben gepleegd aan de traditie van de Japansche zeelieden door 21 ongewapende Duitsche passa giers over te geven aan een Britsch oorlogs schip. Het wordt niet onmogelijk geacht dat op nieuw een anti-Britsche campagne op touw zal worden gezet. Er is een vergadering belegd om te spreken over een plan, de zes en een half millioen inwoners van Tokio te verzamelen tot een betooging tegen het .Asama Maroe"-incï- dent. Een A. N. P.-bericht uit Honoloeloe meldt, dat een motorschip van de Amerikaansche douane Dinsdag gemeld heeft, dat een Britsch oorlogsschop het Japansche schip „Tatatoe Maroe" tusschen de kust van Ca lifornië en Honoloeloe heeft aangehouden. De commandant van het Aöierikaansche vaartuig zeide dat de Britten het blijkbaar gemunt hadden op vijf Duitschers, die zich naar gemeld werd, aan boord van de „Ta tatoe" zouden bevinden. Ook de agent van de reederij van de „Tata toe" heeft bevestigd dat het schip door een Britsch oorlogsschip was gepraaid. Het schip had evenwel de reis mogen voortzetten zonder te zijn doorzocht. Aan boord van de „Tatatoe" bevinden zich veel passagiers. Oorspronkelijk hadden ook eenige Duitschers de reis zullen meemaken noch op h*t laatste oogenblik had het Duitsche consulaat te San Francisco afge- zegd. Bestelling wordt niet uitgevoerd. De Canadeesche regeering heeft verboden graan naar Rusland uit te voeren. Sovjet Rusland zal dus niets geleverd krijgen van zijn recente aankoopen van ongeveer 1.250.000 bushels Canadeesch graan. Bij een „order in council" heeft de Canadee sche regeering wetgevende maatregelen inge voerd met betrekking tot den export van goede ren naar landen, die grenzen aan het vijande lijke land. Voor dergelijke exporten zullen licenties noo- dig zijn De Canadeesche regeering krijgt daar door bevoegdheid verschepingen naar Rusland aan te houden. De regeering heeft een verkla ring aan de pers verstrekt over de graanverkoo- pen, waarin gezegd werd. dat niets erop wees dat het graan werkelijk naar Rusland zou gaan. Zoo dra echter vernomen werd dat er een derge lijke mogelijkheid bestond, werd snel en doel treffend opgetreden. Vijf zeelieden zwalkten twee dagen op zee rond. Vier hunner bezweken. Uit Londen: De eenige overlevende van vijf Zweedsche zeelieden, die op een vlot in de Noordzee twee dagen rondzwalkten, is gisteravond in een. haven aan de noordoostkust aangekomen. Hij was gered door het Noorsche schip „Leka". Op het vlot lagen nog de bevroren lijken van zijn vier scheepskameraden, o.a. ook dat van zijn Jongeren broer. De vijf man waren opvarenden van het Zweed sche schip „Foxen", dat, gelijk gemeld, op da Noordzee door een mijn of een torpedo tot zin ken was gebracht. Geheel doorweekt en zonder voedsel of water, waren zi." aan de elementen overgeleverd. De een na den ander stierf door uitputting. De overlevende. Stag Bergs trom, oud 23 jaar, was volkomen uitgeput, toen de „Leka" hem ontdekte. Hij had echter nog de kracht zich aan het vlot vast te klemmen. Hij was zoo ver zwakt door ontbering en honger dat hij nauwe lijks kon staan, toen de „Leka" de haven was binnengeloopen. Hij zal in een ziekenhuis wor den opgenomen. De gezagvoerder van de „Leka" was kapitein Otto Petersen uit Oslo. die eenlgen tijd geleden den gezagvoerder en drie leden der bemanning van het Noorsche schip „Manx" op de Noordzee redde, welk schip eveneens tot zinken was ge bracht. PROGRAMMA DONDERDAG 25 JANUARI. HILVERSUM I 1875 en 414.4 M. AVRO-Uitzcnding. 8.00 Berichten ANP, Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijdhig. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroeporkest. 11.00 Week overzicht. 11.15 Omroeporkest en soliste. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Orgelspel (om 12.45 Be richten ANP). 1.00 Vagebonden en soliste. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Viool en piano. 3.00 Brei- en borduurcursus. 3.45 Gra mofoonmuziek. 4.00 Voor zieken en thuiszitten- den. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 AVRO-week- kaleidoscoop. 5.30 AVRO-Amusementsorkest. 6.30 Sporthalfuur. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Voor de militairen. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten, ANP, mededeelingen. 8.15 „De Barbier van Bag dad", opera (om 9.20 Causerie: Bouwers van Nederland over zee). 10.30 Gramofoonmuziek. 11.00 Berichten ANP. 11.10—12.00 AVRO-Dans- orkest en gramofoonmuziek. HILVERSUM II 301.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00 Berichten ANP. 8.05—9.15 en 10.00 Gramo foonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramo foonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest (12.45—1.10 Berich ten ANP en gramofoonmuziek). 2.C0—2.55 Hand- werkuurtje. 3.00 Vrouwenhalfuur. 3.30 Gramo foonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoon muziek. 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 NCRV-Salonorkest en gramofoonmuziek 7.00 Be richten. 7.15 Journalistiek oevrzicht. 7.45 Gramo foonmuziek. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS- berichten. 8.15 Haagsch Kamerorkest en solist. 9.00 Declamatie-club. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Berichten ANP,actueel halfuur. 10.30 Haagsch Kamerorkest. 11.05 Gramofoonmuizek. ca. 11.50—12.00 Schriftlezing. ENGELAND 391 en 449 M. (Na 6.20 n.m. ook 342 M.) 12.20 Het Claydon-kwintet. 12.50 Victor Sil vester's dansorkest, 1.20 Berichten. 1.30—2.20 BBC-orkest. 3.20 Reportage. 3.50 Pantomime-uit zending. 4.20 Berichtein. 4.30 Talking it over, causerie. 4.50 Reportage. 5.20 Kinderhalfuur. 5.50 Populair concert. 6.20 Berichten. 6 35 Loose box, causerie. 6.50 Revue-programma. 7.20 BBC-or kest en -koor 8.05 Radiotooneel mot muziek. 8.50 Variété. 9.20 Berichten. 9.35 Causerie: War com mentary". 9.50 Radiotooneel. 10.35 Korte kerk dienst. 10.55 BBC-Harmonie-orkest 11.20 Phil Cardew en zijn .band. 11.50 Het Grinke-trio en het Mc Euwen-trio. 12.20—12.35 Berichten. RADIO-PARIS 1648 M. 12.05 Zang. 12.35 Cellovoordracht. 1.05 Zang. 1.35 Pianoduetten. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.05 Piano duetten. 2.30 Saxofoonvoordracht 3.20 Orkest concert mmv. solisten. 5.20 Radiotooneel. 6.20 Opera-uitzending. 9.50 Pianovoordracht. 10.20 Kamermuziek. 11.05 Radiotooneel. 11.35 Zang. 12.0512.20 Orkestconcert. KEULEN 456 M. 5.50 Leo Eysoldt's orkest. 7.50—8.50 Gramo foonmuziek. 9.30—9.50 Pianovoordracht. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.50 Omroeporkest en solist. I.15 Muzikaal tusschenspel. 1.35 Populairconcert. 2.45 Vroolijk concert, 3.35 Populair programma. 3.55 Fluit, viool en altviool. 4.30 Bont programma 4.50 Folkloristisch programma. 5.20 Gramofoon muziek. 6.20 Willi Libiszowski's orkest. 7.35 Zie Deutschlandsender. 8.45 Omroeporkest. 9.50— II.20 Zie Doutschlandsender. BRUSSEL 322 M. 12.20, 1.302.20 en 5.20 Gramofoonmuziek. 6.20 Radiotooneel. 6.50 en 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Voor Soldaten. 9.20 Omroepsymphonieorkest en solist. 10.30 Omroepsymphonieorkest. 10.50 Bid stonde voor den vrede. 11.05—11.20 Gramofoon muziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Radio orkest. 1.502.20 en 6.35 Gramofoonmuziek. 7 35 Zang met toelichting. 8.20 Voor soldaten. 8.50 en 9.35 Radio-orkest. 10.30 Het van Heckc-kwax- tet. Hierna tot 11.20 Gramofoonmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7