„2Je ottgeiuksvogel" JgjH Victts Va-tro-nol Echte WALES-Anthraciet WITTOP KONING AGENDA. V» IJ D A G 26 JANUARI 1940 H A A R t E M'S .DA5BEAÖ Het electricileitstarief te Heemstede. Verlaging van het vastrecht? Haarlem levert, zooals men weet, aan Heemstede electriciteit; Heemstede zorgt zelf voor de distri butie onder haar ingezetenen, zoodat Haarlem na tuurlijk geen zeggingschap heeft over de tarieven, ïntusschen is het een feit, dat Haarlem wel belang heeft bij het Heemsteedsche tarief, want als dit zoo is dat de Heemsteedsche ingezetenen wat royaler worden hij het gebruik, heeft ook Haarlem daar voordeel van. Nu is het Heemsteedsche vastrechttarief vergele ken bij het Haarlemsche aan den hoogen kant. Blijkbaar heeft Haaxlem bij Heemstede op verla ging aangedrongen want in de memorie van ant woord van B. en W. op het afcjeelingsverslag van den Haarlemschen raad lezen wij: „Er bestaat het voornemen bij Heemstede liet vastrechttarief voor electriciteit in voor de ge bruikers gunstigen zin te wijzigen." In.de dezer dagen uitgekomen begrooting van het Heemsteedsche electriciteitsbedrijf wordt van dit voornemen nog geen melding gemaakt. Het vast recht is nog uitgetrokken op f 3.60 per maand en de electriciteit op 8 cent per K.W.U. De Heemstedenaars vernemen dus een nieuwtje langs een omweg! Doktoren zeggen, dat bijna iedere ver- koudljeid begint in den neus en de keel. Thans is er een opmerkelijk, nieuw middel, Vicks Va-tro-nol genaamd, speciaal bereid voor deze "gevaarzóne". Daarmee kunt U menige nare ver koudheid geheel voorkomen. Doe bij het eerste waarschuwende niezen of snuiven vlug een paar druppels Va-tro-nol in de neusgaten. Direct verdwijnt het verstopte gevoel, en de tintelende geneeskracht verspreidt zich snel door de dieper gelegen neuskanalen. U kunt als het ware voelen, hoe het de natuur helpt de dreigende verkoudheid te stoppen, vóórdat zij kan doorzetten. Verlicht het hoofd In elk stadium der verkoudheid, zelfs als Uw hoofd reeds verstopt is en zwaar aanvoelt, verwijdert Va-tro-nol snel het hinderlijke slijm, vermindert de zwelling der slijmvliezen en maakt de neusholte schoon. U kunt weer vrij ademen. DE BONDGENOOT VAN VICKS VAPORUB (Adv. ingez. Med.) Veertigjarig bestaan der afdeeling Haarlem van den N. K. B. Veel werd gedaan voor verbetering van den toestand in het kappersbedrijf. In het gebouw van de H.J.M.V., Lange Margare- thastraal hield de afdeeling Haarlem van den Ne- derlandschen Kappersbond Donderdagavond een herdenkingsbijeenkomst ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan der afdeeling. Op het podium had het voltallige bestuur bestaande uit de hee- ren: N. J. Vos, voorzitter, J. de Laat, 2de voorzit ter, C. F. de Jong, secretaris,, C. J. Stolwijk, 2e secretaris, W. van Amstel, penningmeester, A. J. de Jonge, 2e penningmeester en A, de Jong, com missaris, plaats genomen. De tweede voorzitter, de heer J. de Laat ver welkomde de aanwezigen en deelde mede, dat het bestuur gemeend had een avond te moeten orga- niseeren waar men nog eens alle gebeurtenissen uit de afgeloopen veertig jaar zou herdenken. De heer N. J. Vos, de vooi*zitter der jubileerende af deeling hield vervolgens een heixlenkingsrede. De eerste Februari van 1900 werd de afdeeling opgericht en twintig dagen later volgde de aan sluiting bij den Nederlandschen Bond. Aanvanke lijk gaven zich dertig leden op en er werd hard gewerkt om de organisatie hecht en stevig te ma ken In totaal zijn er thans 446 kappers lid geweest terwijl de afdeeling op het oogenblik 152 leden telt. Zes voorzitters, zeven secretarissen en zes pen ningmeesters hebben hun beste krachten aan de af deeling gegeven. In Maart 1931 trof de afdeeling een gevoelig verlies door het overlijden van den voorzitter, den heer Lingeman. In Juni werd een coöpex-atieve inkooporganisatie gesticht: het vakdepót, Haarlem is de eenige plaats waar dit vakdepót, zich heeft weten je handhaven. In 1901 bedroeg de omzet f 300, in 1934 f 7438,70 jn 1939 f 25.739. Wel een bewijs hoe dit depót nog steeds in beteekenis toeneemt. Vei'betering van de toestanden in het bedrijf wei-d steeds nagestreefd. Zoo werden in 1901, 1913 en 1919 acties gevoerd voor tariefsverhooging. In eerstgenoemde jaar kostte het scheren 5 ct. en het haarknippen 10 ct. In 1900 bedroeg de werktijd der kappers en bedienden ongeveer 100 a 110 uur per week. Vele jaren is er gestreden voor Zon dagssluiting en 6 Augustus 1916 kwam de Rijks- winkelsluitingswet tot stand. Ook de regeling van één vrijen middag in de week is door de afdeeling krachtig bevorderd. In 146 gemeenten wordt deze regeling reeds ge volgd. Tenslotte memoreerde de heer Vos nog de goede verstandhouding, die steeds heeft bestaan inet de bediendenorganisaties. Met een krachtige opwekking juist in dezen tijd niet te versagen en zooveel mogelijk samen te werken besloot hij zijn rede. Door den heer W. Polman-Tuin, vertegenwoor diger van het Bondsbestuur van den Nederland schen Kappersbond werd bet; bestuur hierna ge complimenteerd. Dit voorbeeld werd gevolgd door den heer Külmann, administrateur van de Cen trale Vakschool, den heer C. Meyer,, namens de afdeeling Amsterdam en door vertegenwoordigers van den Nederlandschen Bond van Kappersper- soneel en den R.-K. Bond van Kapperspatroons „St. Franciscus van Assissië", afdeeling Haarlem. Zestien leden die meer dan 25 jaar lid der af deeling waren geweest mochten een fraai herden kingsinsigne in ontvangst nemen. Door een dames comité werd nog een bedrag aangeboden voor het sanatoriumfonds van den Nederlandschen Kap persbond. (Adv. Ingez. Med.) De Iioek Ged. Oude Gracht—Raaks te Haarlem. Bestemd voor een gebouw van gemeente diensten. De gemeenteraad van Haarlem heeft eenige maan den geleden een voorstel van B. en W. aangenomen om drie panden aan de Ged. Oude Gracht te koopen. Als die gesloopt zijn komt een mooi terrein beschik baar op den hoek Ged. Oude Gx-achtRaaks. Het college van B. en W. meent thans, dat dit terrein bij uitstek geschikt-is voor de stichting van een gebouw voor de huisvesting van enkele gemeen telijke diensten. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de meest rationeele oplossing in deze. Dit on derzoek vordert tijd, zoodat niet kan worden ver wacht dat reeds spoedig een voorstel van B. en W. aan den raad gedaan zal worden. Een van de diensten die zeer noodig een betere huisvesting moet hebben is Maatschappelijk Hulp betoon. Het Proveniershuis in de Groote Houtstraat is te klein en bovendien veel te hokkerig van in deeling. STADS BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL PRINSENHOF. (Openbare Leeszaal en Bibliotheek). Aanwinsten. Boek- en Bibliotheekwezen. Bliss. The organization of knowledge in li braries and the subject-approach to books. 1939. Friedlaender. Typografisch A.B.C. 1939. Steed, Wickham. The press 1938. Tuymelaar en Lindonk. Pseudoniemen uit Nederlandsche en vreemde literatuur. 1939. Godsdienst. Bender. Kerkelijk recht en wetgeving. 1939. Delarue—Mardrus. Sainte Thérèse de Lisieux. 1926. Scheers. Fhilippus Jacobus Hoedemaker 1939. Rechtswetenschappen. Helm, van den. Handboek voor den ambtenaar van den burgerlijken stand; geheel omgew. door Bredee; 4. nieuw bew. uitg. door Beekers; 2 dln. 1935—'36. Library of the Peace palace. 1938. Suermondt. Schets van het nieuwe straf proces; 2 dr. 1935. Vollenhoven, van. De drie treden van het volkenrecht; 3 dr. 1935. Natuurlijke Historie. Kahn. Het leven van de mens. dl. 1. 1939. Szymonowicz. Lehrbuch der Histologie und der mikroskopischen Aanatomie mit besonde- rer Beriicksichtigung des menschlichen Körpers. 1930. Technische wetenschappen. .Dwars. Beton en gewapend beton; 3 dr. 1935. Hogenkamp. De geschiedenis van Burgers Deventer is de' geschiedenis van de fiets. 1939. Ringk. Ik hèb m'n rijbewijs, maar nu 1939. Technologie. Dongen, Van. Handboek voor smeden. 1939. Letterkunde. Harrison. Introducing Shakespeare. 1939. Roberts. Penguin parade. 1939. SURScANCE VAN BETALING. Bij beschikking der Arrondissements-Recht- bank te Haarlem van 25 Januari 1940 is aan de Naamlooze Vennootschap Groot Badhotel, ge vestigd en kantoor-houdende te Zandvoort definitief surséance van betaling verleend voor den tijd van zes maanden, ingaande 30 Novem ber 1938, met benoeming van Mr. Dr. F. A. Bijvoet, advocaat en procureur te Haarlem, tot bewindvoerder. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP ZATERDAG 27 JANUARI 1940. Progr. J. Hilversum II. Progr. II. Jaarsveld en Hilversum I. Progr. III. Keulen 8.00; Parijs Radio 8.20; Fransch Brussel 8.35; Pauze 8.45; Engeland 8.50; Pauze 9.20; Keulen 9.30; Deutschlandsender 9.50 Pauze of divex'sen 10.10; Keulen 11.20; Pauze 11.50; Keulen pl.m. 12.00; Ned. Brussel 12.20; Keulen 2.10; Dan- marks Radio 2.20; Ned. Brussel 3.50;. Boedapest 5.20; Ned. Brussel 6.05; Deutschlanadsender 7.35; Ned. Brussel 9.20. Progr. IV. Ned. Brussel 8.00; Engeland 9.20; Fransch Brussel 12.20; Engeland 1.30; Deutschland sender of diversen 2.35; Engeland pl.m. 2.50; Fransch Brussel 4.20; Danmarks 5.15; Parijs Radio 5.45; Beromunster 6.20; Ned. Brussel 7.40; Beromunster 8.20; Engeland pl.m. 8.50; Beromunster 9.20; Boe dapest 9.30; Parijs Radio 10.20; Engeland 10.50. Progr. V. 8.003.00 Diversen; 3.003.09 Sehe- veningen, Ber. Dep. v. Justitie; 3.097.00 Diversen; 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Verzoek programma; 8.0012.00 Divex-sen. Een Engelscliman vertelt over Albanië. Lezing voor de English Association. De afdeeling Haarlem van de English Associa tion hield Donderdagavond in de zaal van „De Kerkuil" haar eerste bijeenkomst in dit seizoen. De voorzitter, dr. F. P. van der Voorde, zette in zijn openingswoord uitéén dat de oorzaak van dit late begin begrijpelijkerwijs gezocht diende te worden in den oorlogstoestand, waarin ons we relddeel verkeert. Aanvankelijk was het zelfs in het geheel niet zeker dat de lezingen dit jaar zouden doorgaan, maar tenslotte heeft men be sloten het. vereenigingsleven voort te zetten en den leden ook dit seizoen een programma aan te bieden. Dr. Van der Voorde richtte daarop een wel komstwoord tot den spreker van dezen avond, den heer p. L. Carter, die een voordracht hield over het vooral sinds het voorjaar van 1939 weer veelbesproken Balkanland Albanië. Mr. Carter bracht met een viertal vrienden eenige jaren ge leden een bezoek van verscheidene weken aan dit onherbergzame land. Het werd een echte zwerf tocht, want de vijf reizigers bepaalden zich niet tot de steden, doch trokken ook de binnenlanden in en kwamen aldus met de primitieve bewoners der bergstreken in contact. Erg gemakkelijk ging dat reizen niet. In het zuiden kon wel eens ge bruik worden gemaakt van autobussen „of wat daarvoor doorging", zooals Mr. Carter zeide, maar noordelijker ontbrak iedere behoorlijke ver keersweg en moest de geheele trektocht te voet of met het specifiek Albaneesche vervoer middel, den muilezel, afgelegd worden. Wie, zooals deze Engelschen. het land via de Adriatische Zee bereikt, wordt getroffen door het schilderachtige karakter van de kuststreek. De aanblik is volgens spreker indrukwekkender dan die van de Rivièra. De aard van het land zelf is het beste te vergelijken met het Grieksche land schap, zooals trouwens in geheel Macedonië het geval is. Het eerste contact met de Albaneesche steden was wel wat teleui-stellend, want Durazzo is een stad. die weinig aantrekkelijks aan te bieden heeft. Gelukkig bleek de hoofdstad, Tirana, meer stedenschoon te bezitten. De vreem delingen bezochten er de bazar, die nog precies in denzelfden staat verkeert als ten tijde der Turksche overheersching. Zoo'n bazar is eigen lijk een stad op zichzelf; men vindt ei' velerlei in de winkels, maar het voornaamste artikel is het befaamde hoofddeksel van het Oosten; de fez. Ook wat de architectuur betreft is er veel in Albanië, dat aan de Turksche heerschappij her innert. In alle steden treft men moskeeën uit die periode aan. Mr. Carter bezocht ook een Mo- hammedaansche klooster, waarin een zeer strenge derwisch-orde verblijf houdt. Het hoofd van het klooster, de Baba, had de Engelschen persoonlijk tot een bezoek uitgenoodigd, doch toen dezen zich eenmaal vis-a-vis met den baardigen priester be vonden, bleek dat het niet gemakkelijk zou zijn een vlot gesprek te voeren, aangezien de Baba wel met vijf (Oosterscbe) talen bekend was, doch geen woord Fransch, Duitsch of Engelsch ver stond. De opperpriester'liet daarop een derwisch aantreden, die eenigermate de Fransche taal machtig was, en met behulp van dezen tolk kon de conversatie, zij het gebrekkig, toch plaats vinden. De Baba bleek'zich in hooge mate voor de Christelijke kerk te interesseeren en zijn gas ten moesten herh 'zoo" nauwkeurig 'mógelijk- over de verschillende richtingen inlichten. Over de religie in Albanië zeide Mr. Carter nog dat 70 pro cent der bevolking den Islam belijdt; 20 procent behoort tot de Grieksch-Katholieke en tien pro cent tot de Roomsch-Katholieke kerk; laatstge noemde groep bevindt zich voornamelijk in het noorden des land. In de Christelijke kerken treft men dikwijls prachtige muur- en plafondschil deringen aan,, kleurige beelden van Bijbelsche tafereelen en van heiligen. Over de bevolking zelve zeide Mr. Carter dat het Albaneesche ras gedurende zijn geheele historie leidende figuren heeft voortgebracht. Alexander de Groote en Mehemet Ali werden in Albanië geboren; Kemal Ataturk's vader was een Albanees, zijn moeder had voor de helft Alba- néesch bloed, in de aderen. Des te merkwaardiger is het dat de „gemiddelde" Albanees een weinig energieke'n indruk maakt. Hij is lui en laat het liefst zijn wederhelft alle voorkomende werk zaamheden opknappen. Natuurlijk vergat Mr. Carter niet eenige merk waardige belevenissen van zijn trektocht te ver halen. Zoo waren de, vijf Britten er getuige van hoe een hen escorteerend politieman in Midden Albanië een „heuschen" bandiet aanhield. Dit on gure heerschap was in het bezit van een geweer en eenige pistolen en, tot niet geringe verbazing der vreemdelingen, bovendien van een paraplu. Met dit laatste uitrustingsstuk beschermde hij zich afwisselend tegen de felle zonnestralen en den regen. Gelijk de heer Carter opmerkte is de Albanees-met-paraplu overigens een veelvuldig in dit land voorkomend „verschijnsel". Nadat Mr. Carter een aantal lichtbeelden van zijn reis vertoond had sprak dr. Van der Voorde een kort slotwoord. Hij dankte den spreker voor zijn causerie en herinnerde er aan dat Lord Byron in een van zijn bekendste gedichten „Ohil- de Harold's Pilgrimage" van Albanië gewag maakt. Ook wijdde hij een enkel woord aan de figuur van den Nederlandschen officier Thomson, die in Albanië, in dienst der beschaving, het leven liet. De Haarlemsche groentenmarkt. Het terrein aan den Koudenhorn wordt te klein. De groentemarkt te Haarlem wordt nu jaren op den Koudenhorn gehouden. Het terrein is evenwel in den loop der jaren te klein ge worden. Bovendien is al herhaaldelijk aange drongen op den bouw van een groentemarkt. Het college van B. en W. heeft een oplossing van het vraagstuk der groentemarkt in voor- bereiding. Door de tijdsomstandigheden is daarin evenwel vertraging gekomen. Door maatregelen te nemen tot inlevering en plaatsing van ledige fusten op een plaats in de nabijheid van de markt, wordt getracht voorloopig eenige verbetering aan te bi"engen. zoodat het beperkte marktterrein uitsluitend als marktterrein kan .worden benut, waardoor de aanvoer, de verkoop en de afvoer belangrijk zullen worden verbeterd. B. en W. besloten, na overleg met de daarbij betrokken organisaties, de Houtmarkt, welke van een uitstekenden los- wal is voorzien, waar bovendien zeer weing ver keer is en welke ook gemakkelijk door ver schillende toegangswegen per as bereikbaar is, hiervoor aan te wijzen. Verder zal de mogelijkheid om de tenten van de groentenmarkt, evenals op de algemeene markt, van electrisch licht te voorzien, nader worden .onderzocht. 0,a' a 1-85, afm. 8-15 mm 2.45, afm. 15-22 m.m. 2.80, afm. 22-35 m.m. FRANCO HUIS - PER 70 K.G. HARMENJANSWEG 67 a - TELEFOON 16100 (Adv. Ingez. Med.) EXAMENS. Academische opleiding. Geslaagd aan de Gem. Universiteit van Am sterdam voor het cand.-ex. economie: de heèr H. Maier (Adv. ingez MecLJ CREMATIE J. MOULIJN. Gistermiddag heeft te Velsen onder veel be langstelling de crematie plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer J. Moulijn, oud-directeur der posterijen en telegrafie, laatst te Ede, overleden te Heemstede. Aanwezig waren de heeren E. H. Brouwer, G H. van Oss, Veldhorst, J. R. Montijn, P. J. Taderna, C. v. d. Worp, oud-gezagvoerder bij de Kon. Pakketvaart Mij. alhier,, J. Pluym e.a. Gesproken hebben een zwager van den over ledene, de heer Blokhuis, de her Kruyt en Ds. M. Hefting, vroeger Ned. Herv. predikant te Eist (Gld.) waar de heer Moulijn eveneens directeur is geweest. De sprekers wezen er op dat de overledene een man was met een zon nig humeur, die onder alle omstandigheden zijn opgewektheid bewaarde en van wien groote warmte uitging. Bij het personeel der kantoren was hij dan ook zeer gezien. Ook was hij een man van groote nauwgezetheid en plichtsbe trachting. Bij het dalen van de kist speelde de organist Gezang 260. Een zoon dankte voor de belang stelling. Eert halve eeuw geledei Uit Haarlem's Dagblad van I 89( De vrouw van den lantaarnopsteker vond het al evenmin goed, dat haar man voor acx'obaat speelde. Toen de motor haar voorbij stoof, gr esp zij naar het onderste gedeelte van de ladder. Ook zij werd mee getrokken en't was net of zij op de schouders van haar man met de vrouw yan den drogist aan het wippen was. Het angstzweet brak Dinges uit...... In de verte stond een groep met stokken ge wapende mannen. Die wilde den dollen rit stuiten. Eén $unner haakte met z'-n stok in de. ladder, toen de motor voorbij reed en nog vóór de anderen konden helpen, zat hun collega al boven op 't hoofd van den lantaarnopsteker. Dinges wist niet waar hij heen ging. Hij gooide het stuur links- en rechtsom. Reed dan weer een stukje, recht uit. Zóó nader de hg het marktplein, waar alles in vollen gang was, Twee paardenkoopers waren druk bezig op handslag te koopen. Dinges reed recht op hen aan en in een wip zaten ze boven op 't voorwiel. 26 Januari: Aan de communicatie- en inundatie sluis in den Ringdijk der Haarlemmei meer zal eerstdaags begonnen worde: daar deze sluis mede ten dienste komt vi de particuliere scheepvaart, draagt oö de polder in de kosten bij. DE MEEST PERF£CJE ZUINIGE WAGEN 15K.M.OPEÉNUTER, MEISTER f!3|V KLASSE I park!<raa(J»>^^^_ AGENTE voor HAARLEM en OMSTREK N.Y ED. Co. ZIJLWEG 35 - HAARLEM Teler 11906119< i Ad-o ingez ARROND. RECHTBANK. Belastingontduik Een Haarlemmer hoorde gistermorgen maand hechtenis tegen zich eischen wegens lastingointduiking. Hij had in de maand 1937 opgegeven, dat zijn belastbaar inkou 3174.17 was terwijl dit in werkelijkheid hooger was. Zoo had hij verzwegen, dat inkomsten trok van een uitgever en dat hij huis in Vlaardingen bezat. Hij had echter na onderhoud met een ontvanger der belastüi berouw gekregen en zijn advocaat opdracht geven „schoon schip" te maken en alles eei te vertellen. Bij een vorige behandeling had Officier vrijspraak geëischt omdat de ontvar niet bevoegd zou zijn geweest den verdachte te roepen. Dit had alleen door den inspect kunnen geschieden, had de verdediger beta Er was .thans over een ander belastingjs echter een nieuwe vervolging ingesteld. De o cier wees er in zijn requisitoir op, dat de 1 üng-autoriteiten reeds lang vermoedden, d aangiften van den verdachte niet juist waren Officier meende dat de verdachte niet vrijwi aangifte gedaan had. Hij vond het een ha bedenkelijke overtreding en eischte een mai hechtenis. De verdediger mr. L. G. van D wees erop, dat de verdachte ongeveer twee j lang deze lijdensgeschiedenis heeft meegeonai De ontvanger had niet de bevoegdheid den t dachte op te roepen. Dat is door de Officier de eerste behandeling ook toegegeven. Het 0 heeft hem echter niet losgelaten en thans st hij ten tweede male terecht. De verdachte he wel degelijk vrijwillig aangifte gedaan. Hij he bovendien reeds een vóórstraf van je welste pakken. Daarom vroeg spreker vrijspraak sul diair een clemente straf. IfüfïP/ T'JMNCIMj HOLLAND—AMERIKA LIJN. Breedijk 25 van Rotterdam naar Nor foil JAVA—NEW YORK LIJN. Bantam New York n. Java 25 te Singapo STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tabina (uitreis) 24 te Sabang. Sembilan (uitreis) 25 te Suez. SILVER JAVA PACIFIC LIJN. Klipfontein 23 v. Portland (O.) te Calcut Heden: VRIJDAG 26 JANUARI Gem. Concertzaal: H. O. V. ledenconcert o. I Toon Vex-hey. 8.15 uur. Remonstrantenhuis: Ned. Ver, v. Spiritisten „Hl monia". Bloemenséance. 8.15 uur. Frans Hals Theater:: „Een vrouw wist te vei! 2.30, 7 en 9.15 uur. I Luxor Theater: „Goodbye Mr. Chips, (geproltj geerd). 2.30, 7 en 9.15 uur. I Cinema Palace: Le coupable (de schuldige) en,j geheimzinnige luchtdienst", 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Max-the Richard, de spionn Op het tooneel Charley Wood, jongleur. 2.30, 7' 9.15 uur. Moviac: „De winkelchef" (geprolongeerd)TM stoppragrmma", Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopfl behalve Vrijdags, eiken wex-kdag van 35 en vl 79 uur. ZATERDAG 27 JANUARI Stadsschouwburg: „De schaduw". „Het Masks mét Else Mauhs, 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avoni Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopü behalve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en vl .7—9 uur.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6