ZUUR KOOL Erkko gezien en gehoord, La Béte Humaine Balkan wil builen den oorlog blijven. NAAR FINLAND. maar spreken? neen, daarvoor heeft de gezant het te druk! FRANS HALS r££ment! TtU/lüm: Conferentie der Balkan Entente geëindigd. MAANDAG S FEBRUARI 1940 HAARDE M'S DAGBDAD 6 Axel Gallén-Kallela finnska legasjonen Onze byzonder medewerker schrijft ons uit Stock holm: Ik zit in de wat rommelige hall van de Finsche legatie in Stockholm op een stoel bij een kast vol kranten: stapels Aalandsche, Helsinkische, Viborg- sehe, Vasasche en Aabosche dagbladen: ik wacht op Erkko. Aan den wand hangt links een affiche, een hardlooper, met op den achtergrond een we reldbol, en er onder: „Olympische Spelen 20 VII 4 VIII 1940 Helsingfors"; rechts een bree- de Finsche „ruja", een staal van handweefkunst, voorstellend een van Axel Gallén-Kallela's schil derijen over de motieven van de Kalevala. Een telefoon op een schrijftafel rinkelt zonder ophou den: „hallo, Finnska legasjonen!" roept de juf frouw. die het apparaat bedient, en vervolgens ra telt zij Finsdh of Zweedseh, al naar 't noodig is. Ik daarentegen doe niets. Ik wacht op Erkko. De deur, die toegang geeft tot de hall, is van buiten niet open te krijgen. Ge moet, op de derde étage gekomen, op een knop drukken, en daardoor ont staat een nijdig-brommend alarmsignaal in de hall, waarop de juffrouw, met een gezicht dat wanhoop uitdrukt, naar de deur ijlt en die opent. Soms gaat het nijdig signaal drie of vier keer: de juffrouw telefoneert of steekt een cigaret aan, en twee din gen tegelijk doen kan ook zij niet Ik voel mij dan geneigd om een „aanbod van goede diensten" te doen, maar onderdruk ijlings mijn edelmoedige aan driften: ik kan hier toch geen uitkomst geven. Mijn taak is eenvoudig. Ik wacht op Erkko. En het is een zonderling wachten. Terwijl ik mij in het „HET DIERLIJKE IN DEN MENS". EMILE ZOLAS MEESTERWERK VERFILMD DOOR JEAN RENOIR MET JEAN CABIN en SIMONE SIMON (Adv. Ingez. Med.) (un/t in unmet HET RESIDENTIE TOONEEL. Nummer Zes. Het groote succes, dat Het Residentie Tooneel in het vorige seizoen met „Ik heb den graaf ver moord" heeft gehad, zal wel van invloed zijn ge weest op de keuze van „Nummer zes", de thriller van Edgar Wallace, welke Het Residentie Tooneel Zondagavond voor het eerst te Haarlem heeft ge speeld Want evenals in „Ik heb den graaf ver moord" heeft Adolphe Engers in dit nieuwe stuk een rol, die zijn komisch talent sterk naar voren brengt. Toch vermoed ik, dat „Nummer Zes" niet een zoo lange serie zal maken, als het vorige suc ces-stuk, omdat het in zijn genre vrij wat zwakker en niet zoo origineel van vondst is. Voor wie van dit soort spannende griezelstukken houdt, is er zeker in „Nummer Zes" heel wat te genieten, vooral wanneer wij in de long-room van het luxe jacht van Caesar Benvenuto zijn. Een moord is in dit stuk maar een kleinigheid en we voelen ons eigenlijk te kort gedaan, als er in een tafereel geen moord of een moordaanslag is gepleegd. Toch zit er in deze thriller niet de span ning als in de meeste andere stukken van Wallace. Wie de geheimzinnige Nummer Zes en zijn compag non zijn, is wel heel erg doorzichtig en een verras sing bréngt de onthulling aan het slot dus aller minst. Dat de schurk Caesar Benvenuto zijn ver diende straf niet zal ontloopen, spreekt vanzelf in een thriller en hij daalt als gangster No. 1 wel wat in onze achting, als hij zich in de hotelkamer in het derde tafereel zoo onnoozel bij den neus laat nemen door inspecteur Bonnard. Dat hadden wij van een boef van dit formaat allerminst verwacht. Sinds het publiek draken niet meer met huid en haar verslindt, moet de thriller het verlangen naar drakenbloed bevredigen. Want wat is zoo'n thriller met zijn schurken, moorden en moordaanslagen eigenlijk anders dan de opvolger van de oude draak? Het succes, dat dit soort stukken altijd weer heeft, is het bewijs, dat de smaak van een groot deel van het publiek in den loop der jaren au fond niet veel veranderd is. Het Residentie Tooneel weet zoo'n thriller in de juiste sfeer te spelen. Dirk Verbeek betrad als Caesar Benvenuto het bureau van de Parijsche Sureté met een grandezza, die de grootheid van het misdadigersras alle eer aandeed en hij bleef ook verder heel den avond een chevalier sans peur, maar met reproche. Zelfs de meest zachtzinnige toeschouwer zal hem het genadeschot in het vijfde tafereel hebben gegund. Annie van Duyn zag er „ravissant" uit als de stiefdochter van Caesar en toen zij haar eigen vader eindelijk in La Chapelie die in den laatsten tijd blijkbaar geabonneerd is op de rollen van aftandsche ouwe heertjes mocht omhelzen, zaten wij geheel in de oude draak. Max Croiset gaf in drie verschillende rollen een bewijs van zijn knappe typeerkunst, Herman Hage was een schurk om je nachtmerries te bezorgen en de overige leden van het gezelschap completeerden de bezetting als de mannen van de politie en de gasten van Caesar in deze thriller. En dan waren er, Jacques de Haas als Bon Bon Smith en zijn onaf scheidelijke vriend Charley Ilarvey Adolphe Engers die voor de gang en de spanning en wat Engers betreft ook voor de lach hadden te zorgen. Van Johan de Meester, die de regie heeft gevoerd, was ook het ingenieuze décor-ontwerp. Vooral de long-room van de Vestris was een ge slaagd décor. Je zoudt dadelijk een reis met dit luxe jacht willen maken, maar dan met andere passagiers dan Don Caesar Benvenuto en zijn be diende Pasquale. J. B. SCHUIL. FinsCh probeer te verdiepen, door een exemplaar van „Helsingin Sanomat" ter hand te nemen, ren nen er allerlei lieden langs mij heen. Zeer drukke juffrouwen, die toch nog tijd vinden om in den tegenover mij hangenden spiegel te kijken en een onevenwichtige coiffure te verschikken, heeren, die brieven halen of brengen, loopjongens met om vangrijke pakken, op een waarvan ik met koeien van letters „vitaminen" zie staan. Zij hebben alle maal vreeselijke haast. Ik niet. Ik wacht op Erkko. „Hallo, finnska legasjonen" rrrrrrtt het nijdige alarmsignaal gaat weer. De juffrouw doet despe raat. Zij grijpt een pakje brieven, legt het weer neer, pakt het nog eens op en legt het nog eens ERKKO. neer. Dat dit tijdverlies is, deert haar blijkbaar niet. Een andere juffrouw rent voorbij, hijgend en blazen. Ze roept iets met het woord „catastrofaal" er in, doet de deur open, pakt een telegram aan, komt terug en richt zich tot mij. „Wat wou u ook weer?" „O ja, de gezant". „O ja". Ze holt weg en komt niet terug. Ik zink weer in mijn stoel. Ik wacht op Erkko. Als het erg lang duurt loopt er voor mij iets mis: bij de Zweedsche vliegtuigmaat schappij heb ik gehoord, dat het toestel richting Aabo tot en met Vrijdag vol bezet is! Mijn eenige kans is: vliegen naar Vasa. En dan? De Finsche treinen loopen „zoo af en toe", vrijwel uitsluitend 's nachts. „Als u een plaats voor Vasa bespreken wilt moet u er gauw bij zijn". Jawel: gauw. Hier op de legatie gaat alles gauw, behalve een ontmoe ting met den gezant. Ik zit hier nu ruim een uur. Er is niets veranderd. Ik wacht op Erkko. De des perate juffrouw heeft een cigaret aangestoken. Ik doe het ook. Maar er is slechts één aschbakje en dat heeft zij. Een heer rent langs ons heen. „Wacht U op den gezant?" „O ja, hij zal wel da delijk vrij zijn.' De heer ziet dat ik geen aschbak heb, grist het exemplaar van de juffrouw weg en plant het vóór mij. Als hij weg is staat de juffrouw op en komt bij mij haar asch aftikken. Daar ik deze rege ling strijdig acht met mijn ridderlijke gevoelens breng ik haar den aschbak terug. Zulks breekt 't ijs. Met een enormen glimlach zegt ze: „U wacht hier allang. Wat was Uw bedoeling? De Minister? Ik zal even vragen". Ze snelt heen, en smakt een deur achter zich dicht, die vermoedelijk Erkko voor mij verborgen houdt. Nu ben ik alleen. Daar gaat het alarmsignaal. Kom aan, laat ik open doen! Een heer, Hij neemt diep zijn pelsmuts af. Dan laat hij een salvo van Finsche woorden op mij los. Ik zegt in 't Noorsch: wacht u maar even, er zal wel iemand komen. De heer houdt mij voor krankzinnig. Hij loopt mij voorbij met nóg wat Finsche woorden vermoedelijk mag ik van geluk spreken, dat ik ze niet versta en beent door de hall de gang in, recht tegen de juffrouw op. Ik zink weer in mijn stoel en wacht op Erkko. Als mijn tweede uur voor bij is komt er op groote schaal beweging in de gele deren: „druk diplomatiek verkeer". Minstens vijf tien employés gaan weg, minstens vijftien andere komen aan: aflossing van de wacht. Mij lost nie mand af.Maar ik heb er toch óók wat van: de nieuwe ploeg weet niet waarop ik wacht, ergo begint het vraag- en antwoordspelletje, afgewisseld door het rennen, van voren af aan. Eén juffrouw krijgt met mij te doen: ze zal „even" naar den gezant gaan. Als :e terugkomt zie ik iemand die haar volgt. Ik spring op: Erkko! Jawel, hij is het. Ik herken van de foto's zijn kogelrond gezicht. Hij rookt een pijp. Hij na dert. slaat links-af en verdwijnt. De juffrouw komt met excuses: „et ögenblikk", zegt ze. Finsche oogenblikken duren soms lang. Ik ga weer zitten. Ik wacht maar weer op Erkko. Nu heb ik hem althans gezien! Hij is er dus, en de juffrouw verzekert, dat hij mij ontvangen zal. Best. Ik kan wachten. Dat doe ik pas 2V? uur. Mijn maag rammelt. Tijd om te eten heb ik sedert vanmorgen half negen niet gevonden. Het is nu half acht. Een employé komt binnen en legt twee broodjes plus een sinaasappel op de schrijftafel van de juffrouw. Ofschoon die juffrouw even later verdwijnt en de gelegenheid den dief maakt, blijft mijn maag ram melen: en de juffrouw houdt haar broodjes en haar sinaasappel. „Mit Geduld und Spucke, fangt man eine Mucke, mit Geduld und Spei, fangt man deren zwei", zeggen de Duitschers. Maar Erkko is geen mug. Hij, tot begin 1939 dagbladdirecteur eigenaar van de „Helsingin Sonamat" (ik dank aan de juffrouw van de legatie de wetenschap, dat ,Sanomat" „tijding" of „nieuws" beteekent) en van begin tot eind 1939 Minister van Buitenland- sche Zaken, is veeleer een zware, ronde, stoere kerel: hem „vang" ik niet maar zoo, dat weet ik nu 1 wel. Maar zie: daar komt een jonkman in plus fours, met een sigaar in 't hoofd, op hij af. „Presse- Attaché". Aha! Of ik maar mee wil gaan. Ik ga mee. De jonkman legt mij uit, dat ik den gezant. niet kan spreken. Hij heeft onverwacht haastwerk. Ik leg hem uit, dat ik dezen gang van zaken bepaal delijk niet bewonder. Terwijl wij elkaar staan uit te leggen, springt de deur open: Erkko! Hij snelt op den attaché af, geeft hem een brief, ratelt een en ander in het Finsch, keert zich om, en verdwijnt. Nu heb ik er schoon genoeg van. Ik wissel drie be leefdheidszinnen met den attaché, en doe als de ge zant: ik' draai mij om, en ben weg. Ik heb op Erkko gewacht. Ik heb Erkko gezien. Ik heb Erkko hooren spreken. Maar ik heb Erkko niet gesproken (Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehouden). SCHOLIEREN DANSVEREENIGING. Zaterdag 17 Februari houdt de Scholieren Dansvereeniging „T. A. V. E. N. U." een bal- costumé in de versierde zalen van hotel „De Leeuwerik" te Haarlem. Er zijn vele attracties, de „Hot Playing Cracks" verzorgen de dans muziek. met fOUND" OP HET BLIKJE VELERLEI KNAX-RECEPTEN £2323! «■■Aill'H (Adv. ingez. Med.) Maatschappij tot bevordering der tandheelkunde. Zaterdag en Zondag hield de Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der tandheelkunde haar jaarvergadering in het Jaarbeursgebouw te Utrecht, onder voorzitterschap van den heer B. J. Brugman, tandarts Den Haag. In zijn openingsrede memoreerde de voor zitter, dat de wereldgebeurtenissen aanvanke lijk sterken invloed op de werkzaamheden der maatschappij uitoefenden, doch er werden ter stond maatregelen genomen om de moeilijk heden het hoofd te bieden. Een crisiscommissie werd in het leven geroepen, die de belangen der gemobiliseerde tandartsen behartigt en de overigen voor hun eventueele taak in oorlogs tijd voorbereidt. Het jaarverslag van den secretaris maakt melding van den gestadigen groei der maat schappij, die op 31 December 1939 ongeveer 1100 leden telde. De jaarrekening oyer 1939 werd goedgekeurd en de begrooting voor 1940 vastgesteld. Na een inleiding door den heer Jan Visser, tandarts te Amsterdam, sanctionneerde de ver gadering de besluiten van het hoofdbestuur, waarbij in samenwerking met de vereeniging van laboratoriumhoudende tandtechnici in Neder land, den Vakbond voor tandtechnici en den Bond van opzichthoudend en technisch perso neel, aangesloten bij .het N.V.V., een vereeni ging voor opleiding in dfe tandtechniek is gesticht Deze vereeniging beoogt te voorzien in de vorming van vakbekwame tandtechnici op basis der bepa lingen van de nijverheids-onderwijswet, met subsidie van het rijk. De ochtendvergadering van Zondag was in hoofdzaak gewijd aan bespreking der maat regelen, in oorlogstijd over een toereikend aan tal tandartsen te beschikken, die zich zoodanig hebben gespecialiseerd, dat zij te zamen met chirurgen de behandeling van kaakverwondin- gen op zich kunnen nemen. voor'Advocaat in de wieg gelegd... Vandaagl En morgen, versch uit hst nest, maakt Oud ar Advocaat van. Oie moet U eens probeeren! (Adv. Ingez. Med.) Heffing op technische vetten verwerkt in zeep. Ten aanzien van vetten en oliën en wel in het bijzonder technische vetten en oliën is het vol gens den minister van Economische Zaken nood zakelijk gebleken 'n maatregel te nemén. Na het uitbreken van den oorlog zijn door de overheid grondstoffen van de olie- en vettenindustrie in het buitenland aangekocht en hier te lande zoo wel voor consumptie- als technische doeleinden, ter beschikking gesteld. Deze regeling, waarbij tevens maximumprijzen tusschen regeering en de industrie werden overeengekomen, brengt thans voor de overheid een tekort mede. De consumptie- vetten en -oliën zijn reeds in verband met den steun op de boter met een niet onbelangrijke heffing belast. Het wordt nu door den minister redelijk geacht, dat ook de technische vetten en oliën, welke tot dusverre steeds vrij van heffing zijn geweest, aan een heffing worden onderwor pen. Aangezien het grootste deel dezer grond stoffen wordt aangewend voor de zeepindustrie, is besloten slechts de oliën, vetten en vetzuren, welke door deze industrie worden verwerkt, te be lasten De heffing, welke ingaat op 5 Februari a.s., zal 10 ets. per k.g. grondstof bedragen. Met deze heffing wordt tevens aan de bronnen van inkom sten van het Landbouw-Crisisfonds uitbreiding gegeven, hetgeen wegens den teruggang van be langrijke inkomsten alleszins wenschelijk moet worden geacht. In verband met dezen maatregel wordt van 5 Februari a.s. af ook de invoer van zeep aan een heffing naar gelang van het vet of vetzuurge- 1 halte onderworpen. Uitbreiding van het handelsverkeer. Na afloop van de achtste zitting van den per- f manenten raad der Balkanentente heeft de Roe- meensche minister van Buitenlandsche Zaken Gafencoe in zijn hoedanigheid van voorzitter van den raad Zondag het volgende officleele commu niqué voorgelezen: De gedachtenwisselingen, welke de leden van den permanenten raad gevoerd hebben in een hartelijke en vertrouwelijke atmosfeer, hebben het mogelijk gemaakt, met eenstemmigheid te 1. Het gemeenschappelijk belang der vier sta ten bij de handhaving van den vrede in orde en veiligheid in het Zuidoosten van Europa. 2. Hun vastbeslotenheid tot voortzetting van hun beslist vreedzame politiek onder respectieve lijke handhaving van hun standpunt ten aanzien van het tegenwoordige conflict, teneinde dit deel van Europa voor de beproevingen van den oorlog te bewaren. 3. Hun wil, aaneengesloten te blijven ln den boezem der Entente, die slechts haar eigen doel einden nastreeft en die tegen niemand gericht is en gemeenschappelijk te waken voor de hand having der rechten van elk hunner en van de on afhankelijkheid en het nationale grondgebied. 4. De oprechte wensch, vriendschappelijke be trekkingen met de buurstaten te onderhouden en te ontwikkelen in een verzoeningsgezinden geest van wederzijdseh begrip en vreedzame samen werking. 5. De noodzakelijkheid de economische banden en de verbindingen tusschen de Balkanstaten nauwer aan te halen en te vervolmaken, door meer in het bijzonder het handelsverkeer binnen de Entente te vergrooten. 6. De verlenging van het Balkanpact voor een nieuwe statutaire periode van zeven jaar, ingaan de 7 Februari 1940. 7. Het besluit der vier ministers van buiten landsche zaken, onderling een nauw contact te onderhouden tot de volgende zitting van den per manenten raad, die in de maand Februari 1941 te Athene zal worden gehouden. Reuter meldt dat de eerste stappen in de rich ting van een uitbreiding van den „regionalen Balkanhandel" reeds zijn genomen. Deze actie zal verder gevoerd worden op een bijeenkomst in midden Februari van het perma nente economische comité der Entente. Reuter verneemt dat Zondag a.s. een Bulgaarsche han delsdelegatie onder leiding van den Bulgaarschen minister van handel in Belgrado zal aankomen. Zes dagen later zal een Joego-Slavische delegatie naar Sofia gaan. Gafencoe spreekt geruchten tegen. De vier ministers van buitenlandsche zaken hebben tegenover de vertegenwoordigers van de pers elk nog verklaringen afgelegd. De Roemeensche minister. Gafencoe, zeide: Ik heb niets toe te voegen aan het communiqué, dat ieder commentaar kan missen. Als oud-journalist en wanneer men journalist is geweest blijft men dat altijd eenigszins heb ik den persoon lijken plicht en het genoegen alle sensationeele geruchten tegen te spreken, die, naar het schijnt, over onze conferentie zijn verspreid. Wij zijn ervan overtuigd dat onze Entente steeds meer een nuttig instrument wordt voor den vrede en de veiligheid van ons land. nuttig ook voor onze naburen en voor de in deze dagen zoo beproefde Europeesche gedachte, waaraan wij des te trouwer gehecht blijven. De Turksche minister van buitenlandsche za ken, Saradjogloe, zeide o.a., De Balkan, vroeger een klassieke en on verbetelij ke haard van onlus ten, geeft thans de wereld, die gekweld wordt door de onbekendheden en angsten van morgen, een voorbeeld van de deugden van wijsheid, wel overwogenheid, solidariteit, eenheid en waak zaamheid, welke onze landen en onze volken verre en vrij zullen houden van de beproevingen van het huidige conflict. Dit resultaat is zeker voor een deel te danken aan de heilzame lessen, die onze volken hebben weten te trekken uit de smartelijke ervaring van het verleden. Ik herken er niet minder den bijzonderen en steeds voort- gaanden invloed in van den factor „Balkan- bond". De Grieksche minister, Metaxas, zeide: Ons communiqué en de redevoeringen lichten u ruim schoots in over de vruchtbare resultaten van onze werkzaamheden. Wij hebben de vaste over-* tuiging dat dank zij onze geest van volstrekte solidariteit en onze nauwe samenwerking de vrede in dezen hoek van Europa volledig gehand haafd zal worden. De Joego-Slavische minister Markovitsj, zeide: Ik geloof niet dat het noodig is er op te wijzen hoe verheugd de Joego-Slavische hoofdstad is geweest de gelegenheid te hebben gehad de emi nente vertegenwoordigers der bevriende landen te mogen ontvangen, evenals de vertegenwoordi gers van de openbare meening in het buitenland en te hebben kunnen dienen als plaats van bij eenkomst voor de huidige zitting der Balkan- Entente, welker resultaten daarvan ben ik over tuigd, weldadige gevolgen zullen hebben voor de toekomstige ontwikkeling der gebeurtenissen in den Balkan en het Donaubekken. Op het oogen- blik, waarop de huidige zitting eindigt, wil ik zeer in het bijzonder wijzen op den geest van be reidvaardigheid en harmonieuze samenwerking, die heeft voorgezeten bij haar werkzaamheden. Ieder zal in staat zijn te constateeren, hoe be langrijk dit werk is geweest voor de handhaving van den vrede in onzen sector, evenals voor de samenwerking tusschen alle Balkan-staten. Vérgaande solidariteit. LONDEN, 5 Februari. Reuter. Onder het opschrift „Balkan Staten sluiten zich nauwer aaneen" publiceert de Times een ar tikel van haar correspondent te Belgrado, waarin gezegd wordt, dat de Balkan conferentie heeft geleid tot de voltooiing van een solidariteit, die het kader van de gebruikelijke frazen over neutraliteitspoli tiek ver te buiten gaat. Het woord neutraliteit, dat tot dusverre aldus deze correspondent op zooveel verschil lende manieren is uitgelegd, Is thans duidelijker bepaald door de toevoeging „regionale". Het is bovendien aangevuld door de overtuiging dat een bedreiging jegens één der Balkanstaten dooi de andere wordt beschouwd als een bedreiging ook voor die andere. Volgens de „Daily Telegraph" zou men tus schen de regels van het communiqué kunnen le zen. dat naar de meening der Balkanstaten hun veiligste kansen liggen in het gemeenschappe lijk streven, een buitenlandsche mogendheid geen voorwendsel voor interventie te geven. Een dergelijk voorwendsel zou gemakkelijk gevon den kunnen worden bij een conflict tusschen de Balkanstaten. Voldoening te Parijs. De resultaten der conferentie te Belgrado zijn volgens Havas te Parijs met voldoening verno men. De solidariteit der Balkanlanden is be vestigt in nauwkeuriger bewoordingen dan de grootste optimisten hadden verwacht. De vier staten, hebben verklaard eensgezind te zijn om te waken voor het behoud niet alleen van de rechten van een ieder hunner, maar „voor zijn onafhankelijkheid en zijn nationale gebied". Men wijst ook op de wijze, waarop het slot communiqué de gemeenschappelijke positie der vier mogendheden als leden van den Balkanbond in overeenstemming brengt met de onderschei denlijke omstandigheden van elk afzonderlijk. Zoo zijn de door Turkije als onderteekenaar van het accoord van Ankara met Frankrijk en En geland aanvaarde verplichtingen geheel in overeenstemming met zijn plichten jegens de drie andere staten der Entente. Ook de econo mische resultaten acht men uiterst bevredi gend. 482ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 13di lijst Trekking van Maanda; 4 Februari 1940 Hooge Prijzen 1000.— 8757 f 400.— 7215 10120 11933 200.— 3425 5706 8079 14752 15876 19490 19869 100.— 3629 8101 8666 8913 12842 13571 14396 16443 21713 21875 Prijzen van j 70. 1025 1235 1266 1394 1400 1478 1555 1586 1674 1843 2069 2130 2279 2304 2313 2372 2411 2422 2801 2802 2836 2983 3064 3117 3296 3324 3343 3352 3479 3655 3772 3889 4023 4219 4288 4306 4404 4487 4684 4696 4714 4832 4870 4949 5006 5042 5114 5214 5298 5369 5385 5419 5483 5518 E~M3 5734 5772 5907 5941 6044 6047 6401 6450 6481 6520 6899 7033 7042 7053 7117 7202 7208 7258 7378 7534 7625 7735 7748 7806 7859 7961 7980 8074 8203 8288 8310 8316 8479 8520 8616 8659 8823 8880 8951 9115 9533 9551 9637 9642 9845 9880 9969 10061 10091 10200 10340 10430 10532 10538 10642 10925 10944 10984 10994 11082 11461 11462 11602 11705 11760 11829 11974 11998 12162 12169 12318 12339 12374 12445 12470 12588 12640 12752 12760 12806 12875 12891 12896 12947 13001 13030 13060 13110 13255 13495 13628 13689 13759 13799 13824 13831 13963 13996 14200 14206 14283 14330 14348 14490 14588 14709 14723 14743 14793 14991 15228 15352 15511 15517 15589 15622 15759 15830 15858 16000 16093 16217 16424 16671 16675 16706 16906 16912 17036 17135 17250 17299 17307 17417 17471 17685 17802 17853 17864 17886 17987 18056 18093 18111 18133 18136 18439 18465 18488 18503 18610 18647 18692 18719 18722 18825 18866 18909 18971 19087 19165 19441 19631 19722 19783 19793 20000 20051 20141 20193 20210 20465 20560 20602 20695 20704 20723 20825 20968 20993 21093 21234 21250 21518 21530 21562 21695 21827 21834 21884 21956 Nieten 1039 1040 1052 1091 1098 1111 1119 1133 1145 1151 1207 1216 1255 1272 1278 1309 1319 1366 1425 1494 1580 1598 1611 1620 1628 1692 1724 1730 1746 1806 1813 1846 1872 1906 1913 1929 1945 1964 1974 1983 2002 2032 2038 2051 2087 2108 2192 2194 2199 2207 2226 2255 2261 2275 2293 2300 2312 2381 2388 2390 2430 2466 2472 2488 2606 2608 2621 2624 2637 2661 2739 2840 2850 2894 2915 2921 3027 3029 3102 3142 3190 3251 3282 3293 3308 3411 3415 3437 3453 3501 3525 3539 3555 35Ö9 3598 3638 3651 3686 3687 3730 3737 3741 3755 3786 3836 3851 3876 3906 3918 3948 3954 3956 3998 4080 4106 4114 4117 4144 4145 4151 4154 4243 4257 4301 '4303 4373 4375 4378 4417 4428 4433 4437 4449 4521 4549 4552 4606 4626 4655 4657 4659 4729 4835 4848 4875 4880 4992 5011 5019 5020 5045 5062 5098 5101 5105 5118 5142 5176 5182 5225 5237 5239 5241 5277 5282 5288 5293 5300 5308 5313 5335 5359 5453 5469 5475 5501 5508 5540 5607 5657 5716 5720 5752 5792 5842 5844 5860 5868 5983 6017 6048 6087 6088 6140 6149 6169 6196 6210 6223 6253 6271 6284 6364 6366 6391 6510 6512 6538 6542 6559 6603 6722 6727 6775 6894 6925 6978 7021 7056 7085 7109 7137 7161 7216 7248 7262 7272 7279 7341 7345 7369 7tl6 7429 7433 7450 7454 7458 7462 7490 7520 7548 7592 7684 7706 7746 7796 7837 7902 7920 7926 7986 8023 8030 8052 8070 8077 8119 8122 8124 8135 8158 8193 8211 82)5 8290 8293 8303 8345 8359 8390 8404 8434 8483 8502 8508 8597 8753 8843 8911 8913 9051 9062 9074 9152 9181 0193 9196 9197 9210 9214 9256 9289 9315 9319 9327 9427 9462 9550 9554 9587 9591 9614 9625 9669 9703 9706 9710 9716 9717 9727 9736 9831 9882 9897 9955 9965 10035 10059 10092 10095 10171 10172 10185 10190 10357 10398 10431 10462 10612 10623 10629 10647 10673 10719 10763 10790 10805 10810 10824 10855 10864 10877 10891 10920 10953 10959 10967 10970 10974 10987 10996 10998 11003 11026 11047 11245 11253 11269 11321 11336 11376 11388 11443 11467 11508 11567 11579 11620 11640 11651 11674 11704 11725 11739 11746 11751 11808 11861 11867 11896 11936 11984 11995 ;2073 12113 12135 12157 12161 12179 12186 12246 12266 12279 12324 12350 12393 12397 12401 12460 12520 12533 12545 12601 12621 12626 12690 12703 12768 12770 12777 12818 12841 12973 13006 13033 13115 13138 13142 13154 13168 13169 13213 13244 13248 13260 13262 13234 13295 13319 13369 13386 13394 13407 13472 13543 13547 13550 13553 13559 13601 13612 13665 13705 13712 13727 13746 13754 13862 13873 13910 13955 13972 13973 13984 13985 13990 14006 14070 14077 14164 14160 14187 14212 14226 14248 14290 14320 14395 14512 14514 14518 14574 14583 14621 14632 14637 14698 14713 14721 14753 14758 14772 14776 14797 14825 1483G 14856 14863 14883 14997 15001 15028 15040 15047 15058 15119 15154 15156 15174 15189 15239 15307 15313 15358 15379 15383 15408 15416 15453 155G0 15573 15581 15653 15691 15725 15843 15878 15880 15925 15958 15974 16017 16022 16043 16061 16069 1608a 16115 16128 16142 16152 16156 16178 16220 16228 1630S 16383 16394 16448 16469 16498 16518 16542 16574 16698 16710 16757 16791 16810 16832 16842 16890 16931 16941 16943 16985 17014 17026 17027 17060 17091 17096 17124 17139 17168 17173 17175 17198 17217 17326 17334 17339 17344 17347 17357 17371 17470 17501 17506 17531 17588 17615 17670 17691 17849 17885 17927 17949 18008 18100 18118 18162 18163 18201 18223 18227 18251 18259 18288 18299 18369 18380 18383 18403 18412 IS*™ 1849# 18498 18529 18555 18564 18601 18639 18666 18718 18724 18785 lo855 18868 18886 18893 18943 18948 18972 18987 19011 19048 19059 19085 19121 1919# 19200 19239 19242 19288 19430 19451 19459 19484 19509 19554 19588 19603 19609 19727 19775 19807 19812 19828 19870 19881 19895 19907 19924 19928 19949 19970 20098 20103 20107 20140 20150 20163 20174 20179 20201 20203 20272 20302 20368 20413 20439 20461 20481 20502 20540 20542 20543 20545 20625 20679 20682 20735 20787 20896 20941 20945 20971 20985 20999 21018 21081 21134 21152 21168 21173 21193 21207 21215 21238 21247 21295 21296 21331 21361 21397 21410 21411 21475 21482 21536 21591 21602 21665 21704 21718 21758 21760 21839 21840 21913 21985 21988 Verbetering der 5e Klasse 12e Lijst: 14977 m 1497? f 70

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 10