SAmedstüjdm m JOtaantie £ek GonnieSietske. SCHAATSENRIJDEN MAANDAG 5 FEBRUARI 1940 HAARLEM'S DAGBLAD 9 Veel deelnemers en kijklustigen. R. Rhodius uit Heemstede wint beide hoofd nummers der heeren. Onder de vele verhalen, die later over den stren gen winter 19391940 de ronde zullen doen, zal zeker niet het gedeelte ontbreken, waarin wordt verteld over ski wedstrijden, die in de duinen nabij Kraantje Lek te Overveen zijn gehouden op Zon dag 4 Februari 1940. Kraantje Lek is 's zomers voor de jeugd een aan trekkelijke uitspanning, omdat de beroemde holle boom, de stijle Blinkert en de opgezette dieren van den heer Dijkstra dingen zijn, die men gezien moet (hebben. De uitspanning Kraantje Lek lijkt in deze dagen meer op een berghotelletje in Arosa, dan op de uit spanning, die we van onze zomersche wandelingen kennen. Tegen de muren van het gebouw staan ski's in rijen, in het gebouw nemen de skiërs in him opvallend fleurige en frissche kleedij een hart versterking en ook de koud geworden kijklustigen, laten zich een warmen dronk best smaken. Het is er een gezellige, gemoedelijke boel en dat niet alleen; het is er zoo anders dan gewoonlijk. Het is er prettig vreemd; romantisch aangelegde personen wanen zich vei- van huis. In de gesdhiedenis van Kraantje Lek is het nog nooit voorgekomen, dat er skiwedstrijden zijn ge houden en wie weet, hoe lang het zal duren, eer zoo iets weer mogelijk zal zijn. De heer R. van der Wal uit Haarlem, winter sportleider der Nederlandsche Reisvereeniging, was op het idee gekomen nadat hij gezien had, dat er veel werd geskied om wedstrijden te or- ganiseeren. - In vroeger jaren was Kraantje Lek een gelegen heid waar wel „droog" werd geskied, nl. op den Blinkert. Omstreeks Kerstmis 1938 had de heer Van der Wal besneeuwde terreinen reeds op zijn ski's onderzocht en was tot de conclusie gekomen, dat ze zeker geschikt waren voor een beperkte be oefening van deze Alpensport. In de afgeloopen week heeft de heer Van der Wal in samenwerking met den eigenaar van de uitspanning, den heer W. Dijkstra, de wedstrijden uitgeschreven en het resultaat heeft de verwachtin gen overtroffen, althans wat het aantal deelneem sters en deelnemers aan de beide hoofdnummers betreft. Zondagmorgen was er een wedstrijd voor begin ners; hiervoor bestond minder belangstelling, doch toen daarna deze wedstrijd, die een afstand van circa 600 Meter betrof, ook voor meergevorderden werd opengesteld, bleek de deelneming voldoende. Bij dé dames won Tineke van Beeck Vollenho ven uit Heemstede in den tijd van 5 min. 12 sec., gevolgd door Els van Arkel uit. Haarlem, die 33 sec. langer voor het afleggen van dit parcours noo- dig had. Nummer 3 was mej. De Groot uit Aerden- hout, die een tijd maakte van 6.15. Van de heeren was S. Brom met uit Amsterdam de snelste met een tijd van 5 minuten 8 seconden. De tweede aankomende bleek de heer Leverland uit Haarlem te zijn (6 min. 4 sec.) Ook nummer drie, de heer Steenbeck, was uit Haarlem afkom stig. Deze had voor den afstand 6 min. 25 sec. noo- dig. Voor de slalom verschenen niet minder dan 28 deelnemers aan den start en daar er zoowel vóór als na de wedstrijden ook nog een flink aantal skiërs van de partij was, dat niet had ingeschre ven, kan men zich wel voorstellen, hoe druk het op de* baan was. De slalom was niet gemakkelijk, omdat het baandek meer uit ijs dan uit sneeuw bestond. De organisatoren hadden op een sneeuw bui gerekend doch in plaats daarvan kwam er helaas regen, waardoor de baan spiegelglad was. Daarom moest de Blinkert uitgeschakeld worden; een snelle afdaling was levensgevaarlijk, omdat er geen uitloop is. Velen, die er zich toch op waagden, tuimelden er af, waarbij zich gelukkig geen ern stige ongevallen hebben voorgedaan. Zondag werden in de duinen bij „Kraantje Lek" te Overveen ski- wedstrijden gehouden. Een groot aantal deelnemers aan de Slalom, klaar voor den start. De grootste hindernis was het nemen van den heuvel, die circa 100 Meter van den start lag. Hier werden, vele seconden verspeeld, als de start niet snel genoeg was geweest. De totale lengte van de slalom bedroeg circa 300 Meter. In het midden en aan de finish moesten vlaggetjes worden „genomen", wat de meeste deel nemers goed deden. Elke deelnemer legde de sla lom tweemaal af, waarbij de snelste tijd gold. Vooral Rhodius uit Heemstede bleek een behen dig skilooper te zijn, die juist op de moeilijke stuk ken groote snelheid ontwikkelde. Hij eindigde dan ook als nummer één in den tijd van 26.2 sec. Ver rijn Stuart uit Santpoort was tweede: tijd 27.2. Nummer drie werd de heer Banmé uit Overveen (28 sec.) De dames waren niet snel. De winnares, mej. Van Amerongen uit Amsterdam, had 40.5 seconde noodig. Nummer twee was mej. Rosenfaach (43.5 sec.) en nummer drie mej. A. J. de Beaufort (45 sec.) beiden uit Amsterdam. Te vier uur was de slalom geëindigd. Vele deel nemers gevoelden zich tè vermoeid om hun in schrijving voor den afstand van vijf kilometer ge stand te doen; zij moesten verstek laten gaan. Drie deelneemsters en acht deelnemers, vergezeld van jury en pers, werden naar het Visscherspad aan de Kosiiverlorenstraat te Zandvoort gebracht om te starten voor den afstandwedstrijd door de dui nen. De dames kregen een voorsprong van drie minu- en, de heeren vertrokken met tien seconden tus- sohenruimte. Spoedig was het elftal uit het gezicht verdwenen, waarna de auto's met spoed naar Kraantje Lek terugkeerden. Met spanning werd de aankomst aan de finish verbeid. Na 29 minuten en 15 seconden verscheen als eerste R. Rhodius, die zioh dus ook hier de sterkste toonde. Nog geen minuut later kwam Kolff uit Wassenaar binnen, evenwel zonder ski's en van de andere zijde. Het bleek, dat deze sneller was geweest dan Rhodius, doch hij was te vroeg naar rechts afgeslagen en was toen via den gevaar lijken Blinkert bij het café, waar de jury niet ze telde, aangekomen. Dat was een tegenvaller voor Kolff, want hij moest worden gediskwalificeerd. Zijn tijd moet circa 28 minuten 30 secondent heb ben bedragen. Dit was eigenlijk de eenige disso nant op dezen dag. Jhr. W. E. J. Berg uit Amster dam werd tweede in 31 minuten. 10 seconden. Inmiddels was ook de eerste dame, mej. S. G. Huykman uit Den Haag, binnen gekomen. Zij maakte den fraaien tijd van 31 min. 35 sec., dat was acht minuten sneller dan nummer twee. mej. Van Amerongen uit Amsterdam en zelfs tien mi nuten beter dan mej. Rosenbach uit Amsterdam, die als nummer drie arriveerde. De in Amsterdam woonachtige Engelschman R. Fry bleek met 32 min. 16 sec. de derde prijswin naar bil de heeren te zijn. Na afloop reikte de heer Van der Wal de prijzen uit, o.a. twee wisselbekers, die de heer Dijkstra be schikbaar had gesteld. Spreker prees den prettigen. sporlieven geest, die er tijdens de wedstrijden had geheerscht. De Zandvoortsche voetbalvereenl- ging „De Zeemeeuwen" heeft Zater dagmiddag haar twintigjarig bestaan op de ijsbaan op haar terrein gevierd. Een groep deelnemers, bestuurs- en juryleden poseeren voor onzen fotograaf. (Onder de vlag, met don keren hoed en oorkleppen, de voor zitter, de heer H. de Jong). Goninie kan zoo pijlsnel schaatsen, Dat wist elk van ons al wel. Moest men haar vóór Sietske plaatsen, Of was Sietske wel zoo snel? Dat moest wonden uitgestreden, Amatrice tegen prof. Nou, ze hebben nu gereden Op een wijze niets dan lof. Op den Donderdag begonnen. Op den Vrijdag weer herhaald, Ieder heeft een keer gewonnen Ieder heeft een keer gefaald. Ja, op de vijfhonderd meter. Toornde Gonnie zich te sterk, Daarop oefende ze beter, Dat is niet zoo Sietske's werk. Ma,ar de belde jonge vrouwen Bleken op d'e korte baan. Hier met rijden daar met klauwen, Practisch gelijk op te gaan. In die twee bewogen dagen Heeft, naar u reeds hebt gehoord, Elk haar eigen slag geslagen, In den dubblen zin van 't woord. Zie, dit vind: ik nu pas aardig, Geen van beiden komt te kort, Beiden zijn be wondring waardig. In de snelle schaatsensport Beiden kijken op die dagen Stellig met plezier terug, Geen van beiden is verslagen, Beiden zijn ze even vlug. 't Wordt helaas wel eens vergeten, Met die records en de rest, Maar zoo'n uitslag mag wel heeten: Sportgenoegen op z'n best P. GASUS. SKIWEDSTRIJDEN TE ZANDVOORT. Zondagmiddag werden in de duinen achter de Brederodestraat te Zandvoort nogmaals ski-wed strijden gehouden welke waren uitgeschreven door de V.V.V. en die werden geleid door den heer J. A. B. van Pagee. De wedstrijd voor dames en heeren ging over een afstand van ongeveer 2 K.M. Gemakkelijk was 't parcours allerminst. Het klimmen tegen de steile duinhellingen viel niet mee en ook de „Schuss- fahrt" aan het slot bleek nog vrij groote moeilijk heden te bevatten. Ongeveer op de helft kwamen velen ten val; zij verloren daardoor kostbare seconden. Geen en kele skiër bezeerde zich, maar een der toeschou wers. die uitgleed op een gladde duinhelling, had doktershulp noodig, omdat hij de knieschijf uit de kom viel. Hoewel het weer en vooral de toestand der we gen niet bepaald meewerkten, was er toch een flinke belangstelling voor de wedstrijden. Uit alle deelen van het land. tot zelfs uit Friesland en Gro ningen, waren de deelnemers en toeschouwers naar de Zandvoortsche duinen gekomen. De uitslagen luiden: Langlauf voor heeren over 2 Kilometer: 1 W. Jansen. Amsterdam in 10 min. 16 sec.: 2 R. D. H. Winkler, Zandvoort in 10 min. 19 sec.; 3 J. A. Zady, Aerdenhout in 10 min. 36 sec., 4 Jeroen van Alphen in 10 min. 52 sec. Langlauf voor dames over 2 Kilometer: 1 mevr. Beeckman, Amersfoort in 16 min. 24 sec.: 2 mevr. Hoekstra. Breukelen in 17 min. 2 sec.; 3 mevr. L. Saassen, Utrecht in 17 min. 25 sec., 4 mej. C. E. Spaan, Amsterdam in 19 min. 32 sec. De prijsuitreiking, waarmede de heer Van Pa gee zich belastte had plaats in Trocadero aan den Noord-Boulevard. Jan Boon wint op den Ponderber». De Nederlandsche Ski-vereeniging organiseerde Zondagmiddag op het landgoed „Dartheide" van den heer J. Smit op den Donderberg bij Leersüm wedstrijden, waaraan meer dan tachtig loopers deelnamen. Er stond een slalom en een 5 K.M.- wedstrijd op het programma. Voor de slalom was een baan van 200 Meter uit gezet met een hoogteverschil van 40 Meter. Bij den afstandwedstrijd over 5000 Meter waren de tijden minder goed dan de vorige week, omdat de sneeuw zeer glad was geworden door den dooi. waardoor het stijgen zeer langzaam kon geschieden Jan Boon werd ditmaal bij de heeren eerste in 25 min. 15 sec., met meer dan een minuut voorsprong op den Hilversummer Deyters. Bij de dames won Reina Pais uit Hilversum in een tijd, die, de omstandigheden in aanmerking ge nomen, zeker niet slecht mag worden genoemd. De uitslagen luiden: Slalom heeren: 1. W. H. Mellema (Naarden) 24,6 sec.; 2. E. F. Hekking (Nijmegen) 25 sec.; 3. Deyters (Hilversum) 26.3 sec Slalom dames: 1. Mevr. M. Stutterheim (Hilver sum) 30,8 sec.; 2. mej. R. van Bleyswijk Sombeek (Amsterdam) 30,8 sec. (na loting); 3. mej. Twijnstra (Bilthoven) 31.6 sec. Afstandwedstryden 5 K.M. heeren: 1. Jan Boon (Den Haag) 25 min. 15 sec.; 2. F. Deyters (Hilver sum) 26 min. 20 sec.; 3. E. F. Hekking (Nijmegen) 27 min. 10 sec. Afstandswedstrijd 5 K.M. dames: 1. Mej. R. L. Pais (Hilversum) 30 min. 56 sec.; 2. mevr. L. A van der Lee (Zeist) 32 min. 33 sec.; 3. mej. R. van Bleyswijk Sombeek (Amsterdam) 33 min. 28 sec. Kampioenschappen van Zwitserland Uit Bern- In het Berner Oberland zijn Zondag de Zwitsersche skikampioenschappen geëindigd In de combinatie, welke bestond uit een slalom, een afdalingswedstrijd, een afstandswedstrijd en een springwedstrijd, van de kleine schans, bezette Heinz von Allmen de eerste plaats; hij behaalde hiermede den titel van Zwitsersch kampioen 1940. In de duinen achter „Kraantje Lek" te Overveen, die er de laatste dagen een weinig Zwitsersch uitzien, had den Zondag ski-wedstrijden plaats. Eenige deelnemers in actie. Estafette in de Drunensche duinen. Zondagmiddag wei-den in de Drunensche duinen bij Udenhout voor dé tweede maal Skiwedstrijden georganiseerd, welke, evenals die van een week geleden, buitengewoon goed geslaagd zijn. Helaas begon het in de middaguren te regenen, doch van veel invloed op de gemaakte tijden bleek dit niet te zijn. Er stond uitsluitend een estafettewedstrijd op het programma, nl, over 3 maal 4 K.M., waaraan verscheidene ploegen deelnamen. De beste tijd werd gemaakt door Vught A. met 1 uur 8 min. 10 sec. De heer L. van Wagenberg leverde de beste persoonlijke verrichting met een tijd van 20 min. 4 sec. over 4 K.M.; mej. S. van Zinnicq Bergmann was de snelste dame met een tijd van 24 minuten 15 sec. Ski-jöring te Zandvoort afgelast. De door de Vereeniging voor Vreemdelingenver keer te Zandvoort uitgeschreven wedstrijden in ski joring moesten worden afgelast. In plaats van versche sneeuw, was er ij zei gekomen waardoor het traject absoluut voor deze sport ongeschikt was ge worden. Ook de sledevaart te Zandvoort kon Zondagmor gen niet plaats hebben. DE INTERNATIONALE SPORT- WEEK TE GARMISCH. Christl Cranz De internationale win tersportweek werd Zater dag te Garmisch voortgezet met de afdaling voor dames en heeren op het Kreuzeckjoch. De belang rijkste uitslagen luid: Afdaling dames: 1 Christl Cranz (D.) 4 min. 22 sec.; 2 Lisa Resch (D.) 4 min. 22 6 sec.; 3 Helga Goedl (D 4 min. 23 2 sec.: 4 H:lde Suse Gaertner (D.) 4 min. 53.4 sec.; 5 Beinhauer (Bohemen-Mo- ravië) 5 min. 3 2 sec Afdaling heeren: 1 Peppi Jennewein (D.) 4 min. 8.2 sec.: 2 Roman Woerndle (D.) 4 min. 14.2 sec.; 3 Willy Walch (D.) 4 min. 16 sec.: 4 Albert Pfeif fer (D.) 4 min. 17 sec.; 5 Chierroni (Italië) 4 min. 19 sec. Zaterdag werd het ijshockey-tournooi. dat in het kader van de internationale sportweek te Gar misch wordt gehouden, voortgezet met een ont moeting tussehen Bohemen-Moravië en Italië. Het protectoraat heeft dezen wedstrijd met 50 (10, 10. 30) gewonhen en plaatste zich voor den eindstrijd. De ijshockeywedstrijd tussehen Duit^chland en Hongarije is Zaterdagavond nog gespeeld. De Hon- gaarsche ploeg zegevierde met 32, waardoor zij Zondag in den eindstrijd tegen Bohemen-Moravië mocht uitkomen. De eindstrijd van het ijshockeytournooi tussehen Hongarije en Bohemen-Moravië heeft Zondag een zege voor het protectoraat gebracht. Bohemen-Mo ravië won met 60 (30, 10, 20). De deelnemers aan de slalom moesten een vrij moeilijke piste op de helling van den Gudiberg af leggen. Er waren 44 poortjes uitgezet: het hoogte verschil bedroeg ongeveer 180 meter. De winnaars der afdalingswedstrijden, Peppi Jennewein en Christl Cranz wisten ook op dit on derdeel de eerste plaats te bezetten, zöodat zij ook eersten werden in de combinatie. De uitslagen luiden: Slalom voor dames: 1 Christl Cranz (85.6 sec. en 77 sec.) 2 min. 42.6 sec.; 2 Hilde Suse Gaertner (82.5 sec. en 82.2 sec.) 2 min. 44.7 sec. Combinatie dames (afdaling en slalom): 1 Christl Cranz 11 min. 44.6 sec.; 2 Helga Goedl 11 min 54.9 sec.: 3 Lisa Resch 12 min 4 6 sec. Slalom heeren: 1 Peppi Jennewein f68.6 sec. en 68.2 sec. (2 min. 16.8 sec.): 2 Ale Pfeiffer (70 5 sec. en 66,7 sec.) 2 min. 17.2 sec.; 3 Willy Walch 69 sec. en 68.9 sec. (2 min. 17.9 sec.). Combinatie afdaling en slalom: 1 Jennewein 10 min. 39 8 sec.: 2 Walch 10 min. 47.7 ser 3 Pfeiffer 10 mir 48.1 sec., 4 Woerndle 10 min 50.2 sec. Het hoogtepunt van den dag was de springwed strijd op de groote schans. Tienduizend toeschou wers wormden de verrichtingen der springers bii Josef Weiier maakte schitterende sprongen van 75 en 77 Meter: dank zij ziin prachtigen stijl behaal de hij een totaal van 223.3 punten, waardoor hij zich als eerste plaatste vóór Toni Eisgruber. De uitslag van het sprinenummer luidt' I Josef Weiler 223 3 punten fsomngen van 75 77 meter); 2 Toni Eisgruber 223 punter- (76 en 77 meter): 3 Franz Maïr 222.7 punten i76 en 78 meter); 4 Gregor Hoell 221.8 punten (77 en 75 metes)» Berzins eerste. Op den tweeden dag van de internationale wed strijden in he( hardrijden op de schaats te Oslo vroor het 14 graden, een temperatuur, welke te laag was voor Langedijk en Koops. Laatstgenoem de, die te Hamar een verkoudheid had opgeloopen, voelde zich te Oslo niet veel beter; daarom startte hij niet op de 10.000 Metei-, zoodat hij niet voor de algemeene rangschikking in aanmerking kwam. Ook Langedijk was niet fit; zyn 1500 Meter reed hij buitengewoon goed. nl. in 2 min. 27,3 sec., pre cies denzelfden tijd, dien hij twee weken geleden in den wedstrijd Noorwegen-Rest van de wereld noteerde. Doch op de 10.000 meter wilde het niet vlotten; hij klaagde al spoedig over pijn in den rug, zoodat zijn tijd op dit nummer, n.b. zijn bes ten afstand, zeer slecht werd. Hij eindigde met meer dan 1 minuut achterstand op den winnaar als laatste. Maar de tijd van den winnaar. Erling Ha gen. was zeer goed. De Noor noteerde 17 min. 19 sec hetgeen een nieuw Noorsch record beteeken- de. Het spreekt wel vanzelf, dat de fraaie presta tie van Hagen veel bijval had bij de 3000 toeschou wers, die aanwezig waren. Een goede tijd werd ook gemaakt door Harry Haraldser. op de 1500 Meter: hij verbeterde met 2 min. 18 sec. het Noorsche record op dezen af stand. De beste gemiddelde prestatie over de vier af standen werd gemaakt door den Let Alfons Ber zins. Europeesch kampioen van het vorig jaar. Hij bezette in de eindrangschikking de eerste plaats, vóór den Noor Harry Haraldsen. zoodat Berzins zich officieus wereldkampioen kan noemen. Im mers. de wedstrijden van het afgeloopen week-, einde konden worden beschouwd als officieuze wereldkampioenschappen, daar de officieele wed strijden in verband met de politieke omstandig heden door de I.E.V. moesten worden afgelast Zooals gewoonlijk kwamen er ook nu enkele rij ders niet meer op de 10.000 Meter uit. Koops was hiertoe wel gedwongen, doch verder lieten Hans Engnestangen. Hodt, de Amerikaan Wallace, en Hansen verstek gaan. zoodat tenslotte maar 14 rij ders overbleven. De eindrangschikking werd: 1 Berzins 194.677 punten; 2 Haraldsen 195.135 pnt., 3 Mathisen 195.668 punten, 4 Johansen 196.833 pnt.. 5 Hagen 196.973 pnt, 6 Staksrud 197.798 pnt, 7 Wangberg 198.020 pnt 8 Martinsen 199.280 pnt., 9 El v ik en 200.332 pnt.. 10 Bite 201 012 pnt., 11 Tabacs 202.570 pnt, 12 Hedlund 204.012 pnt., 13 Langedijk 204.850 pnt., 14 Janson 205.833 pnt SCHAATSWEDSTRIJDEN VAN DE ZEEMEEUWEN. In verband met het 20-jarig bestaan van da voetbalyereeniging Zeemeeuwen werden Zaterdag middag op het terrein aan de Vondelstraat te Zand voort wedstrijden georganiseerd die in de annalen der vereeniging zeker als iets heel bijzonders zul len worden vastgelegd. Op het Zeemeeuwen terrein, dat sedert geruimen tijd in een ijsbaan is veranderd, werden nl schaatswedstrijden over 1000 M. gehouden voor inwoners van Zandvoort en voor militairen. Het iis verkeerde in uitstekende conditie en de tijden, die gemaakt werden, waren dan ook alles zins bevredigend. Na een zeer interessanten en spannenden strijd kwam J. Hennis, keeper van het eerste Zeemeeu wen-elftal, als eerste uit den strijd. Zijn tijd was 2 min. 15 1/10 sec., no. 2 werd D W. v. Alcooi in 2 min. 15 8/10 sec., 3 C. Koning in 2 min. 16 4/10, 4e Joh. v. Rongen in 2 min. 23 1/10 sec. Van de militairen werd P. Konings eerste in den mooien tijd van 1 min. 58 0.7 sec.; 2 R. v. d. Meer in 2 min. 7 0.8 sec.: 3e H. Walda in 2 min. 9 0.9 sec. Door de officieren van het escadron huzaren wa ren nog een paar extra prijzen beschikbaar ge steld voor de snelste huzaren. Deze prijzen werden zewonnen door wachtmeester Hoinck van Papen- drecht in 2 nv'n. 6 0.8 sec. en <Joor H. Vrijburg in 2 min. 21 0.7 sec. De hees en Blom en v. d. Ploeg reden buiten me- dedinsine mee; zij maakten een tijd van resp. 2 min 12 0 8 sec. en 2 min. 11 0 3 sec. Onmiddellijk na de wedstrijden werden door den voorzitter van Zeemeeuwen, den heer H. de Jong, de prijzen uitgereikt Luitenant Nieveld reikte met enkele aanmoedigende woorden de extra prijzen aan de snelste huzaren uit. De belangstelling voor deze wedstrijden van de zijde van het publiek was zeer groot. Aanwezig waren o.a. burgemeester de heer H. van Alphen en de commissaris van Politie, mr, Reyïnga. Wedstrijden in liet schoonrijden te Aalsmeer. Zondag zijn op de banen van de IJsclub Aals* meer nationale wedstrijden ;n het schoonrijlfcn voor heeren en paren gehouden Er waren vele in schrijvingen: het was jammer dat de regen meni- gen toeschouwer afgeschrikt heeft. De uitslagen luiden: Heeren: 1 J Kjiperuus (Aalkmaar), 2 A. Bak ker (Bussum), 3 C. Meeuivic (Hoofddorp). Paren: 1 mevr. Logcers-Boontjes (Huizen) en C. Meeuwig (Hoofddorn); 2 mevr Ekster (Zaan dijk) en A. Goethart (Zaandiik): 3 mevr. Kraak- Kroon (Amsterdam) en van Os (Driebergen). Kampioenschap schoonrijden van Nederland. Zaterdag zijn te Groningen wedstrijden om hef pioenschap van Nederland in het schoonrijden voor dames en heeren gehouden. Vele toeschouwers volgden den wedstrijd der 40 deelnemers (25 hee ren en 15 dames). Bij de dames won mevrouw Schoorl-Keetmani uit Barsingerhorn den titel vóór mevr. Stuurman- Van Vliet (Gouda). Bij de heeren zegevierde Timmerman uit Soha- gen; Lautenbach uit RoRtterdam werd tweede. Na de wedstrijden in het schoonrijden om het kampioenschap van Nederland voor dames en hee ren, zijn op de banen van de IJsvereeniging te Gro ningen nog wedstrijden voor paren verreden. Van de vijftien paren plaatsten mevr. SchoorlKeet man en Timmerman zich als eersten, vóór mevr. Blaauboer en Lautenbach. De uitslag van den wedstrijd voor paren luidt: 1. Mevr. E, Schoorl Keotman (Barsingerhorn)' en C P Timmerman 'Schagcn): 2. mevr. T. Blaauboer (Overveen) en Lautenbach (Rotterdam)J 3. mevr. M. Stuurman—Van Vliet en D. Stuurmarj (Gouda); 4. mevr. M. LoggersBoontjes (Huiaeafc' en C. Meeuwich (Hoofddorp). 7

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7