La Bêle Humaine Installatie COGHAC „AUTHEiVOQUE' 3 MEK De dooimisère. AGENDA. FRANS HALS Waal kruit nog niet. HEEMSTEDE OVERVEEN DINSDAG 6 FEBRUARI 1940 HA A RIE M'S DA'GBIAD Mr. W. M. Paardekooper Overman als Officier van Justitie Hedenmorgen is mr. W. M. Paardekooper Over man geïnstalleerd als Officier van Justitie bij de Haarlemsche Rechtbank. Behalve leden van de Rechtbank en van het Kantongerecht waren vele advocaten, politie-autoriteiten en deurwaarders aanwezig. Ook de onlangs afgetreden Officier, mr. L. H. Roeters van Lennep, woonde in gezelschap van mevrouw Paardekooper Overman en mevrouw Sikkel deze zitting bij. De subsituut-Officier van Justitie mr. N. J. G. Sikkel, las allereerst het Koninklijk besluit van de benoeming voor waarna de griffier mr. A. W. Ba ron Sloet overging tot de voorlezing van de acte van beëediging. Hierna verklaarde de president mr. G. Sluis mr. Paardekooper Overman als Officier geïnstalleerd. De president wenschte den Officier namens de ge- heele Rechtbank van harte geluk met zijn benoe ming. Het heeft de Rechtbank verheugd, zoo zeide mr. Sluis, dat u tot dit gewichtige ambt zijt ge roepen niet alleen omdat de samenwerking tus- schen de Rechtbank en u steeds zeer aangenaam is geweest, maar ook omdat wij van meening zijn, dat deze benoeming in het belang is van de Justitie. Ge zijt nu reeds zoo lang als substituut-Officier bij deze Rechtbank werkzaam geweest en steeds hebt ge in de prettigste verstandhouding met iedereen samengewerkt. Ik hoop, dat dit ook in de toekomst zoo mag zijn. Namens de bali sprak hierna de de ken der advocaten mr. dr. W. P. Vis, die naar vo ren bracht, dat mr. Paardekooper Overman steeds begrip heeft gehad voor het werk van zijn tegen standers van de groene tafel. Daarom vertrouwen wij, dat wij by u ook in uw nieuwe functie steeds een open gehoor zullen vinden voor de belangen der burgers voor wie wij optreden. De Officier beantwoordde hierna de sprekers en bracht eerst eerbiedigen dank aan H. M. de Ko ningin, die hem had benoemd en aan den minister van Justitie, die hem voor deze benoeming had voorgedragen. Ook allen, die zich op eenige wijze voor deze benoeming hebben geïnteresseerd bracht spreker dank. Ik ben zeer verheugd met deze benoeming, zei spr., ook al omdat ik wist dat het de Rechtbank niet onaangenaam zou zijn als ik in deze functie benoemd zou worden. In de 13j4 jaar dat ik thans bij deze Rechtbank bent u, meneer de president en de griffier de eeni- gen, die hier reeds waren toen ik kwam. De ande ren heb ik allen zien komen. Het zal mijn streven zijn ook in het vervolg zooveel mogelijk het con tact met ieder lid te bewaren. Tenslotte bedankte mr. Overman ook den deken der advocaten voor zijn waardeerende woorden. Ö.H,J,lan> NOC SLECHTS ENKELE DAGEN (TOT 11 FEBR. A.S.) GELDT ONZE BUITENGEWONE AANBIEDING: Ondanks verhoogde prijzen in Cognac en sierk gesiegen vrachtprijzen onze bekende 99 (raffia-verpakking) van f3.25 voor f 2.50 (Adv. Ingez Med.) De werkloosheid te Haarlem. Minder werkloozen dan de vorige week. Het aantal werkloozen te Haarlem bedraagt op het oogenblik 5219 en is dus, vergeleken bij de vorige week, met 62 gedaald. Het is nog 983 min der dan in dezelfde periode van 1939; 1350 minder dan in 1938; 1570 minder dan in 1937; 1809 minder dan in 1936 en 1012 minder dan in 1935. Het is 60 boven 1934, maar 597 beneden 1933 en 959 boven 1932. „Laërtes" door mist opgehouden. Bij de reederij „Oceaan" Is Maandagavond be richt ontvangen, dat het s.s. „Laertes" dat Za terdag nabij Dover op een mijn geloopen is er, op halve kracht is doorgevaren naar Londen door den mist in het Kanaal wordt opgehouden BENOEMING ONDERWIJZER LINNAEUSSCHOOL. Voor de benoeming van een onderwijzer aan de Linnaeusschool aan de Wilgenstraat te Haar lem hebben B. en W. bij den raad de volgende voordracht ingediend: 1. J. de Broe, 2. N. R. Bosch 3. J. F. Poen, allen te Haarlem. Het autobusvervoer. Voorstel van het raadslid J. A. Scholl. Het raadslid de heer J. A. Scholl heeft in den Haarlemschen raad het volgende voorstel inge diend: De Raad der gemeente Haarlem, overwegende dat het autobusvervoer binnen de gemeente ge schiedt door middel van intercommunale- en communale autobusdiensten; van oordeel, dat in de voorziening van het vervoer van personen door middel van deze diensten dringend verbetering behoort te worden gebracht, besluit' B. en W. uit te noodigen zoo noodig na verkregen medewerking of tusschenkomst van Regeering of Ged. Staten van Noord-Holland in overleg te treden met de gemeentebesturen van Bloe- mendaal en Heemstede en de directies van de Noord-Zuid-Holl. Tramweg Maatschappij te Haarlem en de N.V. Haarlemsche Brockway-Bus Maatschappij te Heemstede, ten einde te komen tot de oprichting van een gemengd bedrijf, met het doel het exploiteeren van de openbare mid delen van verkeer binnen de gemeenten Haar lem, Bloemendaal en Heemstede. Heden: DINSDAG 6 FEBRUARI Gemeentelijke Concertzaal: Vijfde Bach-concert, 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Dat komt er van!" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Goodbye mr. Chips" (geprolon geerd). 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Onderzeepatrouillc" en „Het meisje met de zeven bontmantels", 2 en 8.15 uur Rembrandt Theater: „Hoera! Ilc ben papa!" Op het tooneel: „Four Rhythm Aces", 2.30, 7 en 9.15 u Moviac: Nonstopprogramma. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en van 79 uur WOENSDAG 7 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Voordrachtavond leerlingen Muziekschool van Toonkunst, 7.15 uur. Koninginneweg 103: Jaarvergadering afd. Haar lem en Omstreken Ver. tot verb, van het lot der blinden, 7.30 uur. Wijkgebouw Ged. Oude Gracht 104: ledenverga dering Bureau van de HaarL Ver. voor Ziekenver pleging, 4 uur. Statenzaal, Prinsenhof: Vergadering van den ge meenteraad, 2 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend behalve Vrijdags, eiken werkdag van 3—5 en van 79 uur. De misère met de kolken is in Haarlem nog niet ten einde. Hier en daar gelukt het den werklieden de Ijslaag door te steken, doch lang niet overal hebben zij succes. Daar waar de plassen zich tot ware meren blijken te willen uitbreiden komt de rioolzuiger er aan te pas en zuigt het water op. Vandaag is men weer met man en macht aan het werk om de misère te verhelpen. De tramdiensten functionneerden hedenmorgen weer goed, hoewel gisteren nog verscheidene vertragingen ontston den doordat eenige wagens uitvielen. Smeltwater en riolen. Nu de dooi heeft aangehouden stelt men vanwege de Gemeente-Reiniging alles in het werk, de stra ten zoo spoedig mogelijk haar oude aanzien te her geven. Vanmorgen heeft men 325 losse arbeidofs in dienst gesteld en het spreekt vanzelf, dat het vaste personeel en al het beschikbare materiaal gemobili seerd is, om de verkeerswegen zoo vlug mogelijk (veer in staat van bruikbaarheid te brengen. Het groote probleem vormt het smeltwater, dat zich op de laagste gedeelten van straten en wegen verzamelt en daar door de riolen zou worden afge voerdals er niet heel wat rioolkolken bevroren bleken te zijn. Men moet dus beginnen, het ijs te verwijderen uit deze putten in de hoop, dat de verbinding met het riool tenminste door de vorst ongemoeid is gelaten. Want als ook daar ijs in zit. dan is goede raad duur. Daar kan men met de stoot ijzers niet bij en het eenige wat nog rest is, gelaten af te wachten, totdat ook hier de weg vrij is. Maar intussehen blijft de sneeuw smelten en het water vormt hier en daar alleraardigste meertjes, die, als ze ten slotte buiten hun oevers treden, wel eens kleine of groote perikelen teweeg kunnen brengen. Dan komen de „kolkenzuigers" op 't appèl, het water wordt in een wagen van de Gemeente- reiniging verzameld en eenigen tijd is de nood dan weer geweken. Op deze wijze is men tot gister avond 1 uur bezig geweest. Als het nu maar blijft dooien kan het zoolang niet meer duren, of de gootjes, ook de gemeente-gootjes, zullen weer loo- pen dat het een lieve lust is. De binnenstad is vrijwel sneeuwvrij, wat nu niet bepaald van de buitenwijken kan worden gezegd. Daar bedekt de sneeuw nog de straten, beter gezegd: de halfbevroren, half gedooide sneeuwbrij, die het verkeer nog leelijk belemmert. Opruimen? Het is te veel. Die honderduidenden kubieke metei's kan men bezwaarlijk opscheppen en met karretjes ver voeren. De natuur zelf moet hier assisteeren en dat doet ze gelukkig sinds Zondagmorgen braaf. De R ij k s w e g e n in de omgeving van Haarlem verkeeren in het algemeen in zoo'n staat dat nor maal verkeer mogelijk is. Door de sneeuwdammen worden greppels gegraven, waarlangs het overtol lige water kan afvoeren. In Heemstede is een 50-tal werkloozen aan het werk om de rioolkolken stuk te stooten. De Binnenweg, waar de tram gisteren last onder vond van het vele water, is thans practisch water- vrij gemaakt. Ook de andere hoofdwegen, de Hee- renweg en de Zandvoortsche laan zijn in zoodani- gen toestanad gebracht dat het verkeer erover normaal voortgang kan vinden. Tot gisteravond laat is doorgewerkt aan het vrij maken der rioolkolken, want sommige plaatsen, die men des morgens had behandeld, geraakten later weer in ongereede. Men schat, dat deze winterperiode de gemeente Heemstede ongeveer f 8000 gekost heeft voor de uitvoering van maatregelen tegen den overlast van Koning Winter. Ook in Bloemendaal wordt alle moeite ge daan om de kolken uit den greep van den winter te bevrijden. Wanneer het niet gelukt om het ijs weg te steken wordt er pekel op getrooid, en dan zit er niets anders op dan later nog eens terug te komen en te zien of het zout dan zijn werk heeft gedaan, Ook in deze gemeente wordt het water hier en daar door den rioolzuiger verwijderd. De uitgestrektheid der gemeente vormt voor de bestrijding van de dooimisère natuurlijk een moeilijke omstandigheid. De dooi heeft het verkeer in Zandvoort danig in de war gestuurd. Zoodra de dikke sneeuw laag op de straten wat week was geworden konden auto's slechts met de grootste voorzichtigheid rijden. Doordat de wielen in de laag wegzakten luisterden de wagens niet meer naar het stuur. Voor verschillende leveranciers: melkboeren, bak kers, slagers is de Maandag een dag geworden, die ze niet gauw zullen vergeten. De slee. die de laatste weken zulke uitstekende diensten bewees, kon niet meer gebruikt worden. De fiets-met-mand was heelemaal niet bruikbaar, terwijl een kar of wagen door de sneeuw, die op den rijweg nog niet geheel tot brij was geworden, niet vooruit was te krijgen. Daar de rioolputten allen dichtgevroren waren kon het smeltwater niet weg, waardoor verschil lende laag gelegen gedeelten onder water kwamen te staan. De dienst van Publieke Werken doet al het mogelijke om de rioolputten open te krijgen en met succes Zwanen in de zcc. Maandag zwom een groep van drie en twintig helder witte zwanen in de zee bij Zandvoort, zoo dicht onder de kust, dat de donker gekleui'de sna vels duidelijk zichtbaar waren tegen het wit van de veren. Toen er zich op het strand te veel toeschouwers verzamelden verwijderden zij zich wat verder zee waarts, doch niet zoo ver, of ze waren in den mist nog duidelijk zichtbaar. Ook in den winter van 28 op 29 vertoonden zich eens een tweetal zwanen in de zee bij Zandvoort. Dit waren toen exemplaren, die uit de stads grachten van een onzer groote steden waren afge dwaald. De groote groep, die Maandag een bezoek aan de badplaats bracht, was waarschijnlijk af komstig uit het hooge Noorden, Waterpoelen in de Haarlemmermeer De zoo snel ingevallen dooi heeft de Haarlem- mermeersche wegen een geheel ander aanzien gegeven. De spiegelgladde ijsbanen waren ver anderd in waterpoelen. Zelfs de Rijksweg, die steeds de minste hinder had van sneeuw of glad heid door de aanhoudende zorg van de wegen- ploeg, die den weg steeds berijdbaar hield, stond vrijwel geheel blank. Passeerende auto's zagen er vreeselijk bespat uit. Door enkele geulen door de sneeuw te maken over het rijwielpad naar de parallel loopende vaart werd dit sneeuwwater weggevoerd. Gistermorgen waren de rijwielpaden en polder wegen nog spiegelglad, doch in den middag was een groot deel van het ijs en de sneeuw gesmolten. De polderwegen werden daardoor ook voor den fletser berijdbaar de rijwielpaden waren gelijk één watermassa. In Hoofddorp en andere deelen van de gemeen te werkten arbeiders druk aan de opruiming en deden goed werk door de rioleerlng weer open te maken. De putjes waren grootendeels nog bevro ren, doch in den avond waren in het dorp reeds groote watermassa's afgevoerd. Door den vrij dichten mist had het autover keer veel hinder en kon slechts in matig tempo voortgang vinden. Het autobusverkeer onder vond nog veel stagnatie en onderhield haar diensten zeer onregelmatig. Verwachting geldig van hedenavond tot mor renavond ongeveer 19 uur: Meest zwakke oostelijke tot zuidoostelijke wind. Betrokken tot zwaar bewolkt. Aan vankelijk met mist. Waarschijnlijk in het zuiden nog een weinig regen, weinig of geen neerslag in het noorden. In het noorden lichte vorst tot temperatuur om het vries punt. Matige tot lichte dooi in het zuiden en midden. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren F 33 Laagste hedennacht F 34 Hoogste heden F 36 In het oosten en zuiden houden de stijgingen van den luchtdruk aan. Een continentaal gebied van hoagen luchtdruk van enorme uitgestrektheid bedekt thans het geheele vasteland met Scandina vië en het Middellandsche Zeegebied en reikt tot het Iberisch schiereiland. Maxima van omstreeks 1028 mbar liggen over Zweden en Polen, van 1025 mbar en 1020 mbar in den Balkan en in Spanje, De vorstlijn loopt nog steeds ten zuiden van Fries land en Drente en blijft oostelijk van den Rijn. Het gebied van strenge vorst in het noordoosten laat het Oostzeegebied juist vrij doch omvat De nemarken. Langs de kusten van Portugal en in Westelijk Middellandsche Zeegebied blijft het weer zeer zacht. De zware regens der laatste da gen hielden aldaar op. Een breed overgangsgebied met- mist en zwakke winden vormt de scheiding tusschen het conti nentale weer en dat der Oceaandepressie in het westen. Het diepe centrum met luchtdrukwaarden van omstreeks 970 mbar blijft op zeer verren afstand en schijnt vrijwel stationnair te liggen bij de Zuidpunt van Groenland. De strooming uit het zuiden langs de westzijde der depressie brengt bij voortduring warme luchtmassa's naar het weste lijk deel der Poolzee en tempert de vorst op de oostkust van Groenland. Stand van gisteren 755 m.M. Stand van hedenmorgen 10 uur 762 m.M. Neiging- Vooruit. BAROMETERSTAND Opgave van CAREL v. HUIZEN. Opticien. KI. Houtstraat 13. Tel. 14112. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS. Politie 11850. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged Oude Gracht 14141. Brandweer 15333. „HET DIERLIJKE IN DEN MENS". EMILE ZOLA'S MEESTERWERK VERFILMD DOOR JEAN RENOIR MET JEAN CABSN en SIMONE SIMON (Adv. Ingez. Med.) Ook de was niet onrustbarend. Zondag is het ijs van de Moezel over een afstand van 90 K.M. los geraakt en een Rijn afgedreven. Het is bij Wezel aangekomen en heeft zich daar bij het vaste ijs aangesloten. De toestand ontwikkelt zich regelmatig en gun stiger dan verwacht werd. Dusseldorf en Ruhrort melden hedenmorgen een was van resp. 97 en 108 c.M. Wezel zelf geeft een was op van 7 c.M. De mogelijkheid, dat het ijs beneden Wezel en ook op de Nederlandsche Rijntakken heden los komt, blijft echter bestaan. Het ijs op óe Waal is ook nog niet in beweging gekomen; tusschen Lobith en Gorkum zit de rivier •nog vast. Het water stijgt wel; ongeveer met drie centi meter per uur. De standen bij Lobith en Nijmegen bedroegen vanmorgen respectievelijk 13.95 en 10.40 meter. Gisteren waren deze standen: 13.55 en 10.21 meter. De kans, dat vandaag het ijs gaat kruien wordt evenwel niet uitgesloten geacht. In verband hier mede zijn de eigenaars van schepen, welke thans in het ijs liggen, gewaarschuwd. Bij Gorkum is men reeds eenigen tijd bezig met ijsbrekers het ijs te breken. De directie van den Rijkswaterstaat te Nijmegen deelde ons vanmorgen mede, dat verwacht wordt, dat de afvoer van het ijs uit de rivier zeer gelei delijk zal verloopen. Het zal in hoofdzaak een kwestie van afwachten zijn. Alle maatregelen die getroffen konden worden, zijn reeds getroffen. Het Ijs in kanalen en rivieren. De ijstoestand en bevaarbaarheid van de Wad denzee is vandaag wegens slecht zicht niet te be- oordeelen bij Harlingen, Kornwerderzand, Den Oever en Den Helder, evenals het IJselmeer bij Harderwijk. Ook de toestand van de Oude Maas beneden Mnllegat bij Dordrecht en van het 'Zijpe bij Bruinisse kan dientengevolge niet worden vast gesteld. Op het Mallegat en op de Oude Maas bo ven Mallegat is de scheepvaart voor stoom, en motorschepen niet belemmerd, doch de zeilvaart ondervindt er hinder. De toestand is hier echter veranderlijk. De toestand bij Werkendam op de Nieuwe Merwede is eenigszins verbeterd. Was Za terdag de rivier slechts met speciaal voor de vaart door ijs gebouwde schepen bevaarbaar, heden is weer gewone scheepvaart mogelijk, doch slechts met krachtige schepen. Hetzelfde geldt voor het Hollandsch Diep bij Willemstad. Bij den Moerdijk is de scheepvaart-mogelijkheid van dit water we gens slecht zicht niet te beoordeelen. Het breken van het ijs op de Waal is heden reeds gevorderd tot drie kilometer beneden Zaltbommel; men zet het breken voort. Op Boven- en Nieuwe Merwede bevindt zich voor ongeveer de helft der rivier drijsijs. doch de rivier is plaatselijk blank. De vaar-toestand van de Kil is niet veranderd en de Noord is, evenals Zaterdag, open. De houding van België. De voorzitter van de Belgische Kamer. Van Cauwelaert, heeft als spreker op een politieke bijeenkomst gewezen op de nauwe banden tus schen België en Nederland, ondanks het ontbre ken van een bondgenootschap. Hij ontkende dat de Belgische neutraliteit een beletsel zou vor men voor een verandering van standpunt, in dien Nederland door een vreemde mogendheid zou worden overvallen. België heeft in het huidige conflict zijn neutra liteit verkondigd, doch het is niet gebonden als het conflict zich uitbreidt. Dit bewijst echter dat België vastbesloten is te vermijden dat het in den oorlog wordt betrokken, indien dit niet beslist noodzakelijk is voor zijn eigen veiligheid. Een onderhoud niet generaal Winkelman. De Tel. heeft een onderhoud met den nieuwen opperbevelhebber, generaal H. G. Winkelman, gehad. Hierbij werd ook de vraag gesteld of de generaal in zijn nieuwe functie veel met O. en O. te doen zou krijgen. Inderdaad. aldus generaal Winkelman, Daar zal ik speciaal mee te maken hebben. O. en O. is voor onze militairen beslist noodzakelijk vooral voor de menschen in de kleine kantonne- menteh. Met vreugde liet de opperbevelhebber zich uit over alles, dat te dien aanzien reeds bereikt is. De moeite, die velen zich getroosten om den mili tairen ontspanningsavonden te geven, verdient allen lof. In dit verband noemde generaal Win kelman de benoeming van kapitein Lotsy een zeer gelukkige keuze, omdat vooral in de rich ting van de lichamelijke ontwikkeling onzer mi litairen nog veel bereikt kan worden. Ten op zichte van de lichamelijke oefening, aldus de op perbevelhebber, staan wij in ons land nog wel ten achter bij andere landen. Het is dus van veel belang, dat naast de ontspanningsavonden ook in dien zin veel gedaan wordt. Ook de reli gieuze opvoeding der militairen is een belang rijke factor. In dat opzicht wordt in ons land gedaan wat mogelijk is, en dat is verheugend. Over de militaire positie van ons land kon de opperbevelhebber zich uit den aard der zaak niet uitlaten. Wij zullen ons best doen, aldus ge neraal Winkelman. De opdracht, die mij gege ven is, is moeilijk, maar wij zijn soldaat en dan doe je je plicht. De bestrating. Welke wegen en straten herbestraat worden. De Dienst van Openbare Werken heeft be sloten tot de herbestrating in den loop van 1940 van de volgende straten: Zandvoortschelaan, Laan van Rozenburg, Crayenestersingel, Jos. LsraeLsplein, Meindert Hobbemastraat, Rem- brandtlaan, J. C. v. Oostzanenlaan, Postlaan, Hendrik de Keyzerlaan, Wipperplein, Van Mer- lenlaan, Valkenburgerplein, Voorweg, Javalaan, Bankastraat, Sumatrastraat, Bronsteeweg (ge deeltelijk) Cloosterweg en Leidschevaartweg. AANRIJDING OP DE JULIANALAAN.. Bij het passeeren van een stilstaande auto had Maandag op de Julianalaan een botsing plaats tus schen een bus van de N.Z.H.T.M. en een auto. Belde bestuurders reden met een kalmen gang. De auto's slipten evenwel toch bij het remmen. Zij werden beide licht beschadigd. NOODLOTTIGE VAL. Maandagmiddag half twee waren in de omgeving van het Stoopplein eenige jongens aan het sneeuw ballen gooien naar een stilstaande auto. De bestuur der van de auto, de heer W. uit Aerdenhout, waar schuwde de jongens, hiermede op te houden doch het gevolg was dat de auto opnieuw werd gebom bardeerd. De bestuurder maakte zich hierover boos en ging de jongens achterna. Een van hen, B. uit Overveen, kreeg hij te pakken. Hierbij viel de jon gen en brak een been. Hij werd door dokter Sorgdrager verbonden en met een ziekenauto naar het Diaconessenhuis te Haarlem overgebracht. De politie stelt een onderzoek in. NED. TAFELTENNISBOND. TAFELTENNIS. Afdeelïng Haarlem. Secretariaat: Kijkduinstraat 39. Wcdstrijduitslagen 29 Januari—2 Februari- Eerste klasse: H.T.T.C. 1Barna 1 73 T. O. G. 3— T. O. G. 1 1q T. O. G. 2—Shit 1 55 Tweede klasse A: L.U.T.O. 2Rozenprieel 1 4r Barna 1 d—H.T.T.C. 2 4_6 T.O.G. 5—Shot 5 8_2 Tweede klasse B: Barna 2Shit 5 32 Heemstede 2—H. T. T. C. 1 d 3—7 Derde klasse A: Barna 3d—Allard's Oog 1 4_6 Oosterkwartier 1—Rabenhaupt 1 uitgesteld. Shot 6—Meerlebosch l 19 Derde klasse B: Rabenhaupt 2—Meerlebosch 2 2—8 Rozenprieel 4Rozenprieel 3 55 Allard's Oog 2—T.O.G. 2 d 5—5 Oosterkwartier 3—Meerlebosch 3 10—0 Derde klasse C: II. T. T. C. 3Oosterkwartier 1 37 L.U.T.O. 1—T.O.G. 1 55 Programma 5 tot en het 9 Februari 1940. Eerste klasse: 5 Febr. H.T.T.C. l—Shot 1 7 30 uur. 6 Febr: T.O.G. 2—L. U. T. O. 1. 7.30 uur en 7 Febr. Heemstede 1—T.O.G. 2, 7.30 uur. Tweede klasse A: 5 Febr. H.T.T.C. 2—Shot 3, 7.30 uur, 6 Febr. Barna 1 dRozenprieel 1, 7 uur, 6 Febr. T.O.G. 5—L.U.T.O. 2, 7.30 uur en 9 Febr. Shot 3—Rozenprieel 1, 7.45 uur. Tweede kl. B: 5 Febr. H.T.T.C. 3-Barna 2, 7.30 u 6 Febr. T.O.G. 4-Shot 4. 7.30 uur en 9 Febr'. Shot 5Heemstede 2, 7.45 uur. Derde klasse A: 6 Febr. Barna 3 d—Raben haupt 1, 7 uur, 7 Febr. Rabenhaupt 1—Shot 6 8 uur, 9 Febr. Oosterkwartier 1—Allard's Oog 1. 8 uur en 9 Febr. Oosterkwartier 2—Barna 3 d.. 8 uur. Derder klasse B: 7 Febr. Meerlebosch 2— T.O.G. 2d, 7.30 uur, 7 Febr. Rabenhaupt 2Ro zenprieel 4, 8 uur en 8 Febr. Rozenprieel 3—Oos terkwartier 3, 7.30 uur. Derder klasse C: 5 Febr. L.U.T.O. 1H.T.T.C. 7 uur, 6 Febr. Barna 2T.O.G. 1, 7 uur en 1 Febr Heemstede 1—H.T.T.C. 3 uitgesteld. DAMMEN. HAARLEMSCHE DAMCLUB „KIJK UIT". Gespeeld voor de derde klas competitie distric Noord-BollandKijk Uit 3Oosterkwartier 3 10—10. Onderlinge competitie eerste tiental: H. v. c LindenW. van Leuffen 11; J. Ie Noble Kraaijenhage afgebr. Tweede tiental: HeemskerkN. Blijswijk 2I FINALE WEDSTRIJD OM DEN MEESTERTITEL 1939. De finale van den wedstrijd om den meester titel 1939 van den Ned. Dambond is geëindigd. De titel werd gewonnen door J. M. Bom, li< van de Haagsche Damvereeniging D.I.O. De eindstand van deze finale luidt als volgt 1. J. M. Bom Cs-Gravenhage) 9 pnt.; 2, en 3. J Druyf Jr. (Amsterdam) en Ph. Idzerda (Rot terdam) elk 7 punten, 4. Joh. van Dijk (Hilver sum) 1 pnt. 482ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 14de lijst Trekking van Dinsdag 6 Februari 1940 Hooge Prijzen f 1000.— 1779 13371 18878 19520 f 400.— 9177 11374 21609 f 200.— 3692 5116 6315 11300 13557 138G8 f 100.— 4008 5898 8926 10679 10762 10768 11195 12651 13544 13785 15509 15950 16225 18923 19231 21764 Prijzen van 70. 1028 1074 1159 1200 1334 1410 1491 150» 1639 1702 1774 1805 1885 1962 1970 2056 2306 2331 2581 2638 2657 2747 2761 2885 2947. 2961 2971 3065 3144 3151 3194 3245 3327 3329 3423 3600 3693 3776 3833 3869 3882 3909 3912 3976 3990 4015 4090 4110 4185 4358 4868 4924 5398 5429 5466 5471 5503 5776 5788 5798 5930 6073 6119 6128 6129 6185 6217 6260 6327 6354 6384 6425 6504 6505 6527 6558 6653 6692 6743 6811 6829 6833 6941 6959 7074 7371 7447 7663 7680 7836 7881 7S86 8088 8138 8257 8353 8399 8443 8481 8746 8877 9039 6070 910< 9207 9260 9429 9480 9482 9683 9732 974t 9753 9762 9902 9929 9978 9979 10173 10177 10217 10231 10382 10403 10511 11019 11101 11123 11216 11291 11339 11430 11518 11553 11698 11809 11843 12026 12068 12124 12144 12204 12221 12231 12278 12370 12386 12538 12693 12796 12934 13062 13129 13170 13252 13381 13387 13468 13552 13687 13893 13956 13966 14010 14076 14092 14191 14195 14217 14230 14433 14525 14641 14831 14357 14876 14921 14959 14995 15071 15160 15137 15205 15256 15276 15300 15331 15409 15422 15426 15567 15635 15717 15718 15806 15960 16009 16154 16319 16322 16441 16822 16947 17056 17136 17155 17212 17295 17424 17449 17539 17694 17712 17753 17779 17806 17924 17982 18129 18345 18422 18456 18486 18627 18642 18654 18726 18899 18928 19043 19081 19342 19351 19548 19555 19612 19616 19795 19925 19943 19973 20010 20037 20056 20166 20207 20281 20448 20675 20722 20773 21053 21113 21227 21286 21300 21336 21360 21459 21565 21606 21608 21636 21652 21735 21774 21809 21861 21883 21902 21966 Nieten 1072 1101 1161 1190 1211 1285 1294 1328 1344 1354 1409 1438 1459 1464 1437 1502 1531 1537 1567 1575 1595 1596 1642 1670 1685 1748 1763 1771 1799 1344 1854 1975 2039 2102 2109 2176 2236 2259 2270 2284 2315 2334 2339 2345 2349 2369 2385 2449 2457 2470 2509 2510 2539 2546 2580 2622 2649 2651 2662 2689 2693 2720 2746 2753 2756 2758 2771 2813 2857 2893 2895 2926 2928 2970 2989 3000 3062 3153 3162 3169 3204 3220 3234 3240 3253 3257 3268 3274 3292 3306 3356 3370 3416 3456 3467 3498 3507 3558 3561 3574 3579 3592 3594 3640 3700 3704 3714 3748 3756 3821 3899 3Ü19 3920 3981 4013 4125 4149 4209 4367 4387 4397 4436 4475 4478 4494 4525 4568 4583 4608 4614 4672 4686 4694 4704 47G6 4775 4783 4804 4831 4845 4866 4893 4944 4976 5017 5022 5023 5067 5110 5115 5129 5133 5181 5186 5193 5212 5236 5242 5299 5301 5325 5351 5354 5379 5393 5425 5526 5529 5531 5552 5558 5570 5614 5683 5748 5800 5834 5841 5919 5923 5949 5974 5988 6020 6057 6105 6186 6213 6214 6224 6226 6287 6348 6410 6465 6491 6498 6511 6560 6572 6662 6671 6735 6846 6898 6956 7083 7087 7113 7170 7205 7268 7286 7317 7323 7367 7423 7426 7501 7666 7749 7801 7819 7931 7951 7974 7999 8003 8010 8027 8056 8072 8155 8227 8231 8255 8326 8358 8360 8372 8454 8457 8461 8480 8534 8652 8730 8784 8806 8818 8854 3872 8896 8936 9000 9017 9027 9029 9061 9098 9126 9158 9163 9231 9242 9280 9331 9364 9406 9409 9435 9458 9498 9629 9639 9649 9718 9749 9867 9887 9960 10030 10034 10151 10232 10280 10306 10321 10379 10411 10463 10469 10473 10510 10606 10638 10646 10669 10735 10840 10849 10867 10924 10948 10963 10982 11013 11015 11016 11023 11034 11048 11060 11070 11110 11148 11177 11210 11242 11323 11380 11402 11428 11465 11492 11551 11552 11555 11599 11615 11621 11699 11706 11729 11785 11872 11928 11940 12001 12094 12107 12129 12153 12170 12247 12250 12261 12298 12313 12342 12360 12361 12367 12411 12419 12483 12511 12512 12585 12624 12628 12662 12688 12706 12726 12790 12804 12812 12821 12833 12836 12837 12898 12991 12920 12929 12964 13035 13078 13082 13118 13131 13136 13176 13208 13212 13267 13285 13300 13315 13328 13347 13377 13393 13427 13440 13446 13455 13474 13478 13537 13583 13584 13642 13694 13764 13317 13822 13841 13884 13925 13930 13931 13964 13999 14022 14052 14063 14097 14104 14135 14199 14276 14292 14299 14373 14388 14419 1444S 14462 14471 14487 14545 14555 14569 14585 14609 14634 14647 14651 14716 14765 14843 14872 14838 14892 14928 14998 15003 15036 15039 15045 15069 15074 15076 15031 15103 15130 15135 15143 15146 15176 15197 15218 15301 15350 15412 15443 15473 15476 15478 15507 15570 15577 •15617 15642 15677 15689 15698 15727 15740 15797 15824 15863 15869 15884 15906 15915 15921 15941 15962 15965 16040 16103 16167 16176 16188 16242 16276 16311 16335 16344 16414 16417 16434 16456 16537 16560 16577 16631 16634 16645 16G67 16677 16708 16709 16777 16788 16924 17037 17127 17128 17205 17287 17429 17502 17552 17564 17568 17593 17595 17629 17683 17G88 17695 17805 17811 17813 17873 17892 17893 17929 17940 17936 17988 17989 17993 18029 18068 18090 18115 18119 18132 18135 18144 18150 18181 13202 18209 18280 18331 18342 18318 18363 18370 18420 18426 18437 18441 1844G 18454 18471 18550 18556 18572 18591 18633 18634 18638 18721 18737 18746 1S797 18805 18313 18816 18838 18339 18867 18929 18935 18958 18986 19042 19095 19118 19158 19246 19286 19294 19320 19366 19367 19469 19500 19505 19517 19523 19525 19546 19561 19641 19667 19717 19743 19784 19818 19858 19867 19878 19909 19913 19923 19951 19963 19965 19979 19980 19988 19990 19899 20044 20093 20113 20123 20137 20143 20154 20162 20164 20181 20197 20227 20237 20288 20341 2036B 20377 20411 20417 20419 2C4P9 20515 20554 20569 20578 20641 20673 20691 20703 20730 20732 20765 20826 20854 20903 20912 20949 20962 21011 21012 21066 21109 21119 21198 21235 21236 21293 21305 21348 21436 21455 21579 21530 21708 21724 21728 21733 21744 21791 21819 21850 21880 21886 21952 Verbeteringen 5e klasse, 13e lijst; 6149 m a. ,6146 7262 m. z. 7264.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2