Wol Wol Jiaan- In Finland N DOOF: verlichting GRATIS Van den Vrede naar den Oorlog! Een bewind van nationale eenheid in Zwitserland? De kwestie van de toetreding der Socialisten. Aank. Winkelbediende Te huur étagewoning IE HUUR GEVRAAGD H. Broekhuizen H. J. v. d. Meer 69 CENT 59 CENT 59 CENT 98 CENT 49 CENT 59 CENT 59 CENT 59 CENT TROMMELEN'S SCHOENENHANDEE HOE HEET IK? WAAR ZOO? .S.V. DE LANDBOUWBANK TE UTRECHT VRIJDAG 9 FEBRUARI 1940 H A 'A R L' E M'S D A GEE A D" T3 Per vliegtuig van Stockholm naar de Finsche stad Vasa (Van onzen bijzonderen medewerker). VASA, 31 Januari. Wonderlijk, wonderlijk was die reis uit den vrede naar den oorlog! Van ochtend, toen boven Stockholm de zon doorbrak rolde een bus van de ABA zes passagiers voor j het Finsche stadje Vasa naar het vliegveld Bromma: een Finsche professor, een Finsche dokter, een Finsche mecanicien, twee Zweed- sche verpleegsters, die naar een van de fronten trekken, en mij. De stille buitenwijken van Stockholm met hun tien- en twaalf-verdieping- I flatgebouwen lagen al gauw achter ons: het vliegveld ligt hoogstens 20 minuten rijden van het centrum van Stockholm. Om half negen draaiden de drie motoren van het Junker toestel, waarmee de Zweden een dagelijkse he venbinding via Sundsvall met Vasa onderhouden. Een signaal wij starten naar Finland. In de diepte zien wij honderden eilanden en eilandjes, die als wachters liggen voor de kust van Zweden. Een uur later komt Sundsvall al in zicht. De machine landt vlot op het keiharde sneeuwveld en in een houten cantine wacht ons warme koffie met „kaker"-koekjes van allerlei formaat en smaak, waarin Scandinavië uniek is. Eerst nu beginnen wij iets van den nog verren oorlog te merken: er wordt met Vasa getelefoneerd om te vernemen of wij zullen kunnen landen. Het antwoord luidt, dat wij 10.40 dat is de normale vertrektijd kunnen opstijgen: wij zullen dan om rond één uur in Vasa landen, want de Fin sche klokken wijzen een uur later dan de Zweedsche; die op hun beurt bij de Nederland- sche veertig minuten vóór zijn. Ik leef dus 100 minuten later dan mijn landgenooten. Tien uur veertig: weer draaien de motoren. Nu gaan wij recht op den oorlog aan. De Both- nische golf onder ons is dichtgevroren. Lage wit te wolken liggen als dekens van watten op het .'grillig volgeteekende ijs. De zon schijnt warm in De Raaclhuisdebatten te Amsterdam duren voort. 1 Op den tweeden dag van de debatten over het nieuwe raadhuis in de hoofdstad diende de heer Sneevliet een desbetreffend voorstel in tot den bouw van 2500 arbeiderswoningen, omdat de wo ningnood en werkloosheid groot zijn en omdat de voorbereiding voor het nieuwe stadhuis geen be vredigend resultaat heeft opgeleverd. De heer Bennink Bolt (s.d.) verklaart, dat ook hij het voorstel-Boissevain zal steunen, waarin nader onderzoek wordt aanbevolen. Prof. Woltjer (a.r.) merkte op, dat men de moei lijkheden niet moet overdrijven. Uitstel beteekent verantwoordelijkheid, welke niet kleiner is dan wan neer* de raad een besluit zou nemen. Waarin zit nu de moeilijkheid? de raad en B. en W. moeten nu eenzelfden weg volgen, welke te bewandelen is en welke naar een goed einde voert. Drie dingen zijn van belang. Wij moeten doorwerken onder welke omstandigheden dan ook. De hoofdzaak is dat er een stadhuis moet komen. Een tweede punt is de in achtneming van de continuïteit. Dit is noodzakelijk. Een raad mag zijn eigen zin niet doen. Toch is de raad vrij en vooral in het kiezen van projecten. Over de vraag of er gebouwd moet woi-den, mag r.iet meer worden getwist. Dit is een uitgemaakte zaak. In de derde plaats is de raad niet deskundig. Men moet bestuurskwaliteiten en deskundigheid niet ver- warren. Na een uitvoerig betoog betreffende het terrein en aangaande de opmerkingen van andere spreker komt spr. dan tot de conclusie, dat hij met het voorstel van B. en W. kan meegaan met de uitbrei ding, dat ook andere plannen aan een onderzoek moeten worden onderworpen. De heer Van de Velde (s.d.) heeft wel vele be zwaren tegen het voorstel van B. en W. doch deze zijn niet van dien a.ard, dat hij niet geneigd zou zijn het voorstel te steunen. Hierna kwam de wethouder van Publieke Wer ken, de heer Boissevain, aan het woord. Spr. ging na op welke wijze men tot den huidigen toestand is gekomen. Uit dit overzicht blijkt, dat B. en W. niet anders hebben kunnen handelen, dan zij deden. Men kan moeilijk B. en W. verwijten," 'dat de prijsvraag geen resultaten heeft opgeleverd. De rooilijn is volkomen vrij: de architecten kun nen op het terrein Frederiksplein ontwerpen zoo als zij willen. Amsterdam heeft voor de bouwsom f 10.000.000 ontvangen. Hiervan zou het raadhuis zeer goed kunnen worden gebouwd en ingericht De raad echter meende, dat ook dit een begrenzing van de vrijheid der architecten beteekende. Geen der vier gepremieerde plannen blijft binnen dit bedrag. De wijze van bouwen verschilt zooveel, dat men moeilijk over de bouwsom kan spreken. Dit zal later met den dienst van Publieke Werken moeten worden uitgemaakt. Dit is het standpunt van de meerderheid in het (college van B. en W. Wethouder Boissevain zette vervolgens zijn eigen meening uiteen en verdedigde zijn voorstel. De opzet van de prijsvraag was die voor een ideeën- prijsvraag, waarna eenige architecten voor een be sloten prijsvraag zouden worden uitgenoodigd. Van dien opzet is niets gekomen. Dat spr. den dienst van P. W. wil onderbrengen in het nieuwe raadhuis, is een gevolg van de er varing van sprekers wethouderschap. Spr. verzocht den raad wel in acht te willen ne men, dat het hier gaat om een volkomen onper soonlijke zaak. Allerlei oplossingen zijn onder zocht, doch geen enkele is aanvaardbaar. Het nieuwe raadhuis moet doelmatig zijn en niet hin ken op twee gedachten. Burgemeester de Vlugt merkt op, dat de stad huiskwestie geheel is uit-gedebatteerd. Er zijn geen nieuwe gezichtspunten geopend. Het is een ontzaglijk zwaar werk, doch de burgemeester zal het werk gaarne voortzetten. Spr. dankte voor <>e woorden van waardeering. Hij dankte de leden van de jury en allen, die zich met de kwestie van het nieuwe raadhuis hebben bezig ge houden. Spr. kan zich voorstellen, dat sommige raads leden de resultaten van de prijsvraag teleurstel lend vonden. Doch het is uitgesloten, dat na korten tijd werken een volkomen gaaf ontwerp ontstaat. Dat moet groeien. Aangaande het aantal architecten, in de voor dracht genoemd zeide spr. dat de jury dezen weg had aangewezen. Er waren leden van het college, die aan het ontwerp van prof. Lansdorp de voorkeur gaven. Toch zijn slechts twee architec ten-combinaties uitgenoodigd, - omdat de jury aldus adviseerde. Wil de raad daarin verandering brengen, wel nu: de raad heeft de volle vrijheid prof. Lans dorp aan de twee combinaties toe te voegen als derde ontwerper. Spr. zal zich hiertegen niet verzetten. Moet P.W. in het nieuwe raadhuis onderge bracht worden? Deze dienst moet blijven in het oude stadhuis. Het zou onjuist zijn. wanneer onder een zelfde dak èn de dienst èn de afdee- ling zijn ondergebracht. Wethouder Boissevain zal aan den nieuwen toestand wel wennen. de cabine. Een twintig minuten en alle land is uit zicht. Wij varen op 300 M. hoogte over een eindelooze ijsvlakte in een wijde, zonnige wereld. Het kost moeite aan oorlog te denken. Hoe mooi en stil is het hierboven. Over het ijs trekt de zon lange strepen. De machine ligt roerloos en de pas sagiers hebben een overtocht, die niet behagelij- ker kon zijn. Daar stoot mij de professor aan; hij wijst land in zicht. Een paar eilanden eerst, waarop vuurtorens en een paar schaarsche hui zen staan; danFinland! Het eerste wat ik ervan zie zijn bosschen. Bosschen van enorme uitgestrektheid, te midden waarvan een stad op duikt: Vasa. De machine is tot 100 M. gezakt en vliegt in felle vaart over het ijs en de boomen. Een zwaai wij landen. In de verte houdt een soldaat een groene vlag omhoog. Wij rijden op hem af, stoppen, en wij staan in Finland. Een houten hutje ontvangt ons. De paspoorten worden nagekeken en dan verwijst de soldaat ons naar een huls in de verte. Ik heb gelukkig skischoenen aan en kan dus maar raak door de sneeuw klos sen, recht toe recht aan. De zon verlicht de dik- berijpte boomen en de toren van Vasa, die in de verte omhoog steekt. Alles is even vredig en alleen een scherpe wind, die mij aks een mes in het ge zicht snijdt, is een hinderlijke begeleider. Het vriest niet hard. Buiten aan het houten huis hangt een thermometer: 18 graden Celsius. Ik ga binnen. Ben ik in een bewaarschool verzeild ge raakt? Minstens twintig kleine kinderen krioelen in de kamer, waar een fornuis, dat eigenlijk als kachel dienst doet, een overdadige hitte veroor zaakt. Achter een tafel zit een stokoude man: hij zorgt voor de deviezehpaperassen. Verderop be handelt een douanebeambte nog eens de paspoor ten en een Lotta blijkt aan het hoofd van de kin derschaar te staan. De zaak wordt mij duidelijk als ik zie dat al die peuters ik. schat ze op 3 a 5 jaar om den hals een stuk carton dragen: naam, woonplaats en evacuatie-adres. Die gaan vandaag naar Stockholm. De moeders brengen ze weg en het heele stel is zoo levendig, dat ik mij moet „dekken". Mijn geleende pelsjas is prachtig speelgoed. Twee kruipen erin en gaan kiekeboe spelen met een derde. Toe maar! Het ding kan „lezen en schrijven". Ik kan op het oogenblik al leen het laatste: van Finsch begrijp ik geen sikke pit. Een van mijn nieuwe vrienden hij zal vijf jaar oud, zijn steekt een verhaaltje tegen mij af. Het is abracadabra voor me. De professor helpt mij: het jongmensch zou die jas graag „hebben". Nee, schud ik. Hij lacht, trekt de jas achter zich aan door de kamer en roept iets, waarin iedereen plezier heeft behalve ik, die er niet achter kom wat hij schreeuwt. Straks zal hij met zijn kameraden per vliegtuig naar de groote stad Stockholm gaan. De vlieg machines blijven hier hoogstens een uur: het is gevaarlijk ze te laten overnachten. Als onze papieren in orde zijn bevonden ba gage-onderzoek wordt achterwege gelaten! komt de bus. Dak en zijwanden zijn witgekalkt. In Finland is alles wit gemaakt wat wit ge maakt kan kworden. Autobezitters spannen la kens over de daken van hun auto's, de men- schen die wat ver van huis moeten, nemen een laken mee om er onder te kunnen kruipen. De ramen van Vasa zijn grootendeels dichtgespij kerd. Vijf bombardementen zijn over de stad ge komen: wat huizen liggen in puin, maar veel be schadigd is er niet. In de stad een klein, vriendelijk industriestadje zijn weinig men- schen en nog minder kinderen. Op het reisbu reau hoor ik, dat er misschien om 8 uur een nachttrein naar Helsinki gaat. „Maar zeker is het niet"Ik ben in een oorlogvoerend land. Hier is niets „zeker". (Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehou- den.) GENèVE, Februari 1940. (Van onzen correspondent) AUWELIJKS had de Zwitsersche mi nister van financiën Wetter op 19 Januari den inhoud bekend gemaakt van zijn zeer belangrijke voorstellen tot dekking van de 2V2 milliard Zwitsersche franken, die de mobilisatie 'en de versterking der landsverdediging tot Juli van dit jaar reeds zullen kosten, cf de openbare belangstelling werd weder naar andere kwesties afgeleid. De plotseling hoogst ernstige ongesteldheid van den algemeen beminden minister van buiten- iandsche zaken Giuseppe Motta, zijn onver wacht snel gevolgde dood en de vragen, die rnet de verkiezing van zijn opvolger verband houden, hebben in de laatste veertien dagen aan Wetter's voorstellen inzake een „verdedi gingsoffer", een „verdedigingsbelasting", een „omzetbelasting", een „belasting bij de bron", enz. heel wat van de openbare belangstelling onttrokken. Het Zwitsersche volk heeft een week lang eerst bezorgdheid over Motta's ziekte, daarna oprechte droefheid over het heengaan van dezen grooten en edelen staatsman gehad, die 28 jaar lang de lasten van het ministerschap gedragen heeft en wiens dood, zooals president Pilet-Golaz in zijn afscheidswoord in de Katholieke Kerk te Bern terecht zeide, ook buiten de grenzen van het land door allen be treurd wordt, die hun geloof in de hoogere roeping van de menschheid nog niet verloren hebben. Zelden zal de»dood van een Zwitser- schen staatsman zooveel indruk ook op den eenvoudigen burger gemaakt hebben als het overlijden van den in het geheele land beken den en populairen Motta. die niet alleen door verschillende knappe redevoeringen in de Vol kenbondsvergadering en door zijn succesvolle neutraliteitspolitiek, doch ook door zijn een voudige persoonlijkheid, die één en al goedheid en eerlijkheid was, een algemeen geëerde natio nale figuur was geworden. Het leven gaat echter voort en zoo kan men het den Zwitserschen bladen zeker niet kwijlijk nemen dat zij algemeen reeds op den eersten dag na de indrukwekkende begrafenis van Motta hoofdartikelen over zijn opvolging had den. En deze kwestie is thans de overheerschen- de, die zelfs Wetter's 2% milliard-voorstellen naar den achtergrond heeft gedrongen. yan groot belang is het natuurlijk, wie Motta als minister van buitenlandsche zaken zal op volgen. Dit is intusschen niet het vraagstuk, dat de geesten het sterkst in beweging houdt. Men is het algemeen erover eens dat Motta's neutraliteitspolitiek geheel ongewijzigd za.1 moeten worden voortgezet en dat de leiding van de Zwitsersche buitenlandsche politiek niet aan een nieuweling, die zijn intrede in de re geering doet, moet worden toevertrouwd, doch aan een der overgebleven zes ministers, die met Motta hebben samengewerkt in de regeering en als het ware als zijn leerlingen op dit punt kunnen beschouwd worden. Twee ministers, de tegenwoordige president van Zwitserland Pilet- Golaz, die reeds elf jaren lid der regeering is en zijn voorganger van verleden jaar Philipp Etter, die vijf jaren lang Motta's politiek van heel nabij in de regeering heeft kunnen volgen, komen vooral in aanmerking Motta als minis ter van buitenlandsche zaken op te volgen. Wie van deze beiden ook door hun collega's-ministers voor deze taak moge worden aangewezen, men kan ervan overtuigd zijn dat de leiding der buitenlandsche politiek aan goede handen zal toevertrouwd blijven en dat Motta's politiek geheel in zijn geest zal worden voortgezet. De één moge meer voorkeur voor Pilet- Golaz, de ander voor Etter hebben, dit zijn kleinigheden in vergelijking tot de hoofd vraag: zal men de gelegenheid van een noodzakelijk geworden tusschentijdsche verkiezing aangrijpen, om in Zwitserland een regeering der „nationale eenheid" te vor men? De regeering bestaat reeds sinds ongeveer twintig jaren uit vier vrijzinnigen, twee katho lieken en één lid der boerenpartij. Deze drie par tijen hebben ongeveer 2 3 van het geheele Zwit sersche kiezerskorps achter zich. Zal men thans ook 1 cf 2 vertegenwoordigers in de regeering opnemen van de sociaal-democratische partij wier aanhang in het land ongeveer één vierde dei- der kiezers omvat? Ofschoon men zich bewust is dat de socialistische politiek op menig punt, drie tegenwoordigde regeeringspartijen verschilt, zoodat het niet gemakkelijk zou zijn eenheid in de regeering te behouden, meenen velen dat met net oog op den buitengewonen ernst van den tijd de vorming van een „natio nale regeering" raadzaam is. Over drie der hoofdpunten der Zwitsersche politiek: neutrali teit, zoo krachtig mogelijke militaire landsver dediging, handhaving der democratische staats inrichting, bestaat immers volkomen eensgezind heid. Ondanks den tegenstand der Fransch-Zwit- sers onder de Burgerlijke regeeringspartijen, die heel wat feller anti-socialistisch zijn dan hun geestverwanten in Duitsch-Zwitserland, schijnt er op het oogenblik toch wel een meerderheid on der de regeeringspartijen te bestaan, die een op neming van sociaal-democraten in de regeering gunstig gezind is. Een andere vraag is echter: hoe zal men dit denkbeeld kunnen verwezenlij ken? De Zwitsersche Grondwet bepaalt dat er zeven ministers zullen zijn. Men kan dus niet, zooals in andere landen, eenvoudig een paar nieuwe ministersposten aan de bestaande toe voegen. Op het oogenblik is er nog slechts een vaca ture, die van Motta. Algemeen is men het er over eens, dat deze ministerszetel in het bezit der Katholieke partij zal moeten blijven en dat het de vrijzinnigen zullen moeten zijn, die plaat sen voor de socialisten zullen moeten open ma ken, daar de vrijzinnigen met vier van de zeven ministerszetels een veel sterkere vertegenwoordi ging in de regeering hebben dan hun naar de krachtsverhouding der politieke partijen in het land zou toekomen. Zullen echter twee vrijzin nige ministers plaats willen maken? Een vrij zinnig minister is ernstig ziek, een slachtoffer van zijn trouwe plichtsvervulling. Hij heeft zich bij de regeling van het Zwitsersche econo mische leven in dezen tijd zoo overwerkt dat hij wellicht uit gezondheidsredenen zijn ontslag zal moeten nemen. Zullen de sociaal-democraten echter met slechts één vertegenwoordiger in de regeering genoegen nemen? Men heef» daarom de meening verdedigd, dat de regeering. die einde Augustus van het pailement buitengewone volmachten van vrijwel onbegrensden omvang verkregen heeft, daarvan zal moeten gebruik maken en het Grondswetsartikcl buiten werking zal moeten stellen, dal het aantal ministers op 7 vaststelt. De regeering zou het aantal harer leden tot 9 kunnen uitbreiden, zoodat twee sociaal-demo craten zouden kunnen gekozen worden. Men begrijpt echter dat dit denkbeeld niet slechts bij de Fransch-Zwitsersche tegenstanders van so cialistische medewerking aan de regeering op fei len tegenstand stuit, doch ook menigen voor stander weinig sympathiek is. Menigeen huivert bij de gedachte, dat de buitengewone regee- ringsvolmachten zoo ruim zouden worden uitge legd dat zelfs Grondwettelijke bepalingen er door zouden 'kunnen worden uitgeschakeld. Wanneer het, parlement zou goedvinden dat de regeering thans het Grondwetsartikel over het aantal ministers zou buiten werking stellen, dan zouden morgen op die wijze ook grondwettelijke vrijheden der staatsburgers kunnen worden aan getast. Ook al bestaat er op het oogenblik geen reden zoo iets van de tegenwoordige regeering te vreezen, men erkent dat men zich op een ge vaarlijken weg zou begeven, als men aan de re geering zou toestaan krachtens de buitenge wone volmachten zelfs de Grondwet op zijde te schuiven. Daarom zijn dan ook eveneens onder de socialisten zelf er velen, die bedenking er tegen hebben dat door zulk een methode de so cialisten hun intrede in de regeering zouden doen. De kwestie is dus nog niet opgelost. Over veer tien dagen zal het parlement een buitengewone winterzitting beginnen voor de behandeling van Wetter's financieele voorstellen. In die zitting zal dan tevens de opvolger'van Motta als lid der regeering worden gekozen. Zal men dan tevens tot de vorming van een „nationale regeering' overgaan? Velen meenen dat de meerderheid tenslotte, al is zij dit denkbeeld gunstig gezind, toch niet door de moeilijkheden heel zal zien en de socialisten maar weer met een „later!" zal trachten te troosten. Doch velen vreezen ook, dat de ontevredenheid bij de socialisten dan op een wijze verscherpt zal worden, die voor de in deze omstandigheden zoo noodzakelijke natio nale eendracht helaas niet bevorderlijk zal zijn. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. Geboren: GEORGE WILLEM Zoon van den Heer en Mevrouw DE JONG—JONK. Haarlem, 8 Februari 1940 Tijd. adres: Kraaminrichting .Beatrix", Zijlweg 198. Heden overleed te mijnen huize, nog onverwachts, de Heer Jan Adriaan Fernim in den ouderdom van 60 jaar. Namens de Familie, H. KUIPER en huisgenooten. Het stoffelijk overschot is opgebaard in de rouwka mer der Alg. Coöp. Begr.- Ver. Brouwerskade 17, te Haarlem, waar vanuit de teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 12 Februari a.s. te 12.30 uur op de Algemeene Noorder Begraafplaats te Haarlem. gevraagd. Br. no. 3146 bur. van dit blad NETTE JONGEN gevraagd, ong. 15 j„ als hulp in bedrijf en v. boodsch. Electr. Lichtdruk Inr. fa. J. F. TER HORST, Korte Zijlstraat 14. Loopjongen Nette jongen gevraagd voor de morgenuren. Adres Pieter Kies- straat 5. «Kleverparkkwartier) bevatten de 3 kamers en keuken. Huurpr. 5 per wk. Geschikt voor echt paar z. k. of voor één of meer dames. Br. no. 3143 bur. van dit blad kantoorruimte, omtrek Cronjé- straat H.N. Opgaven uitsluitend schriftelijk Brandstraat 15. HOE HEERLIJK RUSTIG NU IK ZONDER INSPANNING WEER GOED HOOR» Ook Ql). die tot hedcc geaorield d«t gU docht, .Er toch olr«» »ao te doeo' koot geholpeo <ydc» Volledig» lol. **.V ACOUSTICON. bebt i Heden overleed in den leeftijd van 63 jaren tot onze diepe droefheid na een smartelijk lijden onze lieve Zuster, Behuwdzus ter en Tante Christina Elisabeth Visser Haarlem: M. F. VISSER Heemstede: M. A. VISSER— COELAND Haarlem: C. SPOELDER W. SPOELDER— HOVENS GRéVE en neven en nichten. Haarlem, 8 Febr. 1940 Berkenrodestraat 1 Geen bezoek tusschen 1—3.30 uur. De teraardebestelling zal plaats vinden op Maandag 12 Februari a.s. op de Al gemeene Begraafplaats te Haarlem te 12 uur. De Tandartsen CANCRINUS, KNETEMANN, LAMP en VOS zijn tot Paschen verhinderd Zaterdags SPREEKUUR te houden. Tandarts IIEEFT VOORLOOPIG ZATER DAGS GEEN SPREEKUUR. De onbekende schuldeischers der onder het voorrecht van boedelbeschrijving aanvaarde nalatenschap van den Heer GERBRAND RAMP, laatst ge woond hebbende te Haarlem, President Steynstraat 20 en al daar overleden 31 Maart 1939, worden hierbij opgeroepen om op Dinsdag 20 Februari 1940 des v.m. te 11 uur aanwezig te zijn ten kantore van Notaris T. BRUYN Pz. te Haarlem, Wilhel- minastraat 28, alwaar door de erfgenamen zoowel aan hen als aan de bekende schuldeischers rekening en verantwoording van hun beheer zal worden af gelegd en de schulden zullen worden voldaan voorzoover het bedrag der nalatenschap toerei kend zal zijn. Rusthuis vr. gedipl. of ongedipl. VERPLEEGSTER voor den nacht. Br. met opg. v. sal. onder no. 3147 bur. v.d. blad Gevraagd een flink WERKMEISJE v. d. dag. Zelfst. k. w. Loon naar bekwaamheid. Adres mevrouw EVERS, Jos. Israëlsweg 5, Bloe- mendaal DAGMEISJE gevraagd van 9—2 uur. H. J. Koenenstraat 21 b.d. KI. Hout weg. Gevr. per 4 Mrt zelfst. DAGDIENSTBODE voor heele dagen. Aanm. na 8 u, Meer en Boschl. 32 (bij Sport parken), Heemstede Heeft U iets noodig op het gebied van Bezoekt vrijblijvend onze speciale verlichtingzaken SCIIAGCHELSTRAAT 2 (lste huis vanaf de Anegang) en hoek CRONJESTRAAT HAARLEM-N. Enorme keuze salon-, huiskamer, kantoor- en winkelverlichting. Het plaatsen van kappen en kronen geschiedt vak kundig en Grootste keuze. Laagste prijzen Krimpvrije JAEGER WOL 100 gr IJzersterke TRUIEN- WOL, ook marine, 100 gr CAMISOLE-W OL, krimpvfij en wascn- echt, 100 gr. 79, 69 en WITTE KRIMP VRIJE WOL, in vele dikten, wordt niet geel, zeer gescnikt voor baby-kleeding, 100 gr Wol voor DASSEN en WANTEN, 100 gr. 59 en KOORDWOL, kleur en waschecht 100 gr. ook marine ROSE en WITTE WOL, zeer gescnikt voor directoires, 100 gr. 79, 69 en De beste zwarte LEIDSCHE SAJET, 3, 4, 5 en 6 draads, 100 gr Indanthren en ongebleekte katoen, D. M. C, C. M. S. en Ankeihaak- garens. Tapijt-, Kelim- en Smyrnawol. Door kleine winst, g r o o t e omzet. Gen. Cronjéstraat 129, Tel. 11385 CROOTE HOUTSTRAAT 157, Telefoon 21819 CEN. CRONJESTRAAT 58, Telefoon 15460 Februari-A anbieding eerenmolièrest Q tjjj lières, zwart, bruin, blauw lU. Zwarte Heerenmolières Damesmolières, Ik heb een naam. Die mij koopt en net zoo heet als ik krijgt mij voor niets. Bij de KLEEDING VERKOOP CENTRALE Schagchelstraat 10 C, naast Verfhandel. Van 10 t/m 24 FEBR. geven wij aan ieder, die een kleedingstuk bij ons koopt en zijn of haar naam dezelfde is als van het kleedingstuk DIT GEHEEL GRATIS! Wij hebben voor dit doel al onze costuums etc. een naam gegeven, b.v. KLAAS of ANNIE. Ook Uw naam is er bij. Mogen wij U verwachten? DE KLEEDING VERKOOP CENTRALE, Schagchelstraat 19 C, naast Verfhandel. Telefoon 17275. Gedurende deze reclame, worden geen goederen ge ruild. Prijzen zijn netto a contant. Raad van Commissarissen: Jhr. Mr. J. K. H. DE BEAUFORT VAN LEUSDEN, Leusden* Mr. A. M A. BARON VAN BOETZELAER VAN LOENEN EN WOLFEREN (Ged. Comm.). De Bilt; Mr. W. L DOUDE VAN TROOSTWIJK, Nieuwersluis Jhr. Mr. J. M. VAN ASCH VAN WIJCK. Amsterdam A. TEN NOEVER DE BRAUW. Wijk bij Duurstede. Verstrekt credieten, ook BOUWCREDIETEN. Neemt gelden a deposito voor 3 mnd., 6 mnd. en 1 jaar tegen ZH, 3 en 3 Agent de heer L. J. VALLENTGOED, te Halfweg. De Directie J. B. DE BEAUFORT N. C. DE RUYTER

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 3