Haarlem's Dagblad Witgoederen Voortdurende aanvallen der Russen op de Karelische Landengte. 24 graden Celsius onder nul vMOORSEL Geheele beschikbare Sovjet-luchtmacht aan dit front geconcentreerd. Het Soldatenlied. Koude-record voor ons land De strenge vorst Zwaarder lasten. Economische overeenkomst tusschen Moskou en Berlijn. KEIP Het Belangrijkste 57e Jaargang No. 17378 Uitgave Lourens Cosier, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred. 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM DÏ11 sitae 13 Frlirnarï 194Ö Abonnementen per week ƒ0.25, per maand 1.10^ per 3 maanden 3.25, franco per post ƒ3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 175, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15. Groentjes zie rubriek. In de kantonnementen Leiden en Voorschoten verschijnt een levendig en goed verzorgd solda- j tenblad dat De Koerier heet. De redactie stuurt ons een nummer toe met een brief, waarin ver- socht wordt aandacht te schenken aan een stuk onder de titels: „Het lied in onze weermacht. j Rats, kuch en boonen het ware soldatenlied?" En dat zal ik doen. Het onderwerp wekt te veel herin nering aan eigen ondervindingen in de vorige mobilisatie: aan tweeënhalf jaar vol exercities, i velddiensten en vooral ook marschen, zelf meege maakt, dan dat ik het zonder aandoening zou kunnen begroeten. Niet alleen omdat 'k mij zoo veel soldatenliederen herinner, maar ook omdat i het vraagstuk: hoe wordt het lied in onze weer macht op hooger peil gebracht? zich toen ook voordeed. En precies dezelfde argumenten werden gebruikt om den troep tot het zingen van meer liederen van goed gehalte te bewegen. Daar was toen een liederenbundel voor samen gesteld en reeds in den biggentijd, in het depot, werd zijn heilzame werking op ons toegepast. „Compagnieszingen", onder leiding van een mu- zikalen sergeant, die het biggenkoor dirigeerde en tevens pianistisch begeleidde, behoorde tot den dienst. En het oor der herinnering, zich spitsend, hoort dit machtig schoon niet welluidend en semble in de cantine op de „Entos", aan den overkant van het IJ, galmen: „We geven hier geen overpad, bij jullie zijn er wegen zat" en ook wel mooiere. Want ik geef toe dat deze tekst uit den officiëelen liederenbundel geen juweel van Ne- derlandsch taalgebruik is. Het had wel een zekere uitwerking. Sommige van die liederen werden werkelijk in den troep gezongen. Maar de meeste niet. De meeste werden vervangen door dingen, die heelemaal niet in den bundel stonden. En die waren soms grappig, soms nogal onzinnig en vaak alleen maar sentimenteel. „Vogel vliegt de wereld in, luistert niet naar moe ders zin, kent veel zorregeen veel verdriet, maar z'n moedèrrrvergeet-ie niet". Daar kon de troep mooi-lang bij uithalen. Net als bij: „Nooit, nooit, nooitwordt Lau-ra uwe bruid". En dan had Dirk Witte er een goeden kijk op ge toond met het lied Aspirine en niet minder met „Jopie met de peren"dewelke trieste ballade van de lichtzinnige Jopie duizenden malen door Brabant's en Limburg's dreven heeft gedaverd, j afgewisseld met Eikenhout is eikenhout, het mee- I lijwekkende lied van „de klassianen" en andere, in volkomen-willekeurige afwisseling, j De redactie van De Koerier (van de kantonne menten Leiden en Voorschoten) heeft nu weer een ernstig en zeer verstandig artikel aan de zaak gewijd. Zij keert zich in dezen tijd niet tegen „Vogel vlieg", Laura en Jopie, maar tegen „bui- tenlandsche jazz-songs en het menu van den ki- ka-kolonel met zijn hecle stel, dat bijna uitslui tend uit rats, kuch en boonen bestaat en uit erwtensoep, waarbij door een grappenmaker sui ker is gedaan". Voor een cabaretprogramma kan de redactie dit waardeeren, maar zij gelooft dat de jongens wel eens wat anders verlangen: fijner bereide kost of wel een ernstiger, wilskrachtiger soldatenlied. En zij vraagt: „Is er bij onze dichter- componisten niemand te vinden, die aan ons leger een krachtig soldatenlied kan schenken? Het be hoeft niet vrij te zijn van humor en romantiek. Maar laat er iets geestdriftigs van uitgaan; laat het spreken tot de harten van ons volk. Zoo'n lied zal de eenheid in onze weermacht bevorderen en den band, die er gesmeed is tusschen militair en burger, zeker hechter maken". Ook herinnert de schrijver aan de bestaande pittige Nederlandsche. i Vlaamsche en Zuid-Afrikaansche wijzen Ik wensch hem succes met zijn streven, maar geloof dat hij niet te zwaar-op-de-handsoh moet wezen over de malle liedjes die de troep wèl zingt. En dat is-ie als hij in hetzelfde nummer voorstelt om het populaire lied „Prikkeldraad", dat hij een mallotig rïjmelarijtje noemt, te ver vangen door een betere vertaling van de (oor- spronkelijkt Duitsche) tekst. Hij wilde „Blonde J Mientje heeft een hart van prikkeldraad" ver- j vangen door „Op de heide bloeit een aardig blommekijn en dat heet: Erika)". Ik geloof niet dat de troep dit zal „nemen". Ernstige jongelieden in de troep zullen ertoe be reid zijn, maar de menigte niet. Die zingt liever van een hart van prikkeldraad dan van een aardig blommekijn. Ik geloof zelfs dat ik het ook liever gedaan zou hebben. En ik geloof dat zoo'n dosis mallotigheid en ook de dosis goedkoope aandoenlijkheid en ook de cabaretgrapjes erbij hooren en dat je daarin niet moet gaan probee- ren te ordenen, want dat komt nou zoogezegd uit het gemoed van de mannen voort. En uit hun sa menzijn. En uit hun drang naar verstrooiing in hun zorgen, want de meesten hunner hebben zor gen en allen zouden liever thuis zijn en weer aan hun werklaten we dat niet vergeten. Ze zijn bereid en van goeden wil, ze zijn als nuchtere Hollanders niet erg heroïek in hun juiitingen, maar standvastig en stoer genoeg van binnen. En soms willen ze wel ernstige, zelfs wel eens geestdriftige liederen zingen of schoon uiterlijke geestdrift niet erg in den vaderlandschen aard ligt maar in het alge meen zingen ze maar 't best en het liefst wat uit hun eigen stemming opwelt. En daar zijn de grapjes, de dikke romantiek en zelfs de mallig heid heusch nog zoo verwerpelijk niet in. Zelfs de malle teksten niet R. P. Zweedsche eilanden Oeland en Gotland geïsoleerd. STOCKHOLM, 13 Februari. De Zweedsche eilanden Gotland en Oeland werden vandaag van het vasteland geïsoleerd daar de postbooten er niet in slaagden door het pakijs te komen. In Oeland bestaat dringend behoefte aan veevoer, maar tot dusverre zijn alle pogingen voorraden aan te voeren mislukt. .(United Press). Havas meldt uit Stockholm d.d. 12 Februari: De gevechten die vandaag geleverd zijn aan het Karelische front waren nog feller dan die van Zondag, welke toch reeds een toDpunt le ken te bereiken. De Russen brachten Maandag een nog grooter aantal tanks in het veld, waarbij sommige van 70 ton. De Russen stel den wanhopige pogingen in het werk om door de Mannerheimlinie te breken teneinde Wi- borg te bereiken. De geheele beschikbare Sovjet Russische luchtmacht is op het oogenblik ge concentreerd aan het Karelische front. De roode luchtstrijdkrachten hebben niets ver waarloosd om te trachten te verhinderen, dat versterkingen de Finnen bereiken. De Finnen gebruiken echter slechts door de bosschen loo- pende wegen die door de Russische vliegtuigen niet kunnen worden opgespoord. WOROSJILOF. In Finsche kringen wint de meening veld dat de huidige operaties tegen de Mannerheimlinie geleid worden door Maarschalk Worosjilof persoonlijk. De vraag die op het oogenblik gesteld wordt is minder of de Finnen hun weerstand zullen kun nen voortzetten dan wel of de Russen kunnen voortgaan steeds nieuwe divisies in den strijd te werpen. Na den sector van Summa was de sector tusschen Muolajarvi en Vuoksen het voorwerp van de hef tigste aanvallen.De Russen brachten hier 150 tanks in het veld. Opnieuw hebben zij gepoogd om de Mannerheimlinie heen te trekken maar de Finnen hebben geweldige batterijen geplaatst te Kolevitz en Vjörke, welke deze pogingen teniet hebben ge daan. Het is zeker vervólgt Havas, dat het Russische opperbevel tot eiken prijs een beslissing wil for- ceeren vóór 28 dezer, den' datum, waarop het roode leger gesticht werd. Het Finsche opperbevel houdt echter met kracht vol, zoodat Zondag zijn troepen zich overal handhaafden. Naar wij van het Kon. Ned. Mete orologisch Instituut te De Bilt ver nemen, is vanmorgen in ons land de laagste temperatuur geregistreerd, welke ooit in ons land is waar genomen. Na den sneeuwval van gisteravond is een opklaring gevolgd, terwijl de wjnd tot zwak afnam. Hiermede waren de voorwaarden geschapen tot het optreden van buitengewoon lage temperaturen, vooral in het Noord-Oosten en het Oosten van ons land. Vanmorgen werd op het vliegveld Eelde een temperatuur van 24 graden Celsius waargenomen, ter wijl het vliegveld Twente —23 gra den had. Zoo lang regelmatige gecontroleerde waar nemingen in ons land geschieden, is de tempe ratuur nog niet zoo laag geweest Het vorige record werd op 31 December 1923 gevestigd te Avereest. De temperatuur bedroeg toen 22.3 graden Celsius. Dit is dus thans op dubbele wijze geslagen. Gemiddeld over ons geheele land was de ochtendtemperatuur vandaag 16.5 graad Cel sius beneden normaal. Ook in de hoogere luchtlagen is het buiten gewoon koud. Gisteren werd op 2000 M. hoogte een record geëvenaard. 300.000 Russen. Volgens berichten uit goede bron bestaat het zevende leger, dat onder bevel van generaal Me- resjkof op de Landengte strijdt, uit drie leger corpsen, elk verdeeld in vier divisies infanterie, dus totaal 12 divisies, met vier brigades zware tanks en drie brigades lichtere tanks. De artillerie is versterkt met 18 stukken van 24 c.M. en drie scheepskanonnen die op spoorwagens gemonteerd zijn. Einde Januari werden de Russische troepen nog versterkt zoodat het kleine Finsche leger strijd moet leveren tegen c.a. 300.000 man en bijna duizend tanks. Gezien de geringe sterkte van het Finsche leger, kan maarschalk Mannerheim geen krachtig tegen offensief aan andere fronten, bijvoorbeeld ten noordoosten van het Ladogameer, beginnen. On danks de daar behaalde successen, moeten de kleine Finsche afdeelingen zich beperken tot plaatselijke aanvallen, die met succes o.a. ondernomen wer den bij Kitela, Pitkaranta en ten noorden daarvan bij Kuomoniemi. Het Finsche legerbericht deelt mede: „Te Land: Op de Landengte van Karelië heeft de vijand zijn aanvallen op 11 Februari nog hevi ger voortgezet dan te voren. De druk was hei he vigst in den sector van Summa, waar verscheidene divisies van den vijand hebben aangevallen, ge steund door veel artillerie, tanks en vliegtuigen Te gelijkertijd heeft de vijand aangevallen tusschen Muolajarvi en Vuoksen, deze aanval werd gesteund door 150 tanks. Bij Taipale werd de strijd voort gezet. De Russen hebben hier aangevallen na een voorbereiding van artillerievuur van vier uur. De aanval werd afgeslagen. De vijand poogde de Finsche stellingen aan de Finsche Golf en het Ladogameer te omsingelen, door over het ijs te trekken, doch de Finsche kust- batterijen vernielden hun formaties. De verliezen van den vijand zijn zwaar, o.a. werden 73 tanks vernield. Ten noordoosten van het Ladogameer zijn de aanvallen van den vijand overal teruggeslagen. Bij de aanvallen bij Aittojoki op 10 en 11 Februari heeft de vijand ongeveer 380 dooden verloren, ter wijl de Finnen talrijke wapenen van verschillen den aard buit maakten. In de richting van Kuhmo werden talrijke mitrailleurnesten van den vijand bezet: de vijand verloor een tank, terwijl onge veer 700 Russen sneuvelden. Van de andere deelen van het front niets bijzonder te melden. In de lucht: De Finsche luchtmacht heeft de stel lingen van den vijand gebombardeerd, alsmede verscheidene troepenconcentraties. In de oorlogszone was de activiteit van de vijan delijke luchtmacht groot. De vluchten bleven even wel beperkt tot de omgeving van het front. Volgens bevestigde berichten zijn zes vijandelijke toestellen omlaag geschoten vermoedelijk zijn nog drie vlieg tuigen neergehaald". Van gezaghebbende Finsche zijde wordt voorts verklaard dat de mededeelingen der Sovjets dat Finsche stellingen op de Karelische Landengte in genomen waren volkomen ongegrond zijn. Hedenmorgen werd echter uit Haparanda vernomen dat volgens berichten uit welinge lichte bron de Russen op 11 Februari toch de Mannerheimlinie binnengedrongen zouden zijn. De Finnen zouden er niet overal in geslaagd zijn de aanvallers terug te dringen. Russisch legerbericht meldt „geslaagde operaties". MOSKOU: 13 Februari. (Tass). Het legerbericht van het militaire district Leningrad luidt: „Op 12 FebrHari bedrijvigheid van verkenners en in sommige streken levendige actie van infan terie en artillerie. Op de Karelische Landengte hadden geslaagde operaties der Sovjet-troepen tot resultaat dat 32 verdedigingswerken, waaronder 12 geschut kazematten, genomen werden. In de streek der verdedigingswerken heeft de vijand de laatste dagen o.a. 230 machinegeweren en 82 kanonnen verloren. In verband met het ongunstige weer heeft de Sovjet Russische luchtmacht slechts verken ningsvluchten gemaakt". Bommen op Wiborg. HELSINKI, 12 Februari. Naar vernomen wordt uit Wiborg hebben de Russen gisteravond voor de eerste maal sinds vele dagen Wiborg beschoten met lange afstandsgeschut. Er werden twee personen gedood. De schade is nog niet bekend. Wiborg werd gisteravond negen uur door vlieg tuigen gebombardeerd. Er werd tweemaal lucht alarm gegeven. Vandaag vonden tot aan den avond geen bombardementen plaats. (United Press). Zestienjarige jongen vermist. De Commissaris van Politie te Haarlem ver zoekt namens den vader opsporing en terug brengen van den zestienjarigen Albertus Antonie Maria Hoekstra, geboren 10 Augustus 1923 te Amersfoort, scholier, wonende Marsstraat 78 te Haarlem, die j.l. Zondag de ouderlijke woning heeft verlaten. Zijn signalement luidt: ongeveer 1.72 M. lang. slank postuur, donker uiterlijk donker kort geknipt achterover gekamd haar, blootshoofds. Gekleed in bruine plus fours, bruine jas en bruine lage schoenen. handhaaft ook morgen alle strengheid en is hoogstens tot eenlge matiging ge neigd. Hij maakt weer aanstalten een sneeuwlioed op te zetten en vertoont een betrokken tot halfbewolkt gelaat. Wee, o wee, ons aller lasten* Worden eens te meer vergroei, Op de suiker, de benzine, Op de koffie en den dood. Wat het leven kan verzoeten, (Heden wel een eerste eisch) Stellen wij, omdat wij moeten, Dus opnieuw wat meer op prijs. Dat wat ons vooruit moet stuwen Op den vaak zoo zwaren tocht Langs mijn levenspad en 't uwe. Wordt wat duurder weer gekocht. Als wij op de koffie komen, Het zij letterlijk of niet, Wordt weer hooger cijns genomen, Dan men ons eerst offren liet. En wanneer men dan tenslotte In het graf is afgedaald, Wordt, van wat men nog kon potten, Weer een grooter hap gehaald. Dit is alles te betreuren, Het is lang geen leuk idee, Maar het moet helaas gebeuren, Dus we slikken het gedwee. Op de suiker, de benzine, Op de koffie en den dood, Het besef kan ons slechts dienen: Elders heerscht nog zwaarder nood. P. GASUS. OK VOOR NAAR GROOTE HOUTSTR. 31 BIJ ANEGANG (Adv. Ingez. Med.) Zweedsch schip bij de Schotsche kust vergaan. Aantal opvarenden door Engclsch oorlogsschip gered. STOCKHOLM, 13 Februari. (Zw. Tel. Ag.) Volgens de Londensche correspondenten der bla den is het 1874 ton metende Zweedsche s.s. „Ora- nia" in den nacht van Zondag op Maandag op de Noordzee bij de Schotsche kust gezonken. Waar schijnlijk is het schip getorpedeerd. Bijzonderhe den zijn niet bekend, doch men verneemt dat een tiental opvarenden door een Britsch oorlogsschip gered zou zijn. Een sloep zou vermist worden. De reederij verklaart niets van deze gebeurte nis te weten. Te voet van Denemarken naar Zweden. KOPENHAGEN, 12 Februari. Het ijs op de Sont is thans zoo sterk dat velen te voet of met sleden van Denemarken naar Zweden gaan. Aangezien evenwel het loopen op het ijs op de Deensche territo riale watoren is verboden, zullen maat regelen hiertegen worden genomen. Van nacht heeft het op verscheidene plaatsen in Denemarken 25 graden gevroren. Er woedt een krachtige sneeuwstorm uit het Noord-Oosten. De ijsbrekers in het Skage- rak zijn met het ijs op drift geraakt, waardoor de kolenaanvoer voor Kopen hagen nog meer wordt vertraagd. (Ritzau). Duitsch schip door eigen bemanning tot zinken gebracht. Geheimzinnige verdwijning der opvarenden. RIO DE JANEIRO, 13 Februari. De beman ning van den Engelschen kruiser Hawkins, welke in de baai van Rio het anker heeft uitgeworpen, verklaart dat de bemanning van de Duitsche vrachtboot „Wakama" dit schip tot zinken heeft gebracht. Zij openden de buitenboordskranen en staken vervolgens het schip in brand. Over het lot der bemanning is niets bekend. United Press vernam wel dat geen enkel lid zich aan boord van de „Hawkins" bevond. De bemanning van de „Hawkins" is uiterst sehaarsch met haar mededeelingen. Wel werd verklaard dat de „Hawkins" niet op de „Waka ma" gevuurd heeft. De „Wakama" vertrok gis teren uit Rio blijkbaar met het doel elkaar bij een groep Duitsche schepen op een afgesproken plaats in het midden van den Atlantischen Oceaan te ontmoeten voor een poging de blok kade te doorbreken. Ondanks de ontkenning van de bemanning van de .Hawkins" dat de „Waka ma" bemanning zich aan boord van de kruiser bevindt, bestaat de mogelijkheid dat dit geheim wordt gehouden, daar het op S.O.S. seinen te hulp gesnelde schip „Arriagamendi" geen spoor van de bemanning vond, terwijl ook geen enkel bericht binnen is gekomen, dat zij ergens aan land zouden zijn gekomen. De „Hawkins" staat onder commando van ad miraal Harwood, die naar de Zuid-Amerikaan- sche wateren is teruggekeerd, nadat hij de „Ajax" die deel had genomen aan het gevecht met de „Graf Spee", in Engeland had gebracht. (United Press). Het woord is aan Hebbel: Volgens het nuttigheidsbeginsel, dat velen huldigen, zou de korenbloem voor het gerecht gebracht moeten worden, omdat zij de aren besteelt. Grondstoffen naar Duitschland, industrieproducten naar Rusland. Het telegraafagentschap der Sovjet Unie meldt: Op 11 Februari is te Moskou tus schen de Sovjet Unie en Duitschland na succesrijke onderhandelingen een economi sche overeenkomst onderteekend. Deze overeenkomst komt overeen met de wenschen der regeeringen van beide landen een program op te stellen voor den handelsomzet tusschen Duitschland en Sovjet Rusland, zoo als uitgedrukt in de op 28 September 1939 tus schen den voorzitter van den Raad van Volks commissarissen en volkscommissaris van buiten- landsche zaken der Sovjet Unie. Molotof en den Duitsche rijskminister van buitenlandsche za ken, Von Ribbentrop. gewisselde brieven, waar in de handel voorziet. De economische overeenkomst voorziet in den uitvoer van grondstoffen uit de Sovjet- Unie naar Duitschland in ruil voor Duit sche industrieproducten. Reeds in het eerste jaar zal de handelsomzet die van eenig jaar sinds den wereldoorlog te boven gaan. Voor de toekomst ligt een verdere uitbrei ding der wederzijdsche leveringen in het voor nemen. De overeenkomst is namens de Sovjet Unie on derteekend door den volkscommissaris voor den buitenlandschen handel der Sovjet Unie. Mi- koyan, en den handelsvertegenwoordiger der Sovjet Unie in Duitschland. Barbarin, en "namens Duitschland door den specialen gedelegeerde der Duitsche regeering voor economische kwesties, Ritter, en den voorzitter der Duitsche economi sche delegatie, Schnurre. Het verdrag voorziet volgens United Press in de wederkeerige uitlevering van goederen tot een totale waarde van een milliard Rijksmark. De Duitsche leveranties zullen bestaan uit machines en andere industrie-producten, de Russische hoofdzakelijk uit olie, ijzererts, veevoeder en naphta. Voorts zal Duitschland een geheele fa briek leveren voor de fabricatie van synthetische rubber en een aantal zeer moderne installaties voor de olieraffinaderijen. De fabricage zal wor den uitgevoerd onder toezicht van Duitsche in genieurs. tenyt ons het recept van Uw OOGARTS Wij maken Uw BRIL zóó, dat hij en U tevreden is. GR. HOUTSTRAAT naast Luxot (Adv. Ingez. Med.) IJSVEREENIGING „DE VOLHARDING", HEEMSTEDE. B AIS EIS GEOPE1SD alleen WOENSDAG, ZATERDAG en ZONDAG. Toegangsprijzen: Ochtend 0.20, Middag ƒ0.30, Avond ƒ0.40. Dagkaarten ƒ0.60, Kinderen 0.20. De banen zijn opnieuw gespoten en verkeeren in prima conditie. (Adv. Ingez. Med.) HEDEN: 10 PAGINA'S. HAARLEM EN OMGEVING pag- De „Ijsbeer" breekt het Spaarne open. 7 Te Haarlem verblijven 80 Duitsche vluchtelingen uit Duitschland. 7 Meer sterfgevallen dan gewoonlijk te Haarlem. 7 BINNENLAND De regeering verklaart, dat in de samenwerking met België niets gehcims zit. 3 BUITENLAND De Russen blijven op de Karelische landengte voortdurend aanvallen. 1 Tusschen Moskou en Berlijn is een economische overeenkomst gesloten. 1 De koudegolf schept vele moeilijkheden in Duitschland. 5 Een Estlandsch schip op ccn mijn geloopcn, een Noorsch schip getorpedeerd. 5 Australische en Nieuw-Zcelandsche schepen zijn in Egypte aangekomen. 5 ARTIKELEN, enz. R. P.: Het Soldatenlied. j Speciale correspondentie: „Reiger"-vlucht van Johannesburg naar Napels. 3 Lucianus Reuzel: Onderwijs en vet 3 Melis Stoke: De koude inval. 3 H. D. Vertelling: Ik red 'n mensch. 4 Van onzen Brusselschen correspondent: Belgi sche regeering treedt op tegen ongewenschte propaganda. 5 Van onzen bijzonderen medewerker: In Finland is groote behoefte aan volledige ambulances. 7 J. B. Schuil: Voordrachtavond Jan Musch. 7 Vr. S.: In Engeland. 7 De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen op g LAATSTE BERICHTEN

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1