liet JOtent en Jxui OCie&ot. ECZEEM RADIO Verstopping Zesde Concert. Meubelfabriek door het vuur verwoest. AGENDA. WOENSDAG 21 FEBRUARI 1940 HAAREEM'S DAGBCAD 4. •rico-meb&op&acJi, vaah&oïQ vooi JuoaÊifeifc (Adv Ingez. Med.i MUZIEK Haarlemsche Bachvereeniging Een zanger, en nog wel een bas-bariton als solist óp een der Bachconcerten: dat is wel een zeer zeld zame gebeurtenis, maar ook een veelzins welkome Immers nu liepen we geen gevaar om voor de zoo- veelste maal een der gangbare soloconcerten op het programma te vinden; een dier concerten, waarvan de reeds tot in bijzonderheden bekende inhoud het volgen wel gemakkelijk maakt, maar eo ipso geen nieuwe indrukken meer kon geven, zoodat de be langstelling der hoorders zich dan vrijwel uit sluitend concentreert op de solisten, op het „hoe?" en niet op het „wat?", hetgeen weer vanzelf moet leiden tot het verheffen van het herscheppende boven het scheppende. In 't algemeen diende er meer waarde gehecht te worden aan het vertolken van minder bekende werken. De verruiming van het muzikaal inzicht der hoorders zou er mee gediend zijn en hun kunstgenot hoezeer wellicht wat minder gemakkelijk verkregen, zou er zeker niet kleiner door worden. Alzoo was er Dinsdagavond reeds a priori reden tot verheugenis, en de solist Doda Conrad heeft de verwachtingen, die door de in het programma ver melde gegevens over zijn kunstenaarspersoonlijk heid nog hooger gesteld waren, niet beschaamd. Doda Conrad drukte zijn stempel op nagenoeg de geheele tweede helft van het programma, en toonde zich een zeer veelzijdig artist. Want hij vertolkte achtereenvolgens Mozart. Debussy en Moussorgski, die toch wel heel verschillende kunstrichtingen ver tegenwoordigen en gaf in alles schoonheid om het even of deze nu uit de muziek en het belcanto, dan wel uit de gewekte ontroering of uit de opzwee- pende kracht zijner vertolking resulteerde. Mozart's „Scena ed Aria", waarvan de tekst woorden respectievelijk beginnen met „Alcandro, lo confesso" en met „Non so, d' onde viene", is een in 1787 geschreven en als no. 512 in Köch. Verz. opgenomen nieuwe versie van een veel vroeger verschenen compositie. Volgens Albert is daarbij de Scena in hoofdzaak onveranderd gebleven; de Aria daarentegen geheel gewijzigd. De expressieve kracht der muziek is grootendeels in de Scena aan wezig: de Aria gunt ook een belanrijke plaats aan het bel canto. Nu ligt dit bel canto voor een diepe mannenstem niet bijzonder gunstig en sorteert daar door minder elfect, dan wanneer het aan een tenor Is toevertrouwd. Vooralsnog konden we dus hoofd zakelijk het beschaafde, zuivere en van effectbejag vrije in den zang van Doda Conrad waardeeren. De groote indrukken kwamen pas met de „Scène d'Arkel" uit Debussy's „Pelléas et Melissande" deze stille en oprechte bekentenis van een oud man. Debussy's broze en gevoelige muziek heeft de woor den verheven tot een hoogte, waar het algemeen- menschelijke zich in transcendentalen vorm schijnt te openbaren, en zoo gaf de zanger, subliem ge secondeerd door het onder leiding van Frits Schuur man spelende Residentie-orkest dit fragment weer. Van deze transcendentale hoogte naar de „Chan son de Varlaam" uit Moussorgski's Opera „Boris Godounow" beteekende wel een zeer geweldigen sprong. Ineens zaten we te midden van de ruwe werkelijkheid, van de dolzinnige opzweping, waar aan helaas ook onze tegenwoordige tijd zoo rijk is. De muziek suggereerde hier wilde driften, en slechts was het jammer, dat het orkest den zang veelal onverstaanbaar maakte. Bij de opvoering als opera zit het orkest natuurlijk verscholen; in de concert zaal had het klankvolume beperkt moeten worden. Dit bezwaar deed zich niet gelden bij de soberder georkestreerde „Les Adieux de Boris", het afscheid dat een stervende van zijn zoon neemt. De vertol king was aangrijpend en liet diepe indrukken na, die pas vervluchtigden, toen Schuurman de eerste tonen van Dukas' meesterwerkje ,,L' Apprenti- Sorcier" deed klinken. De eerste helft van den avond was voor de ver tolking van Beethoven's 7de Symphonie gereser veerd. Schuurman's leiding hield zich over 't alge meen binnen de standaardlijnen; alleen scheen me het tempo van het Allegretto iets trager dan we 't gewoonlijk hooren en dan bedoeld geacht mag worden. De klankverdeeling in het orkest liet niet steeds alle bijzonderheden der partituur tot hun recht komen. Zoo ook verkreeg in het Allegretto het rythmische begeleidingsmotief vaak een over wegende kracht boven de melodie, en deze laatste scms te weinig expressiviteit. In het Trio van het Scherzo toonde de tweede hoorn bij zijn gïs-as-solo een neiging tot jagen die misschien uit zijn af komst als corno da caccia te verklaren was, en die aan de remmende hand des leiders dreigde te ont snappen. Met veel vuur gaf Schuurman de Finale; deze leidde hij tot een schitterend hoogtepunt. Eveneens schitterend was de vertolking van ,,L' Apprenti-Sorcier", zoowel wat Schuurman's opvatting als wat de verwezenlijking daarvan door het Residentie-Orkest betreft. Men toonde zich voor een en ander zeer erken telijk. K. DE JONG Schade van ver over de honderdduizend gulden. In den afgeloopen nacht omstreeks half vier Is een felle brand uitgebroken in de fabriek van winkelbetimmeringen en aanverwante artikelen „St. Laurens" van de firma C. Breedveld. aan de Rochussenstraat te Rotterdam. Deze fabriek omvat drie naast elkander ge legen panden, elk van drie verdiepingen, waarvan de benedenverdiepingen als fabriek en de hooger gelegen verdiepingen als kantoren en teeken kamers zijn ingericht. De brand werd omstreeks half vier door een nachtwaker ontdekt. Deze zag uit een kelder van het pand rook opstijgen. Hij waarschuwde direct de politie, die de brandweer alarmeerde Inmiddels had een agent van politie den direc teur van de fabriek, den heer Breedveld. die boven de zaak woont, gewekt. Het gezin van den heer Breedveld, bestaande uit diens echtgenoote dochter en bejaarde ouders en schoonmoeder moesten in nachtgewaad vluchten en werden voorloopig bij buren ondergebracht. Omstreeks half vijf stond de geheele fabriek die een lengte heeft van twintig meter en een breedte van veertig meter, In lichter laaie. On danks de geweldige watermassa's, die in het vuur werden geworpen, bleven de vlammen fel uitslaan en bestond er groot gevaar voor de be lendende perceelen.. Na alle krachten op het vuur geconcentreerd te hebben, gelukte het de brandweer echter tegen zes uur het gevaar voor uitbreiding te bezweren De schade is nog niet bekend, maar beloop: ver over de honderd duizend gulden. Alles wordr door verzekering gedekt. Prijsverhooging moei door kost prijs-stijging gemotiveerd worden. Procentuëele bruto-winstmarges mogen niet steeds gehandhaafd worden. Beroep op het bedrijfsleven. De Minister van Economische Zaken deelt met betrekking tot de prijspolitiek het volgende mede: Na het uitbreken van den oorlog is bekend ge maakt, dat geen bezwaar bestond tegen een verhooging van den verkoopprijs boven het peil, dat in de maand Augustus 1939 gold, voor zoover deze verhooging door een aantoonbare verhooging van den kostprijs werd gemotiveerd. Nadat de oude voorraden in het algemeen waren opgeruimd, is vervolgens op de perscon ferentie van 3 November 1939, alsook bij de schriftelijke behandeling van de begrooiting van het departement van economische zaken medegedeeld, dat ten aanzien van de prijsbepa ling door het bedrijfsleven accoord kon worden gegaan met een calculatie op basis van de ver vangingswaarde, indien en voorzoover normale handelsvoorraden werden aangevuld. Het is intussclien wenschelijk gebleken deze richtsnoeren te verduidelijken met be trekking tot de handelsmarges. In sommige gevallen blijkt men er namelijk van te zijn uitgegaan dat bij de herziening der prijzen de procentueele bruto-winst marges konden worden gehandhaafd. Dit standpunt moet als onjuist worden be schouwd. Ook voor den handel geldt, dat prijsverhooging door een aantoonbare kost prijsstijging moet worden gemotiveerd. Bij de prijsbepaling door den handel mag dus het totale geldsbedrag van de bruto-winst- marge slechts worden verhoogd, indien en voorzoover een aantoonbare verhooging van de handelskosten heeft plaats gehad. De minister doet een beroep op het bedrijfs leven om deze aanwijzing nauwgezet na te lezen, teneinde zonder dat van de bijzondere bevoegd heden van de prijsopdrijvings- en hamsterwet 1939 gebruik behoeft te worden gemaakt, een verhooging van de prijzen en daarmede van de kosten van levensonderhoud zooveel moge lijk te beperken. Tenslotte wordt de aandacht erop gevestigd dat voorlichting met betrekking tot de materie der prijzen wordt verleend door de afdeeling nijverheid en de afdeeling middenstand van de directie van handel en nijverheid van het depar tement van Economische Zaken. Ultila4 an Jeukende huidziekte behaoren afdoende behandeM te worden, andere komen ze telkene terug. Hoe langer da huidkwaal verwaarloosd wordt, dos te moeilijker wordt het haar te genezen Daarom dient U In zoo'n geval naar den dokter tc gaan. Om In hot algemeen de jeuk te verlichten, gebrulke men met vertrouwen Foster's Zalf. Ze Is antisep tisch en geeft onmiddellijk verlichting. Foster's Zalf Is alom verkrljgb. I J.85 por gr. doo». tube f 1.—kleine doos 60*. (Adv. Ingez. Med.) Tuinbouw en Plantkunde. De afd. Haarlem en Omstreken der Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde hield gisteren een vergadering in Lion d' Or. De vergade ring was goed bezocht en werd geleid door den voorzitter der afdeeling, den heer J. L. Bouwer. Nadat eenige punten van huishoudelijken aard waren behandeld werd overgegaan tot een lezing met lichtbeelden door den heer H. van Stuyven- berg over „De Parel van de Veluwe". De heer Van Stuyvenberg is Velpenaar en het valt dus licht na te gaan, wat voor hem terecht de parel van de Veluwe is, n.l. de Veluwezoom, die zich noordoostelijk van Arnhem tot Dieren uit strekt en waar de bekende dorpen: Velp, Rheden, De Steeg, Ellecom, Dieren en Spankeren hun oude torens verheffen boven een landschap, even over vloeiend van natuurschoon als rijk aan historische herinneringen. De bodemvorming wekt gedachten aan dat verre verleden, toen de Scandinavische gletschers hier hun uitloopers hadden en er hun graniet en grint achter lieten, dat we thans nog kennen 't zij als zwerfsteenen, 't zij als grintbanken, de flora met zijn boschvorming, zijn zwerfdennen en berken, het fraaie onderhout in de bosschen ver leent aan het landschap een eigen cachet, dat overigens al voldoende geaccentueerd wordt door de heuvelachtige gesteldheid van het terrein, die den natuurliefhebber toestaat, zich dagelijks te vermeien in de schoonste panorama's, die ons land kan bieden. En zoo hebben we met den heer Van Stuyvenberg als een gids, die by wijze van spreken iederen boom van deze bosschen en iederen heuvel van dit land schap kent, prachtige zwerftochten gemaakt door het 4000 H.A. groote natuurreservaat met daaraan grenzenden 1500 H.A. grooten geërfden grond van Rheden. We vernamen van de belangstelling, die het Oranjehuis steeds naar dit deel des lands toonde, getuige het slot dat stadhouder Willem III er liet bouwen en de wildbaan, die hij er liet aanleggen, de Carolinehoeve, die Willem IV er stichtte en die nog altijd bestaat in tegenstelling tot het slot, dat in den Franschen tijd in vlammen opging en nog heel wat meer als bewijs, hoezeer onze stadhouders de schoonheid van den Veluwe zoom erkenden. Dat ook de bekende kasteelen, Biljoen, Middach- ten en Roosendael op het doek bekeken werden, spreekt vanzelf en telkenmale bleek tijdens de voordracht, welk een diepgaand onderzoek de in leider van vrijwel ieder onderwerp in deze omge ving had gemaakt. Het Apeldoornsch-Dierensch kanaal, dat de Oostelijke lage gronden scheidt van het hooge ter rein aan zijn westkant gaf natuurlijk aanleiding tot nieuwe interessante mededeelingen en een be zoek aan den Zijpendaalschen berg verkondigde de lof van dit prachtige punt met zijn onvolprezen vergezichten. Dit alles is zomerkost. Het sneeuwt en vriest ginds ook, maar daarom had de heer v. Stuyvenberg een paar plaatjes aan de serie toegevoegd, die lieten zien, hoe druk er op 't oogenblik in Velp en om geving aan de wintersport wordt gedaan, even ge animeerd als bij ons in de duinen! De voorzitter dankte den heer Van Stuyvenberg voor zijn hoogst interessante inleiding. Zij nog vermeld, dat voor de onderlinge tentoon stelling waren ingezonden door de firma Koper te Bennebroek een fraai bloeiend exemplaar Cymbi- dium en door den heer v. d. Wateren een aantal Primula chinensis. Beide inzendingen verwierven 6 punten. Vereeniging voor Paedagogiek. Dr. Rombouts over dc „Individual Psychologie" van Adler. Voor de afd. Haarlem en omstreken der Vereeni- ging voor Paedagogiek sprak Dinsdagavond in een der zalen van Hotel Lion d'Or dr. J. M. Rombouts, waarnemend geneesheer-directeur van het Prov. Ziekenhuis te Santpoort en privaat-docent te Leiden, over het onderwerp: „De Individual Psychologie van Adler". De Individual psychologie van Adler, zoo begon spr. zijn uiteenzettingen, heeft zich ontwikkeld in eigen richting, nadat Adler zich in 1912 losgemaakt heeft van de psycho-analytische school van Freud, terwijl hij echter bleef vasthouden aan de overtui ging dat alle psychische gebeuren (hoe schijnbaar absurd ook) toch gedetermineerd is en een zekere beteekenis heeft. Hij verlegde echter het accent van het causale verklaren naar het finale begrijpen, hij zocht het niet zoozeer in het opsporen van allerlei oorzaken in het verleden als in het begrijpen van de vraag: wat wordt er mee bedoeld? Daarbij lette hij op de ervaring, dat een gevoeld tekort vaak een stempel kan drukken op de verdere ontwikkeling van een persoonlijkheid. Eenerzijds is het mogelijk, dat iemand zoozeer zijn best doet om een tekort aan te vullen, dat hij niet alleen komt tot een compen satie, maar zelfs tot een overcompensatie. Demosthe nes gaf zich zooveel moeite om een hinderlijk spraakgebrek te overwinnen, dat hij later een bui tengewoon redenaar werd. Het groote gevaar echter, wanneer iemand zich minderwaardig voelt, is dat. hij de werkelijkheid met alle moeiten en beperkingen niet aandurft, maar tracht op alle mogelijke andere wijzen zich te doen gelden en streeft naar een schijnsucces, naar een gevoel van macht dat niet gebaseerd is op eigen kunnen en kennen. Talloos zijn de dwaalwegen waarlangs een per soonlijkheidsontwikkeling kan gaan, waarbij de in- en uitwendige conflicten hoe langer hoe meer af brengen van den fieren weg van het moedig aan durven van het leven en de mensch hoe langer hoe meer verstrikt raakt in een foutieve levenshouding, waaruit hij zich niet meer los kan maken. Ongetwijfeld bestaat hier voor den paedagoog eveneens voor ieder, die zich interesseert voor een gezonde en harmonische ontwikkeling van de jeugd een uiterst belangrijk en dankbaar arbeids veld. Zeer vele van de moeilykheden en conflicten, waarmede een samenleving te kampen heeft, be rusten op fouten in de levenshouding, omdat de mensch nu eenmaal geneigd is, het moeilijke en on dankbare te vermijden en liefst zoo snel en zoo ge makkelijk mogelijk succes wil behalen, hetgeen dan maar al te vaak blijkt te zijn een schijnsucces dat vele nieuwe moeilijkheden met zich medebrengt. Zoo is het ook te verklaren dat men zoo vaak warm loopt voor nieuwe richtingen, van welke men heil verwacht om betrekkelijk spoedig weer iets anders te zoeken, wanneer het blijkt, dat het ver wachte eclatante succes niet in een handomdraaien verkregen kan worden, maar taai volhouden vergt en den moed, om het leven onder de oogen te zien, met al zijn zorgen en moeilijkheden. Vaak heeft men zich veel te veel laten verleiden tot een jongleeren met mooie termen als „minder waardigheidscomplex", „mannelijk protest" en der gelijke. Daarom begroet spr. het ten zeerste dat men- schen, wier levenstaak het is de jeugd geschikt te maken voor het werkelijke leven, ernstig er naar streven te begrijpen, wat uit het levenswerk van Adler geleerd kan worden maar óók: hoe het ver band is van deze richting met andere, die feitelijk eenzelfde doel nastreven. „WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN". Sophiastraat 2d. Zet een busje op uw tafel neer, Offer daarin elke keer Als gij dankbaar zeggen moet: „Deze dag was mooi en goed". Telefoon 12255. Postgiro 212793 FAILLISSEMENTEN. Op 20 Februari 1940 is, wegens gebrek aan actief, opgeheven het faillissement van: J. Vastenouw, handelaar in begonia's, wonende te Hillegom, Weeresteinstraat 58. Curator mr. W. Veniet te Heemstede. Door het verbindend worden der uitdeelings- lijst is geëindigd het faillissement van: J. C. van der Hooft, metselaar en aannemer wonende te Badhoevedorp, gemeente Haar lemmermeer. Curator Mr. L. G. van Dam te Haarlem. Op 13 Februari 1940 is gehomologeerd het accoord in de aan Willem Hermanus Renout, ijzerhandelaar wonende te Haarlem en aldaar handelende onder den naam Renout's Ijzer handel op 29 December 1939 verleende voor- loopige surseance van betaling. Bewindvoerder Mr. L. V. Hoog te Haarlem. PHILIPS EN ERRES OOK IN HUURKOOP HAGEMAN - Ged. Oude Gracht 52 TELEFOON 12762 HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) Ijsvermaak op het Hasselaersplein. Het Hasselaersplein werd een paar jaren ge leden geheel gemoderniseerd. Het oude, hooge ijzeren hek rondom het mid denvak werd verwijderd en dat mid denvak werd tot plantsoen gemaakt met een ruim grasveld in het midden. Dit grasveld is in dezen winter tot een origi- neele ijsbaan geworden, waarop vele dagen en iederen avond druk geschaatst wordt, vooral door de omwonenden, die spreken van „onze ijsbaan". Ouderen zelfs bejaarde buurtbewoners en jongeren schaatsen er naar hartelust. De straatverlichting maakt dat ook bij avond goed geschaatst kan worden. De buurtbewoners zor gen ook goed voor hun ijsbaan. Den geheelen dag wordt er geveegd en onef fenheden worden verwijderd. Onlangs was de „baan" van 10 bij 50 me ter rondom met lampions versierd. Het gaf een aandigen aanblik en het was er uitermate gezel lig, Een soort familieijsbaan! Zelfs Dinsdagavond, toen het ijs in grachten en singels gevaarlijk begon te worden werd op de baan van het Hasselaersplein nog druk ge schaatst. Ook de kunstrijders ontbraken ex- niet. PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Ter voorziening in de vacature ontstaan door het ontslagnemen van den heer Klaas de Vries te Amstei-dam, als lid van de Staten der Pro vincie Noord-Holland, is door den voorzitter van het centraal stembureau benoemd verklaard de heer Mr. H. Westenmann te Amsterdam. A.R. KIESVEREENIGING „NEDERLAND EN ORANJE" - HAARLEM-NOORD. Donderdag 22 Februari a.s. zal de A.R. Kies- vereeniging „Nederland en Oranje" té Haarlem- Noord haar jaarvergadering houden in het Evan gelisatiegebouw in de Minahassastraat. Na af handeling der huishoudelijke zaken en bestuurs verkiezing zal de heer D. A. J. Spek spreken over het onderwerp „Gezinspolitiek". Aambeien? Huiduitslag? Overtollig vet? DAN Pr. Schieffer's Stof wisse li naszout Men voelt zich vrijer en gezonder. Flaoon f 1.05. Dubbele flacon f1.75 bl] apothekers en vakdrogieten. (Adv Ingez. Med.) PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DONDERDAG 22 FEBRUARL Progr. I: Hilversum II. Progr. II: Jaarsveld en Hilversum I. Progr. irt: 8.00, 8.20 Parijs Radio. 8,45 Enge land. 9,20 Pauze, 9,30 Deutschlandsender. 10,10 Pauze of diversen, 11.20 Keulen, 11.50 Pauze. 12.00 Keulen. 12,20 Ned. Brussel. 2,20 Deutsoh- landsendetr, 4.20 Pauze, 4.30 Deutschlandseruder 5.50 Keulen, 6.20 Parijs Radio, 8.50 London Re gional, 9.05 Pai-ijs Radio, 9.35 Brussel Fr., 10.30 Deutschlandsender, 11.20 Pauze, 11.30 Deutsch landsender. Progr. IV: 8.00 Ned. Brussel; 9.20 Engeland 10.10 Pauze, 10.35 Engeland, 11.20 Danmark Ra dio, 12.20 Engeland, 1.20 Brussel Fr., 2.20 Dan- maa-ks Radio, 3.50 Engeland, 4.05 London Regio nal, 4.50 Engeland, 5.20 London Regional, 6.20 Beromunster of diversen, 7.00 Motala, 7.30 Dan- marks Radio, 9.20 Beromunster, 9.30 Boedpapest. 10.20 Ned. Brussel, 11.20 Engeland. Progr V: 8.005.00 Diversen. 5.005.09 Scheveningen. Ber. Dep. v. Justitie 5.09—7.00 Diversen. 7.00—8.00 Eigen gramofoonplatenconcert: Zangprogramma 1. Nur nicht aus Liebe weinen, Zaï-ah Leander 2. Carmen van Bizet, Jussi Björling; 3. Chanson de Solveig, A. Galli-Curci; 4. Ged. uit La Traviata v. Verdi, B. Gigli en M. Caniglia; 5. Estrellita. Erna Sack; 6. Don Pasquale v. Donizetti. Scala Koor Milaan; 7. Tosca van Puccini, Alfred Picca- ver; 8. I Pestcatori de Perle, L. Fort en L. Pic- cioli; 9. Die Afrikaneiln v. Meyerbeer, Costa Mi- lona; 10. Schlafe mein Geliebter, Zarah Leander 11. Manon v. Massenet, Jussi Björling; 12. Dov' l'indiana bruria „Lakmé", A. Galli-Curci; 13 Villanella, Erna Sack; 14. Cavalleria Rusticana v. Mascagni, Scala Koor Milaan; 15. Barbiere di Siviglia v. Rossini, L. Fort en L. PicciolL 8.0012.00 Diversen. VOOR DE KINDEREN De ongelukkige veldwachter kwam met een smak op de straatsteenen terecht en kreeg nog als extra'tje het melkemmertje, dat uit Piet's handen vloog boven op zijn hoofd. Hij zag niets dan sterretjes en tot overmaat be klaagde Piet zich nog over zijn gedeukt emmerje. Maar Teunlssen hield wijselijk zijn mond, want dit ongeluk was tenslotte zijn eigen schuld. Reeds den volgenden morgen moest Piet Krent voor Burgemeester en Wethouders ver schijnen. Het hart zonk hem in de schoenen toen hij al die gezichten aanschouwde. De Durgemeester, getooid met ambtsketen, troon de in het midden „Overtreding op den publie- ken weg", zoo begon deze de stukken voor te lezen. Zwanenberg maakt voor U van die echte pikant» „bitterhapjes".pittige, malschc worstjes naar diverse recepten waar U wat zoetzure, heerlijke Zwanenberg s augurken bij klein snijdt I (Adv. Ingez. Med.) Inbraak. Dinsdagavond tusschen acht en twaalf uur heeft iemand zich toegang verschaft tot het perceel van de bakkerij van den heer v. d. V. aan de Van Wickevoort Crommelinstraat te Haarlem. De bewoner en zijn vrouw waren niet thuis, maar de kinderen waren op de slaapkamer, De inbraak werd ontdekt doordat een politie agent te half één vannacht in de Planetenlaan een kasregister van klein model vond. Er zaten eenige papieren in, waarin de agent kon zien, aan wien het toebehoorde. Hij ging er mee naar den heer v. d. V., die inmiddels was thuis gekomen en die het gevonden voorwei-p als zijni eigendom herkende. Hij had toen nog niets van de inbraak gemerkt. Er wordt nog een bedrag van ongeveer 10.vermist. De politie heeft het kasregister in beslag genomen. WATERPOLO WINTERCOMPETITIE K. N. Z. B. De water polowedstrijd tusschen Zian en H. Z. en P. C., die Dinsdagavond voor de eerste klasse B-] competitie van den K. N. Z. B. is gespeeld, eindigde! in een 71 overwinning voor H. Z. en P. C. DAMMEN. DAMCLUB OOSTERKWARTIER Ter gelegenheid van de uitreiking van den De Graaf's wisselbeker organiseert de Damclub „Oos terkwartier" in haar clubgebouw aan de Zomervaartj een gong'wedstrijd. Hieraan kunnen deelnemen de] kwartetten van de deelnemende vereenigingen en le-i den van de Damclub „Oosterkwartier". Er zal ge speeld worden in groepen van zes. Voor den winnaar] van elke groep is een prijsje beschikbaar. In de pauze zal de wisselbeker aan de winnares van dit jaar, Oosterkwartier, worden uitgereikt. CLUBKAMPIOENSCÏIAPPEN HAARL. DAMCLUB Maandagavond werden bovengenoemde wedstrijd den voortgezet. Hieronder volgen de uitslagen: Hoofdklasse: K. Olij wint van M. van Leeuwen. Eerste klasse: A. J. D. Bron wint van J. Otter; I.j Ravensbergen wint van A. Smit; J. Risseeuw remise! met D. Schrijnemakers; Th. Weiland remise met Chxv Gerritsen. Tweede klasse: A. J. Verwoerdt wint van O. T. Glaser; H. A. Hoddenbach remise met D. Philippo. Derde klasse: W. Jonkhof wint van H. Weiland. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Dinsdagavond is te Utrecht de partij Rustenburg Jurg uit het tournooi om het kampioenschap van Ne derland gespeeld, welke na spannenden strijd ge wonnen werd door Rustenburg. SCHAKEN MASSAKAMP H.S.G.HEEMSTEDE. Dinsdagavond heeft de jaarlijksche massakamp plaats gehad tusschen het Haarlemsch Schaak Gezelschap en de Heemsteedsche Schaakclub. Ook ditmaal was het resultaat een flinke over winning voor de H.S.G.'ei*s. Het was de vierde maal, dat deze massakamp plaats had De be schikbaar gestelde wisselbeker is tot nu toe ge regeld in het bezit geweest van het Haarlemsch Schaakgezelschap. Bij de instelling van deze raassakampen was het de bedoeling, den band tusschen de beide bevriende clubs nauwer aan te halen En dit is ten volle gelukt. Elk jaar be staat voor dezen wedstrijd veel belangstelling, en, al mocht de Heemsteedsche Schaakclub tot nu toe steeds verliezen, de animo verflauwt niet. Ook deze avond kenmerkte zich door een pret- tigen geest en sportief spel. Voor den eersten winnaar met wit en dien met zwart waren prijsjes beschikbaar gesteld, evenals voor hen, die het eerst een witte dame en die het eerst een zwarte dame namen. Te halftwaaif werd een eind aan den wed strijd gemaakt. Enkele partijen moesten worden gearbitreerd. De uitslag luidde 3iy212J/2. JAVA—NEW-YORK LIJN. Poelau Laut 18 v. Jacksonville n. New-York. Weltevreden, Java n. N.-York 19 v. Singapore, ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (thuisr.) 19 te Suez. Kertosono (uitreis) 19 te Batavia. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Salabangka (thuisr.) 19 van Sabang. Enggano (uitr.) 20 van Suez. Heden: WOENSDAG 21 FEBRUARI Rembrandt Theater: Stanley and Livingstone. Op het tooneel: 6 Brox, accordeon-sensemble. 2.30. 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Ouverture" en „Niets Is heilig", 2 en 8.15 uur. Frans Hals Theater: „La Béte Humaïne". van Emile Zola, 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „De avonturen van Marco Polo", 2 30, 7 en 9.15 uur. Moviac Theater: Nonstop-programma. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend oehalve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en van —9 uur. DONDERDAG 22 FEBRUARI Bioscoopvoorstellingen des middag? en des avonds Palestina Diorama's. Schotersingel 117a. Geopend oehalve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en van 79 uur. Heemstede: Raadhuis: Gemeenteraad. Begroo- tingszitting. 10 uur,

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6