Hangö: een Finsch stadje vol wonden Grooter activiteit van de Finsche luchtmacht. IN FINLAND. VRIJDAG 23 FEBRUARI 1940 HAARLEM'S DAGBLAD 5 Trieste verhalen over vernielde huizen over omgekomen menschen en over angstige kinderen. De Russen slaan dit onaanzienlijke stadje schier geen dag over. Zij schijnen niet te willen ophouden voor er geen huis meer overeind staat. Prof. Von Wendt (links) en onze speciale verslag gever voor een deel van de vernielde Technische Hoogeschool te Helsinki. (Van onzen specialen verslaggever) HANGö, 13 Februari De lezer zal mij opnieuw op het breken van een belofte kunnen betrappen: ik heb verteld van onze reis via „ergens in Finland" naar Ekenas en zou vervolgens een brief wijden aan Hangö. Maar ik heb daar, door ondervonden welwillend heid, foto's kunnen nemen, hetgeen zonder bij zondere toestemming anders niet mogelijk is. En om die foto's bij mijn brief te kunnen voegen, heb ik de verzending even aangehouden. Vandaar dat mijn gesprekken met minister Niukkanen en generaal Sihvo den voorrang kregen. Hangö! Misschien zijn er vele Nederlanders die het kennen van een reis in den zomer. Zij hebben dan een mondaine en levendige badplaats gevon den, waar het best uit te houden was. Misschien bekeken zij de haven, die in den loop der tijden vooral in de tweede helft van de negentiende eeuw sterk werd begunstigd omdat men ver wachtte dat Hangö tot Finland's grootste, ook in den winter toegankelijke, haven zou uitgroeien. Misschien ook wandelden zij door het stadje met zijn ongeveer achtduizend inwoners en bekoorde hen de schilderachtige ligging van de ongelijke houten huizen en huisjes. Wellicht beklommen zij den Drottningberg, vanwaar men een prachtig uitzicht over het stadje heeft, of bekeken zij het door prof Lindgren gebouwde stadhuis, dat veer tien jaar geleden in gebruik werd genomen. Mo gen zulke toeristen dan hun vriendelijke herin neringen aan dat rustige, gemoedelijke Hangö, vooral zuinig bewaren. En moge het mij ten deel vallen dat ik óók nog eens een Finsch Hangö te bekijken krijg, even aantrekkelijk en schilder achtig als dat waaraan de toerist van vroeger terugdenkt. Ik ken dat Hangö niet! Ik ken alleen een stadje vol wonden, waar huizen en kantoren, fabrieken en opslagplaatsen dagelijks blootstaan aan bedreigingen en vernielingen, aan ontplof fingen en aan verbranding. Ik ken van het stad huis alleen den schuilkelder. Ik ken van Hangö niets dan narigheid en ellende. In de onderhandelingen tusschen de Sovjet- Unie en Finland heeft Hangö een beslissende rol gespeeld. De Finnen waren niet bereid het aan de Russen af te staan, omdat zij van meening wa ren dat zij daarmee een van de sleutels op de deur van hun onafhankelijkheid uit handen zouden geven. En nu de Russen er niet in geslaagd zijn het heelhuids in handen te krijgen, nu koelt de heer Molotof zijn boosaardigheid op dit vriende lijke stadje in den vorm van een eindelooze bezoe king door bombardeeringen en alarmen. In den schuilkelder waarin ik Zondagmorgen gezeten heb, vertelde een vrouw hoe er dagen geweest zijn waarop de sirene zestien, achttien keer loeide. Wij vieren, prof. Von Wendt, prof. Karcevsky, Albert Vikstén en ik ik stel u bij dezen het gezelschap op een plaatje voor waren minder onfortuin lijk: het was somber en zwaar bewolkt weer. De oorlog verleert den menschen van de zon te hou den. Helder weer, een stralende zon, zij leveren voortreffelijke omstandigheden op voor een gru welijk bombardement. Daarom zijn wij hier al tijd bijzonder ingenomen met slecht weer: dat is geen „Molotofweer", zooals de menschen zeggen. Het is drukkend, bij alles wat ge onderneemt met de kans op een bomaanslag rekening te moeten houden. De treinen loopen hoofdzakelijk des avonds. De menschen wagen zich tusschen negen uur in den morgen en een uur of vijf in den mid dag niet noodeloos op de straten. De toerist be rekent hoe hij op de veiligste uren zich verplaat sen kan. De winkels zijn vaak alleen tot tien uur 's morgens en na drie uur 's middags geopend. Ook wij ik vertelde het u al hielden met de plannen van Molotof voor alle zekerheid maar rekening: wij vertrokken om acht uur uit Ekenas om vóór negenen zeker in Hangö te arriveeren. Ik heb dan Hangö gezien. Ik heb den burge meester gesproken. Ik heb een lange rij van trieste verhalen gehoord over vernielde huizen, over omgekomen menschen, over angstige kinde ren. Ik heb gestaan voor de ruïne van een arbei dershuisje, neergezet van zuur gespaarde duiten, en net klaar toen in December de oorlog begon. Het ding was nog niet verzekerd. De menschen, die er hun hoop en hun trots in hadden vastge legd, wonen nu bij anderen in: wat zij hadden zijn zij kwijt. Ik heb geluisterd naar het treurig relaas van de lotgevallen van een vrouw, die tien dagen geleden het bericht ontving, dat haar man aan een van de fronten was gesneuveld en wier huis den dag daarna door een brandbom werd getroffen: zij bezit niets meer op deze wereld. Ik heb mijn fototoestel gericht op de eene ruïne na de andere, op stapels verwrongen balken en ge blakerde planken, die de overblijfselen waren, van woonhuizen. Ik ben gestrompeld over in eikaar gezakte opslagplaatsen en ben geklommen op scheef hangende schuttingen. Ik heb Hangö ge zien, dat den indruk maakte als had een krank zinnige reus, gewapend met een formidabelen bijl, er dagen aaneen huisgehouden; als had een bende amokmakers er zooveel mogelijk kort en klein geslagen. O zeker, er staat nog veel. Maar de Russen slaan dit onaanzienlijke stadje schier geen dag over! Zij schijnen niet te willen ophouden, voor er in Hangö geen huis meer overeind staat, vóór alle menschen de wijk genomen hebben naar veiliger oorden. Van de achtduizend inwoners huizen er nu in Hangö nog maar een kleine tweeduizend. De rest is al weg: geëvacueerd, of wegens vernie ling van huis en goed weggetrokken naar familie of vrienden elders in Finland. Wat er overschiet zet de tanden op elkaar en wacht af. Grimmig. Verbeten. Niet bereid om de stad te verlaten, of daartoe niet gerechtigd. De burgemeester, van wiens huis alle ruiten gesprongen zijn, kan het niet „warmer" stoken dan een 8 a 9 graden. Maar hij blijft zitten achter zijn stuk carton, en doet zijn werk met onverminderde opgewektheid. Vrouwen, die hun kinderen hebben weggestuurd, maar die zelf voor hun mannen zorgen of him werk hebben, breien halve dagen in den schuil kelder: zij zijn onvatbaar geworden voor de ver schrikkingen van bommen, die met donderend geraas boven haar hoofden ontploffen, bommen, die diepe kraters in den grond slaan of een heel blok huizen tegelijk herscheppen in een trooste- looze ruïne. Dat bloedende Hangö heb ik gezien. Ik heb ge keken naar een volksschool, die niet meer was dan een zwarte ruïne met gapende raamgaten. Ik heb gestaan voor een ziekenhuis, waarvan de trappen naar buiten hingen en de plafonds als stukskes papier waren weggescheurd. Ik heb een schuilkelder bezocht onder een groot huis, dat nu niets meer is dan een wrak vol rommel en ik heb gedacht aan het zeldzaam lot van de zeven men schen, die ongedeerd uit dien kelder te voor schijn zijn gekomen. Ik heb de sirene hooren loeien, de menschen zich zien reppen en den schuilkelder boven de frissche vrieslucht moeten verkiezen, totdat het verlossende langgerekte be- vrijdingssignaal ons in. de ooren tuitte. En bij dat alles heb ik moeten denken aan den waanzin van den oorlog. Menschen hebben al wat hier vernield is met zorg gebouwd. Menschen hebben er gewoond en gewerkt. Menschen hebben het onderhouden en verbeterd. Nu komen andere menschen en gooien het moedwillig in puin en gruis, omdat de Finnen het hun niet cadeau heb ben willen doen. „Bevrijding" van Finland noe men de heeren Stalin en Molotof deze zonder linge, deze krankzinnige, deze misdadige bezig heid. „Bevrijding". Alsof dit vernielen van alles wat vernield kan worden, dit mikken op alles wat leeft en zich bewegen kan, iets anders te voor schijn kan brengen dan haat en weerzin; alsof het tot iets beters zou kunnen leiden dan in het voor 'de Russen gunstigste geval tot de hardhandigste onderdrukking van opstandige en met wrok geladen menschen. Ik wil er niet verder over uitweiden. Dezen keer mogen de foto's duidelijker kunnen spreken dan ik het vermag. Want men moet het bloedende Hangö, dat ik ken, gezien hebben om dat gevoel van vernedering en ontzetting te beseffen en te deelen, dat zich ginds van den toeschouwer mees ter maakt. Op de terugreis naar Helsinki hebben wij het er lang en breed over gehad. En prof. Von' Wendt heeft ons begrip van de uitwerking van bommen nog vergroot door ons mee te nemen naar de technische hoogeschool van Helsinki, het eerste slachtoffer van het eerste Russische bom bardement. Maar laat mij eindigen. Bekijk van avond liever eens die zwarte aanklachten te?*" de beschaving, die ik als foto's bij mijn tekort schietenden tekst heb gevoegd (Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehouden) Het kunstliaiidelschandaal te New-York. NEW YORK, 22 Februari. Gisteren in den laten namiddag is het ..kunsthandelmysterie" tot een climax gekomen toen de procureur van het district, die deze zaak behandelt, aankon digde dat John Geery, die Maandag een einde aan zijn leven maakte, een verzekeringspolis op het leven van Milton Logan bezit. Volgens Logan, zoo vermeldt de politie, zou Geery John Poggi gehuurd hebben om hem te vermoorden, doch toen dit plan mislukte heeft Geery de hand aan zichzelf geslagen. (United Press.) CACHIN VAN ZIJN SENATOR SCHAP ONTHEVEN. Woensdag is te Parijs onder voorzitterschap van Monsservin de bijzondere commissie bijeen geko men welke belast is met het bestudeeren van het schrijven van Daladier, waarin den senaat wordt verzocht vast te stellen dat senator Marcel Cachin van zijn functie vervallen is. Nadat de commissie de verklaring van Cachin had gehoord heeft zij eenstemmig besloten den senaat voor te stellen den communistischen senator vervallen te verklaren. Minister Woodring verkondigt Amerika's militair isolement. „Geen Amerikaansch bloed zal op de Europeesche slagvelden vergoten worden." De minister van Oorlog der Vereenigde Staten. Woodring heeft te Topeka (Kansas) aan een diner ter gelegenheid van „Washington Day" sterk isola tionistische inzichten verkondigd. Hij gaf de verzeke ring dat „voor zoover mijn invloed in de advisee- rende organen dezer regeering strekt, geen van mijn of uw zonen opgeroepen zal worden om dienen als bloedoffer op het altaar van Mars. Ik weet dat de president der Vereenigde Staten den oorlog tot in het diepst van zijn ziel verfoeit en ik weet dat hij vastbesloten is dat op de slagvelden in Europa geen Amerikaansch bloed zal worden vergoten. De Amerikaansche militaire politiek is gebaseerd op dc verdediging van ons grondgebied en onze instellingen en niet op een offensief tegen eenig ander land op God's ^aardbodem. Wij zullen waar schijnlijk in staat zijn ons land militair te isoleeren tegen de thans heerschende conflicten". Ambassadeur Bastianini te Rome. Rapport o.a. over de blokkadekwestie. De Italiaansche ambassadeur te Londen, Bas tianini, is Donderdagavond in Rome aangekomen om rapport uit te brengen. Het bezoek van den ambassadeur heeft volgens Havas ten doel de fascistische regeering in kennis te stellen van het standpunt der Engelsche regee ring ten aanzien van verschillende kwesties, die in nauw verband staan met de Italiaansc'n-Engelsche betrekkingen en in het bijzonder ten aanzien van de embargokwesties, binnen het kader van de blok kade van Duitschland, betreffende Duitsche steen kool bestemd voor Italië Men denkt dat de En gelsche „inkoopmissie", die zich gereed maakt om uit Italië naar Engeland terug te keeren, haar ve: trek zal uitstellen. De aardbeving in Turkije. 120 slachtoffers. ,Het aantal dooden bij de aardbeving van Woensdag in Centraal Anatolië is thans gestegen tot 120, aldus melden de laatste berichten uit Kayseri. De jongste aardschokken hebben een des te erger uitwerking gehad, daar zij zich in de vroege och tenduren hebben voorgedaan. Slapende dorpelin gen geraakten bedolven onder het puin van hun in gestorte huizen. Zeer felle koude heeft de situatie voor de geredden, die in de open lucht verblijven, nog verergerd. De verwoeste dorpen zijn gelegen in het gebied van Kayseri (Midden Anatolië). Ook 10.000 stuks vee zijn omgekomen. Met het oog op den vulkanischen aard van de streek vreest men nog meer schokken. Donderdag zijn ook lichte schokken waargenomen te Ankara en Konya en te Adana, dat bij de kust van de Middel- landsche Zee is gelegen. De torpedeering van de „Steinstad". Kapitein sloeg uit de reddingboot. Volgens de laatste berichten uit Londen is de naam van het Noorsche stoomschip, dat ter hoogte van de Westkust van Ierland werd ge torpedeerd, de „Steinstad", een te Oslo gere gistreerd schip van 24-76 ton. De stewart Gustav Svenningen vertelde over 't torpedeeren van dit schip aan United Press het volgende: „Wij werden door een duikboot aan gehouden, welke twee schoten voor den boeg loste en de bemanning beval zich in de booten te begeven. Net hadden we dit gedaan toen er een verschrikkelijke explosie plaats vond. Ik weet niet of die door een torpedo of een granaat ver- 'oorzaakt werd. Ons schip zonk onmiddellijk. De kapitein nam de leiding op zich vah de eene boot, welke voorzien was van een kleinen motor, de stuurman had zich met twaalf anderen aan boord van de andere sloep ingescheept. We ver bonden de booten met een kabel en gingen in Oostelijke richting. De nacht was verschrikkélijk, een hevige storm stak op, de kabel brak en we verloren de andere boot uit het gezicht. De zee werd wild. Wij zetten den motor stil en begonnen te roeien. De kapitein en een matroos sloegen over boord. Na eenigen tijd slaagden we er in den matroos aan boord te trekken, maar den kapitein konden wij niet redden. Hij riep nog dat hij zich aan een roeiriem vastklemde. Onze pro visie bestond uit stukken droog brood. De duik boot-kapitein bood hun geen hulp". Twaalf gewonden bii ontploffingen in liet Londensche Westend. Schade aangericht. Donderdagavond hebben zich in Westend in Londen drie ontploffingen voorgedaan, die toee geschreven worden aan agenten van het „Ier- sche Republikeinsche Leger" In totaal zijn 12 personen gewond bij deze explo sies. Een man liep ernstige beenwonden op, twee personen kregen snij wonden, vier werden naar het ziekenhuis gebracht, daar zij een zenuwschok had den bekomen. Na de eerste ontploffing was ook een man, die een zenuwschok gekregen had, in het zie kenhuis behandeld. De ontploffingen hebben winkelruiten in Oxford- street vernield en ernstig schade teweeggebracht in een kleedkamer in het ondergrondsche station van Marble Arch. Dit was de tweede reeks ontploffingen de eerste deed zich voor in Birmingham sedert de terecht stelling van de twee Ieren in Birmingham. Links de reisgenootcn van onzen spccialcn verslaggever, tc weten: Albert Vikstén, prof. Karcevsky en prof. Von Wendt (van links naar rechts.) Op de rechtschc foto ziet men vernielde houten huizen, te Hangö, waarvoor één boni genoeg was. Russische troepen herhaaldelijk uit de lucht aangevallen. Het Finsche legerbericht luidt: „Te land: Op de landengte van Karelië heeft de vijand op 21 dezer aanvallen gedaan op het station Mamire tusschen het Muolameer en de Vuoksi, als mede bij de Taipale. De aanvallen werden afgesla gen. De strijd duurde met groote heftigheid tot in den nacht door. Verschadene vijandelijke tanks werden vernield. De vijand verloor meer dan twee duizend man bij de Taipale. Ten noordoosten van het Ladogameer hebben de Finnen zich meester ge maakt van een vijandelijk steunpunt." driehonderd Russen, in totaal tweehonderd wagens, vernield, eilanden wei-den ravitailleeringscolonnes van de Russen, in totaa: tweehonderd wagens, vernield. Op andere punten van het front, activiteit van pa trouilles en storend artillerievuur. In de lucht: De Finsche luchtmacht heeft gis teren met succes verkennings- en bombarde- mentsvluchten uitgevoerd. Zoowel overdag als des nachts werden de vijandelijke troepen her haaldelijk aangevallen. Verscheidene luchtge vechten werden geleverd boven het front en boven het binnenland. De Sovjet-Russische luchtmacht blijft actief. Bo ven de landengte van Karelië heeft men verschei dene formaties van veertig tot vijftig vliegtuigen ge zien. Willmanstrand, Kisholm, Hiitola en Elisenvaa werd gebombardeerd. In het noorden werden Rov niemi en andere plaatsen gebombardeerd, in het bin nenland werden enkele kleinere plaatsen bestookt. Volgens de tot nu toe ontvangen berichten zijn geen slachtoffers te betreuren. Volgens bevestigde inlichtingen zijn dertien Rus sische toestellen omlaag geschoten. Bovendien heeft men nog kunnen vaststellen, dat eergisteren drie Russische vliegtuigen, waarvan het verlies als ver moedelijk werd aangegeven, werkelijk omlaag zijn geschoten. Gisteren zijn vermoedelijk nog drie toestellen neergeschoten, doch men heeft de toestellen rrog niet gevonden. Van semi-officieele zijde wordt meegedeeld, dat de Russische vliegtuigen in den loop van den nacht ge poogd hebben een trein te bombardeeren: gisteren zijn enkele bommen niet ver van de hoofdstad neer- gekomén. Twee kerken en een ziekenhuis werden geraakt. Donderdag werden op de muren en aanplakzuilen te Helsinki biljetten aangeplakt, waarbij de in 1894 en 1895 geboren mannen zich op 28 Februari moeten aanmelden voor den militairen dienst. Het Russische legerbericht. Het Donderdag uitgegeven Russische legerbericht luidt: „Op 22 Februari heeft zich niets van belang voor- Vestiging van Joden ten Zuiden van Lublin. BERLIJN. 22 Februari. De twaalfhonderd Joden, practisch de totale Joodsche bevolking van Stettin en omgeving, die eenigen tijd geleden met onbekende bestemming door de regeering op transport zijn gesteld, zijn thans naar wordt ver nomen te Piaski ten Zuiden van Lublin aan gekomen. Vele plaatsen in dezen omtrek worden gebruikt als „Joodsch reservaat". In Nisco wonen thans eenige duizenden uit Moravisch Ostrawa, Katto- witz en Weenen, in Lubartow en Ostrow zijn de meeste Joden afkomstig uit Posen en Gdynia. In- tusschen weet- men thans dat ongeveer honderd Joden uit het Pruisische Treyburg op een derge lijke manier als de Stettiners getransporteerd zijn naar Bialapodlaska eveneens in het district Lublin. Een dergelijk lot bedreigt voorts eenige honderden Joden uit Elbing en Mariënburg in Oost-Pruisen en uit de streek Schneidemühl in Pommeren. In sommige gevallen is de Joodsche rijksvereeniging in staat een vestigingsplaats voor hen te vinden binnen het rijk. Deze vereeni- ging heeft thans ongfeveer honderd Joden uit Schneidemühl in een Joodsch „landbouwoefen- kamp" nabij Berlijn ondergebracht. Men tracht dergelijke kwartieren te vinden voor nog eenige honderden. (United Press). Hangö 1940 Bij de foto links lette men op den kelder en de doorgebogen muren hier redden zeven menschen op het kantje af hun levens. Op de foto rechts een troostelooze straat, zooals er zoo vele zijn gedaan aan het front. Op de Karelische landengte hebben de Sovjettroepen met afslaan van den vijand 21 verdedigingswerken bezet, waaronder 15 stalen en betonnen artillerieforten. Door een sneeuwstorm bleef liet optreden der luchtstrijdkrachten beperkt tot verkenningsvluchten." Ivalo gebombardeerd. Het Noorscha telegraafagentschap meldt dat hoe wel aan de grens een sneeuwstorm woedt, Russische bombardementsvliegtuigen gistermorgen het district Ivalo in Finland bestookt hebben. Twee Deensche officieren gevallen. Uit Finland wordt te Kopenhagen vernomen, dat de Deensche luitenant-vlieger graaf Erhard Trijs, de eerste Deensche officier, die zich als vrijwilliger voor Finland opgaf, tijdens een luchtgevecht is ge vallen. Ook de Deensche luitenant Hans Fenger is op het slagveld in Finland gesneuveld. EADI0 PECEPAMMA ZATERDAG 24 FEBRUARI 1940. HILVERSUM I, 1875 en 414,4 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Berichten A. N. P., gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor arbeiders in de Continu bedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. (Om 12.45 Be richten A. N. P.). 2.00 Declamatie in Esperanto. 2.20 Zang en orgel. 2.30 Muzikale causerie met illustraties door het VARA-orkest. 3,00 Reportage. 3.304.05 Gramofoonmuziek. 4.10 Community- singing (opn.). 4.30 Vragenbus. 4.50 Residentie orkest (opn.). 5.30 Filmland. 5.50 Orgelspel. 6.15 Volksliederen. 6.45 Kinderleesclub. 7.00 VARA- Kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Politiek radiojour naal. 7.30 Cyclus „Hoe werkt de kerk?". 8.00 Her haling SOS-berichten. 8.03 Berichten A. N. P. 8.15 Puzzle-uitzending. 8.30 Rosian-orkest. 9.05 Toe spraak „Een praatje bij de haard". 9.10 VARA-Varia. 9.15 Radiotooneel. 9:30 VARA-Harmonie-orkest. 10.00 En nu.Oké! 11.15 Berichten A. N. P. 11.25 —12.00 VARA-Strijkorkest. HILVERSUM II, 301.5 M. KRO-Uitzending. 8.00 Berichten A. N. P. 8.05—9.15 en 10.00 Gra mofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Melodisten en solist. (12.45 1.10 Berichten A. N. P., gramofoonmuziek). 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Gramofoonmuziek. 2.45 Kinder uurtje. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.45 Rococo-octet. 5.15 Internationale sportrevue. 5.30 Gramofoonmu ziek. 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonmu ziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gra- mofoomuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Letterkundige causerie. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A N. P., mededeelingen. 8.15 Overpeinzing met mu zikale omlijsting. 8.35 Gramofoonmuziek. 9.00 Radiotooneel met prijsvraag. 9.25 Musiquette en solist. 10.00 KRO-orkest en leden van het KRO- koor. 10.30 Berichten A. N. P. 10.4012.00 Gramo foonmuziek. ENGELAND. 3.91 en 449 M. 12.2(L«Reportage. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.20 Be- richteijfc-30 BBC-orkest. 2.20 Orgelspel. 2.35 Cau serie. ?50 De Bohemians. 3.20 V. Silvester en zijn Ballroom-orkest. 3.45 Causerie „Joseph Lister, Surgeon". 4.35 Reportage. 5.20 Berichten (Welsch). 5.35 Causerie (Welsch). 5.40 Kinderuurjte. 6.10 Zang en piano. 6.20 Berichten. 6.35 Nieuws van het Westelijk front (opn.). 6.50 Causerie „Can I help you?" 7.05 Variété. 7.35 BBC-Schotsch orkest. 8,20 Variété. 9.20 Berichten. 9.35 Nieuws uit Amerika. 9.50 BBC-Theaterkoor en -orkest. 10.35 Korte Kerk dienst. 10.50 Billy Cotton en zijn Band. 11.50 So listenvoordracht. 12.20 Berichten. RADIO PARIJS, 1648 M. 12.05 Zang. 12.20 Raymond Legrand en zijn jazz orkest. 1.05 Altvioolvoordracht. 1.35 Zang. 2.00 Gra mofoonmuziek, 2.05 Vereeniging voor oude instru menten. 3.20 Muzikale causerie, met illustraties door het Félix Raugel-koor. 3.50 Gala-uitzending. 4.50 Pianovoordracht. 5.45 Parijsche strijktrio. 6.20 Ra diotooneel. 9.35 Programma gewijd aan Oostenrijk. KEULEN. 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 7.40 Amusements-sextet. 9.05 Gramofoonmuziek. 9.309.50 Kamermuziek. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.20 Omroeporkest. 1.15 Muzikaal tusschenspel. 1.35 Gramofoonmuziek. 3.20 Leo Eysoldt's orkest en solisten. 5.45 Gramofoonmu ziek. 6.05 Literair-muzikaal programma. 6.50 A. Rink's orkest. 7.35 tot sluiting: Zie Deutschland- sender. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Omroep orkest. 1.50 Gramoofoonmuziek. 2.25 en 2.553.55 Muzikale causerieën. 4.20 De orkestvereeniging van het Koninklijk Vlaamsch Muziekconservatorium te Antwerpen en soliste. 6.20 Omroeporkest en soliste. (Ir. de pauzes: Gramofoonmuziek). 7.35 Gramofoon muziek. 8.20 Cabaretprogramma. 9.35 Folkloristisch programma. 9.55 Viool en cello. 10.3012.20 Gra mofoonmuziek. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Radio orkest. 1.502.15 Gramofoonmuziek. 2.55 Het Choura Kouznetzoff-orkest. 3.20 Tsjechische mu ziek met toelichting. 4.20 en 4 55 Gramofoonmuziek. 5.55 Zang. 6.35 Belgisch pianokwartet. 7.05 Gramo foonmuziek. 8.20 Voor soldaten. 8.50 Waalsch caba retprogramma .9.55 en 10.30 Radio-orkest. 10.50 Dansmuziek (gr.pl.). 11.2012.20 Gramofoonmuz. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. .35 Omroepkleinorkest en solisten. 9.20 Berich ten. 9.50 Hans Bund's orkest en H. Munsonius kwartet. (Om 10.20 Politiek overzicht). 11.20 Be richten. Hierna tot 12.20 Nachtconcert. 12.50—1.20 Militair programmr

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 9