BOMAANSLAG IN OXFORD STREET. NA DEN Strijd om Atlantis De voetbal rolt weer. - Na een langdurige onderbrek.ng wegens de vorst is Zondag de competitie van de K.N.V.B. weer voortgezet met eeeige wedstrijden Een spannend moment voor het doel der gastheeren tijdens de ontmoeting HBS— Feyenoord te den Haag Tijdens de huldiging der bemanningen van de kruisers „Ajax en Exeter te Londen onderhield het Britsche koningspaar zich met de verwanten van hen die in het gevecht tegen de .Graf Spee* vielen. Een ontroerend tafreeltje De Engelsche minister van Oorlog, Oliver Stanley en Lord Gort (links) toonen tijdens het bezoek van den minister aan het Britsche Expeditie Leger in Frankrijk hun interesse voor een gasmasker dragenden muilezel De heer J. B. Deelen, arts te Vught, die benoemd is tot geneesheer-directeur van het St. F_ranciscus-gasthuis te Rotterdam Ank van der Moer in de titelrol van „Een Finsck meisje", waarvan bij het Nederlandsch Tooneel te Amsterdam de première ging in samen werking met het comité tot hulpverleening aan fret Finsche Roode Kruis Finsche soldaten aan het Noordelijk front met een van de nieuwe auto matische geweren, in gebruik bij het Finsche leger. Deze wapens hebben een capaciteit van 80 schoten per minuut en worden door bekwame schutters met. verwoestend effect gebruikt Na den bomaanslag in Oxford street te Londen, waarbij twaalf personen werden gewond, zorgde de politie ter plaatse voor extra bewakingsmaatregelen Spelmoment uit den voetbalwed strijd Xerxes V.UC dieZondag te Rotterdam werd gespeeld Een zeldzaam huwelijksfeest. Het echtpaar Blommers te Zevenbergen herdenkt heden zijn 70-jarige echtvereeniging. Het bruidspaar in feesttooi door Willy Reese 35 Frundsberg nam Heila's kleine voetje in de hand, maakte de schoen los, het ging een beetje onhandig, hij vond zichzelf een domme jongen, dacht na, neen, inderdaad, nooit had hij Heila's schoentje uitgetrokken, nog nooit dit voetje in zijn hand gehad. Er was werkelijk een steentje in de schoen gekomen, een leelyk, scherp steentje. En wat had dit lieve voetje een wonderlijk hooge wreef. Frundsberg streek erover met zijn groote hand, tien jaren was deze vrouw nu reeds de zijne en nu ontdekte hij pas, welk een prachtige voetjes zij had. Rijkelijk laat, ouwe jongen, maar nog niet te laat. Zijn hand ging weer over de hooge wreef. De maan glimlachte, dacht Frundsberg. Maar die gedachte verwierp hij toch weer. De maan lachte alleen in romans voor de rijpere jeugd. Overigens interesseert me de maan heelemaal niet, deze verrukkelijke voet interesseert me veel meer. „Zou je me de schoen weer willen aantrekken?" „Natuurlijk, vrouwtje, dadelijk". Ze hadden nog een paar minuten te loopen, dan stonden ze voor villa „Zeezicht". Achter het derde venster rechts sliepen de kinderen; Harald voer waarschijnlijk m den droom met zijn schip over de zee en Freddy wiegde haar baby in haar armen. Frundsberg had de deur voor Hella geopend, wilde haar handen nemen; dan kwam zij met haar mond heel dicht bij zijn oor, en fluisterde iets, heel lacht; Frundsberg ging vast naai* de zitkamer, ter wijl Hello naar de keuken ging en even later met een flesch champagne terugkwam. Er klonk een knal, champagne parelde in een glas, zij ledigden het beiden in één teug. Het bleef lang stil in de kamer, heel lang. Ein delijk hadden de echtelieden elkaar voor den twee den maal gevonden, nu vodr het leven. HOOFDSTUK XLV. Opgewonden liep Dr. Volkers sedert een half uur in zijn bureau op en neer. Hij had een lang gesprek gehad met Frundsberg. Hy liep van het raam naar de deur en dan weer van de deur naar het raam. Over veertien dagen moest hy dus Berlijn verlaten om te Hambom, Duisburg of Diisseldorf te gaan wonen. Het stalen blok in het Westen had hem al heel wat moeilijkheden in den weg gelegd. En niet altijd had hy ze tydig uit den weg kunnen ruimen, juist omdat hy slechts secretaris was. En nu, ja nu, zou dit blok zyn hand gaan voelen, als hy de boeien van het secretarisschap had afge worpen. Alice Bernauer rukte Volkers uit zijn gedachten. „Goeden dag, mijnheer de Directeur". Volkers zag verrast op „Weet U het al?" „Ja, terwyl U hier in het bureau aan het wande len was, waarschijnlijk om directeurs-stappen in te studeeren, heeft mijnheer Frundsberg mij verteld, welk noodlot U getroffen heeft." Stilte. Seconden. Minuten. Plotseling begon Vol kers tegen Li uit te varen. „Waarom hebt U. zonder dat ik er iets van wist, die aandeelen Duisburg nu toch gekocht?" „Ik heb tevergeefs op een voorstel van U ge wacht." „U had Atlantis-aandeelen, die waren veilig." „Dus ik had Duisburg niet moeten koopen „Neen". „Waarom niet?" Zwijgen. Toen wieip Li nog één vertwijfelden blik op Vol kers en vluchtte de kamer uit Volkers bleef en begon weer heen en weer te loopen. „Die ellendige aandeelen, nu zitten ze me weer dwars. Ik heb haar tot een rijke vrouw gemaakt ik heb haar vervloekt, had zij die Atlantis- aandeelen toch behouden dan was alles goed ge weest nu moet het wel lijken, dat ik met haar kapitaal de macht in het Wester-staalblok heb ge kocht, als ik haar zeg, dat ik haar dat ik zon der haar niet De telefoon rukte Volkers uit zijn gedachten. „Hier Frundsberg Volkers, ik wou je alleen maar zeggen, dat je een groote dwaas bent". De telefoon werd weer op den haak gelegd. Daar klinkt de telefoon al weer. Herbert Wallner. „Dr. Volkers, bent U daar ik wou u alleen maar zeggen, dat u nog een grootere dwaas bent, dan ik indertijd was." Daar rinkelde de telefoon voor den derden keer. „Hier Alice Bernauer". „U wilf zeker alleen maar zeggen, dat ik een groote dwaas ben, maar ik denk, dat ik zelf tot die conclusie ben gekomen". „Ik wilde U alleen even zeggen, dat ik van plan ben, te vertrekken", zei Li. „Vertrekken „Ja, ik ga een paar weken naar het buiten land." „Dat is absolut onmogelijk, juffrouw Bernauer. U kunt de eerstvolgende weken niet weg. Er wor den gewichtige besprekingen gehouden, waarbij U volstrekt aanwezig moet zijn." „Maar daarvan is mij niets bekend." „De definitieve beslissing daarover valt ook pas vanmiddag. Als U het goed vindt, kom ik na slui ting van het kantoor bij U, en zal U voorstellen doen." „Best Dr. Volkers, ik zal U wachten". „Zult U echter ook myn voorstellen aannemen en van Uw reis afzien?" „Als ik het eens ben met uw voorstellen „Mag ik U ook verzoeken, Uw roodfluweelen japon aan te doen?" „Ja, ook dat mag je verzoeken, lieve, dom me jongen." Dat zei ze én hing de telefoon op. HOOFDSTUK XLVI. „Op stralen over den Oceaan." In vetgedrukte letters stond het vandaag op nieuw als slagwoord in den kop van de voorpa gina van alle dagbladen ter wereld. Krantenver- koopers riepen het weer tot liet publiek, tot ze er heesch van waren. Maar vandaag hadden de woorden een geheel andere beteekenis. Vandaag was het geen parool, geen signaal, dat duizenden naar den arbeid riep. tot het verwezenlijken van een nieuw idee, door Duitschen geest geschapen. Vandaag was het slechts het startschot voor een ren over den Oceaan. In dezen wedstryd kon slechts één de overwinnaar zyn. Zou het Herbert Wallner wezen De laatste telegrammen lichten de lezers nauw keurig in omtrent het waarschijnlijke uur van vertrek van de eerste stralenglytrein. Morgen,, 7 September, des voormiddags om 10 uur M.E.T. zal de eerste stralenglijtrein voor zijn eerste tocht over den Oceaan vertrekken. Her- bert Wallner zal zelf de leiding van den trein op zich nemen. Hij denkt in zes uur in Amerika te zijn. Op Atlantis denkt men slechts enkele minu ten te blijven. Aan den tocht nemen deel: de be kende kampioene schoonspringen. Mevrouw Alma Wallner, directeur Volkers en Mevrouw Volkers- Bernauer van het Frundsberg-concern, verder ver tegenwoordigers van de regeeringen van Duitsch- land, Engeland. Frankryk en de Vereenigde Sta ten. benevens vertegenwoordigers der geheele in ternationale pers. In totaal zullen 140 personen aan dezen eersten indrukwekkenden tocht deelne men. Met groote belangstelling werden deze laatste berichten over het vertrek ontvangen Een ondra gelijke spanning legde zich de laatste vier en twin tig uur voor het geweldige oogenblik over de ge heel e menschheid. Te New-York, Chicago. Lon den, Parijs, Berlijn, Rome, Oslo, Weenen, Boeda pest, Warschau, Moskou, Peking, Tokio, Cairo, Constantinopel, Bahia werden hooge weddenschap pen afgesloten. Aan de stamtafels liep het mee- ningsverschil soms hoog. HOOFDSTUK XLVH. Wie in de laatste twee jaren niet in Hamburg of op de vlieghaven Fuhlsbüttel geweest was, kon daar nu een groote verrassing beleven. In een ver sneld tempo was daar een kolos van staal en be ton van 180 meter hoogte te voorschijn geschoten. Het Duitsche zendstation van de Wallner-stralen. Op zijn hooge platform was een geweldige sta tionshal gebouwd. Op glinsterende glysleden stond hier reeds de eerste stralentrein gereed voor den start. Sinds de dag voor het vertrek vastgesteld was, was Hamburg een internationaal verzamelpunt geworden. Onophoudelijk rolden treinen uit alle deelen van Europa het Hamburgsche station bin nen, daalden vliegtuigen op het vliegveld neer. Honderdduizenden waren gekomen om het nieu we, groote wonder der techniek met eigen oogen te aanschouwen en te beleven. De hotels waren al geruimen tijd overvol. Er waren nog slechts kamers te krijgen bij particulieren, tegen fantas tische prijzen. En zooals het in Hamburg was, zoo was het ook in New York, alleen in nog veel sterkere ma te. De Pacific- en Pennsylvania-lijnen brachten honderdduizenden menschen uit het uitgestrekte land naar New York. Ook zij wilden het geweldi ge schouwspel beleven, wilden zien wat het nuch tere menschenverstand zich nog onmogelijk kon voorstellen, en wilden den genialen schepper van dit wonder der technische wetenschap een enthou siaste ontvangst bereiden. En in Atlantis, de drijvende metropolis, lieten heele vloten van passagiersschepen hun ankers vallen, brachten menschen uit alle deelen der we reld aan land Op de vlieghaven landde voor d* tweede maal de „Grat Zeppelin". (Slot volgt),. e

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 12