Vooral! liet JOteat en Jxtn Oiie&al. RADIO W. J. H. Muiier 75 jaar. België—Nederland. Gladiolus- en Irisbollen. Gas en electriciteit. WOK N S D A G 6 MAART 1940 HA'ASCE M'S DAGBLAD' W. J. H. MtJLIER. Zondig110 iMaart hoopt de heer W. J. H. Muiier, de oprichter van H.F.C. en van den K.N.V.B., den leeftijd van 75 jaar te bereiken. Deze bekende pionier voor sport en lichame lijke opvoeding is 10 Maart 1855 op Huize Aylva-State te Witmarsum (Fr.) geboren. Hij stamt uit een oud Fransch geslacht. De a.s. jubilaris bezocht; te Haarlem het Gym nasium, daarna te Ramsgate in Engeland een college en behaalde het diploma van het Han delsinstituut te Liibeck. Hij was twee jaar in Scandinavië in den houthandel werkzaam, legde zich toe op de moderne en oude noordelijke talen en het Lapsch en reisde in 1887'88 in dienst van de General Bulb Cy. in Rusland. Toen hij in Holland terug kwam, begon hij zich toe te leggen op schilderen en teekenen; hij werd leerling van F. Öldeweldt en ontpopte zich als illustrator. Van lieverlede ging hij over tot de literatuur. In 1893 verscheen „Winter sport", daarna „Athletiek en Voetbal" en „Cricket", door hem geïllustreerd. Sedert 1893 schreef hij voor Indische bladen; in 1899 werd hij benoemd tot hoofdredacteur van de Deli Courant. Wegens zijn scherpe critiek op het gewestelijk bestuur inzake het vlagvertoon der regeerende inlandsche vorsten, werd dit blad eens onder censuur geplaatst. De heer Mulier had succes met zijn pleidooi voor een weg recht door de (toen nog onafhan kelijke) landen naar de Westkust. Ten tijde van. de vijandige Britsch-Indische dreigementen van den Overwal richtte hij het „Vrijwilligers Corps Sumatra's Oostkust" op, waarvan hij tot commandant werd benoemd. Van 1905 tot 1907 maakte hij een lange studie reis door Britsch-Indië en bezocht tevens Burma en Siam. De daaruit opgedane denkbeelden werkte hij te Buitenzorg op uitnoodiging van den Gouverneur-Generaal uit in nota's. Eén daar van: „bouwstoffen voor een meer winstgevende, tevens meer gezonde tewerkstelling van gevan genen", werd kort daarop tot wet gemaakt. In 1907 repatrieerde de heer Mulier. Hij werd uitgenoodigd als secretaris op te treden van den Ned. Mil. Bond voor Lichamelijke Op voeding, welken bond hij omwerkte tot „Neder- landsche Bond voor Lichamelijke Opvoeding", waarvan hij in 1912 als vice-voorzitter afscheid nam. Omstreeks 1911 vond hij bij den minister van Binnenlandsche Zaken gehoor inzake de of- ficieele invoering van openluchtspelen bij het onderwijs, welke allengs op de lesroosters ge plaatst werden. Op het gebied van sport en lichamelijke op voeding neemt de heer Mulier, zooals onze lezers weten, een unieke plaats in. In 1879 richtte hij H.F.C. op en in 1889 kwam door zijn werk de Nederlandsche Athletiek- en Voetbalbond tot stand. Hij wordt dan ook terecht de „vader" van deze twee takken van sport genoemd. Na vele vergeefsche pogingen bij het ministerie van Oorlog gelukte het den heer Mulier in 1898, minister Eland over te halen tot de invoering van openluchtspelen en athletiek bij het leger, ook als beoefening ten behoeve van de marsch- vaardigheid. Kort daarop kreeg hij bij de Marine hetzelfde gedaan. Bij diverse bonden richtte hij de medische commissies op. Hij her vormde den Ned. Kaatsbond en richtte in 1892 met den Ned. Schaatssenrijdersbond de Intern. Schaatsenrijders Unie tijdens het congres te Scheveningen op; hij werd benoemd tot voor zitter. De heer Mulier is eere-voorziter van den K.N.V.B.. van H.F.C., eerelid van de K.N.A.U., van.den Ned. Bond voor Lich. Opv., van den Kon. Ned. Hockeybond, van den IJshockey Bond (hij bracht in i890 hockey en bandy in ons land), van den Ned. Kaatsbond, van de Friesche Elf steden Vereeniging en van de Zweedsche en Belgische Voetbalbonden. Ook was hij voorzitter van den Ned. Cricketbond. Hij nam het initiatief tot den eersten 24-uurs marsch van het leger, de militaire veldloopen en afstandmarschen. Ook de' spelleiderscursussen bracht hij tot stand. Voor zijn vele prestaties werd hij onderscheiden met het Commandeurskruis van den Leeuw en Zon van Perzië (1903), benoemd tot ridder in de' orde van Oranje Nassau (1911), tot officier in die orde in 1929 en tot ridder in de orde van den Ned. Leeuw in 1935. De heer Mulier beoefent de genealogie en ar beidt steeds aan zijn belangrijke collectie antiek glaswerk. Blijkens een mededeeling aan de NH.Ct. zal hij a.s. Zondag niet thuis zijn, maar we twijfelen er niet aan, dat hem toch vele bewijzen van vriendschap gezonden zullen worden. HOCKEY DE ELFTALLEN VOOR TROEFYVEDSTRIJD SAMENGESTELD. De twee ploegen, welke Zondag 17 Maart in het Hockey-stadion te Amsterdam een proefwedstrijd voor de samenstelling van het Nederlandsch elf tal zullen spelen, zijn als volgt samengesteld: Ploeg a: Doel: Bom (Zwart Wit). Achter: De Waal (Amsterdam) en Postma (Delft sche Studenten). Midden: Bosschart (Delftsche Studenten), De Looper (Hilversum) en Ankerman (H.D.M.) Vóór: Gunning (Bloemendaal), Schnitger (P.W.), De Roos (Bloemendaal), Van der Doll (H.D.M.) en Esser (T.O.G.O.) Ploeg b: doel: Gouka (H.D.M.) Achter: P. Nefkens (Venlo) en Oving (H.D.M.) Midden: Van Rossum (H.H.IJ.C.), H. Nefkens (Venlo) en A. Taminiau (Tilburg). Vóór: Roodenburg (Amsterdam), Moïze de Cha- teleux (Gooi), J. W. Taminiau (Tilburg), Steinz .(Baarn) en Hagemeyer .(Amsterdam)/ VOETBAL. Uitstekende oefenwedstrijd op het Haarlem-terrein. Michel op dreef. De groote schare toeschouwers, het waren er bijna 10.000, zullen Dinsdagavond geen spijt gehad heb ben van hun gang naar het Haarlem-terrein, waar men een aardigen wedstrijd heeft aanschouwd tus- schen het voorloopig Ned. Elftal en een Bonds- elftal. De Keuze-commissie was er in geslaagd, als tegen partij voor de A-ploeg een sterk elftal samen te stellen, dat een verdiend gelijk spel afdwong. Rekening houdend met het feit dat het spelen met kunstlicht heel anders is dan een wedstrijd overdag, zal de Keuze-commissie, die volledig aanwezig was, voldaan geweest zijn over hetgeen de twee ploegen hebben gepresteerd. Van de beide doelverdedigers was de V. S. V.'er Michel de beste; ook de beide backs van de A-ploeg waren beter, dan die van het Bondselftal. Anders was het met de middenlinies, waar spelers als Stam (V. U. C.) en De Vroet (Feijenoord) beter waren dan Poulus (S. V. V.) en Stijger (Blauw Wit); de beide B-spelers verdienen ongetwijfeld de volle aandacht van de Keuze-commissie. De voor hoedespelers hebben uitstekend gespeeld, al vielen de twee invallers (Dumortier voor Vente en Linsen voor De Harder) bij dit selecte gezelschap wel eenigszins uit het kader. De voorhoede van het Ne derlandsch elftal was hierdoor wel eenigszins ver- Drok. Michel. zwakt, maar spelers als Smit, Drok en Drager wisten door uitstekend spel den gang er in te hou den. Ook de voorhoede van de Bondsploeg gaf zulk een frisch spel te zien, dat er nog wel eenige moei lijkheden zullen bestaan voor de keuze van den speler op de rechtsbinnenplaats. Lenstra en Van der Veen behoefden voor Drok niet onder te doen: Vroomen was beter dan Dumortier- De wedstrijd. De wedstrijd had een snel verloop, wat bij een lichtwedstrijd vaak het geval is De A-ploeg begon met de eerste aanvvllen, maar vond reeds dadelijk zulk een stevigen tegenstand, dat een goed verloop van den strijd te verwachten was. De verdediging van de Bondsploeg had dan ook spoedig haar tegenspel voor de A-ploeg gevonden, wat tot gevolg had dat ook de blauwhemden (B- ploeg) tot snelle aanvallen konden overgaan. Voor al Stam en De Vroet brachten het leder telkens in de voorhoede. Toch verkreeg de A-ploeg reeds spoedig een 20 voorsprong. Eerst kregen we een fraai doelpunt van Smit, die een voorzet van Dra ger benutte, waar Dijkstra niets aan kon doen; en kort hierna kwam een tweede doelpunt, toen Slot bij een voorzet van Drager de situatie verkeerd be oordeelde. Dumortier maakte het hem zóó lastig, dat de bal in het net belandde. Geen moment gaf de B-ploeg zich gewonnen. Een goed schot van Smit kwam tegen de lat Eenige uitvallen van de B-ploeg trokken zeer de aandacht. Vroomen profiteerde van het windvoordeel; hij schoot er lustig op los, maai- Michel was klemvast. hij Het zich door verre schoten niet van de wijs brengen. Toch werd het vóór de rust nog gehjk en al waren beide doelpunten niet fraai, verdiend waren ze zeer zeker. Beide ontstonden uit voorzetten van Bergman. De eerste door een kopbal van Lenstra; het tweede doelpunt kwam via Vroomen; de toe- voorkome men :verstopping, slechte ontlasting, overmatig vet, die de oorzaak zijn van aambeien, vale onreine huid, hoofdpijnen, enz. door grondige zuivering van bloed en Inge wanden met Or. Schieffer's Stofwisselingszout Een weldaad voor het organisme! Flacon f 1.05. Dubbele flacon.* 1.75 bij apothekers en vakdrogisten. (Adv Ingez. Med.) loopende Engel deed het laatste werk aan dezen goal. Naar onze meening had Michel dit doelpunt kun nen stoppen. Na de rust werd deze stand niet meer gewijzigd. Het spel in de tweede helft was dan ook minder, dan daarvoor. Beide ploegen spanden zich in voor het winnende doelpunt, maar slaagden hierin niet. Vermelding verdient een hard schot van Drok tegen de bovenlat, maar verder kwam men niet. De verdedigingen bleven sterker. Met een 22 gelijken stand kwam het einde. De elftallen waren als volgt: Voorloopig Ned. Elftal: Michel, Wilders, Caldenhove, Paauwe, Poulus, Stijger, Drager, Drok, Dumortier, Smit, Linssen. Bondsploeg: Dijkstra, Slot, Choufoer, Van Spaendonck, Stam, de Vroet, v. d. Engel, Lenstra, Vroomen, v. d. Veen, Bergman. BELGIË-NEDERLAND. Wordt 17 Maart niet uitgezonden. Wegens grooten achterstand in de competitie. Naar het A.N.P. verneemt zal de landenwed- strijd België—Nederland, die op 17 Maart a.s. te Antwerpen wordt gespeeld, niet via een Neder- landschen omroep worden uitgezonden. In dit verband heeft het bestuur van den K.N V.B. besloten, den 17den Maart als een normalen competitiedag te beschouwen. Alleen de vereeni ging, d<ie spelers voor het Nederlandsch elftal af staan, zullen 17 Maart geen competitiewedstrijd behoeven te spelen. Het niet-uitzenden staat in dit speciale geval buiten den Koninklijken Bel gischen Voetbalbond. Het bestuur van den K.N.V.B. heeft n.l. overleg gepleegd met de AVRO om van uitzending af te zien, omdat de achterstand van het competi tieprogramma door den langen winter zee;- groot is en men Zondag 17 Maart gaarne wil gebruiken voor het spelen van wedstrijden. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Bovengenoemde wedstrijden werden voortge zet. Hieronder volgen de uitslagen: Hoofdklasse: Ph. G. Amelung remise met P. H. Meure; A. Miedema wint van M. van Leeuwen Eerste klasse: I. Ravensbergen remise met D Sehrijnemakers; J. J. Koren remise met Chr Gerritsen. Tweede klasse: C. Vrolijk wint van G. de ia Rie, J. Philippo wint van J. Merts. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De partij LigthartP. J. van Dartelen, ge speeld voor de elfde ronde van het tournooi om het kampioenschap van Nederland, eindigde in remise. De Dinsdagavond in Den Haag gespeelde wed strijd om het kampioenschap van Nederland tus- schen Rustenburg en Kalden eindigde in remise. DAMMEN. HET DAMKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. P. J. van Dartelen degradeert. Maandagavond werd :n net Hoi van Hol land te Haarlem de partij LigthartP. J. van Dartelen van de laatste ronde om het damkam pioenschap van Nederland vooruit gespeeld. Zooals de Haarlemmer steeds met een aan trekkelijken stijl zijn partijen speelt, speelde hij tegen Ligthart met veel br'avour deze vooi hem zoo belangrijke partij. Immers de Haarlem- sche meester moest de partij winnen om degra datie te ontkomen. De partij eindigde echter in remise en daar door is van Dartelen's degradatie een feit gewor den. Met Lochtenberg is van Dartelen de tweede meester die in dit tournooi sneuvelt, doordat in twee achter een gespeelde tournooien niet het vereischte minimum van 40 pet. werd be haald. Hoewei van Dartelen en Lochtenberg wel hun meestertitel behouden zijn hun rechten verloren gegaan me te spelen in het kampioenstournooi. Om dit recht wer te veroveren moeten zij in het najaar deelnemen aan de finale om den meestertitel. Ligthart heeft door deze remise 11 gesp. par tijen en 11 pnt„ precies het gemiddelde van 50 pet. Ligthart's spel en dat ls In dit tournooi we) bijzonder goed opgevallen, is hard vooruit ge gaan. Veel meer ontwikkeld, speelt hij met een groot zelfvertrouwen. oVoral zijn concentratie en zijn tempo-berekeningen zijn van dien aard dat deze kwaliteiten niet gemakkelijk zijn te overtreffen. Met van Dartelen verliest het kampioens tournooi een speler, dien men gaarne had be houden. COMPETITIE DERDE KLAS NED. DAMBOND. Voor bovengenoemde competitie speelde de Haarlemsche Damclub V tegen de Damclub „Kijk Uit" II (Haarlem). De Haarlemsche Dam club won met 108. VOOR DE KINDEREN - Vooruit, kerel, zeur niet verder, we zullen samen eens gaan kijken wat er aan de hand is, besloot Jan, ik moet toch in ieder geval aan water zien te komen met een leege radiator kan ik ook niet verder. Piet stribbelde niet tegen, want in gezel schap van Jan voelde hij zich gerust en zoo trokken beiden op weg naar feet onbekende. Ze kwamen aan het bijgebouwtje van het bewuste huis en inderdaad hoorde de Dikke een vervaarlijk gesnurk, toen hij met zijn oor aan de deur luisterde. Op zijn herhaald klop pen kreeg hij echter geen gehoor. Vooruit, Krent, probeer die deur open te maken en kijk eens wat daar binnen gaande is .commandeerde de Dikke. SCHAKEN A. S. C. 3—II. S. G. 2. In de competitiewedstrijd t.usschen het Haar lemsch Schaakgezelschap en de Amsterdamse he Schaakclub werd het volgende resultaat behaald A.S.C. 3: H.S.G. 2: C. van EekH. D. v. d. Ouw 01 A. Schaap—H. H. Groeneweg 10 A. BethlehemW van Putten 10 W. J. SwartA. Wehnes 0.1 R. SwartC. van 't Riet 10 J. H. LandwehrC. Vester 10 Dr. F. J. ScholteJoh. v. Teunenbroek VzVz N. TorenstraW A. de Boer 01 D. v. d. Meulen—J. J. v. d. Berg 01 Mevr. A. M. van Schaik—Huineman Mej. M. W. Bannink afgebr 4 y2-4 WATERPOLO (Dames). De te Amsterdam gespeelde eerste klasse dames wedstrijd A. D. Z.D. W. R. eindigde met een 11 gelijk spel. WANDELSPORT TRAININGSTOCHTEN „JAN PASSTOORS". „Jan Passtoors" organiseert ook dit jaar weder om een serie trainingstochten, waarvan het doel is om hen, die willen gaan wandelen, in de gelegen heid te stellen onder deskundige leiding te trainen Ieder kan meedoen, dus ook zij die nog nooit het wandelen als sport beoefend hebben, daar het pro gramma deskundig is samengesteld, waardoor men aan het einde der tochten in staat is 30 K.M. te wandelen zonder noemenswaardige inspanning. Het programma is als volgt: Zondag 10 Maart 10 K.M., Woensdag 13 Maart 10 K.M., Zondag 17 Maart 15 K.M., Woensdag 20 Maart 10 K.M., Maandag 25' Maart 20 K.M. (2e Paaschdag), Woensdag 27 Maart 10 K.M., Zondag 31 Maart 25 K.M., Woensdag 3 April 10 K.M., Zondag 7 April 25 K.M., Woensdag 10 April 10 K.M., Zondag 14 April 30 K.M. en Zon dag 21 April 30 K.M. (Bollentocht). Het secretariaat is gevestigd Dr. Schaepmanstraat 67, Haarlem. Over de bruikbaarheid van gladiolusbollen als veevoeder zijn proeven genomen aan het Rijks Landbouw Proefstation, afd. Physiologe, te Hoorn Van'Irisbollen was bekend, dat ze zelfs rauw in een hoeveelheid van 1 K.G. per dag per dier niet gevoerd konden worden,. Bij de proefnemingen met gladiolusbollen te Hoorn is men begonnen met het voeren van rauwe onbehandelde bollen (dus bollen, die niet gekookt of geënsileerd zijn) omdat hierbij de kans op het constateeren van schadelijke invloeden grooter is. Hierbij bleek spoedig, dat er geen eventueele gif tigheid op den voorgrond treedt, maar wel dat de koeien de bollen niet graag eten.Voor menschelijken smaak zijn de bollen uitermate wrang en daarbij zuur en bitter. Er werd begonnen aan 2 koeien vóór het andere voer 5 K.G. ongebroken bollen voor te zetten. Eén koe at hiervan iy2 K.G., maar zeer aarzelend, mei vorming van veel schuim in den bek en met schok kende hals en kopbewegingen. Bovendien morste di1 dier erg met de bollen, liet b.v. veel stukgebeten bollen uit den bek vallen. Deze verschijnselen ble ven ook toen dit dier na enkele dagen van de 5 K.G. voorgezette bollen 4 K.G. opnam. Van de rauwe bollen heeft dit dier nooit meer dan 4,2 K.G. per keer opgegeten. Een andere koe at er bijna niet? van en heeft als grootste hoeveelheid slechts 0.2 K.G. per keer tot zich genomen. Vervolgens werden aan de eerstgenoemde koeien de bollen gekookt voorgezet. Hoewel de bollen ge heel gaar waren, bleek de wrange scherpe smaak niet verdwenen te zijn. De gekookte bollen, waar van het kookwater verwijderd was, wei-den nauwe lijks aangeroerd. Tenslotte werd nog geprobeerd de bollen in fijn gemaakten toestand gemengd met de krachtvoer- pap te geven. Het gevolg was hiervan, dat de koeien ook het grootste deel van hun pap niet aten Dooi de door een bietensnijder gesneden bollen ongeveer 12 uur van te voren door de pap te mengen en de hoeveelheid bollen geleidelijk te verhoogen, is het tenslotte gelukt, per keer 5 K.G., dat is per dag 10 K.G., te voeren. Bij deze hoeveelheid werden geen afwijkingen aan de koeien geconstateerd, de mest bleef normaal. Afwijkingen op de reuk en smaak der melk wer den niet gevonden, terwijl geen invloed op de melk- gift was waar te nemen. Beschadiging van de slijmvliezen door de groote kristalnaalden der gladiolusbollen, waarvoor men bevreesd was, is niet aangetoond. Mocht er eventueel in deze bollen toch een gif tige stof aanwezig zijn, dan is de werking hiervan bij de hierboven omschreven voederproeven niet merkbaar geworden wegens de betrekkelijk geringe hoeveelheid bollen, die de koeien wilden opnemen. In verband met den duidelijken tegenzin waarmee de dieren de gladiolusbollen opnamen, wordt door de Phys. afd. R. L. Proefstation betwijfeld, of deze bollen een gangbaar voedermiddel zullen worden. Irisbollen. Deze bollen zijn door een veehouder, nadat ze eenige maanden ingekuild waren geweest gevoerd. Hierbij bleek, dat de dieren bij vrij geringe hoeveelheden heftige diarrhée kregen, hetgeen zich herstelde, wanneer men geen Irisbollen meer gaf. De melkgift liep terug. De dieren nemen ze ook mei tegenzin op. In hoeverre het mogelijk zal zijn, deze bollen gekookt of gestoomd te voeren, moet nog na der worden onderzocht. Momenteel worden ook hiermede proeven geno men aan het R. L. Proefstation te Hoorn. 50 jaar geleden. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Blommersdijk, v. Rotterdam te New-York. Maasdam, 4 v. Rott. te Havana (verbetering JAVA—NEW-YORK LIJN. Kota Baroe, Java n. New-York. Kota Baroe, Java n. New-York 3 te Boston ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg (uitr.) 3 te Sabang. Marken, 5 y, Batavia n. Rotterdam. Een halve eeuw geleden werd te Haarlem gas gemaakt door de „Imperial Continental Gas Asso ciation", die concessie had tot 1902. Reeds toen overwoog het gemeentebestuur de vvenschelijkheid de stichting van een gemeentelijke gasfabriek voor te bereiden. Maar de Engelsche maatschappij poog de den raad te bewegen reeds toen (in Maart 1890) te beslissen, dat de concessie na 1902 verlengd zou worden. Als tegenprestatie was de „Imperial" dan genegen het loopende contract te veranderen in het voordeel der gemeente. In een adres aan den raad werd o.a. gezegd: „Wanneer voor het electrisch licht te Haarlem „werkelijk zulk een ruim veld zou worden open gesteld als sommigen vermeenen, dan zal onte genzeggelijk het gasverbruik daaronder lijden en ..zou het uit dat oogpunt voor de gemeente raad- „zaam zijn, een oogenblikkelijk aangeboden voor- „deel aan te nemen, dat later misschien niet meer „zou kunnen worden verkregen. Wordt het elec- „trisch licht werkelijk het licht der toekomst, dan „mag met eenigen grond getwijfeld worden aan de „groote voordeelen, die men zich voorstelt te be- „halen door het oprichten van een stedelijke gas fabriek na 1902". De raad is op het aanbod van de „Imperial" niet ingegaan. De gemeentelijke gasfabriek werd gebouwd en al werd de electriciteit het licht der toekomst, de gasfabriek heeft toch jaren van groo ten bloei gekend en al zijn de winsten in de laat ste jaren wat kleiner geworden nog altijd worden eenige tonnen per jaar naar de gemeentekas over geheveld. PHILIPS EN ERRES OOK IN HUURKOOP HAGEMAN - Geel. Oude Gracht 52 TELEFOON 12762 HAARLEM. (Adv. Ingez. Med.) EXAMENS. Academische opleiding. Geslaagd aan dë Gem. Universiteit te Amster dam voor de doct.examen pharmacie mej. I. Westerhoff; voor het camd.examen Fransche taal- en letterkunde (cum lande) de heer J. G. Larsen en voor het cand. examen Slavische taal en letterkunde de heer J. M. Bool. NUTSSPAARBANK TE HAARLEM, Vergelijkend overzicht over Februari 19401939 Aantal behandelde posten 15834, v. j. 17490. Aantal inlagen 11054, v. j. 122§3, Aantal terugbetalingen 4780, v. j. 5207. Ingelegd f 454.103,79, v. j. f 547.019,19. Terug betaald f 349.278.57, v. j. f 499.337,62. Méér ingelegd f 104.825,22, v. j. méér f 47.681.57. Aantal nieuwe boekjes: 250, v. j. 365 Aantal afbetaalde boekjes: 176, v. j. 175 Spaarbusjes op 29 Februari 1940 in omloop: 3836 Geledigd in Februari 1940: 364 busjes met een totaal inhoud van f 5.936,89. Aantal verhuurde kluisloketten op 29 Februari 1940: 711. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Inlichtingen aan het bureau van Politie Smede- straat, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Armband, bureau van Politie, Smedestraat; .armband,- v. Klaveren, Roosveldstraat 78; Duitsch leerboekje, De Ree, Zijlweg 15; bankbiljet, Bréu- ker. Mentawistraat 34, bril. Kruize, Colternlan- straat 12 rood; 4 muziekboeken, v. Bruggen, Spaarnhovenstraat 91; broche, Dobber, Zakstraat 8; damespolshorloge, v. Bockom Maas, Pieter Hooghstraat 16, Heemstede; bastaard terrier, van Egmond, Zuidpolderstraat 47, damesarmbandhor loge, v. Weelen, Oranjestraat 172, damesarmband horloge, Opdalen, Lourens Costerstraat 7; 1 paar dameshandschoenen, Mulder, Fred. Hendrikstraat 32, Utrecht, bezoekkaart Diaconessenhuis, Hoppen brouwer, Acaciastraat 61; speelgoedkruiwagen, Mul, Leidscheplein 41 zwart; modeplaat, Schadee, Ger- rit van Heesstraat 7; portemonnaie m. i., Kilian, 2e Emmastraat 11; idem, v. Leeuwen, Amsterdam- schevaart 192, kinderportemonnaie, Sweekhorst, Eikenstraat 55; shawl, Kuiper, Westerhoutstraat 9; vulpen, Feitsrna, Gierstraat 87, rijzweep. Smit, Oranjestraat 73 zwart. MARKT BIRiCUTIN VEEMARKT ROTTERDAM. ROTTERDAM, 5 Maart. Totaal aanvoer 4771 stuks. Paarden 162, Veulens 4. Magere runderen 708. Vette runderen 806. Vette kalveren 25. Graskalveren 82. Nuchtere kalveren 2569. Schapen en Lammeren 333. Var kens 4. Bokken en geiten 78. Vette koeien le kwaliteit 72 tot 87 ct., 2-e kw. 58 tot 70 ct., 3e kw. 46 tot 56 c.t. per kilo. Vette ossen le kw. 72 tot 80 ct., 2e kw. 58 tot 70 ct. 3e kw. 46 tot 56 ct. per kilo. Stieren le kw. 10 tot 76 ct. 2e kw. 56 tot 68 ct. 3e kw. 50 tot 54 ct. per kilo. Vette kalveren le kw. f 1.25 tot f 1.40, 2e kw. f 1.05 tot f 1.20, 3e kw. f 0.90 tot f 1 per kilo. Schapen le kw. 58, 2e kw. 48, 3e kw. 43 ct. per kilo. Lammeren le kw. 60, ct. 2e kw. 55 ct. 3e kw. 52 ct. per kilo. Graskalveren 2e kw. 60 ct.* 3e kw. 50 ct. per kilo. Nuchtere kalveren le kw. 40 ct., 2e kw. 35 ct. 3e kw, 30 ct. per kilo. Slacht- paarden 66 ct., 2e kw. 56 ct. 3e kw. 45 ct. per kilo. Schapen le kw. f 35, 2e kw. f 27, 3e kw. f 21 per stuk. Lammeren le kw. f 25, 2e kw. f 20, 3e kw. f 15 per stuk, Nuchtere slachtkalveren le kw. f 10, 2e kw. f 8, 3e kw. f 6 per stuk. Slacht- paarden le kw. f 300, 2e kw. f 210, 3e kw. f 145 per si-uk. Werkpaarden le kw. f 275, 2e kw. f 250, 3e kw. f 150 per stuk. Kalfkoeien le kw. f 290, 2e kw. f 200. 3e kw. f 140 per stuk. Melkkoeien le kw. f 285. 2e kw. 200. 3e kw. f 140 per stuk, Vare koeien le kw. f 200, 2e kw. 145, 3e kw. 110 per 'stuk. Vaarzen le kw. 150, 2e kw. 125, 3e kw f 95 per stuk. Pinken le kw. f 105, 2e kw. f 85 3e kw. f 65. per st. Bokken en geiten le kw. f 15 2e kw. f 10, 3e kw. f 6 per stuk. Omschrijving marktnoteering. Vette koeien en ossen aanvoer iets korter, han del vlot, prijzen als gisteren. Stieren aanvoer gewoon, handel vlug, prijzen iets hSoger. Vette kalveren aanvoer klein, handel lui, prijzen als gisteren. Schapen en lammeren aanvoer ruim, handel stug, prijzen prijshoudend. Nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer grooter, handel vlug, prijzen hooger. Paarden aanvoer iets grooter handel stroef, prijzen iets stijgend. Kalf- en melkkoeien, aanvoer iets grooter, handel kalm, prijzen als vorige week. Vare koeien, aanvoer iets korter, handel sleepen-d, prijzen onv. Vaarzen en pinken, aanvoer korter, handel stil, prijzen stabiel. Graskalveren aanvoer als vorige week handel stil, prijzen iets hooger. Bokken en geiten aanvoer als vorige week, handel redelijk, vast.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6