Jm de schaduwen aan de Saccé Caeuc VOORKOM VELE VERKOUDHEDEN IN GRIEPTIJDI Iets over chansonnières van Parijsch ras. Waarschuwing Mat kkekeid De Kleeding Verkoop Centrale ^ï^rofiteerér" van het buitenkansje, dat Quaker en H-O i uw kinderen bieden postzegels Vermijd knagende rugpijn VRIJDAG 8 MAART 1940 Hï A RL' EM'S DAGBÜAD „Ik zou zoo graag eens een avond naar het Européen gaan", had Camille, de kassière van het hotel mij Zaterdags gezegd, toen ik de rekening betaalde. Wat moet je dan doen? Je kunt eens naar de zoldering kijken en zeggen: „Ja, dat is we] leuk". Maar dan voegt men toch onbewust iets toe aan de faam, die de Hollanders overal in het buitenland wel een beetje hebben van alleen royaal te zijn als het is voor hun egoïstisch ge- noegen. „Je connais le quartier", had zij er nog eens nadrukkelijk aan toegevoegd, alsof zij zeggen" wilde dat dit toch wel schoone prospecten opende. En dus had ik gezegd: „goed, dan gaan we eens". Cora Madou. Damia. Later op den avond, thuiskomend, had ik Ca mille even omhoog zien wippen, in haar hooge kasbox. Dat is een groote onderscheiding, weet u. Zooals Charles Trenet dat zoo leuk zegt' in zijn liedje „Le Grand Café": „Et la Caissière se levait pour mieux vous voir". „Ik zal het u eens uit leggen", kwam zij toen los, „waarom ik zoo graag naar het Européen in de Rue Biot ga. Mitty Gol- din, „le grand Directeur", v— (men voelt bij die woorden, op zijn Montmartrois gelanceerd, iets van de glorie der oude Circus-tenten) leidt in Parijs drie music hall-theaters: het A. B. C. op de Boulevards, dat is „le grand chic", daar kost het dertig franc (nu 1.20). Dus daar kom je zoo niet bij. Maar hij heeft ook „Bobino" in de Rue de la Gaité op Montparnasse en het Européen. En daar brengt hij bij toerbeurt dezelfde artisten tegen een lager toegangsprijs, tien francs. O zoo. Is dat even een tip? Dus had ik gezegd, dat ik het geweldig vond. Eerst later heb ik onder vonden, dat het inderdaad geweldig was. Want in het verloop der jaren heb ik hier de crème van Frankrijk's chanson-artisten gehoord. Een ouderwetsch zaaltje, rondom met spiegels bekleed, zooals Parijs ze omtrent 1890 bouwde. „Beaucoup d'amoureux", dat geeft stemming Want de* Montmartrois gaat als hij verliefd is chansons hooren, zooals de Hollander dan uit dineeren gaat. Als ge binnenkomt speelt het or kest de oude wijsjes van Gannes, o.a. „C'est ramour" uit „Les Saltimbanques", de melodie, die het goede recept is om het programma te ge nieten. De concertmeester met een gelaatsexpressie van philosophische gelatenheid kijkt eens goed keurend neer op zijn publiek: „Goed zoo, mijn kinderen, amusez - vous bien". Ik doe nu een greep uit programma's, waarvan op elk voorko men „une grande védette", artiste van het hoog ste plan en tevens „une trés bonne artiste", waar mee men o.a. haar aanduidt, die wellicht in een paar jaar ook eerste-plan zullen zijn, maar die nu nog tot de komende sten-en behooren. Maar, en dan moet het hooge woord eruit: nu neem ik eens niet, neen, alstublieft niet, die drie of vier bekende namen, die in Nederland en Amerika „en vogue" zijn, maar liever iets van Parijsch ras, iets dat zich bij voprkeur in de schaduwen van de Sacré Coeur goed laat genieten. Een schijnwerper verschiet. Ais een zacht ge- ruisch golft er een niet luid, maar pénétrant „ah" door de zaal, en ofschoon Maryse Damia (want die is het) wel omtrent vijftig moet zijn en eigenlijk niet mooi is in den gangbaren zin van het woord, hoor ik achter mij verzuchten: „Ah, la belle femme". Maryse Damia, Frankrijk's eer ste, als het erom gaat door te dringen tot de har ten. is in het zwart fluweel, het oude costume der artisten sedert Georges Sand, met alleen een en kele vuurroode roos als corsage. Donker van tim bre, bijna tragisch, zet zij in: „J'ai pour un seul amour donné toutes mes larmes". Wat is haar repertoire groot en menschelijk. Het lied van het meisje uit de haven over dien prachtkerel: „Mon Matelot qui savait pas me dire deux mots", het oude „II fait si bon prés de toi", „Le Grand Frisé" (de man van het Bal Musette, met de pracht lok) en vooral „Les Goëlands", het lied van de Meeu wen, die op zee om de schepen vliegen en waarin de ziel van den matroos vaart, als hij omkomt Wannéér Griep heerscht, zijn verkoud heden dubbel gevaarlijk. Zelfs een lichte kou kan den weerstand verminderen en zoodoende den weg effenen voor een griepaanval. Maar thans is het gemakkelijk om vele verkoudheden te voorko men. Doe bij het eerste niezen of snui ven of ander waarschuwend teeken vlug een paar druppels Vicks Va-tro-nol in de neusgaten. Snel verspreidt zich dit tintelende middel door de gevarenzone van de neus, waar 3 van de 4 verkoudheden ontstaan. Va-tro-nol verzacht de prikke ling, vergemakkelijkt de ademhaling en spoort de natuur aan de kou af te weren, voordat zij een redelijke kans heeft zich te ontwikkelen. Houd Va-tro-nol bij de hand - gebruik het bijtijds en U voorkomt menige kou, die anders tot griep zou kunnen leiden. Verlaagde Prijs 90 ct. (Adv. Ingez. Med.) 'in de diepten. Nu ook het nieuwe „Un Avion blane", het lied op den vliegenier, dien zijn meisje niet wéér zal zien: „II est allé vers les étoiles, toujours plus loin, toujours plus haut, Mon amour est parti dans un avion tout blanc". Na de pauze een Montmartroise „pur sang" (zij woont in een zijstraatje van de Boulevard de Clichy)Marcelle Bordas. En: „el-Ie tient la scène' zooals ze daar zeggen. Na Damia doet toch ook zij persoonlijk en vol karakter aan. Haar type is geheel anders: lichtblond, zwaar haar, vrij kort geknipt, hoog uit de scheiding. Een wijd-hangend, wit, dof-zijden toilet met hier en daar een paar noten hard-oranje. Haar reper toire is niet zoo alles-omvattend als dat van Da mia, maar het is geweldig „du-peuple", de lach en de traan van vandaag, van den soldaat vooral. De onbetwistbaar beste eréatrice van het lied vol gelatenheid en verwachting van den geliefde: „II pl-eut sur la route". Als zij zingt: „Dans la nuit j'éeoute le bruit de tes pas", dan is men in de Rue des Saules of de Rue des Norvins op Mont- martre, waar men met Tino Rossi bij die regels in een veel algemeener wereld is. Ook haar „Hardi les Gars" (soldatenlied), „La Chanson des Re- prouvés" (vreemdelingenlegioen-Algiers) en „La Taverne des Matelots" kenmerken in de voor dracht het volkskind en met welk een hart, met welk een doordringende kracht, voortkomend uit het doorleefd-hebben der dingen. Het „andere" programma: Zooals Maryse Da mia in haar forsche gebaren het lied als het ware beeldhouwt uit de lucht, zoo is Cora Madou, die ik Frankrijk's tweede schat, de droomster, die het Hied fijntjes voor u optrekt in ijle houtskoolteeke- ningetjes. Wat Adolphe Willette, de groote Mont martrois der jaren „mil neuf-cent" heeft bereikt in zijn teekeningen, het ijle gaan der Pierrots en der geliefden in den dansenden nevel, dat is wat Cora Madou vermag in haar chanson. Als haar chef d'oeuvre, haar kunstwerk, wellicht de beste creatie ooit in Fransch chanson gemaakt, staat, als met zilveren letters tegen een grijzen hemel geschreven, daar nog altijd haar „Paradis du Rêve": „Nous aborderons, je ne sais oü, La-bas, tout la-bas, sur une grève Du beau pays bleu, sous un ciel fou, Dans un paradis fleuri du rêve Als een wervelwind, herinnerend aan de frisch- ïeid van het marine-leven van Brest en Toulon dartelt over de planken Marguérite Gilbert. Zij is in alles „Madeion et son pompon": matrozen kiel, kort geplisseerd rokje en baret met de roode pompon op den frisschen kop. Sprankelend, moedgevend. Een artiste voor Holland. Repertoire de la Marine, met last not least dat éénig- persifleerende liedje: „C'est pour l'amour", waar in zoo heerlijk de spot wordt gedreven met al die kunstmiddelen die wij aanwenden om te „schij nen". Mr. H. M. MERKELBACII M. e. t. O. zijn de vier eerste letters van een slagzin, verband houdende met het costuum. Voor de goede oplossing geven wij één MetO- Costuum naar keuze. Oplossingen in te zenden vóór 15 Maart onder Motto Meto aan het bur. v. d. blad. 15 Maart worden deze brieven door de administratie van dit blad ge opend. De eerste goede oplossing welke hieruit te voorschijn komt, krijgt het costuum. naast Slager's Verfhandel Tel. 17273 SCHAGCHELSTRAAT 19C (Adv. Ingez Med.) Laatste Zondagmiddagconcert H. O. V. Met medewerking van „Haarlem's Zanggenot". Van het concert der H. O. V. van Zondagmiddag a.s. wordt de leiding gedeeltelijk van Marinus Adam overgenomen door L. C. Keereweer, den di rigent van het mannenkoor „Haarlem's Zangge not" dat aan dit concert zijn medewerking ver leent. Onder leiding van Marinus Adam wordt be gonnen met de „Syhiphonie Fantastique" van Hector Berlioz, waarin de opiumroes van een jeugdig musicus wordt uitgebeeld. Van „Invocation" van Claude Debussy, voor mannenkoor, tenor en orkest wordt dan "een eer ste uitvoering gegeven. Solist hierin is Giacomo Alectrino. Na de pauze zuigt het koor „Landerkennung" van Grieg, eveneens met orkestbegeleiding. De baritonsolo in dit werk wordt gezongen door H. Fikke. Deze beide werken staan onder leiding van L. C. Keerewe<?r. Het concert wordt besloten met een eerste uit voering van de ouverture bij von Kleist's blij spel „Amphitrion" van Dr. Johan Wagenaar. CENTRALE A. R. KIESVEREENIGIN G „NEDERLAND EN ORANJE". Vrijdag 15 Maart zal de Centrale A. R. Kies- vereeniging .Nederland en Oranje" te Haarlem haar jaarvergadering houden in het gebouw der Mij. tot Nut van 't Algemeen aan de Lange Veerstraat. Na afhandeling der huishoudelijke zaken, waarbij o.m. bestuursverkiezing en verde re splitsing der Kiesvereeniging aan de orde ko men, zal de heer W. C. Bakker, lid van den ge meenteraad spreken over het onderwerp: „Het gemeentebeleid 1939-W. UITSLAG VEILING. Uitslag van de verkooping in het Verkooplokaal Notarishuis, Bilderdijkstraat Haarlem, gehouden op Donderdagavond. Het woonhuis met erf te Haarlem aan de Plataan straat no. 60, groot 1 are, 20 centiaren, f 2900. H. A. Dingboom q.q. Het winkel- en woonhuis te Haarlem aan de Zijlstraat no. 92, groot 44 centiaren, f 9000. A. H. Hartkamp. Een perceel grond te Haarlem aan het Brouwers- vaartpad hoek omgelegde Houtvaart (Lorentzkade) groot 52 aren, 20 centiaren f 5850 D. Koel q.q. Een huis, met afzonderlijke bovenwoning en erf te Haarlem aan de Spiegelstraat nos. 6 zwart en rood, groot 84 centiaren. f 2680 D. J. Zuurendonk q.q. ORGANIST LUTHERSCHE KERK. In het verslag van de intrede van ds. W. Spliet- hoff. Zondag j.l. in de Lutherse he Kerk te Haar lem werd als organist genoemd de heer Jan Nïe- land. Dit had moeten zijn Hei-man Nieland. De heer Herman Nieland is reeds zeven jaar orga nist van de Luthersche Kerk te Haarlem. De vakbeweging in Rusland. Geheel verschillend van die in andere landen, De Haarlemsche Bestuurders Bond hield Donderdag in één der zalen va ncafé Brinkmann Groote Markt te Haarlem een vergadering met de bestuurders en vertrouwensmannen der bij den H.B.B. aangesloten organisaties. In zijn openingswoord deelde de voorzitter, den heer A. Mars o.a. mede, dat de jaarverga dering van den H.B.B. op Donderdag 4 April zal worden gehouden. De heer J. Schuil, adjunct-secretaris van de Bouwarbeiders-Internationale hield een inleiding over „De vakbeweging in Rusland". Li Rusland is het privaat-bezit van den grond en van de productiemiddelen afgeschaft. De leiding van de productie en de distributie van goederen en diensten berust er bij de gemeen schapsorganen. De ontwikkeling van de vakbeweging in Rus land is een geheel andere geweest dan die der vak-beweging in kapitalistische landen. In laatst genoemde zijn de vakvereenigingen opgericht en tot bloei gebracht door de arbediers. Zij hebben zich daar, in den loop der jaren, geleidelijk ontwikkeld tot invloedrijke organisaties, die mede leiding geven aan den gang van zaken in het economisch maatschappelijk leven. Deze vakvereenigingen zijn onafhankelijke organi saties, die een zelfstandig bestaan voeren. In Rusland zijn de vakvereenigingen gevormd van boven af door de communistische dictatuur, die ze gebruikt als instrumenten voor de in standhouding en versterking van de door de communisten veroverde machtspositie. De vak vereenigingen in Rusland zijn geen onafhanke lijke zelfstandige organisaties. Zij staan onder- toezicht van en zijn ondergeschikt aan de Com munistische Partij. Rusland werd in rayons verdeeld en er wer den afzonderlijke vakbonden gesticht voor ver schillende deelen van het land. Het aantal bon den is gestegen van 23 op 162 met een totaal ledental van 22 millioen. Met de vrijheid van den Russische arbeider is het slecht gesteld. Zonder toestemming van een aantal boven hem gestelde personen mag hij niet van werkkring veranderen. De geheime politie speurt overal ook in de fabrieken, waar zij een' afzonderlijk kantoor heeft. Er is in Rusland maar één vakbeweging en deze is communistisch, andere worden niet ge duld. De vakbeweging in Rusland heeft nu twintig jaar gelegenheid gehad, om de belangen van de Russische arbeiders te behartigen. De resultaten zijn verre beneden redelijke verwachtingen ge bleven. De levensstandaard is ook van-daag nög aanmerkelijk lager, dan die van de arbeiders in de andere landen. Misschien kan de dictatuur bij de huidige toestanden in Rusland niet worden gemist.. Wat voor Rusian-d goed is, of voorloopig althans niet ontbeerd kan worden, is daarom echter nog niet goed voor de andere beschaafde landen der wereld. Er is daarom voor de vakbeweging in die landen niet de minste aanleiding, het Russische voorbeeld te volgen. HET NIEUWE RAADHUIS TE ASSEN. In een speciale raadsvergadering heeft de raad der gemeente Assen Donderdagavond een voorstel van B. en W. om in principe te beslui ten het nieuwe raadhuis te bouwen aan de West zijde van de Markt met zeven tegen tien stem men verworpen. „DE DOKTER PRIVé". Het Ruys-Ensemble, onder leiding van Anton Ruys, zal Zaterdag 9 Maart in.den Stads schouwburg te Haarlem nog een voorstelling ge ven van „De Dokter Privé", blijspel van Sacha Guitry, in de vertaling en onder regie van Cor Ruys, die tevens de hoofdrol zal spelen. Verder zullen medewerken: Tilly Périn-Bouw- meester (a.g.), Anton Ruys, Louise Kooiman (a.g.). Pierre Myin, Ans van Merlevoori, Ben Aerden en Mies Peters. Ir. W. J. Burgersdijk. Treedt op 1 Juli af als directeur der N. Z. H. Naar wij vernemen zal ir. W. J. Burgersdijk, wegens het bereiken van den pensioengerech tigden leeftijd, op 1 Juli aftreden als directeur van de N.Z.H. Ir. W. J. BURGERSDIJK. Ir. W. J. Burgersdijk werd 23 Februari 1874 te Deventer geboren. Hij studeerde te Delft, waar hij in 1896 het diploma van civiel-ingenieur behaalde. Eerst werkte hij twee jaar als assistent te Delft om vervolgens in 1898 als ingenieur van gemeente werken naar 's-Hertogenbosoh te vertrekken. Van 1900 tot 1907 was de heer Burgersdijk werkzaam bij den aanleg van de lijn RotterdamDen Haag SchevenLngen van de Z.H. Electrische S. M. Daar op ging hij weer 2 jaar naar Utrecht als inge nieur van gemeentewerken. In 1909 kwam de heer Burgersdijk naar Haarlem; eerst als ingenieur bij de N.Z.H.in 1911 volgde zijn benoeming tot direc teur van deze maatschappij. In de 29 jaren dat de heer Burgersdijk aan het hoofd van de N.Z.H. stond is veel in het bedrijf ge moderniseerd en verbeterd. Te Haarlem werden verschillende tramlijnen door autobussen vervan gen. Een zeer belangrijk werk was de electrificee- ring van de stoomtramlijn HaarlemLeiden. Ongetwijfeld zal er als wij dichter bij 1 Juli staan, nog wel gelegenheid komen om nader op dit afscheid terug te komen. Reeds nu wijzen wij er rog op, .dat de heer Burgersdijk ook langen tijd lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken geweest is, eenigen tijd bekleedde hij de functie van ondervoorzitter der afdeeling groot-bedrijf. Over de opvolging van den heer Burgersdijk is nog niets mede te deelen, er is door de N.Z.H. een oproeping gedaan voor een directeur, beschikkende over uitgebreide ervaring op vervoersgebied". mooie, gesorteerde winkelwaarde ruim 60 ct, voor slechts één dubbeltje Het zijn 55 verschillende, gesor teerde zegels uit 12 Europeesche landen, w.o. vele betere soorten* die U niet in goedkoope post zegelpakketten aantreft. Een aantrekkelijke collectie voor jeugdige verzamelaars. Maakt uw kinderen bly met deze envelop en houdt ze ondertusschen opgewekt, gezond en fit door een dagelijksch ontbijt met het voedzameheerlijke H-0 of Quaker, rijk aan de zenuw- sterkende Vitamine Bt Tegen inzending van slechts 2 Quaker of H-0 mannetjes, plus 10 cent aan postzegel», krijgt U deze verrassing, zoolang de voor* raad strekt, franco toegezonden. Knipt de mannetjes uit de origineele groote Quaker, H-0 of K wix pakken en zendt ze met 2 post zegels van 5 cent franco in gesloten couvert als brief met uw adres aan Quaker, afd. 33 Postbus 905, Rotterdam. Aan één adres worden niet meer dan 2 collectie* gezonden. Het tooverboek is niet meer verkrijgbaar. NEERLANDS POPULAIRE, ZUINIGE ONTBIJT (Adv. Ingez. Med.) WAGEN OP RUPS WIELEN IN ZEE GEDREVEN. Donderdagmiddag omstreeks twee uur wilde men de te Hollum gestationneerde redding boot „Abraham Fock", van de Noord-en Zuid- Hollandsche Reddingmaatschappij te water laten voor een oefentocht. Zooals bekend wordt bij deze boot voor het transporteeren over het strand een wagen op rupswielen gebruikt. Deze wordt getrokken door enkele paarden. Bij de zee aangekomen, worden de paarden uitgespannen en wordt de wagen met het achterste deel naar de zeezijde gekeerd, om daarna de boot in het water te laten glij den. Tijdens deze manoeuvre is gistermiddag de wagen van een hoogte gerold en ver in zee ge-komen-. De „Abraham Fock" gleed op de nor male wijze te water, doch de wagen dreef on geveer vijftig meter de zee op en verdween toen in de diepte. Met behulp van een bok zal men trachten den wagen te lichten. Voor den inhoud dezei rubriek stelt de Redactu zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, ge-plaatst oj niet ge plaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. Korps Vrouwelijke Vrijwilligers; Haarlem en Omstreken. Het voorloopig algemeen bestuur van bovenge noemd korps vraagt nog eens met nadruk de aan dacht van alle vrouwen on meisjes var 18 jaar en ouder in Haarlem en O. voor den propaganda- avond, die Maandag 11 Maart a.s. wordt gehouden in de groote zaal van het Concertgebouw, Lange Begijnestraat. De volgende spreeksters en sprekers zullen daar een uiteenzetting geven va-n doel en werkwijze van het korps: Dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk, Burgemeester van Haarlem, de heer A. van Baten burg, inspecteur Vrijwillige Burg. dienst, mevr. S. de Koning-Siemens, lid Contactbureau voor Vrouw. Vrijw. Organisaties en mej. dr. Jane de Tongh, pre sidente K.V.V. te Amsterdam, mevr. J. van Nis pen-van Wely, presidente K W, te Haarlem. In een dezer dagen door de post huis aan huis bezorgden folder werd u reeds gewezen op de wen- schelijkheid, dat ook voor Haarlem en o. in na volging van Amsterdam, Rotterdam en Utrecht een organisatie van Vrouwelijke Vrijwilligers tot stand komt. Wij hopen vurig, dat die wenschelijkheid geen bittere noodzaak zal worden, maar wanneer het onverhoopt zoo ver mocht komen, zal het te laat zijn om onze taak als vrouw in dienst der gemeen schap op organisatorische wijze te vervullen, om dat daaraan dan niet een grondige voorbereiding voor die taak is voorafgegaan. Die voorbereiding moet nu beginnen. De mobilisatie van ons leger, de eventueele eva cuatie van een belangrijk deel der bevolking en tal van andere maatregelen, zij zijn alle voor zorgsmaatregelen, maar men zou het de regeering in hooge mate euvel duiden, wanneer zij die voor zorgsmaatregelen had achterwege gelaten Ook de organisatie van de „hulp der vrouw" is een onontbeerlijke voorzorgsmaatregel, vooral In Haarlem als hospitaalstad en in de omgeving als Opstaan 's nachts, rheumatische pijnen, verliet van energie, gezwollen voeten, blazen onder de oogen, spit, pijn in de beenen. Zorg. dat de afvoerkanalen goed werken. Ale vloeibare afvalstoffen onvoldoende uit het lichaam verwijderd worden, hoooan zuurglften zich op, dl* uw gezondheid benadeelen Vermijd kwade kansen. Oe zuurglften moeten uit hat gestel verwijderd worden. Haal nog heden een flaoon Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het middel dat -speciaal op de betreffende organen werkt. Duizenden monschen. die aan dergelijke verschijn- «elen leden, getuigen, dat hun goede baat geschonken werd door FOSTER'S RUGPIJN NIEREN PILLEN Olt modern, wetenschappelijk middel is ver krijgbaar In drie verpakkingen 5 f I.-, f 1.75 en f 3.» (Adv. Ingez. Med.) evacuatieoord. Wanneer alle mannen noodig zullen zijn voor de landsverdediging en de daarmede ver band houdende burgerlijke diensten, wacht een be langrijke en onmisbare taak ons, vrouwen op ver schillend terrein. De overheid, onze mannen, kort om ieder, die de vrouwelijke psyche kent,- ver trouwt er op, dat wij vrouwen, dan bereid en pa raat zullen zijn. Laten wij ons op de ons eigen wijze paraat maken. Laten wij dit vertrouwen niet beschamen en toornen, dat ook de vrouw bereid is, haar aandeel bij te dragen voor de gemeenschap pelijke zaak. Helpen in nood! Gij kunt het allen, ieder op eigen terrein en naar eigen aanleg, mits te voren op u kan worden gerekend, uw plaats in de organisatie van hei K.V.V. te voren is vastge legd en de voorbereiding voor uw taak te voren is ter hand genomen. Wij willen alles doen om den vrede in ons land te helpen bewaren en om den oorlog buiten onze grenzen zoo spoedig mogelijk te -doen beëindigen. Maar wij hebben dit niet in onze macht en wanneer het noodlot ook ons land mocht treffen, zal de daadwerkelijke steun der vrouw niet gemist kunnen worden. Onze spontaneiteit om te helpen is bekend, maar deze is niet genoeg. Zij moet te voren in georga niseerde banen worden geleid. Daarom stelt ons niet teleur, maar toont uw belangstelling door aan wezig te zijn op onzen propaga-nda-avond, Maandag 11 Maart Vrouwen en meisjes van Haarlem en omstreken, wij rekenen op u. Namens het voorloopig algemeen bestuur: J. VAN NISPEN-VAN WELY, presidente. C. J. W. SPOOR. 1ste secretaresse. J. H. SPRINGER, 1ste penningmeesteresse. NOGMAALS HET ONGELUK IN DE GROOTE HOUTSTRAAT. Nu de tijd van de zonneschermen weer aan komt wil ik eens wijzen op het gevaar hetwelk de wagens waarmede deze zonneschermen wor den vervoerd, opleveren. Men heeft n.l de gewoonte, de schermen aan Ten zijkant op te hangen. De vorige week is het. mij overkomen dat ik laardoor juist geraakt werd. Wanneer ik nog maar een decimeter meer naar links had gereden, was ik onherroepelijk tegen den grond gesmakt en wie weet met welke ge volgen. Wellicht is de put te dempen voordat er onge- •'kken gebeuren. Hoogachtend.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 10