-'\2i ÜEMTIEX Van goede „komaf"! ZWANENBERG WEEKBERICHT jjip Dans-Avond Els Keezer. Oranjeploeg samengesteld. VRIJDAG 8 MAART 1940 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Arbeider door goederentrein gegrepen. Verkeer was tengevolge van ontsporing verlegd. BEILEN, 8 Maart. Vanochtend ontspoorde op het baanvak BeilenAssen een wagon van een goederentrein, waardoor het treinverkeer moest worden verlegd. Een spoorwegarbeider, die de ge bruikelijke controle op de spoorbaan moest uitvoe ren, was van deze ontsporing niet op de hoogte en wist dus niet dat de trein, die om half acht pas seert, thans over een ander spoor kwam. Hij werd gegrepen en onmiddellijk gedood. Het stoffelijk overschot werd met denzelfden trein naar het station Hooghalen vervoerd. Hier bleek dat het slachtoffer was de vijftigjarige ge huwde Wekema uit Graswijk. INGETROKKEN. Eenigen tijd geleden hebben wij medegedeeld dat de zaak van den heer B, de gevangentoe waker aan het Huis van Bewaring, aan wien in ver band met de ontsnapping van vijf Duitschers uit genoemde inrichting- ontslag was verleend, voor het Scheidsgerecht voor Ambtenaren zou worden gebracht. Inmiddels is de heer B. na geneeskundig onder zoek voor den dienst afgekeurd en in verband hiermede gepensioneerd. De behandeling van zijn zaak voor het secheids- gerecht is naar aanleiding hiervan ingetrok ken. BUSVERBINDING MET HET PIJLSLAAN- KWARTPER. In het orgaan van de Vereeniging tot behar tiging van de belangen der bewoners van Haar- lem-Zuid-West wordt mededeeling gedaan van pogingen, welke het bestuur herhaaldelijk heeft aangewend, om het Pijlslaan-kwartier in de bus routen naar de stad opgenomen te krijgen. Zoowel tot de N.Z.H.T.M. als tot de Brockway- Mij. werden verzoeken gericht. Van deze laatste maatschappij heeft het be stuur ten antwoord gekregen, dat de directie zich voorstelt in de toekomst dat kwartier te gaan berijden, waartoe op het ophoogen der spoorbaan niet behoeft te worden gewacht Het bestuur acht daarom de mogelijkheid ge schapen, de zoo lang verbeide busverbinding te zullen verkrijgen. CREMATIE H. W. PENAAT. De' crematie van den heer H. W. Penaat zal plaats hebben te Westerveld, Dinsdagmiddag a.s. na aankomst van treinl4.14 uur. FILMAVOND VAN „OOST EN WEST". Op Donderdag 14 Maart zal des avonds in de tooneelzaal van hotel „De Leeuwerik" te Haarlem een bijeenkomst worden gehouden door de Kon. Vereeniging „Oost en West" afd. Haar lem en Omstreken. De heer J. G. Kuyt houdt een causerie met lichtbeelden en een fhmvertooning over zijn reis per zeilboot naar Suriname en Curacao. Pas op voor j V> van Gisteren voelde ge U heel wat mans en vandaag zit ge terneer geslagen, met een ondragelijke, zangerige, maar niet te stillen pijnMaart heeft U te pakken: U hebt het ongestadige weer onder de leden.Laat het er niet bij zitten grijp liever vandaag in dan morgen: 'Neem Kruschen Salts. Dat zal U goed doen. Kruschen spoort Uwe bloedzuiverende organen aan tot krachtiger werking, tot grooter vitaliteit. Zoo doende filteren ze alle schadelijke zuren, langs natuurlijken weg uit het lichaam en nemen zóó de oorzaak weg, van Uw pijnen en ongemak. Mej. K. schrijft: ik leed aan Rheumatische pijn in mijn ledematen; vooral in mijn handen, die mij ondragelijk pijn konden doen. Ik had niet den moed meer, iemand een hand te geven, want dat bezorgde mij onhoudbare pijnen.... ben ik begonnen regelmatig Kruschen Salts te nemen en ik moet zeggen, dat na betrekkelijk korten tijd mijn pijnen geheel verdwenen zijn Ook Uw gestel vraagt om de aansporende wer king van Kruschen's zes minerale zouten. Kóóp toch een flesch Kruschen! Dan zult ge zélf ondervinden, hoe weldadig de gevolgen zijn en hoe ge U al gauw 'n heel ander mensch voelt - jonger, prettiger en vrij van pijp! Kruschen Salts is verkrijgb. bij apoth. en drog. a 0.40, 0.75 en ƒ1.60 (extra groot pak). Fabr.: E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opger. 1756. (Adv. Ingez. Med.) (Is reeds in een deel eener vorige oplage opgenomen). Jubileum H. Lodewijk. Gisteren herdacht de' heer H. Lodewijk, brieven besteller te Haarlem, den dag dat hij veertig jaar geleden bij de Posterijen -in dienst trad. Hij werd gistermorgen te zijnen huize aan de Van 't Hoffstraat 242 op hartelijke wijze na mens het hoofdbestuur der P.T.T. gecomplimen teerd door den waani. directeur van het Post kantoor, den heer S. I. Langendijk, vergezeld van den oud-directeur, den heer J. H. T. Pfaff en de referendarissen de heeren J. H. van Loo ker en en Klunghaar. De heeren Langendijk en Pfaff spraken den jubilaris op zeer waardee- rende wijze toe en prezen zijn trouw en groote plichtsbetrachting. Namens het Jubileumfonds sprak de voorzit ter, de heer J. Ophuysen, die hem namens dit fonds een fraai rookstel aanbood. De heer W. van Delden sprak den heer Lode wijk toe namens den Christ Bond van P.T.T.- personeel „Door Plicht tot Recht", waarvan hij een der oprichters was. Onder zeer waardeeren- de woorden werd den jubilaris een mooie pastel aangeboden. Het verdere gedeelte van den dag bracht de heer Lodewijk in den huiseiijkeen kring door. Daar heeft hij in den loop van den dag nog op ondubbelzinnige wijze ondervonden hoezeer men mannen weet te eeren wegens hun ijver en stipte rechtvaardigheid. BOOT VAN DE ..RIJNSTROOM" GEVONDEN OOSTEINDE. 7 Maart (Belga). De bagger molen „Vlaanderen 3" heeft bij de boei Stroo- bank een boot, 'afkomstig van de „Rijnstroom" gevonden. De boot was voorzien van een volledige uitrusting en levensmiddelen. Zwanenberg's augurken... 25 k 30 heerlijk-croquante, zoetzure augurkjes in ieder blik! Zóó geconserveerd, dat zij goed blijven, ook als de bus eenfnaal ge opend is, mits men de augurken onder het vocht in de bus Iaat staan. r'^ËHBÉÊjVolg^5 oa*' Am* rJamscJ recept bereid- maakt wat smaakt! (Adv. Ingez. Med.) Vijfde A.V.R.O. Bridge-drive. Donderdagavond waren 404 bridgers en brid- gesters in de Gemeentelijke Concertzaal te Haar lem vereenigd om hun krachten te meten. De heer J H. Gilkens, die allen het welkom en „veel succes' toewenschte opende den avond. Hij merkte op dat de A.V.R.O. dit jaar op bridgegebied haar eerste lustrum vierde. Vervolgens constateerde hij dat de belangstelling zich in stijgende lijn bevond, In 1939 werd in 46 plaatsen gespeeld met een recordaan tal inschrijvingen, d.w.z. 5500 deelnemers. Dit jaar overtrof echter de stootste verwachtin gen 'hoewel de inschrijvingen nog niet zijn afge- loopen is het totaal op het oogenblik reeds ver over de 6000. En Haarlem was de plaats, waar deze mijlpaal bereikt werd. Mejuffrouw B. van Leeuwen uit Haarlem was de gelukkige, die een bloemenhulde ter herden king aan dit heugelijke feit in ontvangst mocht nemen. Nadat Mr. E. C. Goudsmit nog eenige techni sche gegevens had verstrekt, kon de strijd begin nen. Opvallend was dat met de quantiteit ook de qualiteit der spelers stijgende is. Zeer veel sterke :pelers merkten wij op, o.a. den Haarlemschen kampioen en bekerwinnaar I. de Kadt, die door, zijn tegenstanders zeer gevreesd is. Hij wist met den niet minder bekenden speler J. v. Steenbergen uit Zandvoort de record-score van den avond te maken nl. 14 matchpoints aan 7 tafels. Hieronder laten wij den uitslag volgen. Wij mer ken op dat alle als één geëindigde paren op April in de kwart-finale van het district Noord- Holland mogen uitkomen. Van de overige paren alleen degenen die onder een bepaald aantal match points bleven, welk aantal afhankelijk was van het aantal tafels dat in de diverse groepen moest gespeeld worden. Wanneer van plaatsing sprake is, is dit apart vermeld. Alle eerste en tweede aan gekomen paren, mochten een prijs in ontvangst ne men. Groep A: Oost-West lijn: 1 de heeren H. en J. van der Vlugt, Velsen 20K- match-points. 2 mevrouw C. Spruyt en de heer Ch. Boeree resp. Santpoort en Overveen, 21 matchpoints (ge plaatst). Noord-Zuid lijn: 1 de heeren N. J. C. Jeekel en J. Snijders. Haarlem 17!j matchpoints. 2 mevr. E. fHooyer-Dubois en de heer A. Engel- geer, resp. Bloemendaal en Haarlem, 28 match points. - Groep B: Oost-West lijn: 1 de heeren K. Schop en H. Oxener, Haarlem, 19 match-points. de heeren N. G. van Gemert en P. A. Heeres, resp. Heemstede en Haarlem, 23.!.' match-points. Noord-Zuid lijn: 1 de heeren J. W. J. de Jager bn A. A. M. Ostendórf, Amsterdam 22 match points. 2 mevrouw P. J. van Wijk-van Nop en de heer J. R. van Wijk, Bloemendaal, 25 match-points. Groep C: Oost-West lijn: 1 mevr. L. Oosten-Beekman en mevr. G. Helder. Bloemendaal 20'/ match-points. 2 de heeren W. K. van der Bellen en M. Woronick, esp. Overveen en Amsterdam, 21 match-points (geplaatst). Noord-Zuid lijn: 1 mej. E M. Draayers en de heer J. A. Draayers, Haarlem 19 match-points. 2 mevr. W. Ykema-Bangma en de heer Ir. W. Ybema, Amsterdam, 20)4 match-points (geplaatst). Groep D: Oost-West lijn: 1 de heer en mevr. H. G. Drech- sel, Amsterdam, 14!4 match-points. 2 de heer en mevr. C. van Draanen, Amsterdam, 22 match-points. Noord-Zuid lijn: 1 de heeren H W. Korenstra en J. C. Appeldoorn. Haarlem 21 match-points. 2 mevrouw H. Vogelpoel en de heer C. A. de Keyzer, Haarlem 24 match-points. Groep E: Oost-West lijn: 1 mevr. A. Veltkamp en mevr. J A. Perk, Haarlem 22 match-points. 2 de heeren L. Cohen en A. Weber, Amsterdam, \2'A match-points. Noord-Zuid lijn: 1 de heeren W. de Mooy en H. Brunink, Driehuis-Velsen 16 match-points. 2 mevr. E. v. d. Worm-Delfos en de heer H. M. van der Worm, Haarlem, 19 match-points (ge plaatst). 3 de heeren N. Westerman en J. Bakker, Haar lem 21 match-points (geplaatst). Groep F: Oost-West lijn: 1 de heeren J. Bakker en H. Dona Haarlem 21 match-points. 2 de heeren H. H. J. Mens en J. Tesselaar, resp. Haarlem en Oveiveen, 22y match-points. Noord-Zuid lijn: 1 de heeren A. C. Bosse en J. A. G. Krouwels Jr.. Haarlem 20 match-points. 2 de heeren J. Beumer en W. Breed, resp. Am sterdam en Sloterdijk, 25 match-points. Groep G: Oost-West lijn: 1 mevr. Kroone en de heer Boo- gaart, resp. Santpoort en Haarlem, 19 match-points. 2 mevr. J. D. E. Barbotz en de heer H. J. Lazet, Haarlem 22K> match-points. Noord-Zuid lijn: 1 de heeren I. de Kadt en J. J. van Steenbergen, resp. Haarlem en Zandvoort, 14 match-points. 2 mej. M. Gülcke en de heer P. van Kessel, Haarlem 24 match-points. Groep H: Oost-West lijn: 1 mevr. L. Ferwerda en de heer H. Hymens, Amsterdam 2434 match-points. 2 de heeren H. J. Saarberg en W. J. Saarberg, resp. Heemstede en Bussum, 24y2 match-points (geplaatst). Noord-Zuid lijn: 1 de heer en mevrpuw Hoeper mans, Haarlem \iy, match-points 2 mevrouw Bangert en de heer Nielsen, Bloe mendaal 24J4 match-points. (De overige opgave van dezen wedstrijd geven wij in ons nummer van morgen). „THE RHYTHM CLUB". Zondagmiddag 10 Maart a.s. organiseert boven genoemde vereeniging een thé-dansant in „La Gaité". Raaks. De dansmuziek wordt verzorgd door „Red Debroy and his Kings of Swing". Als attractié treden deze middag „The Harlem Rhythm Boys" op. Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Iets zachter, hier en daar mist, overigens gedeeltelijk bewolkt. Overwegend droog. Zwakke tot matige wind uit zuidelijke rich tingen. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren F 42 Laagste hedennacht F 34 Hoogste heden F 34 De kern van het gebied van hoogen luchtdruk van ongeveer 1025 mb. heeft zich naar Frankrijk verplaatst, terwijl de gisteren genoemde mg van liooge drukking, die toen over Noorwegen gelegen was, zich verder in zuidoostelijke richting heeft bewogen en in den nacht ons land is gepasseerd. Hierdoor is de wind hier te lande naar ongeveer zuidwestelijke richting gekrompen, en is in het noorden en midden de temperatuur tengevolge van uitstraling gedaald. Mede door de zwakke luchtbeweging kwam op vele plaatsen mist voor. Bij IJsland passeerden voortdurend storingen in noordoostelijke richting. Thans is een depressie van 985 mb. bij Jan Mayen gelegen. Aan haar westzijde wordt over IJsland arctische lucht in zuidelijke richting getransporteerd, zoodat daar overal matige vorst inviel. Te Seydisfjord daalde de temperatuur vergeleken bij gistermorgen zelfs 15 graden. Ook aan de Noorsche kust is de depres sie-invloed merkbaar. De wind is er krachtig tot stormachtig en er vallen sneeuwbuien. Tusschen IJsland en de zuidpunt van Groenland schijnt weer een nieuwe storing tot ontwikkeling te ko men. In de randstaten sneeuwt 't bij een tem peratuur van ongeveer 8 graden onder nul. De oude depressie, die thans ten noorden van de Azoren ligt, verandert weinig van plaats en is tot ongeveer 997 mb. opgevuld. Het minimum over Italië is weggetrokken, zoodat de windkracht idiaar afnam. In Hongarije komt plaatselijk nog zeer strenge vorst voor. Losonc meldt een temperatuur van 17 graden onder nul. BAROMETERSTAND Stand van gisteren 765 m.M. Stand van hedenmorgen 10 uur 767 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van CAREL v. HUIZEN, Opticien. KI. Houtstraat 13. Tel. 14112. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht 14141. Politie 11850. Brandweer 15333. (UNI/T IN LITÏIBIN ■„gioedduwi^ iteikeopt mew m giaacfow wter Voorzichtig, mijnheer Dat kunt U pas zeggen, als U eerst bij KOSTER MANS geprobeerd hebt. KOSTERMANS heeft vrij wel ;.alle maten, typen, modellen en tinten die er zijn. Adv ingez. Med.) Haarlemsch gas aan Heemstede. Wanneer begint de levering? Eenige maanden geleden is, na de bekende strub beling, door Heemstede besloten in de toekomst de gasfabrieage stop te zetten en gas van Haarlem te betrekken. Heemstede behoudt dan alleen haar gas- distributiebedrijf, waardoor voorkomen wordt, dat belangrijke vernieuwingen in de Heemsteedsche fabriek moesten worden uitgevoerd Het zal evenwel nog eenige maanden duren voor Heemstede het eerste gas van Haarlem krijgt. Er moet namelijk een persleiding worden aangelegd om het gas uit de Haarlemsche fabriek naar de Heemsteedsche gashouders te brengen. De voorbe reidingen voor het maken van deze leidingen zijn begonnen. Vermoedelijk zal nog in den loop van dezen zomer de eerste levering kunnen plaats hebben. Maar dan zal de Heemsteedsche fabriek nog niet meteen stop gezet worden. In den eersten tijd zal Heemstede gas van Haarlem betrekken ter aanvul ling van het gas dat zelf gemaakt wordt. Het is na melijk noodig dat Haarlem, voor het de geheele levering aan Heemstede ter hand neemt, eerst twee nieuwe gasovens bouwt om haar eigen capaciteit op te voeren. Hoewel ook spoed betracht zal wor den met dezen bouw, zal nog wel eenigen tijd na het verstrijken van den zomer verloopen voor zij in gebruik gesteld zullen kunnen worden. JOHNNY AND JONES VOOR THE AMERICAN CLUB. De radioartisten Johnny and Jones treden Zondagmiddag 10 Maart op in den H.K.B. te Haar lem op een Thé-dansant van The American Club. De dansmuziek wordt verzorgd door Roy King and his Swingband met de croonette Yvon ne Thiry. Ook zijn geëngageerd The Hot Ras cals. EVERYBODY. The HaaaTem Dancing Society „Everybody" organiseert op Zondag 10 Maart a.s. een soirée dansante in Hotel „De Leeuwerik". Medewerking verleenen Peter Jozeff en zijn band. „Estland moet op liet ergste voorbereid zijn." Generaal Laidoner, de opperbevelhebber van het Estlandsche leger, heeft in het parlement verklaard/ dat, ofschoon Estland als een niet* oorlogvoerend land moet worden beschouwd, het op het ergste voorbereid moet zijn. Hij voegde hieraan toe dat de bevolking be reid moet zijn, nog meer economische offers te brengen. Els Keezer heeft zich langzamerhand een vaste plaats in Haariem en Bloemendaal veroverd, zoo als wel duidelijk blijkt uit de groote opkomst van het publiek op haar dansavonden. Ook gisteren was onze Stadsschouwburg prach tig bezet en aan succes heeft het de danseres zeer zeker niet ontbroken. De groei, welken wij den vorigen keer in haar kunst en die van haar leerlingen mochten con- stateeren, manifesteerde zich ook op dezen dans avond. In het eerste nummer Introductie, op muziek van Coby Lankester bleek dat nog niet zoo, want hierin lieten de discipline en daar door de gelijkheid vjin bewegingen nog te wen- sehen over, maar in De Strijders welk nummer wij ons ook van de vorige opvoering herinnerden. was de eenheid veel grooter en werden de be wegingen met meer Zekerheid en souplesse uitge voerd. Nieuw was dit keer „De Vlaggedrager", door Hans Tobi speciaal voor leeken ontworpen en waarvan de muziek door Wolfgang Wijdeveld is gecomponeerd. In dit bewegingskoor, waarin een vlaggendrager zijn vlag telkens aan een groep wil brengen maar hierin een sterken tegenstand ondervindt, tot hij tenslotte de overwinning be haalt, komt een gedachte op gelukkige wijze tot uitdrukking. Er is in „De Vlaggedrager" veel meet eenheid dan in De Strijders, waarschijnlijk om dat dit bewegingskoor eenvoudiger en vooral strakker van opzet en uitwerking is. Zeer mooi zijn telkens de bewegingen van de centrale groep die van den Vlaggendrager en 't slot waar in gebruik-is gemaakt van het effect der waaien de vlaggen evenals indertijd in het Vlaggelied maakte grooten indruk. Qua ontwerp, regie en uitvoering staat De Vlaggedrager van alles wat het bewegingskoor van Els Keezer tot nu toe heeft gebracht boven aan en ook hierin is dus de groei te constatee- ren. Als solo-danseres gaf Els Keezer dit keer drie oude dansen: Wals, De Juffer en De Gevangene, waarvan ook nu weer het allergees tigste, uitstekend gedanste De Juffer, het meeste succes had en dan ook herhaald moest wor den. In De Gevangene toont Els Keezer haar dramatisch talent. De Wals, die puur dans geeft, is nog wat te traag en zwaar van uitvoering. Nieuw was voor ons Gipsy, waarvan de choreo grafie volgens het programma van Nine Kirsa- nova is. De geestige dans, vol aardige figuren, had bij het publiek veel succes en werd dan ook gebisseerd. Toch lijkt het mij toë dat deze overigens zeer gracieuze dans nog soepeler en lichter gedanst kan worden. Voor het eerst trad ditmaal ook een dansgroep op, die een klein ballet De geplaagde Tuin- man opvoerde. Het was niet onaardig van ge dachte deze strijd van den tuinman met een las tige hommel, die het op zijn geliefde, bloemen voorzien heeft en ér werd in dit ballet ook geestig 'met met gratie gëdanst, vooral door' Éls Keezer zelf, die als de hommel wel het meestbewege lijk en agressief was. De costuums ontworpen door Els Keezer en uitgevoerd door mevrouw Miep Olff getuigden van fantasie. Van de bloemen trof mij het -meest de Zonnebloem dooi de gratie van haar bewegingen. Er is op de dansavonden van Els Keezer altijd een groote eenheid in de muziek en den dans, doordat de muziek er speciaal voor gecompo neerd is. Zoowel voor De Vlag:geda-ager, De Strij der als De geplaagde tuinman was de muziek van Wolfgang Wij-develd. Er zit in deze muziek het rhythme en vooral de stuwing, welke de dans noodig heeft en dit komt den dans natuurlijk ten goede. Hoe dikwijls hebben wij wel niet tot onze groote erge nis zien dansen op muziek van Bach, Brahms of Schubert, welke nooit voor dat doel was gecomponeerd. De muziek werd dan herhaaldelijk geweld aangedaan, omdat zij „passend" werd gemaakt voor den dans. Hiervan nu komt men gelukkig hoe langer hoe meer terug. Jooss, Trudi Schoop en ook Kreutz- berg laten voor hun dansen althans door gaans de muziek componeeren en men moet het toejuichen, dat Els Keezer evenals mevr. Ruth Tobi dit ook doet. Dat de muziek dooi den componist zelf en Coby Lankester voortref felijk werd uitgevoerd, behoeft nauwelijks be toogd. Els Keezer ontving een schat van bloemen en het publiek heeft haar herhaaldelijk hartelijk gehuldigd met applaus. J. B. SCHUIL. BILJARTEN NED. KAMPIOENSCHAP 2e KI. GROOT BILJART Te Amsterdam zijn Donderdagavond de wed. strijden begonnen om het kampioenschap van Nederland tweede klas groot biljart kader, waar. aan deelnemen L. Katoen (Rembrandt Amster. dam) kampioen 1938-1939, H. Vreeswijk (Noord- Brabant, Utrecht), P. J. van der Pol (de Maas- stad, Rotterdam), dr. J. H. M. Vos (Caland, Rotterdam), J. G. Beuming (H. E. T. E. Y. Am. sterdam), H. Metz (Entre Nous, Den Haag). L, Gehrels ('t Zuiden, Rotterdam), en S. v. Lochern (Rembrandt, Amsterdam). De uitslagen luiden: Van der Pol 300 13 94 23.04 Dr. Vos 96 13 26 7.38 Vreeswijk 300 27 62 11.11 Gehrels 221 27 38 8.18 Katoen 300 43 44 6.97 Van Lochem 226 43 s 33 5.25 Beuming 297 34 47 8.73 Metz 300 34 42 8.82 VOETBAL De 25ste wedstrijd van Caldenhove. TREIN MET GEËVACUEERDE KINDEREN VERONGELUKT. BOTSING IN FINLAND EISCHT 20 DOODEN. Uit Helsinki, 7 Maart. Vandaag is een op weg naar Zweden zijnde sneltrein ingereden op een trein, welke op weg baar Toniio was. Hierbij zijn twintig passagiers gedood, waaronder 16 geëvacueerde kinderen van nog geen 12 jaar oud. Plet ongeluk geschiedde terwijl het pikdon ker was en een verblindende sneeuwstorm woedde bij het station Littela, nabijTampère. De sneeuwstormen waren oorzaak dat de machinist niet zag, dat het signaal op on veilig stond. De aanhouding van de Italiaansche kolenschepen. In totaal dertien ladingen in beslag genomen. LONDEN, 8 Maart. De commissie voor de controle op den vijandelijken export heeft be sloten nog vijf ladingen kolen aan boord van Italiaansche schepen in beslag te nemen. In het totaal is dit dus in dertien gevallen geschied. (United Press.) Franscli oorlogsmateriaal voor Finland. PARIJS, 8 Maart (Havas). De bladen mel den dat Frankrijk tot dusver het volgende oor logsmateriaal naar Finland heeft gezonden 175 vliegtuigen. 496 kanonnen; 795.000 grana ten, 500 machinegeweren, 400 zeemijnen, 200. handgranaten en twintig millioen patronen, na- .000 I Caldenhove, de zilveren jubilaris. Het Nederlandsch elftal, dat 17 Maart te Ant werpen tegen België zal spelen, wijkt op enkelei plaatsen af van de ploeg, welke voor den jubi leumwedstrijden van den K.N.V.B. te Rotterdam tegen de Belgen was samengesteld. Slot van Blauw Wit is vervangen door zijn clubgenoot Wilders. Naai- men zich herinnert werd Slot destijds opgesteld, omdat Wilders niet kon uitkomen wegens een blessure. Het is dus lo gisch, dat Wilders, die op het oogenblik goed in vorm is, weer opgesteld wordt. Caldenhove is nu weer naar links verhuisd. Met Michel in doel is dit achtertrio wel het sterkste, dat Nederland op het oogenblik op de been kan brengen. Paauwe en Stijger zijn in de middenlinie ge handhaafd. doch in de plaats van Poulus is Stam gekozen, ook al geen verrassing, omdat de Hage naar in December zeker te Rotterdam zou heb ben gespeeld, indien hij door een blessure niet verhinderd was geweest. In de voorhoede is slechts één wijziging aange bracht. Lenstra is vervangen door Van der Veen, die Dinsdagavond te Haarlem beslist be ter speelde dan de noordelijke vertegenwoordiger. Bovendien was Lenstra destijds te Rotterdam ze ker de minste van het vijftal, zoodat de opstel ling van Van der Veen, algemeen aanvaard kan worden. Caldenhove speelt zijn 25sten internationalen wedstrijd, een jubileum voor den D.W.S.'er, dat zeker niet onopgemerkt voorbij zal gaan. De ploeg bevat enkele debutanten, omdat de ju bileumwedstrijd te Rotterdam niet als een offi- cieele landenontmoeting geldt. Michel en Stij ger spelen dus voor de eerste maal mee. Overi gens is het een ploeg die het volle vertrouwen kan hebben voor een gunstig resultaat in den jaar lij kschen wedstrijd in de Scheldestad. De Oranjeploeg wordt als volgt opgesteld: Doel: Michel (V.S.V.) Achter: Wilders (Blauw Wit) en Caldenhove (D.W.S.) aanvoerder. Midden: Paauwe (Feijenoord), Stam (V.U.C.) en Stijger (Blaiuv Wit). Vóór: Drager (D.W.S.)Van der Veen (He racles), Vente (Feyenoord), Smit (Haarlem) en De Harder (V.U.C.) Als reserves zijn aangewezen: Dijkstra (A. P. G. S.), Slot (Blauw Wit), Poulus (è.V.V.), Berg man (Blauw Wit) en De Vroet (Feijenoord). Grensfaciliteiten voor den wedstrijd België—Nederland. 'sGRAVENHAGE 8 Maart. De K. N. V. B. deelt het volgende mede: Voor den wedstrijd BelgiëNederland zijn door de Belgische regeering de volgende grensfacili teiten verleend. Zij, die in het bezit zijn van 'n geldig bewijs van Nederlanderschap en van een toegangsbewijs voor den wedstrijd, kunnen op 17 dezer naar Antwerpen reizen en moeten denzelfden dag België weer ver iaten. Hun namen moeten op door den K. N. V. B. onderteekende verzamellijsten worden genoteerd, welke bij den K. N. V. B. verkrijgbaar zijn. HAARL VOETBALBOND. PROCRAMMA VOOR ZATERDAG 9 MAART. ZATERDAG COMPETITIE. A VVIJTelefonia 3 u. G. H. Hesselink Jr. Kennemerl. 1—SIZO 3 u. S. de Boer VEWTw. Jeugd 3 u. A. Zomer Jr. B Johez— Kennemerl. 4 3 u. Chr. Klerk ETO—Kennemerl. 3 3 u. J. Steffens SIZO 2VEW 2 3 u. H. Drupsteen. ADSPIRANTEN COMPETITIE. 4 Haarlem aRCH a 2.30 H. J. Boeree Zeem. a—Kennemerl. a 2.30 W. Traksel B Zandvoort a—EDO b 2.30. Haarlem b— RCH b 2.30. Ripperda—SIZO 2.30. HFC a— EHS 2.30. DTORCH c 2.30, VI. Vogels b—Heemstede 2.30. ZSV—Bloemendaal 2.30, DCO aTHB a 2.30 uur. rï Kennemerland b—Hillinen 2.30, DSK Haarlem d 2.30, HFC b—EDO c 3.30. THB b—Schoten b 2.30, EDO d—RCH e 2.30 uur. NOORDEL. ADSPIRANTEN COMPETITOR Btormv aKennem. b 2.30 L. de Boer Stormv. bKennemers a 2.30 uur. Kinheim aWaterloo 2.30 u. N. Pannevis Beverwijk aVSV a 2.30 G. Jansen B Beverwijk b—VSV c 2.30, VSV e—WB 2.30, BrederodeKemphaan 2.30.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2