SANATOGEN Venkcde ELD.* Vertelling SINATRAN diet JOimt m Jan Otie&at. AGENDA. VRIJDAG R MAART 194Ö HAAREEM'S DAGBLAD „Zenuwen in de war? ■MjjHBM|Neemc/cm toch SANATOGEN" Talloos zyn degenen, die löss1-. ki~ Sanatogen reeds met succes hebben gebruikt er) het warm aanbevelen. Sanatogen kan ook by U die zenuwachtigheid overwinnen. Sanatogen versterkt het geheele ge stel en verhoogt den werklust en het uithou dingsvermogen. Begin er nog heden mede. kV Het zenuwsterkende voedsel. Een nieuwe film met Chevalier. Van Fritz Hirsch tot Fritz Lang." Van Fritz Hirsch tot Fritz Lang, ziedaar de twee eindpunten van het terrein, waarop de film „Val strikken", die in het Rembrandt Theater ver toond wordt, zich beweegt. En bij Fritz Hirsch denken we dan aan de liedjes, die Chevalier op zoo'n charmante wijze zingt, en bij Fritz Lang aan den lustmoordenaar uit, diens film „M" met den befaamden Peter Lorre. Piet is een wonder lijk allegaartje, deze film, gekookt door den re gisseur Robert Siodmak, die zoo langzamerhand uit de „literaire salon" van het filmpaleis in de keukeh beland is. En hij heeft ditmaal van alle ingrediënten, die het publiek kunnen trekken, van de charme van een Maurice Chevalier tot en met de geheimzinnige sfeer rondom een lust moordenaar, een filmkostje gebrouwen, dat een ieder met een stevige filmmaag zal smaken. Het gaat om een man, die jonge meisjes in den val lokt door advertenties te plaatsen, en telkens wanneer één hunner om zeep wordt gebracht schrijft hij een anoniemen brief aan de politie Deze neemt een meisje in dienst, wier vriendin verdwenen is, en zij zal alle advertenties, die op een overeenkomstige wijze geredigeerd zijn als in de noodlottige gevallen, „af moeten loopen" totdat de ware misdadiger gevonden is. Eerst komt ze bij een zonderling personage, een onttroonden modeko ning, die steeds meisjes huurt om ze als modellen voor leege stoelen te laten paradeeren, terwijl hij dan met zijn fantasie de herinneringen aan vroe ger, glorieuzer tijd oproept; kortom, een idioot, die echter ongevaarlijk blijkt te zijn en niet van zins is haar om zeep te brengen. Erich von Stro- heim speelt deze rol van een bepaald ongezond mensch.Maar na dit lugubere entree komt de twee- Chevalier de verdachte; Maurice Chevalier. Ah, u begrijpt: hij kan die vermoorde meisjes niet op zijn gewe ten hebben, en toch, het komt zoover dat Cheva lier, de lieveling van duizenden oh schrikt niet gij bakvischjes ter dood veroordeeld wordt, in allen ernst, en dat nog wel nadat hij in zijn ca baret een paar schattige guitige liedjes heeft ge zongen. Maar te rechter tijd brengen wij dan met de camera eenigen tijd door bij den werkelijken lustmoordenaar, die juist weer een aanval krijgt', terwijl wij op den achtergrond niets anders hoo- ren dan het suggestieve getik van de klok op den schoorsteen; nog net op tijd komt hij tot een be kentenis om onzen Maurice als een door de lange eenzame uren in de gevangenis totaal verander den man zijn vrijheid te hergeven. Via de sfeer van Fritz Lang's „M" komen wij dan weer schie lijk terecht in vroolijker vaarwater, en misschien vindt u het alleen maar jammer dat Maurice ook aan het eind niet een liedje zingt om ons te be vrijden van de martelingen die hij, ter dood ver oordeeld, in zijn cel heeft doorstaan, tevens van al het griezelige en enge, dat we hebben meege maakt, van dien gekken modekoning tot den zie ken lustmoordenaar toe. Een zonderlinge film OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. Aanwinsten op het Prinsenhof. Boek- en Bibliotheekwezen. Bennett. Literary taste. 1938. Persbureau, Algemeen Nederlandsch; taak en techniek. 1939. Geneeskunde; sport. Gedenkboek, gewijd aan het vijftig-jarig be staan van de Haarlemsche Footballclub „Haarlem"; vijftig jaar roodbroek. 18891939. Hartog, den. Over de beoordeeling van arbeids geschiktheid. 1939. Kamp, van de.' De beroepsziekten genoemd in de ongevallenwet 1921 en land- en tuin'bouwon- gevallenwet 1922, van het geneeskundig stand punt beschouwd. 1939; Müseler. Te paard! 1939. Landbouw. Kuyper. Het gebruik van luchtbanden in den landbouw. 1939. Tuinbouwencyclapedie; onder leiding van Scheerlinck, Delbeke, Hendriks e.a., 2 deelen 1938—1939. Toonkunst. Ohronik, Die kleine, de'r Anna Magdalena Bach; (von Esther Meynell; 23 Aufl.) 1939. Leeuw. Beknopte geschiedenis van het kerk lied. 1939. Geschiedenis. Kroniek der stad Deventer; (samengesteld door Mr. B. van 't Hoff). 1939. Kruyver. De pelmolens in het Oosterzijder- veld. 1925. Schelven, van. Mamix van Sint Aldegonde. 1939. Vowles. De Oekraine'. 1939. Witboek. Het Engelsche. 1939. Nederlandsche en in het Nederlandsch vertaalde romans. Malherbe. Die profeet. 1937. Ott. Het huis „De Engel". 1939. Riesen, van. Een liefdeshistorie uit het oude Friesland. 1939. Sandemose. Er stond een bank in 't groen. VollewensZeylemaker. De eeuwige vraag. 1939. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP ZATERDAG 9 MAART 1940. Progr. III. Keulen 8.00; Pauze of diversen 8.20: Keulen 9.30; Deutschlandsender 9.50; Pauze of di versen 10.10; Ned. Brussel 11.20; Pauze 1.20; Keulen 1.35; Deutschlandsender 2.20; Keulen 3.20; Pauze 4.20; Keulen pl.m. 4.30 Ned. Brussel pl.m. 5.05; Beromunster 6,50; Deutschlandsender 7.35; Bero- munster 9.20; Boedapest pl.m. 9.30; Fransch Brussel 10.20; Pauze 11.20; Deutschlandsender pl.m. 11.30. Progr. IV. Ned. Brussel 8.00; Engeland 8.20; West Regional pl.m. 10.25; Fransch Brussel 12.20 Dan- marks Radio 1.20; Engeland 1.50; Fransch Brussel pl.m. 2.35; Ned. Brussel 3.50; West Regional 4.20; Danmarks Radio 5.20; Fransch Brussel 5.35; Enge land 6.20; Ned. Brussel 6.50: Engeland 7.20; Ned. Brussel 8.20. Progr. V. 8.003.00 Diversen; 3.003.09 Sche- veningen, Ber. Dep. v. Justitie; 3.097.00 Diversen: 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Verzoek-' programma; 8.00—12.00 Diversen. OOK EEN SPORTWEEK IN 1940. Van vele kanten medewerking toegezegd. Donderdagavond hield de „Commissie tot het organiseeren van een sportweek te Haarlem" in Hotel „De Leeuwerik" een vergadering met leden der subcommissies en vertegenwoordigers van diverse sportorganisaties, onder leiding van den voorzitter, Dr. C. Spoelder. Deze sprak een enthou siast welkomstwoord, waarin hij den aanwezigen vroeg, of zij in beginsel bereid waren, niettegen staande de onrustige tijdsomstandigheden en de mobilisatie, weer aan het tot stand komen van een Sportweek te willen medewerken. Unaniem verklaarde de vergadering zich daarmee accoord. De voorzitter bracht dank aan de heeren E. Van der Wall en B. W. Lasschuit (die voor 't bestuurs lidmaatschap bedankt hadden) voor wat zij in het belang van de Sportweek hebben gedaan; vooral oud-wethouder Van der Wall, die zoo krachtig den stoot tot de oprichting had gegeven. Uit het financieel verslag van den secretaris penningmeester, den heer H. L. Warnier, bleek er een voordeelig saldo van ongeveer f 600 te zijn. Besloten werd, de Sportweek te houden in de week van 410 Juli. De subcommissies zullen zoo spoedig mogelijk met het voorbereidende werk be ginnen. De voorzitter sprak als zijn wensch uit, dat ook de R.K. sportbeoefenaars nu eens mee willen doen, omdat het immers een sportuiting van geheel Haar lem moet worden. Ook hoopte hij, dat de ruiter sport zich niet meer afzijdig zal hoiiden. De heer Warnier meende te mogen opmerken, dat hierop een kans bestaat. De H. A. V. „Haarlem", aan wie zeer waar schijnlijk hét organiseeren van de atletiekwed strijden om den Prins Hendrik-beker zal worden opgedragen, heeft ook haar medewerking toegezegd. De wensch werd ook geuit, om de militairen in de Sportweek te betrekken. Met de militaire auto riteiten zal hierover onderhandeld worden. In dit verband kon de voorzitter mededeelen, dat de volgende week Donderdagavond een „O. en O."- voetbalwedstrijd te Haarlem zal worden gespeeld. De heer Ten Hove, bestuurslid van de H. S. V. „De Kampioen", zou gaarne het 35-jarig bestaan KATTETONGEN Fijne chocolade; 25 ct. p. ons. In aardige doosjes 25 ct. (Adv ingez. Med.) Gauw het touw, hijgde de Dikke, het is een krokodil, die daar ligt te snurken. Ik zal eerst zijn bek snoeren met een lasso. En de daad bij het woord voegende wierp hij heel handig de lus naar de plaats, waar het vermeende reptiel zich bevond. (Adv. Inaez Med.) van deze wielervex-eeniging in de Sportweek willen vieren. De voorzitter vreesde echtei', dat de andere wie lerclubs, die eventueel aan de Sportweek zouden meedoen, daar bezwaren tegen zouden opperen. De heer Ten Hove verklaarde daarop zijn verzoek te zullen intrekken, als het bleek dat inderdaad alle wielerverenigingen zouden willen meedoen. Ook werd de hoop uitgesproken, in de Sportweek biljart- en roeiwedstrijden te organiseeren .en het jaarlijksche volkszwemfeest, dat steeds zooveel be langstelling trekt, in die week te laten vallen. Aan de subcommissies zal worden opgedragen, rriet al deze wenscben rekening te houden. Tenslotte werd overeengekomen, dat de deel nemende vereenigingen geen persoonlijke reclame mogen maken. CREMATIE MEJ. C.J. STEENHOEK. Onder zeer veel belangstelling heeft gister middag in het crematorium op Westerveld de cre matie plaats gehad van het stoffelijk overschot van mej. C. J. Steenhoek, alhier op 59-jarigen leeftijd overleden. Vooral uit den kring der Evang. Luth. gemeente was er veel belangstelling. Zoo waren er ds. C. H. Brandt en mevr. Brandt,, bestuursleden en leden van den Vrijz. Luther- schen kring en van de Vrouwenvereeniiging Ca- tharina von Bora, een viertal zusters van het Diaconessentouis, enz. Ds. Brandt zeide, dat het den wensch der overledene was, dat er niet gesproken zou wor den. Spr. meende in den geest der ontslapene te handelen, wanneer hij zegde de regelen van het gezangen.vers, die haar in leven en sterven tot troost zijn geweest; Wat de wereld brengen moge, Mij geleidt Uw trouwe hand. Daarna heeft spr. het Onze Vader gebeden en den zegen uitgesproken. Bij het dalen van de kist speelde de organist „So nimm denn meine Hande" van F. Sicher. Een zwager van de overledene, de heer B. A. van der Sluis te Overveen, heeft voor de be langstelling bedankt en herdacht hoe de ont slapene heeft meegeleefd in den Lutherschen kring en de vereeniging Catharina von Bora, waar zij veel ontvangen, maar ook veel gegeven heeft- „WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN". Sophiastraat 2 d. Hoe lijkt het U, den Winter door te gaan, Met enkel versleten ondergoed aan? Als ieder ons iets wil gireeren, Dan zorgen wij voor winterkleeren. Telefoon 12255. Postgiro 212793. VETERAAN-HEILSOFFICIER JUBILEERT. Luitenant-kolonel Cbristiaan Roenitz, de oudste actief-dienende Heilsofficier in Nederland, hoopt op Donderdag 14 Maart a.s. den dag te herdenken waarop hij 45 jaar geleden als officier in dienst trad van het Leger des Heils. Mevrouw RoenitzKrom staat hem al die jaren trouw terzijde. Zij zal in April a.s. het unieke feit herdenken, dat zij tot dusverre de eenige vrouw in Nederland is, die 45 jaar als actief officier in het Leger des Heils gediend heeft. 50 jaar geleden. TUBERCULOSEBESTRIJDING. Dr. R. H. Saltet uit Amsterdam vertelde in een rede, die hij begin Maart 1890 te Haarlem hield, dat het noodig was maatregelen te nemen om te voorkomen dat de menschen nadeel ondervonden van het eten van vleesch van tuberculeuse koeien. Een middel daartoe was, zoo zei hij, het vleesch zoo sterk te pekelen, dat de koopers wel genoodzaakt werden het zeer lang te koken, omdat het anders immers niet te eten was van het zout. Nu zijn de keurmeesters zoo verstandig alle gevaarlijke deelen van zoo'n dier te vernietigen. Uit alle macht sjorde en trok de Dikke aan het touw, totdat het opeens meegaf, de Dikke met een smak achterover vloog en het „mon ster" met kletterend geraas naar buiten rolde. De Luie Hond. door VERA STROHMANN. WOEF was een nette hond, een beetje lichtzinnig, doch verbazend lui. Daar entegen was zijn baas, een zekere dok ter Jansen, een ongemeen vlijtig en braaf mensch. Hij was kinderarts en alle kinde ren waren dol op hem, omdat hij hun steeds na de naar smakende drankjes lekkere bonbons gaf. Met Woef sprak hij in de hondentaal en was eigenlijk veel te netjes met hem. Woef noemde hem „Oom" en slechts op één punt verschilden zij van meening. Dokter Jansen hield zeer veel van perziken, Woef daarentegen spuwde deze .steeds uit. Nochtans groeide hij spoedig tot een mooien hond op. Hij bleef echter dom en onopge voed. „Woef", zei op zekeren dag Oom Jansen, „nu is het tijd dat je een eerlijk beroep gaat uitoefe nen. Zou je misschien kunstenaarshond willen worden en iederen avond in het circus kunst stukken verrichten? Of zou je herdershond wil len worden? Dan kun je op de lammetjes passen. Je bent dan steeds in de frissche lucht en krijgt mooie roode koontjes!" „Wat heb je daar nu aan", zeide Woef. „Het liefst zou ik een schoothondje worden. Dan zit je den heelen dag in een auto en wordt volgestopt met klontjes suiker". „Dat gaat niet" mijn jongen", zei dokter Jansen ernstig, „maar zou je niet, nu je immers voor schoothondje te groot bent, politiehond willen worden?" „Dat is onzin", antwoordde Woef brutaal. „Nietwaar", antwoordde dokter Jansen. „Wan neer je politiehond bent van een detective, dat is politieagent zonder uniform, dan helpt zijn hond hem dieven vangen". Bij deze woorden likte Woef zich de lippen af, want het leek hem prachtig dieven te vangen en zoo noodig te bijten. „Och, dat lijkt mij nog zoo slecht niet", antwoordde hij tenslotte. Zoo gezegd, zoo gedaan en dokter Jansen liet Woef inschrijven voor een school ter africhting van politiehonden. Hij kocht voor. Woef een mooi petje, zooals de Engelsche detectives dragen, als mede een electrische zaklantaarn, waarmede hij de dieven eventueel ook 't nachts kon vangen. Wat Woef betreft, die kreeg een verbeelding van je welste. Met de andere honden sprak hij bijna in het geheel niet meer. Een kat aanblaffen deed hij ook nog maar zelden. Op de politiehonden- school daarentegen beviel het hem in het geheel niet. Het eerste, wat de honden daar leeren is, hoe men uren bewegingloos op den loer moet lig gen totdat de dief voorbijkomt. Doch dit ge schiedde bij iedere weersgesteldheid, bij regen, hagel of sneeuw. Urenlang stil liggen, zonder te mogen blaffen of je met je poot krabben. Dat was niets voor Woef. Zoo geschiedde het dat hij den tweeden dag reeds niet meer naar school ging. Daarbij wende hij zich aan enorm te liegen. Als zijn baas hem 's morgens om half acht wekte omdat het tijd was om naar school te gaan, gaf hij dokter Jansen een lik op het voorhoofd, deed een mooien hals band om, zette zijn petje op en vergat ook nimmer voor zijn lunch een mooie vette worst medé te nemen. Nauwelijks echter was de deur achter hem dicht gevallen of hij lachte hoonend en holde naar zijn vriendjes op het marktplein. Dat wa ren brutale onopgevoede'straathonden. In hun gezelschap bracht hij den heelen morgen door, maakte ruzie met alle slagers, maakte de kin deren bang met zijn geblaf en hapte naar de beenen van voorbijrijdende fietsers. Daar tusschendoor vocht hij met zijn kornui ten en dikwjjls gebeurde het, dat hij 's avonds thuis kwam met een lammen poot of een stuk gebeten oor. Dan trok hij een echt treurig gezicht en jammerde: „Vandaag hebben wij het op school weer zoo moeilijk gehad. Wij moesten over een tien meter hoogen muur springen en daarbij heb ik mijn poot een beetje bezeerd. Auuuuu, auuuu, auuuu". Dan streelde de niets vermoedende dok ter hem over zijn kop, noemde hem een arm. braaf en oppassend hondje en voorspelde hem, dat hij het nog ver in de maatschappij brengen zou. Doch op zekeren dag gebeurde iets verschrik kelijks. Woef en dokter Jansen lagen reeds te bed en snurkten. Plotseling ging de telefoon. Dokter Jan sen werd bij een klein ziek meisje geroepen. ..Woef, beste vriend, nu kun je toonen wat je als politiehond geleerd hebt. Nu blijf je hier heele- maal alleen thuis. Ga in de huiskamer liggen en pas op dat de ijzeren brandkast niet gestolen wordt". Woef begeleidde zijn meester tot de deur en zei: „Ik zou den dief wel eens willen zien, die het wagen zou in te breken waar ik op wacht lig" Toen liep hij naar de huiskamer en dacht: „Be lachelijk. Waarom zouden er nu juist vandaag dieven komen! En wat die brandkast betreft, die zal er heusch niet alleen vandoor gaan". Juist wilde hij zich weer in elkaar rollen en verder gaan snurken, toen het raam heel zachtjes opengeschoven werd en een man zeer behendig naar binnen sprong. Hij had een electrische zak lantaarn, net zooals Woef en toen hij dezen zag liggen maakte hij een buiging en zei met een allerbeleefdste stem: „Och mijnheer Woef. neemt u zich geen moeite om te blaffen. Mijn naam is Karei en ik ben slotemaker van beroep. Mooi weertje vanavond, nietwaar? Heb ik het genoe gen den heer Woef, den koning van alle politie honden, den schrik aller dieven voor mij te zien? Uw waarde oom, dokter Jansen, heeft mij won deren van u verteld, toen hij vanmiddag bij mij m de werkplaats was. Ik moet het slot van deze brandkast openen. Het is namelijk stuk. Neemt u mij niet kwalijk dat ik zoo laat nog kom, maar ik heb het vandaag vreeselijk druk gehad" Bij deze woorden haalde hij eenige werktuigen uit zijn zak en begon aan het slot van de kast te morrelen. Op eens keerde hij zich om en zei: „Mijnheer Woef, ik geloof dat ik in mijn tasch nog een stukje biefstuk heb. Zoudt u mij de eer willen doen dit op te eten? Het is misschien vervelend voor u zoo stil te moeten toekijken". Woef, die geheel sprakeloos zat toe te kijken, omdat hij niet wist wat hij zeggen zou. kwispelde gevleid met zijn kort staartje, want dat van „de beroemde politiehond" was hem zeer goed beval len. De biefstuk was uitstekend en Woef dacht: „Die slotemakers zijn toch zeer beleefde men schen". Toen Woef zich tenslotte voldaan de bek af likte was ook de slotemaker met het werk klaar. Hij veegde zijn bezweet voorhoofd af en haalde uit de kast allemaal blauwe, roode en groene papier tjes. „Zoo", zei hij lachend, „de kist is nu open en deze oude papiertjes, die de dokter toch niet meer gebruiken kan, neem ik mee voor mijn kin deren. Die maken zoo graag papieren mutsen". Papiertjes en werktuigen stak hij daarop 'in zijn zak, zette zijn pet op en verdween weer door het venster. Eenige minuten later kwam dokter Jansen dood moe weer thuis. „Dag mijn dapper hondje, heeft er nog iemand naar mij gevraagd?" „Alleen de slotenmaker is hier geweest. Een nette man. Hij heeft de brandkast in orde gemaakt". Dokter Jansen verbleekte. Bliksemsnel rende hij naar de huiskamer. Toen hij de leege brand kast zag zakte hij bijna in elkaar. „Oh Woef was alles wat hij uit kon brengen. Woef, die nu ook bleek geworden was, trachtte nog met den staart te kwispelen en zei zachtjes: „In de brand kast was alleen maar wat gekleurd papier. Dat heeft de slotenmaker voor zijn kinderen meege- nomen". „Woef, domme Woef, dat was geen slotenma ker, dat was een dief! En dat gekleurde papier was Keuze uit een enorme collectie kamgarens, cheviots, sportex, Engelsche fancy s, enz. van wereldberoemde fabrikaten. •k Alléén eebt kleermakerswerk. Wij bandhaven nagenoeg dezelfde scherpe prijzen als vóór September 1959. al het geld dat ik bezat. Jarenlang heb ik dat bij elkaar gespaard. Nu zijn wij geruïneerd". Nu sloeg Woef zijn pooten voor zijn zwarten kop en begon te huilen: „Hu-hu-hu-hu". En dokter Jansen huilde ook: „Hu-hu-hu-hu". En zoo hu- hu-hu-den ze den heelen nacht door, doch wat gaf het? Het was reeds te laat. J. PIERHAGEN BENOEMD TOT BURGEMEESTEB VAN OPPERDOES. Tot burgemeester van Opperdoes is met inganj van 15 Maart a.s. benoemd de heer J. Pierhagen, te Haarlem, commies ter Provinciale Griffie van Noord-Holland (afd. Gemeente-financiën). De heer Pierhagen werd in 1901 te Schelluinen geboren en. werkte, na de lagere school te hebben afgeloopen, op de boerderij van zijn vader. Intus- schen studeerde hij gemeente-administratie, ge meente-financiën en boekhouden en behaalde voor deze vakken diploma's, waarna hij volontair werd ter gemeente-secretarie van Ameide en Tienhoven Van 1926 tot 1932 vex-vu 1de hij de functie van ge meente-ontvanger te Zelhem. In laatst genoemd jaar werd de heer Pierhagen adj. commies ter Prov. Griffie van Noord-Holland, (afd. Gemeente-financiën) waar hij thans den rang van commies heeft. Hij is voorts secretaris van de A. R. Studie- en Propagandaclub te Haarlem en lid van het bestuur der Prov. Organisatie van A. R. Propagandaclubs in Noord-Holland. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Edam 7 van Rotterdam n. New York. JAVANEW-YORK LIJN. Kota Baroe 6 van Batavia te New York. ROTTERDAMBCHE LLOYD. Indrapoera 6 v. Genua n. Batavia. Kota Agoeng 7. van Batavia te Rotterdam. Bevorder den groei en het weerstandsvermogen van Uw kinderen in hei lon-arme jaargetijde aoor Volwaardig vitaminen-preparaat van Levertraan on Sinaasappel. Flac. a 200 gr. t. 1.05 bij Apolh. en Droa. Fabr.N.V. Handelsver. A. J. len Doesscbate - Zwolle (Adv. ingez. Med.) Heden: VRIJDAG 8 MAART Frans Hals Theater: Viviane'Romance in „Safia'S Leugen", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Maurice Chevalier en Erich Stroheim in „Valstrikken" („Verdwenen Meisjes") Op het tooneel: Dan Syton and Ruth, cyclist act. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Basil Rathbone in „Shei-lock Hol mes contra prof. Moriarty", 2 en 8.15 uur. Luxor Theater: Madeleine Carroll en Henry Fon da in „Blokkade", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling schilderijen J. M. Graadt van Roggen, 104 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend oehalve Vx-jjdags. eiken werkdag van 35 en van 79 uur. ZATERDAG 8 MAART Stadsschouwburg: Ruys Ensemble: „De dokter privé", 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Frans Hals Museum: Tentoonstelling schilderijen I. M. Graadt van Roggen, 104 uur. Palestina Diorama's, Schotex-singel 117a. Geopend behalve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en VM) 79 uur. Rembrandt VOOR DE KINDEREN

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6