jCaatste B Britsche luchtmacht boven Polen. Bijna 300 slachtoffers van mijnramp geborgen. EGYPTISCH GAREN JASSEN en MANTELS Ochtendbeurs Amsterdam VRIJDAG 8 MAART 1940 HAARDEM'S DS'GB'CSD Duitschers verkennen de Oostkust van Engeland. LONDEN 8 Maart (Reuter). Het Britsche ministerie van luchtvaart heeft vanochtend bekend gemaakt: „In den afgeloopen nacht heeft de Koninklijke Luchtvaart de patrouille- en verkenningsvluch ten boven uitgebreide streken vijandelijk grond gebied voortgezet. Tijdens deze operaties hebben onze vliegtui gen West Polen verkend en boven de stad Posen gevlogen." Dit is de eerste keer, aldus Reuter, dat wordt medegedeeld, dat vliegtuigen der Koninklijke Luchtstrijdkrachten boven Polen zijn geweest. Een speciale correspondent van Reuter bij de Britsche luchtmacht in Frankrijk meldt dat deze eerste vliegtocht naar Polen sinds het begin van den oorlog in de vroege ochtenduren in Frankrijk werd beëindigd. De vliegers waren uit Engeland rechtstreeks naar Posen gevlogen en keerden van daar naar Frankrijk terug. Zij hebben bijna 2430 K.M. afgelegd en zijn bijna tien uur in de lucht geweest. Er is uit zoeklichten naar de vliegtuigen gezocht, doch slechts een der vliegtuigen werd onder vuur genomen. Boven Noord-Duitschland was een Duitsch gevechtsvliegtuig waargenomen, doch dit heeft niet geprobeerd aan te vallen. Boven Polen werden in het Poolsch gestelde pamfletten uitge worpen. Te omstreeksch 10 uur 's avonds werd vol gens een der vliegers Posen bereikt. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt dat in de nachten op Donderdag en Vrijdag „opnieuw suc cesrijke Duitsche verkenningsvluchten" gemaakt zijn naar de Britsche oostkust. Daarbij zijn in het geheel elf in Britsch convooi of met afgeschermde lichten onder de Britsche oostkust varende koopvaardijschepen met een tota len inhoud van ongeveer 30.000 bruto registerton tot zinken gebracht of zwaar getroffen. Alle Duitsche vliegtuigen, die voor deze onder neming waren ingezet, zijn zonder verliezen terug gekeerd. Torpedo op Texel gevonden. DE COCKSDORP 8 Maart. Gisteravond is al hier een torpedo gevonden van een vliegtuig. De steunen van het vliegtuig zaten er nog aan, het projectiel dat 3V2 meter lang is. wordt gedemon teerd. Suiker wordt duurder. AMSTERDAM 8 Maart. De samenwërkende organisaties in den détailhandel hebben in overleg met de fabrikanten en groothandelaren den suiker prijs geregeld. De concurrentie, zelfs na de distri butie, was van dien aard dat voor kostprijs of bijna zonder winst werd verkocht. Door de genoemde samenwerking is het nu ge lukt als norm te stellen een bruto winst van circa 10 procent. De suikerprijs is van 1 Maart af 50 cent per kilo gram (uniform vastgesteld). Na de accijnsverhoo- ging per 1 Mei a.s. van 10 procent of f 2,40 per 100 ■K.G. zal de prijs nogmaals met 2 cent per kilogram worden verhoogd. LUSTRUM-WEDSTRIJD BRIDGECLUB ROSEIIAGHE. Ter viering van het vijfjarig bestaan organi seerde de Bridgeclub Rosehaghe een open-drive. Er werd volgens Howell-systeem met in iedere groep 6 tafels gespeeld. Er was o.a. een wissel coupe beschikbaar gesteld, waarvan de bridge club H. B. C. voor één jaar bezitter is geweest; het is haar niet mogen gelukken er dit jaar van de tweede maal beslag op te leggen. B. C. H. Noord is met gering verschil in den einduitslag coupe houder geworden voor één jaar. De totale uitslag is als volgt: Groep A: le prijs heeren Marchant-Verkroost 72 m.p. 2e prijs heeren gebroeders van Eerde 64 m.p. 3e prijs mevr. en heer Geerlings-Verbrugge 61V2 m.p. 4e aankomende heeren Westerman- Klerks 57 1/2 m.p. 5e aankomende heeren Appel boom-Dijkman 57 1/2 m.p. Groep B. le prijs heeren Kluit-Jordan 70 1/2 m.p. 2e prijs heeren Gaus-C. Smit 68 m.p. 3de prijs dames Machielsen-Erdtsiek 63 m.p. 4e aankomen de mevr. en heer G. v. d. Ham-E. M. v. Soest 61 1/2 m.p. 5e aankomende heeren Thurnhout- Fictoor 56 1 '2 m.p. De resultaten voor den wissel-coupe zijn B. C. H. Noord 175 1/2 m.p. B.C.H.B.C. 170 m.p. B.C. Rosehaghe 146 m.p. Na afloop bracht de voorzitter van Rosehaghe, de heer F. Machielsen, dank aan alle deelnemers voor den aangenamen en prettigen wedstrijd, waarna tot prijsuitdeeling is overgegaan. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 7.41. Berlijn 75.52V2. Parijs 4.19 3/4. Brussel 31,91. Zwitserland 42,21. New-York 1.88 'A. 12.— uur. Londen 7.40'/2. Berlijn 75.55. Parijs 4.19 V2. Brussel 31,91. Zwitserland 42,21. Kopenhagen 36.55. Stockholm 44.85. Oslo 42,77V2. New-York 1.88 Italië: Vrije lire 9.56. Reisllre 7.95, Bankpapier 6.25. BURGER l IJKc SI AND HAARLEM 8 Maart 1940. Bevallen: 4 Maart, H. A. AronsVogt, z.; 6 Maart, G. M. ten SeldamKoker, z.; M. C. F. van Doorn Hoekstra, z J Nalesvan der Meij, d.; 7 Maart, W. H. J. Klein SchiphorstLucas, d.; J. M. E. Smit Hoonakker, z.; J. C. de BoerHeeremans, d.; N. M. C. van der VechtKlerk, z.; D. W. Gortmaker van Mild, z.: 8 Maart, E. van Kilsdonk—Kooijman, z.: H. Wernsingvan Assenbergh, z. Overleden: 6 Maart, J. N. Ran, 71 j., Turfmarkt; W. F. van der Pol, 70 j., Floresstraat; W. Koppen. 68 j., Karei van Manderstraat; 7 Maart, A. 18 d., d. v. J. Sieval, Reigerstraat; P. Stievade Regt, 58 j.. Hazepaterslaan. L. E. Wolff, 56 j.. Gr Heiligland; M H. van Stijn—van Nimwegen 76 j. Spaarn- hovenstraal. H. W. Penaat. 66 j., van Dortstraat; J. W. Hogenbijlvan Hemerd, 70 j., Oude Groen markt. SANTIAGO DE CHILI 8 Maart. (Reuter). Tot nu toe zijn 294 lijken geborgen van mijn werkers. die gisteren in de Schawagermijn werden bedolven. In het geheel bevonden zich ongeveer 400 arbeiders in de mijn. Ongeveer 100 man zijn gewond. Het blijkt thans dat zich 5000 man in de kolen mijn bevonden toen de ontploffing ontstond, en dat hiervan honderd ongedeerd zijn gebleven. De door de explosie aangerichte schade bedraagt dertig millioen pesos. „Grulto" wordt als verloren beschouwd. Loodsboot vindt scheepsonderdeelen. ROTTERDAM, 8 Maart. - De reedierij van het s.s „Grutto" deelt mede dat door een loodsboot te Vlissinigen een aantal scheeps onderdeelen zijn aangebracht en door een vertegenwoordiger van de reederij als afkom stig van dit schip zijn herkend. Hieruit kan met zekerheid worden afge leid dat het schip verloren .is gegaan. Van de opvarenden is geen spoor gevonden. Mede overwegende dat de ramp geschiedde op een druk bevaren route en sindsdien reeds ge- ruimen tijd verloopen is, wordt de hoop op red ding der opvarenden opgegeven. Aan boord van het s.s. „Grutto" bevonden zich: Kapitein B. Kuiper; eerste stuurman R. Teensma; tweede stuurman J. van Gessel; eer ste machinist B. Vogelzang; tweede machinist J. van der Ster; assistent-machinist J. A. de Blé- court; kok-hofmeester J. Tulling; messroom- bediende R. H. M. Ludwig: bootsman L. Beuke- iaar; de matrozen M. J. van der Hoofd. B. van der Spek. B. Koetze. L. Eerdmans en A. W. Nie sen; donkeyman B. van Leusden, stokers Dl Klein, D. H. Allewelt en W. Touw. Ook een boei opgevischt. OOSTENDE. 8 Maart (Belga) De traw ler H. 22 heeft in de buurt van Thornton Ridge een boei opgevischt, waarop de woorden „Grutto Rotterdam" te lezen waren De leden der bemanning van den Belgischen trawler hebben een lijk opgemerkt, dat op zee dreef. Duitschland en Rusland bij den vrede gebaat. „Social Demokraten" over den Russisch- Finsclien oorlog. STOCKHOLM 8 Maart (Zw. Tel. Ag.) Social Democraten, het voornaamste sociaal democratische dagblad, wijdt een hoofdartikel aan de geruchten over bemiddeling in het Finsch-Russische conflict en doet uitkomen dat het niets nauwkeurig weet. doch dat het gezonde verstand zegt dat Duitschland even- zeer als Sovjet Rusland er duidelijk belang bij heeft, dat aan het conflict een einde komt. Duitschland, omdat de oorlog de verwezenlijking van het handelsverdrag tusschen Duitschland en Sovjet Rusland verhindert of vertraagt. Sovjet Rus land, omdat het conflict het gevaar inhoudt Sovjet Rusland te betrekken in een conflict met de mogend heden in het Westen. Wat Scandinavië betreft, dit heeft blijkbaar groot belang er bij dat een vrede wordt gesloten, mits het een fatsoenlijke vrede zij, welke de volledige vrij heid en onafhankelijkheid van Finland waarborgt. Anders zou het beter zijn, dat de strijd wordt voort gezet. Hoe langer de Finsch-Russische oorlog voort duurt, hoe meer de kansen voor Scandinavië te worden meegesleept in het groote conflict toenemen. Inmenging der westelijke mogendheden zou ons nopen partij te kiezen in het groote conflict. Dit zou een tragische keuze zijn, welke het volk liever niet zou doen. Een Finsch-Russische vrede zou mis schien kunnen beteekenen, dat Scandinavië zijn neutraliteit in den grooten oorlog zou kunnen be waren. Doch een eventueele wil van Sovjet Rusland te onderhandelen wil niet zeggen dat feeds positieve resultaten zouden zijn verkregen Het is dus beter zich geen illusies te maken, doch voort te gaan Fin land met al onze kracht te steunen met wapenen en vrijwilligers en onze eigen verdediging tot de grens van het mogelijke te versterken. LEZING VAN Dr. Ir. A. H. W. HACKE. De Liberale Staatspartij afdeeling Haarlem houdt op Vrijdagavond 15 Maart een bijeenkomst in café-restaurant Brinkmann. Groote Markt, waar Dr. Ir. A. H. W. Hacke (directeur-generaal van den Arbeid) een lezing zal houden over „So ciale wetgeving en werkloosheidsbestrijding". vanaf f 14.75 Specialisten in Regenkleeding voor DAMES HEEREN en KINDEREN Alle bekende merken Het Amerikaansche Huis BARTEUORISSTRAAT 20. )ACK MORRIS T.lef. 15452. Adv ingez. Mea., De bemanning van de „Vecht" De bemanningslijst van het s.s. „Vecht" luidt als volgt: Kapitein P. Smit, Rotterdam; eerste stuurman M. J. Regoord, Schiedam; tweede stuurman A. G. van Heulen, Scheveningen; eerste machinist M. J. A. Bontekoe, Rotterdam; tweede machinist H. de Mun- nik, Rotterdam; derde machinist J. H. van der Berg, Rotterdam; assistent-machinist W. K. van Driel, Sommelsdijk; kok L. W. Snelders, Rotterdam; hof meester H, Opschoor, Schiedam; messroombediende P. A. Barbier, Rotterdam; matroos-lampenist H.. E. Dreesman, Rotterdam; matroos J. Boelhouwer, Rotterdam; matroos H. van den Polder, Den Haag; P. van der Linden, Rotterdam; H. Tap, Rotterdam matroos o/g K. van Seters, Maasdijk; Donkeyman G. van der Linden, Rotterdam; stoker A. J. Siebel, Rotterdam; stoker L. Klijn, Rotterdam; stoker C. Hoogstad, Rotterdam; tremmer A. Varekamp, Maassluis en de tremmer J. Voets, Rotterdam. DE TREINVERBINDING MET DUITSCHLAND. UTRECHT, 8 Maart. De Nederlandsche Spoorwegen deelen mede. dat met ingang van vandaag de D-treinen 111-112 OldenzaalBerlijn en terug wederom zullen gaan loopen. Trein D. Ill is om 8.43 uit Oldenzaal vertrokken, ter wijl D. 112 uit Berlijn om 19.20 uur in Oldenzaal aankomt. 500 millioen ponrl voor oorlogs doeleinden. LONDEN, 8 Maart (Reuter). De „Times" en de „News Chronicle" melden dat de minister van financiën Woensdag in het Lagerhuis een verder groot vrediet zal vragen voor de oorlogsuitgaven. De „Times" verwacht dat het aan te vragen crediet minstens even groot zal zijn als dat in September werd aangevraagd. Het betrof toen een bedrag van 500 millioen pond sterling. Hevige ontpoffingen aan de Oostkust van Engeland. LONDEN, 8 Maart (Havas) Vanochtend vroeg is ter hoogte van de Oostkust van Engeland een hevige ontploffing gehoord. Later werd gemeld dat zich in den afgeloopen nacht nog een ontploffing had voorgedaan welke niet minder hevig dan de eerstgenoemde is ge weest. Drie gewonden, die door een reddingboot bij een haven aan de-oostkust werden opgepikt, zijn in een ziekenhuis opgenomen. SUMNER WELLES BEZOCHT JEANNENEY EN HERRIOT PARIJS, 8 Maart- (Havas). Sumner Welles heeft vanmorgen een bezoek gebracht aan Jules ieanneney, den voorzitter van den Senaat. Daar na heeft hij zich begeven naar het Kamergebouw waar hij een bezoek bracht aan den Kamervoor zitter Edouard Herriot Welles was vergezeld van Murphy en den Amerikaanschen zaakgelastigde in Parijs. Deenseli en Luxemburgseh gebied door de Britten geschonden? Het opperbevèl der Duitsche weermacht maakte heden o.a. bekend dat in den nacht van zes op zeven Maart enkele Engelsche vliegtui gen de Duitsche Bocht binnengevlogen zijn. Op één toestel na zijn alle overige nog voor het be reiken van de Duitsche kust de terugtocht aan gevangen. Bij vijandelijke vluchten naar Noord- en West-Duitschland werd in den nacht van zeven op acht Maart Deensch en Luxemburgsch ter ritoriaal gebied geschonden. OPDRACHT. De electrische installatie van het in aanbouw zijnde nieuwe kantoorgebouw, recreatiezaal en directeurswoning aan den Driehuizerkerkweg voor de Vereeniging voor facultatieve lijkver branding is opgedragen aan de fa. Heringa en Wütrich te Haarlem Een prachtexemp'a^r draaft voor de |ury tijdens de D'emieV-uring van hengsten van het Geldersche en Groningsche type, welke Donderdag te Hoofddorp werd gehouden op het gemeentelijk sportterrein Ik ben in deze tijd bijzonder voorzichtig- ik neem nu inplaats van de scherpe zepen, die het goed bederven dumAfyht Xup, het houdt mijn goed prachtig fris en helder." f EN NOOIT ZEEP VAN ONBEKENDE HERKOMST (Adv. Ingez. Med.) TERAARDEBESTELLING L. D. VAN DEN HOUTEN. Hedenmiddag twaalf uur werd op de Algemee- ne Begraafplaats aan de Kleverlaan te Haarlem ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer L. D. van den Houten, oud-belasting ambtenaar en vele jaren ouderling van de Ger. Kerk te Haarlem. Toen de kist in de groeve was neergelaten nam Ds. J. W. S i e r ts e m a het woord. ..Het is voor mij een groot voorrecht, maar ook moeilijk, hier als eenige spreker het woord te mogen voeren", zei spreker, „want ik zou zoo licht geneigd zijn, veel van broeder Van den Houten te zeggen; maar dat mag ik niet doen, want hij heeft ge zegd; „Zeg niet te veel van mij; ga niet den mensch verheerlijken, doch spreek alleen van den Heiland". Zij, die wellicht óók hadden wil len spreken, moeten dus niet teleurgesteld zijn, want het was de wensch van hem, die heenging. We hebben zoo even in het sterfhuis Psalm 84 ge lezen. Welnu, wie dezen Psalm kent, weet ook wie Van den Houten was. De kerk nam een groote plaats in zijn leven in. Wat zullen we straks op het bekende plekje in de Kloppersingelkerk dat grijze hoofd missen. Wie is er, die zoo luisteren kan, als hij deed? Hij had den dienst des Hee ren lief; hij heeft Gods genade in ruime mate mogen ondervinden. Hij was een oprecht man, die zich zijn Heiland niet schaamde; zijn heele leven getuigde er van. Hij wist dat hij naar zijn Heiland ging en had zich met den dood ver zoend. Alles heeft hij losgelaten, behalve God. Van den Houten wist zich één met zijn kinde ren; het was zijn groote blijdschap, dat zij denzelfden Heiland dienen en liefhebben en wat moet het voor kinderen een zegen zijn, als zij zóó aan hun vader mogen denken, met wien zij zich één voelden." Ds. Siertsema sprak tenslotte woorden van troost tot de familie. De zoon van den overledene, de heer L. van den Houten .dankte voor de betoonde belang stelling bij de ziekte van zijn vader en voor de hem bewezen laatste eer. VOORBEIT?SOVTPZICHT. Reeds bij opening werd de belangstelling op de Amsterdamsche wisselmarkt in hooge mate getrok ken door de zeer willige houding die het pond ster ling aan den dag legde. Gisterenmiddag bedroeg de officieele noteering 7.34 3/4. nabeurs kon het Brit sche devies verder aantrekken tot 7.35l£, nadat zelfs tijdelijk op 7.37 1/4 was gehandeld. Heden ochtend lag de koers dadelijk aanmerkelijk hooger boven de noteeringen van gisteren, aangezien aan vankelijk tegen 7.41 \/z werd gedaan. De noteering bleek echter iets te hoog te zijn ingezet, zoodat later in den ochtend het pond weer tot 7.40y2 terugliep De oorzaak van dit krachtige herstel wordt eener- zijds geweten aan interventies van zijde der Engelsche contröle-instanties, anderzijds aan de tot staan gekomen realisaties van in sterling luidende effecten. Weliswaar was de handel niet van grooten omvang, maar door schaarschte aan materiaal, en wellicht mede door baisse-dekkingen kwam een betere noteering tot stand. Ook het Fransche devies was fceden, evenals ge durende de laatste dagen verder in herstel. Aanvan kelijk werd op 4.20 geopend, doch ook hier werd in het verloop van den ochtend de koers iets lager ge steld. Op een niveau van 4.19'/s kon de Fransche valuta zich goed handhaven. Een opmerkelijk vaste houding legden Belga's aan den dag, nadat het Belgisch devies gisteren reeds tot 31.90 was gestegen bij een officieelen koers van 31.82 op Woensdag j.l. De betere stemming voor de Belga wordt geweten aan het vrij aanzienlijke exportsaldo dat tegenwoordig voor Belgische goe deren aanwezig is, de noteering opende vanochtend op 31.91. Tijdelijk werd zelfs tegen 31.92 gehandeld De overige valuta's waren niet noemenswaardig veranderd. De dollar noteerde evenals gisterfen 1.88 1/4. Zwitsersche francs golden 42.21, Duitsche marken 75.55. Zoowel registermarken als Duitsch bankpapier en zilver werden tegen den vorigen koers afgedaan. De Scandinavische valuta's waren als volgt: Kopenhagen 36.55, Stockholm 44.85 en Oslo 42.77»/i. De vaste houding van het pond sterling kwam eveneens tot uitdrukking op de termijnmarkt. Het disagio voor 1 maands ponden was met 1» cents een kwart cent lager dan gisteren, evenals 3 maands ponden met 5 3/8 cents. Het agio voor den dollar bedroeg 1/4 voor 1 maand 7/8 voor 3 maanden. Op de locale niet-officieele effectenmarkt was de stemming voor binnenlandsche fondsen goed prijs houdend. De leidende fondsen werden fractioneel hooger verhandeld. Voor Amerikaansche fondsen was het animo minder groot, hetgeen tot fractioneele koersverliezen leidde. DAMMEN. OM DEN OOMS—D.O.S.-BEKER De uitslagen van de door de Damclub D.O.S georganiseerde kwartetwedstrijden om den Ooms-D.O.S. wisselbeker zijn als volgt: Vijfde ronde- D.O.S.—H.D.C. J. BoerkoelK. Oly 02 H. J. Oudhoff Jr.M. v. Leeuwen 1l T. B. DinklaTh. Tolenaars 02 G. A. OttoliniA. Miedema 1l 2—6 2—0 20 2—0 2—0 a-o HaarlemKijk Uit. H. v. AbsH. v. d. Linden J. Hartel—W. v. Leuffen P. v. WamelJ. Zurel B. GabrielJ. le Noble OosterkwartierE.M.S. H. G. TeunisseJ. J. v. d. Loo T. SchijvenaarW. Persoon H. WalzJ. Malipaard W. v. PeltG. Hoogenes Eindstand: gesp. gew. gel. verl. pnt. bordpt v.t. H. D. C. 5 5 0 0 10 27—13 Oosterkwartier 5 3 1 1 7 2317 E. M. S. 5 2 1 2 5 22—18 Haarlem 5 1 2 2 4 2020 D. O. S. 5 0 3 2 3 IS—24 Kijk Uit 5 0 14 1 12—28 HX).C. is hiermede voor de tweede maai win naar van den wisselbeker geworden. De door den heer G. Groen beschikbaar gestelde lauwertak is na loting tusschen de Damclubs Oosterkwartier. E.M.S. en Kijk Uit gewonnen door de Damclub Oosterkwartier. Koersen van de Ochtendbeurs te Amsterdam van heden van 10.30 uur tot 11,25 uur. Kon. Olie 241—242. AKU 37'/f. Anaconda 2323 1/8. HAARLEMMERMEER GOED MATERIAAL OP HENGSTENKEURING TE HOOFDDORP. Door de Vereeniging tot bevordering van de Land bouw-tuigpaardfokkerij in Nederland werd Donder dag op de gemeentelijke keuringsbanen een premie keuring gehouden voor hengsten. Het aantal inge schrevenen bedroeg slechts dertien, waarvan nog vijf afwezig waren. De keuringscommissie, bestond uit de heeren M. G. van Baaien uit Aspercn, C. Bulk uit Nieuw Vennep en D. Rempt uit Nieuwe Niedorp had bij de klasse der driejarige hengsten een gemakkelijke taak „Burchtheer" van de Ver eeniging „Ons Belang" uit Haarlemmermeer had geen tegenstanders en sleepte de premie van f 100 in de wacht. Bij de vier- tot zevenjarige verwierf „Zonnevorst" van de Hengstenvereeniging Wieringen de premie van f 100. „Ons Belang" plaatste zich met „Admi raal" tweede met een bijdrage van f 50. Van de oudere hengsten kreeg de bekende „Rhein- sohn" van „Ons Belang" een verguld zilveren me daille. „Solano" van J. Staal uit Diemen, zilveren me daille. „President" van M. v. Wieringen te Anna Pau- icwna, bronzen medaille. VORSTSCHADE IN DE MEER. In den Haarlemmermeerpolder is reeds een begin gemaakt met het omploegen van de koolzaadvelden, waarvan vrijwel alles tengevolge van de strenge vorst is verloren gegaan. Wat de wintertarwe betreft, wacht men nog even af om den omvang der schade te kunnen overzien. SPAARNDAM OUDERAVOND SPAARNESOHOOL. Woensdagavond werd in de Spaarneschool te Haarlem (Spaarndam) een ouderavond gehouden onder leiding van het hoofd der school, den heer Geertsma. De heer Groenendaal vertoonde een serie lichtbeelden over het werk van de Ned. Jeugd herberg beweging. Na afloop maakten vele ouders van de ge ledenheid gebruik, meer bijzonderheden omtrent deze beweging te vragen. Tenslotte onderhielden de ouders, die dit wenschten, zich persoonlijk met de leerkrachten. BLOEMENDAAL ZWEMFEEST U. L. O.-SCHOOL. Op Woensdag 20 Maart heeft in Stoop's Bad een zwemfeest plaats van de leerlingen der Hartenlust- school onder leiding van de leearen Lich. Oef. mej. Selle en den heer Van der Laan. Ook het personeel zal medewerking verleenen. ADRESBOEK VAN BLOEMENDAAL. Sinds 1936 is het bekende jaar- en adresboek „Help u zelf" niet meer verschenen. Als gevolg hiervan heeft de heer G. Eikelen boom. uitgever te Haarlem, die diverse adres boeken uitgeeft van Haarlem en omliggende ge meenten. zich in verbinding gesteld met het ge meentebestuur. teneinde met gemeentelijke medewerking een adresboek uit te geven. Het resultaat van deze bespreking is. dat de gemeente de gegevens, noodig voor het samen stellen van een nieuw adresboek, zal verstrekken. Verwacht kan worden dat het adresboek thans voor den zomer gereed zal zijn. In afwijking van de vorige uitgave van „Help u zelf" zal dit adresboek geen religies vermelden; voor het overige zal het geen wijziging onder gaan. De mogelijkheid wordt onderzocht ook het oud-Bloemendaalsche Ramplaankwartier in deze uitgave te doen opnemen. Met zekerheid valt hieromtrent momenteel niets te zeggen, omdat de gegevens huis aan huis verzameld moeten worden, daar de gemeente Haarlem dit gedeelte niet gescheiden kan verstrekken, terwijl voorts de exploitatiemogelijkheid een belangrijke factor Mogen de resultaten van dien aard zijn dat het adresboek weer periodiek kan verschijnen, want het is. mits betrouwbaar, een onmisbare vraag baak voor iedereen, en wel speciaal voor den handeldrijvenden middenstand. BURGERLIJKE STAND Bevallen: A. C. Willemse—van der Veldt d., M. C. Zwaan—van de Wetering d., Ondertrouwd: J. van Dijk en A. M. C. Boter bloem. Getrouwd: G. J. C. de Vogel en C. C. Lindeman Overleden: C. M. Beliën, 5 maanden; E. Chr. Veldhorst 87 j„ wed. van H. Scholten. IJMUIDEN Vlarktbericblen en besommingen. (Versclie visch) IJmuiden 8 Maart 1940. Tarbot 108—106 cl per K.G. Tong 108—88 ct. per K.G. Groote schol f 18—f 17 per 50 K.G. Middel schol f 20—f 19 per 50 K.G. Zetschol f 26—f 25 per 50 K.G. Kleinschol f 24.50—f 13 per 50 K.G. Bot f 11.50—f 8.50 per 50 K.G. Schar f 15.50—f 10.50 per 50 K.G. Groote gul f 16—f 15 per 50 K.G. Wijting f 8.50—f 6.90 per 50 K.G. Loggers: KW 60 f 1820 KW 108 f 760, KW 114 f 2080. Kotter KW 10 t 380. VERTROKKEN TRAWLERS. Gisteren zijn vertrokken Poolzee IJM 77, Ewoud UM 48. Christina IJM 2. Norma Maria IJM 6. Uiver IJM 384. Prinses Beatrix IJM 117, Zeearend KW 103. Heden zullen vertrekken Eli Chenivière LJM 161. Cornelis IJM 15, Libra IJM 98.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7