Russen konden de Finsche Zuidkust niet bereiken. Engelsche luchtvaartbegrooting bereikt record-hoogte. IÉfriir— De „Queen Elizabeth" te New-York. VRIJDAG 8 MAART 1940 HA" ARE EM'S DAGBEAD S Finsche Colf was het tooneel van bloedige gevechten. Reuter meldt uit Helsinki: De pogingen der Russen om over het ijs van de Finsche Golf op te rukken en vasten voet te krijgen aan de zuidkust van Finland zijn op zijn minst voor eenigen tijd gestuit door een fel machinegeweervuur en door voortdurende luchtbombardementen. Berichten van Finsche verkenners en verkenningspatrouilles gaven te kennen dat de Russen thans een herverdeeling van hun strijdkrachten op groote schaal on dernemen. Het is echter niet duidelijk of de Finnen zullen komen te staan tegenover nieu we aanvallen over het ijs, dan wel of de „roode" troepen zich voorbereiden op een ver dubbelden aanval op de landzijde. Finsche militaire kringen gelooven dat de Rus sen de kracht hebben onderschat van den weer stand, dien zij zouden ontmoeten te Viipuri en een nieuwe schikking van hun troepen dien overeen komstig moeten opstellen. Daarbij komt, dat de schade, die is aangericht door de Finsche luchtaanvallen op de Russische linies, naar men meent, zeer aanzienlijk is. Alle verslagen melden dat de aanvailen over het ijs de oorzaak zijn gefeest van eenige der bloe digste gevechten, die nog zijn waargenomen. De Russische colonnes op het ijs boden den Finschen vliegtuigen en kanonnen doelen, die niet gemist konden worden. Gezegd wordt dat de slachting verschrikkelijk is geweest en dat de Russen alleen door hun groote aantal eenige vorderingen kon den maken. Ook in de bosschen rondom Viipuri liggen stapels lijken, waarbij zich tal van gewonde Russen bevinden. Men gelooft dat de Finsche ver liezen ook betrekkelijk groot zijn geweest en dat er zeer talrijke slachtoffers zijn gevallen onder de officieren. De zware sneeuwval, die op handen icheen te zijn, is nog niet voldoende geweest om de Finnen belangrijk te helpen Finsch legerbericht. Het Finsche legerbericht van Donderdag luidt: „Te land op het westelijke deel van de landengte van Karelië heeft de vijand op 6 Maart een reeks hevige aanvallen gedaan op de noordwestkust van de baai van Viborg. De strijd om het bezit van de eilanden in dit gebied en de schiereilanden voor de monding van de baai duurt voort. De vijande lijke detachementen, welke over het ijs opdron gen, hebben groote verliezen geleden door het vuur van de Finnen. Meer dan dertig tanks werden ver nield. Tussbhen de baai van Viborg en de Vuoksi heb ben de Finnen plaatselijke aanvallen van den vijand afgeslagen. Hierbij werden 17 tanks ver nield. Bij de Taipale is een aanval, welke door langdurig artillerievuur was voorbereid, afgesla gen. Ten noordoosten van het Ladogameer heeft de Vijand aanvallen gedaan op het eilandengebied van Pitkarante, eenige eilanden, welke door de Finsche troepen waren bezet, zijn veroverd. In de richting van Uoma werd een Russische aanval af geslagen. bij Kollaanjoki duurt de strijd nog voort. Meer naar het noorden bij Kuhmo werden de aanvallen afgeslagen. Verder valt van. bet front niets te melden. Ter zee: In de Finsche Golf heeft de vijand op nieuw gepoogd over het ijs door te dringen in de richting van het eiland Haapassari en de Violahti- eilanden. De poging werd verijdeld. In de lucht: De Finsche luchtmacht heeft ver kenningsvluchten uitgevoerd en Russische af dee lingen, welke over het ijs in de Finsche Golf en in de baai van Viborg oprukten gebombardeerd. Het optreden van de vijandelijke luchtmacht was vooral hevig bij Kotha Virolahti en de baai van Viborg. In het noorden des lands heeft de vijand Vuokatti en Sotkamo gebombardeerd. Volgens bevestigde berichten is een Sovjet Rus sisch bombardementsvliegtuig neergeschoten. Ver der werd bevestigd dat gisteren nog twee toestel len zijn neergehaald". Russen melden bezetting van Nautsi. MOSKOU, 8 Maart (D.N.B.) Het legerbericht van den generalen staf van het militaire distriet Le ningrad luidt: „Op 7 Maart geen belangrijke gebeurtenissen. Aan het noordelijke front hebben de Sovjet troepen de stad Nautsi, op 153 K.M. ten zuiden van Petsamo gelegen, bezet. In het noordelijke deel van het Ladogameer, ten westen van de stad Pitkaranta hebben de Sovjet troepen de eilanden Maksimansaairi, Petajasaari, Pajmionsaari en Honkasaari bezet. Onze luchtmacht heeft vijandelijke troepen ge bombardeerd en 15 vijandelijke vliegtuigen omlaag geschoten". Sumner Welles spreekt met Daladier en Lebrun. Tot Zondag in Frankrijk. „Ik ben zeer voldaan over mijn onderhoud met Sumner Welles en over zijn bezoek", aldus ver klaarde Daladier Donderdag tegenover den Reuter- ccrrespondent enkele minuten nadat Sumner Welles het ministerie van oorlog des avonds had verlaten. Oorspronkelijk zou het onderhoud een uur duren, doch dit werd verlengd tot 1 uur en 40 minuten. Voordien had de Amerikaansche staatsman een bezoek gebracht aan president Lebrun op het Elysêe. Ook dit onderhoud duurde langer dan een uur. Tegenover de pers verklaarde Sumner Welles: ,Het doel en de aard van mijn bezoek aan Europa zijn door den president der Vereenigde Staten bij mijn vertrek zeer duidelijk uiteengezet. Bij mijn bezoeken aan Italië, Duitschland Engeland en Frankrijk beoog ik slechts den president rapport over den toestand in Europa te kunnen uitbrengen. Ik mag hieraan toevoegen dat ik namens mijn re geering geen voorstellen te doen of verbintenissen aan te bieden heb." Welles zeide verder dat hij hoopte tot Zondag te Parijs te blijven. Hij vliegt dan naar Londen om in de volgende week gedurende eenige uren te Parijs terug te keeren. Vóór zijn terugkeer naar de Ver eenigde Staten zal hij nog enkele dagen te Rome doorbrengen. Hij is voornemens een samenkomst met vertegenwoordigers der Poolsche regeering te Parijs te hebben, doch wilde niet zeggen of hij ook Tsjecho Slowaaksche vertegenwoordigers zou ont moeten. Op de vraag of hij te Londen dr. Benesj zou spreken, antwoordde hij dat zijn programma voor de Britsche hoofdstad nog niet was opgesteld. Hij zal geen bezoek aan de oorlogszone brengen. De Fransche legerberichten. Donderdagavond: „Opmerkelijke activiteit van Fransche en Duitsche patrouilles op de oostelijke hellingen van de Vo gezen". Vrijdagmorgen: „Een vijandelijke overval in de streek ten zuid oosten van de Nied is mislukt." De Duitsche overval op den Britschen voorpost. Het Engelsche ministerie van oorlog heeft gister avond een verlieslijst gepubliceerd in verband met den overval, die op 5 Maart j.l. op een Britschen voorpost in de Maginotlinie is gepleegd. Hierop komen de namen voor van een sergeant en een korporaal, die gedood zijn, en van 14 vermisten, die naar men gelooft, krijgsgevangen zijn gemaakt. Duitsch vliegtuig voor de Scbotsclie kust neergeschoten. Toestel bevond zich op 8G0U meter hoogte. Reuter meldt dat gistermiddag voor de kust bij Aberdeen een Duitsch Heinkelvlieg- tuig' door Britsche Spitfire vliegtuigen neer geschoten werd van een hoogte- van 8000 me ter. De Spitfiretoestellen waren op patrouille toen zij 't Heinkeltoestel zagen en het ach tereenvolgens aanvielen. De Britten cir kelden vijf minuten bovén de plaats, waar het vliegtuig in zee was gestort en wachtten tot het zonk. Vlieger opgepikt. LONDEN 8 Maart (Reuter). Een der leden van de bemanning van het DuRsche vliegtuig dat giste ren ter hoogte van de Schotsche kust was omlaag geschoten, is door een vaartuig opgepikt. De man bevond zich in een rubberbootje, waaraan zich, naar men zag, twee anderen hadden vastgeklampt. Zij verdwenen evenwel in de diepte aleer men hen kon. bereiken. Noorsclie regeering protesteert tegen de torpedeering van de „Eika". Als grove schending van het internationale recht aangemerkt. Het Noorsche ministerie van buitenlandsche za ken deelt mede dat de Duitsche legatie te Oslo een rapport heeft overhandigd van den com mandant van de Duitsche onderzeeboot, die op 29 Januari het mét een lading zout van Spanje naar Noorwegen op weg zijnde Noorsche s.s. „Eika" heeft getorpedeerd. Volgens dit rapport heeft de „Eika" zigzagsgewijs gevaren en waren geen neu- traliteitskenmerken zichtbaar. Ook beweert de duik bootcommandant dat het schip getracht heeft de duikboot te rammen en dat de duikboot, om den aan val af te slaan, een torpedo heeft afgevuurd. Op het laatste oogenblik bemerkte de duikboot commandant dat de „Eika" een Noorseh schip was. waarop getracht werd de bemanning te redden, doch men slaagde er slechts in twee opvarenden op te pikken. De Duitsche legatie heeft hieraan de ver klaring vastgeknoopt dat dit een typisch voorbeeld is van de gevolgen voor neutrale schepen, die geen acht slaan op de herhaalde waarschuwing der Duit sche regeering tegen onneutraal of verdacht optre den. De overlevenden hebben later bij him verhoor voor het Noorsche Hof plechtig verklaard dat de „Eika" niet zigzag gevaren heeft en evenmin ge tracht heeft de duikboot tot zinken te brengen. Ook verklaarden zij dat de Noorsche kleuren duidelijk op twee plaatsen aan beide zijden van het schip waren aangebracht. Het Noorsche ministerie van buitenlandsche zaken, aldus het Noorsche Telegraafagentschap, heeft daarop te Berlijn in de meest krachtige be woordingen geprotesteerd tegen deze torpedee ring, die gekenmerkt wordt, als een grove schen ding van het internationale recht en de interna tionale regelen, welke voor den oorlog ter zee gelden. Het ministerie behoudt zich het recht voor schadevergoeding en voldoening te eischen en verzoekt de Duitsche regeering de noodige stappen tegen den duikbootcommandant te on dernemen. Overtocht in ruim 5 dagen volbracht. Geen passagiers en geen lading aan boord. Gesleept door tien sleepbooten is de „Queen Elizabeth" Donderdag zonder moei lijkheden aan de kade van New York ge meerd. De voorzitter van den New Yorkschen gemeenteraad begaf zich als vertegenwoor diger van burgemeester Laguardia aan boord om den gezagvoerder, Townley te begroe ten. Tegenover de pers verklaarde kapitein Town ley dat de „Queen Elizabeth" naar New York was gekomen op verzoek van de verzekerings maatschappijen om in veiligheid te zijn. Het schip heeft den overtocht volbracht met een gemiddelde snelheid van 24.7 knoopen. Het heeft een geheime route, zigzag varende, gevolgd. De in totaal afgelegde afstand was 3127 mijl. De be manning bestond uit 378 koppen, met inbegrip van de technici. De reis duurde 5 dagen en 9 uur. De „Queen Elizabeth" was beschermd tegen magnetische mijnen door het systeem Gauss, o.m. bestaande uit electrische kabels langs de zijden van het schip. Het heeft geen duikbooten of oorlogschepen ontmoet. Reuter meldt nog dat het schip den eersten dag na het vertrek geëscorteerd was. In een te New York uitgegeven verklaring zegt de reederij van de „Queen Elizabeth" dat het schip Zaterdag uit Engeland is vertrokken en Donderdag, na een reis, waarop zich niets bijzonders heeft voorgedaan, te New York is aan gekomen. Gevaren werd met matige snelheid en er werd geen poging gedaan een ongewoon hooge snelheid te bereiken. Het schip vervoerde geen passagiers en geen lading. Naar aanleiding van het feit dat de .Queen Elizabeth" twee maanden vóór den vastgestelden datum haar eerste reis naar de Vereenigde Staten aanvaard heeft, verklaart men in scheepvaartkringen te Londen dat men het nut tig geoordeeld heeft het schip spoedig te doen vertrekken, aangezien de Clyde en de daar ge legen werven een belangrijk doel voor de Duit sche vliegtuigen vormen. Indien het schip be schadigd zou worden, zouden daaruit voor de wervenen de scheepvaart op de Clyde groote moeilijkheden ontstaan zijn. Bovendien is thans een groot deel van de werven voor den vloot- bouw vrijgekomen. Een Duitsche stem. De Berlijnsche kranten laten zich door hun correspondenten te New York inlichten over den indruk dien de reis van de „Queen Elizabeth" op hen gemaakt heeft. De groote schepen, die Enge land naar de Vereenigde Staten gezonden heeft zijn. aldus merkt de Lokal Anzeiger op, niet de eenige goederen die de Engelsche rijkdom in veiligheid brengt. De Londensche geldmenschen hebben hun schatten reeds eerder verscheept, de snobistische ladies hebben hun honden naar den overkant van den Oceaan gezonden, de Bank van Engeland stuurt haar schatten naar de New Yorksche baken en het Britsche nationale heiligdom, het Engelsche. origineel van de Magna Charta, is denzelfden weg opgegaan. Uit al deze dingen, aldus het blad, blijkt duidelijk hoeveel vertrouwen de Engeische plutocratie in de toe komst stelt. Bulgaarsch vliegtuig vloog boven Turksch gebied. ANKARA. 8 Maart (Havasi. Een Bulgaarsch militair vliegtuig, dat boven een verboden Turk- sche militaire zóne heeft gevlogen, werd door Turksche luchtdoelgeschut gedwongen te dalen Met het oog op de vriendschappelijke betrek kingen tusschen Turkije en Bulgarije heeft de Turksche regeering besloten den Bulgaarschen autoriteiten het niet-beschadigde toestel terug re geven en den beiden officieren, die zich aan boord van het vliegtuig bevonden, toe te staan naar hun land terug te keeren. Pres'der. <ooseve.i op mspsctie Bij den ingang van het Panamakg-iaai verlaat de president den Amerikaanschen kruiser Tuscaioosa", om de verdedigingswerken te bezichtigen, welke aan de zijde van den Atlantischen oceaan zijn gebouwd Vliegtuigproductie werd in het afgeloopen jaar verdubbeld. De luchtvloot der beide partijen. In het Engelsche Lagerhuis heeft de mi nister voor luchtvaart, Kingsley Wood, gisteren zijn begrooting ingediend, die de grootste is, welke Engeland sedert de oprich ting van dit ministerie heeft gekend. Om redenen van 's lands veiligheid werd de be grooting nominaal ingediend. De minister zeide o.a. dat de luchtmacht moet worden uitgebreid tot een overwicht in de lucht zal bestaan. De minister deelde verder mede, dat de Brit sche luchtmacht in Frankrijk reeds meer dan 1000 vluchten heeft gemaakt, bij dag en bij nacht, tot ver in het vijandelijke land. De samenwer king met de Fransche luchtmacht is zeer goed. Sprekende over de marine-luchtmacht zeide de minister dat een enkel commando thans reeds 100.000 man telt, de sterkte van de geheele lucht macht een jaar geleden. De afdeeling gevechts vliegtuigen, welke verantwoordelijk is voor de verdediging van het VereenLgd Koninkrijk, heeft zijn activiteit uitgestrekt tot de bewaking van de kust, bescherming van convooien. de visschers- vloot. en van de neutrale scheepvaart. Zonder een enkel verlies van eigen vliegtuigen zijn 40 Duitsche toestellen omlaag gehaald aan de kust, terwijl talrijke toestellen niet meer naar huis konden terugkeeren. Over de convooien deelde de minister mede dat 700 convooien met succes door de luchtmacht werden geëscorteerd. Meer dan honderd vijande lijke duikbooten werden gezien en meer dan zestig aanvallen zijn gedaan. Nog nooit heeft een zoo nauwe samenwerking bestaan tusschen vloot en luchtmacht. In Canada. Australië en Nieuw Zeeland zijn opleidingen voor vliegers In het leven geroepen, welke per jaar 20.000 vliegers en 30.000 andere leden van de bemanning kunnen opleiden. Iedere maand worden nieuwe toestellen geleverd en verscheidene nieuwe fabrieken worden in dienst gesteld, terwijl nog talrijke nieuwe fabrieken worden gebouwd. In het afgeloopen jaar is de productie verdubbeld. De gevechtskracht, van de Britsche lucht macht is in het afgeloopen jaar verdubbeld. Duitschland heeft ongetwijfeld een sterke en machtige luchtvloot en indien een aan val van den vijand komt, dan zal deze niet zonder verliezen aan inenschenlevens en materieel worden afgeslagen. Geen organisatie van de luchtverdediging kan ooit een ondoordringbare barrière maken. Indien FRANKRIJK VERLOOR TOT NOG TOE 15 KOOPVAARDIJSCHEPEN Geen enkel Fransch oorlogsschip tot zinken gebracht. „TEGENOVER BIJNA ELK VERLOREN SCHIP EEN DUIKBOOT VERNIETIGD". De Fransche minister van marine, Campinchi, heeft voor de pers een uiteenzetting gegeven van di resultaten van den oorlog ter zee in de eerste zes maanden. Hij verklaarde volgens Havas, dat de geal lieerden meer dan ooit meester zijn op zee. behalve in de Oostzee. Meer dan 2000 schepen hebben in de Fransche convooien gevaren, waarvan slechts vier verloren zijn gegaan. Niettegenstaande mijnen, on derzeeërs en vliegtuigen zijn de Fransche havens en overzeesche verbindingen vrij. Geen enkel Fransch oorlogsschip is tot zinken gebracht. Vijftien vaartuigen van de Fransche koopvaardijvloot met in totaal 71.500 ton zijn in den grond geboord. Indien men rekening houdt met de nieuwe sche pen, welke van stapel zijn geloopen en de buit ge maakte schepen, welke bij de Fransche koopvaardij- •loot zijn gevoegd, dan komt men tot de conclusie dat de totale tonnage van de Fransche koopvaardij vloot slechts met 2 procent is verminderd. Ook wor den de verliezen, welke aan geallieerden en neutra len worden toegebracht, niet grooter. In Februari •.verden 196.935 ton tot zinken gebracht en in Januari 199.080 ton. Ook is het totaal aantal schepen, dat in Februari op mijnen is geloopen even groot als in October, de maand welke voorafging aan de ver rassing van de magnetische mijnen. De Fransche marine heeft voor bijna elk koopvaardijschip, dal erloren ging, een onderzeeër tot zinken gebracht Twaalf vijandelijke duikbooten zijn vernield. De minister constateerde vervolgens dat de duik booten thans voornamelijk de neutrale schepen aan vallen, hun verliezen zijn nu grooter dan die van de geallieerden. Men kan den geallieerden niet ver wijten een enkel neutraal schip te hebben vernield, in tegendeel, zij aarzelen niet neutrale schepen, die in nood zijn te hulp te komen. Tenslotfe zeide de minister, dat deze week het slagschip „Jean Bart" van stapel is geloopen. Om defensieredenen is dit strikt geheim gehouden. Dit schip schip meet 35.000 ton en is bewapend met twee vierlingtorens met geschut van 382 mm., dat granaten van 900 kg. meer dan 40 km. ver schiet. De snelheid bedraagt meer dan 60 km. per uur. VLIEGTUIG VALT ITALIAANSCH SCHIP AAN. EEN DOODE, DRIE GEWONDEN. Uit Londen wordt gemeld dat het 5335 ton me tende Italiaansche vrachtschip „Amelia Lauro" Donderdagavond op de Noordzee door een Duitsch vliegtuig aangevallen is. Het schip vloog daarop in brand. Een der opvarenden is door granaatsplinters gedood, drie anderen liepen beenbreuken en andere kwetsuren op. De op varenden verklaarden dat vier bommen op het schip zijn geworpen. Zij zijn door een ander Ita- liaansch schip aan boord genomen en later over gegeven aan een reddingboot, die hen aan land heeft gebracht. De niet-gewonde leden der be manning zijn in een zeeliedenhuis opgenomen Vele opvarenden hebben een groot deel van hun bezit verloren. Ook ,een Britsch schip aangevallen. Het Engelsche stoomschip „Rosedene", 376 ton, werd volgens United Press met machinegeweren be schoten ter hoogte van de nood-oostelijke kust Engeland. Ook werden twaalf bommen geworpen, die echter alle hun doel misten. De kapitein en de tweede officier werden licht gewond. Het vliegtuig werd beschoten. Het schip heeft inmiddels een haven 'aan de oostkust bereikt. een aanval wordt gedaan dan zal aanzienlijke schade worden aangericht: wij twijfelen niet dat ons volk een gelijken moed zal toonen als an dere volken onlangs hebben getoond Bovendien kunnen we de verzekering geven dat de sterke luchtverdedigingsorganisatie, welke is opgericht, den vijand zware verliezen zal toebrengen en dat onze bombardementsvliegtuigen klaar en in staat zijn om hard, veel en voortdurend toe te slaan. De vlugschriften boven Duitschland Kingsley Wood heeft bovendien verschillende vragen beantwoord. Ten aanzien van de vluchten over Duitschland zeide hij dat hij bewijzen had dat deze vluchten niet zonder effect zijn ge bleven, zoowel voor de productie als het moreel van Duitschland. Wat de neergeworpen vlug schriften betreft zeide hij dat er een aanzienlijke hoeveelheid bewijzen zijn dat deze vlugschriften gelezen worden door een zeer groot aantal per sonen, ondanks de zware straf*.mi, waarmede deze menschen bedreigd worden. De vlugschrif ten zouden zeer wel van aanzienlijke waarde kunnen zijn op die manier. Voortgaande zeide Kingsley Wood: „Mij is ge vraagd, of alle plannen gereed zijn voor het geval, dat besloten wordt, dat de bombardements strijdkrachten van dit land gebruikt moeten worden voor operaties van zekeren omvang. Ik geef in dit opzicht een onvoorwaardelijke ver zekering, De R.A.F. zou maar al te bereid zijn om iedere opdracht te aanvaarden, die haar door de regeering en het land zou worden toe vertrouwd". Kingsley Wood voegde hieraan toe, dat hem de vraag was gesteld of hij in de vergelijking, die hij getrokken had tusschen de vliegtuigproductie in Engeland en Frankrijk en de productie daarvan in Duitschland. rekening had gehouden met kwaliteit en type. Op die vraag antwoordde hij: .Zeker heb ik daar rekening mede gehouden". Zonder hoofdelijke stemming werd daarop de begrooting van luchtvaart aangenomen. PROGRAMMA ZATERDAG 9 MAART 1940. HILVERSUM I, 1875 en 414.4 M. VARA-Uitzending. 10.0012.20 v.m. eti 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Berichten A. N. P. gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10 20 Voor arbeiders in de continu bedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek (Om 12.45 Be richten A. N. P.). 2.00 Esperanto-uitzending. 2 20 Zang en orgel. 2.30 Muzikale causerie met illustra ties door het VARA-orkest. 3.00 Reportage. 3.30 Dubbelmannenkwartet „Harmonie" en gramofoon muziek. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.304.50 Vragen- bus. 4.53 Residentie-orkest (opn.). 5.20 Gramofoon muziek. 5.30 Filmland. 5.50 Orgelspel. 6 15 Friesche uitzending. 6.45 Kinderleesclub. 7.00 VARA-Kalen- der. 7.05 Felicitaties. 7.10 Politiek radiojournaal. 7.30 Cyclus „Hoe werkt de kerk?" 8.00 Herhaling SOS Berichten. 8.02 Berichten A. N. P. 8.15 Puzzle- uitzending. 8.30 Rosian-orkest. 9.05 Propaganda- toespraak. 9.10 VARA-Varia. 9.15 Radiotooneel. 9.30 Esmeralda. 10.00 En nu.... Oké! 11.15 Berichten A. N. P. 11.2512.00 Gramofoonmuziek HILVERSUM II, 301,5 M. KRO-Uitzending. 8.00 Berichten A. N. P. 8,05—9.15 en 10.00 Gra mofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Be richten. 12.15 KRO-orkest. 12.45 Berichten A. N. P., gramofoonmuziek. 1.15 Rococo-octet. 1.35 Gramo foonmuziek. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Gramofoon muziek. 2.45 Kinderuurtje. 4,00 Gramofoonmuziek. 4.45 Musiquette. 5.15 Internationale soprtrevue. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Juridi sche causerie. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Be richten A. N. P., mededeelingen. 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.45 KRO-Kamerorkest en soliste. 9.15 Gramofoon muziek. 9.30 KRO-Kamerorkest. 10.00 Leden van het KRO-koor en het KRO-orkest. 10.30 Berichten A. N. P. 10.4012.00 Gramofoonmuziek. ENGELAND. 391 en 449 M. Van 10.2011.35 n.m. bovendien op 342 M. 11.20 Sylvan-trio. 11.50 Revue-uitzending. 12.20 Berichten. 12.30 BBC-orkest. 1.00 Gramofoonmu ziek. 1.15 Zie het KRO-programma. 1.35 Causerie. 1 50 Fragmenten uit de opera „De Barbier van Se- villa". 2.35 Radiotooneel 3.05 Variété. 3.35 Repor tage. 4.20 Berichten (Welsch). 4 35 Causerie (Welsch). 4.40 Kinderuurtje. 5.20 Berichten. 5.35 Nieuws van het Westelijk Front (opn.). 5.50 Cause rie over de evacuatie. 6.50 BBC-orkest 6.50 Ge varieerd programma. 7,20 Variété. 8.20 Berichten. 8.40 Nieuws uit Amerika. 8 55 BBC-Thcaterorkest en een pianoduo. 9.35 Korte Kerkdienst. 9.50 Radio tooneel. 10.20 Cabaret. 10.50 Phil. Cardew en zijn orkest. 11.20 Berichten. RADIO PARIJS. 1648 M. 8.05 Gramofoonmuziek. 8.20 Radiotooneel. 9.20 Concert. 11.10 Zang. 11.20 Raymond Legrand's jazz orkest. 12.05 Cellovoordracht 12,35 Pianovoor dracht. 1.05 en 1.30 Parijs blaaskwintet. 2.20 Muzi kale causerie met illustraties door het Félix Rau- gel-koor. 2.50 Populair concert 3.50 Cellovoor dracht. 4.45 Het Tzipine-trio. 5.20 Opera-uitzending. 8.35 Programma, gewijd aan Oostenrijk. 9.35 Lichte muziek. 10.20 Radiotooneel. 11.05 Gramofoon muziek. KEULEN, 456 M. 5,50 Gramofoonmuziek. 7.40 Schrammelensemble. 9.05 Gramofoonmuziek. 9.30—9.50 Kamermuziek. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.20 en 12.25 Omroep- kleinorkest. 1.15 Muzikaal tusschenspel. 1.35 Gra mofoonmuziek. 3.20 Bont programma. 5.45 en 6.50 Gramofoonmuziek. 7.35 tot sluiting: Zie Deutsch- landsender. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 en 12.30 Omroep orkest. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.25 Gramofoonmu ziek met toelichting. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.20 en 3.10 Omroepsymphonie-orkest en solist. 3.504.15 Gramofoonmuziek. 5.05 Omroeporkest en soliste JAls intermezzi: Gra^-jfoonmuziek). 6.35 Gramo foonmuziek, 7.20 Cab tprogramma. 8.35 Folkloris tisch programma. 8.5!» «n 9.30 Ensemble „Pro Musica Antiqua". 9.5511.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 en 12.30 Radio orkest. 12.501.15 en 1.55 Gramofoonmuziek. 2,05 Viool en piano. 2.20 Orkest van het Muziekconser vatorium te Doornik en solist (met toelichting). 3.50 Radiotooneel in dialect. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.35 Piano en viool. 6.15 Gramofoonmuziek. 7.20 Voor soldaten. 7.50 Radio-orkest en soliste. 8.20 Radio tooneel. 8.50 Vervolg concert. 9.30 Dansmuziek (gr.pl.). 10.2011.20 Gramofoonmuziek DEUTSCHLAXDSEXDER. 1571 M. 7.35 Gevarieerd concert. 9.20 Berichten. 9.50 Re portage. 10.05 Concert (Om 10.20 Po'.itiek over zicht). 11.20 Berichten. Hierna tot 12.20 Nacht concert. 12.501.20 Militair programma.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 9