JLci&kr BURGERLIJKE STAND Ballet Tilly Sylon. Ochtendbeurs Amsterdam DONDERDAG 14 MAART 1940 HAARDE M'S DAGBEAD 6 Duitsch legerbericht. Duikboot bracht 24.600 ton scheepsruinite tot zinken. BERLIJN. 14 Maart (D.N.B.) Het opper bevel van de weermacht maakt bekend: „Aan het Westelijk front geen bijzondere gebeurtenissen. Ten zuiden van Straatsburg werd een Fransch vliegtuig van het type Mureaux door Duitsch luchtdoelgeschut neergehaald. Kapitein-luitenant Schuhart kon na te rugkeer van zijn duikboot van de jongste reis te gen den vijand het tot zinken brengen rappor teeren van 24.600 bruto registerton scheeps- ruimte. Hiermede heeft kapitein-luitenant Schuhart, die in September van het vorige jaar ook het Britsche vliegtuigmoederschip „Coura geous" vernielde, in het verloop van twee tegen den vijand ondernomen reizen in totaal 66.566 ton tot zinken gebracht". De spionnagezaak. 'S-GRAVENHAGE, 14 Maart. Tegen mevrouw Van H.Van A. heeft de Offi cier van Justitie wegens poging tot medeplichtig heid aan het haar man ten laste gelegde feit een gevangenisstraf van een jaar geëischt. De uitspraak in de eerste zaak is op 28 Maart bepaald. ARROND. RECHTBANK. Er is maar één beroep dat deze man uitoefent en dat is het beroep van „oplichter". Hij reist het land af met pakken brieven in zijn zak en tracht van andere menschen geld los te krijgen. Hij geeft zich uit voor dominee, advocaat of aannemer en hij is vromer dan welke dominee ook, welspre kender dan de beste advocaat en bovendien een goed aannemer in de letterlijke beteekenis van dat woord: hij neemt graag geld aan. Hij komt met allerlei brieven van vooraanstaande men schen en het resultaat is dat men erin vliegt en hem geld geeft, Aldus de Officier in zijn requisitoir tegen een 55-jarigen aannemer uit Rotterdam die wegens oplichting en verduistering voor de Haarlemsche Rechtbank terecht stond. „Men zoude verdachte reiziger in aanbevelings brieven kunnen noemen. Hij weet de menschen vaak tot tranen toe te brengen en men is vaak zoo geroerd, dat men hem geld aanbiedt. Na lang aandringen is hij dan wel zoo vriendelijk dit te accepteeren. Verhalen doen en met geld de deur uitgaan: Dat is zijn voornaamste bezigheid. De verdachte heeft daarbij een ongelooflijk geluk ge had. Juist op de meest gevaarlijke momenten weet hij den dans te ontspringen en gaat hij er vandoor. Ter toelichting moge het volgende die nen. zoo besloot de Officier. „Ik heb eens een conferentie gehad met een dominee, een notaris en 'n handelsman. De notaris vertelde, dat er op Oudejaarsavond iemand bij hem was geweest die hem een lang verhaal had gedaan en wat geld had gevraagd. Hii had medelijden met den man en hem een tientje gegeven en hem bovendien naar zijn broer gestuurd, die hem nog eens vijf gulden gaf. Toen de notaris den naam van dezen man noemde sprongen we allemaal op, want die naam was ons allen bekend. Hij had hetzelfde spelletje ook bij de andere heeren gespeeld. Het is dus niet teveel gezegd, als ik beweer, dat hon derden menpchen in Nederland door dezen ver dachte zijn opgelicht. Hij is in hooge mate ge vaarlijk en zoodra hij op vrije voeten is weer vele menschen geld afzet. De Officier besloot zijn requisitoir met een gevangenisstraf van twee jaar te eischen. (De zitting duurt voort) HAART,. SCHEIDSRECHTERS- VEREENTC.ING. Voor een flink aantal belangstellende scheids rechters en vereenigingsleden van den Haarlem- schen Voetbalbond sprak Dinsdagavond in café restaurant „De Pont" de heer C. A. van Asperen, voorzitter van de Ned. Vereen van Voetbalscheids rechters en scheidsrechter van den Kon. Ned. Voet balbond, over de wijzigingen van de spelregels voor de voetbalsport. De aanwezigen werden welkom geheeten door den heer G. W. H. de Korte te Haarlem, voorzitter van de Haarlemsche Scheidsrechtersvereeniging, die de opkomst grooter had gedacht. De heer Van Asperen begon met te wijzen op het feit, dat de spelregels niet „nieuw", maar slechts gewijzigd waren. Spreker zette uiteen, dat deze ge wijzigde spelregels bij vele spelers nog totaal on bekend zijn, en door diegenen, die er nog wel iets van weten soms zeer verkeerd worden toegepast. Achtereenvolgens deelde spreker mede de ver schillende afmetingen van kalklijnen, doelen enz. Ten aanzien van de grenslijnen, zei hij, dat deze nu slechts 12 c.M. breed mogen zijn en de buitenzijde van de kalklijnen de grens van het speelveld vormt, Reglementair is nu ook opgenomen, dat voetbal schoenen moeten woi-den gedragen! Eén van de voornaamste wijzigingen van de regels noemde spreker die van het aanvallen. Aan vallen is niet het probeeren den gespeelden bal te bemachtigen, doch slechts het geoorloofd afweren van een speler om den bal te spelen. Aanvallen is alleen toegestaan in den strijd om den bal, dus niet om den persoon. Indien spelers dezen regel niet kennen, zullen er volgens spr. heel wat strafschop pen vallen. De inworp bestaat uit het wei-pen van den bal boven het hoofd, die daar ook moet worden losge laten. De buitenspelregel is duidelijker geworden. De scheidsrechter dient bij den buitenspelregel goed uit te zien naar den in buitenspelpositie zijnden speler of deze niet hinderlijk zich in het spel be weegt, wat spreker met krijt en bord duidelijk aan toonde. Eenige vragen werden gesteld en beantwoord. Voor de aanwezigen was het een bijzonder leerrij ke avond. HAARLEM, 14 Maart. Ondertrouwd: 14 Maart: J. T. J. Bonarius en J. C. Doing, B. H. E. C. Breek en E. C. C. Hömann, P. L. M. Kuijpers en A. G. van den Berg, J. M. B. van Oers en A. Vriend. Gehuwd 14 Maart: G. Sterringa en W. H. Beekman Bevallen: 12 Maart: J. A. Felixvan den Enden, z„ M. M. BronkhorstBaas, z„ M. M. van den Haak Heinsbergen, z„ J. F. R. de HaanSmit, z., G. FokkensHoogeveen, d., 13 Maart: E. Schouten— Keusgen, d., P. M. HetemRijlcbost, 2 d„ W. van IperenPaap, d., J. JansenWindig, d„ H. G. M. ZwartSchouten, z., 14 Maart: J. J. van Raaij Willemse, z. Overleden: 12 Maart: F. Voorn, 81 j„ Maerten van Heemskerkstr., H. A. van der Erf, 87 j., Maerten v. Heemskerkstraat, H. CivalChaudron, 79 j.. Wes- terhoutpark, 13 Maart: J. Kerkman, 78 j., Hazepa- terslaan, S. Molenaar, 35 j„ Kamperlaan, H. M., 4 tn., d. van L. P. J. van Kessel, Kruistochtstraat, A. V- GerritsenVerzijlbergen, 58 j., Kinderhuisvest. i Sumner Welles weer in Frankrijk. Sumner Welles is vanochtend op het Pa- rij sche vliegveld le Bourget aangeko men. Hij zal waarschijnlijk a.s. Maandag te Napels scheep gaan en eind Maart te Washington aan komen om aan Roosevelt verslag uit te brengen. De diplomatieke correspondent van Reuter meent te weten, dat het voornaamste deel van het rapport van Welles zal bestaan uit een sa menvatting van de minimum-voorwaarden waarop de oorlogvoerenden bereid zouden zijn. vrede te sluiten alsmede een uiteenzetting van de verlangens, die Italië in het nieuwe Europa van na den oorlog, zoowel in economisch als in politiek opzicht, bevredigd hoopt te zien. z Ofschoon Welles zelf hardnekkig geweigerd heeft over zijn zending te praten, is het wellicht veelbeteekenend dat onder de neutrale journa listen te Londen steeds meer de meening veld wint dat de door Welles verzamelde feiten Roose velt waarschijnlijk er toe zullen bewegen, een pleidooi te houden voor een vrede door onder handeling. Bij de beoordeeling van de mogelijk heden van zulk een actie door Roosevelt moet ongetwijfeld rekening worden gehouden met den invloed, uitgeoefend door den binnenlan-dsch- politieken toestand in de Vereenigde Staten waar de regeeringspartij zich spoedig in een kri tieke campagne voor de verkiezingen gesteld Chr. Nat. Werkmansbond. Woensdag hield de afd. Haarlem van den Chr. Nationalen Werkmansbond haar jaarvergadering in het wijkgebouw, Ged. Oudegracht 104, Haarlem. Er moest een nieuwe voorzitter worden gekozen, daar de heer Jvan Daale zich wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd, niet herkiesbaar had gesteld. Intusschen werd op den heer Van Daale door de vergadering een zoo dringend beroep ge daan, dat hij zich tenslotte bereid verklaarde, nog voor één of twee jaren zijn functie te blijven ver vullen, waarna hij met algemeene stemmen her kozen werd. Door inkrimping van het aantal bestuursleden werden geen andere bestuursleden gekozen in plaats van de heeren J. Rijgersveer en J. van Zwieten, die zich niet meer beschikbaar hadden gesteld. Treinstoring als gevolg van den ijzel. Stagnatie op de lijnen AmsterdamUtrecht en AmsterdamRotterdam. AMSTERDAM, 14 Maart. Vanochtend tusschen zeven uur en half tien heeft zich een treinstorin; voorgedaan tusschen Amsterdam en Duivendrecht. Drie electrische treinen bleven als gevolg van ijzelvorming op de stroomdraden steken, namelijk uit de hoofdstad vertrekkende treinen bij het Mui derpoortstation en het Amstelstation en een binnen komende trein bij Abcoude. De reizigers voor Utrecht konden aan de stations overstappen in stoomtreinen, welke hen via Hilversum naar him bestemming brachten. Voor de passagiers van den bij Abcoude gestranden trein bestond geen gelegen heid de reis op andere wijze voort te zetten, zoodat zij moesten wachten tot de storing was opgeheven, welke drie kwartier duurde. Omstreeks tien uur heeft zich ter hoogte van Nieuwersluis. een nieuwe stagnatie voorgedaan, eveneens veroorzaakt door ijzelvorming. Tegen deze soort storingen wordt opgetreden door het verwar men van de bevroren stroomdraden. Tusschen Amsterdam en Rotterdam Op het traject AmstërdamRotterdam deed zich hedenmorgen ernstige vertraging voor in het trein verkeer, veroorzaakt door draadbreuk als gevolg van ijzelvorming. Aanvankelijk waren van 8 uur af beide sporen versperd, maar te half 12 was er weer één spoor te gebruiken. De treinreizigers van Haar lem naar Rotterdam moesten over Amsterdam en Utrecht de plaats van hun bestemming bereiken. Nader vernemen wij: De electrische treinen welke in beide richtingen Noordwijkerhout moes ten passeeren, werden teruggehaald of opgehouden, omdat op het beschikbare enkele spoor alleen mri stoomtractie kon worden gereden. De reizigers, die reeds uit Amsterdam per elec- Irischen trein waren vertrokken, zijn naar de hoofd stad teruggebracht, vanwaar zij met een stoomtrein in de richting Utrecht verder zijn gereisd. Aange zien zich nabij Utrecht eveneens moeilijkheden in het treinverkeer voordeden, werd deze trein over de lijn BreukelenHarmeien geleid. In den loop ran den ochtend is nog een aantal treinen over deze route naar Rotterdam gedirigeerd. Ook van Rotterdam werden de treinen via Gouda naar Am sterdam geleid. Het lag in de bedoeling later op den dag stoomtreinen in de gewone richting naar Rotterdam en omgekeerd te laten vertrekken. Kamerleden hadden vertraging. 's-GRAVENHAGE, 14 Maart. Bij den aanvang der vergadering van de Eerste Kamer bleek van ochtend om half twaalf het vereischte aantal leden niet aanwezig te zijn. Krachtens artikel 12 van het reglement van orde deed de voorzitter de namen der afwezige leden voorlezen. De meeste afwezigen bleken uit de richting Amsterdam te moeten ko men, zoodat het voor de hand ligt, dat hun af wezigheid moet worden verklaard door de stagna ties die de treinenloop op het traject Amsterdam Den Haag heeft ondervonden. De voorzitter verdaagde de vergadering tot 12 uur. Toen bij heropening het vereischte aantal leden nog niet aanwezig was, stelde de voorzitter de ver gadering uit tot des middags half twee. Om half twee was de toestand nog onveranderd. Vooi den inhoud dezei rubriek steil ae Reaac t: zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst o/ niet ge plaatst wordt de kopij den inzender niet terug aer -n. Beroep op de burgerij. Nog al-tijd zijn er in Haarlem eenige duizenden medeburgers, die korter of langer werkloos zijn. Hoe langer de werkloosheid duurt, des te nij pender wordt dit door de betrokkenen gevoeld. Het Haarlemsch Comité tot bestrijding van de jevolgen der Werkloosheid zal op 16 Maart a.s. weer een beroep doen op de burgerij om haar in dit nog altijd noodzakelijk werk te steunen. Wanneer gij op a.s. Zaterdag de van huis tot huis en op de straat te houden collecte met Uwe milde gaven naar vermogen tegemoet treedt, dan wordt deze oproep met succes bekroond. Het Comité en duizenden anderen zullen U dankbaar wezen. E. OVERBEEK, Lid van het Comité. BIJEENKOMST VAN DE H.O.R.A. Dezer dagen hield onder leiding van den voor zitter, den heer C. M. Moolenburgh, de afdeelin" Haarlem van H.O.R.A. in de muziekzaal van hr restaurant Brinkmann aan de Groote Markt druk bezochte en uitmuntend geslaagde pron- gandavergadering waarin in woord, bij monde v den voorzitter, en in beeld, door vertooning va de H.O.R.A.-film. op zeer duidelijke wijze het groo' en nuttige doel werd aangetoond, hetwelk deze Vereeniging voor alle ambtenaren in Overheids diensten beoogt: steun aan hen, die buiten hun schuld in financieele moeilijkheden zijn geraakt en verpleging van leden en gezinsleden in eigen Herstellingsoord nabij Ede (G.) De bijeenkomst wérd op voortreffelijke wijze met eenige muzieknummers opgeluisterd door den heer G. A. Spaan (fluit) aan den vleugel begeleid door Mevr. C. Honigv. Walen, die door den Voorzitter op zeer hartelijke wijze werden be dankt voor het door hun belangeloos gebodene 90 JAAR. Morgen zal een stadgenoote, de wed. J. Vogel zangAndrea haar negentigsten verjaardag herden ken. Hoewel haar gezondheidstoestand den laatsten tijd te wenschen laat, beschikt zij nog over al haar lichamelijke vermogens en stelt veel belang in haar omgeving. Zelfs vindt zij er genoegen in, af en toe nog eens een handwerkje op te zetten en daar een kennis mee te verrassen. De jarige mag op een werkzaam leven terug zien. Reeds op 38-jarigen leeftijd verloor zij haar echtgenoot en stond voor de in die jaren moeilijke taak, zes jonge kinderen groot te brengen. Zij vond daartoe gelegenheid door het vervullen van een bescheiden betrekking bij de Sociëteit „Vereeni ging" en heeft aldus het genoegen mogen smaken, haar kinderen tot nuttige menschen in de maat schappij te zien opgroeien, van wien er zelfs één een onderscheiding di-aagt. En zoo zal de feest vreugde in 'de eenvoudige woning aan het Donkere Spaarne 28rood morgen den ondergrond van groote dankbaarheid toonen. GEEN TREINVERKEER AMSTERDAM- HAARLEM. '2 uur hedenmiddag Is de dubbele boven- n de Spaarnebrug in de lijn Amsterdam- m gebroken. Hierdoor was geen treinver ^"-nr tusschen deze twee steden mogelijk -e'z'gers naar Haarlem waren toen gedwon p hun weg te nemen over Zaandam en Uit- es Het is nog niet te zeggen hoe lang of de cparatiewerkzaamheden zullen duren. DE HILDEBRANDMARKT. Hedenavond voor het laatst. Naar het comité voor de Hildebrandmarkt ons mededeelt zullen alle nog op de Hildebrandmarkt aanwezige voorwerpen heden. Donderdagavond tegen sterk verminderden prijs worden verkocht of verloot. Het comité rekent nog op een druk bezoek. Groote kracht ligt in de gezamenlijke prestatie. Wat ik bij het ballet van Tilly Sylon altijd weer bewonder, dat is de opgewektheid, de toe wijding en de liefde waarmee door allen wordt gedanst. Tilly Sylon moet wel een grooten in spireerenden invloed op haar leerlingen hebben om zulke resultaten te bereiken. Wat moet er geoefend en gestudeerd zijn om de prestaties van dit ensemble tot zulk een hoogte op te voeren. Men moet hier werkelijk niet gering over denken. Nemen wij alleen maar bijvoorbeeld die „dansen in ouden stijl" op de muziek van Joh. Seb. Bach, waaraan niet minder dan 22 dames deelnemen en die met al die wisselende ingewikkelde figuren met feil- looze zekerheid worden uitgevoerd. Er werd gisteren bijna zonder onderbreking toch zeker twee uren gedanst, met een discipline, welke respect afdwingt. En aan al die dansen doet de uit 8 dames bestaande hoofdgroep altijd weer mee. De groote kracht van dit dans-ensemble ligt meer in de gezamenlijke dan in de individueeie prestaties. Veel variatie is er niet in de be wegingen der danseressen. Men ziet herhaalde lijk ook in de verschillende nummers de zelfde bewegingen terugkeeren en 't effect wordt veelal verkregen door afwisseling van groepen en costuums. Met feitelijk eenvoudige middelen en zonder haar danseressen te te forceeren weet Tilly Sylon heel- wat te bereiken. Haar ballet geeft als ensemble vooral veel te genieten. Al zijn de dansen individueel weinig ingewikkeld en wat uniform van beweging, er wordt steeds gracieus en licht gedanst. En dat moet heel wat oefening hebben gekost. Er is voor het publiek op zoo'n ballet-avond van Tilly Sylon zeer veel te zien, ook door de telkens afwisselende costuums. die door Tilly Sy lon zelf zijn ontworpen. Die costuums getuigen herhaaldelijk zooals in de Valse van Tschai- kowsky, de oud Nederlandsche dansen en L'Ap- prenti Sorcier van fantasie en smaak. Dat ze in het eerste nummer de dansen in ouden stijl wat erg bont waren en niet in kleur harmonieer den, kwam waarschijnlijk, omdat men hier van gehuurde costuums gebruik moest maken. Met genoegen heb ik de oud-Nederlandsche dansen op muziek van Julius Röntgen te ruggezien. Als geheel was dat wel het beste nummer van den avond. De dansen waren frisch. pittig, fleurig en levendig en ook volkomen in stijl. Ook de valse van Tschaikowsky door de hoofdgroep gedanst was qua dans uitstekend Er zat vaart en stuwing in en de costuums droe gen hierin zeer veel bij tot verhooging van het effect. De scènes pittoresque van Massenet wa ren wat verschillend van waarde. De eerste scène maakte een zeer goeden indruk, maar de tweede konden wij minder waardeeren, al was de afslui ting van den dans als groep zeer gelukkig. L'Apprenti Sorcier blijft altijd een der beste nummers van dit dans-ensemble. Het is even geestig van vondst als van uitwerking. De leerling wordt door Tilly Sylon hoogst koddig en burlesk gedanst en de verschijning van de bezem en de volle emmers werkt altijd weer komisch. In L'Ap prenti Sorcier heeft Tilly Sylon zeer veel bereikt en het verdient zeker telkens weer op het pro gramma te verschijnen. Over het dramatische dansspel „Halewijn" kan ik minder enthousiast zijn. De muziek van Adam is ongetwijfeld suggestief, melodieus en ook dra matisch. maar het onderwerp gaat boven de krachten van amateurs. Een strijd als tusschen Heer Halewijn en het koningskind eischt sterker dramatische beelding dan hier kon worden ge geven Het werd geen obsessie zooals het toch moest zijn. En de figuratie was ook te primitief. De koning en koningin zouden in een kinder operette biivoorbeeld voldoen, maar niet in een ballet van deze opgave. En het „hoofd" van Hale wijn, dat als een ineenakte hoofdkaas op tafel werd gezet, werkte min of meer lachwekkend O zeker, er waren ook eenige beter geslaagde frag menten zooals het tweede tafereel, waarin de koningsdochter en haar vriendinnen Halewijn's lied hooren maar over het geheel was het te verbrokkeld en was het te dilettanterig van uit voering. Maar er was dezen avond zoo veel te genieten, dat wij deze vergissing gaarne zullen vergeten. Ook nu was er groote eenheid in de samenwer king van de H.OV. en het dans-ensemble van Tilly Sylon en de minuten-lange ovatie aan den heer en mevrouw Adam aan het slot gebracht en de schat van bloemen waren dan ook volkomen verdiend. J. B. SCHUIL. Persstemmen over den vrede. Spaansch commentaar MADRID. Het orgaan van de Phalanx, de „Arriba", schrijft over den vrede van Moskou: „Toen vier maanden geleden de ongelijke strijd be gon, hebben wij, Phalangisten, een gevoel van af schuw dat wij ook reeds bij de Russische operaties tc-gen Polen hadden ondervonden, niet kunnen onderdrukken. De straf voor deze door Europa verzuimde gelegenheid den gemeenschappelij ken vijand hel hoofd te bieden zal te zijner tijd neerkomen op de schuldigen, die de geschiedenis zal aanwijzen." De „A. B. C." schrijft: „De reusachtige over macht van den vijand, het egoïsme van sommigen, de vrees van anderen en de traagheid van de derde groep noodzaken Finland tot capitulatie, anders kan de aanvaarding van hardere voorwaarden dan in het najaar gesteld niet genoemd worden. Fin land kan niet aan nieuwen tegenstand denken. De heldhaftige zonen van Suomi hebben zich vergeefs opgeofferd." De meening van de „Osservatorc Romano' VATICAANSTAD. De „Osservatore Romano' schrijft: „De zoogenaamde Russisch-Finsche vrede is een beleediging voor het Europeesche geweten. Eens te meer heeft de agressie een onrechtvaardige belooning gekregen. Strijdt Europa voor een der gelijken vrede? Welke vooruitzichten van bloedige barbaarschheid openen zich niet voor de mensch heid, indien de landen? Moskou heeft zijn dergelijke geestelijke ellende? Moskou heeft zijn roof niet verkregen door de wapenen of door de diplomatie, maar door de ongelukkige en bedroeven de constellatie der krachten, die dit deel van Europa tegen het bolsjewisme hadden kunnen verdedigen. Hebben de Russen werkelijk het zwaard in de schede gesloken? Zelfs wanneer de nieuwe grenzen gewaarborgd worden, welke waarde kan men dan aan Sovjet-verzekeringen toekennen?" SNEEUW. Vanmorgen werden wij weer verrast door sneeuwval. Opnieuw moest de Haarlemsche rei niging in actie komen om het verkeer te vrij waren voor overlast. Eerst is in den morgen, om dat het op enkele plaatsen glad werd, zand en zout gestrooid. Daarna werden hoofdwegen met sneeuwploegen bewerkt. Vanmiddag zou begon nen worden met het opruimen van de sneeuw. Haarlemsche Bestuurclersbond. Feestavond voor vrouwen en meisjes. De Haarlemsche Bestuurdersbond heeft voor Vrijdag a.s. in de zaal van hotel ,De Leeuwerik' een feestavond georganiseerd, waaraan door het gezelschap Marie Hamel medewerking zal worden verleend. Behalve de voordrachtkunstenares Marie Hamel, zal prof. Ben Ali Libi, goochelaar en ge- dachtenlezer, optreden; verder Éllen and Jane, twee danseressen en Johnny and Jones, de gevierde radio-zar-gers. Mevr. R. Bai-biers-Selemeijer zal op deze bijeen komst een propagandistisch woord spreken, ten einde het: nut van organisatie ook voor de vrouwen en meisjes uiteen te zetten. Het dreigend conflict bij de Brockway. Naar aanleiding van het, door de gezamenlijke vakorganisaties namens het personeel tot de di rectie van de Haarlemsche Brockway Bus Maat schappij gesteld ultimatum, hetwelk a.s. Zaterdag zou afloopen en waarin wordt medegedeeld dat ndien op dat moment geen bevredigende tege moetkoming ten aanzien van de voorgestelde loons verbetering en de overige namens het personeel geuite wenschen wordt verkregen de arbeid op Zondag 17 Maart a.s. zal worden gestaakt, heeft de Rijksbemiddelaar nadere inlichtingen omtrent dit dreigend conflict gevraagd. Hedenmiddag zal een conferentie tusschen den Rijksbemiddelaar en de besturen der samenwerkende organisaties en de directie van de Brockway Bus Maatschappij plaat.: vinden. Loterij H. O. V. De trekking der HO.V.-loterij zal nu definitief op Maandag 18 Maart worden gehouden in hotel De Leeuwerik" Kruisstraat 30, Haarlem, des avonds 8.30 uur ten overstaan van notaris N. J. Hoeflake. Laat ieder zijn of haar goeden wil. toonen door en of liefst meer van de nog onverkocht gebleven loten te koopen. Niet alleen steunt u hiermede de H.O.V., die de zen steun helaas nog steeds niet kan ontberen, maar u heeft ook kans één van de meer dan 300 mooie prijzen, die aan deze loterij verbonden zijn. te winnen. AANBESTEDING. Hedenmorgen werd door het Provinciaal Bestuur van Noord-Holland te Haarlem aanbesteed het ver- breeden der aardebaan van gedeelte Boterweg tusschen een punt op ongeveer 775 M. ten noord oosten van de westelijke ringvaart van de Heer- hugowaard en den Bassenweg, alsmede maken ge fundeerde bestrating van klinkerkeien en een rij wielpad in die aardebaan, met bijkomende wer ken, in de gem. Heerhugowaard. Het laagst werd ingeschreven door de N.V. Aan nemingmaatschappij De Moei en Hermes te Alk maar voor f 58.800. NIEUWE UITGAVEN A. J. G. Strengholt's Uitgeversmaatschappij te Amsterdam heeft een boekwerk uitgegeven „Zóó is Drente", een beschouwing over de economi sche beteekenis, het uiterlijk, en de geschiede nis van deze provincie, samengesteld onder lei ding van Dr. I. H. J. Vos. Het boekwerk is met vele fraaie platen ver lucht. Koersen van de Ochtendbeurs te Amsterdam van heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon. Olie 241'/,—242. A.K.U. 38i/2. Beth. Steel 56i/2. Anaconda 22 1/4. BLOEMENDAAL KASSEN GEMEENTEKWEEKERIJ De kassen der Gemeente-kweekerij aan de Veld- an te Aerdenhout, zullen voor het publiek wor- len opengesteld op Zondagmiddag 17 Maart a.s. an twee tot vijf uur. Er bloeien o.a. verschillende Kaapsche en an dere planten. TENTOONSTELLING HUISVLIJT De dezen winter op de huisvlijtcursussen der afdeeling Bloemendaal van den Volksbond tegen Drankmisbruik vervaardigde voorwerpen zullen Zondag 17 Maart a.s. van half drie tot half vijf ter bezichtiging worden gesteld in een der lokalen van de openbare lagere Julianaschool aan de Juli- analaan te Overveen. KAAPSCHE PLANTEN TE BEZICHTIGEN. De kassen der gemeente-kweekerij van Bloemen daal aan de Veldlaan te Aerdenhout zullen Zondag middag 17 Maart van 2 tot 5 uur voor publiek ge opend zijn. Er bloeien verscheidene Kaapsche en andere planten. Bevallen: C. C. van OlstFruithof z„ A. C. E, van LammerenKorsman d., M. J. H. van He- mertBetlem z„ G. J. SchuurmanHoffschlag z., L. L. H. MohnSchütte d. Ondertrouwd: J. Lentz en A. H. van Egmond, A M Roozen en D. M. Barnhoorn. W. H. Baum en H. Hamel, J. Sleeman en H. H. Gieske. Getrouwd: J. van Dijk en A. M. C. Boter bloem. Overleden: J. Troost 76 j., M. H. Janssen 76 wed. van Th. H. Kerstel. HEEMSTEDE SLUITING CURSUSSEN HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING. Voor de 5e maal zijn dezen winter cursussen gehouden uitgaande van het comité voor huishou delijke voorlichting, bestaande uit naai- en kook cursussen, waaraan een 60-tal meisjes en huismoe ders hebben deelgenomen, met als leeraressen de dames v. d. Waal en Donk voor naaien en de dames Geelen en Ten Hacken voor koken. Woensdagavond had de sluitingsbijeenkomst plaats. De presidente van het plaatselijk comité, mevr, DroogDeckers schetste de groote moeilijk heden, dit jaar ondervonden door de tijdsomstan digheden en den strengen winter, die dank zij de animo van leidsters en cursisten glansrijk over wonnen zijn. Dat de animo voor den naaicursus grooter was dan die voor den kookcursus achtte de presidente niet verstandig. Het vitaminenvraagstuk is een groot belang in de voeding en veel wat vroeger weggegooid werd heeft soms groote waarde. Behalve aan de leeraressen bracht mevr. Droog dank aan mevr. Verlooij, de secretaresse, de ziel der cursussen, wie zij als stoffelijke blijk van er kentelijkheid een fraaie plant aanbood. Vervolgens werd het een gezellige avond met wedstrijden en gezelschapsspelen. IJMUIDEN Crematie notaris Boerlage. Onder zeer groote belangstelling vond gis termiddag op Wester veld de crematie plaats van wijlen notaris G. D. Boerlage. Duidelijk bleek bij deze plechtigheid, welk een belang rijke plaats de heer Boerlage in maatschap pelijke kringen heeft ingenomen, want vele autoriteiten en particulieren die zich op velerlei terrein bewegen waren bij de plech tigheid aanwezig. Zoo zagen wij in den stoet, toen deze de ont vangkamer verliet, burgemeester mr, M. M. Kwint, wethouder J. C. Dunnebier, Ir. J. A. Verhoef directeur van Openbare Werken, Mr. Liesker, griffier, namens de beide kantongerechten te Haarlem, de notarissen H. M. van Weel, de la Hayze en Serné, vertegenwoordigend den Ring Haarlem van de Broederschap van Notarissen, vele notarissen uit de omgeving w.o. de heeren mr. A. Moens, Beverwijk. W. A. Dolleman en J. H. A. M. Anten, Velsen. N. J. Hoeflake, Haarlem, P. Rings, oud-lid van de voormalige Kamer van Koophandel te Velsen, dr P C. de Weerdt, J. Mel- jerd, oud-secretaris van het Burgerlijk Armbe stuur, G. Duyckinck Sander, oud-directeur der Visscherijschool, G. Schouten namens de Ver. van Huiseigenaren alhier, J. Bleeker namens de Huur- waarborgvereeniging Velsen. vertegenwoordigers van de Woningbouwvereeniging Velsen, van de Makelaarsvereniging Kennemerland. Ds. F. F. Milatz namens de Nutsspaarbank, Rutger v. d. Ploeg, oud-architect alhier W. Richter Uitden- bogaardt, oud-voorzitter van de Nederl. Vereeni ging voor de Haringvisscherij, J. J. Deggeler en A M. Rietema namens de Commissie van Beheer van het Crematorium, P Heere namens de afd. Velsen van den Nederl. Aannemers bond, Ir. Felix Ortt en mevr. D. van Damme Jalink Buijs namens het hoofdbestuur van de Vereeni- jing voor Natuurgeneeswijze P. Bleeker namens de plaatselijke afdeeling dezer vereeniging, F. E. Spiering namens de afdeeling Haarlem van den Nederl. Vegetarïersbond, C. Jacobs namens de afdeeling Haarlem van den Anti-Vivisectiebond, verder het personeel van het notariskantoor, vele bouwondernemers, makelaars enz. Honderden belangstellenden betraden de aula, toen de baar daar was neergezet Na inleidend orgelspel werd de baar onder de statige tonen van Ase's Dood van Grieg neergelaten. Een zoon van den overledene dankte de aan wezigen voor hun belangstelling. ^arktheriebten pti besommingen. Tarbot 146126 ct. per kg. Tong 112—74 ct. per kg. Heilbot 11494 ct per kg. Groote schol f 23f 17 per 50 kg. Middel schol f 23—f 19 idem. Zetschol f 28—f 24 idem. Kleinschol f 28f 14 idem. Bot f 11—f 7 idem. Schar f 16.50—f 7.50 idem. Foontjes f 14.50f 13 idem. Groote scheivisch f 30f 21 idem. Middel scheivisch f 27f 25 idem. Kleinmiddel scheivisch f 26f 23 Idem. Kleine scheivisch f 25f 10 Idem. Groote gul f 15f 11.50 idem. Wijting f 9 50—f 5.10 idem. Makreel f 15 idem. Kabeljauw f 44f 23 per 125 kg. Vleet f 1.65 per stuk. Leng f 4.30f 1.20 per stuk. Koolvisch f 1.25f 0.30 per stuk. Rog f 34—f 26 per koop. Aangevoerd aan den afslag 2011 kg. snoekbaars 0 46—f 0.36 per kg. Manden TRAWLERS: 540 Eveline IJM. 115 f 5730 245 Knikker IJM 4 f 2929 300 Zwarte Zee IJM. 94 f 338O 320 Alma IJM. 44 f 3730 160 Willy SCH 61 f 2040 Loggers- KW 58 f 1550. KW 162 f 1420, KW 138 1240. KW 33 f 710, KW 112 f 620. E 64 f 1560 E 19 f 980. E 436 f 1870. Kotters: IJM 23 f 380, IJM. 210 f 860 KW 94 1060. HD 125 f 1480. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Zaterdagmarkt: Protinus IJM 85, vangst: 1100 stuks ijskabeljauw. 600 st .stijve kabeljauw, 60 manden stripvisch, j

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 10