Haarlem's Dagblad Gissingen na de ontmoeting op den Brenner. Levenslang geëischt lekleurd Oordeel. Duitsche minimum-voorwaar- Veronderstellingen. Ochtendbeurs Amsterdam Zomertijd begint 19 Mei. den i den vrede. V BERICHT Actikeien- Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM (Een serie lezingen van het Vol kenkundig Instituut is besloten met een voordracht over het onder werp: Hoe zien de gekleurde vol ken ons Europeanen.) Het woord is aan Cavarin: 57e Jaargang No. 17408 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem Drukkerij N V Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37 Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082 Hoofdred 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825 Soendaplein 12230. Wat is er besproken op den Brenner? En wat is er afgesproken? Tweeënhalf uur lang hebben Hitier en Mussolini met ministers en secretarissen in dien trein in dat kleine stationnetje zitten redekavelen. Vlaggen wapperden op dat stationnetje, troepencor dons bewaakten het en sneeuw dwarrelde op deze kleurige en romantische enscèneering, op veertien honderd metei 'hoogte, neer. Een wonderlijk schouwspel: niet van de zakelijke twintigste eeuw. Veeleer van de negentiende. Het herinnert aan de ontmoeting van Napoleon I met den Russischen Czaar, toen zij den vrede van Tilsit sloten. En ook aan zulke gebeurtenissen in den wonderlijken be- windstijd van keizer Napoleon III: aan zijn ont moetingen met den koning Victor Emanuel van dien tijd, aan Villafranca en andere half-vergeten plaat sen waar vlaggen wapperden en onderhandeld werd. Wonderlijk, hoe de dictatuur steeds weer herinne ringen aan het verleden oproept: niet alleen in fei ten en in middelen, maar ook in décor. Met de dic tators schijnt dat teruggekeerd te zijn uit het ver leden. Vooral aan dien tijd van Napoleon III moet ik telkens denken omdat de fotografie toen al be stond en er zooveel foto's van bewaard zijn geble ven. Van het oogenblik af waarop de uitvinding van Daguerre en Nièpce haar intrede in de wereld heeft gedaan is de historie werkelijker, begrijpelijker, als onloochenbare feiten voor ons bewaard gebleven in haar afbeeldingen. Geen persoonlijke visies van kunstenaars meer, beïnvloed door de kunstrichting van hun tijd en daardoor vaak onwezenlijk en onverstaanbaar voor ons. Geen geïdealiseerde ro mantiek meer van veldslagen met sierlijk-springen- de, snuivende rossen, flitsende sabels en soldaten en officieren in overladen uniformen. Geen legende meer, maar onmiskenbare werkelijkheid, verkild nog door de vlakke, vreemde belichting van de onvolmaakte fotografieën van dien tijd. Maar wij weten van den Brenner niet eens of die zelfs maar voorbereiding van een vrede is geweest. Een Tilsit of een Villafranca zal hij althans in feite blijken niet te zijn. En nu trilt de ether van de veronderstellingen. Wij vermelden ze. Dat is onze taak. Maar het is tevens taak erbij te zeggen, dat het slechts veron derstellingen zijn. Werkelijk belang hebben zij al leen „in de groote lijn". Die geeft aan: Mussolini en Hitier hebben hun gezamenlijke belangen trachten te vereenigen in een compromis, dat hun begeerde „invloedssferen" resp. in Centraal-Europa, Zuid- Oost Europa en de Middellandsche Zee waarborgt «n daarbij gepoogd een vredesvorm te vinden, die voor de groote bemiddelaars-in-spe, de Vereenigde €taten en den Paus, aannemelijk is, de andere neutralen snakkend naar vrede aanlokt en de geallieerden voor een nieuwe diplomatieke situa tie plaatst, waarin zij moeilijk volkomen afwijzend kunnen blijven. Waarbij dan de factor Rusland ook in het geddng gebracht moet zijn. Die algemeene lijn, zoo in korte woorden aan gegeven, treedt uit de veronderstellingen naar voren en is moeilijk te loochenen omdat het stre ven der dictators wel in deze richting moet gaan. In het overige is van belang dat Amerikaansche en Engelsche correspondenten nu weer spreken van een Pact-van-Vier (Engeland-Duitschland- Frankrijk-Italië) dat zelfs als een soort Europeesch directoraat wordt aangeduid en Europa in „in vloedssferen" zou moeten verdeelen. Geen aanlok kelijk beeld voor de kleine neutralen, maar het minst-aanlokkelijke Europeesche beeld is en blijft het bestaande. Een andere veronderstelling van be lang is natuurlijk de ontwapening: te land, ter zee en in de lucht, die altijd weer ter sprake komt. Daar moet men zijn schouders niet over ophalen omdat dit al zoo vaak gebeurd is. Neen. Als er vrede op til zou zijn behelst deze veronderstelling het meest directe belang. Want de gealliëerden zullen tot niets te bewegen zijn zonder feitelijke waarborgen en die moeten zich wel op ontwapening baseeren. Ik spreek van veronderstellingen en dat woord duidt al aan dat de waarde van deze berichten niet overschat moet worden. De heerschende stemming in de wereld is van meer beteekenis. Maar daar worden ze in de groote lijn door beïnvloed en daarom kan men ze niet achteloos voorbijgaan. En dan voelt men opnieuw sterk aan dat er groote ver anderingen op til zijn, dat er een ander Europa op komst is dan dat van 1914 en dat van 1919, die wij niet meer terug zullen zien. Men voelt dat ook de positie van de kleine neutralen, en daarmee die van Nederland, veranderen zal; hetzij ons land tot een Europeesche federatie zal gaan behooren of in een „invloedssfeer" betrokken raken of wat dan ook. Groote gebeurtenissen die ons land mede in het geding zullen brengen zullen wellicht uitblijven zoo lang er nog oorlog is, maar zeker niet zoodra men over Europeeschen vrede gaat spreken. En op korten termijn evenals in 1919: op korten termijn maar nu in gansch anderen opzet nieuwe ver houdingen zal gaan scheppen. Heel Europa moet zich in gedachten voorbereiden op groote veranderingen. Dat althans wordt steeds duidelijker. R. P. Deensche visschers aangevallen. Nabij Doggersbank beschoten. KOPENHAGEN, 19 Maart (Havas). Drie Deensche visschersvaartuigen, die gisteravond te Esbjerg zijn aangekomen, zijn naar de beman ning verklaarde, nabij Doggersbank aangevallen door Duitsche vliegtuigen, die met machinege weren schoten en bommen wierpen. De scheepjes werden getroffen, doch de visschers zelf bleven ongedeerd Koersen van de Ochtendbeurs te Amsterdam van heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon. Olie 236—237. Philips 120—120 3/4. Beth. Steel 53 3/4—53 7/8. U. S. Steel 39 5/8. U moet het zich wel juist voor oogen stellen, Wanneer u dit gerijmel verder leest: Ik kan u van die lezing niets vertellen, Ik ben er namelijk niet bij geweest. Wat daar gezegd is kan 'k alleen maar gissen, Al neem ik dadelijk van harte aan, Dat ik die voordracht niet had mogen missen. Maar ja, een mensch kan niet naar alles gaan. Intusschen kwam ik zelf tot overwegen, Maar dan als leek, die er alleen naar raadt, Hoe 't antwoord op die vraag zou zijn gelegen, Die hier zoo nuchter zaaklijk boven staat, 'k Geloof wel, dat wij eenmaal mochten gelden, In 't oog van de gekleurde vrouw en man, Als sterk en flink, enfin, als een soort helden, Bewegend op een beter, hooger plan. Wij konden onvermoede dingen maken, Wij hadden van de vreemdste kunsten slag, Wij deden rare, maar ook slimme zaken, Wij traden op met energiek gezag. Wij wisten zoo van alles te verhalen, Wij trokken moedig op'een verre reis, Wij spraken vreemde, maar geleerde, talen, Wij waren machtig en wij leken wijs. Wij leefden niet in hutten of in tenten, Wij bouwden huizen, sterk en machtig groot, Wij werkten met de mooiste instrumenten, Wij wekten eerbied met een handelsvloot. Neen, dat ging best, in nu vervlogen tijden, 't Gekleurde volk bewonderd' onzen geest, En kon om onze wijsheid ons benijden, Die tijd is, denk ik echter, wel geweest. Wanneer hij nu zich op ons gaat bezinnen, Dan is zijn oordeel, vrees ik, door de bank: Europeanen? die zijn dom van binnen, Van buiten (maar alléén van buiten) blank. P. GASUS. Niet zoo maar een bril! Een föd van K E IP de beste GR. HOUTSTRAAT naast Luxoi (Adv. Ingez. Med.) Zonder hulp. Alleenwonende vrouw ziek in haar woning gevonden. Een bewoner van de Lange Poellaan te Haar lem vond het vanmorgen vreemd, dat hij een alleen wonende vrouw in een der kleine huisjes in die laan sinds eenige dagen niet gezien had. Toen hij -door een ruitje keek, zag hij haar te bed liggen. Hij kreeg den indruk dat zij in hulp behoevenden toestand verkeerde. Daarom waarschuwde hij onmiddellijk de politie, die zich toegang tot de woning verschafte. Het bleek dat de vrouw in zeer ernstige toe stand verkeerde. Vermoedelijk heeft zij reeds dagen geleden een beroerte gehad, waardoor zij niet meer in staat was hulp te roepen of de woning te verlaten. Al dien tijd heeft zij daar dus alleen gelegen zonder hulp. Op de tafel werd een brief gevonden dis op 14 Maart gedateerd was. Die heeft de vrouw dus nog van te voren geschreven of ontvangen. De omwonenden hebben haar het laatst op Vrijdag gezien. Per ziekenauto is de vrouw naar het St. Elisa beth's Gasthuis overgebracht. Dalende werkloosheid te Haarlem. In één week 319 minder! Het gaat thans goed op de Haarlemsche arbeidsmarkt. In één week is het aantal werk- loozen met niet minder dan 319 verminderd. Dezelfde week van 1939 gaf een daling van slechts 101, zoodat het een gunstig verschil is van 208. Er zijn nu nog 4523 werkloozen te Haarlem, dat zijn er 1064 minder dan in 1939 en zelfs 2258 min der dan in 1936. Ook het begin van deze week heeft weer goed ingezet, zoodat ook voor deze week weer een vrij belangrijke daling verwacht mag worden. Het voorjaar heeft dus buitengewoon veel levendigheid op de arbeidsmarkt gebracht. Bij Kon. Besluit van 9 Maart 1940 is bepaald dat de vervroeging met één uur van den wettelijken tijd dit jaar zal aanvangen den 19en Mei en zal eindigen den 6en October. Fransch schip voor de Britsche kust vergaan. Op mijn geloopen en gezonken. LONDEN, 19 Maart. (Reuter). Het Fransche s.s. „Capiain Augustin" (3137 ton) is voor de oostkust van Engeland op een mijn geloopen en gezonken. Twee leden der bemanning zijn gedood. De overigen zijn in Engeland aan land gebracht. Weer verloven voor het Britsche expeditieleger. Het Britsche departement van Oorlog deelt mede: „De verloven voor het Britsche exepeditieleger, die Zondag opgehouden werden, zijn thans her vat"» Mussolini gepolst over pact Berlijn-Moskou-Rome? De Engelsche bladen meenen dat het hoofd doel van de ontmoeting tusschen Mussolini en Hitler was, Hitler in staat te stellen, zijn laat ste vredesvoorwaarden aan Mussolini te over handigen, opdat deze ze Sumner Welles ter hand kon stellen, aldus meldt Reuter. De „Daily Telegraph" zegt in een hoofdartikel: „Welke wijzigingen Hitier ook mag hebben aan gebracht in zijn fantasie van oorlogsdoeleinden, er is geen wijziging in die van de geallieerden. De Romeinsche correspondent van de „News Chronicle" meldt dat Hitier volgens Vaticaansche kringen een vredesplan heeft ingediend, dat aan den Paus en aan Sumner Welles is voorgelegd. Hij voegt hieraan toe, dat naar men gelooft, de reis naar den Brenner ten doel had, dit plan te bespre ken. Het plan omvat de volgende punten: Ontwapening te land, ter zee en in de lucht. Terugkeer naar het viermogendhedenpact tus schen Frankrijk, Engeland, Italië en Duitschland, die een Europeesch directorium zouden vormen, dat in de plaats zou moeten komen van den Volken bond. De mogelijkheid van een kruistocht tegen het Bolsjewisme. Erkenning van de vrijheid van godsdienst. Emigratie der Joden van Duitschland naar Palestina, Oost-Afrika en Madagascar. Teruggave van de Duitsche koloniën in twintig jaar. Vorming van een nieuw onafhankelijk Polen met grenzen, welke door een internationale commissie zijn vastgesteld. Oplossing van alle minderhedenvraagstukken voor landverhuizing op groote schaal. Vorming door de Tsjechen, Slowaken en Magy- aren van een drievoudigen staat, verbonden met Duitschland. Oostenrijk blijft deel uitmaken van het Duitsche Rijk. Vorming van een Donau-statenbond, omvattende Duitschland, Italië, Bohemen, Slowakije. Honga rije, Roemenië. Geen wijziging in den status-quo op den Balkan Vrij douaneverkeer voor Italië in Djiboeti en herziening van den status der Italianen in Tunis Vrij verkeer door het Suez-kanaal voor alle mogendheden. In officieele kringep te Londen werd vanochtend vroeg verklaard, „dat de Britsche regeering niets weet van de vredesvoorstellen van Hitier waar over in enkele berichten uit het buitenland word1 gesproken". In een telegram uit Rome aan de „New York Times", worden elf punten genoemd welke Von Ribbentrop aan den Paus zou hebben overhandigd. Deze punten komen overeen met die, welke de Romeinsche correspondent van de „News Chronicle" opsomt. Ten aanzien van den te rugkeer tot het viermogendhedenpact wordt er echter aan toegevoegd dat het de bedoeling zou zijn Europa in invloedssferen te verdee len en een anti-bolsjewistische politiek te gaan voeren met het doel Rusland, zoo noodig met wapengeweld, van het communisme te bevrij den. Voorts wordt als een der elf punten opgenoemd, absolute vrijheid van handel en toegang tot de grondstoffen, alsmede nauw contact met de Ver eenigde Staten voor economische samenwerking en vergemakkelijking van de Duitsche en Italiaan- sche emigratie. Een ander punt is teruggave bin nen twintig jaar van de Duitsche koloniën of een gelijkwaardige koloniale compensatie, of minstens bescherming van de Duitsche emigratie naar vast gestelde gebieden in Afrika. In het telegram van de „New York Times" wordt voorts gezegd dat Von Ribbentrop deze voor waarden ook aan Sumner Welles heeft overhan digd en dat hij tegenover ieder zou hebben ver klaard, dat in het voorjaar een groot offensief zou worden ontketend als het streven naar den vrede faalde. Volgens een theorie zou Sumner Welles Mussolini er van overtuigd hebben, dat er voor zulk een vredesplan geen hoop was en dat Mus solini daarom met Hitler is gaan spreken om hem er toe te bewegen, het plan aanzienlijk te wijzi gen. Ook de correspondent van het Fransche „Jour nal" te Zürich meent dat bij het onderhoud tus schen Hitler en Mussolini gewerkt is 'aan een vre- öesprogramma. Dit program zou volgens hem de minimum voorwaarden omvatten, waarop het Derde Rijk bereid zou zijn, vrede te sluiten als een hooge internationale autoriteit als het Vaticaan of Roosevelt mocht besluiten, het initiatief tot een bemiddeling te nemen. Dezelfde correspondent wijst op de levendige gedachtenwisselingen, die de laatste dagen tusschen Berlijn, Rome en verschei dene hoofdsteden op den Balkan worden gevoerd. De aandacht van Duitschland zou gericht zijn op Zuid-Oost-Europa en het Nabije Oosten, waar vol gens Berlijn ernstige gebeurtenissen zouden wor den voorbereid. Gisteravond ging in de Duitsche hoofdstad het gerucht, dat zeer binnenkort een bezoek van Von Ribbentrop aan deze gebieden kon worden verwacht. Naar de „Oeuvre" meent te weten gelooft men in bevoegde kringen in de groote hoofd steden, dat het onderhoud tusschen Hitier en Mussolini een tweeledig doel had. In de eerste plaats van Italië de instemming te verkrijgen met een Duitsch-Italiaansch-Russisch pact. waarbij Midden-Europa en de Balkan worden gegarandeerd. Duitschland zou terstond de totstandkoming van dit garantiepact willen aankondigen. Hitier meent, dat dit de eenige kans is, die hem nog overblijft om de democratieën een Duitsch vredesplam te doen aannemen. De definitieve opstelling van het programma van zulk een vrede was het tweede doel van de ontmoeting. Hitler's vertrouwensmannen „Geen sensationeele gebeurtenisseen te wachten." Stefani meldt uit München: Op den terugweg van den Brenner heeft Hitler de reis onderbroken te München, vanwaar hij naar Berlijn zal doorgaan. Personen, behoorende tot het gevolg van den Führer, verklaren dat de samen komst met den Duce, waarover Hitier zeer tevreden is, volkomen in het kader der Duitsch-Italiaansche betrekkingen past en voor zekere kringen in het buitenland in het geheel geen aanleiding kan zijD om sensationeele gebeurtenissen te verwachten. De Italiaansche bladen vermelden dat de speciale trein van Mussolini telefonisch met Rome en andere Europeesche hoofdsteden verbonden werd, zoodra hij op den Brenner was aangekomen. Men neemt te Rome aan. dat Sumner Welles vandaag nog een bezoek aan Mussolini zal 'brengen om in de gelegenheid te zijn het resultaat van de bijeenkomst tusschen Hitier en den Duce te vernemen. Mussolini terug in Rome. Mussolini is Maandagavond om 11 uur 45 te Rome aangekomen in gezelschap van Ciano en de leden van zijn gevolg, alsmede den Duitschen am bassadeur te Rome, Von Mackensen. Hoewel de aankomst een volkomen particulier karakter droeg en tot geen enkele bijzondere ont vangst aanleiding gaf, hadden verscheidene ledeti der regeering zich naar het station begeven om den Duce te verwelkomen. Een talrijke menigte zoo meldt het D.N.B. heeft hem ondanks het nachtelijk uur een storm achtige ovatie gebracht. f Moordzaak Leidschendam Tegen den verdachte in dc moordzaak- Leidschendam is heden door den Officier van Justitie bij de Haagsche Rechtbank levenslange gevangenisstraf geëischt. (Men zie het verslag op pag. 2.) Invoer van levensmiddelen in Engeland. Slechts met vergunning mogelijk. Het Engelsche ministerie van handel maakt bekend dat stappen worden genomen om een heid te brengen in de controle op den han del in ingevoerde levensmiddelen. Op 21 Maart zal een decreet van het mi nisterie van handel worden gepubliceerd, waarbij de invoer van alle levensmiddelen, met inbegrip van veevoederf verboden zal zijn tenzij daar vergunning voor zal worden verleend. Uitzonderingen zullen slechts worden toege staan op wijnen en spiritualiën, versche en ver duurzaamde visch en levende dieren. De belangrijker levensmiddelen staan reeds onder controle van het ministerie voor de voed selvoorziening. De nieuwe bepalingen zullen van toepassing zijn op alle levensmiddelen, welke nog niet aan vergunning onderhevig zijn, na 20 Maart zijn verzonden en na 27 Maart in Groot-Brittannië aangekomen. Tot nader order zal o.a. de invoer van zekere soorten kaas zonder vergunning zijn toegestaan. Stoomschip op het IJselmeer gezonken. Bemanning gered. ENKHUIZEN. 19 Maart. Vanochtend om even over half negen zijn de stoomschepen ..Stanfries III" van de reederij Stanfries te Am sterdam en „Van Hasselt" van de Nederlandsche Spoorwegen, welke den bootdienst Enkhuizen— Stavoren onderhoudt, op ongeveer twaalf kilome ter afstand van Stavoren tusschen de zandpla ten ,.De Kreupel" en ..Hofstede", vermoedelijk tengevolge van het slechte zicht het was zeer mistig op het IJselmeer met elkaar in aan varing gekomen, waardoor de „Stanfries III" is gezonken. De bemanning van dit schip is overgegaan op de „Van Hasselt" en zal met dit schip, dat slechts licht beschadigd is, omstreeks één uur te Enk huizen arriveeren. Het stoomschip „Stanfries III" meet 100 ton en was op weg van Leeuwarden naar Amster dam Het stond onder commando van kapitein De Jong. De bemanning bestond uit vier per sonen. Dinsdag 19 Maart 1940 Abonnementen per week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regelt ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15. Groentjes zie rubriek. Het geld heeft te veel goed gedaan om er kwaad van te zeggen, het heeft te veel kwaad gedaan om er goed van te zeggen. Italiaansche pers waarschuwt tegen overhaaste gevolgtrekkingen. Veronderstellingen in het buitenland als fantasie aangeduid. ROME, 19 Maart. (Stefani). De bladen wij den thans korte redactior-eele beschouwingen aan de ontmoeting op den Brenner. De „Messaggero" schrijft, dat de belangrijke internationale gebeur tenissen alsmede de intensieve diplomatieke actie der laatste weken duidelijk de ontmoeting en het langdurig onderhoud tusschen Hitler en Mussolini vreklaren. Het Italiaansche volk heeft terstond be grepen dat de ontmoeting geschiedde in het kader van de Duitsch-Italiaansche as en van de daarop gevolgde overeenkomsten. De „Popoio da Roma'' schrijft dat de be weerde onthullingen van de „democratische pers" over de resultaten der ontmoeting op den Brenner het resultaat zijn van niets dan fantasie. Wat men kan zeggen is dat Mussolini en Hitier alle huidige vraagstukken der Europeesche poli tiek hebben onderzocht. Doch het zou nutteloos en zelfs schadelijk zijn om daaruit haastige conclu sies te trekken, vooral wat Italië betreft, dat sinds 2 September van het vorige jaar zijn positie te genover het conflict nauwkeurig heeft vastgesteld. Duitsch commentaar. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt: De gisteren in hartelijken geest gevoerde be spreking van 2y2 uur tusschen Hitler en Mussolini op den Brenner vormt voor de Duitsche pers uiter aard 't belangrijkste politieke onderwerp van be spreking. De „Völkischer Beobaehter" schrijft: Dat over den aard dezer ontmoeting der beide grootste revolutionairen van Europa op dit oogen blik niets gezegd kan worden, heeft geen verklaring noodig. Daarvoor is een woord voldoende: 't is oor log. Aan de uitwerking zal de wereld het karakter der ontmoeting van den Brenner leeren kennen. Wanneer Führer en Duce bijeenkwamen, zijn nog steeds besluiten van Europeesche draagwijdte ge nomen. Tusschen Adolf Hitler en Benito Mussolini is geen wederzijdsch moeizaam contactzoeken noo dig, zooals dat in de conferentie van plutocratische politici altijd het geval is. Op den Brenner zijn dientengevolge ook geen verdachte compromissen besproken. In deze groote tijden is er slechts een factor: macht en wil. De belangengemeenschap tusschen Duitschland en Italië, schrijft de „Berliner BÖrsenzeitung", is in de ontmoeting op den Brenner weer symbolisch en practisch tot uitdrukking gekomen. Dgze ge meenschap is zoo sterk en heeft zulk een invloed op de geheele wereldpositie, omdat zij niets te maken heeft met gangbare coalities, doch omdat zij uit de gelijkvormigheid der houding van beide volken tegenover de belangrijkste nationale en internationale levenskwesties voortspruit. Er is heel wat democratische „wereldvervreem ding" noodig om te gelooven dat Duitschland en Italië door intriges van elkaar gescheiden zouden kunnen worden. Zouden de Westelijke mogend heden thans na de ontmoeting van gisteren inzien dat alle pogingen om Duitschland van zijn vrien den los te rukken hopeloos zijn en dat 't gewicht van de Duitsch-Italiaansche verhouding steeds nog toe neemt en krachtiger wordt? De wereld zal weten, aldus „Deutsche Allgemeine Zeitung" dat de historische bijeenkomst op den Brenner haar bepaald doel en beteekenis heeft ge had. evenals dergelijke bijeenkomsten in het ver leden. Fransch-Britsehe samenwerking op het gebied der posterijen. Een gemeenschappelijke postzegel. De Fransche minister van P.T.T.. Jules Julien, Is gisteren in Londen aangekomen om bespre kingen te voeren over verschillende zaken van wederzijdsch belang voor het Fransche en het Britsche postbeheer en meer in het bijzonder de overzeesche post en de mogelijkheid van uit gifte van een gemeenschappelijke postzegel als symbool van de eenheid van richtlijnen der beide rijken. Zij, die zich met ingang van 1 April per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Maart nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. HEDEN: 12 PAGINA'S. I iP i -!% R. P.: Veronderstellingen. pag. 1 J. B. Schuil: „Het Spel van Liefde en Dood" en „De Brug" pag. 2 J. H. de Bois: Nieuwe schaduwbeel den van Jan Wiegman. pag. 2 Vr. S. In Engeland. pag. 3 H. D. Vertelling: Het Geluk heeft vijf letters. pag. 4 Van onzen Londenschen correspon dent: De rantsoeneering in Enge land. peg. 5 Van onzen correspondent te Stock holm: De vrede van Moskou, pag 5 Laatste berichten op pagina 7 ^iBiwiiiiiBiiiiiiHirdBBiiiaBWinifBn iHiiiHHmwiBiiniuiiinwiir*

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1