Duitsche luchtmacht in den aanval. ENCELSCH VERWEER tegen Italiaansche verwijten. Het overlijden van Custaaf Sap. Convooi bij de Schotsche kust aangevallen. Strijdvaardig diplomaat bekwaam econoom. en Sproeten komen vroeg in Sprutol. Bij alle Drogisten. DONDERDAG 21 MAART 194Ö HAARL'EM'S DAGBE'AD De Engelsche aanvallen op het eiland Sylt zyn gisteravond gevolgd door optreden van Duitsche vliegtuigen aan de Schotsche kust, waar een convooi hevig werd bestookt. Een communiqué van de Britsche admiraliteit deelt hierover mede: „Woensdagavond hebben vijandelijke vliegtuigen een aanval gecaan op een convooi aan de Schotsche kust. De escorteerende oorlogsschepen hebben de vijandelijke vliegtuigen onder vuur genomen. Patrouilles van het luchtwapen van de vloot en van het kustcommando zijn actief geweest. Op een keer hebben twee vliegtuigen van de vloot tien Heinkeltoestellen aangevallen en verspreid. De vijand beweert, dat verscheiden schepen of tot zinken zijn gebracht of ernsig schade hébben opgeloopen. Een feit is dat de Britsche oorlogsschepen of vliegtuigen geen schade hebben geleden en dat er ook geen slachtoffers zijn. Twee neutrale schepen evenwel hebben geringe schade opgeloopen". Later werd hier officieel aan toegevoegd dat de beschadigde schepen van het convooi, de Noorsche vaartuigen „Svinta" en „Tora Elise" en het Zweedsche schip „Utklippen" zijn. De „Svinta" is door de bemanning ver laten, deze bemanning is aan boord van een ander Noorsch schip gegaan. Een der aanvallende Heinkelvliegtuigen werd door de luchtdoelartillerie beschadigd en andere werden door Britsche vliegtuigen ge troffen. Het Duitsche Nieuwsbureau zegt in zijn bericht over de luchtraid dat Woensdag tegen den avond ter hoogte van Scapa Flow een door kruisers en torpedojagers krachtig beschermd Britsch convooi door Duitsche vliegers met succes aangevallen en verspreid werd. Verscheidene schepen zijn tot zin ken gebracht of zwaar getroffen. Het convooi werd tenslotte door de vliegtuigen uiteen gedreven. Negen oorlogs- en koopvaardijschepen met een totale tonnage van circa 42.000 ton wer den volgens het D.N.B. tot zinken gebracht. Twee koopvaardijschepen met een totale ton nage van circa 11.000 ton werden zwaar be schadigd. een vijandelijk vliegtuig werd in den luchtstrijd neergeschoten. Op een na keerden de Duitsche vliegtuigen alle behouden terug. Hore Belisha afgetreden als leider der Nationale Liberale fractie. Oud-minister wenscht over meer vrijheid te beschikken. De vroegere Engelsche minister van oorlog, Hore Belisha, is afgetreden als voorzitter van de Natio nale Liberale Fractie in het Lagerhuis. In een bijeenkomst dezer fractie heeft Hore Belisha medegedeeld dat hij, omdat hij de regee ring bij een krachtige oorlogsvoering steunt, de grootere vrijheid wenscht te genieten, die de ge wone fractieleden hebben. Verder zeide hij, naar men volgens Reuter gelooft, dat hij niet, door het behouden van het voorzitterschap, leden der partij wenschte te compromitteeren. De vergadering aanvaardde zijn aftreden met leedwezen en bracht Hore Belisha dank voor de groote diensten, welke hij de partij sedert haar toetreden tot de nationale regeering heeft bewezen. De oorlog en de neutralen. Rede van minister Stanley. De Britsche minister van oorlog, Stanley, heeft in een Woensdag te Londen gehouden rede ge sproken over de positie der neutralen. Hij kwam terug op de in het buitenland geoefende critiek, welke de Britsche regeering in het geval Finland beschuldigde van schuchterheid en gebrek aan ondernemingsgeest, en vervolgde: Wat is dat nu? Omdat wij teerhartig waren en de rechten dei- neutralen ontzagen? Het is een zeer gevaarlijke les, die de neutralen ons thans beginnen te ge ven. Het zou een les kunnen zijn, die wij maar al te gaarne zouden leeren. Wij hebben geleerd dat het degene is, die zich niet aan de rechten der neutralen stoort, die in het voordeel komt. Thans leeren wij dat hij, die zich niet aan de rechten der neutralen stoort, ook de bewonde ring oogst. Het is een les, die in dit land gretige en knappe leerlingen kan vinden. Oliver Stanley. De Duitsche uitdaging was niet alleen gericht tegen Frankrijk en Engeland, maar ook tegen elk land. dat er eenzelfde levenwijs en gedachten- wereld op na houdt. Millioenen menschen over de geheele wereld denken: ..Hoe blijven wij er bui ten?" Ze bevinden zich erin. Al nemen zij er niet actief aan deel en steunen zij wellicht zelfs de andere partij uit vrees of zucht naar zelfbehoud. Laat niemand van hen denken onverschillig te kunnen blijven voor het resultaat van den be gonnen strijd. Wij hebben slechts een waarborg en dat is dat Duitschland moet zien dat zijn optreden niet kan loonen. niet loont en nooit zal loonen. Som mige vreemdelingen, aldus Stanley, hadden het conflict beschreven als een schijngevecht. Dat is de taal van de toeschouwers bij een bokswed strijd, die na een goeden maaltijd gaan kijken hoe andere lieden elkaar raken zonder gevaar voor hen zelf. Luchtalarm boven de Shetlandeilanden Op de Shetland-eilanden is Woensdag luchtalarm gemaakt, dat een half uur duurde. Er vloog een vliegtuig boven de eilanden, dat volgens waarne mers een Duitsch toestel geweest zou zijn. Bom men werden echter niet uitgeworpen. Dertig Deensche zeelieden vermist. Twee schepen voor de Schotsche kust gezonken. LONDEN, 21 Maart. (Reuter). Gisteroch tend zijn voor de noordoostkust van Schotland twee Deensche schepen gezonken. Men vreest dat hierbij dertig man het leven hebben ver loren. Vanochtend vroeg zijn door een redding boot zeven overlevenden in Engeland aan gebracht De schepen zijn de „Bothal" (2.109 ton) en de „Viking" (1.153 ton) die onderscheidelijk 20 en 17 man aan boord hadden. De geredden dreven rond op twee vlotten, die door een Britsche vliegtuig werden waargenomen. De schepen waren nog geen tien minuten na elkaar gezonken. Zij waren op weg naar Engeland en ver voerden geen lading. Viër geredden zijn naar het ziekenhuis overge bracht. Van een hunner waren beide beenen ge broken. Noodlottige aanvaring. Havas verneemt voorts uit Londen dat na een botsing met een ander vaartuig de Britsche trawler „Lowdock" gezonken is. Slechts een der twaalf opvarenden kon gered worden. De „Mauretania" lieeft New-York verlaten. Ook de„Queen Elisabeth" voor vertrek gereed? Het Engelsche mailschip „Mauretania" is Woens dagavond te acht uur plaatselijke tijd uit New York vertrokken, vermoedelijk om dienst te gaan doen als troepentransportschip. De leden van de bemanning van de „Mauretania" zijn naai bekend is, van meening, dat zoowel dit schip als de „Queen Mary", naar Halifax zouden gaan om daar te worden bewapend voor de reis naar Australië. United Press bericht dat volgens onbevestigde geruchten ook het nieuwste Engelsche passagiers schip „Queen Elisabeth", dat kort geleden te New York is aangekomen, zich voor het vertrek moet gereed houden. 2 Duitsche wapen- en munitie- productie onder één leider. Dr. Todt aangewezen. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt: Tot uitvoering van het door Hitier opgestelde geweldige wapen- en munitieprogram is het noodig alle elementen voor de productie van wapenen en munitie onder eenhoofdige leiding te scharen voor de hoogste krachtsontwikkeling. Hitier heeft daarom tot rijksminister voor bewapening en munitie be noemd den inspecteur-generaal voor het Duitsche wegennet, dr. Todt, die niet alleen het werk der rijksautowegen tot stand heeft gebracht, doch ook in den kortst mogelijken tijd de reusachtige ves tinglinie van den Westwall voltooid heeft. Reeds heeft Hitier de bepalingen uitgevaardigd, welke den omvang van zijn taak en bevoegdheden regelen. BRITSCHE LUCHTAANVALLEN IN DE DUITSCHE BOCHT De kaart geeft de Duitsche Bocht weer, waar de Duitsche versterkingen gelegen zijn, voornamelijk de eilanden Sylt, Helgoland en de Oost-Friesche- eilanden Borkum en Wangerooge. Het eiland Sylt werd hevig door de Britsche lucht macht gebombardeerd; de Britsche vliegers hadden voornamelijk de bedoeling den Hindenburgdam, waardoor Sylt met het vasteland verbonden is, te vernielen. Op de kaart overziet men de Duitsche marine bases met hun versterkte eilanden. Nota over controle op den Duitschen uitvoer te Rome overhandigd. Het Woensdag te Rome overhandigde Britsche antwoord op de Italiaansche nota van 3 Maart, verklaart dat de Engelsche regeering uiteen wenscht te zetten de bij de overweging van de toepassing der beginselen van het internationale recht onder de huidige omstandigheden, rekening moet worden gehouden met het feit dat een vijand wordt bestreden, die bij herhaling op flagrante wijze deze beginselen en zelfs gewone grondregelen van menschelijkheid heeft genegeerd. De Britsche regeering heeft niet de bedoeling de barbaarsche methoden van haar tegenstanders te imiteeren. Door deze methoden hebben Italiaansche schepen en burgers, tezamen met die van andere neutrale mogendheden geleden. Daarom heeft zij er steeds naar gestreefd er voor te zorgen, dat haar optreden in overeenstemming is met de aanvaarde beginselen, waaronder zij haar rechten van oorlog voerende uitoefent. Zij was evenwel niet in staat nadeelen te aanvaarden, welke daaruit voor haar zouden voortvloeien, dat zij zou afzien van een volledige uitoefening harer rechten. De Britsche nota zegt verder dat pogingen in het werk zijn gesteld tegemoet te komen aan de wenschen der Italiaansche regeering en van andere neutrale regeeringen bij de uitoefening der cno- trole. In het Westelijk ldeel van de Middellandsche Zee zijn schikkingen getroffen na een volledige beraadslaging met de Italiaansche regeering en de er bij betrokken scheepvaartbelangen, welke een verlegging van de vaarroute van neutrale schepen onnoodig maakt, behalve in buitengewone omstan digheden. Een aantal speciale faciliteiten zijn inge voerd in het Oostelijk deel van de Middellandsche Zee tengevolge waarvan vertragingen in groote mate zijn beperkt. Het onderhavige antwoord zal, zoo zegt de nota, voor een groot deel vergeefs zijn opgesteld, indien het de Italiaansche regeering niet overtuigt van de voortgezette bedoeling der Britsche regeering om de grootst mogelijke mate van respect te hebben, welke vereenigbaar is met de handhaving van die maatregelen van wettige controle, welke zij noodig acht voor de voortzetting van den oorlog, met de Italiaansche en andere neutrale belangen. De Britsche nota constateert dat, aangezien op zeer gelukkige wijze overeenstemming is bereikt over de kwestie der controle op de over zee van Duitschland naar Italië vervoerde steenkolen, het onderhavige antwoord in hoofdzaak gericht is op andere door Italië ter sprake gebrachte kwesties. Zij brengt in herinnering, dat in November j.l. een koninklijk besluit werd uitgevaardigd inzake controlemaatregelen op goederen van Duitschen oorsprong of qigendom wegens de wreede en on- menschelijke uitbreiding door de Duitsche regeering van den mijn-en duikbootoorlog tegen koopvaardij schepen, met het oog op de verklaarde bedoeling der Duitschers met alel middelen wettig of onwettige allen handel op het Vereenigd Konink rijk te voorkomen. Onbetwist Engelsch recht. Groot-Brittannië nam toen zijn toevlucht tet zijn onbetwist recht op vergelding wegens de schen dingen van het internationale recht door zijn tegen standers en verkoos te dien einde een maatregel, welke naar zijn meening er het meest op berekend was de door de Duitsche regeering gepleegde on wettigheid ongedaan te maken Ten aanzien van de Italiaansche bewering, dat de Britsche actie een schending inhoudt van de verklaring van Parijs merkt de Britsche regeering op, dat, hoewel zij zich haar houding voorbehoudt, ten opzichte van de mate, waarin artikel 2 van die verklaring beschouwd kan worden als te slaan op Duitsche uitvoeren met neutrale schepen, het Duitsche optreden, waartegen maatregelen ter ver gelding zijn genomen, zelve een duidelijke schen ding vormt zoowel van artikel 2 als van artikel 3 van die verklaring. Sprekende over het algemeene bezwaar tegen de contrabandecontrole op den zeehandel van nïet- oorlogvoerende staten, wordt opgemerkt, dat de Britsche actie berust op de breede basis, dat zij ge rechtigd is een onderzoek in te stellen naar de bestemming van ladingen, welke haar contrabande controle passeeren. Ten aanzien van de kwestie der tot contrabande verklaarde goederen, wordt in het antwoord opge merkt, dat het internationale recht het recht erkent van iederen oorlogvoerende te bepalen, wat hij als contrabande, zal behandelen. De Britsche regeering merkt op, dat de Italiaan sche regeering verklaart, dat de door de Britsche regeering genomen maatregelen er op berekend zijn de economische en politieke betrekkingen tusschen Italië en Groot-Brittannië, welke zijn vastgelegd in de overeenkomsten van 16 April 1938 te ver storen en in gevaar te brengen. De Britsche regeering harerzijds blijft groote be- teekenis toekennen aan deze overeenkomsten, welke naar haar meening een element vormt van stabiliteit in de politieke structuur van het Middellandsche Zee-gebied. Zij zou het betreuren, indien haar geldigheid op eenigerlei wijze zou worden in gevaar gebracht door maatregelen, welke de Britsche re geering zich verplicht heeft gezien te nemen bij de uitoefening van haar oorlogsrechten. ALS VLAMINC VERKNOCHT AAN DE NEDERLANDSCHE TAAL Onze Brusselsche correspondent schrijft: HET plotseling overlijden van den heer Sap, die midden uit zijn zware taak als minister van economische zaken in dezen moeilijken tijd wordt weggehaald, heeft in Belgische politieke en economische kringen diepen indruk gemaakt. De heer Sap was één der markantste figuren in het Bel gische politieke leven sinds den wereldoorlog, een man van groote ontwikkeling en van actie, een man ook die niet schuwde zijn meeningen tot het uiter ste te verdedigen. Een man, waarvan men niet zeg gen kan dat hij geen vijanden nalaat. Een geducht politiek tegenstander, ook al erkende men in het andere kamp gaarne zijn groote capaciteiten. Het Belgische parlement heeft nog niet den veldslag ver geten, dien hij in 1937 tegen de regeering van het „nationaal herstel" leverde, welke actie het heen gaan van dr. van Zeeland tengevolge had. In 1913 werd de heer Sap. die behalve consulaire en handelswetenschappen, politieke en sociale we tenschappen had gestudeerd, hoogleeraar aan de Handelsschool te Leuven. In de oorlogsjaren was hij bij de Belgische regeering te Havre als secretaris van den toenmaligen minister van landbouw er. openbare werken werkzaam.Deze introduceerde hem later ook in den R. K. Boerenbond, waarvan hij één der leidende figuren werd. In 1920 wordt de over ledene gewoon hoogleeraar in de rechtsfaculteit van de Leuvensche hoogeschool, maar dan is reeds zijn politieke loopbaan begonnen en zetelt hy in hel parlement als afgevaardigde van Roeselaere-Tielt. In 1932 wordt hij benoemd tot minister van open bare ^werken, nog in hetzelfde jaar worden ook landbouw en middenstand bij zijn ministerie ge voegd. In 1934 gaat de heer Sap naar financiën. Sinds de verkiezingen van April, 1939 maakte hij deel uit van het kabinet Pierlot als minister van economi sche zaken en middenstand. Bij de reorganisatie van dit ministerie in Januari 1940 werd ook de dienst der bevoorrading aan den heer Sap toevertrouwd. Vooral in de eerste maanden na den oorlog moet het in het kabinet Pierlot nogal stormachtig zijn toegegaan en liet de samenwerking vooral met de socialistische tegenstanders nogal wat te wenschen over. De heer Sap, één der meest conservatieve figu ren der Katholieke Vlaamsche Volkspartij, kon het maar noode verkroppen dat er weer een drieledige regeering van katholieken, liberalen en socialisten was tot stand gebracht, terwijl hij bovendien een eenheid van actie wenschte op het gebied der eco nomische politiek, waarmede men zich niet altijd kon vereenigen. Vooral in het begin van den oorlog had de heer Sap met groote moeilijkheden te kampen. Zijn poli tieke tegenstanders waren legio. Allereerst allen, die het niet konden verkroppen dat België in 1936 een nieuwen koers in de buitenlandsche politiek was ingeslagen. Men schreef het mede aan de felle actie van den heer Sap toe dat de „Los van Frank rijk" beweging succes had gehad. Daarnaast was het vooral de flamingant, die in zijn blad „De Standaard" en ook daarbuiten voor de cultureele en politieke rechten van de Vlamingen opkwam, die de Franschtalige liberalen en ook vele Walen in de andere politieke partijen niet gaarne op de regee- ringsbanken zagen. Terwijl de socialisten den con servatieven tegenstander in hem zagen, die scherp hun politiek der laatste jaren op sociaal en econo misch terrein bestreed. Men verweet den heer Sap vooral dat hij voor België geen economisch programma had. De minis ter zag echter de moeilijke positie van- zijn land. Ook Woensdagmiddag weer aanvallen op Sylt? Geen bevestiging te Londen. Boven het eiland Sylt is Woensdagmiddag opnieuw groote activiteit waargenomen. Men heeft vliegtuigen gezien en het afweergeschut kwam in werking. Te Londen kan hieromtrent echter geen be vestiging worden verkregen Volgens berichten van het Deensche eiland Römö hebben twee Britsche vliegtuigen tij dens een Woensdagochtend ondernomen aanval acht bommen op Sylt laten vallen. Zoodra de Britsche bommenwerpers verschenen stegen van het eiland en van het vasteland Duitsche gevechtsvliegtuigen op, die den strijd met de aanvallers aanbonden. Toen de Britsche machines het laatste gezien werden, bevonden zij zich boven de Noordzee en trachtten zij door allerlei manoeuvres de aanvallen der Duitsche vliegtuigen te doen mis lukken. Des middags werden van Deensch gebied uit nog steeds rookwolken waargenomen, welke naar het scheen opstegen uit brandende gebouwen op het eiland Sylt. Door het hevige bombardement door de Britsche vliegers is naar men hier gelooft de spoorlijn over den Hindenburgdam, welke het eiland met het vasteland verbindt, beschadigd. Daarover is van Römö, een Deensch eiland juist benoorden Sylt, bericht ontvangen. Normaal loopen dagelijks vier treinen over den dam. twee in de ochtenduren en twee in den middag. Gisteren heeft geen enkele trein geloopen. De Engelsche minister van luchtvaart. Kingsley Wood, heeft in het Lagerhuis meegedeeld, dat tij dens de aanvallen op Sylt van Dinsdagavond rechtstreeksche voltreffers geplaatst zijn op de hangars, welke in brand geraakten. Ook werd waar genomen, dat benzinetanks in brand stonden. Er waren vele treffers op het havenhoofd, de smal spoor en andere deelen van de luchtbasis. De nieuwe verkenningsvluchten van Woensdagmorgen hebben het succes bevestigd, aldus de minister. De aanvallen werden van groote zoowel als van geringe hoogte gedaan en vele duizenden kilogram explosieve en brandbommen werden neergewor pen. Bijzonderheden van Duitsche zijde. Over de aanval der Engelschen op Sylt worden, naar het Duitsche Nieuwsbureau bericht, van be voegde zijden de volgende bijzonderheden verno men: De aanvallen werden afzonderlijk of in zeer kleine groepen en wel in het geheel door ongeveer 15 tot 20 vliegtuigen ten uitvoer gelegd. De direct en met succes ingezette Duitsche afweer heeft evenwel ieder militair succes verhinderd, daar bijna alle uit gegooide bommen in zee zijn neergekomen en een klein gedeelte daarentegen op onbebouwd gebied zijn gevallen. Slechts een onbewoond gebouw werd getroffen. De daardoor ontstane brand kon spoedig •orden gebluscht Voorts zijn op een andere plaats door bomsplin- ters drie personen licht gewond. Verder is geen per soonlijke of materieele schade aangericht. Op grond hiervan zijn de berichten van de En gelsche radio, waarin gesproken werd van zware be schadigingen van een Duitsche luchtbasis, van de ontploffing van een munitiedepot en van groote branden, van allen gfond ontbloot. Zij geven in la tere mededeelingen het verlies toe van een Britsch vliegtuig, hoewel de verliezen naderhand tot in het geheel drie vliegtuigen zijn gestegen. gekneld tusschen twee groote economische blokken, het Duitsch-Russische en Fransch-Etigelsche. terwijl het nu neutrale België in tegenstelling met 1914 op eigen beenen moest staan. Een groot deel der bur gers onder de wapenen, een stijgende werkloosheid, onzekerheid omtrent den grondstoffentoevoer op 'n tijdstip, dal de oorlogvoerenden hun grenzen sloten, exportindustrieën, voor welke het een ware ramp was dat de afzetgebieden in die landen verloren gingen, onzekerheid ook omtrent het politieke lot van het land. Onder die omstandigheden wilde de heer Sap slechts „zyn plan trekken" (tirer son plan) zooals ze hier zeggen en zijn politek van de omstandigheden laten afhangen. En ondanks alle critiek op deze „van dag tot dag" politiek is het de eerste zes maanden meegevallen en de heer Sap heeft de voldoening mogen smaken tijdens de behandeling van zijn begrooting in het parlement een vrij gunstig beeld van de huidige economische situatie te mogen geven, natuurlijk de omstandigheden in aanmerking genomen. Op het oogenblik zijn de voorraden in België hoo- ger dan bij het begin van den oorlog, de behoeften voor de komende maanden zijn volledig gedekt. De buitenlandsche handel bleef zich gunstig ontwik kelen, terwijl dank zij de prijzenpolitiek ook de loonstijgingen binnen redelijke grenzen konden worden gehouden. In samenwerking met zijn colle ga van arbeid werd op een nationale conferentie van den arbeid getracht werkgevers en werknemers in dezen tijd tot samenwerking te brengen, het schijnt niet zonder succes. Een heele prestatie in België, waar de loonen met de indexcijfers op- en neergaan en dus in tijden van weinig stabile prijzen als wij thans beleven, de stof voor conflicten voor het grijpen ligt. Een schaduwzijde van zijn bewind vormde het feit, dat in de steenkool-industrie conflicten niet geheel vermeden konden worden, terwijl de reorga nisatie van dit voor de Belgische economie zoo be langrijke bedrijf nog niet gereed kwam. Maar hier aan wordt reeds tien jaar lang in België gewerkt. De heer Sap, met zijn zin voor realiteit, ging hier van het standpunt uit dat België nu eenmaal niet de mijnen heeft, die het zou wenschen, zoodat de economie zich bij het bestaande moest aanpassen! Bij die begrootingsdebatten kwam het nog tot incidenten met de politieke tegenstanders, omdat de heer Sap als Vlaming slechts in het Nederlandsch wenschte te antwoorden. Er waren toch vertaal diensten voor hen, die deze taal niet machtig wa ren! Ongekend feit bij een Belgisch minister. Ook in zijn eigen departement trachtte de heer Sap het evenwicht tuschen Vlamingen en Walen te herstel len, zooals hij ook daarbuiten ijverde voor een aan passing van alle diensten aan de cultureele dualiteit van het land. het voorjaar, koop tijdig een pot (Adv. ingez. Med.) PROGRAMMA VRIJDAG 22 MAART HILVERSUM I, 1875 en 414,4 M. 8.00 VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO. 9.— VARA 10.40 VPRO 11.00—12.00 VARA. 8.00 Berichten ANP., gramofoonmuziek 10.— Mor genwijding 10.20 Gramofoonmuziek 11.Declama tie 11.20 Orgelspel 12.Toonkunstkoor Amsterdam W. Hespe's jongenskoor cn Concertgebouw-orkest (opn.) 12.45 Berichten ANP., gramofoonmuziek 1.15 Renova-septet 2.Voor de huisvrouw 2.10 AVRO- strijkorkest, het Hilversumsche vrouwenkoor en so listen. 3.„Rondom het Volkspaaschfeest", cau serie 3.15 Omroepstrijkorkest 3.45 Gramofoonmuziek 4.00 Gramofoonmuziek met toelichting 4.30—5.— Rosian-Ladies. 5.05 Voor de kinderen 5.30 Esmeralda 6.— De Ramblers. 6.30 Letterkundig overzicht 6.50 Zang met pianobegeleiding 7.Cyclus „Het begin selprogramma der S. D. A. P." 7.18 Berichten ANP. 7.30 Avondmaalsdienst. 9.Radiotooneel 9.25 Gra mofoonmuziek 9.30 Fragmenten uit de operette „Boccaccio" 10.30 Gramofoonmuziek 10.40 Avond- wijfüng. 11.— Berusten ANP 11.10 Jazzmuz. (gr.pl.) 11.4012.Gramofoonmuziek. HILVERSUM n. 301.5 M. Algemeen programma, verzorgd door de NCRV. 8.Berichten ANP 8.05 Schriftlezing, meditatie. 8.20 Gramofoonmuziek (9.30—9.45 Gelukwenschen) 10.30 Morgendienst 11.Gramofoonmuziek 11.15 Ccllovoordracht en gramofoonmuziek 12.Berich ten ANP) 1.Muziekcorps van het Leger des Heils. I.45 Orgelconcert 2.30 Gramofoonmuziek 2.45 Hol- landsch kamermuziekensemble en gramofoonmuziek 4,004.55 Declamatie en gramofoonmuziek. 6.30 Gramofo. .nmuziek 6.45 Berichten 7.Gereformeer de kerkdienst. 8.30 Berichten ANP, herhaling SOS- Berichten 8.45 Christ, gemengde zangvereeniging „Oudwijk", NCRV-orkest en solisten 10.Berich ten ANP, actueel halfuur. 10.30 NCRV-orkest en so listen. 11.15 Gramofoonmuziek. ca. 11.5012.00 Schriftlezing. ENGELAND. 391 en 449 M. Van 10.20—11.35 n.m. bovendien op 342 M. 11.50 Orgelspel 12.20 Berichten 12.30 Fabrieksor- kest en solist 1.20 Kerkdienst 2.20 Het Bernard Crook-kwintet 2.50 Programma, gewijd aan het le en in Schotland (opn.) 3.20 BBC-Salonorkest 3.50 Orgelspel 4.20 Berichten (Welsch) 4.25 Causerie 4.40 Voor de kinderen 5.20 Berichten 5.35 BBC-Harmo- nie-orkest en solist 6.20 Mededeelingen 6.40 Radio tooneel 7.20 BBC-Symphonie-orkest 3.20 Berichten 8.40 Causerie „Once a week" 8.55 BBC-Theateror- kest 9.45 Programma, gewijd aan het Internationale Roode Kruis 10.20 Het Virtuoso-blaaskwartet en solist 11.Epiloog 11.20 Berichten. RADIO-PARIS 1648 M. 11.10 Zang 11.20 Gevarieerd concert 12.05 Cello voordracht 12.35 Zang 1.05 en 1.30 Pianovoordracht 2.20 Orgelconcert 2.50 Radiotooneel 3.50 Zang. 4.20 Chansons 4.35 Kwartetconcert 5.35 Pianovoordracht. 6.20 R. Legrand's Jazzorkest 6.50 cn 8.20 Radiotoo neel 9.05 Gevarieerd programma 10.05 en 11.05— II.50 Symphonieeoncert. BRUSSEL 322 M. 11.20 en 12.30 Gramofoonmuziek 1.202.20 Bede vaart en Belijdenis-stonde. 4.55 Gramofoonmuziek 5.05 en 5.35 Cello en piano 5.50 en 6.20 Gramofoon muziek 7.20 Voor soldaten 7.50 Omroepsymphonie- orkest en solist 9.3010.20 Fragmenten uit de opera „Parsifal" (gr. pl.) BRUSSEL 484 M. 11.20 Gramofoonmuziek 11.50 en 12.30 Radio-or kest 12.50 Gramofoonmuziek 1.202.20 Heilig uur. 4.20 Gewijde muziek (gr.pl.) 5.35 Gramofoonmuziek 5.50 Radiotooneel 7.20 Voor soldaten. 7.50 Radio tooneel 9.3010.20 Gezongen Officie. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Militair programma 9.20 Berichten 9.50 Po pulair concert. 10.20 Politiek overzicht, hierna: Gra mofoonmuziek 11.20 Berichten. Hierna tot 12.20 Nachtconcert 12.261.20 Militair programma.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 9