jö J. Th. KORT Bijdrage voor een blokbrandspuit te Overveen _^^Ansel. lHO*- Matras slecht BEL OP 15777 lormalïatura Adverteert in dit blad VRIJDAG 22 MAART 1940 HAARDEM'S DAGBfSD 7 Raad Bloemendaal. Klachten over lang wachten aan het Bloemendaalsche postkantoor. Vergadering van den Gemeenteraad op Donder dagmiddag onder leiding van den burgemeester, jhr. mr. C. J. A. den Tex. Afwezig de heer Enschedé. Aantal verloven A. B. en W. stellen voor, niet te voldoen aan het verzoek van de subcommissie van de Nationale Commissie tegen het alcoholisme, aan de Kroon voor te stellen het maximum der verloven A voor Bloe mendaal vast te stellen op 8. Goedgekeurd. Commissie van Toezicht M. O. Daar de heer C. G. J. Bos periodiek moet aftre den als lid der Commissie van Toezicht op het M. O. bieden B. en W. ter vervulling van de vacature aan: 1. C. G. J. Bos te Overveen; 2, L. van Essen Lzn. te Bloemendaal. Benoemd wordt de heer Bos met 12 stemmen. (2 stemmen worden uitgebracht op den heer Van Essen). Sluiting kapperszaken. Naar aanleiding van het in ons blad vermelde adres van de afdeelingen Haarlem van den Ned. Kappersbond en den R.K. Bond van Kapperspa troons „St. Franciscus van Assisië" stellen B. en W. voor. een ontwerp-verordening te bekrachtigen, waarbij het verboden is, kapperszaken geopend te hebben des Zaterdags vóór 5 uur v.m. en na 9 uur n.m. en deze bepaling eveneens te doen gelden voor de dagen voorafgaande aan den Goeden Vrijdag en den Hemelvaartsdag; het tijdvak van 25 November tot en met 5 December en voor 22, 23, 24 en 31 De cember. B. en W. stellen verder voor, afwijzend te beschik ken op een verzoek van genoemde organisaties, te bepalen dat de kapperszaken gesloten moeten zijn des Donderdags na 1 uur n.m., met uitzondering van de Donderdagen vallend in de Paaschweek, de Pink- sterweek en de week vóór Kerstmis. De heer Noorman (S.D.A.P.) stelt voor de kapperszaken Donderdag na 1 uur sluiten. De heeren Hijsseler (A.R.) en R oh ling (R.K.) even eens. De voorzitter zegt dat aan een gedeelte van het college de voortdurende regelingen voor de bedrijven gaan tegenstaan. Er komen op deze wijze te veel moeilijkheden voor het publiek. De heer Cassée (V.D.) vestigt er de aandacht op dat nog wel 25 pet. der kappers tegen sluiting op een middag zijn. De Donderdagmiddag blijkt juist zeer gewild te zijn bij de dames. Bovendien het thuis werken door de kappers wordt niet ver boden. Het voorstel Noorma n, als van de verste strek king, wordt in stemming gebracht. De stemmen staken. In de volgende vergadering wordt dus over gestemd. Verbouwing en restauratie perceelen. B. en W. stellen den Raad voor, hun een crediet te verleenen van f 2175 voor het verbouwen van perceel Bloemendaalscheweg 125 en een crediet van f 900 voor de restauratie van perceel Zomerzorger- laan 1. Goedgekeurd. Het Hofje van Stoel. B. en W. stellen voor, de woningen op het Hofje van Stoel, zoodra er nieuwe voor in de plaats zijn gebouwd (het aangrenzend terrein aan de Donkere- iaan kan, zoo meenen B. en W., kan bestemd worden voor arbeiderswoningbouw) af te breken. Mevr. Dalmeyer (V.D.) zou de woningen nog willen behouden en er nog iets aan willen doen. De heer Noorman (S.D.) zegt dat de woningen van het Hofje niet door verbouwing geschikt zijn te maken. Wethouder Ouwehand (C.H.) zegt dat deze zaak in de Commissie zeer goed is bezien. Spr. adviseert niets meer aan de woningen te doen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. De normaliseering van den Zand- voorterweg. B. en W. stellen den Raad voor, voor de norma liseering van den Zandvoorterweg grond over te nemen van: de Ned. Expl. Mij. 1916; mej. Kruyer: den heer H. W. Nijman; den heer F. C. H. Harmens c.s. en den heer D. Lageman. Goedgekeurd. De voorzitter betuigde dank aan de heeren La geman en Harmens die op buitengewone wijze heb ben medegewerkt. Wegverbreeding. B. en W. stellen voor, van mevr. J. P. de Zwart gratis 60 M2. grond over te nemen voor wegver breeding en afronding van den hoek De Genestet- wegBloemendaalscheweg. Goedgekeurd. Verlaging tarieven straatverlichting. B. en W. stellen voor, met het P. E. N. de in ons blad vermelde overeenkomst aan te gaan inzake de verlaging van de tarieven voor straatverlichting. Goedgekeurd. Ontheffing bebouwings voorschriften. Dispensatie van bebouwingsvoorschriften wordt verleend aan F. M. Heerkens Thijssen voor het verbouwen van perceel Aerdenhoutsduinweg 2a; Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord-Hol land voor het bouwen van een hoogspanningshuisje met laagspanningsruimte op een terrein, gelegen aan den Hooge Duin en Daalscheweg; B. en W. van Bloemendaal, voor het verbouwen van perceel Bloemendaalscheweg 125; W. Huijsman voor het bouwen van een broei kas in den tuon bij perceel Bentveldsduinweg 3 J. G. Koebrugge voor het aanbouwen van een steenen schuur aan perceel Bloemendaalscheweg 32 en W. Scheepstra voor den verbouw van per ceel Zomerzorgerlaan 16. Bijdrage voor blokbrandweer. B. en W. verzoeken een crediet groot f 500 te willen verleenen als bijdrage in de aanschaffing van een blokbrandspuit te Overveen, waarvan de kosten met inbegrip van slangen en slangenwagen pl.m. f 1700 zullen bedragen. Door de ingezetenen is een bedrag groot pl.m. f 1200 bijeengebracht. Hierbij kan worden medegedeeld, dat zich vol doende vrijwilligers hebben opgegeven voor het houden van oefeningen. De heer Schulz (S.D.) had gaarne gezien d: deze zaak eerst in de Commissie voor de brand weer was besproken. De voorzitter zegt dat er geen bezwaar tegen zal zijn in !t vervolg de Commissie in een derge lijk geval te hooren. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.s. aange nomen. Drukte aan het Postkantoor. De heer Noorman (S.D.) klaagt dat men aan het Postkantoor te Bloemendaal vaak 3 kwartier en langer moet wachten, vooral aan het begin en einde van de maand. ,De heer Prinsenberg (R.K.) u kunt gerust zeggen: eiken dag. De voorzitter zegt dat B. en W. de aan dacht van de autoriteiten op deze zaak zullen vestigen. namen toestand van den spoorwegovergang te Over veen. De aandacht der Ned. Spoorwegen zal hierop wor den gevestigd, belooft de voorzitter. Tewerkgestelden naar het vrije bedrijf. De heer Prinsenberg (R.K.) merkt op, dat B. en W. blijkens een brief aan tewerkgestelden aandrang op hen uitoefenen, terug te gaan naar het vrije bedrijf en vraagt inlichtingen. Wethouder Cassée (V.D.) zegt dat dit inder daad gebeurd is, dat er bij diegenen die al heel lang tot de tewerkgestelden behoorden, aandrang is ge oefend, vóór 1 April tot het vrije bedrijf terug te keeren. Dit heeft goede resultaten gehad. Sommi gen zijn zelfs geheel uit de rijen der tewerkge stelden verdwenen. Bij enkelen bleek, dat zij geen of geen ernstige pogingen daartoe gedaan hebben. Zij moeten dan maar langs anderen weg gesteund worden. De heer Prinsenberg (R.K.) vraagt welke maatregel wordt genomen, als de menschen moeite gedaan hebben. Wethouder Cassée (V.D.) meent dat wie al zóó lang tot de tewerkgestelden heeft behoord en er nooit in is geslaagd, naar het vrije bedrijf terug te keeren, niet meer tot de bonafide arbeiders kan worden gerekend en dan ook niet meer tot de tewerkgestelden mag behooren. De heer Schulz (S.D.) merkt op dat dan, daar het tegenwoordig zeer moeilijk is, weer aan den slag te komen, 35- a 40-jarigen reeds geen bonafide arbeiders mer zouden zijn. De voorzitter zegt, dat zulke debatten als de heer Schulz nu blijkbaar wil beginnen, niet naar aanleiding van een vraag om inlichtingen bij de rondvraag behooren te worden gehouden, Wil de heer Schulz de zaken anders regelen, dat hij dan een voorstel indiene! De heer Hempenius (Lib.) vroeg of de ge meente een vrachtauto met gasgenerator zal aan schaffen. De heer Schulz (S.D.) vroeg hoe het gaan zal met den extra-steun die met 1 April zal op houden, nu het brood duurder is geworden en de brandstoffenbijslag ophoudt. Een en ander zal in B. en W. besproken wor den. Hierna gaat de Raad in geheime zitting ter be handeling van een voorstel van B. en W. tot het voeren van een rechtsgeding. JUBILEA AAN DE CENTRALE WERKPLAATS. Op 29 Maart a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer A. H. Hentenaar, schilder le klasse bij de Centrale Werkplaats te Haarlem, bij de Ned. Spoorwegen in dienst trad en op 22 Maart zal de heer D. Groeneveld, draaier, eenzelfde jubileum vieren. LEGER DES HEILS IN HAARLEM. De nieuwe commandant van het Leger des Heils in Nederland, commandant Alfred J. Benwell ver gezeld van mevrouw Benwell—Andersen, zullen op Zondag a.s. den Eersten Paaschdag belangrijke samenkomsten leiden in het gebouw van het Leger des Heils, in de Schagchelstraat te Haarlem, des voormiddags 10 uur en des namiddags 8 uur. Commandant Benwell heeft verschillende aan stellingen in verscheidene landen gehad, het laatst in China waar hij onder de moeilijke oorlogsom standigheden gewerkt heeft; hij is mede een van de oudste officieren van het Leger des Heils. NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. Het district Noord-Holland van bovengenoem- den Bond kwam Donderdagavond in jaarlijksche, algemeene vergadering bijeen in hotel ,De Leeu werik" te Haarlem. Aanwezig waren de brigades uit Alkmaar, Amsterdam, Bloemendaal, Haarlem, Heemstede en Zaandam. Het jaarverslag van den secretaris, den heer P Wapstra. werd onder dankzegging goedgekeurd, evenals het jaarverslag en begrooting van den pen ningmeester, den heer J. W. van Gemen; de kas van het district sluit met een batig saldo. De pen ningmeester had verzocht, in verband met zijn vele functies in den Bond van zijn taak te worden ontheven. In zijn plaats werd benoemd de heer A. Nouwen, voorzitter van de Alkmaarsche Brigade. De overige bestuursleden de heeren A. J. Meije- rink, P. Wapstra, G. J. Crabbendam en H. D. Tel werden bij acclamatie herkozen. De gedelegeerden naar de Bondsjaarvergadering in Arnhem werden benoemd; de agenda dier vergadering werd uitvoe rig besproke-. De heer P. Wapstra zal het district Noord-Holla: d vertegenwoordigen. PERSONALIA. Tot onderwijzeres aan de Visserschool te Sas- senheim is benoemd mej. J. J. Streefkerk te Haar lem. Natuur en Techniek op de film. G. de Josselin de Jong Maandagochtend in Rembrandt. Maandagochtend zal het Rembrandt Theater zijn traditie als beschermer van de wetenschappelijke film, welke het hier ter stede zoo langzamerhand heeft gekregen, voortzetten met een voorstelling van een zeer interessante serie films over onderwerpen, welke natuur en techniek betreffen. Deze filmstof zal door den bekenden en vlotten causeur G. de Jos selin de Jong tot één geheel gebonden worden. Wij werden door het Rembrandt Theater in staat ge steld om deze films vooraf te zien en tevens ver gastte de heer de Josselin de Jong ons op een voor proefje van hetgeen den bezoekers van het Rem brandt Theater op Maandagochtend a.s. wacht. En we kunnen zeggen dat dit alles best in den smaak viel, en dat de volledige voorstelling interessant en onderhoudend belooft te worden. De eerste film be handelt de fabricatie van katoen. De heer de Josselin de Jong zal in verband met deze film het grond- stoffenprobleem, dat in deze dagen zeer actueel is, bespreken, en tevens de wegen nagaan, waarlangs de menschheid ertoe gekomen is om eenerzijds ;rondstofgebieden af te sluiten en anderzijds grond stoffen langs synthetischen weg te vervaardigen. De fikn toont ons dat de fabricatie van katoen in Duitschland groote afmetingen heeft aangenomen. Wij volgens het proces op den voet, en eens temeer maken wij kennis met de waarde van de film als voorlichtingsmedium. Een alleraardigste film is die van de vervaardiging van het potlood. Wanneer één instrument in onze samenleving onmisbaar is ge worden, is het wel dat kleine maar zoo belangrijke ronde potloot. E enieder gebruikt het dagelijks. Maar weet een ieder ook hoe het gemaakt wordt? De film geeft hier een afdoende antwoord op, en de heer de Josselin de Jong vindt in deze filmstof aanleiding le over voor een toelichtend woord. Aardig wordt in deze film de algemeene toepassing van het potlood gedemonstreerd; de grootste dingen die op deze we reld tot stand komen, worden eerst opgeteekend door het kleine potlood. Interessant is ook de ontwikke lingsgang van het schrijfstift door de eeuwen heen weergegeven. Hierna komt een film, welke ons toont dat de natuur de menschen zeer vaak als voorbeeld heeft gediend bij de vervaardiging van voertuigen (het vliegtuig naar den vogel) schepen (de onderzee boot naar de visschen), bij de invoering van den stroomlijn, bij het uitdenken van beschermingsme thoden (het rookgordijn naar de sepiavisch) enz. De heer de Josselin de Jong zal U echter vertellen dat de natuur tot wonderlijker prestaties in staat is als de berekenende 'mensch vermag te veronderstellen, want sommige vogels, die volgens menschelijke be rekeningsmethoden slechte vliegers zouden moeten zijn, kunnen zich als de besten door het luchtruim bewegen. Tot slot een film van Walter Ruttman over de fabricatie van staal; er zit in deze film een voortreffelijke vaart, en vooral in het begin slaagt de bekende cineast Ruttman erin van het beste te ge ven, waar hij toe in staat is. Men lette bijvoorbeeld op de pakkende ouverture, op het rythme der beel den, dat de elementaire kracht van het staal vertolkt, en op de onnavolgbare wijze, waarop de overgangen zijn verwezenlijkt. Met deze laatste film. waarin na tuur en techniek elkaar in kunstzinnigen vorm ont moeten wordt deze voorstelling op waardige wijze besloten! TEEKENSCHOOL DER ST. JOZEF'S GEZELLEN VEREENIGING. Bij het gehouden overgangs- en eindexamen aan de teekenschool van de St. Jozef Gezellen Vereeniging te Haarlem zijn de volgende leerlin gen geslaagd: Van de eerste naar de tweede klasse namen 64 jongens aan het examen deel. Bevorderd zijn 55' leerlingen. (Zie naamlijst No. 1.) Van de tweede naar de derde klasse namen 51 jongens aan het examen deel. Bevorderd zijn 45 leerlingen (zie naamlijst No. 2.) Van de derde naar de vierde klasse namen 37 jongens aan het examen deel. Bevorderd zijn 37 leerlingen (zie naamlijst No. 3). Van de vierde naar de vijfde klasse namen 27 jongens aan het examen deel. Bevorderd zijn 26 leerlingen (zie naamlijst No. 4.) Aan het eindexamen werd door 30 jongens deel genomen. Het einddiploma kon worden uitgereikt aan 25 leerlingen (zie hiervoor naamlijst No. 5). Naamlijst No. 1. G. Baars, J. A. van Brugge v.w., H. J. Kaatee, J Damave, J. G. van Looij, J. H. Metselaar, H. W. v. d. Peet, W. J. v. d. Peet, C. J. Veenman. F. A. Verheijde, J. J. Aerts, H. A. Alders, K. van Andel, Chr. van Bakel, A. P. Barnhoorn. C. C. Broers, van Beelen, W. A. Huurman, J. H. Evers, M. A. van Gent, J. L. G. v. d. Ham, J. A. Heerens, Heintjes, W. Th. Joosten v.w.. P A. van Kes- teren v.w., J. C. Koomen, B. Kreeft, K. G. van Maris. M. F. W. Moerwijk, J. J. Nijman, G. P. M. Piek. J. van Marsbergen, F. van Keppel, P. D. Spaargaren, J. P. D. van Vastenhoven, H. J. Hol lander. M. Campfens, J. F. van der Pol, J. A. v. d Reeip. P. C. van Roode. C. Th. de Rooy, J. H. Roozen, P. E. Schiltman, G. G. J. Schut, C. A. Spaargaren, A. W. Steenkist. A. Tromp, C. van der Vlist, W. Vos. J. J. Vogel. W. G. Weijers, J. Rietman. J. H. Verbeek, P. P. J. Versteege, W. Ploegers, N. Pieters. Naamlijst No. 2. A. Beck, G. J. van Beem, R. v. d. Beidt, J. v. d. Blij, C. Boogaard. B. M. van Dijk, H. Geldorp, C. W. Geenevasen, J. H. de Groot. J. J. Helmerhorst, Em. Hugtenburg, J. W. Jansen Hendriks, F. H. J. Kathmann, W. der Kinderen. Th. Klumper, J. B. Koster, J. Kraai. A. Leuven, H. P. Nijenhuis v.w., G. Duin, W. Herman, H. J. Hoogslag. N. J. Giling. C. P. Keijzer, J. G. Schrander, J. L. Arens- man. J. J. van der Meijden, J. M. Moison, A. J. M. Piek. B. M. Puts, C. J. Schouten v.w., G. C. Schouten v.w., J. Severijnse. J. N. Spruyt, J. Stvnman, H. Tibboel v.w., H. J. Teeuwen. H. G. Veenings, J. H. Vreenegoor, W. P. Wezenbeek. A. van Boheemen. G. P. A. H. van Eeden, G. de Gast, F. S. Haan, A. V. Kaagman, A. Timmers, P. J. M. Bonfrèr. C. de Moei. J. F. Boon, M. A. van Gent, P. C. Huijsmans, J. J. van Pelt. Naamlijst No. 3. Th. F. Damme. J. F. Kooiman, W. H. Lagerweij, L. M. Roozekrans, F. Veltkamp, A. van Wonderen, H. Dijt, B. W. Hunting, H. L. v. d. Linden, v.w., G. Pieters. F. J. Slieker, J. Joosten. W. Chr. Vissers, C Teeuwen, D. Wesseling, C. A. Brakeboer. G. N. de Buur, G. J. van Goor, A. J. Gouw, N. Hendriks, G. F. Hesseling. J. M. Huysman, L. Knape, Y. Koop man, J. H. Kuiper, L. Kuiper, H. de Kwant, P. J. Neeskens, J. B. M. Puts. B. Ruifrok, A. S. Tukker, H. Teeuwen, Th. v. d. Velden. A. J. de Vos, S. A. van Wetering. H. S. v. d. Pluim. D. Giliam, W. G. van Niel. P. C. M. Huvzer; L. H. van Veldhuyzen; N. ten Bosch; J. G. Coblens; W. M. Lips: N. J. Veenman; Baars: J. Bakker: M. J. Beek; H. Booms; H. C. M. de Bruyn; J. P. Campfens: L. C. Coppens v.w.; J. J. Evers: S. B. de Groot; E. Hugtenburg: J. L. Joosten: Th. A. Koek; F. J. Kok; J. Kools H. Ku- vener; Th. M. H. v. d. Meij; J. Schoonderbeek; H. P. Sweerts; A. J. ter Welscher; J. G. de Wit Eindexamen. L. N. van Berkel: H. Joosten: J. P. N. Lammers: J. N. Veenman; H. Bijster: P. H. Damave: K. Gaaïk- horst; P. C. Heemskerk; W. van Runt; N. J. P. Bersee; J. J. J. Buytink; J. A. Driesen; H. J. J. Goddijn; T. Koers; P. A. van Laarhoven; W. H. v. d. Meer; J. F. Slobbe; G. M. Snoeks; P. J. Spruyt; J. C. Teeuwen: P. Teeuwen; G. M. Tukker; J. Uiten- daal; P. W. Wijers; A. P. Kuiper. PAASCHCONFERENTIE. de Haarlemsche Jonge Mannen Vereeniging, Lange Margarethastraat 13 te Haarlem, een conferentie Van 2325 Maart a.s. wordt in het gebouw van gehouden tot opwekking en verdieping van het geestelijk leven. De leiding berust bij den heer J. Kits, leider van de „Openlucht-Evangelisatie" Zeist, terwijl als sprekers zullen medewerken de heeren J. A. Verwey, evangelist te Zwolle en W. Visee van de Belgische Evangelische Zending. Het te behandelen onderwerp luidt: ..Met Christus ge storven - Met Christus opgewekt - Met Christus gezet in den hemel". De openingsbijeenkomst vindt Zaterdagavond plaats, terwijl de beide Paaschdagen drie samen komsten worden gehouden. De middag- en avond samenkomsten van den tweeden dag zijn echter al leen voor jongeren toegankelijk. Beide dagen vindt De heer Prinsenberg vestigt de aandacht I tusschen middag- en avondsamenkomst een gemeen- den slechten voor automobilisten zeer onaange- J schappelijke koffietafel plaats met daaraan verbon den getuigenisdienst. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP ZATERDAG 23 MAART 1940. Progr. I. Hilversum II. Progr. II. Jaarsveld en Hilversum I. Progr. III. Keulen 8.00; Pauze 8.20; Keulen 8.35: Parijs Radio 9.20; Ned. Brussel 11.20; Fransch Brus sel 1.55; Ned. Brussel 2.20; Pauze 11.20; Deutsch- landsender pl.m. 11.30. Progr. IV. Ned. Brussel 8.00 Engeland 8.20; Pauze 9.20; Engeland 9.35; West Regional 10.25; Fransch Brussel 12.20; West Regional 1.15; Keulen pl.m. 1.50 West Regional 4.20; Fransch Brussel pl.m. 4.55 West Regional 6.05: Beromunstcr 6.50; Engeland pl.m. 7.20 Deutschlandsender. 8.20 Beromunster 9.20; Boedapest pl.m. 9.30; Engeland 10.20; Boeda- past 11.00; Parijs Radio 11.20. Progr. V. 8.003.00 Diversen; 3.003.09 Scheve- 'nir.gen. Ber. Dep. v. Justitie 3.007.00 Diversen. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Verzoek programma: 8.0012.00 Diversen. bcuÜoej&ef helpt U gauw en goed aan een paar schoenen, die U al dadelijk perfect passen VOORTREFFELIJK van materiaal en model STEVIG van constructie en degelijk afgewerkt UW VERTROUWEN in alle opzichten volkomen waard Wélke U ook koopt: MEER WAARDE VOOR UW GELD En een sorteering sokken, die er zijn mag! Prima heeren-molière op Franschen leest vorm; stiksel-versie ring; in zwart, bruin, en roodbruin Elegante spitse heeren molière met groote balwijdte; in zwart, rood en bruin calfsleder Vlotte moderne hee ren-molière op een slanken leestvorm in roodbruin calfsleder Apart Een pracht collectie OVERHEMDEN brengen wij U, van pr. „Zephyr" met 2 boorden,, 2.45 2.95 2.75 In een zeer fijne kwaliteit „Popeline", pracht weefsel, prima coupe, chique dess. O A C met 2 boorden, 3.95 3.75 Een mooi OVERHEMD, met 2 boorden, en losse manche 4,50 3.95 2 paar losse manchetten O QC 3.45 n' Heel aardige das vindt U bij ons reeds voor28 ct. Kreukvrije dassen vanaf 45 ct. „Astra" dassen95 ct. „TOOTALL" DASSEN in gedistingeerde en sportieve dessins „Popular"95 ct „Standard"1.50 OVERHEMDEN met vaste boord 2.10 in „zijden twill" 2.95 HAARLEM HEEMSTEDE Kroon 's Beddenmagazijn GIERSTRAAT 73 Ook voor Uw voet bestoof een schoen! HET INDIVIDUEELE SCHOEISEL VOOR NORMALE EN AFWIJKENDE VOETEN AANBEVOLEN EN GEDRAGEN DOOR H H. CHIRURGEN EN DOCTOREN A. SlOEMENOAl, Mt f* iO-OfftW FAlllKANt. J. MANNACITS TlltURG Vlak bij het Station. DAMES I GEBRUIKT Johmon'a OntvcttingtbooptD Onfallbaar, OmchadalijV. Onmitbaar. p flacon F 0 90 Allaen varlcrijgb. bij: Drogisterij Johnion Gr Markt 6 (bljhat Hadhuli) Tal af. 11745

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 11