Laatste Berichten Tlit de Omstreken l ZATERDAG 23 MAART 1940 HA ARE EM'S DAGBEAD n Hangö door de Finnen ontruimd. Havenstad werd te middernacht aan de Sovjets overgedragen. HELSINKI, 22 Maart. Ongeveer twintig Sovjet autoriteiten, die de commissie vormen voor de voorbereiding van de overneming van Hangö zijn Vrijdagmiddag om één uur per vliegtuig op Hangö aangekomen. Zij werden door Finsche autoritei ten ontvangen. Zij maakten een inspectievlucht van een uur boven Hangö en de directe omgeving. Zij spraken de hoop uit dat de Finnen voor de voor ziening met voedsel, water en licht zouden blijven zorgen, zoolang dit nog noodig was. De werkelijke overdracht van Hangö aan de Sovjetautoriteiten zou kort na middernacht plaats vinden op het stad huis. De commandant van Hangö, majoor Wickström zou daarna de plaats en het garnizoen alsdan aan de Russische commissie overdragen. Vrijdagmiddag om 5 uur heeft het Finsche gar nizoen Hangö ontruimd. Slechts de commandant en de staf bleven achter om de Russen te ontvan gen. Zoover bekend kwamen er geen moeilijkheden bij deze evacuatie voor (United Press) In afwachting van de Russische troepen. De United Press-correspondent bericht uit Hel sinki: Ik zag dat te middernacht Hangö en omgeving, tezamen honderd vierkante mijl, geen menschelijk leven meer bevatte. Elfduizend personen evacueer den uit de dopen landhuisjes en boerderijen, de meesten van hen namen alle bezittingen en hun vee mee en allen zijn bereid een nieuw „home" te stichten, waar de staat ook maar land beschikbaar zal stellen. Zij gaven hier als één man de voorkeur aan, liever dan op Russisch gebied te leven en te werken. Men verwacht dat de Russische troepen kort voor het aanbreken van den dag van hun oorlogsschepen zullen landen, van hun oorlogs schepen, waarvoor de weg door het ijs door ijs- brekers vrij gemaakt werd. Men schat dat een Russische legermacht bestaande uit vijfduizend man, het eerst Hangö zal aanschouwen. Reeds eerder daalden uit den loodgrijzen hemel welke boven Hangö op haar laatsten dag als Finsche stad hing, verscheidene drie-motorige Russische vliegtuigen, cirkelden boven de haven en landden op het ijs. Een groep mannen sprong uit de ma chines en liepen naar den kant. Finsche officieren met strakke gezichten groetten de Russen door de hand aan hun kepi's te brengen. De vliegers wer den gezonden om de formeele overgave van de stad, kort na middernacht, voor te bereiden. Auto's van de Russische bezetting, voorzien van luidsprekers, hebben gisteren reeds door de straten van Hangö gereden, aan de Finsche soldaten orders gevend zich om vijf uur namiddag op te voren vast gestelde plaatsen te verzamelen en den Finschen of ficieren vertellend voor verdere instructies op het stadhuis bijeen te komen. Enkele minuten na vijven marcheerde het Finsche garnizoen onder leiding van zijn officieren uit de stad, na een laatste korte pa rade. Het garnizoen passeerde de granieten obelisk, waarop de landing van de Duitsche „ijzeren divisie" gememoreerd wordt, zonder te salueeren. men mar cheerde naar buiten langs het strand vanwaar men het kleine beboschte eiland kon zien, waarop de villa staat waarin Mannerheim zoovele zomers heeft doorgebracht. Bij de buitenwijken begon het laatste deel van den tocht naar de nieuwe grens. Sanval op Engelscli lichtschip. Vliegtuig poogde „Cromer Knoll" te bombardceren. Aan de kust van Norfolk werd gisteravond ver nomen dat een Duitsch vliegtuig gisterochtend heeft getracht het lichtschip „Cromer Knoll" te bombardeeren. Dit lichtschip ligt 25 mijl uit de kust en heeft geen middel van communicatie met het vasteland. Het is volgens Reuter ongewapend. Ernstige treinbotsing iii Brazilië. Beide treinen vervoerden vacantiegangers. RIO DE JANEIRO, 23 Maart. Er zijn veertien dooden en 23 gewonden te betreuren bij een botsing van twee treinen, geheel gevuld met menschen, die het Paaschweekend elders wilden doorbrengen. Deze botsing geschiedde des nachts bij het station Augusto Vieira op den weg naar Thereso'polis in het bergdistrict. Naar verluidt wordt verwacht dat het aantal dooden nog zal stijgen. (United Press). TRAWLER IN AANVARING MET ONDERZEEëR? De kapitein van den trawler uit Aberdeen „Star of Peace" heeft gisteren gerapporteerd dat zijn schip op de Noordzee een Duitsche duikboot heeft vernield of zwaar beschadigd. De trawler, die van de vischvangst terugkeerde, raakte een metalen voorwerp, dat zich aan de noord-oost-kust van Schotland onder water bevond. De kapitein zeide vier zware stooten gevoeld te hebben, warbij het was of zijn schip over een klip voer. De trawler helde over, maar kwam weer in evenwicht. Er werd aan de oppervlakte niets bespeurd. Het was of een duikboot, aldus de kapitein of een wrak onder water zat. SUMNER WELLES OP DEN TERUGWEG. Aan boord van de „Conté di Savoia" is Sumner Welles Vrijdag te Gibraltar aangekomen. Hij wilde geen enkele verklaring afleggen. De scheepsofficieren zeiden dat Sumner Welles voortdurend rapporten, bestemd voor Roosevelt, dicteert. Men ziet hem zelden buiten zijn apparte ment. Britscli-Indische Mohammedanen verlangen autonomie. Engelsche bestuur mag echter niet verdwijnen. Op de 27ste jaarlijksche bijeenkomst te Lahore van den Mohammedaanschen bond heeft de presi dent, Jinnah, een rede gehouden, waarin hij pleitte voor verdeeling van Indië in „autonome nationale staten". Hij zeide ook, dat een verdwijning van het Britsche bestuur tot een chaos in Britsch- Indië zou leiden. Deze oplossing, aldus de president, zal bovendien een vriendschappelijke regeling van het vraagstuk der minderheden door schikkingen tusschen het Mohammedaansche en het Hindoesche Indië gemakkelijker maken, waardoor de rechten en belangen van Mohammedanen en verschillende andere minderheden redelijker en doelmatiger ge waarborgd zouden worden. Hij zeide „Het Moham medaansche Indië kan niet toestemmen in een constitutie, welke onvermijdelijk zou leiden tot een Hindoemeerderheid in de regeering". Jinnah noodigde Gandhi uit als vertegenwoordi ger der Hindoes met hem te overleggen over een regeling. Het dreigend conflict bij de Brockway. Een nachtvergadering van het personeel. Wij hebben reeds mededeeling gedaan van het advies van den Rijksberaiddelaar inzake het drei gend conflict bij de Brockway Bus Maatschappij te Haarl, welk advies door de directie van ge noemde maatschappij is aanvaard. Daarnevens heeft de Rijksbemiddelaar aan de besturen van de vakbonden geadviseerd eveneens het advies bij de leden te verdedigen. Door de samenwerkende organisaties is thans besloten in den nacht van Dinsdag op Woensdag met het personeel in vergadering bijeen te komen teneinde hen verslag uit te brengen van de ge voerde onderhandelingen en met het door den Rijksbemiddelaar gegeven advies in kennis te stel len, waarna door het personeel een beslissing over al of niet aanvaarden zal worden genomen. De vergadering zal worden gehouden in het ver gaderlokaal van den Centralen Bond van Trans- portparbeiders. Het orgel in de Gem. Concertzaal te Haarlem. Er mag wel moderne muziek gespeeld worden! In het orgaan van de Haarlemsche amusements- vereeniging „The American Club" wordt er over geklaagd dat men te Haarlem geen goede groote zaal heeft die geschikt is voor groote dansuitvoe- ringen. Er bestond reeds zoo wordt herinnerd in 1913 het plan te Haarlem een groot zalencom plex, een zoogenaamd „zalendorp" te stichten, maar daarvan is nog steeds niets gekomen. Dat is een tekort. De groote zaal in het Gem. Concertgebouw heeft veel nadeelen, ook zijn de stoelen, banken en tafels niet geschikt voor de vele danslustigen Gewezen wordt op het groote bedrag dat de gemeente ontvangt van de dansuitvoeringen aan vermakelijkheidsbelasting. Voor een groote dans- uitvoering in de Gem. Concertzaal moest The Ame rican Club 480 aan belasting betalen. Deze ver- eeniging geeft jaarlijks zes a zeven groote feesten. Tenslotte wordt geschreven: „Het orgel in de Gem. Concertzaal wordt niet voor moderne muziek vrijgegeven". Wat dit laatste betreft moet een vergissing in het spel zijn. De heer Georg Robert deelde ons mede, dat voor de verhuring van het orgel geen beperkende bepalingen worden gesteld wat de aard der te spelen muziek betreft. Maandag houdt ge noemde club een bijeenkomst in het Concertgebouw en daarbij is het gebruik van het orgel mede be dongen. De gewone bepaling, die bij elke verhuur geldt, is ook nu gemaakt, dat eventueele schade aan het orgel veroorzaakt vergoed moet worden. ,II'ill!llflUlilülllllllllti^ll!li^^l!lliUilUllluuniil^ll!lUl]lllllUIluim[lUillMlUlulllUilllilUlilIllillllilllllllll',' BEVERWIJK Burgerlijke Stand. Getrouwd: J. van der Pol en M. G. Busman. GeboortenH. Holleman—Zwanenburg, D. Waarestr. 20, d.A. Schellevisch—v. Eerde, Bankenlaan 181, d.C. de Ruyter—Res, Bree- straat 71, d.; C. Rumping—Duineveld, Gr. Hout weg 35, z.E. W. Portegies—Meuleman, Baan- straat 55 d., z.; G .Tressel—Bos, H. Burgerstr. 9, z.A. J. Ch. DuterlooHuer Zeestraat 29, d. I. Korsv. Kampen, C. Matersweg 3, d. A. Capaanv. d. Molen, Creutzb.laan 88, z.; M. J. Luijt—Admiraal, Arendsweg 206 z.W. W. Boereev. Gastel, Heemsk.w. 251. d.; M. J. v. d. BogaerdeJobse, C. Matersw. 20, d.M. F. HooglandHelsen, Acacialaan 54, z. Overleden: C. van der Giessen ,24 j., ongeh., alhier, Dr. Schuitstraat 25. Am. Niessen, oud 87 jaar ,wedr. van J. W. de Boer, alhier, Scheij- beecklaan 5. S. Bakkum, 57 jaar, ongeh. alhier, Torenstraat 29. Ondertrouwd: Wilhelmus Jongejans, Wilhel- minastraat 15, alhier en Bernardina Martha Tenberg, W. Pastoorsstraat 20, alhier. Adres na huwelijk W. Pastoorsstraat 20„ alhier. Cornelis Hoogland, Kanaalweg 4, alhier en Agatha Johanna Zonneveld wonende Klooster straat 27 alhier Adres na huwelijk Arendsweg nr. 99. Beverwijk. ZAND VOORT SCHOOLVOETBALWEDSTRIJDEN De commissie van voorbereiding voor de School- voetbalwedstrijden te Zandvoort heeft het wedstrijd programma als volgt vastgesteld: Zaterdag, 23 Maart: 910 uur School BSchool C 1011 uur: School DChrist School, terrein van de Zeemeeuwen. Dinsdag 26 Maart: 910 uur Wilhelminaschool School B, 1011 uur Christ SchoolSchool C, ter rein Zandvoort. Woensdag 27 Maart: 910 uur School CSchool D; 1011 uur WilhelminaschoolChrist, school, terrein Zeemeeuwen. Donderdag 28 Maart 910 uur School BChrist. School. 1011 uur School DWilhelminaschool, ter rein Zandvoort. Vrijdag 29 Maart 910 uur School DSchool B, 1011 uur School CWilhelminaschool, terrein Zeemeeuwen VERBETERING ZEEWEG. Het ligt in de bedoeling binnenkort over te gaan tot verbreeding van den Zeeweg voorbij het Noor- derbad. Voor het onder profiel brengen van dit weggedeelte is reeds subsidie uit het werkloos- heidssubsidiefonds toegezegd. De gemeente Bloemendaal heeft de voor de ver breeding benoodigde grond bereids aan de ge meente overgedragen. Voor de kosten van het wegdek zal een voorschot uit het Werkfonds wor den aangevraagd. Teneinde een aansluitend geheel te krijgen, is het wenschelijk ook aan het deel van den Zeeweg, gelegen ten Zuiden van het Noordérbad eenige verbeteringen aan te brengen. Aan beide zijden van den rijweg behoort een voetpad en een rijwiel pad te worden aangelegd. De uitgaven voor loonen enz. worden geraamd op 8000, de overige kosten, als materialen enz. op 7500. B. en W. stellen voor het college te machtigen bovenomschreven werd in werkverschaffing, met subsidie uit het werkloosheidssubsidiefonds, te doen uitvoeren. HAARLEMMERMEER WINTERLEZING Op Vrijdag 29 Maart zal Ds. A. M. Boeijïnga van Haarlem in de Ger. Kerk te Nieuw Vennep spreken over „Het Juweel der Ware Religie. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Virigini Elisabeth Geertruide Maria, dochter van E. A. J. Holzhaus en C. M. Butter, Zandvoortschelaan 255; Eugène Bernhard Marie, zoon van L. J. N. Bouvy en C. T. van Oosterhout, Boulevard Paulus Loot 6; Bob, zoon van M. Tilke- ma en J. M. Mittelhaeuser, Zeestraat 65. Ondertrouwd: J. P. Reijer en C. M. Vork, Brede- rodestraat 9; T. P. Logmans en L. van Duiven- boden, Ten Katestraat 8. Getrouwd: H. J. Groenendijk en E. J. Horijaans, Willemsparkweg 1 II, Amsterdam. IJMUIDEN DE BEER P. EEWIJK OVERLEDEN. Donderdag is na een ziekte van slechts eenige dagen op 47-jarigen leeftijd overleden de heer P. Eewijk, hoofdopzichter van de afdeeling Bouwbe drijf der Hoogovens. Sinds 1917, reeds vóórdat de eerste steen was ge legd van het machtige fabriekencomplex, was de heer Eewijk als opzichter in dienst van het bedrijf Later werd hij bevorderd tot hoofdopzichter. De overledene genoot de achting van ieder die hem kende en bij het hooge zoowel als het lagere personeel van Hoogovens was hij zeer gezien. Marktberichten en besommingen. (Versche visch) IJmuiden, 23 Maart 1940. Tarbot 225160 ct. per K.G, Tong 245—110 ct. per K.G. Groote schol f 17—f 16.50 per 50 K.G. Middel schol f 18 per 50 K.G. Zetschol f 24—f 20 per 50 K.G. Kleinschol f 24f 6 per 50 K.G. Bot f 4.50—f 2.20 per 50 K.G. Schar f 11.50—f 4.80 per 50 K.G. Groote gul f 15.50 pe 50 K.G, Wijting f 5.40—f 3.30 pe 50 K.G. Kabeljauw f 45f 32 per 125 K.G. Rog f 12f 4.30 per koop Besommingen IJmuiden. Snoekbaars: 3230 ct. per K.G. Deensche kotter: FN 283 f 820. Loggers: IJM 204 f 590, KW 38 f 730, 153 f 630, 52 f 340, 132 f 810, 19 f 840, 159 f 1230, 104 f 630, 138 f 590, 29 f 760, 39 f 1250. 178 f 630, 35 f 1260, 107 f 530. 59 f 750, SCH 134 f 670. Kotters: KW 94 f 790, IJM 23 f 1100, HD 108 f 520, HD 37 f 520. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Gloria IJM. 37. Vangst: 50 m. schelvisch, 50 m. braadschelvisch, 150 m. radio. 25 m. wijting, 15 m. haring, 80 m. makreel, 20 m. koolvisch, 30 m. gul, 40 m. varia. Totaal 480 m., benevens 100 st. stijve kabeljauw en leng. Erin IJM. 12. Vangst: 30 m. wijting, 30 m. braad schelvisch, 70 m. radio. 20 m. schelvisch, 50 m. gul. 100 m. koolvisch, 280 m. hake, 40 m. ma kreel, 100 m. paling, 30 m. roodbaars, 400 m. haring (of haai). Totaal 1150 m. Delft, IJM. 17. Vangst: 50 m. schelvisch, 50 m. braadschelvisch, 100 m. radio, 110 m. wijting. 550 m. haring, 80 m. makreel, 45 m. gul. 25 m. paling 80 m. haai. 20 m. roodbaars, 90 m. koolvisch, 70 m. hake. Totaal 1270 m. Jacqueline Clasine IJM. 10. Vangst: 15 m. tar bot, 50 m. groote en kleine schol, 185 m. wijting en schar. Totaal 250 m., benevens 400 st. ijs- kabeljauw en 300 st. stijve kabeljauw. HEEMSTEDE Het gemeentepersoneel en de duurte R.-K. voorstel tot toekenning van 1 tot 8 pCt. toeslag op alle loonen en salarissen. Het raadslid, de heer J. Kamerbeek, secretaris van de R.K. fractie, heeft een uitvoerig gemoti veerd voorstel ingediend tot het toekennen van een duurtetoeslag aan het geheele gemeente- personeel. In dit voorstel herinnert de heer Kamerbeek eraan, dat hij de beide laatste raadszittingen heeft gewezen op de wenschelijkheid van een salarisherziening van het gemeentepersoneel in het algemeen, doch in het bijzonder voor het poli tiecorps, in verband met de prijsstijging van vele levensbehoeften. Het is hem bekend, dat een even tueele salariscorrectie van het gemeentepersO' neel afhankelijk is van de goedkeuring der re^ geering. maar niettemin meent hij thans een voorstel te moeten indienen. De voorsteller somt daartoe de volgende elf overwegingen op: le. om behoud, eventueel herstel van de ge meentelijke zelfstandigheid; 2e. omdat de driehoeksfiguur Rijk-Provincie- Gemeente grootendeels ten nadeele van de ge meentelijke onafhankelijkheid uitvalt; 3e omdat wij in ons vrije Nederland, toch niet den zwijgplicht hebben ontvangen onder het motto: „Heemstede concludeert, Den Haag cas seert"; 4e omdat een eventueel meerderheidsbesluit- van den raad toch recht heeft op publicatie en op overweging van de hooge regeering; 5e omdat de kosten van de levensmiddelen zijn gestegen met elf procent, welke stijging van des kundige zijde wordt erkend als het meest te drukken op de groep van de laagste inkomens; 6e omdat deze laagst bezoldigde groep, die aan deze stijging de zwaarste offers brengt en wel ge heel buiten toedoen van o.a. het gemeentebestuur, daardoor onevenredig zwaar belast wordt met be trekking tot de beter bezoldigde groepen; 7e omdat wij, erkennende dat de minimum lijders het eerst voor een toeslag in aanmerking komende, volgens de verdeelende rechtvaardig heid van oordeel zijn, dat tegemoetkoming aan de betreffende stijging, naar behoefte van alle be staande salarisgroepen geboden is: 8e omdat wij meenen, dat loonen en salarissen, welke vóór intrede der betreffende stijging juist toereikend waren voor de voor eiken stand nood zakelijke gezinsuitgaven, zonder invoering van een duurletoeslag aan het geheele maatschap pelijke leven duurte staan komen. Voor meer dan redelijke salarissen achten wij een duurtetoeslag vooralsnog niet noodig; 9e omdat wij op het standpunt staan, dat de gemeente niet het rijksvoorbeeld van eventueele loonsverhooging behoeft af te wachten, noch ach ter de loonsverhoogingsdaden van de regeering behoeft aan te loopen, doch op moreele en prac- tisc-he gronden aan de regeering eerbiedig blijk mag geven van het besluit van den raad. in af wachting hoe de regeering daarover gelieft te beslissen 10e omdat op de balans van het maatschappe lijk leven de post loonen en salarissen toch niet onder Pro Memorie kan worden gebracht, tenzij dat aan de bezoldiging verbonden consequenties voor mensch en maatschappij tot de kleingoed- kwesties worden gerekend. Dit zou dan een mis rekening zijn ten aanzien van de koop-theorieën en de koop-werkelijkheid. Verzwak de koop- en betaalkracht en heel het maatschappelijk rader werk raakt verstoord; 11e omdat voor het geval dekking van de uit gaven voor een duurtetoeslag mocht ontbreken, alles in het werk gesteld kan worden voor het bereikbare. Het onmogelijke kan en zal door nie mand verlangd worden en wordt gelukkig door de massa ook niet verlangd. Om bovenstaande redenen stellen wij, (het voorstel is alleen door den heer Kamerbeek ge- teekend, maar blijkens de meervouds-vorm is het namens de R.K. fractie ingediend, Red.) aan den Raad van Heemstede voor, aan het ge meentepersoneel voorloopig tot weder-intrekken toe een duurtetoeslag toe te kennen van: Ongehuwden met een weekloon tot 30 5 pet. Gehuwden met een weekloon tot ƒ30 8 pet. Ongehuwden met een weekloon van f3140 4 pet. Gehuwden met een weekloon van 3140 7 pet. Ongehuwden met een jaar-inkomen van f 2100 tot f 3500 3 pet. Gehuwden met een jaar-inkomen van ƒ2100 tot 3500 5 pet. Ongehuwden met 'n jaar-inkomen boven 3500 1 pet. Gehuwden met een jaar-inkomen boven ƒ3500 3 pet. Engelsche cavalerie in Palestina. Een afdeeling paardenvolk verlaat Nazareth op patrouilletocht door het Heilige Land Het college van B. en W. Is van oordeel dat de gemeente geen besluiten inzake salarisverhooging of duurtetoeslagen moet nemen alvorens de re geering voor het rijkspersoneel is voorgegaan. Deze zelfde gedragslijn is ook gevolgd bij den toe slag op den werkloozensteun ofschoon de gemeen te daarbij veel vrijer was dan met de loonen en salarissen het geval is. Mocht de Raad echter met de(n) voorsteller(s) van oordeel zijn. dat los van de regeerings-beslissing een besluit moet worden genomen, dat verklaart het College zien gaarne bereid, prae-advies op het voorstel uit te brengen. PLECHTIGE EERSTE MIS VAN PATER C. EVERS Maandag (2e Paaschdng) zal Pater C. Evers in de parochiekerk aan het Valkenburgcrplein zijn eerste plechtige Mis celebreeren. Zondag, eerste Paaschdag doet de neomist zijn intrede in zijn oude parochie, waar hij om 4 uur wordt ontvangen door de verschillende jeugdver- eenigingen, waarna hij de plechtige Vespers zal houden. Maandag (2e Paaschdag) om half 10 zal de neo mist dan zijn Plechtige H. Mis opdragen. Des middags van 2 tot 3 uur is er receptie ten huize van zijn ouders. Heemsteedsche Dreef 14. ter wijl de feestdag besloten wordt met een plechtig Lof. ONTHEFFING VERPLICHTING TOT STICHTING VAN EEN GYMNASIUM B. en W. schrijven o.a. aan den Raad: Het aantal inwoners dezer gemeente is sedert eenigen tijd tot boven de twintig duizend gestegen, zoodat daaruit zou voortvloeien, dat overgegaan zou moeten worden tot de oprichting van een gemeente lijk gymnasium. Zooals u bekend werd reeds jaren geleden met de gemeente Haarlem een overeenkomst aangegaan betreffende de toelating van leerlingen uit onze ge meente o.m. op het gymnasium dier gemeente. Van die overeenkomst is sedert de tot standkoming steeds gebruik gemaakt. Het aantal leerlingen dat krach tens de overeenkomst bedoeld gymnasium in Haar lem heeft bezocht bedroeg over de afgeloopen 5 cur sussen respectievelijk 33, 34, 37. 40 en 39. Bij den aanvang van den loopenden cursus bedroeg het aan tal leerlingen uit onze gemeente 35. Het wil ons voorkomen, dat dit aantal niet van dien aard is, dat dit de stichting van een eigen ge meentelijk gymnasium zou wettigen. Wij stellen U daarom voor van de bij de wet ge boden gelegenheid gebruik te maken en vrijstelling te vragen van de verplichting tot stichting van een gymnasium. Uitbreiding van liet Politiebureau. Zooals wij reeds mededeelden bestonden er plannen tot uitbreiding van het Politiebureau. B. en W. schrijven nu o.a. aan den Raad: De toestand is thans zoo, dat alle daarin aan wezige kamers een bestemming hebben. In uw vergadering van 29 December 1939 werd o.m. be sloten tot uitbreiding van het personeel met een inspecteur. Hieruit vloeit voort, dat voor den te benoemen ambtenaar een kamer beschikbaar zal moeten zijn. Het is echter niet alleen daarom dat wij eenige uitbreiding van het bureau noodig achten. Reeds lang heeft zich de behoefte aan meer dere ruimte doen gevoelen .Thans is slechts één kamer beschikbaar voor den hoofdagent-rechercheur en voor de beide rechercheurs. Deze kamer is daarvoor echter te klein. Daar komt nog bij, dat een betere gelegenheid voor het rustig afnemen van verhooren alleszins wenscl\elijk is. Wanneer een afzonderlijke kamer voor den hoofdagent-rechercheur beschik baar zou zijn, ontstaat daartoe de gelegenheid, doch wordt dan tevens voorzien in meerdere ruimte voor de recherche. Uit een ons voorgelegd plan blijkt, dat uitbrei ding van het bestaande bureau met twee kamers mogelijk is door deze op de verdieping aan de achterzijde bij te bouwen. De kosten hiervan wor den, met inbegrip van meubelen, vloerbedekking en uitbreiding van de centrale verwarming, ge raamd op 4000. Wij zouden deze gelegenheid willen benutten om ook de telefooninstallatie, die allerminst aan mo derne eischen voldoet, uit te breiden. In genoemd crediet is daarom een klein bedrag opgenomen voor het maken van een ruimte waarin de auto maat geborgen kan worden. De overige kosten worden door den Rijkstelefoondienst gedragen. De Commissie voor Openbare Werken is alge meen van oordeel, dat het politiebureau niet vol doet aan de eischen en dat naar haar oordeel aan dacht besteed behoort te worden aan plannen voor de stichting van een nieuw bureau. Twee leden achten het daarom niet raadzaam thans nog gelden beschikbaar te stellen voor uitbreiding van het be staande bureau. De twee andere leden (één lid was afw,ezig) waren van meening dat van stich ting van een nieuw gebouw voorloopig niets zal komen en dat daarom de voorgestelde verbouwing dient te worden uitgevoerd. Tenslotte vragen B. en W. een crediet van 4000 voor de uitbreiding. COMMISSIE TOT WERING VAN SCHOOL VERZUIM. B. en W. bieden der Raad de volgende aanbe veling aan voor de benoeming van een nieuwe Commissie tot wering van Schoolverzuim voor een zittingsperiode van 3 jaar, ingaande 1 April a.s. 1 J. de Jong aftredend, 2 D. Kikkert. 1 Th. M. Schelling aftredend. 2 L. v. d. Hoonaard 1 D. Pronk aftredend, 2 E. J. Steers 1 J. J. Uitendaal aftredend, 2 A. Dijkzeul 1 J. P. A. Wiegman aftredend, 2 B. Th. Santen 1 W. Hultzer aftredend, 2 R. Stierman, 1 D. J. v. d. Stam aftredend, 2 J. Kijne. VERBETERING VOETPAD. B. en W. stellen den Raad voor. te besluiten tot het doen rooien van de iepeboomen, staande in het voetpad langs de oostzijde van den Heeren- weg nabij de buitenplaats Kennemerduin en aan B en W. het noodige crediet te verleenen voor het in orde brengen van het bedoelde voetpad. VERGADERING R.K. VOLKSBOND. Vrijdag 29 Maart vergadert de afd. Heemstede van den R.K. Volksbond in het Jeugdhuis. Kape laan R. Oud zal aan het slot eenige films ver toon en. SCHADEVERGOEDINGSVERORDENING ROOILIJNEN. B. en W. stellen »dcn Raad voor, vast te stellen een verordening, houdende algemeene regelen tot bescherming van de belangen van derden in ver band met rooilijnen. AANTAL VERGUNNINGEN. B. en W. stellen den Raad voor, een adres van de Nationale Commissie tegen het alcoholisme, waar in verzocht wordt, een voorstel aan de Kroon te doen tot bepaling van het maximum aantal ver gunningen in de gemeente op 13, voor kennisgeving aan te nemen BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 23 Maart 1940. Bevallen: 20 Maart, J. C. BrouwerMeiman, d., T. BiesbrouckBas, d., A. KoersRuiter, d.. 21 Maart, G. F. VellekoopHinken, z., 22 Maart, A. C. van Ziltvan Kempen, z. A. Fiechter—van Weeghel, d. Overleden: 22 Maart. H. M. VogelzangAndréa, 90 j.. Donkere Spaarne. M. W. van DrunenSer- nee. 87 j., Da Costastraat. M. E. van Kessel— Roekens., 59 j„ de Clercqstraat. C. M. Martens— van Berloo, 84 j., Oranjestraat.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 13