KON. NED. Y OETBALBOND TWEEDE KLASSE Schoolvoetbal. DINS D A G 26 M AART 1940 H X A REE M'S D A G B E A D 5 De Paaschdagen leveren aan H. F. C. drie en aan R. C. H. twee punten op. Fraaie prestatie van „Haarlem" te Amsterdam tegen Blauw Wit. De Stormvogels win nen voor de tweede maal van V. S. V. - Ajax wederom geklopt. E. 1). O. verspeelt tegen Q. S. C, een kostbaar punt. Negende nederlaag van Bloemendaal. De Uitslagen. Afdeeling I. 2—2 1—2 3—2 4—2 3—1 Groep A: ADO—DWS Ajax—KFC Groep C: RCH—HFC Afdeeling II. Groep A: Feijenoord-Xerxes Groep B: HW-VDL Groep C: Sliedr.Unitas NeptunusODS Fluks—DCL Afdeeling V. Groep A: Leeuw.-Veendam 42 WW-GVAV 1—7 Be Quiclt-Heerenv, 24 VelodtasSneek 20 Afdeeling I. Groep A: BI. WitHaarlem 't GooiDOS Stormv.—VSV Groep B: OSVPurmerst. Alom. VSucces HRCW. Frisia WFCAlkm. B. Zaandij kZFC Groep C: ZW—AFC EDO—QSC RCHBeverw. DWVKinheim HFCZeeburgia K.mersBI.daal Groep G: Uilgeesl-AIcm. V. 2 44 Alkm. R. 2 DTS 1—2 Bergen—CSV 1—3 Alcm. V. 3N. Niedorp 3—4 2I 2—0 4—4 3—2 6—3 1—0 1—1 2—3 1—1 2—2 3—1 3—1 3—2 Groep H: Zandv.EDO 2 RCH 2—Ripp. HillinenHilleg. SchotenZeem. Groep I: DIOZandv. 2 VI. Vog.-Spaarnev. VSV 2—THB WB-EHS K.mers 2Zeem. 2 Groep L: SAVM—Halfweg SDWSchinkelh. MadjoeOosterp. BPC—Swift ZSGOSDS Afdeeling II. 2—1 2- 1- 2—' 2—2 4—; 2— 8—4 6—1 1—0 1—0 1—3 51 Groep A: VUC—HBS 1—4 HermesRFC 1—3 DHC—CW 2—1 Sparta—DFC 3—0 Groep B: VIOSBMT 1—0 Groep C: GoudaOverm. 3—2 EmmaExc. 1—1 Afdeeling ÏÏI Groep A: HeraclesQuick Ensch. B.-Tubantia Wagen.—AGOVV Afdeeling IV, Groep A: NACLimburgia Eindh.—Willem II Roerm.PSV LongaNoad BW—MW JulianaHelm. Afdeeling V. Groep A: GVAVVeloc. Sneek—WW 5—1 0—1 2—2 1—0 2—0 2—5 3—2 1—2 9—0 3—3 4—2 STORMVOGELS-V. S. V. (2-0) Van der Lugt mist een penalty. Evenals op het V. S. V.-terrein hebben de Vogels ook op eigen veld van V. S. V. gewonnen, ondanks de aan den wedstrijd voorafgegane berekeningen, die hierop neerkwamen, dat V. S. V. beter voor hoede en een hechter verdediging had, wat zou moeten blijken uit de goals vóór en tegen Deze ontmoeting heeft echter geleerd, dat er ook nog met andere factoren rekening moet worden ge houden, o.a. met het zelfvertrouwen der ploeg en nu kwam het ons voor, dat de Stormvogels zelf bewuster speelden dan hun roodwitte tegenstanders. Of dit ook de oorzaak is van het niet zoo serieus volgen van de oude beproefde verdedigings-tactiek, weten we niet, maar een feil is het, dat het systeem dat ook dit seizoen V. S. V. zoo menige overwin ning heeft, bezorgd, niet zoo goed gespeeld werd als bijv. in den wedstrijd tegen Ajax. Het gevolg er van was, dat de Stormvogels-voorhoede meer vrij heid van beweging kreeg, dan bij een V. S. V.- verdediging-in-topvorm. Daaraan echter de nederlaag toe te schrijven, zou onjuist zijn. Als oorzaak daarvoor zouden we willen noemen het missen van de penalty door Van der Lugt hoe geheel anders zou dan het spelverloop kunnen geweest ?ijn en het niet-spelen over de vleugels, alsmede het slechte plaatsen van den bal na de rust. Er was geen groote dosis spelkennis voor noodig, om te zien, dat V. S. V.'s binnentrio het tegen het hechte bolwerk, dat Haak, Tol en Schipper vorm den, op deze wijze nimmer zou klaren. En toch ble ven de V. S. V.-halfbaeks voortgaan met het op non-actief plaatsen -van Sterk en Döhring en het afvuren van vuurpijlen in de richting van het Stormvogels-doel. Was het wonder, dat zelfs een speler als De Zeeuw, van wien we in de eerste helft reeds direct de overtuiging kregen, dat hij inder daad een goed voetballer is, er onder deze omstan digheden ook weinig van terecht bracht en dat Sterk, die den wedstrijd zoo goed inzette, toen hij reeds in de eerste minuten een heel hard schot loste dat Kraak trouwens niet minder fraai stopte na de rust geen gelegenheid meer kreeg, om zulks nog eens te herhalen. Mogelijk zullen er onder onze lezers, die den wedstrijd bijwoonden, zijn, die als oorzaak van de nederlaag ook nog zouden willen noemen het falen van Michel bij het schot van Opbergen, dat het tweede doelpunt opleverde. Wij zijn echter van meening, dat; toen de V. S .V.-nederlaag reeds een feit was, niet alleen, omdat er nog maar kort te spelen was, maar ook omdat onder de gegeven om standigheden van de V. S. V.-voorhoede tegenover de solide Stormvogels-verdediging geen doelpunt In den op eersten Paaschdag te Heemstede gespeelden wedstrijd R. C. H.H. F. C. ging het af en toe rijkelijk forsch toe. kon verwacht worden. Maar een fout was het zeker van Michel, wiens optreden we over het geheel trouwens niet zoo vertrouwen inboezemend vonden als dat van zijn college Kraak. Ook het optreden van den nieuwen Stormvogels rechtsbuiten Rademaqers gaf alleszins reden tot te vredenheid. Nog wat hooger voorzetten en Storm vogels heeft in hem een bruikbare kracht, En daar Van Pel als rechtshalf niet slecht debuteerde, kan van een algeheele versterking van het Stormvogels- team gesproken worden. Met rust leidde Stormvogels met 10. Het doel punt werd gemaakt na een hevige scrimmage voor het V. S. V.-doel, zoodat we niet konden zien, wie de maker was. De Stormvogelsspelers feliciteerden Verdam, doch we hoorden ook beweren, dat De Vries den bal over de lijn had gewerkt (10). Hierna miste Van der Lugt een penalty, waar door V. S. V. de verdiende gelijkmaker ontging. In de tweede helft werd pas na 41 minuten spelen gescoord. Zooals reeds gezegd, liet Michel toen een schot van Opbergen passeeren (20). De elftalen waren: Stormvogels: Kraak, Haak, Schipper, Van Pei, Tol, Gerrits, Rademakers, Woudenberg, Verdam, Prins, VSV- Opbergen. Sterk, Balvers, Van der Lugt, De Zeeuw, Döhring, Van der Gevel, De Vries, Heins, Voet, Kunst, MicheL BLAUW WIT-HAARLEM (3-4) Van Gooi breekt een enkel. Haarlem heeft in Amsterdam tegen Blauw Wit in een enthousiasten strijd getoond, niet veel te voelen voor de onderste plaats. Op verdiende wijze heeft Haarlem aan de Amsterdammers de neder laag toegebracht in een kamp, die tot de laatste minuut spannend is gebleven. Blauw Wit ver scheen met één invaller. Evenals in Haarlem had nu ook een ongeluk plaats, dat een speler voor een tijdlang van het voetbalveld zal houden. Het was nu de Haarlemmer Van Gooi, die .na een half uur spelen zóó ernstig in botsing kwam, dat hij ver moedelijk met een gebroken enkel moest worden weggedragen. Het was voor de roodbroeken wel een leelijke handicap want Van Gooi was tot op dit moment een der beste spelers, die het zijne er toe had bij gedragen, dat Haarlem een 32 voorsprong had. De volgende elftallen kwamen tegenover elkaar: Blauw Wit: Ferwerda. Wilders, Slot. v Keulen, Bosscher, Stijger, Geluk, Kramer, v. Nol, Westphal, Bergman. Haarlem: Ninaber, Smit, v. d. Hulst, v, Polanen, de Winter, Becker, Effern, v. Gooi, Stammes, Van den Berg, Kluit. Al spoedig na het ibegïn bleek, dat Haarlem zich niet maar zonder slag of stoot gewonnen zou geven, en hoewel het spel van Blauw Wit technisch beter verzorgd was, dan dat van Haarlem, speelde in dezen wedstrijd het enthousiasme der roodbroeken een groote rol. Hierbij kwam, dat Smit een uitste kende partij ten beste gaf. die af en toe verschei dene Blauw Wit-spelers zóó goed passeerde, dat zij soms elkaar in den weg liepen, waardoor de roodbroek vele centers kon uitdeelen, die als gevolg hadden dat herhaaldelijk gevaar voor Ferwerda ontstond. Intussohen zat ook Blauw Wit niet stil, want spe lers als Wilders en Slot verstonden de kunst om hun voorhoede aan het werk te zetten. Zoodoende zagen we dus ook snelle uitvallen van Blauw Wit. Het eerste succes kwam toch voor Haarlem. Smit gaf een goede pass aan Van der Hulst, die op Ferwe-da afrennende, door Slot en Wilders werd aangevallen. Van Polanen had deze situatie beke ken. was inmiddels doorgeloopen en bemachtigde het leder en passeerde Ferwerda en beging toen geen fout (01). Van der Hulst loste eenige harde schoten, die net naast gingen. Toen volgde er een serie doelpunten kort op elkaar. Onverwacht maakte Blauw Wit gelijk. Westphal kopte een bal naar voren, waar Van Nol op door liep, zonder dat de verdediging van Haarlem er voldoende aandacht aan schonk. Van Nol maakte toen gelijk. (11). Het duurde niet lang of Blauw Wit nam de lei ding toen bij een gewirwar voor het Haarlem-doel de bal bij Geluk kwam, die via Kluit aan Blauw Wit de leiding gaf. Haarlem gaf zich natuurlijk niet gewonnen en dat bleek al spoedig uit een serie aanvallen, waar bij Ninaber en De Winter den bal voor den doel- mond brachten, zoodat Ferwerda er dikwijls aan te pas moest komen. Een hard schot van Van der Hulst was hem te machtig. (22). Kort hierna kopte De Winter een hoogen trek- bal van Smit over Ferwerda in. (23). Enthousiast bleven beide elftallen zich hierna ge'heel geven; jammerlijk gebeurde toen in dezen volkomen eerlijken strijd het ongeluk met Van Gooi, waarover wij in het begin schreven. Zijn plaats werd ingenomen door Van Daalen. De Amsterdammers begonnen de tweede helft in een hoog tempo. Aanval op aanval volgde op het Haarlem-doel, maar verder dan tot enkele hoekschoppen, die op niets uitliepen, brachten zij het niet. Toen de roodbroeken van den sohrik bekomen waren, werden de uitvallen op het Blauw Wit-doel veelvuldiger en hoe gevaarlijk die waren moest Blauw Wit na een kwartier tot haar schade on dervinden. Van der Hulst had reeds eenige malen het Blauw Wit-doel onder schot genomen en hoe wel Ferwerda op zijn post was, schoot hij tenslotte toch raak (24). Nog heftiger werden de aanvallen van Blauw Wit. De Amsterdammers zetten er alles op en hoe wel de Haarlem-achterhoede zich ten volle gaf, wist Bergman den achterstand tot 34 te ver kleinen. Gescoord werd er verder niet; Haarlem won ver diend. Yan Gooi breekt een enkel. Elders in dit nummer kan men lezen, dat de Haarlem-speler Arie van Gooi op tweeden Paaschdag in den wed strijd tegen Blauw Wit een enkel heeft gebro ken. Wij vernemen, dat deze ernstige botsing niet aan ruw spel, maar aan een zuiver ongeluk is te wijten. Tot ons ge noegen kunnen we me- dedeelen, dat het geen gecompliceerde breuk is en dat de sympathieke roodbroek het naar om standigheden goed maakt. BEDANKT SMIT VOOR „HAARLEM"? Naar aanleiding van een bericht in „De Crt.", dat de HaarlemSpeler Smit voor het K. N. V. B.-verband verloren zou zijn en voor het lidmaatschap van „Haarlem" bedankt zou hebben, omdat hij een R.K. club gaat trainen en er ook in zou spelen (de geruchten daarvan waren reeds eenige weken ge leden tot ons doorgedrongen), hebben we ons tot Smit om inlichtingen gewend. Hij noemde het be richt voorbarig en verklaarde, er heden nog geen bevestiging van te kunnen geven. Smit voegde er aan toe, dat hij nog niet voor het lidmaatschap van „Haarlem" bedankt heeft. Vrede tussclien Keuzecommissie en Van Male. Naar wij vernemen hebben de kwesties, welke er gerezen waren tusschen den voorzitter van de Keuzecommissie en de Keuzecommissie eenerzijds en den bekenden doelverdediger Van Male ander zijds, tijdens een bespreking een tot wederzijdsche tevredenheid gelukkige oplossing gevonden. Veel publiek op liet A. D. O.-veld. A. D. O.—D. W. S. (2—2). Op eersten Paasch dag was DWS te gast bij ADO in den Haag. De be langstelling voor dezen wedstrijd was, zooals men kon verwachten, zeer groot. De tribunes waren tot de laatste plaats bezet, waaronder vele Amsterdam mers. De wedstrijd werd reeds direct in hoog tempo in gezet. De ploegen doen echter in het begin niet voor elkaar onder. ADO opent na een kwartier de score; Neuteboom, die veel ontzag voor Caldenhove bleek te hebben, krijgt den bal goed toegespeeld. Hij zet keurig voor en P. Everstéyn geeft aan keeper Bruist geen schijn van kans (10). De aanvallen van DWS worden talrijker en zijn zeer gevaarlijk. Toch weten zij nog geen doelpunt te fabriceeren, omdat de Haagsche achterhoede in uitstekenden vorm is. In de tweede helft komt ADO flink opzetten; het DWS-doel ontsnapt eenige malen op wonderbaar lijke wijze aan een doelpunt. Het tempo blijft zeer hoog; de gemoederen raken zelfs een weinig verhit. Hiervan worden verscheidene spelers de dupe. Cal denhove raakt na tien minuten geblesseerd; hij moet het veld verlaten. Even daarna wordt hij ge volgd door Neuteboom van ADO Dan breekt P. Eversteyn door; hij komt alleen voor Bruist te staan en lokt dien uit zijn doel. Heel handig plaatst hij den bal naar De Jong, die het leer in het verla ten doel plaatst (20). Even later spoort Slot (21). DWS belaagt het doel nu steeds; weer is het Slot, die den gelijkmaker weet le scoren (22). Onbeteekenend spelletje. AjaxK. F. C. (12). Deze wedstrijd was on beteekenend: beide ploegen knoeiden zeer en aan gezien de bezoekers nog het minst slechte spel ver toonden, was he,t verklaarbaar, dat de KFC-ers ten slotte met een 21 overwinning huistoe keerden, Ter Horst maakte het eerste doelpunt; Kruyver zorgde voor den gelijkmaker en nog voor de rust trof een schot van De Boer door een fout van Kei zer doel. In de tweede helft werd niet. meer ge scoord, hoewel de kansen aan beide zijden daarvoor zeer talrijk waren. Wat een goede doelman beteekent. FeijenoordXerxes (00). Gedurende vrijwel den geheelen wedstrijd, die door ongeveer 8000 toe schouwers bezocht werd, is Feijenoord in de meer derheid geweest, zonder dat zij deze in doelpunten vermocht uit te drukken. Eén man was er, die tus schen Feijenoord en de overwinning stond, namelijk de doelman van Xerxes, Van der Peppel, die waar lijk een meer dan briljante partij vertolkt heeft. Wanneer hij twee of drie maal den bal in het net had laten gaan, dan nog had hjj met zijn optreden volkomen tevreden geweest kunnen zijn. Had de voorhoede van Xerxes wat meer doortas tendheid aan den dag gelegd, dan zou hij den wed strijd zelfs hebben kunnen winnen maar dan had ze toch meer gekregen dan ze verdiend had, want daarvoor was Feijenoord in het veld te sterk. Het bleef bijna onophoudelijk een strijd, die zich af speelde op de Xerxes-helft, maar wat Feijenoord ook probeerde, zij vermocht geen bres te schieten in de verdediging. Hoe meer de tijd- verstreek, des te feller ging Feijenoord op den aanval spelen, maar wat zij ook ondernam, het zoo zeer begeerde doelpunt bleef ach terwege. Te forsch spel. SpartaD. F. C. (30). In de eerste helft ging de strijd over het algemeen gelijk op, hoewel de aan vallen van Sparta iets gevaarlijker waren, maar het afwerken van die aanvallen liet nog al eens te wen- schen over. DFC veranderde herhaaldelijk de sa menstelling van haar voorhoede, zonder dat zulks veel effect bracht. Er werd nog al forsch, soms zelfs te forsch, gespeeld; het aantal vrije schoppen aan beide kanten verscheidene op den rand van het beruchte gebied was dan ook legio, doch doelpun ten bleven in de eerste helft uit. Na de pauze nam Sparta na vijf minuten de lei ding; bij een voorzet van Seton liep keeper Jas ver keerd uit, waardoor Drok den bal in het onbe schermde doel kan koppen (10). Over en weer werden er opnieuw vrije schoppen genomen: vaak moest het spel onderbroken worden, omdat er spe lers na botsingen op den grond bleven liggen. Na een half uur vergrootte Sparta haar voor sprong. Na een voorzet van links werd de bal door de DFC-verdediging niet afdoende weggewerkt- de naar binnen loopende Weber bracht met een hard schot den stand op 20. DFC gaf het nog niet op, maar zij slaagde er toch niet in. de eer te redden. Kort voor het einde wist Den Boer een voorzet van Seton te benutten (30). Wel interessant, maar niet bevredigend. 'I GooiD. O. S. (21), Hoewel de strijd in vele opzichten interessant was, kon toch niet ge zegd worden, dat de kwaliteit van het spel bevre digde. Aan beide kanten werden, zoowel in technisch als tactisch opzicht, ernstige fouten gemaakt. De eerste helft verstreek zonder dat een der par tijen het tot doelpunten vermocht te brengen. Doch na de rust had de thuisclub al spoedig met een voortreffelijken kopbal van Kreuning het eerste succes. Van Luin bracht de balans weer in evenwicht (1—1). 1 De spannende strijd, die zich hierna ontwikkelde om het winnende punt, werd in het voordeel der thuisclub beslist door een werkelijk fraai doelpunt van Willemse, die een soloren met een onhoudbaar doelpunt bekroonde (21). Keeper Beun in vijf minuten tweemaal gepasseerd. Hermes-DiV.S.R. F. C. (13). Na ongeveer een half uur nam Hermes door Koegenboeg, die een voorzet van Borrani benutte, dè leiding, maar voor de rust kwam, had van Oirschot de partijen op ge lijken voet gebracht (11). Na de hervatting bleek de meerderheid van de Rotterdammers meer en meer. Toch duurde het nog ruim twintig minuten voor er verandering in den stand kwam. Griese zag in vijf minuten tijds kans tweemaal Beun te passeeren (13). R. F. C. hield nu het beste van den strijd. Weliswaar kwamen er nog enkele gevaarlijke momenten voor het RFC- doel, maar de verdediging bleef meester van het terrein. Paaschverrassing in Den Haag. V. U. C.H. B. S. (14). HBS heeft Maandag middag voor een aardige Paaschverrassing gezorgd VUC werd op eigen veld met 41 verslagen en het dient ten volle erkend, dat de HBS-spelers deze niet verwachte overwinning volkomen hebben verdiend. Over alle linies waren zij sterker. Vooral in de eer ste helft. Reeds zeer kort na den aftrap gelukte het Van Zuiden, na een voorzet van Kramer aan HBS de lei ding te geven (01). Vele malen kwam het VUC- doel m groot gevaar. Keeper Slootweg was vrijwel voortdurend in actie. De combinatie bij De Harder. Van Gelder e.a. klopte allerminst; het spel werd doorgaans veel te kort gehouden en ook de schot vaardigheid liet bij VUC veel te wenschen over Niemand verwonderde zich er dan ook over, dat de uitstekend voetballende HBS-ploeg haar voorsprong na 25 minuten vergrootte door Van Zuiden (0—2) Van der Vegt maakte er korten tijd later 0—3 van. toen HBS een penalty werd toegekend wegens het feit, dat de HBS-lmksbinnen Langelaan binnen het stialschopgebied op ongeoorloofde wijze werd aan gevallen. de laatste tien minuten van de eerste helft kwa- SmS f?,sth.<;eren iets meer in het offensief. Zij drukten dit uit m een doelpunt dat werd gescoord door den rechtsbuiten Holleman (1—3). De rust had VUC blijkbaar goed gedaan want apSt0n'k nam.en de gastheer en het spel in t f2"„^en sc.hei™utseling voor het VUC-doel stel- an in staat, den voorsprong tot 14 te ?n' un i10ewel de reeds geslagen VUC-ers ook daarna hun best deden om den achterstand tè> verkleinen, slaagden zij hierin niet acmerstand te R. C. H.-H. F. C. (0-0) vSigdlKSS.'63"""1 beidc Plu'lijen wel bc- Mogelyk had R.C.H. door haar agressiever spel gedurende het grootste deel van den strijd de meeste aanspraak op de overwinning, doch de doelpunten beslissen nu eenmaal. de tiluisclub verdient vooral de verdedi ging te worden genoemd. Was het spel der Racin«- heidv^eniStefk aa"vallend- het miste de zuivef- h?.ld van plaatsen, die tot een bekroning van het dikwijls goede werk had kunnen leiden. Boven dien waren de vleugels in de eerste helft niet sterk, Luiten werd toen te weinig in het spel betrokken, Bax daarentegen schoot te veel. In de tweede helft trad Luiten meer op den voorgrond door enkele gevaarlijke situaties te scheppen. Midvoor Mulder schoot in de eerste helft veel en goed; hij zakte na de rust echter zichtbaar af, Van der Horst bleef tegen het einde, na een goed begin, wel wat veel achter, wellicht ter ver sterking van de verdediging. H.F.C. is wellicht door den onverwacht grooten tegenstand vermoedelijk wat onder de maat ge bleven, vooral wat de voorhoede betreft. In de ver dediging daarentegen werd herhaaldelijk goed werk verricht; vooral Van der Togt weerde zich uitstekend. Verder ging van Pienter groote kracht uit, door zijn ver en zuiver trappen. De wedstrijd feegon met een duidelijk overwicht XanTTrt;9:H-, Met verrassend snelle aanvallen werd de H.F.C.-defensie herhaaldelijk overspeeld. In die periode van overwicht, schoot Mulder verscheidene malen goed in, doch Van der Togt bleef de situatie meester. Intusschen komt ook H.F.C. beter op dreef; nu kan Van Vliet zijn kunnen toonen. R.C.H. bleef wat sterker, doch de verdedigingen behielden de overhand; met 00 wordt gedraaid. De tweede helft begint H.F.C. met eenig over wicht,. evenwel ook zonder resultaat, hoewel en kele zeer goed door Kammeijer genomen corners Van Vliet c.s. voor lastige problemen stelde. Bij een snellen R.C.H.-aanval schiet Flack bijna in eigen goal. De strijd blijft door het enthousiasme, waarmede beiide elftallen spelen, en de spanning die daardoor heerscht, het aanzien ten volle waard, tot in de laatste minuut. Beurtelings is er gevaar voor beide doelen: gescoord wordt er echter ook nu niet. Het einde komt met een verdeeling der punten. De elftallen waren: R.C.H.: Van Vliet Kors, Brandse. Koppen, Van Dansik, Vos, Bax, v. d. Horst, Mulder, Hoogen- doora, Luiten. H.F.C.: v. d. Togt, Berendse, Berendse, Van Ol- phen, Pienter, Flack, Gentis, Drijver, Haan, Kam meijer, Ten Have. Voor de plaatselijke ontmoeting in IJmuiden tusschen Stormvogels en V. S. V., bestond, zooals te verwach ten was, veel belangstelling. Een overzicht tijdens een spelmoment voor het V S. V.-doel. Rozige gedrongen beenen. Maar ook sterke jonge beenen, Roode blossen op de kaken, Felle lust tot goaltjes maken, Hard, zoo hard als mooglijk, schoppen, Flink, maar niet erg zuiver, koppen. In soms onontwarbaar kluwen Danig met de armen duwen. Snerpend schreeuwen naar elkander, Nooit bang voor een tegenstander, Dikwijls missen, soms ook raken, Zelf de goaltjes willen maken, Knieën met geschramde plekken, Broekjes vol met moddervlekken, Hoofden met verwarde haren Als onbaardige barbaren; Onvermoeibaar achter ballen, Telkens vallen, opstaan, vallen: Nooit ontmoedigd, nooit versagen, Springend juichen als 't wil slagen Na 't gezwoeg te langen lest; O, er is veel sohooner voetbal, Knapper, ongewoner voetbal, Er is veel bezochter voetbal. Technisch veel doorwrochter voetbal, Maar dit jong scholierenvoetbal, Louter ten-pleziere voetbal, Is toch voetbal op z'n best. H. F. C.—Zeeburgia (3—1) Na den zwaren wedstrijd tegen R. C. H. is H. F. C. er Maandag toch in geslaagd, aan Zeeburgia een verdiende nederlaag toe te brengen. In het veld waren de gasten niet veel minder dan H. F, C,; voor den goal echter was het steeds weer mis. Het goede verdedigen van H. F. C. was hieraan trouwens niet vreemd, De gebroeders Berendsen hebben de laatste wed strijden getoond, een zeer betrouwbaar backstel te vormen. Over het algemeen heeft het geheele H. F, C.- elftal een zeer behoorlijken wedstrijd gespeeld. De opstelling was als volgt: Van der Togt, J. Berendsen, A. Berendsen, Flack, Pienter, Van Olphen, Gentis, Drijver de Haan, Kammeijer, C. ten Have. Beide elftallen hebben eenigen tijd noodig, om zich in te spelen. H. F. C. heeft het eerst weer haar vorm te pakken; Pienter zet zijn buitenspelers met lange centers aan het werk. Zoowel Gentis als Ten Have geven goede voorzetten, zwak spel van H. F. C.'s middenvoor doet echter vele kansen verloren gaan. Na een kwartier krijgt H. F. C. een penalty toegewezen, Kammeijer neemt deze voortreffelijk (1—0). De Zeeburgia-aanvallen gaan meestal via den snellen rechtsbuiten Daalman; middenvoor Bon kink toont zich bovendien een goed doorzetter. Daalman schiet met een zuiver schot den verdienden gelijkmaker langs Van der Togt (11). Kort daarop onderneemt H. F. C. een snellen aanval, C. ten Have plaatst goed naar Kammeijer; deze geeft met een hard schot aan H. F. C. weder om de leiding (21), Beide goals ontsnappen voor de rust nog maar juist aan een doorboring; de tweede helft wordt echter met een 21 voorsprong voor H. F. C. be gonnen. C. ten Have is wegens een blessure door Lindeman vervangen. De strijd blijft het aankijken volkomen waard. Er wordt dikwijls goed gecombi neerd, het schieten van de thuisclub is echter beter, dan dat van Zeeburgia. Vooral Gentis weert zich geducht, hij slaagt er dan ook in, na 20 minuten den voorsprong van H. F. C. tot 31 te vergrooten met een mooi diagonaal schot. H. F. C. blijkt telkens iets in de meerderheid; Lindeman krijgt enkele keurig aangegeven ballen van de binnenspelers, maar verder succes voor H. F. C. blijft uit. Aan den anderen kant weet de H. F. C.-achterhoede door weloverwogen spel het scoren te beletten. Met een 31 overwinning voor H. F. C. komt het einde van dezen aardigen wedstrijd. Kennemers—Bloemen daal (3—2) In het begin van den wedstrijd zag het er niet naar uit, dat de Kennemers zoo'n benauwde over winning op de bezoekers zouden behalen. Ondanks den vrij sterken tegenwind waren de Kennemers iets in de meerderheid, doch de afwerking van de aanvallen liet zeer veel te wenschen over. Alleen, een schot van v. d. Kolk leverde in deze periode nogal moeilijkheden op. Bovendien kon door het korte spel de stevige Bloemendaal-verdediging steeds tijdig ingrijpen. Bloemendaal stelde tegenover dit spel een pittig open spel en hoewel de aanvallen niet zoo talrijk waren, leken zij door het verrassende karakter minsten zoo gevaarlijk als die van Kennemers. Doch ook de schutters in de voorhoede van de witten zochten het doel op de verkeerde plaats. De rechtsbuiten miste zelfs een heel goede kans om te scoren door inplaats van zelf te schieten het leder nog over te geven. Aan den anderen kant zette Steeman een corner bijna ineens in, terwijl even later bij een kopbal het houtwerk assistentie verleende. Het richten bleef echter aan beide kanten slecht. De rust kwam dan ook met blanken stand. De tweede helft begon Kennemers direct met een serie aanvallen, die de Bloemendaal-verdediging met kunst- en vliegwerk afsloeg. Bloemendaal trachtte met drie spelers in de voorhoede en de bei de binnenspelers in teruggetrokken positie succes te bereiken. Middenvoor De Jong lukte het tenslotte om de verdediging en den uitgeloopen Van Urk te passeeren (01). De vreugde in het Bloemendaalkamp was van korten duur, want Horeman scoorde even later uit een strafschop (11). Uit een voorzet van Hore man kopte Van Luyn opnieuw den bal langs De Haas (21). De bezoekers slaagden er nu weer in het spel meer te verdeelen, doch weer was het Van Luyn, die via het houtwerk scoorde (31). Een doelpunt van Steeman werd geannuleerd. De witten hielden ondanks den achterstand uit stekend vol. Kort voor het einde slaagde Potharst er in Van Urk wederom te passeeren (32). Bloemendaal kreeg nog verscheidene kansen om een gelijk spel uit het vuur te sleepen,maar zij werden onbenut gelaten.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 10