Olympische illusie. WANDELSPORT. WIELRIJDEN ROEIEN. POSTDUIVEN. HANDBAL HOCKEY. TAFELTENNIS DAMES-HOCKEY. Mixed-Hockey. SCHAKEN CIÏTSD'X'G '26 MS ART Ï94Ö HAARLEM'S DA'GBEXB 8 (Naar verluidt zou Finland nog steeds niet definitief afgestapt zijn van het idee, de Olympische Spelen dit jaar te Helsinki te doen door gaan.) Nee Finland, nee, doe dat nou niet, Te duister is het naast verschiet., Gij moogt dat risico niet nemen; 't Is toch een zware opgaaf al, Maar in het huidige geval, Krijgt gij te moeilijke problemen. In d' eerste plaats al daadlijk: hoe Krijgt gij er 't groot publiek naartoe, Gelokt uit aller heeren landen? 't Is anders dan in tijd van vrêe, Het reisverkeer te land en zee, Ligt aan te hachelijke banden. Dat is één moeilijkheid en dan Wat denkt 'gij dat het worden kan Met de conditie der athleten? Ik denk toch wel niet dat gij meent, Dat zij voldoende zijn getraind, Om zich in mooien strijd te meten. Bespaar uzelf een droeve strop, Roep nu geen jeugd der wereld op Naar uw gewonde land e* steden; Nee, het idee is af te dwaas. De jeugd dei- wereld heeft helaas, Nu wel heel andre bezigheden. P. GASUS. LICHAMELIJKE OPVOEDING OP DE SCHOOL. Inleiding baron Scliiinnielpenninck van der Oye. Op een bijeenkomst van de vereeniging de „Am- sterdamsche Sportpers" heeft de president van het Nederlandsch Olympisch Comité, mr. A. baron Schimmelperaninck van der Oye, een zeer belang wekkende inleiding gehouden over het onderwerp: „De lichamelijke opvoeding op de school en de sport!'. Hij zei, dat omtrent lichamelijke oefening en sport veel wanbegrip bestaat, niet alleen bij de groote massa, doch helaas ook bij velen, waar van men beter mocht verwachten. De reden daar van is, dat het lichaam beschouwd wordt als van secundair belang. Natuurlijk gaat het geestelijke boven het lichamelijke, maar dit doet niets af aan Mr. A. baron Schimmelpenninck van der Oye. het feit, dat geest en lichaam een onverbrekelijk geheel vormen, dus ook, waar het hun ontwikke ling betreft. „De lichamelijke oefening op de lagere school vormt wel bijna het belangrijkste element in deze geheele materie. Het kind staat aan het begin van de ontwikkeling, zoodat hier de gelegenheid is, compleet onderwijs geestelijk en lichamelijk van meet af aan in te zetten. De lichamelijke oefe ning kan reeds dadelijk haar verfrissohende wer king doen gevoelen, de werkkracht stimuleeren en de nadeelen van het gedwongen stilzitten in den groeitijd opvangen. De geheele jeugd wordt op de lagere school bereikt, ook zij, die van nature slap en futloos zjjn en het juist zoo noodig hebben. De sport speelt op dezen leeftijd een geringe rol; zij kan nooit de lichamelijke opvoeding vervangen, omdat sport het systematische van het onderwijs mist en nooit de noodige alzijdige vorming geven kan. Ook voor de middelbare scholen is het onderwijs in de lichamelijke oefening te eenenmale onmis baar. Er ontbreekt hier echter nog zeer veel. Zoo wordt nog geen acht proc.ent van het aantal les uren op de middelbare scholen besteed aan de li chamelijke oefening. Van eenige harmonie van geest en lichaam kan dan ook geen sprake zijn. Sport kan hierin niet voorzien, maar zij komt wel gaandeweg raar voren, hetgeen een gelukkig verschijnsel is. Intusschen is de sportbeoefening vrij gering. Hier te lande wordt in het algemeen veel over sport gepraat, er wordt nog meer over geschreven, maar er wordt weinig aan gedaan. En toch Ss sport beoefening, miets niet gezien als een surrogaat voor het onderwijs, van zoo groot belang als een bron van levensvreugde en vooral ook op lateren leef tijd als middel tot behoud eener goede gezondheid. Wat moet er in deze materie het eerst gedaan wor den? Wat is het meest urgent?" vroeg spreker. „Het leggen van het fundament; met andere woorden invoering van artikel 195 van de Lager Onderwijs wet, dat bepaalt, dat het onderwijs in de lichame lijke oefening met ingang van 1 Januari 1936 fhans uitgesteld tot 1941 verplicht worde ge steld voor alle openbare en bijzondere scholen voor gewoon en uitgebreid lager onderwijs, is absoluut noodzakelijk. Dit kan, ook wat de kosten betreft, zoowel wat de noodige terreinen en gelegenheden, als wat de bevoegde leerkrachten aangaat. Thans zijn tenminste een half millioen kinderen op de lagere school van alle of zoo goed als alle onder wijs in lichamelijke oefening verstoken", aldus be sloot de heer Schimmelpenninck van der Oye zijn causerie. DE SPORTWEEK 1940. Het ontwerp-programma. Voor de Sportweek in den a.s. zomer is het vol gende ontwerp-programma opgemaakt: Donderdag 4 Juli: Optocht. Vertrek 8.15 uur n.m. van de Hooimarkt-Friesche Varkensmarkt. Défilé voor Stadhuis. Vrijdag 5 Juli: Keurdemonstraties in het Gem. Concertgebouw, 8.S011 uur n.m. 1. Keurturnen door keurkorpsen dames en heeren K. T. K. (toe stelnummer en vrije oefeningen). 2. Demonstratie Indoor-training H. A. V. „Haarlem". 3. Boks- demonstratie. 4. Tafeltennis. 5. Schermen. 6 Rhyth- mische gymnastiek K. T. K. Sportterrein Klevei'laan: Politie-voetbalwedstrijd 7 uur n.m. Sportterrein van Oosten de Bruijnstraat: Hand- ba lwedstrijd 7 uur n.m. Zaterdag 6 Juli: Boschloop in den Hout 3.30 uur n.m. Steden-korfbalwedstrijd E. D. O.-terrein 7 uur n.m. Voorwedstrijden polotournooi, zwem inrichting Kleverlaan 7 uur n.m. Zondag 7 Juli: Wedstrijden om Prins Hendrik beker, Haarlem-terrein 2 uur n.m. Waterpolotour- nooi, afgewisseld met demonstraties, zweminr. Kle verlaan 1 uur n.m. Honkbalwedstrijd E. D. O.-ter rein 7 uur n.m. Wandelsport 11 uur v.m.5 uur n.m. Tafeltennis gebouw KI. Houtweg 47 8 uur n.m. Kaatsen sportterrein Kleverlaan 24 uur n.m. Maandag 8 Juli: Turndemonstratie op 6 pleinen 8.159.30 uur n.m. Wielercriterium in Haarlem- Noord 7 uur n.m. Dinsdag 9 Juli: Turndemonstraties op 6 pleinen 8.159.30 uur n.m. Watersportfeest op het N. B. Spaarne 7.30 uur n.m. Krachtsportaemonstraties E- D. O.-terrein 7.309.30 uur n.m. Woensdag 10 Juli: Sluitingsfeest op het Haarlem terrein 7.3010.30 uur n.m. (Programma nader vast te stellen). Toch nog een Yierdaagsche? De bestuursraad van de Nederlandsche Wan delsport Federatie is te Amsterdam bijeenge komen, ten einde te bespreken, wat gedaan moet worden, nu de Nederlandsche Bond voor de Lichamelijke Opvoeding -besloten heeft, dit jaar de „Vierdaagsche" te Nijmegen in ver band met bijzondere omstandigheden niet te laten doorgaan. Telegrafisch heeft de bestmirsraad zich ge wend tot majoor J. N. Breunese, vice-voorzit- ter van dezen bond, waarbij kennis ivordt ge geven van het besluit der N. W. F. om den Ne- derlandschen Bond voor Lichamelijke Opvoe ding aan te bieden, voor dezen bond dit jaar de „Vierdaagsche" te Nijmegen te organisee- ren, nu dit lichaam dgartoe door onmstandig- heden niet in staat is. Mocht de N. B. v. L. O. om eenigerlei reden niet in staat zijn, dit aan bod te aanvaarden, dan acht de N. W. F., welke door haar ledental kan worden geacht de wan delsport in Nederland te vertegenwoordigen en als zoodanig ook door het Nederlandsch Olym pisch Comité is erkend, het op haar weg lig gen, zelf de organisatie van een gelijkwaardig sport-evenement ter hand te nemen. II. S. V. „Vooruit". Maandag hield de Haarlemsche Snelwandelver- eeniging „Vooruit" haar laatsten wedstrijd van 5 K.M. in dezen winter voor de junioren. Als num mer een kwam J. Medemblilc uit den strijd in drie en dertig minuten; no. 2 werd P. Medemblik met gering verschil; no. 3 C. de Boo; 4. L. Koning. H. S. V. „De Kampioen". Op eersten Paaschdag werden onderlinge wed strijden georganiseerd op de Olympiabaan te Bad hoevedorp door de A. S. C. „Olympia" in samen werking met de H. S. V. „De Kampioen". Eerst werd een sprintwedstrijd gereden als volgt: De uitslag der finale was: 1. Derksen; 2. De Best en Faanhof (gelijk). Hierna had een achtervolging plaats tusschen 2 Olympianen Koper en Balanger. Dit werd door Koper met eenig meters gewonnen. Toen volgde een nieuwelingen wedstrijd over 6 K.M. waaraan alleen Olympianen deenamen; uit slag: 1. Contelaar; 2. De Jong; 3. Boerlijst; 4. Homma. Als slot volgde een uurwedstrijd. Hieraan namen deel voor Olympia: Muller, Soheffer, Pruys, Ver donk, v. d. Vliet, Floor, Winterink, Grootes en Faanhof; voor De Kampioen: C. de Best, F. Drost, Schenk, P. Duyns, Laan, Matzen, J. Bos, P. v. Halst, P. Peters en J. Valkman. De uitslag was: 1. C. de Best, 5 ronden voorsprong; 2. Floor op 3 r.; 3. Scheffer op 3 r.; 4. J. Bos op 3 r.; 5. Th. Drost op 3 r. Afgelegd waren 38 K.M. en 780 meter. Na afloop roemde de voorzitter van Olympia de prettige samenwerking met de H. S. V. De Kam pioen; hij hoopte nog vele dergelijke wedstrijden te mogen organiseeren. Excelsior. Bovengenoemde vereeniging hield haar jaar lijk - schen eierenrit voor leden en donateurs. De A, B C-kl. reden 45 K.M.; de veteranen 15 K.M. De uitslag werd ,als vólgt: 1 L. Schelfout, 2 Jouby, 3 M. Taverne. Op 2 min. 4 Boersma, 5 B. Fennis, 6 B. Kleinhorst, 7 J. Lasschuit, 8 Ch. Schelfout, 9 J. Smit, 10 K. Verbeek, 11 H. v. Dijk, 12 W. Fennis, 13 De Gier, 14 Westbroek. Uitslag veteranen A: 1 Fhïlippo, 2 H. Jas Sr., B-veteranen: 1 Boudewijn, 2 W. Philippo, 3 H. Weiers. Recordwedstrijd junioren: 1 H. Jas Jr. tijd 43 min. 40 sec. 15 K.M. De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereeniging heeft den versten rit van de voorjaarscompetitie over een afstand van 25 K.M. voor A, B. C, Junioren-klasse laten ver rijden. De pas opgerichte veteranen-afdeeling reed voor het eerst 25 K,M. Uitslag Veteranen 25 K.M.: 1. v. Beek; 2. Stou ten; 3. Th. Droog. A-, B-klasse 25 K.M.: A-kl. 1. H. Veerman, overige renners uitgevallen. B-kl. 25 K.M.: 1. Gerritsen; 2. Keizers: 3. H. v. d. Heiden; 4. F. v. d. Heiden; 5. IJ. Smit; 6. H. v. Es. Junioren 25 K.M.: 1. Keizerswaard; 2. Martens; 3. K. Neeft; 4. H. Droog; 5. A. Keizers. Donderdag vergadering in het clubgebouw aan het Pretoriaplein. Achilles. Op tweeden Paaschdag hield bovengenoemde vereeniging haar tweeden rit voor de voorjaars competitie. Er verschenen 25 renners aan den staat. Deze rit ging over 5 K.M. en moest tegen den zwaren storm gereden worden. De uitslagen waren als volgt: Klasse A: 1 Cor Portegies, 2 Bert Schel, 3 Joop Stet, 4 Dirk Claassen, 5 Piet Korthals. Klasse B: 1 W. Vlietstra, 2 S. Schrama, 3 C. v. Egmond, 4 J. Ekel, 5 B. d'Haene, 6 H. Rusman, 7 P. Wesselman, 8 E. Hilterman. Klasse C: 1 H, v. Zijl, 2 Donkersloot, 3 Beekhuis, 4 Markensteijn, 5 D. Kabel, 6 M. Kabel, 7 Jaspers, 8 v. d. Zij-den. Veteranen: 1 A. Buijs, 2 G. Schel, 3 M. Wessel man. De totale stand der Voorjaarscompetitie is thans: A-klasse: 1 J. Portegies 12 p., 2 J. Stet 9 p., 3 B. Schel 8 p., 4 D. Claassen 7 p., 5 P. Korthals 3 p., 6 J. Klinkenberg 2 p. B-klasse: 1 Vlietstra 11 p., 2 v. Egmond 10 p., 3 d'Haene 6 p., 4 J. Ekel 6 p., 5 S. Schrama 5 p., 6 Hilterman 2 p., 7 H. Rusman 0 p., 8 Wesselman 0 p. C-klasse: 1 H. v. Zijl 12 p., 2 Beekhuis 9 p., 3 D. Kabel 6 p., 4 Markensteijn 6 p., 5 Donkersloot 6 p., 6 T. Bok 2 p., 7 M. Kabel 2 p., 8 v. d. Zijden 2 p., 9 Jaspers 2 p., 10 Steenvoorden 1 p. Veteranen: 1 G. Schel 11 p., 2 A. Buys 6 p., 3 van Rooden 5 p., 4 M. Wesselman 4 p. Lange afstand kampioenschap van den Amstel. Voor den wedstrijd om het lange afstand kam pioenschap van den Amstel op Zondag 31 Maart hebben ingeschreven de volgende achtriemsgieken: lste divisie Nereus, Laga, De Hoop, Triton en De Maas-combinatie. 2de divisie: Njord, De Amstel, Laga II en Triton II. De start heeft plaats des middags te 3 uur te Ouderkerk. DE LUCHTKLIEVERS. In Haarlem Noord is opgericht een vereeniging voor postduivenliefhebbers, genaamd „De Lucht- klievers"; deze vereeniging is aangesloten bij den Haarlemschen Bond. Het secretariaat is gevestigd bij J. Th. Bakker, Beukenstraat 28. Spelmoment van den dameshandbal- wedstrijd HaarlemAmsterdam .tij dens het stedentournooi op Eersten Paaschdag te Zandvoort. Stedentournooi. (HEEREN). Op eersten Paaschdag wist Amsterdam in het stedentournooi te Zandvoort met 90 van Zaan dam te winnen. Utrecht won de verliezersronde van Zaandam met 110. HAARLEM—UTRECHT (7—1). Het is Baaïlem die de score opent. (10). Beide ploegen komen er goed in; het spel golft dan ook vlug van doel tot doel. De linksbinnen van Haarlem breekt door en scoort. (20). Voordat de partijen van de rust gaan genieten heeft Haarlem den voorsprong vergroot. (30). Na de thee speelt de Haarlemsche ploeg veel beter; zij weet dat uit te drukken in twee goede doelpunten. 50 Bij twee mooie aanvallen weet Haarlem den stand op 70 te brengen. Dit is Utrecht te bar; zij weet bij een der aanvallen den keeper van Haar lem te verschalken. (71). Kort hierop is het einide en heeft Haarlem zich in de winnaarsronde geplaatst. Finale heeren: AmsterdamHaarlem (64). (DAMES) Amsterdam—Haarlem 1—0) Direct onderneemt Amsterdam een aanval op het Haarlemsche doel, welk schot juist naast gaat. De ploegen zijn om beurten in den aanval maar de verdedigingen weten steeds terrein te zuiveren. Voor rust wordt dan ook niet gescoord. In de tweede helft is Amsterdam steeds in den aanval; zij weet met >een mooi schot de score te openen. (10). Paasclitournooi van Rapiditas. De uitslagen van het Paaschtournooi van Rapi ditas zijin als volgt: (DAMES) RapiditasB.G.V. 5—1 ConcordiaZaanland 62 Verliezersronde: B.G.V.Zaanland i 43 Finale: Concordia-Rapiditas 36 (HEEREN) Rapiditas—Lijnden 58 Concordia (H.)Concordia (Z.) 104 Verliezersronde: RapiditasConcordia (Z.) 43 FINALE: LijndenConcordia 43 Kon. Ned. Hockey-Bond De Uitslagen. WESTELIJKE AFDEELING NED. TAFELTENNISBOND. Afdeeling Haarlem Secretariaat: Heemsteedschedreef 9, Heemstede. WEDSTRIJDUITSLAGEN 18 MAART—22 MAART 1940. Eerste klasse: T. O. G. 1 —Heemstede 1 4—6 1) 1) Door dezen uitslag is 't Heemstede 1 gelukt, ongeslagen het kampioenschap van de le klasse te behalen. Tweede klasse A: H. T. T. C. 2—Shot 2 8—2 Derde klasse A: Barna 3dShot 6 55 Zuiderkwartier 2Oosterkwartier 1 46 Derde klasse B: T. O. G. 2dMeerlebosch 3 64 Zuiderkwartier 3Allard's Oog 2 82 Derde klasse C (dames): H. T. T. C. 3—Barna 2 3—7 Barna 2Heemstede 1 28 Heemstede 2—L. U. T. O. 1 3—7 Als laatste wedstrijd staat nog op het programma voor de 3e klasse C (dames): 27 Maart Heemstede 1 L. U. T. O. 1 7.30 uur. De volgende kampioenswedstrijden zullen worden gespeeld: 1 April: H. T. T. C. 2—H. T. T. C. ld 7.45 uur in het clublokaal van H. T. T. C„ KL Houtstraat 106. 2 April: Zuiderkwartier 2Oosterkw 3 7.45 uur in het lokaal van T. O. G., KL Houtstraat 106. De eindstanden der ranglijsten worden volgende week gepubliceerd. Haarl. Tafeltenniselub. Secretariaat: Oranje Nassaulaan 169, Overveen. Telefoon 15684. Dé uitslagen van de laatste wedstrijden door de H. T. T. C.-teams gespeeld, luiden: H. T. T. C. 2—Shot 2 8—2 H. T. T. C. 3d—Barna 2d 3—7 H. T. T. C. 2 is het geheele seizoen ongeslagen gebleven; zelfs heeft dit team geen enkele maal ge lijk gespeeld. Het doelgemiddelde van dit team was dan ook: 10931. Op 1 April wordt in het clubgebouw van de H. T. T. C., gebouw Bellevue, Kleine Houtstraat 106, Haarlem een wedstrijd gespeeld om het algeheele kampioenschap van de tweede klasse tusschen H. T. T. C. 2 en H. T. T. C. ld. Deze wedstrijd be loofd zeer spannend te worden. SPORTBETREKKINGEN TUSSCHEN DUITSCHLAND EN RUSLAND. Uit Parijs: De correspondent van de „Intransi- geant" te Kopenhagen meldt aan zijn blad, dat zoo juist een acooord tusschen Duitschland en Sovjet Rusland te Moskou is geteekend, waarbij de sport- betrekkingen tusschen beide landen worden gere geld. De correspondent van het Fransche blad meldt, dat het accoord vier punten zou omvatten. In de eerste plaats zou Duitschland de sportbetrekkingen met Sovjet Rusland hervatten. Voorts zou Duitsch land zoo noodig het contact met de internationale sportlichamen verbreken hier worden bedoeld de internationale federaties als de I.A.A.F., de U.C.I., de F.I.F.A. enz., alsmede met het Inter nationaal Olympisch Comité; ook zouden geen wedstrijden met andere landen meer plaats hebben. Sovjet Rusland van zijn kan zou alle betrekkin gen met arbeiderssportbonden van andere landen verbreken en er bovendien van afzien, z.g.n. inter nationale arbeidersspelen te organiseeren, welke, naar men weet, ingesteld waren als concurrentie met de Olympisohe Spelen. (Dit opzienbarende bericht komt uit den aard der zaak geheel voor rekening van lTntransigeant. Men zij er aan herinnerd, dat Duitschland is aan gesloten bij alle internationale sportorganisaties,- Sovjet-Rusland evenwel niet. Sportredactie A.N.P.) HilversumGooi AmsterdamPinokkio LarenSCHC Be Fail-Baarn H. D. M.—T. O. G. O. H. H. IJ. C.—H. O. C. B. M. H. C.—Victoria S. O. S.Leiden ZandvoortOh Kay StrawberriesH. B. S. IjsvogelsB. M. H. C. 2 H. B. S. 2—T. H. C. '25 HurleyStrawberries 2 B. M. H. C. 3—All 2 Oh Kay 2Zandvoort 2 Ijsvogels 2Kraaien Alkmaar 2—B. M. H. C. 4 Hurley 2BMHC 4 B. M. H. C. 5—Kr. 2 B. M. H. C. 7—V. V. V. 22 F. A. H. C. 3—H. B. S. 3 1—2 3—1 6—1 3—2 3—0 4—2 6—3 4—1 0—2 5—3 3—4 3—1 5—4 2-r-0 1—2 2—3 3—3 1—1 1—4 8—1 4—0 De Uitslagen. WESTELIJKE AFDEELING. Afdeeling A Den Haag H. O. C.—H. H. IJ. C. T. O. G. O.Kieviten Afd. Haarlem/Amsterdam StrawberriesB. D. H. C. Rood Wit 2—Hurley Amsterdam 2Amsterdam Afdeeling B Haarlem Zandvoort 2B. D. H. C. 3 B. D. H. C. 5—Rood Wit 3 AlkmaarH. B. S. ZandvoortB. D. H. C. 4 Afdeeling Haarlem. B. D. H. C. 6Strawberries 2 B. D. H. C. 7Kraaien KraaienRood Wit 4 2—3 8—1 1—4 6—1 3—1 0—9 3—4 3—8 6—0 5—1 2—3 B. M. H. C.-VICTORIA (6-3) B. M. H. C. had ditmaal weer eens alle factoren mee, welke het Haarlemsche elftal tot goede dingen inspireeren; een elftal, dat compleet kon verschij nen; een prettige tegenpartij; een goed veld en mooi weer. De Haarlemmers zijn in de eerste helft steeds sterker geweest, doch toen viel Victoria ook vrij veel aan en dankte aan de niet al te hechte verde diging van B. M. H. C. twee doelpunten. Het Haar lemsche overwicht zou dan ook zeker in een doel punt zijn uitgedrukt, als Gunnning niet een straf- bully had gemist. De gasten kwamen met 10 voor te staan. Maar een fraai door Gunning geleide aan val werd door A. de Roos benut (11). Een strafcorrier op het Haarlemsche doel geeft Victoria opnieuw de leiding als de Haarlemsche ver dediging niet fel genoeg op den bal zit (12). Een mooie doorbraak geeft aan A. de Roos echter de kans voor den gelijkmaker; deze kans wordt on feilbaar benut (22). Nog voor de rust scoort A. de Roos zijn derde doelpunt uit een straf corner op onhoudbare wijze (32). Hoewel B. M. H. C. steeds sterker is, zijn de snelle aanvallen van Victoria, mede door de goede tech niek een voortdurende bedreiging van het Haarlem sche doel. De rust komt met 32. In de tweede helft komt het overwicht van B. M. H. C. nog' sterker tot uiting; zeker 95 pet. van den speeltijd is op de Rotterdamsche helft gespeeld. Het duurde echter nog 20 minuten voor gescoord werd en toen nog door Victoria (33). Even later scoort A. de Roos (43). Voortdurend valt B. M. H. C. aan. Het vijfde Haarlemsche doelpunt komt en het is ook het vijfde doelpunt van A. de Roos in dezen wedstrijd; een echt doelpunt van De Roos: alleen met twee, drie man om zich heen en toch nog onhoudbaar scoren (5-3). De Rotterdammers geven het echter niet op; eenige gevaarlijke momenten ontstaan voor het Haarl. doel als de verdediging weer eens gemist heeft. Kort voor tijd maakt Gunning het halve do zijn vol, als hij een voorzet van De Roos goed op vangt, en onmiddellijk onhoudbaar inschiet (63). B. M. H. C. was als volgt opgesteld: Dalmeyer, Reus, Reinalda, De Wit, Volker, H. v. Olphen, Gunning, Schmeink, A. de Roos, Breitenstein, F. v. Olphen. Strawberries—H. B. S. (5—3) De thuisclub komt overrompelend opzetten; na 5 minuten heeft ze reeds een 20 voorsprong. Een meer gelijk opgaand spel ontstond; nu kon II. B. S. een strafcorner door Koppen benutten (21). Witkamp vergrootte echter den voorsprong weer voor de Strawberries tot 31. Nog voor de rust wist Koppen opnieuw een strafcorner te be nutten (31). In de tweede helft werd de strijd er niet zacht zinniger op. Er werd van beide zijden fel gestreden. Een strafcorner op het Haarlemsche doel door Brandhof ingeschoten, bracht den stand op 42. H. B. S. kwam toen meer opzetten en slaagde er in, den achterstand door Mesritz te verkleinen (4—3). Kort voor tijd bracht een uitval van Straw berries een onverwacht doelpunt uit een door Brandhof ingeschoten strafcorner. Einde 53 voor Strawberries. Zandvoort—Oh Kay (0—2) De gastheeren hadden de onderlinge wedstrijden van eersten Paaschdag nog danig in de beenen zit ten; zij verschenen met eenige invallers. Het gehal te was echter maar matig, doch ook Oh Kay kon geenszins imponeeren. Het enkele puntje, dat de gasten voor de rust scoorden, gaf juist hun geringe overwicht en iets grootere speelsterkte aan. Ook in de tweede helft was Oh Kay iets sterker. Toch kreeg Zandvoort kansen, doch wist hiervan geen enkele te benutten. Wel slaagde Oh Kay er in een doelpunt te maken, zoodat het einde een ver diende zege voor de bezoekers bracht. Ijsvogels—B. M. H. C. 2 (3-4) De gasten namen door een strafcorner van Mulder de leiding, maar vóór de rust konden de Ijsvogels gelijk maken (11). In de tweede helft namen de vogels zelfs de lei ding (21). Ook zij profiteerden niet blijvend van den voorsprong, want Mulder maakte bij een scrim mage gelijk (22). Een voorzet van rechts werd door Mulder fraai benut voor zijn derde doelpunt en toen Mulder daarna nog eens een strafcorner benutte, was het pleit vrijwel beslecht (24). Dat de Ijsvogels zich echter niet zonder meer bij dezen stand neerlegden, bleek uit het tegenpunt dat nog volgde, maar het einde bracht toch een Haarlemsche zege met 43. Competitiestanden. Afdeeling Gooi A. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. Hilversum 10 7 1 2 15 31—17 Gooi 9 7 0 2 14 32—17 Amsterdam 10 7 0 3 14 34—18 Be Fair 9 6 1 2 13 27— Baarn 12 5 1 6 11 43—39 Laren 10 4 0 6 8 27—29 S. C. H. C. 9 117 3 15—47 Pinokkio 9 0 0 0 0 16—39 Afdeelnig A den Haag/Rotterdam. gesp. gew. gel. verL pnt. v.-t. STRAWBERRIES-B. D. H. C. (1-4) B. D. H. C., dat met invalsters voor de dames Andreas, Kerkhoven en De Vletter uitkwam, heeft een 41 overwinning op Strawberries behaald. B. D. H. C. vertoonde niet haar beste spel; vooral de voorhoede speelde erg mat. Steeds weer werd de voorhoede door de achterhoede aan het werk gezet, maar doordat de aanval veel te kort speelde en niet in staat bleek, individueel de tegenstandsters te passeeren, bleven na rust doelpunten uit. Direct na de beginbully was B. D. H. C. reeds in den aanval; na eenige minuten spelen wist de rechtsbinnen te scoren (01). De zelfde speelstere maakte er eenigen tijd later 02 van, waarna me juffrouw v. d. Hyden scoorde (03). Eenige straf- corners werden dooi' B. D. H. C. gemist. Vlak voor de rust wist mevrouw Van Baasbank uit een straf corner nog eenmaal te doelpunten (04). Na de rust was B. D. H. C. ook viportdurend in den aanval, maar zij wist baar overwicht niet meer in doelpunten uit te drukken. De achterhoede van Strawberries trachtte met harde slagen het spel te verplaatsen. Éénmaal had een uitval van de gastvrouwen succes, toen uit een scrimmage voor het B. D. H. C.-doel door Straw berries gescoord werd (14). De invalster-doel- verdedigster Clara de Jong kon in dezen wedstrijd haar talenten niet toonen, onidat zij slechts weinig werk te verrichten kreeg; dit deed zij echter goed. Ranglijstjes. gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. Rood 'Wit 9 7 0 2 14 51—8 1.71 B. D. H. C. 12 10 0 2 20 39—12 1.67 Amsterdam 11 8 0 3 16 4721 1.45 D. D. H. C. 2 9 5 0 4 10 16—21 1.11 Rood Wit 2 10 4 1 5 9 24—43 0.90 Amsterdam 2 10 3 0 7 6 1732 0.60 Hurley 11 2 1 8 5 11—36 0.20 Strawberries 10 0 2 8 2 941 0.20 Onderlinge wedstrijden van H. B. S. De hockeyclub H. B. S. organiseerde op eersten Paaschdag de gebruikelijke onderlinge mixed wedstrijden om den Schalekamp-beker, die ter ge legenheid van het derde lustrum der vereeniging geschonken werd door den heer A. J. Schalekamp. Het grootste aantal punten werd verzameld door het C-elftal, de namen van hen en haar, wier na men in den beker vereeuwigd zullen worden, lui den als volgt: A. Zwertbroek, W. v. d. Boom, Mej. A. Kost, E. v. d. Stadt, K. Schalekamp, C. Hekker, Mej. M. Groen, Mej. C. Lodder, P. Koppen, Mej. T. Anthoni, G. Zoll. Na afloop werden de winnaars door den schenker van den beker in de gezellige cantine van de ver eeniging toegesproken. H. D. M. 9 7 1 1 15 27— 9 H. H. IJ. C. 9 7 0 2 14 23—17 T. O. G. O. 10 5 3 2 13 20—17 Studenten 8 2 4 2 8 16—17 B. M. H. C. 9 4 0 5 8 24—20 S. O. S. 10 3 2 5 8 19—18 Leiden 7 2 2 3 6 15—21 Victoria 8 1 2 5 4 14—25 H. O. C. 7 0 2 5 2 9—22 Afdeeling Amsterdam/Haarlem A. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. Strawberries 9 5 4 0 14 2210 B. M. H. C. 2 8 4 3 1 11 22—16 Ijsvogels 10 4 3 3 11 23—24 H. B. S. 8 3 3 2 9 13—13 Oh Kay 7 3 1 3 7 21—16 Alkmaar 7 2 3 2 7 13—16 Zandvoort 10 2 2 6 6 17—23 Alliance 7 0 16 1 720 TUSSCHENRONDE J. D. TRESLING-BEKER. Strawberries—F. A. H. C. (0—1) Op eersten Paaschdag speelden de Strawberries voor den beker. Zij spaarden zich echter kennelijk voor den wedstrijd tegen H. B. S. op tweeden Paaschdag en verschenen nu met eenige invallers Het werd dan ook een slechte wedstrijd met wild spel. De rust kwam met 00. In de tweede helft maakten de Amsterdammers het eenige doelpunt en daarmede is eigenlijk het belangrijkste verteld. Einde 01. HAARL. KORFBALBOND. De Oosthoek. Gespeeld 24 Maart: Oosthoek IINw Flora 3 1—0; O. K. 5—Oosthoek I 3—1. 25 Maart: O. K. 7—Oosthoek II 2—2. Te spelen 31 Maart: Meerlebosch 4Oosthoek H 11.30 uur; deze wedstrijd duurt 2 x 30 minuten. Trainen op den gewonen tijd. H. K. C. „Haarlem". Secretariaat H. R. Arends, Nic. van der Laan straat 36. Gespeeld: Aurora adsp.Haarlem B adsp. 01; Oosterkwartier C adsp.Haarlem C adsp. 02; Haarlem B adsp.Nieuw Flora adsp. 62; Haar lem 2Zwaluwen I 10; Aurora 3Haarlem 3 Op de series van Oosterkwartier heeft Haarlem A adsp. den 2en prijs behaald. Te spelen op Zondag 31 Maart: Haarlem I-- K. Z. 2 te 2 uur in he Noorder Sportpark; T. H. B. I Haarlem 2 te 10 uur en T. H. 2Haarlem 3 om 11.30 uur, terrein Aerdenhout; gezamenlijk vertrek te 9.15 uur van het Houtplein per fiets. Haarlem B adsp.T. H. B. adsp te 10 uur; Haar lem C adsp.E. H. S. adsp. te 11 uur. Beide wed strijden in het Noorder Sportpark. Aangenomen als lid J. Veenstra. Voorgesteld als adspivant-lid: Wim Smit, Laurier straat 50 door Nol Smit en de adspiranten-com- missie. Woensdag 27 Maart adspiranten-bijeenkomst om 6.45 uur in café „Flora". Oefenen op de bekende tijden. Animo—Ready. Secretaris: J. P. Kruger, Twijnderslaan 27. Wedstrijdsecretaris: D. ter Haak, Aerbertsberg- straat 28. Met de Paaschdagen werd als. volgt gespeeld: Animo-Ready 1Nieuw Flora 2 00 T. H. B. 2Animo-Ready 2 11 Animo-Ready 1T. H. B. 1 43 Animo-Ready 2T. H. B. 2 51 De adspiranten speelden op de O. K. series als volgt: Oosterkwartier aAnimo-Ready a 10 Haarlem aAnimo-Ready a 31 Meerlebosch aAnimo-Ready a 11 Sport Vereent bAnimo-Ready b 01 Oosterkwartier cAnimo-Ready b 02 Haarlem b/cAnimo-Ready b 11 Het programma voor a.s. Zondag luidt: Meerlebosch 1Animo-Ready 1, 2 uur. Animo-Ready 3Sport Vereent 3, 2 uur. Animo-Ready bSport Vereent b, 10 uur. Sport Vereent. Sevr. Bruno Klauwersstraat 5, Santpoort. (St.) Gespeeld 24 Maart: Watervliet 2SV 3 28 Op de series van Oosterkwartier behaalde SV a in haar afdeeling den eersten prijs. Te spelen Zondag 31 Maart: Blauw Wit 3—SV 1, 12.30 uur. Animo-Ready 3SV 3, 2.15 uur. Zaterdag 30 Maart: S. V. aMeerlebosch a, 4 uur. Aangenomen als adspirant: Chris Portugies, Haarlem. Het int. tournooi te Boedapest. Dr. Euwe wint de eerste partij Uit Boedapest: Ter gelegenheid van den zeven tigsten verjaardag van den bekenden Hongaar- schen meester Maroczy is te Boedapest een inter nationaal tournooi begonnen, waaraan ook wordt deelgenomen door onzen landgenoot dr. Max Euwe. In de eerste ronde sloeg Euwe den Hongaar Paui Rethy; prof. Vidmar (Zuid-Slavië) speelde remise tegen den ook in ons land zeer bekenden Hotl- gaarschen meester Szabo.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 12