„BLOED VAN SPORTGEBEURTENISSEN. BOEDDHA" De leden van het nieuwe Fransche ministerie met den premier Paul Reynaud, die hen aan president Lebrun voorstelde. Links naast den minister-president (vooraan in het midden) Daladier, minister van Landsverdediging in het nieuwe kabinet Koningin Elizabeth van Engelang bij het verlaten van Westminster Abbey te Londen, waar de vorstin de ge bruikelijke plechtigheden der Paasch- week bijwoonde Op „Duinrell" bij Wassenaar werden Maandag de terreinkampioenschappen van de K N.M.V, in Zuid Holland en tevens de districts militaire kampioenschappen verreden. Twee militaire solorijders in actie Een vijftal jeugdige deelneemsters aan het groot mandoline concours, dat in Zaandam werd gehouden, betokkelt vol toewijding de instrumenten Bertus Caldenhove, de aanvoerder van ons nationale voetbalteam, die tijdens den wedstrijd A D.O. D.W.S. een knie-blessure opliep, wordt van het veld geleid Blauw Wit leed haar tweede nederlaag in den tweeden Paaschdag gespeelden thuiswedstrijd tegen Haarlem. De keeper der Stadionclub wordt gepasseerd Generaal H. G. Winkelman, de opperbevelhebber van Land- en Zeemacht, toonde zijn belangstelling voor de motorkampioenschappen op _Duinrell". Rechts naast den generaal kapitein K. J. J Lotsy en kapitein Paters Een aanval op het doel der gast- heeren tijdens den hockey - wedstrijd Hilversum 'tGooi De Bossche Politie-Sportvereeniging organiseerde op Tweeden Paaschdag een wandeltocht, waarvoor veel belangstelling bestond. Op marsch in de omgeving van 's Hertogenbosch door HAROLD WARD 23 Met inspanning van zijn laatste krachten trok hij zich overeind, probeerde te staan, maar zijn beenen begaven zich en hij viel languit op den Vloer. Op handen en voeten kroop hij naar de deur en heesch zich aan den post op. Met bevende handen tastte hij naar den knop van het licht en draaide dit op. Muer was er beroerd aan toe. Waarom was hfl er erger aan toe dan hijzelf? Muer's bed stond dichter bij de deur, kon dit een reden zijn? Hjj veronderstelde van wel, maar waarom? Plotse ling schoot hem een gedachte door het hoofd gas! Iemand had getracht hem met gifgas te dooden Met inspanning van al z\jn krachten ging hij naar Muer's bed. Het scheen een eindeloozen weg en het duurde naar zijn idee uren, voor hg den luite nant uit het bed getrokken en naar het raam gezeuld had. Muer was Lykwit, met blauwe lip pen, maar de koele riachtlucht deed hem schijn baar goed. Hjj opende de oogen. York zelf voelde zijn krachten ook terugkeeren, hij wankelde naar de deur en wierp die open. Op de gang lag een ge daante. York kroop er heen en ontdekte dat het Watson was. Hij scheen bewusteloos te zyn. Uit alle kamers hoorde hy gekreun, maar was niet in staat hulp te verleenen. De beweging scheen hem goed te doen, hij slaagde er in den knop van het licht in de hall te bereiken en knipte de lamp aan. Iemand in het huis was verantwoordelijk voor deze nieuwe wandaad en wat het ook kostte, hy zou ontdekken, wie dat was. Hij wankelde naar zyn kamer terug en vertelde Muer in een heesch gefluister, wat hij van plan was te doen. Muer trachtte hem ervan terug te brengen, maar York nam de revolver onder zijn kussen vandaan en ging de deur uit, de trap af. Hy wist dat er een ijskast naast de keukendeur stond, waarschijn lijk zou daar wel melk in zijn, en melk was het beste geneesmiddel op het oogenblik. Het benedenhuis lag in de diepste duisternis. York kon zich niet herinneren, waar de knop van het licht zat en op den tast zocht hij zyn weg naar de keuken. Plotseling liep er iemand tegen hem aan, gaf hem een harden stomp tegen de borst. Half ziek als hij nog was sloeg hij tegen den grond. Met moeite trok hij zyn revolver, schoot in het wilde weg de vluchtende gedaante na. Meteen ging het licht boven uit en hij verloor weer het bewust zyn. Toen hij weer bijkwam, stond Tim over hem heen gebogen. De neger was half aangekleed, zijn oogen rolden van angst heen en weer. „Ik hoorde U schieten, me.ieer," zei hy klappertandend, „en ik kwam dadelyk kijken, wat er gebeurd was!" York vroeg hem om melk en de neger haastte zich hem een groot glas te brengen. Na een tweede glas voelde York zich veel beter, met Tim samen haalde hij alle voorradige melk uit de tjekast en spoedde zich toen naar boven. Eerst kreeg Muer een flinke dosis, waardoor die ook weer op de been kwam, daarna gingen ze samen de ronde doen door de andere kamers. Alle gasten vi'»r».a in den zelfden toestand, als waarin zy grwoost waren. Iedereen kreeg een hoeveelheid melk, waarna de beide mannen naar hun kamers terugkeerden. HOOFDSTUK XVÏL De Experts zyn het niet eens, Lee wankelde York's kamer binnen. Zyn gezicht was wit en vertrokken. Hy viel in een stoel neer, hygend en niet in staat een woord uit te brengen. „Zouden we niet om een dokter telefoneeren?" stootte hij tenslotte uit. „Niet voor mij, maar vbor de vrouwen". York schudde zijn hoofd. „Niet noodig", zei hy, „het eenige wat zij zouden voorschrijven is melk drinkenmelk is het eenige goede middel voor dit gas, dat weet ik uit ondervinding". Lee keek hem verwonderd aan, „Bent u er dan zeker van, dat het gifgas geweest is?" „Absoluut zeker! Niet alleen wat de uitwerking betreft, maar ik heb ook- nog andere bewyzen". Met deze woorden haalde hy een busje uit zijn zak, dat er uit zag als een peperbusje; dat in het vuur gelegen heeft. „Dit vond ik in de hall", zei hij. „De vent, die het afgestoken heeft, is zoo fatsoenlijk geweest, om het bommetje in een ijzeren pan te leggen, zoodat er geen brand van komen kon". „Maar ik snap nietbegon Lee. „Natuurlijk niet", viel York hem in de rede. „Ik zal u zeggen, wat er naar alle waarschijnlijkheid gebeurd is. De moordenaar wilde vanavond zyn slag slaan. Het vuur was hem te na aan de schenen gelegd. Hij kon niet langer uitstellen wat hy wenschte te doen. Overdag heeft hy die pan uit de keuken gehaald om hem bij de hand te heb ben, op het oogenblik dat hij den tijd gekomen achtte. Toen de lont aangestoken was. is hy er vandoor gegaan naar beneden, het gas werkt snel en de gevolgen blijven uren merkbaar. Gelukkig ben ik gauw wakker geworden. Het leek of er uren verloopen waren, eer ik beneden was, maar waar schijnlijk zijn" het maar een paar minuten geweest. Vandaar dat ik den moordenaar beneden tegen het lyf liep. Hij gaf me een stomp voor de borst en ik schoot nog op hem, maar miste. Het heele huis stond vol gas. Hij heeft er voldoende van inge ademd om ook de uiterlijke kenteekenen van ver giftiging te vertoonen, zoodat hy geen argwaan wekt. Het is daarom ook onmogelijk om te zeg gen, wie het geweest is. U zult het wel niet ge weest zijn, want het heeft nu eenmaal geen zin, jezelf te berooven". Korte inhoud In Arrapahoe, in het Zuiden der Vereenig- de Statenspelen zich. rond het landgoed Oakwood Manor, waarvan de eigenaar Ho race Anson Lee bij een aulo-ongeluh om 'l leven is gekomenvreemde iooneelcn af. Een halssnoer van bloedroode robijnendat door Lee eens van een expeditie naar Tibet is méde gebracht, heeft de begeerigheid van velen opgewekt. Zij verzamelen zich in het oude landhuis, zulks op uilnoodiging van de erfgenamen Virginia Lee en haar broer, die besloten hebben alles te verkoupen om de schulden van hun oom te dekken. De inzet van het verhaal is de ontdekking van een moord gej isegd op een onbekenden mandie een imitatie-halssnoer in zijn zak heeft. Kapitein York. van de Army Intelli gence Service neemt het onderzoek ter hand. zulks op verzoek van zijn vriend sheriff Fen- 'on. Ondanks het plegen van meer moorden en aanslagen, weet York het net om d.e in huis aanwezige misdadigers toch steeds nauwer aan te halen. Hal Lewis sterft, er wordt met gas gewerktmaar York zet kop pig zijn onderzoek voort.,.. Lee keek hem stomverbaasd aan. „Mij... mijzelf beroovenwat bedoelt u?" .Waarschijnlijk zullen we morgenochtend kunnen constateeren, dat de safe in het museum geopend is. Persoonlijk heb ik op 't moment geen zin dat te gaan onderzoeken. Ik voel me daar nog veel te beroerd voor. Dat zal met u wel hetzelfde zyn. Ik raad u dus aan naar uw kamer terug te gaan en nog wat te gaan liggen. Ik wil ook wat slapen". Lee begreep den weck, stond op en wankelde naar zijn kamer. „Ga vannacht niet naar het museum", riep York hem achterna, ,,en praat met niemand over hetgeen ik u verteld heb, begrepen!" Den volgenden morgen waren York en Muer voor de anderen op. Een koude douche hielp hen over de laatste gevolgen van de vergiftiging heen te komen, daarna gingen zij naar beneden en dronken de melk, die Tim juist van de boerderij gebracht had. Op de veranda overlegden ze, wat hun nu te doen stond. Dittmars, die er ziek en on gelukkig uit zag, kwam de trappen af en strom pelde naar het museum. York keek Muer veelbeteekenend aan. Het duur de niet lang of de professor kwam de veranda op rennen, woedend uitroepend: „De robynenü!4 de safe staat open en de robijnen zyn weg!!" York zei rustig, dat hij dat al lang wist en beiden volgden zij den professor naar het museupo. Het was zooals Dittmars gezegd had, de safedeur stond wijd open en het étui met de robijnen waa verdwenen. De inbraak was door een vakman geschied, dat zagen zij direct. Het letterslot was niet geforceerd, maar geopend door een expert, die met een stethoscoop gewerkt had, of die door jarenlange ervaring op het gehoor kon zeggen, hoe hij de combinatie moest draaien. De binnendeur was opengewrongen met een spykertrekker, die Horace Anson Lee gebruikte om de kisten met zijn schat ten te openen. Op den vloer voor de brandkast lag een lap, Uit een vluchtig ingesteld onderzoek maakte York op, dat de inbreker die gebruikt had om zijn vingerafdrukken weg te vegen. Het gelukte den kapitein tenslotte Dittmars in zooverre te kalmeeren, dat hij in staat was ora na te gaan, of er nog andere dingen uit de safe vermist werden. Dit bleek niet het geval te zijn. De Intelligence-mannen verlieten daarna het museum, gevolgd door den professor, die de deur achter hen sloot. iWordt vervolgd^

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 8