2-MINUTEN KOOKMEÏHODE SCHEIKUNDIGEN MAKEN EEN EIND AAN WASDAGZORGEN koffie ZUL5TR Athee De wederopbouw van Spanje. Nieuwe Uitgaven. UN/T IN UITEREN Ballet Yvonne Georgi. WORDT OVERWELDIGEND GROOT SUCCES 0^ DE NIEUWE WAST ZONDER VERDERE HULP 'tOpklapbeddenpaleis Adverteert in dit blad WOENSDAG 27 MAART 1940 HSARtE M'S DAGBEAD 9. Op elk gebied zijn enorme moeilijkheden te overwinnen. Velen lijden verliezen door waardelooze pesefas. Onze correspondent te Madrid schrijft ons: De wederopbouw van een in puin gevallen maatschappij, het rendabel maken van een land. bevolkt met 22 millioen menschen en het gelijk tijdig vinden van een dragelijke oplossing voor alle sociale, economische en financieele proble men. daaraan noodzakelij herwijs verbonden, is geen geringe taak. Dit te moeten doen in een ver deeld en oorlogvoerend Europa maakt alles nog moeilijker, zoodat men bewondering kan hebben voor den generalissimus, die zich met zooveel ijver aan zijn taak geeft in een moeilijk land als Spanje met zijn scherp critische. onderling eeuwig twistende en nimmer tevreden bevol king. zoodra het overheidsmaatregelen betreft. De critiek blijft ook nu niet uit en elke groote politieke partij wenschte liefst alle macht alléén in handen te hebben. Opzettelijke tegenwerking van de belangen der groepen, die andere poli tieke richtingen vertegenwoordigen kan men alom constateeren en heel dikwijls is dit zelfs terwille van het eigenbelang van bepaalde lei ders, die hun beslissingen laten beïnvloeden door aanlokkelijke voordeelen of grootere machtspo sitie. Den vijand verdelgen, den tegenstander uit roeien, blijft het parool en zoo werden in de wet van 1 Maart vrijmetselarij en communisme ge lijktijdig veroordeeld. Het behooren tot de com munistische partij, tot de vrijmetselarij of an dere „geheime" secte zal als delict beschouwd en dienovereenkomstig bestraft worden. Hoe ve len en wie het slachtoffer zullen worden van den strijd tegen de „masoneria" zal de toekomst moeten leeren. Men heeft dus niet alleen den strijd tegen de „rojos" rooden voort te zet ten. maar gaat nog een andere bevolkingsgroep vervolgen de vrede is voorloopig derhalve nog niet weergekeerd op het Iberische schier eiland. Uiterlijk wordt het leven weer gewoon. Uiterlijk normaliseert zich het leven. Met de liquidatie van den burgeroorlog worden lang zaam aan vorderingen gemaakt, maar zoowel de financieele, economische als sociale problemen drukken zwaar op dit verarmde en vervallen land. Hoewel de Londensche „Times" voorloopig ver boden lectuur blijft is behalve de Fransche couranten, die reeds lang verkrijgbaar waren, ten slotte ook de „Daily Mail" aan de kiosken ver schenen. Misschien is het binnenkort ook moge lijk een Fransch of Engelsch boek in Madrid te koopen. Op de lijst van in te voeren goederen Volgens het kortgeleden afgesloten handelstrac- taat Frankrijk—Spanje worden althans couran ten. boeken en films vermeld en wellicht als de overeenkomst met Engeland tot stand komt, waaraan sinds verscheidene weken hard wordt gearbeid, zal ook de Engelsche literatuur weer haar weg naar het Iberische schiereiland vin den. Zoo wordt Madrid „poco a poco" weer een groote stad hoewel nog geen Europeesche en worden de winkels van betere voorraden voor zien. Verscheidene groote nieuwe cafés werden in de binnenstad geopend en de herstelling van enkele verwoeste lokalen is grondig ter hand ge nomen. Artisten met internatnonalen naam ko men voor op de concert-programma's, Nied- zielski, Jacques Thibaud, Pierre Fournier, Alexander Uninsky lieten het muzieklievend publiek van hun bijzondere kunst genieten en spoedig zal Oscar Straus te Madrid den-diri geerstok opnemen. Eveneens werd reeds een serie opera-voorstellingen gegeven door een Ita- liaansch gezelschap en in Barcelona was het de Frankfurter opera, welke met veel succes de gala uitvoeringen verzorgde. Dit alles maakt de stem ming beter, maar doet de zorgen niet vergeten. Groote financieele moeilijkheden. De financieele verwikkelingen zijn vele. Daar is de in het binnenland geforceerd hoog gehou den peseta, welk toch een zeer belangrijke prijs stijging niet kan tegenhouden. Zoo zijn de sala rissen van bankbeambten en regeeringsperso- neel reeds op een hooger niveau gebracht. Het beperkt deviezenbezit der regeering maakt nood zakelijke aankoopen in het buitenland dikwijls onmogelijk of heeft uitstel van aankoop tenge volge en bovendien is het publiek in vele ge vallen gehandicapt door de geblokkeerde reke ningen. Hierop is van toepassing de „deblok- keeringswet" van 7 December j.l., welke begin Maart in werking is getreden. Het betreft alle geblokkeerde rekeningen-courant van 19 Juli 1936 tot 1 April 1939. Wanneer men namelijk tijdens den burger oorlog op eigen bankrekening of spaarbankboekje heeft gestort of er van opgenomen, heeft men nu geen recht om over het saldo van die rekening op datum van 28 Maart 1939, datum van de inne ming van Madrid, te beschikken, immers men heeft hier behandeld met „roode" pesetas, die op laatstgenoemden datum vrijwel waardeloos wa ren. De deblokkeeringswet maakt de bereke ning van het saldo-rood in saldo-wit zeer ge compliceerd, de termijn van bijna drie jaren is in perioden onderverdeeld, volgens welke men recht heeft op respectievelijk 95 pet. van het saldo eind Juli 1936, afloopend tot vergoeding van slechts 5 pet. van het saldo der rekening in Maart 1939. In Madrid is tot heden geen cen- timo vrij gegeven van deze geblokkeerde gel den welke in de millioenen loopen. Schade voor houders van geblokkeerde gelden. Een enkele levensmiddelenfabriek in de pro vincie heeft een geblokkeerde rekening of verschillende gezamenlijk van 40.000.000 pe setas. Er zijn gevallen dat bijv. iemand met een saldo van 2.000.000. volgens de deblokkee ringswet slechts recht heeft op een vergoeding van 300.000 pesetas. Op deze wijze zijn enorme verliezen geleden vooral ook onder degenen, die hun gespaard geld beetje bij beetje lieten inschrijven in hun boekjes en onder de handelsklasse en winkeliers, die hun zaken tijdens het roode bewind gewoon moesten voortzetten. Dit alles geeft aanleiding tot groote verwik kelingen; iemand verkocht bijv. een groot bui ten 3 maanden vóór den 19en Juli 1936. De koopman zou betaald worden in 18 termijnen, hij ontving op zijn rekening 1 termijn gestort in volle waarde en de 17 volgende in rood-geld. De verkooper komt na de overwinning terug in Ma drid, maar nu is in 1940 het geld van den ver koop in 1936 niet alleen geblokkeerd, doch het heeft bovendieneen groot gedeelte van de waarde verloren, wanneer hem tenslotte de be schikking over zijn rekening-courant-saldo gege ven zal worden. ZoPzijn er onnoemlijk vele moei lijke en dubieuze gevallen, welke men deze laat ste drie maanden aan een speciaal daarvoor in het leven -geroepen commissie heeft kunnen voorleggen. Wanneer deze over enkele dagen ech ter haar werkzaamheden staakt, is de berekening volgens de wet van 7 December onherroepelijk en zal met de deblokkeering geleidelijk een aanvang worden gemaakt. Bij de economische problemen, welke Spanje doorworstelt, bemerkt men eerst nü hoeveel er op alle gebied uit het buitenland werd inge voerd. Industrieele problemen. Met den dag wordt het duidelijker, dat nieuwe industrieën niet uit den grond gestampt kunnen worden, vooral niet wanneer men niet over vol doende technici beschikt en geen onbeperkte aanvoer van machinerieën, grondstoffen en be drijfsleiders georganiseerd kan worden, doordat Europa zoo juist een tweeden grooten oorlog is begonnen. Spanje beschikt over vele ingenieurs die op het gebied van wegen-, mijn- en land bouw groote vermaardheid hebben verworven. Onder de z.g. „ingeniesros industriales" zijn er daarentegen weinig gespecialiseerd, in hoofd zaak bij gebrek aan oefenterrein. Alleen zij die een opleiding in Zürich, Luik, Mulhouse, Tou louse of elders konden bekostigen, zijn elec tro technisch, chemisch of anderszins vakkundig onderlegd. Dit aantal is echter lang niet toerei kend voor het groote Spanje. Zoo is er bij ge brek aan vele dingen ook gebrek aan medica menten, dat onder een volk dat reeds zooveel leed achter den rug heeft, nog dagelijks slachtoffers maakt. De zórg voor de volksgezondheid. Om een grondige studie te maken van de so ciale problemen en hierin zoo spoedig mogelijk verbetering te kunnen aanbrengen, is speciaal de afdeeling „Auxilio Social" van de Falange aan gewezen. Duizenden hongerige magen worden dagelijks door zijn afdeelingen gevoed, aan vele kinderen is onderdak verschaft en allerlei artike len zijn door hen verdeeld onder de armsten der armen. Voortdurend worden nieuwe afdeelingen in het leven geroepen, waar de vrouwelijke fa- langisten zich belasten met het huisbezoek; het onderzoek naar den gezondheidstoestand op het platteland, het voorlichten bij zuigelingenverzor ging, de tuberculosebestrijding en zich van vele andere dringend wachtende verbeteringen op de hoogte stellen. Toch is op dit gebied naar onze begrippen in Spanje nog alles van A tot Z gron dig te doen, bovenal wat de volksgezondheid be treft. Wangedragingen bij een lief dadige instelling. Jammer genoeg heeft ook de „Auxilio Social" een groot stuk van zijn goeden naam moeten inboeten door het wangedrag van enkele leiders dezer rijke liefdadigheidsinstelling, die voor het arme Spaansche volk nooit té rijk kan zijn, zoo dat hier zeker niets aan den strijkstok mag blij ven hangen. Er moet nog veel gewerkt worden, veel ver anderen en veel verbeteren, wil men bezuiden de Pyreneeën met recht wijzen op het vaderlandsche 6child met de leuze: „Espana, Una, Grande, Libre", „één groot en vrij Spanje". Loonende afzet van tuinbouwproducten. Het R.-K. Tweede-Kamerlid de heer Jac. Groen Azn. heeft een brochure geschreven over het on derwerp „Loonende afzet van tuinbouwproduc ten". In het orgaan van den L.T.B. waarvan de schrijver vice-voorzitter is, is onder hetzelfde op schrift een serie artikelen van den heer Groen ver schenen, die zeker verdienen gebundeld te worden en daardoor onder aandacht van breed eren kring te komen. De schrijver is immers terzake zeer des kundig en heeft veel interessant materieel in zijn beschouwingen verwerkt. In de inleiding wordt een kort overzicht gegeven van de steunmaatrege len, die voor den tuinbouw waren getroffen. Ook het plan van den L.T.B. inzake loonende afzet van tuinbouwproducten met de bezwaren, die daarte gen zijn aangevoerd worden uitvoerig besproken. Als eenige oplossing ziet de schrijver een prijzen politiek, gebaseerd op de productiekosten. Tegen de stelling: wij moeten tot eiken prijs exporteeren hetgeen tengevolge heeft, dat wij daar door onze geheele productie tegen eiken prijs moe ten verkoopen plaatst de schrijver de stelling: wij moeten voor geen anderen prijs verkoopen dan re delijk is en wij moeten voor het surplus wegen zoeken, wegen die in het plan waren aangegeven". De zeer lezenswaardige brochure, werd uitgege ven door het secretariaat van den L.T.B. te Haar lem. Duizend en één nacht. Bij de uitgeverij „De Torentrans" N.V. te Zeist verscheen een prachtige uitgave van de „Dui zend en één nacht" in de bewerking van M. A. L. J. Cuypers. De charme van dit boek ligt voor een belangrijk deel in de vijftig illustraties van den knappen Engelschen teekenaar Edmund Dulac. Deze artist kan tot de kundigste illustra tors van onzen tijd gerekend worden. Dulac's teekeningen ademen den romantischen, mystie ken geest, waarmede de Arabische sprookjes doortrokken zijn en kenmerken zich door op merkelijke fijnheid. In kleurige tafereelen rij zen de fantastische verhalen voor het oog van den lezer op en het is of men er nimmer genoeg van zal krijgen, naar die imposante paleizen, schoone prinsessen en wonderlijke sprookjesfi guren te kijken. Met deze kleurenreproducties legt de uitgeverij alle eer in. Bij W. J. Thieme en Cie. te Zutphën is een verhandeling over paddestoelen, bessen en krui den gegeven onder den titel: „Wat vind ik daar?" Het werkje is geschreven door A. Koch en drs. J. R. Müller. Eij dezelfde uitgeverij is een beschouwing verschenen van dr. J. Brouwer over „De verzonken vloot van Vigo", een bijdrage tot raming der verloren gegane schatten. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk Wo e n sd a gs avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Het is toch wel heel jammer en ook bevreem dend dat gisteravond onze Stadsschouwburg niet stampvol was. Want nu dit jaar Jooss en Trudi Schoop niet naar Holland komen, is er des te meer reden het optreden van het bailet van Yvonne Georgi met vreugde hier te begroeten. Zoo veel ge nieten wij niet van werkelijk goed ballet om niet blijde te zijn met de opvoering van Leo Delïbes' Coppelia in een zoo geestige choreografie en met medewerking van een zoo uitstekend orkest als de HO.V. onder leiding van L. M. G. Arntzenius. Ik noemd Coppelia het eerst omdat dit na de pauze gedanste ballet wel het beste van den avond was. Hier vond Yvonne Georgi stof en muziek zoo gereed en zij heeft er op zeer gelukkige wijze ge bruik van gemaakt. Er werd door allen met een opmerkelijke „Tanzfreudigkeit' gedanst in dooi de Wagnervereeniging welwillend ter beschikking gestelde aardige frissche décors. Het ballet van Yvonne Georgi is na de laatste maal, dat ik het zag optreden, weer zeer vooruit gegaan. De dansers en danseressen zijn nog meer getraind en de leidster kan daardoor haar be doelingen steeds beter tot uitdrukking brengen. Met welk een gedisciplineerde eenheid werd er bijvoorbeeld gedanst in het eerste bedrijf van Coppelia ondanks dat de ruimte feitelijk te klein was. En hoe gevarieerd waren de bewegingen, ook individueel! Het feest was van een meesleepende vroolijkheid, licht, joyeus en geestig. Het werd een voortreffelijk gedanste scène met dien allergrappigsten burge meester van Jan Bugli, die geen moment bas ko miek werd. En hoe rijk aan knappe vondsten ik denk bijvoorbeeld aan dat spel met de kleurige doeken was dit ballet. De poppen in II maakten een allerkoddigst effect en het mechanische dansen was hier voortreffelijk geslaagd. He' hoogtepunt werd wel bereikt in den solodans van Coppelia door Yvonne Georgi, waarin wij den langzamen groei van pop tot mensch zich prachtig zagen ontwikkelen, zoowel in de bewegin gen als in de mimiek. Mascha ter Weeme bleek als Swanilda een voor treffelijke aanvoerster van het ballet en in Tony Raedt zagen wij een uitstekenden, lichten danser. Alfred Hiltman danste en speelde Coppelius zeer suggestief. Van de nummers voor de pauze hebben mij de „Festive Dances" van Henry Purcell het meest ge troffen door de voorname eenheid van stijl, groepee ring en costumes. De wisseling der groepen was dik wijls verrassend en aldoor fraai. Zeer mooi was de contrastbewerking van het blauw en wit in de cos- tuums der dames en Yvonne Georgi die zelf de solodansen met vorstelijke grandezza uitvoerde liet hiervan ook in de bewegingen ten volle pro fijt trekken. De Hongaarsche dansen van Brahms werden voor Hollanders zeer zeker levendig en knap uitgevoerd, maar wij misten hierin toch 't vuur en de Schwung van de Russen in dit soort dansen. Met genoegen hebben wij de frissche, gezonde en geestig uitge voerde oud-Nederlaridsche dansen van Julius Rönt gen teruggezien. Het succes van Yvonne Georgi was zeer groot. Na Coppelia heeft het publiek staande alle medewerken den bij wie zich ook de heer Arntzenius voegde een langdurige, enthousiaste ovatie gebracht. Yvonne Georgi en Arntzenius lieten het orkest deze hulde deelen. J. B.SC.HUIL. Ei- is aanleiding om aan het muzikale gedeelte van de uitvoering der Balletten Georgi een afzon derlijke bespreking te wijden. Want bij deze uit voering vormde de muziek èn door haar eigen in houd en door de grootte van haar aandeel, een belangrijken factor in het geheel; het orkest onzer H.O.V. was met de vertolking belast; aan het hoofd van ons orkest stond een leider met wiens capa citeiten als dirigent we tot dusver nog geen kennis gemaakt hadden. Engelsche, Hongaarsche en Oud-Nederlandsche „Dansen" vormden het muzikale programma vóór de pauze. De verschillen in den nationalen oorsprong waren duidelijk waar te nemen, maar dit hadden alle gemeen, dat aan de choreografie de vrije teugel gelaten was, wijl de muziek alleen in 't algemeen vorm en karakter aan den dans ont leende. Maar was het niet verrassend als inleiding van Purcell's „Festive Dances" een z.g. „"Fransche Ouverture" in optima forma te hooren, met een fuga er in, die Handel den Engelschen champion- composer niet verbeterd zou hebben? En dit ter wijl deze kunstvorm gezegd wordt pas tegen het einde der 17de eeuw in zwang gekomen te zijn en Purcell in 1695 overleed. Het scheen alsof Purcell met dit stuk zijn tijd een heel eind vooruit was. Van Brahms' „Ungarische Tanze", die eigenlijk in de Zigeunermuziek wortelen, zijn slechts enkele tot algemeene populariteit gekomen. We hoorden nu ook de minder bekende, die in muzikaal opzicht niet bij de andere achterstaan, al vallen de melo dieën niet 2Óó onmiddellijk in 't oor. In de bewerkingen die Julius Röntgen van Oud- Nederlandsche danswijzen gemaakt heeft, interes seeren vooral de vlotte contrapuntische combinaties, die toch aan het populaire karakter geen geweld aandoen. Ook is het merkwaardig, dat Röntgen, die zelf nooit behoorlijk Nederlandsch heeft leeren spreken, het Nederlandsche volkskarakter muzikaal zoo goed heeft aangevoeld. Na de pauze ging „Coppelia" van Leo Delibes. Met deze muziek is het een heel ander geval, dan met de voorafgegane dansen: de choreografische handeling is hier nauwkeurig bepaald. Het is een soort van dramatische muziek, die slechts ten deele in dansvorm is geschreven. Maar het karakter dezer dramatische muziek is toch ook weer geheel door dat der ballet-pantomime bepaald. Zij blijft bij alle uitbeelding steeds irreëel. Geen oogenblik schildert zij echt menschelijke gevoelens: het blijven ficties. Maar welk een melodische e* ryth- mische bevalligheid bezit deze muziek en hoe voor treffelijk sluit zij zich bij het gegeven aan! Onze H.O.V. speelde heel den avond uitstekend. Dit te constateeren beteekent een hulde zoowel aan ons orkest in zijn geheel als aan verschillende leden er van individueel, die solistische partijen hadden te vervullen. Maar het beteekent ook een hulde aan den dirigent L. M. G. Arntzenius. Men kent Arntzenius als muziekredacteur van „De Telegraafr-; men kent zijn welversneden pen en zijn afkeer van de clavecin-manie, welken afkeer ik trouwens in hoofdzaak met hem deel. Maar als orkestleider kent men hem niet zoo algemeen. Arntzenius heeft echter bewezen een van de niet heel talrijke critici te zijn, die de openbare uitoefening van „1' art difficile" niet behoeven te vreezen omdat ze daar door zelve in het brandpunt van critische belang stelling komen te staan. Zijn directie was slagvaar dig en zaakkundig en leidde het orkest tot uit nemend samenspel; zij hield ook rekening met het karakter der uitgevoerde werken: er zat stuwkracht en pit in. En het orkest speelde gemakkelijk en prettig onder die leiding. De kennismaking was dus een zeer aangename en dat Arntzenius in de huldiging aan het slot van den avond deelde, was ten volle verdiend. K. DE JONG. MET RINS0 IN DE WASKETEL (MIJN LANGDURIGE ONDERZOEKINGEN Week in week uit werkten onze scheikun digen om Uw wasproblemen op te lossen. Zij deden de ene grote was na de andere om de beste methode te vinden om het goed helder te krijgen. Zij gingen uit van het reeds zo voortreffelijke zeeppoeder Rinso en trachtten dit nog te verbeteren. En zij slaagden! Zij ontdekten een nieuwe waskracht! NU HÈT MIDDEL OM DE WAS TE KOKEN. De vrouwen gebruikten Rinso om het goed te weken. „Er gaat niets boven Rinso", zeiden ze. Door de nieuwe waskracht is Rinso thans ook uitstekend om de was te koken. Enin slechts 2 minuten! Als het kookpunt is bereikt, heeft Rinso maar 2 mi nuten nodig om al het vuil los te maken. Waar- om tijd en gas verspild, als het niet nodig is? ONGEKENDE HELDERHEID „Wat een heldere was", roepen de huis vrouwen, als ze met Rinso gewassen hebben. En het is blijvende helderheid! Het goed kan onmogelijk geel worden, want het werkzame Rinso-sop maakt het weefsel vol komen schoon. Rinso UITERST VOORDELIG Geen minuut en geen cent wordt verspild, waar men Rinso gebruikt. Dat is vooral in deze tijd van groot belang. U staat geen uren lang in een benauwde atmosfeer. In 2 minuten is U klaar. Als het goed uit de wasketel komt, is het keurig schoon. Hard boenen met zachte zeep en ouderwetse zeeppoeders is nu over bodig. Elke huisvrouw weet, wat een bespa ring van tijd en energie dit betekent. MINDER WERK - MEER VRIJE TIJD Dikwijls klagen de vrouwen, dat de dag niet lang genoeg is om al het werk te doen! De Rinso-2-Minuten-Kookmethode geeft uren vrije tijd op wasdag - uren dat U kan rusten, lezen of winkelen. Vrije tijd is goud waard. Rinso geeft vrije tijd! DOET HET WERK ALLEEN Rinso spaart gas. Het geeft ook nog verdere besparing. U behoeft geen extra wasmiddelen naast Rinso te gebruiken. Laat het goed 's nachts weken in Rinso, zoals gewoonlijk. Kook het dan de volgende morgen in een vers Rinso-sop. Rinso heeft genoeg was kracht voor de hele was. I 7/ ira .OEN" t/m «olgende week Donderdag elk onderstaand artikel voor 25' 4 pakken pudding naar keuze 3 pakken beste maizena 3 pond grove rijst 2 pond grove Java-rijst 2 flessen prima bessensap 2 pond mooie pruimen 1 pond gereinigde krenten 3 pond patentbloem 2 pond prima havermout 2 pakken macaroni 24 prima bouillonblokjes 21/2 pond groene erwten 2 pond puike spliterwten 2 pond gelezen capucijners(opbon) 2 flacons fijne augurkjes 4 ons beste chocoladehagel 1 pot huish.jam, aPPei frambozen bessen '/2 pond prima cacao 1 pond BeJ-Ami, 'n nieuw*. I.jn* blskwl* V2 pond bitterkoekjes 7 chocolade goudrepen 4 ons fruitflikken, heeri.jk fris 3 ons heerlijke vanille toffee 3 ons fijne winterdrups 4 OnS balletjes «warte of gekleurde 2 pakken Custardvlapoeder 2 pond transparantzeep HAARLEM, Barteljorisstraat 25, Telel. 14/95 HEEMSTEDE, Raadhuisstraat 49, Telel. 28084 BIJ VEKO SLAAGT U ZIJLSTRAAT 98 Instituut voor Voet- en Lichaamsverzorging TELEF. 14519 RAAMVEST 13 B HAARLEM Hét adres voor billijk snelvervoer, Amsterdam Haarlem - Zandvgort Rotterdam - Den Haag en omstreken, en het geheele Gooi. Degelijk, vele geregelde diensten Telef. 11700—12100—12400. Grootste keuze, alles voorradig. Opklapbedden 8.75, 2-p. 13.75. Bedstellen 3-deelig 8.50, 2- persoons 12.75. 40 modellen om bouwen met boven- en zijkasten, ook verticaal. Monsterkamers: ORIOXWEG 8. Haarlem-Noord Telefoon 23932, .bij Zaanenlaan. Gesloten huis

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7