Nederlandsch elftal op den terugweg Luxemburg wint na een wedstrijd rijk aan doelpunten en arm aan goed voetbal met 5-4 Ocanfe-eCp steCde danig teCeuf Spelpeil was bedroevend ZWEMMEN. Geen Wimbledon dit jaar ROEIEN. KON. NED. VOETBALBOND MAANDAG AP RTL' 1940 IT X A R TI E M'S DAGBLAD Voetbal. ERLOREN VAN LUXEMBURG! Het is bijna niet te gelooven. Vijf- maal moest doelman Van Male met een spijtig gebaar den bal uit het net halen en slechts viermaal werd zijn collega Jaeger door de Hollandsche voor hoede gepasseerd. Een zwarte bladzijde in Neêrland's voetbalgeschiedenis deze Zondagmiddag in het Feijenoord-stadion te Rotterdam. Het Nederlandsche elftal is op het oogenblik bezig „den weg terug" af te leggen en het doet dat in een verbijsterend snel tempo. Dat de glansperiode, waarin Nederland zich tot de sterkste voetbalnaties van Europa kon rekenen, nog slechts luttele jaren ach ter ons ligt wie zou het na den wedstrijd van Zondag kunnen gelooven? Wanneer men aan de schitterende successen denkt, die de Oranjehemden kort voor de wereldkampioenschappen in Rome behaalden, aan de aspiraties die men voor dit kampioenschap had en men beziet dan de resultaten van de laatste twee wedstrijden, dan wordt het den rechten voetballiefhebber toch bang om het hart. TP N nu behoeven we er heusch geen drama van -u-y te maken. Het is maar sport. Goed. Maar laten we er aan den anderen kant geen doekjes omwinden We hebben indertijd enthousiast meegejuicht en niemand zijn rechtmatigen lof onthouden. Dan rust ook nu op ons de plicht om het precies te zeg gen zooals het is. Dat kunnen we bovendien in een woord doen: Bedroevend. Van de achttien maal dat Luxemburg tegen Zuid-Nederland speelde heeft het drie maal gewonnen en elf maal verloren, de ove rige wedstrijden eindigden gelijk. En tegen datzelf de Luxemburg verliest het officieele Nederlandsche elftal met 5—4. In eigen land nog wel. De oorzaak? Och. men kan hel toeschrijven aan het falen van den Nederlandsch en aanvoerder en doelverdediger Van Male, aan het gepruts van Slot in de achter hoede, het slechte spel van Poulus, die geen stop- perspil en ook geen aanvallende spil maar heele- maal geen spil was of men kan het slechte schie ten van Vroomen als hoofdoorzaak noemen, wat doet het er toe? Het resultaat, het jammerlijk re sultaat blijft hetzelfde. De Nederlanders waren over alle linies slechter dan de Luxemburgers en dat zegt toch wel genoeg. Op sommige oogenblikken vroeg men zich verbaasd af: is dat nu een Neder landsch elftal, dat daar voetbalt of beter gezegd niet voetbalt. Geen greintje enthousiasme, geen spelbeheersehing, geen techniek, niets. Het was om moedeloos van te worden. De meest elementaire regels van het voetbalspel werden letterlijk en figuurlijk met de voeten getreden. In de achter hoede rammelde het zóó geducht, dat elke toe schouwer. als hij tenminste niet uit Luxemburg kwam, zijn hart vasthield als de bal het Neder landsche doel naderde. Vooral de Blauw-Witter Slot was in de eerste helft een virtuoos in het scheppen van kansen.... voor de tegenstanders. Tot zijn verontschuldiging dient gezegd, dat zijn aanvoerder, de Rotterdammer van Male slechts weinig voor hem onderdeed. De Feijenoord-doel- man. die zich toch waarlijk meermalen een doel verdediger van bijzondere klasse heeft getoond, was er volkomen uit. De wijze waarop het eerste Luxemburgsche doelpunt tot stand kwam; een laag schot van Kemp waarbij hij den bal onder zich door liet glippen, was werkelijk een grove blunder. Neen. de lange Feijenoorder had zijn dag niet. Dat had trouwens niet een Nederlandsche speler. Het is waarlijk geen prettige taak van bijna iederen speler te moeten zeggen, dat hij niet voldeed. Tot de weinigen, die een gunstige uitzondering maak ten behoort de A.D.O.-speler Choufour zeker niet. Hij was weliswaar niet zoo slecht als zijn partner Slot maar zijn spel kon toch maar weinig bevredi ging schenken. Den idealen partner van Calderihove heeft men in hem niet gevonden. MIDDENUN1E FAALDE. Als geheel heeft ook de middenlinie volkomen gefaald. Er werd slecht geplaatst en wat misschien r.og erger was: er werd zeer onvoldoende gedekt waardoor de Luxemburgsche voorhoede herhaal delijk vrij spel kreeg. Vooral De Vroet maakte zich daaraan schuldig. De Luxemburgsche rechtsbuiten Everad heeft van de hem geboden kansen vele ma len geprofiteerd door uitstekend voor te zetten. En daar elke voorzet bij deze achterhoede den man bij het scoringbord naar een hooger cijfer deed grijpen is het licht in te zien hoe fataal de Vroet's gemis aan juist spelbegrip was. Over de spil Poulus be stond maar een oordeel: hij hoort in het nationale elftal niet thuis. Misschien is hij een bruikbare mid-half in zijn vereeniging. in een internationaal milieu schiet hij in elk opzicnt tekort. In tegenstel ling tot Stam is de S.V.V.'er ook een stopper-spil. Anderiesen kon hij echter ook geen moment doen vergeten. Rechtshalf Basje Paauwe is een speler van klas se Hij mag den eenen keer beter spelen dan den anderen: hij blijft altijd een voetballer van formaat- Zoo ook Zondag. Hij heeft zeker wel eens betere wedstrijden gespeeld maar dat neemt toch niet weg. dat hij met Drager eigenlijk de eenige Neder landsche speler was, die men vaak met pleizier aan het werk zag. Vooral na rust deed hij menigmaal voortreffelijke dingen. DRSGER OP DREEF. De voorhoede was het minst slechte deel van de ploeg en Drager was daarin wel de beste man. In de tweede helft tijdens de langdurige.periode van Nederlandsch overwicht was hij het meestal, die het Oranje-offensief inluidde. Menigmaal wist de D.W.S.'er handig verscheidene Luxemburgers te passeeren om dan voor zijn medespelers fraaie kansen te scheppen. Dat zij daar niet beter van hebben geprofiteerd is zijn schuld niet. Drok was slecht noch goed. Hij maakte op fraaie wijze het derde doelpunt en dat doet tenslotte veel vergelen. Ook in het tweede had hij een belang rijk aandeel ofschoon dat toch eigenlijk meer het werk van Paauwe was. Uit een vrijen trap van de zen laatste kwam de bal bij het Luxemburgsche doel waar Jaeger het leder precies tegen Drok aan sloeg waarna het tergend langzaam in het Luxem burgsche doel rolde. Veel belangstelling bestond er voor het debuut van den Juliana-midvoor Vroomen. Dat hij volko men heeft gefaald is misschien wat te kras uitge drukt maar dat hij de voorkeur zou verdienen bo ven Vente is toch wel zeer dubieus. Deze blonde Zuiderling is geer. midvoor met bijzondere kwali teiten: hij heeft een hard schot cn hij schiet dan ook veel. Zondagmiddag echter meestal naast. Als cpelverdeeler maakte bi» cfr^^tcrhen indruk. NOG GEEN SMIT. Lenstra kon Smit niet doen vergeten, maar hij moet toch tot de weinige spelers gerekend worden, die hun plaats waard waren. De Heerenveener is een nuttig speler, d;° bovendien hard werkt en daardoor vergoedt wat hij aan technische capaci teiten nog te kort schiet Bergman. Ook hij heeft aan de verwachtingen niet beantwoord. Vooral in de tweede helft heeft hij meermalen opgelegde kansen verknoeid. Zijn doelpunt, het vierde en laatste Nederlandsche, was echter zeer l'raai. Daarmee maakte hij dus weer veel goed. Over de Luxemburgers kunnen we kort zijn. Het waren elf enthousiaste spelers, wier spel technisch niet op een hoog peil stond, doch die de overwin ning dubbel en dwars hebben verdiend. Er zat be hoorlijk verband in de ploeg en in de voorhoede werd af en toe aardig gecombineerd. Vooral de linkervleugel Kemp-Mengel was zeer gevaarlijk. Kemp maakte twee en Mengel een doelpunt. Ook Kemp's collega op den anderen vleugel Everad nam een doelpunt voor zijn rekening, terwijl mid voor Feller het mooiste goaltje van den middag scoorde: een zeer fraaie kopbal uit een voorzet Van Everad. De spil Becker bleef veel achter, doch hij verwaarloosde daardoor het steunen van zijn voor hoede niet. De gebroeders Witry vormden een taai backstel, terwijl doelman Jaeger zich een moedig en kundig doelverdediger toonde, al ging hij bij eenige doelpunten niet geheel vrij uit. Vooral in het spannende laatste kwartier weerde hij zich ge ducht. Een hoopvol perspectief voor de komende ont moeting tegen België biedt deze wedstrijd, die door ongeveer 35.000 toeschouwers werd bijgewoond, intusschen niet. Het Nederlandsche elftal heeft echter immer zijn beste wedstrijden gespeeld als het van te voren als verliezer werd gedoodverfd en daarom behoeven we de gedachte aan een revan che tegen onze Zuiderburen dus nog niet geheel op te geven. Al gebiedt de waarheid te zeggen, dat de kansen daarop niet groot schijnen. DE WEDSTRIJD. Vijf minuten voor half drie komen de in roode shirts en witte broekjes gestoken Luxemburgers door een haag van Feijenoord-juniores op het veld. Zij worden met een hartelijk applaus en met het spelen van hun volkslied verwelkomd, evenals direct daarop de Nederlanders. De toss wordt gewonnen door Van Male. De eerste aanvallen zijn voor de duizenden toe schouwers zeer hoopvol. Zij worden ondernomen op het Luxemburgsche doel. Het resultaat is een corner, welke niets oplevert. Direct daarop schiet Lenstra, die den bal na een voorzet van Drager goed heeft opgevangen, rakelings over de lat. Dan zijn het de Luxemburgres, die op verken ning uitgaan. Na goed opbrengen van 'de midden- linie, onderneemt de Luxemburgsche voorhoede haar eersten stormloop op het Nederlandsche doel. Het schot van den rechtsbuiten Everad gaat even wel naast; de bal vliegt in het zijnet. Aan de andere zijde mikt Drok na aardig solo- spel te scherp. Ook onzen nieuwen midvoor Vroo men gaat het niet voor den wind, wanneer hij den Luxemburgschen doelman met een verraderlijk hoekschot probeert te verschalken, doch daarin niet slaagt, omdat doelman Jager den bal nog juist met de vuisten weet weg te werken. Nederland neemt de leiding. In de tiende minuut is het resultaat van een on zer aanvallen beter. Weer heeft Drager den bal voor het Luxemburgsche doel geplaatst. Hij wordt nu goed overgenomen door Lenstra, die onberis pelijk inschiet. De bal verdwijnt in den rechter beoedenhoek van hert; Luxemburgsche doel. (10). Gelijk. Deze achterstand is voor de gasten een aanspo ring tot harder aanpakken. Zij nemen inderdaad na enkele minuten het initiatief tot aanvallen over. Het resultaat is zeer bevredigend, want reeds in de zestiende minuut zijn de partijen op gelijken voet. Na een voorzet van zijn collega aan den anderen kant is de linksbuiten Kemp snel naar binnen ge- loopen. Met den rechtervoet plaatst hij den bal in den rechter benedenhoek van het Nederlandsche doel en hoewel Van Male is uitgevallen, kan de Feijenoorder den met veel effect ingeschoten bal niet bemachtigen (11). Luxemburg neemt een voorsprong. Na circa twintig minuten doen de Luxemburgers een serie aardige aanvallen, die in de 21e minuut wordt beloond niet een doelpunt; het ontstaat tij dens een worsteling voor het Nederlandsche doel. Eerst heeft Van Male een vruchteloozë poging ge daan om een schot van Feller onschadelijk te ma ken. De bal komt terecht bij Libar, die hard in schiet, Het leder wordt nu tegengehouden door De Vroet, die op de doellijn is gevallen. Tenslotte is hel de Luxemburgsche linksbinnen Mengel, die aan dè onzekerheid een einde maakt en profi- teerende van de algemeene verwarring in het verlaten doel schiet. (12). Wederom gelijk. Lang duurt de Luxemburgsche voorsprong dit maal niet. In de 24ste minuut reeds is de stand weer gelijk. Dit tweede Nederlandsche doelpunt ontstaat indirect uit een vrije schop, die genomen wordt door Paauwe. De Luxemburgsche doelman vangt den bal niet klemvast op, moet hem laten vallen, waarvan Drok, die snel is toegeloopen, pro fiteert door den bal in het doel te deponeeren, (2—2). Nederland blijft ook daarna regelmatig aanval len. Het Luxemburgsche doel wordt krachtig on der vuur genomen; vooral onze midvoor Vroomen, Drok en Lenstra maken het Jager voortdurend lastig. Resultaten blijven echter uit. In de 35ste minuut noteeren we een fraai doel punt van Lenstra, die een voorzet van Drager heeft 1 ingekopt. Het moet echter wegens buitenspel wor den geannuleerd. Luxemburg leidt vóór de rust. Het spel golft nu vlug op en neer. Aan beide zij. den wordt zwak gespeeld; af en toe staan vooral onze landgenooten heel raar te schutteren. Met name Slot doet enkele malen achter elkaar onbe grijpelijke dingen. Een van zijn fouten kost onze landgenooten zelfs een doelpunt. Het wordt geno teerd in de 41ste minuut, wanneer Slot om onver klaarbare redenen staat te treuzelen en Mengel hem tenslotte den bal weet te ontfutselen om daar na zonder pardon in te schieten. (2—3). Met dezen stand eindigt enkele minuten later de eerste helft. De tweede helft. De tweede helft begint met een serie Nederland sche aanvallen, waarbij de Luxemburgsche achter hoede over pech niet heeft te klagen. Een hard schot van Vroomen gaat rakelings naast. Een fout van den Luxemburgschen doelman stelt Drager in staat, te doelpunten, maar de Amsterdammer is hierdoor zóó onthutst, dat de mooie kans niet wordt benut. Het aanvalsspel der Hollanders is niet vlot, alles is even onzeker. De goede wil moge ongetwijfeld aanwezig zijn, maar de vechtlust én de andere factoren, die het Nederlandsch elftal reeds zoo dikwijls met onweerstaanbare kracht naar de overwinning voerden, ontbreken. Er heerscht teleurstelling in het kamp der dui zenden, wier herinneringen teruggaan naar vroe gere jaren. Luxemburg vergroot den voorsprong. Veertien minuten zijn er in de tweede helft ge speeld, wanneer de Luxemburgsche midvoor uit een voorzet van Everad met een kopbal Van Male passeert en daarmede den voorsprong vergroot. (24) Nederland antwoordt opnieuw met een serie aanvallen. Hierbij onderscheidt zich vooral Drager, die het binnentrio herhaalde malen in staat stelt, den achterstand te verkleinen. Vroomen, Lenstra en Drok doen hun uiterste best, maar het lukt niet. Het wordt 34. Tien minuten gaan op deze manier voorbij. Dan echter heeft Drok succes, wanneer hij een door Bergman hoog voor doel geplaatste corner uit stekend opvangt en den bal direct en onhoudbaar in het Luxemburgsche doel schiet. (34). Het Luxemburgsche doel wordt van nu af aan voortdurend bestormd; de achterhoede der gasten moet permanent worden geassisteerd door de mid- denlinie. Op deze wijze weet men de steeds aanval lende Nederlanders van het lijf te houden Weer een Luxemburgsch doelpunt. Meer succes hebben de voorhoedespelers onzer tegenstanders. Weer weten zij van een fout in onze verdediging te profiteeren. Het gebeurt in de 33ste minuut van de tweede helft, wanneer onze achter hoedespelers bij een aanval der Luxemburgers blij ven staan en Everad na een voorzet van Mengel, die met Feller van plaats heeft verwisseld, feilloos inschiet. (35). Het einde van den doel- puntenregen. Drie minuten later brengt Bergman den stand op 45, wanneer de Luxemburgsche verdediging voor vermeend buitenspel werkeloos blijft en de Amsterdammer daardoor ongehinderd kan in schieten (45) Er zijn dan nog tien minuten te spelen. De Hol landers zetten er alles op; de ploeg speelt nu veel betei-; het enthousiasme, de begeesterende vecht lust cn de ontembare wilskracht zijn plotseling weer gekomen. Doch het is te laat. De Luxembur gers hebben zich met volle energie op de verdedi ging geconcentreerd; met de wetenschap, dat er nog maar enkele minuten zijn te spelen, geven zij aan die verdediging al de krachten, die zij nog bezitten. En het gelukt. Wanneer het eirdsignaal wordt gefloten, hebben zij met 54 gewonnen: er is niemand in het Sta dion, die den hard-werkenden Luxemburgers deze voor hen zoo glorieuze overwinning misgunt. Jiiniorenkampioeiischap Kring Haarlem. In verband met de organisatie van deze wedstrij den beeft de zwemcommissie van den Kring Haar lem zich gewend tot de aangesloten vereen igifigen met verzoek om opgave of zij bereid zijn hiervan een gedeelte te verzorgen. Het iigt in de bedoeling van de commissie om ook thans weer deze wedstrijden in groot verband te doen verzwemmen. £aiontennis Uit Londen: De Internationale Kaïn pioen schappen van Wimbledon zullen dit jaar niet worden gehouden. De Competitie. Zondag 28 April begint de competitie in alle af- deelingen. Evenals in andere jaren zal ook in het komende seizoen de hoofdklasse uit twee afdeelin- gen elk van.vier ploegen bestaan. Weliswaar heb ben competitie-commissie en bestuur verleden jaar in principe besloten om de hoofdklasse in te krim pen en geleidelijk terug te voeren tot vier ploegen, doch men is op dit besluit in verband met de hui dige tijdsomstandigheden teruggekomen en men heeft de opengevallen plaatsen van D. D. V. II en Haarlem, welke ploegen degradeerden, toegekend aan Hilversum en Rhynauwen, welke clubs verle den jaar de kampioenschapswedstrijden van de eerste klasse wonnen en daardoor recht konden doen gelden op promotie. De hoofdklasse zal als volgt zijn ingedeeld: Afd. 1: Leimonias I (Den Haag), Festina I (Arm sterdam), Rhynauwen (Utrecht) en Het Spiegel l (Bussum). Afd. 2: D. D. V. I (Amsterdam), Leimonias II, Anglo Dutch I (R'dam) en Hilversum I. Om het Kampioenschap van den Amstel. Laga cn Amstel winnaars. De eerste gelegenheid om kennis te maken met de ploegen van de roeivereenigingen in ons land werd Zondag geboden op den wedstrijd over 8 K.M. van Ouderkerk naar Amsterdam om'het kampioenschap van den Amstel voor achtriemsgieken. Meestal kan men uit dezen wedstrijd reeds conclusies trekken over de kracht van de ploegen, die aan de komende wedstrijden zullen deelnemen. Uiteraard was dit nu niet het geval, omdat de roeiers evenals zoovele andere sportlieden ernstig zijn gehandicapt door den langer winter. Slechts een training van ongeveer vier weken kon aan dezen strijd voorafgaan, zooda* er van een vaststelling der krachtsverhouding geen sprake kan zijn. Laga was de snelste in den tijd van 27 min. 15 sec.: 2. De Hoop in 28 min. 18 sec.; 3. Nereus in 28 min. 23 sec.; 4. Triton 28 min. 33 sec.; 5. De Maas 29 min. 49 sec. De uitslag van de tweede divisie was: 1. De Am stel in 28 min. 32 sec.; 2. Triton II in 28 min. 46 sec.; 3. Laga II in 28 min. 47 sec.; 4. Njord in 30 min. 24 sec. NED. ARBEIDERS SPORTBOND. Veldloop te Driehuis. Zondag organiseerde de afdeeling Haarlem van den Ned. Ai'beiders Sportbond een veldloop op haar terrein te Driehuis, waarbij om het bonds- kampioenschap geloopen werd. Na eenigen tijd nam de Haarlemmer Schulz de leiding, die hij niet meer afstond. Hij ging met ruimen voorsprong in den tijd van 12 min. 2.5 sec. door de finish. Deze tijd is voor dit 3.5 K.M. lange parcours, dat door den regen en den straffen wind zeer zwaar was, heel goed te noemen. De tijden der overige deelnemers waren: no. 2 M. Bouquet A.H.C. '31 in 12 min. 23.1 sec. en no. 3 C. Jonker A.H.C. '31 in 12 min. 39.6 sec. De 4de A-klasse- looper en de eenige B-klasse-looper vielen uit. V. S. Ven 9t Gooi deelen met 2—2 de punten. - De Stormvogels winnen in de Koog. Kinlieim klopt een uit vorm zijnd H. F. C. Onverwachte overwinning van Bloemendaal tegen Zeeburgia. Fraaie prestatie van de Kenne- mers. Weer een overwinning voor E. D. O. en een nederlaag voor R. C. H. DE UITSLAGEN. Afdeeling I. Groep A; VSV—'t Gooi KFCStormvog. Groep B: OSVZaandijk WFCZFC Hollandia-Alkm. E HRC—Helder Alcm. V.W. Frisia 15 4—0 2—2 2—3 1—0 1—2 3—2 1—0 7—2 1—3 1—0 4—3 Purmerst.-Succes Groep C: K.mersZVV HFCKinheim DWV—RCH AFC—QSC ZeeburgiaBI.daal 13 EDOBeverwijk 3—1 GroeD D: Watergr.-Hercules 10 Elinckwijk-Spartaan 3-2 UW-Vriendensch. 21 HilversVolew. 11 Groep G; N. NiedorpAlcm. V. 2 4—1 DTSUitgeest 22 CSV—Alkm. B. 2 1—0 Alcm. V. 3Bergen 16 Groep H: RipperdaZandv. 02 Hillegom—RCH 2 3—1 Zeem.Hillinen 02 Haarl. 2Schoten 13 Groep I: Zandv. 2K.mers 2 13 WB—Zeem. 2 4—3 THB—HFC 2 4—2 VI. Vogels—USV 2 4—3 DIOSpaarnev. 16 Groep L: SDS—Halfweg 1—1 Schinkhelh.-SAVM 2—3 OosterparkSDW 02 SwiftMadjoe 14 ZSGO—BPC 1—0 Afdeeling III. Groep A: Enschedë-Tubantia 34 AGOW—Heracles 3—0 QuickGo ahead 13 Wagen.-Ensch, B. 32 Hengelo—NEC 2—2 Afdeeling IV. Groep A: NOAD—NAC 3—1 MW—Willem II 2—1 PSVBW 3—2 Helm.Juliana (uitg.) Roerm.Eindh. 12 Afdeins V. Groep A: VelocitasGVAV 1—3 VeendamAchilles 53 Leeuwarden-Sneek 12' HSCBe Quick 50 RANGLIJST JES. Afd. 1. Eerste klasse: gesp.gew.gel.verl.pnt v.-t. gem Blauw Wit 12 10 0 2 20 35—19 1.66 A. D. O. 12 7 2 3 16 40—21 1.33 D. W. S. 12 7 2 3. 16 34—23 1.33 V. S. V. 14 7 3 4 17 44—24 1.21 Ajax 't Gooi 12 5 2 5 12 26—31 1 14 5 4 5 14 31—36 1.— Stormvogels 14 5 4 5 14 23—26 1.— Haarlem 12 3 1 8 7 27—43 0.58 D. O. S. 12 1 3 8 5 26—40 0.42 K. F. C. 12 2 1 9 5 19—42 0.42 Tweede klasse' A. F. C. 12 10 2 0 22 45—15 1.83 E. D. O. 12 8 4 0 20 22—10 1.67 D. W. V. 10 8 0 2 16 36—16 1.60 Zeeburgia 9 5 1 3 11 23—17 1.22 De Ken nemers 11 5 2 4 12 39—32 1.09 H. F. C. 14 6 3 5 15 37—28 1.07 Q. S. C. 10 3 4 3 10 2428 1.— Kinheim 12 4 1 7 9 25—45 0.75 Bloemendaal 13 3 1 9 7 22—50 0.54 Z. V. V. 12 3 0 9 6 22—32 0.50 Beverwijk 12 2 2 8 6 17—32 0.50 R. C. H. 11 1 2 8 4 16—23 0.36 Afdeeling III. Eerste klasse: Tubantia 13 9 2 2 20 31—25 1.54 Heracles 13 8 2 3 18 29—14 1.38 N. E. C. 13 7 2 4 16 30—21 1.23 A. G. O. V. V. 12 6 2 4 14 18—14 1.18 Hengelo 12 5 4 3 14 22—18 1.17 Go ahead 13 5 5 3 15 24—19 1.15 Enschedé 13 4 1 8 9 22—25 0.69 Quick 13 4 1 8 9 22—32 0.69 Wageningen 13 2 4 7 8 21—35 0.61 Ensch. Boys 13 2 1 10 5 16—32 0.38 Afd. rv. Eerste Klasse: Juliana 16 12 2 2 26 65- -22 1.62 M. V. V. 16 11 2 3 24 41- -21 1.50 N. O. A. D. 15 10 2 3 22 33- -16 1.47 Eindhoven 15 7 3 5 17 38- -24 1.13 Willem II 15 6 5 4 17 30- -25 1.13 Longa 15 7 3 5 17 33- -33 1.13 P. S. V. 15 5 5 5 15 27—*21 1.— N. A. C. 14 5 3 6. 13 16- -24 0.93 Limburgia 15 4 1 10 9 24—36 0.60 B. V. V. 15 3 3 9 9 22- -39 0.60 Roermond 15 2 2 11 C 16—44 0.40 Helmond 14 2 1 11 5 13—53 0.36 G. V. A. V. H. S. C. Heerenveen Veendam Sneek Velocitas Achilles Leeuwarden Be Quick W. V. V. Afd. v. Eerste klasse: 13 10 2 13 12 13 12 12 45—21 1.69 41—21 1.46 44—37 1.25 30—27 1.25 32—24 1.17 28—27 0.92 38—44 0.92 29—45 0.61 23—38 0.33 22—48 0.33' V. S. V.-'t Gooi (2-2) EEN GOED GESPEELDE WEDSTRIJD MET EEN SENSATIONEEL SLOT. De uitslag gaf de verhouding goed weer, want de elftallen waren vrijwel tegen elkaar opgewassen. Nu eens gaf VSV den toon aan en dan was het 't Gooi dat zich tot verdedigen moest bepalen, doch vaak was het weer eens andersom en was 't Gooi in den aanval. Ook in dezen wedstrijd be wees de nieuweling De Zeeuw, een goede aanwinst voor de VSV-voorhoede te zijn, al kregen wij af en toe den indruk, dat zijn spel nog niet altijd door zijn nevenspelers goed begrepen werd. Met Balvers, v. d. Lugt en De Zeeuw beschikt VSV, als zij op elkaar ingesteld zijn, over een goed binnentrio met daarnaast twee even goede vleu gelspelers. De fout in dezen wedstrijd was, dat juist laatstgenoemden nog te weinig in het spel betrokken werden, zoodat de bal in hoofdzaak in het midden bleef, waarop de beide Gooi-backs zich volkomen instelden, 't Gooi kwam ditmaal zonder de Cohens, doch was hierdoor niet noe menswaardig verzwakt. Een feit was dat de keeper Cohen het werk van den invaller doelman in dezen wedstrijd zeker niet had kunnen ver beteren. De elftallen kwamen als volgt in het veld: VSV: Michel, Kunst, v. d. Gevel, Heins, De Vries, Van Os, Döring, De Zeeuw, v. d. Lugt, Balvers, Sterk. 't Gooi: De Heus, Kok, Kreuning, Beugelaar, Willemse, Van Es, De Dolder, Cregten, Van Rheenen, Van Dijk, Weber. VSV had het eerst het voordeel van den recht van doel tot doel staanden wind en was, daardoor geholpen, het eerst in den aanval, doch deze aan vallen strandden al dadelijk op de hechte Gooische verdediging. Ook de Gooi-voorhoede zet dan eenige gevaar lijke aanvallen op, doch resultaat bleef ook aan dezen kant voorloopig uit. Het vertoonde spel van beide elftallen heeft een opmerkelijke gelijkenis met elkander. Beide spelen met een stopperspil en sterk teruggetrokken kanthalfs. Het eenige waarin het spel der Gooi-voorhoede zich onderscheidt is dat zij het spel meer over de vleugels gooide en daarmee na de rust succes had, terwijl bij VSV de vleugelspelers nogal eens verwaarloosd werden. Als v. d. Gevel zijn eenige fout in dezen wed strijd maakt en leelijk over den bal heen trapt, krijgt Willemse de kans om te scoren, doch Michel weet nog juist het gevaar te voorkomen. Direct hierop bij den volgenden Gooi-aanval belandt het schot van denzelfden speler tegen de lat. Doch dan krijgt de invaller doelman van 't Gooi het eenigen tijd hard te verduren, doch heel goed slaat hij zich bij moeilijke situaties er door heen. Sphoten van Balvers en De Zeeuw en een scherpen voorzet van Döring weet hij goed te keeren. Na de hervatting is VSV het eerst in den aanval en 't Gooi-doel wordt danig onder vuur genomen. Maar zooals het meermalen het geval is, komt bij een plotselinge doorbraak van den Gooi-links- buiten der gasten een doelpunt aan den anderen kant. Met een zuiver gericht schot weet De Heus zijn club de leiding te geven (01). VSV laat zich hierdoor niet van haar stuk brengen. De rood-witten vallen fanatiek aan. Fraai houdt de Gooische keeper een verrassend schot van v. d. Lugt uit zijn doel. Dan volgt een corner op het doel van 't Gooi, die genomen wordt door Sterk. Deze komt goed voor het doel en op fraaie wijze weet De Zeeuw dan zijn eerste doel punt voor VSV te scoren (11). VSV is dan sterker en oefent geruimen tijd een druk op het Gooi-doel uit, doch ook nu weer, als velen denken aan een VSV-doelpunt, blijkt De Heus er anders over te denken. Na een voorzet van Kok schiet hij den bal langs Michel (12). Tot het einde toe bleef de stand ongewijzigd en reeds had een ieder zich verzoend met dezen uit slag als Döring er in slaagt in de allerlaatste mo menten van den strijd de partijen op gelijken voet te brengen (22). Er werd niet eens meer afgetrapt. K. F. C.-STORMVOGELS (2-3) Evenals destijds in IJmuiden moest ook op eigen terrein K. F. C. beide punten aan de Stormvogels laten, zoodat de IJmuidenaren na de sneeuw- en vorstperiode nog steeds niet geslagen zijn. In de vijf ontmoetingen, in dit tijdvak gespeeld, speelden ze driemaal gelijk en behaalden ze twee over winningen. Tegen K. F. C. kwam Stormvogels de overwin ning ten volle toe, niet alleen, omdat de Vogels over het geheel het meest in den aanval zijn geweest, maar ook, omdat htm veldspel heel wat beter was dan dat der K. F. C.'ers, K. F. C.'s spel maakte wer kelijk een zeer zwakken indruk. De spil deed zijn best, maar kon ons Nieuwenhuis toch niet doen vergeten; over het geheel maakte ook de voorhoede slechts een matigen indruk, al dient hierbr te wor den aangeteekend, dat De Boer, de aanvalsleider der Koogers, ontbrak. Dat Stormvogels toch slechts een 32 overwin ning behaalde, moet op rekening van het feit, dat de Koogsche achterhoede niet kwaad speelde, en op die van het moeilijk te bespelen terrein geschreven worden. De man van de 22 spelers, die het minst hinder had van het moeilijk te bespelen terrein, was Wou denberg. Met merkwaardig groot gemak passeerde deze vaak zijn tegenstanders, om dan aan zijn me despelers goede kansen te bieden, welke dezen niet altijd accepteerden. Rademaker kreeg te weinig te doen. De verdediging was weer uitstekend op dreef. Aanvankelijk klopte het niet tusschen Gerrits en Schipper, waardoor Wiarda nog al eens vrij stond, doen daarin kwam na de rust een grondige ver andering. Haak was weer buitengewoon lastig te passeeren, Van Pel paste iricn aardig aan, Tol verzette bergen werd en Kraak keepte betrouwbaar en stijlvol. Voor de rust speelde Stormvogels tegen 'den wind in, wat echter niet beteekende, dat ze daardoor in de minderheid was. Na vijf minuten loste Verdam een hard schot, dat Klokkemeyer fraai stopte. Dit prikkelde Kruyver ook tot een „daad": ook hij loste een zeer hard schot, doch ook in dit geval stond doelman Kraak een doelpunt in den weg. Stormvogels nam de leiding. Verdam passeerde uiterst handig een paar Koogers, om daarna Klokke meyer geen schijn van kans te geven (10). Met de rust was de stand echter weer gelijk, dank zij een mooien kopbal van Kruyver (11). Na de rust wist Stormvogels den stand op te voeren tot 13. Eerst was het weer de actieve Ver dam, die Klokkemeyer passeerde (12). Toen daarna Gerrits uit een vrijen trap den bal met een fraaien boog voor liet doel plaatste, kopte Woudenberg den bal ten derde male in (1—3). Het liep reeds aardig naar het eind, toen K. F. C. een penalty kreeg te nemen. Deze werd door Bley onhoudbaar ingeschoten (23). [n het resteerende deel van den tijd kreeg het spel een rommelig aanzien. Gescoord werd er niet meer, zoodat Stormvogels met 32 won. De elftallen waren als volgt: Stormvogels: Kraak, Haak, Schipper, Van Pel, Tol, Gerrits, Rademaker, Woudenberg, Verdam, Prins. K. F C.: Opbergen. Kruyver. Kok Vink, Keiler, Wiarda. Rley, Bakker, Blokland, Hille, Mol, Klokkemeyer.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 10