taciisU "BeriMtH 'n TAXI? BURGERLIJKE STAND Ochtendbeurs Amsterdam MAANDAG 1 APRIL 1940 H A" ARTEM'S D A'G BEAD Bedrijvigheid aan het front. Tusschen de Saar en de Vogezen heeft Zon dag groote bedrijvigheid geheerscht. Des mor gens in de vroegte hebben de Duitschers een aanval ondernomen op een Franschen post in de buurt van de Nied, zoo meldt Reuter. De Duit.schers werden evenwel teruggedreven met verlies aan manschappen. Voorts hebben de Duitschers na voorbereiding door de artillerie twee vlak bij elkaar gelegen Fransche buiten posten aangevallen. Beide aanvallen werden af geslagen en de Duitschers leden verliezen. We gens het slechte weer was er weinig bedrijvig heid in de lucht. Bevestigd wordt dat de Duitsche vliegtuigen Vrijdag j.l. op de Noordzee een Fransch oorlogs schip hebben aangevallen. Bij de verschijning van een Fransche kustpatrouiile, zoo verklaart men hier. vertrokken de Duitsche machines ech ter. Het Duitsche Nieuwsbureau bericht dat op 31 Maart boven het Westelijk front een aantal luchtgevechten zijn gevoerd. Duit sche jachtvliegtuigen, die de grens bewaken, zijn op verscheidene plaatsen slaags geraakt- met de modernste Fransche vliegtuigen. In 1 totaal hebben 25 Messerschmidt-toestellen tegen 36 Morane-vliegtuigen gestreden. Zeven Fransche vliegtuigen werden volgens dit D.N.B.-bericht, omlaag geschoten, zon der dat een Duitsch vliegtuig verloren ging. Het Opperbevel van de Duitsche weermacht maakte Zondag nog bekend: „Aan het Westelijk front tusschen den Moe zel en den Rijn is het op 29 en 30 Maart meer malen tot botsingen gekomen tusschen Duit sche en vijandelijke groepen verkenners in het terrein voor de versterkingen. Ten noorden van Saargemünd is het een groep verkenners gelukt verscheidene krijgsgevangenen binnen te bren gen". Fransche Icgerberichten. De Fransche legerberichten van Zaterdag en Zondag luiden resp.: Zaterdagavond: „Plaatselijke gevechten in de streek van de Nied en in het westen der Vogezen. De vijand heeft verliezen geleden en wij hebben gevan genen gemaakt. Een tamelijk groote activiteit der artillerie, zooals in de afgeloopen dagen". Zondagmorgen „Artillerievuur in de streek ten noordwesten van de 3itche. Van tijd tot tijd mitrailleurvuur aan den Rijn in den Opper Elzas." Zondagavond: „Tamelijk groote activiteit van beide lucht machten". Maandagochtend: heele front". „Een kalme nacht aan het ge- De Joden in het Protectoraat. PRAAG. 30 Maart. Von Neurath heeft een nieuw decreet uitgevaardigd, waarbij het aan Joden verboden wordt zich na 15 April met- wel ke branche uit de textielindustrie ook bezig te houden. De joden zijn reeds lang uit de productie geweerd, doch sommigen bleven zich actief be zig houden met de distributie en den kleinhan del. Onlangs hebben Joden, die in de modernere apartementen met centrale verwarming Wonen, het. onvoorwaardelijke bevel ontvangen den eer sten April te verhuizen. (United Press.) Britscli Ilooger- en Lagerhuis Dinsdag hijeen. Dinsdag komen de beide Huizen van het parle ment na het Paaschrecès weer bijeen. Verwacht wordt dat Chamberlain dan een verklaring zal af leggen over de recente vergadering van den opper sten oorlogsraad. Tevens zal hem de vraag gesteld worden of hij beschikt over inlichtingen over de recente besprekingen tusschen Hiltler en Mussolini. Men denkt dat Halifax een gelijke verklaring in het Hoogerhuis zal afleggen. Vandaag geen trawlers uit IJmuiden vertrokken. IJMUIDEN, 1 April. In verband met de be kende gebeurtenissen van de vorige week (do aan_ vallen van Duitsche vliegmachines op de „Proti- nus" en de „Vikingbank") zijn heden geen traw lers van IJmuiden vertrokken. Wel is. een zestal kotters en loggers naar zee ge gaan. Vermoedelijk zullen er wel geen trawlers uitvaren, zoolang men niet met eenige zekerheid weet dat de Duitsche vliegmachines hun aanvallen- op de Nederlandsche visschersvaartudgen zullen staken. TEL 13000 DAG EN NACHT GEOPEND. NIEUWE WAGENS. (Adv. Ingez. Med HAARLEM, 1 April. Bevallen 28 Maart: C. A. NijenhuisBruns, z.; 29 Maart.: J. G. Steffensvan den Haak, z.; 30 Maart: W. H. Buijsvan Dijk, J. van Roon Meijer, d.; M. H. VogelVessies. d.: A. C. Campt'ensDraijer, 31 Maart: M. Blonk Telege, z.; G. N. TatesPeek, d.; W. T. Veerman John, d.; M. B. WieldersPleger, d.: P. S. M. CampfensSmit, d.; 1 April: G. de KorteMetz, 7..; A. M. A. VlugtGerritsen, z.; E. M. W. Zand bergenGouw, d. Overleden 28 Maart: K. Hemminga, 79 j„ Nassau- laan; J. D. H. Coene, 68 j„ Neptunusstraat; H„ 4 j., d. v. H. J. Nijland, Hazepaterslaan: A. E. Felt- mannVroesom de Haan, 68 j.. Westerhoutstraat; 'J. H. van Leeuwen, 59 j„ Aelbertsbergstraat; E. van der Veldt—Slobbe, 83 j., Mr. Joostenlaan; 29 Maart- K. Damstra, 87 j., Lombokstraat; E. B. Willems, 75 j., Kenaupark; E. C. JoustraHazen- kamp. 52 j., Garenkokcrskade; 30 Maart: C. M. Rozenheek—Peper, 71 j., Groote Houtstraat; E. C. Breet—Wijnvort, 73 j„ Sluyvesantplein; 31 Maart: H. K. Schreudcr—Hoenson, 79 ,i„ Hofdijk straat; II. Mulder, 79 j., Korte Heerenstraat; F. G. J. du Maine, 62 j., Dutrystraat. Wederopbouw van Finland. HELSINKI. 1 April. Het verlies van waarde volle stukken land en het feit dat veel geld noodig is voor den wederopbouw van Finland, zullen be langrijke veranderingen teweeg brengen in Fin land's economie. Terwijl het. land zooveel moge lijk in eigen behoeften zal moeten voorzien, moet het tegelijkertijd dure machinerieën en kostbaar materiaal voor de herstelwerkzaamheden invoeren. Venvacht wordt dat een van de eerste maatre gelen waartoe men zal overgaan zal zijn het be perken van den uitvoer van niet bewerkt hout, terwijl terzelfder tijd de uitvoer van houtproduc ten zal worden uitgebreid. Volgens het vredesver drag moet Finland vijftien procent van zijn hout voorraden afstaan. Ook zal Finland den invoer van goederen, die niet beslist noodig zijn, dienen te be perken teneinde dien van goederen, benoodigd voor den opbouw, te kunnen laten toenemen. Naar ver wacht wordt zal de regeering het gebruik van eigen gemaakte brandstof aanmoedigen en even eens zullen de procédés worden verbeterd om zoo veel mogelijk profijt te kunnen trekken van de ertsen, die van slechte kwaliteit zijn. Men zinspeelt er op dat groote voorraden ijzer te ontdekken zou- cen zijn in het noorden van Finland, waardoor de import zou kunnen worden uitgeschakeld. Hoofdzakelijk zullen landbouwmachinerïeën in gevoerd moeten worden, omdat de 340.000 land bouwers, die uit Karelië werden geëvacueerd, alles op dit gebied hebben verloren. Daarna bestaat er vooral behoefte aan materiaal voor den spoedigen bouw en het herstellen van huizen. De gelden hier voor benoodigd zullen, behalve uit de belastingen, moeten komen uit binnenlandsche en buïtenland- sche leeningen. (United Press), Duitsche vliegtuigen boven Britsch gebied. Een Britsch gevechtsvliegtuig, dat Zondagmiddag ten oosten van de kust van Suffolk op patrouille was, heeft een ontmoeting gehad met een Duitsche machine, welke 300 meter beneden het Britsche toestel vloog. De Engelschman, zoo meldt Reuter, achtervolgde den Duitscher en scheen de machine te treffen, want het Duitsche toestel vloog laag boven het zeeoppervlak in oostelijke richting weg in kennelijk onklaar geraakte positie. Verder hebben Engelsche gevechtsvliegtuigen Zondag een Duitsch vliegtuig verdreven, dat de Shetlandeilanden naderde. Er werden geen bommen uitgeworpen. Een ander vliegtuig, waarvan men ge looft dat het Duitsch was, is boven de Orkaden ge zien. Het werd door luchtafweergeschut verdreven. Tenslotte wordt officieel bekend gemaakt dat voor de kust van Northumberland Zaterdag een Duitsch toestel, dat den vorigen dag aan een aanval op een Engelsch convooi had deelgenomen in zee gestort is Koersen van de Ochtendbeurs te Amsterdam van heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon. Olie 226—226J/2 Philips 1201/2—121. AKU 41—411/2 Koninkl. Ned. Stoomboot Mij. 115. Beth. Steel 57^—3/8. Republic Steel 16 5/16—3/8. Anaconda 22 7/8—15/16 VOORRKTOSOVERZirHT. De noteeringen der. buitenlandsche munteenhe den waren hedenochtend op de Amsterdamsche wisselmarkt, met uitzondering van de Britsche valuta, vergeleken met de officieele koersen van Zaterdag j.l. niet veel veranderd. De fractioneel betere wisselkoers van het pond sterling te New York werd ook te onzent overgenomen. Bij een vo rigen koers van 6.65',/,. werd vanmorgen bij ope ning al dadelijk op een peil van 6.67 gehandeld Geleidelijk kon het Britsche devies tot 6.69 aan trekken. Dit niveau echter kon evenwel niet ge handhaafd blijven, aangezien later in den ochtend een koers van 6.68\'2 werd bereikt. De affaire wa: van geringe afmetingen, terwijl de gedane trans acties niet bijster groot waren. Voor de Fransche franc kon men eveneens een iets hoogeren koers waarnemen. Direct na opening steeg het Fransche devies van 3.77 >/2 tot 3.79'/2, bij een officieele noteering van 3.77'/2, op Zaterdag j.l. Voortdurend bleef de noteering zich tusschen de voornoemde prijzen bewegen. Op een niveau van 3.78 kwamen vraag en aanbod tot overeenstemming. De overige buitenlandsche valuta's waren zoo goed als ongewijzigd. De Amerikaansche dollar noteerde 1.88 5/16. De Belga gold na 32.14, 32.17. Zwitser land was met 42.23 onveranderd. Duitsche marken 75.55. Voor de Scandinavische landen werden de volgende koersen vernomen: Kopenhagen 36.37' 2, Stockholm 44.90 en Oslo 42.80. Op de termijnmarkt was het disagio voor het pond sterling iets lager. Een maandsponden noteer den 1, driemaandsponden 5 cents. Het agio voor den dollar was met 1/16 en 7/16 resp. voor een maand en drie maanden ongewijzigd. Op de niet-officieele effectenbeurs was de stem ming zoowel voor lokale aandeelen als voor Ame rikaansche shares iets beter. Bij de binnenlandsche waarden traden A.K.U.'s op den voorgrond en wer den tegen hoogere koersen verhandeld. Van de Amerikaansche fondsen waren staalwaarden ge vraagd en vrij levendig verhandeld. VERKEERSONGELUKKEN. Zondagmiddag ongeveer half vijf stond een vrij groote menigte voor onze bureaux in de Groote Houtstraat om kennis te nemen van den uitslag van den voetbalwedstrijd NederlandLuxemburg en andere nieuwsberichten, toen de 11-jarige A. van E. de straat overstak. Op dat oogenblik naderde een 18-jarig jong- mensch op een motorrijwiel met een vaart, die volgens ooggetuigen met deze drukte niet verant woord kon heeten. Het gevolg bief niet uit. Het jongetje werd aangereden door den motorrijder, die zelf met zijn motor kwam te vallen. Het kind was er het ergst aan toe. Het rechteronderbeen bleek gebroken te zijn, terwijl het kereltje boven dien aan het hoold een paar builen opliep. Spoedig waren eenige leden van E.H.B.O. ter plaatse, die het been spalkten, waarna de jongen per ziekenauto naar het St. Elisabethsgasthuis werd overgebracht.. De politie heeft het motorrijwiel in beslag ge nomen en tegen den motorrijder proces-verbaal opgemaakt. Het gebeurde veroorzaakte een grooten toeloop van nieuwsgierigen. Met een enkel woord mag er op gewezen worden, dat den laatsten tijd des Zondagsmiddags motor rijders veel harder door de Groote Houtstraat rijden dan de veiligheid van het verkeer gedoogt. Door een betrekkelijk smalle straat rijden met een vaart die misschien op een buitenweg weinig risico mee brengt en dat op een oogenblik. waarop honderd of twee honderd menschen zich verzameld hebben, levert niet geringe gevaren op. Als de motorrijder dat gisteren bedacht had, was heel wat ongerief voorkomen. Een gesloten voordeur van liet Haarlemsche Stadhuis. De drempel van de voordeur van het Stadhuis te Haarlem is uitgesleten. Millioenen voetstappen hebben dat in den loop der jaren gedaan. Per dag gingen daar duizenden menschen binnen. Niet alleen de ambtenaren, maar ook de vele burgers die zaken te behandelen hadden op een van de af dee lingen. Verder trouwlustige paartjes, getuigen, vrienden en bekenden die zich met hen verheugden Vrouwen wier mannen onder dienst zijn en die nu elke week de kostwinnervergoeding komen halen. Dat komen en gaan gaf aan de omgeving van de voordeur van het Stadhuis levendigheid. Dit viel heden zeer sterk op toen de voordeur gesloten bleef. Tientallen menschen rammelden aan dc deuren, voor hun oog viel op het bord naast de deur „toegang tot alle afdeelingen door de Pand- poort". Een gevolg van de in gebruikneming van den nieu wen vleugel van het Stadhuis in de Koningstraat is, dat nu de deur in de Pandpoort, die toegang geeft tot de verbouwde afdeelingen in het oude deel van het Stadhuis, ook in gebruik gesteld werd, Het was voor den eersten dag nog wat onwennig. Niettegenstaande de bordjes in de gangen duidelijke aanwijzingen geven, was het nog een geregeld vra gen. Het viel trouwens op, dat er veel bezoekers waren, meer dan anders op Maandagmorgen. Dit kwam omdat ook vele nieuwsgierigen naar binnen kwamen om het vernieuwde Stadhuis te bekijken. De voordeur op de Groote Markt zal in het veryolg alleen gebruikt worden voor trouwpartijen en officieele ontvangsten. Vroeger ging ook veel door de groote hal, omdat dit de toegang was tot ver schillende afdeelingen. Ook daaraan is een eind ge komen. Het was hedenmorgen stil in de hal alsof het Zondag was. De oude kloostertuin achter het Stadhuis is nu van alle rommel ontdaan. In den tuin is een kruis- pad van steenen gelegd, zoodat er vier kleine tuin tjes komen, die evenwel nog aangelegd moeten worden. De kloostergang aan den oostkant is nu voor bezoekers toegankelijk. Als de kloostertuin is aangelegd zal het daar een vredig stukje zijn, da: veel bekoorlijks heeft. Het zou evenwel aanbeve ling verdienen als in den tuin een ornament werd gezet, bijvoorbeeld een put of monumentale pomp. Wie geeft zoo'n versiering aan de gemeente cadeau? STAKING BIJ N.V. HIN AFGEWEND. De dreigende staking van een 40-tal leden van het personeel van de N.V. Kousenfabrieken Hin op de ai'deeling „Vormerij" is afgewend. Door tusschen- komst van den Rijksbemiddelaar is men tot over eenstemming gekomen. Oud-Haarlemmers in Deli. Zooals wij meldden heeft eenige weken ge leden een groep oud-Haarlemmers met hun dames aangezeten aan een gemeenschappelijk diner in de Witte Sociëteit te Medan. In de Deli Courant van 18 Maart j.l. wordt over dit diner nog o.a. het volgende gemeld: Groot succes had het door het mannentrio „Het Klaverblad Haarlem" gezongen Réunie-lied van de Haarlemmers in Deli, vervaardigd door mevr. B. KingmaVerkley, die helaas verhinderd was aan wezig te zijn. Een viertal Haarlemsche dames vroeg de aandacht voor een door haar zelf samen gesteld A. B. C. Door het trekken van lootjes met correspon deerende Haarlemsche straatnamen waren de de plaatsen aan tafel vastgesteld, terwijl na iederen gang de demes twee plaatsen moeten gaan „verzit ten" teneinde de „Haarlemsche conversatie" steeds levendig te houden. De tafelpresident, jhr. J. de Jonge van Campens Nieuwland, deelde aan tafel mede, eenige weken geleden een brief geschreven" te hebben aan den burgemeester van Haarlem, teneinde hem mede- deeling te doen van -de reünie zijner oud-stadge- nooten te Medan. Hierop was nu op het laatste oogenblik, n.l. met het zoo juist gearriveerde vlieg tuig, een alleraardigst antwoord ontvangen, waarbij was ingesloten een gedicht, naar aanleiding van dit feest gemaakt door den dichter van Haarlem's Dagblad „Pegasus". Na voorlezing van brief en gedicht klonk een luid applaus voor Haarlem's burgemeester, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk. De heer Brantjes hield een lofrede op de Haarlem sche vrouw. Op het menu kwamen o.a. de volgende gerechten voor: Kokende soep van Kenau Simons Hasselaar, Bontjes uit den Hertenkamp en Haantjes van den Bavotoren. Het laatste gerecht was: IJsclub Kle- vei-laan. Alle deelnemers aan het diner ontvingen hef dagblad „Haarlemmer Halletje", met vele geestige advertenties en een spannend artikel over de ver dwijning van het standbeeld van Lourens Jansz. Coster uit Haarlem. Ruitersport 111 Haarlem en Omstreken. De heer V. Klep te Heemstede heeft onder de liefhebbers van de ruitersport in Haarlem en omstreken een circulaire verspreid, waarin hij o.a. schrijft: In aanmerking genomen, dat de ruitersport in Haarlem en omstreken tot een heel wat hooger peil gebracht kan worden, mits de animo wordt opgewekt door het uitschrijven van wedstrijden of reünies, heb ik, na overleg gepleegd te hebben met de besturen der bestaande vereenigingen, besloten, een enquête in te stellen, of er voldoende belang stelling bestaat om over te gaan tot het in het le ven roepen van één wedstrijdcommissie, die in het rayon Haarlem de zorg op zich zal nemen voor het organiseeren van ruiterbijeenkomsten, waar aan ieder lid van één der bestaande vereenigingen kan deelnemen. Wij hebben te Haarlem en omstreken 3 rijver- eenigingen, t.w. de Haarlemsche Manége Vereeni ging, de Haarlemsche Rij- en Jachtvereeniging en de Rijvereeniging Velsen. De bedoeling zou zijn, de vereenigingen intaot te laten. Uit ieder bestuur (zou(den) één of twee leden zitting zouden nemen in deze wedstrijdcom- issie. Door de mobilisatie zijn er diverse ruiters afwe zig, heigeen ook al de oorzaak is, dat men, wegens vrees voor niet voldoende deelneming, geen wed strijd uitschrijft. Dit wordt dan geheel ondervan gen wanneer in combinatie wordt gewerkt. Mocht dus blijken, dat er voldoende liefhebberij zal zijn, dan-kan binnen zeer korten tijd de com missie gevormd worden en haar werkzaamheden zoo spoedig mogelijk beginnen, opdat medio April reeds een réunie zou kunnen worden uitgeschre ven. De kosten zullen bestreden worden uit het nleggeld en bijdrage van de vereeniging. Bij de circulaire is een kaart gevoegd waarop men kan opgeven, waarin men het meeste belang stelt. Duitsch legerberichL - BERLIJN, 1 April. (D.N.B.) De tekst van het heden uitgegeven legerbericht van het oppei-bevel der weermacht luidt als volgt: „In .het westen geringe bedrijvigheid van pa trouilles en zwak artillerievuur. Ten Zuiden van Saarbrücken ontstonden in den namiddag van den 31 en Maart boven Fransch grondgebied verschei dene luchtgevechten tusschen Duitsche en Fran sche jachtvliegtuigen. Ondanks de numerieke meerderheid van de Franschen, schoten de Duit sche jagers zonder eigen verliezen zeven Morane vliegtuigen neer. Overdag werden verkennings vluchten gemaakt boven Oost-Frankrijk en de Noordzee tot aan de Shetland-eilanden. De machi nes keerden met waardevolle resultaten onbescha digd terug". BLOEMENDAAL JAARVERGADERING „BOSCH EN DUIN". De Woningbouwvereeniging „Bosch en Duin" hield Vrijdagavond haar jaarvergadering in hote' Vreeburg. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter dc heer D. Kuiper het overlijden van het lid, den heer W. F. G. Dankbaar, die met een kleine onder breking van het begin af in Bosch en Duin heeft gewoond. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat een 6-tal huizen andere bewoners hebben gekregen en alle huizen konden spoedig worden verhuurd. Tot bestuursleden werdn herkozen de heeren J. de Jong Czn., D. Kuipi en J. G. van Rijswijk. 40-JARIG PRIESTERJUBILEUM. Zondag herdacht Kanunnik M. W. A. Wijten- burg. Rector van het St. Josef Gesticht aan den Denneweg den "dag, dat hij voor 40 jaren tot Priester werd gewijd. Deze dag is voor den beminden Rector, die een eervolle loopbaan achter den rug heeft, een blijde dag geworden. Kanunnik Wijtenburg is eerst ka pelaan geweest te Lisse en Amsterdam en daarna 7 jaren leer aar aan het Seminarie Hageveld en een evenlange periode leeraar aan het Semi narie te Warmond. Na 4 jaren Pastoor te zijn geweest te Rotter dam. werd hij benoemd tot deken te Hoorn. Weer keerde hij naar Hageveld terug, waar hï.i 6 jaren deken was. Toen deze werkkring te veel van zijn krachten eischte wachtte hem 't recto raat in Bloemendaal, welke functie hij nu bijna 6 jaar bekleedt. Ondanks zijn tamelijk hoogen leeftijd geniet de jubilaris een goede gezondheid. Wapperende vlaggen aan den Denneweg ver raadden, dat er iets bijzonders aan de hand was. De herdenking begon met een plechtige Hoog mis om 10 uur in de kapel van het St. Josef Ge sticht, opgedragen door den jubilaris, die geassi steerd werd door Dr. Van der Lugt en Prof. Juf fermans, beiden leeraar aan het Seminarie Hageveld. EEN GESLAAGDEN OEFENING VAN DEN LUCHTBESCHERMINGSDIENST. Vrijdagavond hield de Gemeentelijke Luchtbe schermingsdienst een groote oefening te Aerden- hout, waaraan door verschillende hulp-brigades van de luchtbescherming medewerking werd ver leend. Omstreeks acht uur klonk het sirene geloei. De plaats van bestemming der brandweerauto's was het open terrein gelegen aan de Catslaan te Aer- denhout. Men had hier een imitatie-huis gebouwd. Dit was z.g. door een brandbom getroffen: in korten tijd stond het „huis" in brand. Hoog laaiden de vlammen op, hetgeen een fantastische aanblik bood en waardoor van verre reeds de plaats des onheils te zien was. De duizenden menschen die tot het terrein waren toegelaten werden door leden van de Burgerwacht op veilige afstand gehouden. Onmiddellijk na het uitbreken van den brand was de Aerdenhoutsche brandweer gealarmeerd, die uitrukte. De Bloemendaalsche brandweer had zich in Overveen opgesteld, want zij zou assistentie moe ten verleenen. Om half negen kreeg zij bericht ,-an het terrein aan de Catslaan om uit te rukken. Spoedig was de nieuwe brandweerauto en ladder wagen bemand met leden van de luchtbescher mingsbrandweer, die nu een helm en een leeren pak droegen op de plaats van bestemming. Direct werden slangen naai' de brand toegerold en na enkele minuten klonk reeds het bevel: „water!" Met drie stralen tastte men de vuurzee aan. Spoe dig was het vuur geweken, waarna men zich bezig hield met het nat-spuiten van de totaal afgebrande stellage. Ook was er een z.g. brisantbom ingeslagen, waar bij personen gewond waren; de eerste hulp dienst kwam in werking, öm de verschillende gewonden te helpen. Ook deze werkzaamheden werden vlot verricht. De zgn. herstellingswerkzaamheden bij een door bominslag getroffen water- en gasleidingbuis, als mede gebroken rioolbuizen, werden verricht door den waterleïdingsdienst. Het was een geslaagde oefening, waaruit ge bleken is, dat het Bloemendaalsche Luchtbescher mingsapparaat paraat is! DE HÜPL VERLEENING AAN FINLAND. Op verzoek van de Finsche regeering heeft de Finsch-Nederlandsche vereeniging een aanzienlijke partij zaden en pootaardappelen, ter waarde van eenige tienduizenden guldens voor Finland beschik baar gesteld. De hulpactie in het belang van Finland wordt door de vereeniging krachtig voortgezet. In dit ver band kan worden gemeld, dat dezer dagen weder f 1000 als-opbrengst van den verkoop der pro-Fin- landia-zegels aan haar is afgedragen. IJMUIDEN Loggers kregen sehacle. De logger KW 75 is op de visscherij het stuur boord-achterbord kwijt geraakt. Door het in ge bruik nemen van de winch heeft men verdere scha de aan het vischtuig kunnen voorkomen. Van de logger KW 57 is het net vastgeloopen, waardoor de bakboordsachtergalg uit het dek ge rukt werd en de verschansing achteruit geheel naar buiten gebogen werd. Men heeft de netten toch kunnen klaren, zoodat ook deze'logger geen verdere schade kreeg. De loggers KW 4 en KW 86 hebben, 's nachts op de visscherij vertoevende, vermoedelijk bezoek gehad van vliegtuigen. De bemanning van de KW 80 heeft motorgeronk gehoord, die van de KW 4 hoorde in de nabijheid zware knallen alsof er bom men ontploften. Men heeft verder niets meer be speurd, zoodat zij er goed zijn af gekomen. Marktberichten en besommingen. Tarbot 130—120 cent per K.G. Tong 13094 cent per K.G. Heilbot 130100 cent per K.G. Groote schol f 15,50 per 50. K.G. Middel schol f 18—f 17 per 50 K.G. Zetschol f 18,50—f 16 per 50 K.G. Kleinschol f 18—f lè.50 per 50 K.G. Bot f 9—f 6,50 per 50 K.G. Schar f 16—f 10 per 50 K.G. Tongschar f 24f 21 per aO K.G. Poontjes f 12,50f 4,60 per 50 K.G. Groote schelvisch f 23,50f 19 per 50 K.G. Middel schelvisch f 23—f 18 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 22f 16 per 50 K.G. Kleine schelvisch f 18f 13 per 50 K.G. Groote gul f 17,50—f 14,50 per 50 K.G. Kleine gul f 17,50—f 10 per 50 K.G. Wijting f 10—f 3,10 per 50 K.G. Makreel f 8—f 6,50 per 50 K.G. Versche haring f 15f 8 per 50 K.G. Groote heek f 80 per 125 K.G. Middel heek f 77 per 125 K.G. Kleinmiddel heek f 23 per 50 K.G. Kleine heek f 18—f 15,50 per 50 K.G. Kabeljauw £72—f28 per 125 K.G. Vleet f 2f 1 per stuk Leng f2,50f 1,10 per stuk Koolvisch f 1,20f 0,65 per stuk Rog f 9f 4,90 per koop BESOMMINGEN Manden: Trawlers: 735 Viking Bank IJM 183 f 5720 460 I. S. Groen IJM 130 f 4280 400 Maria v. Hattem IJM 1 f 3590 1215 Haarlem IJM 9 f 671(1 860 Hercules IJM 196 f 5420 420 Claesje RO 46 f 4450 215 Poolzee IJM 77 f 2810 135 Jenny Elsa 88f 2980 1030 Caroline IJM 26 f 64^0 Besomming loggers: KW 74 f 2190. HEEMSTEDE OMSCHOLING WERKLOOZEN Dinsdagmorgen zal de officieele opening plaats hebben van den betoncursus, die ten doel heeft werkloozen om te scholen tot betonwerkers. De officieele opening zal plaats hebben om 1-0 uur! in het gebouwtje aan den Cruquiusweg nabij het gebouw van Openbare Werken. OVERVEEN AFSCHEID VAN DEN HEER G. J. PRENEN. Dezer dagen nam de heer G. J. Prenen, bestel ler bij den P. T. T.-dienst, afscheid van supe-, rieuren en collega's. Na een ernstige ziekte heeft de heer Prenen eervol ontslag moeten aanvragen en verkregen, omdat zijn gezondheid hem daartoe noodzaak te. Namens de administratie hield de heer de Ruy- ter beheerder van het Bij-P.T.T.-kantoor een afscheidsrede. Hoe ongaarne wij, aldus spreker, in verband met uw gezondheidstoestand, afscheid van u moeten nemen, is het mij een persoonlijk genoe-i gen u, in het bijzijn van uw familie en collega's dank te ïnogen betuigen voor het vele en goede werk. dat gij in den loop der jaren hebt verricht. Gij hebt dezen dank verdient, niet alleen van het Staatsbedrijf P.T.T., doch ook van uw supe rieuren en collega's. Wen weten dat gij gaarne ons bedrijf zoudt; willen dienen, doch uw ziekte heeft dit ideaal; verstoort en onmogelijk gemaakt. Zoo waart gij,i Prenen, energiek en vol ambitie voor uw werk. Noode nemen wij afscheid van u, maar ik ver-- zoek u als bewijs van erkentelijkheid en vriend schap dit geschenk (een vulpenhouder, geschon-j ken door superieuren en collega's te willen aanvaarden. De heer Prenen heeft hierop met eenige har-i telijke woorden bedankt. 483e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 1ste ljjst Trekking van Maandag 1 April 1940 Hooge Prijzen f 5000.— 20331 f 2000.— 7086 f 1500.— 17112 f 1000'.— 3490 9635 11071 15738 f 400.— 5251 15364 f 200.— 9257 f "100 4874 5438 20068 22390 23331 Prijzen van 30. 1005 1016 1027 1038 1121 1192 1232 1392 1462 1466 1472' 1542 1617 1626 1673 1693 1805 1903 1907 1916 1955 2117 2150 2151 2153 2165 2175 2196 2215 2264 2311 2336 2420 2440 2445 2461 2468 2487 2578 2580 2609 2622 2629 2656 2703 2762 2763 2798 2805 2318 2844 2888 2891 2917 2933 2943 3011 3123 3142 3204 3265 3299 3502 3509 3524 3574 3630 3711 3747 3750 3770 3778 3786 3822 3825 3869 3897 3907 3923 4003 4022 4145 4228 4237 4244 4252 4341 4354 4359 4412 4539 4584 4613 4636 4696 4704 4759 4818 4819 4869 4959 4996 5070 5117 5182 5238 5249 5261 5284 5333 5359 5366 5401 5436 5522 5561 5567 5623 5658 5707 5750 5774 5781 5950 5982 5990 6001 6015 6021 6035 6066 6126 6182 6217 6225 6227 6239 6265 6271 6289 6328 6381 6413 6428 6441 6454 6455 6499 6515 6520 6529 6562 6587 6611 6623 6668 6686 6688 6702 6797 6803 6868 6874 6883 6927 7006 7028 7036 7190 7203 7242 7269 7278 7322 7352 7358 7393 7394 7398 7416 7433 7442 7462 7486 7487 7504 7541 7587 7651 7769 7793 7837 7878 7879 7920 7966 8020 8085 8095 8102 8110 8132 8153 8196 8291 8307 8359 8366 8383 8449 8457 8526 8542 8545 8629 8657 8678 8731 8743 8744 8766 8797 8874 8939 8949 9114 9189 9302 9352 9354 9366 9370 9374 9409 9415 9421 9470 9565 9582 9634 9674 9695 9723 9729 9730 9791 9793 9807 9943 9952 9976 9980 10006 10018 10019 10097 10141 10192 10206 10258 10276 10283 10287 10293 10298 10302 10330 10410 10431 10447 10468 10554 10625 10629 10666 10762 10767 10776 10824 10840 10875 10884 11005 11014 11022 11023 11057 11062 11116 11161 11181 11210 11286 11302 11389 11391 11403 11422 11439 11479 11489 11561 11592 11598 11603 11662 11701 11714 11746 11766 11792 11800 11806 11852 11888 11894 11910 12002 12022 12027 12040 12067 12087 12309 12318 12329 12338 12391 12396 12408 12429 12460 12472 12479 12486 12529 12557 12575 12597 12601 12613 12631 12746 12754 12785 12841 12851 12927 12952 12970 13010 13053 13117 13149 13153 13184 13292 13299 13307 13439 13442 13443 13480 13502 13545 13618 13638 13716 13730 13732 13829 13886 13928 13948 13966 14027 14073 14085 14093 14152 14155 14211 14258 14313 14340 14344 14359 14362 14375 14434 14448 14451 14465 14476 14498 14532 14576 14581 14644 14684 14708 14743 14768 14817 14831 14879 14923 14940 14961 15002 15026 15112 15150 15220 15233 1538# 15383 15409 15415 15433 15453 15459 15527 15533 15541 15543 15615 15661 15667 15673 15693 15701 15731 15769 15777 15788 15800 15851 15861 15865 15883 15907 15937 15955 15978 16052 16057 16092 16094 16130 16160 16162 16192 16212 16221 16231 16278 16305 16348 16349 16371 16372 16417 16491 16611 16626 16653 16660 16670 16707 16738 16749 16811 16812 16834 16843 16847 16903 16970 16984 17011 17035 17105 17159 17193 17206 17263 17336 17340 17349 17381 17383 17394 17408 17421 17471 17548 17563 17699 17711 17740 17766 17782 17787 17937 17964 18018 18019 18022 18052 18092 18112 18141 18155 18192 18228 18258 18261 18309 18325 18387 18451 18488 18518 18540 18661 18665 18676 18679 18732 18748 18857 18894 18927 18928 18984 19003 19005 19008 19066 19097 19106 19112 19130 19177 19205 19259 19261 19317 19367 19389 19403 19408 19412 19423 19446 19496 19543 19565 19574 19582 19594 19605 19642 19656 19667 19673 19674 19675 19680 19732 19734 19742 19744 19764 19776 19837 198G1 19872 19904 19910 19971 19988 20010 20018 20092 20131 20137 20147 20159 20161 20233 20315 20342 20350 20351 20377 20412 20431 20457 20480 20501 20539 20568 20575 20593 20636 20646 20664 20754 20832 20857 20888 20950 20976 21010 21019 21053 21084 21088 21117 21227 21274 21289 21345 21394 21433 21507 21526 21669 21719 21735 21776 21793 21884 21903 21972 22010 22015 22046 22065 22095 22143 22208 22229 22258 22271 22292 22362 22411 22441 22459 22511 22602 22634 22643 22651 22675 22884 22897 22903 22908 22914 22939 23014 23073 23085 23091 23092 23123 23154 23155 23192 23206 23228 23237 23246 23262 23350 23386 23421 23476 23480 23522 23523 23539 32577 23583 23600 23609 23637 23638 23655 23677 23680 23708 23709 23735 23771 23787 23794 24005 24019 24032 24087 24089 24101 24110 24116 24130 24193 24204 24224 24253 24313 24321 24345 24348 24356 24357 24373 24402 24511 24548 24556 24606 24642 24671 24672 24745 24814 24918 24922 24940 24960

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6