jtacdsie Bedelden Spwt in 't 3x&d De Japansche politiek in Chi ina. Uit de ümst'ie&eti BURGERLIJKE STAND ZATERDAG 6 APRIE 1940 HA'AREEM'S DAGBCSD Bekend Berlijnsch restaurant sluit zijn deuren. „Geen voedsel meer beschikbaar". BERLIJN, 5 April Een van de bekendste restaurants in het deftige Westelijke kwartier van de Duitsche hoofdstad heeft zijn deuren gesloten met de mededeeling dat „geen voedsel meer be schikbaar was". Zelfs de laatkomers, die een tafel gereserveei-d haddei, werden weggestuurd. (United Press). Belgische ambassadeurs hij Spaak. Blokkadepolitiek der geallieerden besproken. BRUSSEL, 5 Auril. De Belgische ambassadeurs in Londen, Parijs, Berlijn en Rome, de gezant in Den Haag en hooge ambtenaren van het ministerie van buitenlandsche zaken kwamen Donderdag van het ministerie van buitenlandsche zaken bijeen, waarbij de economische gevolgen besproken werden van de nieuwe blokkademaatregelen van de geal lieerden. In politieke kringen is men van meening dat de bijeenkomst geen definitieve besluiten zal opleve ren, doch slechts oriëntaties. Men gelooft echter dat zekere inzichten van diplomaten van invloed zullen zijn op de rede, die Spaak binnenkort in den senaat zal houden, ter gelegenheid van de dis cussies over het budget van buitenlandsche zaken. Sommige waarnemers verklaren de stekking van de bijeenkomst als volgt: „De diplomaten hebben de zelfde informatieve missie voor Pierlot en Spaak als Welles voor Roosevelt had. (United Press). FRANSCHE COMMUNISTEN IN HOOGER BEROEP. Zooals men verwachtte zijn de Fransche com munisten, die door het Fransche militaire gerechts hof veroordeeld zijn tot gevangenisstraffen en boete, in hooger beroep gegaan. Onmiddellijk .na het uitspreken van het vonnis werden zij overge bracht naar de plaatsen, welke door de militaire autoriteiten zijn aangewezen. Ilaliaansche critiek op de blokkade der geallieerden. Londen wordt „politieke chantage" verweten. MILAAN, 6 April. (Stefani). Volkomen openlijk moet verklaard worden dat het Fransch-Britsche plan tot verscherping der Blokkade uiterst gevaar lijk is, aldus verklaart' het tijdschrift „Relazioni Internazionali". Dit plan levert een ernstig gevaar op voor uitbreiding van het Britsch-Fransche- Duïtsche conflict. Indien namelijk de blokkade zou leiden tot schending der territoriale wateren van landen, die buiten het conflict staan, is het duide lijk dat steeds meer het gevaar te duchten is van reacties en verwikkelingen. Verder kan het voornemen van Londen alles op te koopen en een aanzienlijke prijsstijging te be werkstelligen den politieken druk, die van buiten af op alle landen wordt uitgeoefend, uitermate doen toenemen. Via maatregelen van economischen aanï zou men zoodoende komen tot politieke chan tage'. Uoch politieke chantage zou een reactie met de wapenen niet kunnen doen uitblijven. TOKIO, 6 April (Domei) Ter gelegenheid van het vertrek van Abe, die tot buitengewoon gevol machtigd ambassadeur bij de regeering van Wang Tsjing Wei is benoemd, is te Tokio een afscheids bijeenkomst gehouden, welke door 100.000 perso nen werd bijgewoond. De minister van buitenlandsche zaken Arita heeft tijdens deze bijeenkomst: een afscheidsboodschap tot Abe gericht, waarin hij o.a. zeide dat, wat ook de houding van derde mogendheden moge zijn. de Japansche politiek van steun aan de nieuwe cen trale regeering van China er niet in het rninsi door zal worden beïnvloed. Men zou, aldus Arita, bij dè beoordseling van den huidigen toestand geen gr tere fout kunnen maken dan aan te nemen dat eco nomische druk voldoende zal zijn om Japan te dwingen, zijn vastgestelde politiek te wijzigen. De minister vervolgde: Wat Japan in de Chineesehe aangelegenheid wil is Japan, Mandsjoekwo en Chi na samen te binden om gezamenlijk te streven naar het opbouwen van een nieuwe orde in Oost-Azië, het vestigen van betrekkingen van goede nabuur schap. gezamenlijke verdediging tegen de Komintern •n onderlinge economische samenwerking. Diplomatieke betrekkingen tusschen Rusland en Finland worden hervat, Nieuwe gezant te Moskou aangewezen. KOPENHAGEN, 6 April. De correspondent te Stockholm van het dagblad „Politiken" deelt mede dat de Russen en Finnen overeengekomen zijn deze maand hun diplomatieke betrekkingen te hervat ten. De voormalige Russische gezant te Riga is tot gezant te Helsinki benoemd. (United Press). JUBILEUM P. BEUKKERS. Heden herdacht de heer P. Beukkers den dag, dat hij 25 jaar geleden als bankwerker in dienst trad van de firma Do Lugt en Serné, smederij aan de Kampervest te Haarlem.' Zijn patroon, de heer E. J. Broekers, haalde den jubilaris vanmorgen per auto van diens woning en bracht hem naar de sme derij, w-aar hij hem in tegenwoordigheid van het personeel op een hartelijke wijze complimenteerde en dankte voor de trouw en ijver, in de afgeioopen kwart-eeuw geloond. De directeur liet deze woor den van een geschenk in enveloppe vergezeld gaan. Het personeel schonk hem een rookstel en van den Bond van Smedenpatroons in Nederland ontving hij •en diploma. De heer Broekers bracht hem toen weer per auto naar zijn woning terug, waar hij het jubileum verder in den huiselijken kring mocht herdenken. ^''iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiuiiiuiiiiiiiiiuiiiiiiiiuiiiiiHWiiiniiiiiiitiiiiuiuiuaiinHiiiiiiiiuiiiiuiiiiiuiiiiiiill1''^ BEVERWIJK RAADSVERGADERING. In de gisteravond gehouden vergadering van den gemeenteraad werden allereerst goedgekeurd de rekeningen 19381939 van het Oude Mannen en Vrouwenhuis te Wijk aan Zee. Onze plantsoenen. De heer R ij k e n s vonc) het een prachtig voor stel van B. en W. om de gazons en de plantsoenen te verbeteren. Er is een belangrijk bedrag mee- gemoeid en daarom vond spr. het zoo jammer dat het publiek de openbare plantsoenen niet meer waardeert. Men geeft wel gaarne de schooljeugd de schuld, maar het is spr. wel gebleken, dat ook de volwassenen zich schuldig maken aan schen ding van de plantsoenen Wethouder Van Dok was er van overtuigd, dat het publiek wel medewerking zal verleenen wan neer de plantsoenen weer in orde zullen zijn. Er moest iets worden gezocht, aldus de wethou der, waarbij de menschen niet genoodzaakt zouden zijn in contra-prestatie te werken. Dit is gelukt er. we moeten dankbaar zijn, dat ook de provincie 30 pet. bijdraagt in de bijkomende kosten. Dank zij de inwerkingtreding van de diepspitregeling kan nu ook eens een andere categorie menschen in het werk worden betrokken. Tenslotte zei de voorzitter, dat hét college zich zal beraden op welke wijze het publiek voor de bescherming van de plantsoenen is te interessee ren. Voor bordjes voelde spr. niet veel omdat elk bordje in een plantsoen leelijk is. Het voorstel van B. en W, werd hierna met al- gemeene stemmen aangenomen. Radio en Neutraliteit. Een voorgestelde wijziging van de politieveror dening moet het mogelijk maken op te treden te gen het maken van muziek door middel van radio toestellen of andere instrumenten op zoodanige wijze, dat zulks op den openbaren weg hoorbaar of voor anderen hinderlijk is. Het voorstel van B. en W. werd met algemeene stemmen aangenomen. Om advies. In handen van B. en W. om praeadvies werden jesteld het adres van dc nationale commissie te gen het alcoholisme houdende verzoek aan de Kroon voor te stellen om het maximum-aantal der 'erloven A te verlagen en een adres van het kerk bestuur der parochie van O. L. Vrouw van Goeden Raad. alhier houdende verzoek de benoodigde gel den beschikbaar te stellen voor de stichting van een bijzondere school. Aanrijding op den Velserweg. Vrijdagmiddag werd op den Velserweg een met een paard bespannen groentenwagen, die rechts van den weg stond, aangereden door een militaire auto, die als laatste van een colonne den wagen passeerde, De voorzijde van der groentenwagen werd zwaar beschadigd. Het paardje li.ep verwondingen op aan een van de achterbeenen en aan de borst. Het tuig werd vernield. Door den schok kwam een deel van de lading aardappelen, groenten en fruit op straat terecht, zoodat deze aanrijding voor den groentenman een flinke schadepost beteekende. Het eenige voordeel was, dat hij niet op den wa gen zat toen de aanrijding geschiedde. De politie constateerde, dat de remmen van de auto niet in orde waren. Zij maakte tegen den be- ;tuurder proces-verbaal op BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: A. Meddens en J. M. A. Zurlohe; C. J. Limmen en C. Puin; Chr. J. Schoo en S. H. Ule- hake; W. Jongejans en B. M. Tenberg; D. Tolsma en H. Haveman. Bevallen: A. C. OorthuisHandgraaf, z.; M. K. M. Ettemav. Leeuwen, z.; C. M. Slotemaker—v. Hooff, d., J. v. d.-Aar-Kampkes, d., A. G. C. v. Mid denSwart, d.; E. M. Esselingde Reus, d.; W. H. Dijkmanvan Heijingen, d.; C. H. Heijveldt— Drogtrop, z.; M. E. DoesburgNieuwenhuizen, z. Overleden: D. Schoen, 52 j., echtgen. van G. Edel, overl. te Leiden; S. de Hooyer, 72 jaar, echt- genoote v. C. Vooys, Noorderwijkweg 37; S. van Duin, 75 j., echtgen. van El. Nijman, Corri. Amse- straat 38; A. J. Schelvis, 3 j., Alkmaarscheweg 154; Ondertrouwd: W. L. Koster en J. Veenstra, toek. adres: de Visscherstraat 11; B, Ofte en Chr. M. van Veen, toek. adres Bussum, Wisentstraat 3: A. W. van Lier en E. J. Gentenaar, toek. adres Ooster- tuinen 39; L. A. Eijking en J. M. Burger, toek. adres Hofl. weg 220; J. W. Braam en M. Dirks, toek. adres Wijk aan Zeeërweg 44;E. van der Wal en Z. Veenstra, toek adres Velsen-IJmuiden, Kanaal- weg 64c HAARLEM, 6 April. Bevallen 2 April Ch. Kettingde Jong, d.; 3 April: A. GlasDekker, d.; M. C. A. Krijnen- Denker, d.; A. M. Hennckamvan Schöll, z.: April: J. A. de NijsZoutman, d.; 5 April: C. Schip perHouweling, d.; J. M. BlaakBakker, z. April: E. A. van Bakelde Graaff, z. Overleden 4 April: M. W. HoedBauer, 80 j., Joh. de Breukstraat; T. M„ 4 j., d. v. J. M. van Houten, Kamper laan; 5 April: P. B., 15 j., z. v. H. van Iperen, Hazepaterslaan. DE BEMANNING VAN DE „GRAF SPEE". NEW-YORK, 6 April (Reuter) Volgens een telegram uit Buenos Aires in de „New-York Times" zullen alle officieren en de helft van de overige leden der bemanning van de „Graf Spee" voortaan als gevangenen in plaats van geïnter neerden worden beschouwd. Hiertoe is besloten in verband met de ontvluchting van 3 officieren en 2 matrozen en de weigering van de andere officie ren; hun eerewoord te geven dat zij niet zouden trachten te ontsnappen. De betrokkenen zullen ondergebracht worden in de marinegevangenis op een eiland in de La Plata rivier. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10,15 uur. Londen 6.75. Berlijn 75.57»/2 Parijs 3.82V2 Brussel 32.06 Zwitserland 42.04 New York J.88 3/8. EIGENAAR VAN „DE OTTER" BUITEN VERVOLGING GESTELD AMSTERDAM, 6 April. De heer Th. B„ eige naar van de bad- en zweminrichting „De Otter" te Lrosdrecht. die verdacht werd van brandstichting in 'zijn bedrijf op 25 December 1.1. heeft van den of ficier van justitie te Utrecht bericht gekregen dat tegen hem geen verdere vervolging zal worden in gesteld. ZILVEREN JUBILEUM ZUSTER ZWART Heden viert Zuster Anna Zwart wijkzuster van wijk VI der Nee. Herv. Gemeente, wijkgebouw Zo- merkade, le Haarlem, haar 25-jarig jubileum als diacones. Hedenmiddag tusschen 3 en 5 uur is er in het Diaconessenhu is,-Hazepaterslaan, gelegenheid, de ju- biiaresse te complimenteeren, maar aan het ontbijt in het Diaconessenhuis, vanmorgen, werd zij reeds hartelijk toegesproken door den predikant der in richting, ds. M. G. Blauw. De Zusters boden haar geschenken aan. En toen zij daarna in het wijkgebouw kwam, vond zij daar haar kamer veranderd in een „bloementuin". Wel een bewijs dat Zuster Zwart in vele kringen ten zeerste wordt gewaardeerd. Dé Kessler over voorzetten door vleugelspelers Een meening over de beste wijze om een succesvol Meder- landsch elftal samen te stellenEr zijn spelers genoeg, als zij maar worden ontdektFraaie successen van den bokser Hesseis Kleedlokaal ais schuilkelder. BAZAR IN HET DIACONIEHUIS. De laatste dagen is de bazarcommissie van de Dia- conie der Ned. Hervormde Gemeente druk in de weer geweest aan de voorbereiding van den bazar, welke Maandagavond geopend wordt. De dames hadden van vele zijden blijken van belangstelling ondervonden en daardoor is het mogelijk geworden een groot aantal artikelen bijeen te brengen in het Diaconiehuis der Ned. Hervormde Gemeente aan de Jansstraat 36. De bazar wordt gehouden in het gedeelte van de groote zaal, die dezer dagen een verbetering heeft ondergaan, welke noodïg was. Hier is een goede ruimte, die verfraaid wordt door de wijze, waarop de bazar wordt ingericht. Er is n.l. gedacht aan het voorjaar en langs de wanden komen afbeeldingen van 'bloemen, welke men zoo gaarne in het voorjaar ziet. Er zal veel te koop zijn en daarom rekenen de organisatoren er op, dat Maandagavond, Dinsdag en Woensdag velen een kijkje zullen nemen en wat nog belangrijker is, wat zullen koopen. Ook zijn er eeni ge attracties, waarvoor ongetwijfeld groote belang stelling zal bestaan. Maandagavond om kwart voor acht. zal ds. H.. E. Beker, predikant bij de Ned. Hervormde Gemeente, een kort openingswoord spreken, waarna de ver koop begint, De groote schoonmaak brengt allerlei dingen aan het licht, die soms jaren lang aan de circulatie bleven onttrokken. Vergeelde tijdschriften maken gewag van gebeurtenissen, die in het grijze ver leden de algemeene aandacht hadden. In 1925. bij voorbeeld behaalde het Nederlandsch voetbalelftal in het oude stadion te Amsterdam een 50 over winning op België, een prestatie, die men zich thans, gezien de jongste resultaten van de natio nale ploeg, nauwelijks kan realiseeren. Het team was toen als volgt samengesteld: Van der Meulen (met het konijn), Denis en Hans Tetzner; Lel'èvre, Van Daalen (wiens eenige inter landmatch dit was) en Van Heel; Gielens, Kiich- lin, Buitenweg, Baar van Slangenburgh en Jan de Natris. Dé Kessler geeft in het voor ons liggende blad zijn deskundige meening over de beide elftallen en hij zegt o.m.: „Bastin (de Belgische linksbuiten), wiens spel op een onoordeelkundig publiek wel veel indruk zal maken, geeft geen voorzetten, zooals ze moeten zijn. Men moet als buitenspeler zóó trappen, dat de bal „dood" wordt gemaakt, d.w.z. langzaam wordt tegen den tijd, dat hij na het beschrijven van den boog voor het doel komt. Bastin's voorzetten zijn meer schoten langs het doel.en daar heeft men niets aan". Dit zijn wijze-woorden, die wij gaarne ter overden king aan vele vleugelspelers van heden aanbevelen, want maar al te vaak maken de buitenvoorwaart- sen zich aan dezelfde fout schuldig. Zij knallen het leder zoo hard en hoog naar het midden, dat zelfs hun collega op den anderen vleugel niet snel genoeg ter plaatse kan zijn om den bal te onder scheppen. Er zouden veel meer scoringkansen ont staan en wellicht ook meer doelpunten gemaakt worden als de buitenspelers zich eerst rekenschap gaven van de positie van het binnentrio, alvorens voor te zetten. Dat is de beste wijze om de moderne verdedigingstactiek met succes te overwinnen. Na de twee slechte resultaten van het Neder landsch elftal hoort men van vele zijden opmer kingen over de wijze, waarop de nationale ploeg voor den komenden strijd tegen de Belgen zou moeten worden samengesteld. Een denkbeeld, dat steeds meer veld schijnt te winnen en dat origineel genoeg is om het hier te vermelden wat niet wil zeggen, dat we het er volkomen mee eens zijn is het volgende: In Italië en Frankrijk wordt het vertegenwoordigend team door één man sa- j mengesteld en daarmede werden op den duur prachtige resultaten bereikt. Ook Hugo Meisl had destijds met dit systeem groot succes, getuige de reputatie van het Oostenrijksche „wonderteam". In de jaren dat Karei Lotsy den toon aahgaf, bleef Nederland in vele wedstrijden ongeslagen en daar om ligt het toch ook nu voor de hand, om het team door één man, een bij uitstek deskundige, te laten kiezen. De Bondstrainer Glendenning nu traint ge regeld alle spelers, die voor het oranjeshirt in aan merking komen, hij kent hun sterke en zwakke punten en hij is door zijn jarenlange practische er varing een voetbalkenner bij uitnemendheid. Waarom draagt men dan hem niet de samen stelling van het elftal op, dat tegen de Belgen in het veld moet komen? Wij onthpuder ons van commentaar op dit denk beeld en willen er liever op wijzen, dat in de pers merkwaardiger wijze die spelers voor herkiezing worden aanbevolen, die na het échec van Antwer pen verguisd werden. Men spreekt over Stam als een eerste gegadigde voor de spilplaats, de namen van Van der Veen en Vente worden weer genoemd, nadat men nog geen drie weken deze spelers als hoogst onvoldoende had gekwalificeerd. Dit is onlogisch en bovendien zijn er in ons land toch nog wel andere voetballers te vinden, die de aandacht waard zijn. Het behoort zeker tot de taak der deskundige sportpers om zulke gegadigden naar voren te brengen, want indien men zich blijft blind staren op de door de Keuze-Commissie tot dusverre genomineerden, dan draait men in een kringetje rond. Opbouwende kritiek is ten allen tijde heilzaam; wanneer men zich daarentegen klakkeloos neerlegt bij den bestaanden" gang van zaken, blijft de vooruitgang, die het Nederlandsche .voetbal zoo van noode heeft, achterwege. We willen thans niet wederom namen van spelers in ons rayon noemen, die in aanmerking voor een kans in de nationale ploeg komen. Maar evenals zij in dit rayon kunnen worden gevonden, zijn zij ook in andere districten voorhanden. Onze stadgenoot Hessels is ongetwijfeld een bok ser van meer dan gewonen aanleg. Na het aan schouwen van een boksdemonstratie ter gelegen heid van de eerste Haarlemsche Sportweek in 1938, ging Hessels zich op de pugilistiek toeleggen en deze 20-jarige jongeling heeft in slechts anderhalf jaar zeer fraaie resultaten bereikt. Want nadat hij eenigen tijd geleden het hoofdstedelijk kampioen schap in de laagste twee gewichtsklassen won, ver overde hij thans den Nederlandschen titel in het vlieggewicht. Behalve voor Hessels zelf, is deze prestatie een fraai succes voor zijn vereeniging „De Ring" en voor zijn instructeur G. te Nuyl. Er wordt wel eens beweerd, dat er niets nieuws onder de zon is, maar van een steeplechase met motorbooten hadden we tot dusverre toch nog nooit gehoord. Op de wedstrijdbaan worden op geregelde afstanden schuin in het water oploopende houten stellages in den vorm van een springplank gebouwd en het doel is, dat de door slechts één persoon bemande motorbootjes deze obstakels in volle vaart nemen. Dat vereischt natuurlijk veel behendigheid van den stuurman, maar het wil ons voorkomen, dat de levensduur van de vaar tuigen er belangrijk door wordt verkort. De inzit tende zal dan ook goed doen, waterdichte laarzen aan te trekken, want de kans is groot, dat zijn bootje zonder kiel aan,of in de nabijheid van, de finish komt. De Geldersche korfbalclub Vada heeft besloten, haar kleedlokaal te laten afbreken en een onder- grondsche kleedgelegenheid te doen bouwen, die dan geschikt zal worden gemaakt voor het her bergen van een deel der burgerbevolking bij eventueel luchtgevaar. Deze maatregel moge dan. gezien den ernst der tijden, nuttig zijn, voor een prettige stemming rondom ee'i sportgebeurtenis lijkt het toch minder geschikt. BENNEBROEK vulden waren eenige hoofdofficieren, de loco-bür 'gemeester. wethouder Jhr. A. v. d. Poll, de voor] zitter van het. Comité voor O. on O,, de heer M Vos en vele leden van dit comité en talrijke mi litairen van verschillende rangen. Nadat de bijeenkomst was geopend met ha gezamenlijk zingen van gez. 193 1 van Nïq Beets „De Heer is God, een eenig Heer", sprak <jj heer H. J. Voors. voorzitter van het comité val voorbereiding een openingswoord. Na de aacj wezigen een prettigen avond te hebben toegë wenscht, sprak hij allereerst woorden van danj tot allen die hebben medegewerkt tot het organ» seeren van en medewerken op dezen avond, daat, bij zijn leedwezen, uitend over de teleurstellinj dat dr. J. J. G. van Dijk, oud-minister van dd fensie wegens een lichte ongesteldheid verhitf derd was het woord te voeren. Zeer verdienstelijk zong daarna het kerkkoij het Ned. danklied uit 1585 „O. Heer, die da<| des Hemels tenten spreidt", waarna de hr. Kom mer Kleyn vijf coupletten van het Willielmij van Marnix van St -Aldegonde en Scheepspraj van Constantijn I-Iuijgens declameerde. Vol aaij dacht volgden de talrijke aanwezigen ook de zang van mevr. Di TevesMoorlag, d-ie ten ge hoore bracht Aria van Handel „Wilt mij Eng'lej zacht geleiden", en Lied van J. W. Franck „Meö Jezus, ach was weilst du lange" met orgelbegelef ding van den heer C. G. Weggelaar en vervolgeij twee vioolsoli van den heer A. Blanket, Sarabanij en Largo, beide van Handel, eveneens met órgej begeleiding van den heer Weggelaar. Prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine., oud-nu nister van onderwijs, die vervolgens 'en toj spraak hield, prees allereerst de goede sameij werking tusschen de burgerij en de milltairen.l Uitvoerig schetste spr. den toestand der geziij nen van gemobillseerden, waar moeder achtet blijft om den zorg voor het gezin alleen te dr? gen. Een gevaar van de mobilisatie is de verslaj ping van den huiselijken band. Om dien te 5| houden hebben wij noodig zoowel nationale a| geestelijke kracht. Den militairen moet du delijk voor oogen staan het doel waarvoor zij g mobiliseerd zijn en dan zal de last lichter te drj gen zijn. Dat doel moet zijn het behoud vij onze vrijheid die wii nu des te meer waardeera nu zij elders wordt bestreden; de bestendigiij van onzen staatkundigen regeeringsvorm, dj geen dictatuur of anarchie; het behouden vj| ons Koninklijk Huis, dat met het volk zoo mei leeft. Na deze toespraak volgde nog een rijk pij gramma voor zang en declamatie. Het slotwoord sprak ds. G. A. Barger, waara de aanwezigen staande het le en 6e couplet Vj het Wilhelmus zongen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Isa, dochter van W. H. André de la Porte en L. E. van Bergen. Overleden: De Baat, Woutrlna Constance, oud 53 jaar wonende te Arnhem en verblijhoudende Stichting Vogelenzang. ZANDVOORÏ FILMAVOND VOOR OUDEN VAN DAGEN. Vrijdag organiseerde het Comité voor Ouden van Dagen in gebouw Monopole een filmavond voor de Zandvoortsche Oudjes. De voorzitter van het Comité, de heer Hildering drukte in zijn openingswoord zijn spijt uit, dat de autotocht, die anders ieder najaar wordt ge houden, in de afgeioopen nazomer door de tijds omstandigheden niet kon doorgaan. Ook het Kerstdiner waardoor de voorbereidingen reeds waren getroffen kon door omstandigheden niet doorgaan. Door d.p welwillende medewerking van den heer Koper was het comité thans in staat dezen avond aan' te bieden. Het mooie filmprogramma bood voor elk wat wils: wereldnieuws, een aardige - gekleurde film, een teekenfilm, een film met vele aardige Hol- lahdsche liedjes die dapper werden meegezongen en ten slotte de Hollandsche film: Een huis vol herrie. De oudjes hebben den heelen avond volop ge noten. In de pauze werd hun een consumptie met gebak aangeboden. SERENADE BIJ 40-JARIG HUWELIJKSFEEST. Vrijdagavond werd lei' gelegenheid van het 40-jarig huwelijksfeest van Hendrik van Duyn en Mavijtje Keur, Pakveldstraat 10, een serena de gebracht door het mannenkoor, waarvan de bruidegom reeds vele jaren bibliothecaris is. Plechtig klonk in deze, vooral bij avond, zeer rustige omgeving eerst het „Sum Sanctus" en daarna ;,Te huis" van Bonset. Tot slot klonk nog het door den leider van het mannenkoor, Karei Böhm gecomponeerde: Zij leven lang. Nadat de heer Böhm het bruidspaar mede na mens het koor had toegesproken klonk uit het van alle kanten saamgestoomde publiek een har telijk applaus op. Voor het bruidspaar was het een gebeurtenis, die zij zeker niet zullen vergeten. AUTOBOTSING. Vrijdagmiddag kwamen een bestelauto en een luxe auto achter elkaar uit de Dr. Smitstraat. Op den hoek van de Van Spijkstraat was de be stuurder van den bestelwagen genoodzaakt plot seling te remmen voor een passeerende vracht wagen. De bestuurder van den personenauto trachtte nog een botsing te voorkomen doch het gelukte hem niet. Met een zwaren slag reed hij tegen den bestelwagen op met het gevolg dat zijn wagen aan den rechter voorkant in elkaar werd gedrukt. Persoonlijke ongelukken' kwamen niet voor. TEERSLACHTOFFERS. Nu de zee na den storm der vorige dagen tot rust is gekomen, verschijnen de slachtoffers van de teer-olievelden op 't strand. Voorname lijk koeten en vrij zeldzame duikersoorten schij nen het slachtoffer van de verraderlijke risidu- olie geworden te zijn. HEEMSTEDE VEREENIGING VOOR FAC. LIJKVERBRANDING De afd. Heemstede der Ver. voor Facultatieve Lijkverbranding hield Vrijdagavond haar jaarver gadering in „Hof van Heemstede". Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat in 1939 het ledenaantal was gestegen van 281 tot 317. Met leedwezen maakt het verslag gewag van het bedanken als voorzitter van den heer J. Bakker, die de stichter der af deeling en een vurig propagan dist was De financieele beseheiden werden vastgesteld en goedgekeurd. Den penningmeester werd decharge verleend. In de plaats van den heer H. J. Kapteyn, die zich niet meer verkiesbaar stelde, werd als bestuurslid gekozen de her S. A. de Graaf. Besloten werd, op de algemeene vergadering de aftredende hoofdbestuursleden opnieuw te candi- deeren. Vervolgens werden enkele wijzigingen gebracht in het huishoudelijk reglement, waarna de voorzitter de vergadering sloot met een opwekkend woord. NATIONALE AVOND VOOR HET GARNIZOEN, Uitgaande van het Comité van het Prot. Chr Militair Tehuis is Vrijdagavond een nationale avond gehouden in de Ned. Plerv. Kerk aan het Wilhelminaplein. Onder de talrijke militairen en burgers die het gebouw tot in de uiterste hoeken VELSEN Tragisch ongeluk bij het opladen van boomen. Inwoner uit Purmerend op slag gedood Een tragisch ongeluk vond gisteravond plaats bij het vervoer van boomen aan den Boschweg nabij Waterland, welk werk wordt verricht door een aantal arbeiders uit Pur merend, onder leiding van den voorman K,< eveneens uit Purmerend afkomstig. De gerooide boomen, waaronder enkele zwa exemplaren worden, nadat ze gerooid zijn, nj behulp van een lier op een vrachtauto geiadd Gisteravond 7 uur, toen men bezig was een zwan boom op te laden, brak de ketting van de lier. voorman K. kwam onder den boom terécht. Hij wa op slag gedood. Een der arbeiders kreeg .den. bol tegen epn zijner beenen, waardoor hij een geep* pliceerde beenbreuk opliep. Deze getroffene we per ziekenauto naar zijn woonplaats vervoerd. Gemeente eii rijkspolitie onder leiding van dj waarn. commissaris den heer P. IJtsma, heb"^ een uitgebreid onderzoek ter plaatse ingesteld. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: C. J. PronkJansen, z., v. Wassenal straat 60, IJmuiden; G. BroekhuizenOrij,' z., B en Arnoldkade 11, IJmuiden; M VisserHocksq z„ Pr. Hendrikstraat 52 rd., IJmuiden; A. de Boe» Kossen, z., Le Mairestraat 16, IJmuiden; C. J. Cj teleinJuffermans. d., Hoofdstraat 166, Santpoq H. SoomerRitburg, d.. Middenduinerweg 28, Saj poort; A. M. BakkerKranenburg, z., D. Hartoij straat 2, IJmuiden: M. J. J. GroenEsser, z., Elz« straat 20, IJmuiden; T. DijkhuizenTaaie, d., \f Barendszstraat 3, IJmuiden; C. G. GozelingDij man, d., Hofgeest I 16 c, Velsen. Overleden: M. C. Laenen, 66 j.. wed. v. H. Dr( zens, Willem de Zwijgerlaan 39, Santpoort: A. Tichelaar, 73 j., wed. v. J. J. van Looij, Wijld straatweg 91, Velsen-N. Ondertrouwd: R. van Eijkern, Roos wij kerlaan Velsen en M. Groot, Rooswijkerlaan 68, Veis toek. adres: Rooswijkerlaan 68, Velsen; G. Schuurman, Kruidbergerweg 17, Santpoort en A. van Kampen, v. Dalenlaan 66, Santpoort, td adres: Kruidbergerweg 17, Santpoort; H. Geilhs sen, Tuindersstraat 96, IJmuiden en N. Oldenbil P. Potterstraat 7, IJmuiden, toek. adres: Velserdu weg 147a, IJmuiden; J. Th. Veldman, P. Heinstf 76, IJmuiden en L. Kramer, Stephensonstraat I IJmuiden, toek adres: Gehuwd: P. Jonker en A. Kramer, Burg, Ra bonnetlaan 9, IJmuiden; J. v. d. Does en C. M. B Hagelingerweg 224, Santpoort; C. Geiiteman en G Niewind, Pr. Krugerstraat 17, IJmuiden; J. Dudink en A. M. C. Bersee, Velserduïnweg 1! IJmuiden; J. J. Ninaber en H. H. Bonarius, Mei vlietstraat 44, Velsen; F. A. Huider en G. v. W Oosterduinweg 16, IJmuiden; D. Tobes en E. Thj Fleer, Arendsweg 94, Beverwijk; P. Slings en A, Prins, Narcissenweg 85, Beverwijk; J. M. Janl en M. A. Wessel, Schuitstraat 9, Santpoort. IJMUIDEN Marktberichten c'n besommingen (Verscbe viscli). IJmuiden, 6 April 1940, Tarbot 160140 ct. per K.G. Tong f 1f 0.72 per K.G. Griet f 30—f 18.50 per 50 K.G. Groote schol f 17 per 50 K.G. Middel schol f 20.50—f 17.50 per 50 K.G. Zetschol f 20.50—f 17.50 per 50 K.G. Kleinschol f 21f 7.50 per 50 K.G. Bot f 7—f 2.60 per 50 K.G. Schar f 12—f 5.40 per 50 K.G. Wijting f 9—f 3.30 per 50 K.G. Versche haring f 8.50f 8.80 per 50 K.G. Rog f 16f 4.80 per koop. Besomming IJmuiden: Trawler Reiger IJM 106 (met machineschade binneuj loopen). Besomming 5 manden f 120. Loggers: KW 114 f 1590, KW 76 f 3520, KW f 1230, KW 177 f 1360, KW 91 f 1090, KW 125 f 8 KW 155 f 1390. Kotters: HD 37 f 480, KW 10 f 970; VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Christine IJM 2. Vangst: 25 m. braadschelvij 15 m. schelvisch, 100 m. radio, 35 m. platvischj m. wijting, 40 m. varia, 35 m. dichte wijting. taal 280 m., benevens 320 st. ijskabeljauw,. 400j stijve kabeljauw eu. 30 lengen.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 10