Wereldomroep wordt geregeld. Alle radioluisteraars zullen moeten bijdragen WEK UW LEVER-GAL OP Trawlers als reddingbooten op de Noordzee. Staat kan eigendom van „Sorghvliet" koopen. CETA-BEVER NIEUWS IN 'T KORT. IN S D A G 9 A PR It 1940 HSSREEM'S DAGBtAD iWWyr'.v A* O Wetsontwerp ingediend. Sinds lang: is er. gelijk men weet, in ons land gepleit voor de organisatie van een we reldomroep. Thans heeft de regeering bü de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend, waarin deze materie is geregeld. In de Memorie van Toelichting wordt ons ge- fegd: I Zooals bekend, worden de kosten van den Ne- jerlandschen omroep door de oihroepvereenigingen joor het grootste gedeelte bestreden uit de bijdra- jen, welke de luisteraars vrijwillig aan de vereeni- png hunner keuze ter beschikking stellen. Een der- felijk financieringsstelsel, waardoor de Nederland- the omroep zich onderscheidt van den omroep in (lie andere landen der wereld en hetwelk het in- lituut van den Nederlandschen omroep heeft ge- paakt tot een stuk volkskracht bij uitnemendheid, leeft onmiskenbare voordeelen. De minister heeft groote waardeerirg voor het- jeen de omroepverenigingen met deze haar vrij- [illig toegevloeide luisteraarsbijdragen op het ge_ lied van den binnenlandschen omroep tot stand lebben weten te brengen. Aan den anderen kant pag niet verzwegen worden, dat aan deze wijze ian financiering van den omroep vooral nu de iroeptaak zich binnenkort tot werelduitzendingen te zijner tijd tot televisie gaat uitbreiden ook iwaren kleven. De minister wijst in dit verband in de eerste laats er op, dat mede als gevolg van het evenge- jemde financieringssysteem een zeer groot deel m het Nederlandsch luisterend publiek zich af- idig houdt van zijn moreelen plicht om finan- ieel bij te dragen aan de instandhouding en den jrderen uitbouw van den Nederlandschen omroep, [aar schatting bedraagt dit aantal niet aan een der jmroepvereenigingen vrijwillig bijdragende luiste- kars ongeveer 50 pet. van het totaal aantal. Naar jet oordeel van den minister kan deze hoogst on- tevredigende toestand, die voor de omroepvereeni- jngen een beletsel vormt om werkzaamheden met ietrekking tot de hierboven bedoelde onderwerpen er hand te nemen, niet langer bestendigd blijven. 1 De minister vestigt er voorts de aandacht op, lat de door hem ingestelde commissie, die hem imtrent het vraagstuk van de organisatie van de jrerelduitzendingen van advies heeft gediend, o.m. jp de moeilijkheid is gestuit, dat de omroepver- jenigingen niet in staat zijn voldoende middelen Ier beschikking te stellen om deze werelduitzen- Jingen, welke met groote kosten gepaard gaan, jehoorlijk te verzorgen. Aangezien de mogelijk- leid om uit 's Rijks kas het ontbrekende bedrag lat zeer beteekenend is, aan te vullen onder de Eiidige omstandigheden stellig niet in overweging nomen kan worden en het verzorgen der wereld- tzendingen vooral thans van buitengewoon be- Bng moet worden geacht, is het noodzakelijk naar mdere middelen uit te zien om hiertoe te ge- sken. TELEVISIE-UITZENDINGEN. Hoewel in verband met de ernstige tijdsom- (tandigheden aan verzorging van televisie-uitzen- Jingen voorshands niet kan worden gedacht, zal. joodra de tijd daarvoor rijp is en meer normale jmstandigheden zullen zijn aangebroken, opnieuw |an dit moderne hulpmiddel tot ontwikkeling en totspanning aandacht moeten worden geschonken, fen einde alsdan over de noodige fondsen te (unnen beschikken is het wenschelijk,, dat daar- Bede reeds thans rekening wordt gehouden, omdat «iel met zekerheid kan worden aangenomen, dat le aan zoodanige uitzendingen verbonden hooge posten door de omroepvereenigingen niet bestre- len zullen kunnen worden uit de haar vrijwillig |oor de luisteraars ter beschikking gestelde gei len. Inkomsten voor de omroepbelangen De minister heeft daarom in September 1938 Jen radio-raad verzocht een subcommissie te vor- pien, welke aangevuld werd met deskundigen van le 4 groote omroepvereenigingen en van het staats bedrijf der P. T. T., met de opdracht de vraag |e overwegen, of er een weg gevonden zou kunnen Korden om, met handhaving van de zelfstandig- beid der omroepvereenigingen, voor de omroepbe- langen de noodige inkomsten te verzekeren door dp behartiging van deze belangen volledig door de luisteraars te doen bekostigen, evenals zulks in jndere landen het geval is. Deze studiecommissie heeft zich met bekwamen ipoed van haar taak gekweten en is eenstemmig fekomen tot een advies, met de strekking waar tan de minister zich heeft kunnen vereenigen. Het thans ingediende wetsontwerp bedoelt den ^ettelijken grondslag te leggen voor een regeling bij algemeenen maatregel van bestuur, overeen komstig de voorstellen van deze studiecommissie I De grondslagen van deze regeling zullen de na- lolgende zijn: 1. Aan den Nederlandschen luisteraaii wordt de wettelijke- verplichting opgelegd van een jaarlijksche bijdrage tot instandhouding en verderen uitbouw van den Nederlandschen I Radio-Omroep. Van deze verplichting kan de luisteraar zich kwijten: a. door betaling van een bedrag, hetwelk de minister zou wenschen te stellen op f 5. aan de A.V.R.O., K.R.O.. N.C.R.V. en V.A.R.A., alsmede aan den V.P.R.O.: b. door betaling van een eenigszins hooger I bedrag bijv. van f 6, ingeval een luisteraar niet j aan een der genoemde organisaties wenscht bij te dragen. Ter zake van de genoemle be dragen wijst de minister er nog ten overvloede op, dat tot verhooging daarvan alleen zou mogen worden overgegaan, mdien de geldelijke omstandigheden, waarin het Nederlandscho omroepstelsel zoude gaan verkeeren, zich in die mate zouden wijzigen, dat daarin een noodzaak tot verhooging zou zijn gelegen. 1 2. Aan ieder der in punt 1 genoemde omroep- yereenigingen wordt op den grondslag van de lan die organisaties in het zendtijdenbesluit toe gewezen taak gewaarborgd het totaalbedrag, het welk ieder van haar over het jaar 1938 aan vrij willige bijdragen van de luisteraars ontving. 3. De omroepvereenigingen moeten geldelijk in Staat gesteld worden de nieuwe taken, welke haar In de toekomst wachten (de programma verzorging Oer werelduitzendingen, naar de overzeesche ge- liedsdeelen en te zijner tijd der televisie-uitzen- lingen) te vervullen, alsmede de nog steeds sty- jende kosten van de thans reeds door haar ver- :orgde uitzendingen te bestrijden. Uit de binnen- ;omende gelden zullen aan de organisaties de voor iet verrichten van deze werkzaamheden benoo- bedragen worden te goed gedaan. Op deze 'ijze zal worden bereikt, dat aan den Nederland- iehen Omroep alle gelden zullen toevloeien, die lij voor de uitoefening van zijn taak in de toekomst lehoeft. 4. Daarnaast moet worden gedacht aan de zeer Belangrijke kosten, gemoeid met den bouw en de {exploitatie der omroepzenders, voor zoover die {niet krachtens bestaande bepalingen door de om roeporganisaties moeten worden gedragen. Te denken is hierbij vooral aan de zendapparatuur voor de werelduitzendingen en de uitzendingen naar de overzeesche gebiedsdeelen en wellicht in de toekomst ook voor televisieuitzendingen. Deze kosten zullen moeten worden gedragen door de Nederlandsche omroep-zendermaatschappij „No- zema", die daartoe de beschikking zal krijgen over een gedeelte van de binnen komende gelden. Van het bestaan van dit lichaam kan een nuttig gebruik worden gemaakt door het als centraal orgaan, waarin de overheid overwegende zeggenschap heeft, bij de uitvoering van de hier geschetste financieele regeling in te schakelen. De voorgestelde wijziging van de Radio-Omroep- zenderwet 1935 beoogt aan de inschakeling van de „Nozema" een wettelijke basis te geven. TERUGSLAG OP DE RADIO CENTRALES. Indien van bovenstaande maatregelen de radio centrales een zekeren terugslag zullen ondervinden, meent de regeering dat maatregelen daartegen moeten worden genomen, opdat radiocentrales, wier bestaan technisch en economisch verantwoord is, over het doode punt kunnen wordeij heengeholpen. Het door de radiodistribuanten krachtens artikel 37, 1ste lid, bedoeld bedrag, dat door hen ter be schikking wordt gesteld voor de bevordering van de belangen van den Nederlandschen omroep, zal worden herzien. Tevens wil de minister voorkomen, dat door de lasten, welke radiocentrales moeten betalen voor het gebruik van gronden, eigendommen enz. te gronde gaan. Naar zijn oordeel kan voorshands worden volstaan met een regeling voor gevallen waar de toestand zoodanig is, dat de levensvat baarheid wordt aangetast. Een regeling derhalve, waarbij slechts incidenteel kan worden ingegrepen. Het komt den minister van Binnenlandsche Zaken voor, dat zoodanige regeling kan worden ver kregen, door den minister de bevoegdheid te geven, tot beoordeeling van de financieele lasten, voor zoover zulks noodig blijkt, en aan dezen in de ge vallen waarin de genoemde minister tot de slot som komt, dat de levensvatbaarheid van een be drijf inderdaad gevaar loopt en dengene, die de betaling verlangt, niet bereid wordt gevonden in het bedrag daarvan een wijziging te brengen,' welke de betaling meer in overeenstemming brengt met de draagkracht van het bedrijf, de bevoegdheid te geven aan zijn oordeel kracht bij te zetten door te bepalen, dat degene, die de betaling verlangt behoudens recht op schadevergoeding aanleg en gebruik van radiodistributiegeleidingen zal moe ten gedoogen. Het bovenstaande is vervat in een aanvulling van de Telegraaf- en Telefoonwet 1904. (Adv. Ingez. Med.) en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal in uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is. verteert uw voedsel niet. hel bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmidde len. U moet CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschade lijk. plantaardig, zacht, onovertroffen om delever- gal te doen vloeien. Eischt Carter s Lever-Pilletjes bü apothekers en drogisten, f. 0.75. (Adv. Ingez. Med.) Voor hulpverleening bij scheepsrampen in de drukste vaarwaters. De vele gevaren, die de Nederlandsche koopvaardijschepen thans op de Noordzee bedreigen, hebben het nemen van bijzondere veiligheidsmaatregelen noodzakelijk gemaakt, als het uitrusten der grootere schepen met paravanes en reddingsvlotten, het varen in konvooi enz. Maar ondanks deze maatregelen heeft reeds menige Nederlandsche zeeman den dood in de golven gevonden en hebben ook vele zeelieden uren lang, eenige soms wel dagen lang in een boot of op een vlot rond gedreven, met den dood voor de oogen af wachtende of er nog bijtijds redding op kwam dagen. „Nederland blijft varen" is het parool, maar om dit gestand.te houden is het noodig, dat alles in het werk wordt gesteld om de veiligheid op zee zoo groot mogelijk te doen zijn, maar ook om zoo effectief mogelijk hulp te kunnen bieden, waar en wanneer zulks noodig mocht zijn. Dit laatste heeft een punt van studie uitge maakt van de Commissie voor de veiligheid op zee en deze Commissie heeft thans aan de Vereeni- ging van Reeders van Koopvaardijschepen te Amsterdam een plan voorgelegd, aan de uitvoe ring waarvan thans de laatste hand wordt ge legd. Naar wij vernemen is het de bedoeling, op de drukste scheepvaartroute een patrouille- dienst in het leven te roepen, voor welken dienst men gebruik wil maken van trawlers. Deze zullen hiervoor speciaal worden inge richt. Het vischruim zal worden voorzien van een groot aantal kooien, voor de geredde schipbreukelingen, waarvoor hulppersoneel aan boord aanwezig zal zijn. Verder zullen er buiten boord netten worden gehangen, waar langs drenkelingen zich kunnen vasthouden en zelf aan boord klimmen. Als gezagvoerder zal een koopvaardijkapitein fungeeren; verder zal de bemanning uit ervaren zeelui, zoo mogelijk vischers bestaan. Met eenige reeders te IJmuiden zijn reeds be sprekingen gehouden en naar wij uit goede bron vernamen, is met de eigenaars van den stoom trawler Irene IJM 89. een boot van 185 bo. reg. ton zoo goed als overeenstemming bereikt. Het is de bedoeling voor dit doel te trachten de be schikking te krijgen over oude schepen, waarvan de kans gering is, dat zij nog eenmaal voor visscherijdoeleinden klaargemaakt zullen worden. EEN HALVE TON VOOR FINLAND. De Finsch-Nederlandsche vereeniging heeft f 50.000 ter beschikking gesteld van het Finsch relief comité tot leniging van den nood van Fin land's burgerbevolking. Voor f345.000. Bij de Tweede Kamer is een ontwerp van wet ingediend houdende machtiging tot het aangegaan van een overeenkomst, waarbij de Staat wordt ontheven van de verplichting tot nakoming van voorwaarden en bepalingen, welke het eigendomsrecht van het landgoed „Sorghvliet" te 's Gravenhage beperken. De minister van financiën schrijft ter toelichting: Bii de wet van 28 Maart 1930 werd de toenmalige minister van financiën gemachtigd tot het aangaan van een overeenkomst van schenking, waarbij het landgoed „Sorghvliet" te 's Gravenhage in eigen dom zou overgaan aan den Staat der Nederlanden Volgens de daarbij in acht te nemen voorwaar den zou het landgoed moeten worden aangewend voor de verwezenlijking van een nationale bestem ming tot uitinig komende in de stichting van een representatief gebouw, terwijl het landgoed inte graal aan de schenkers zou terugkomen, indien niet binnen tien jaar tijds met den bouw van een representatief gebouw een begin mocht gemaakt zijn. De voormelde overeenkomst van schenking werd geteekend op 5 Juni 1930 In den loop van den tijd bleek, dat de aan het geschonkene te geven nationale bestemming, tot uiting komende in de stichting van een represen tatief gebouw, slechts weinig mogelijkheden liet. Na ampele overweging werd gemeend, dat aan de schenkingsvoorwaarden zou voldoen een naar de eischen des tijds ingericht gebouw, bestemd voor het houden van recepties, congressen, con ferenties en plechtige bijeenkomsten. De totale kos ten hiervan werden geraamd op f 1.650.000. Op de begrooting van financiën voor het jaar 1940 werd hiervoor uitgetrokken een eerste post van f 200.000 Vóór 5 Juni 1940 moest met den bouw begonnen worden. Zooals de minister in de zitting der Tweede Kamer van 1 December 1939 meedeelde, was hij op dat. oogenblik in onderhandeling met de schen kers,. ten einde uistel van den termijn te verkrij gen. De bezwaren van architectonischen aard, die tegen het ontworpen plan waren gerezen, konden dan nader worden bezien, terwijl tevens een gun stiger tijdstip voor de stichting van een dusdanig gebouw kon worden afgewacht Aan het eind van zijn toenmaals gehouden rede zeide de minister „verder beveel ik nu aap de Kamer aan een post aan te nemen in de hoop èn van de Kamer èn van mij zelf, dat de post het volgende jaar niet zal behoeven te worden gebruikt'. De schenkers wilden aanvankelijk geen uitstel van den datum van 5 Juni 1940. Zelfs werd een proces overwogen. Na breede onderhandelingen is echter met de schenkers overeenstemming verkregen op dezen voet dat de Staat, door betaling van een bedrag van f 345.000 voor goed ontheven zal worden van de verplichting tot nakoming van de betreffende voorwaarden en derhalve onbeperkt eigenaar zal worden van het landgoed. Het behoeft wel nauwelijks gezegd te worden, dat dit bedrag ligt ver beneden de waarde van het landgoed. Er is hier dan ook niet sprake van een koopsom van het goed, maar van een afkoopsom van de voorwaarden. Hierdoor is dus de volkomen vrije beschikking over „Sorghvliet" en het zich daarop bevindende historische huis in de toekomst verzekerd. Java—China—Japan-lijn keert 6 procent uit. AMSTERDAM, 8 April. Naar wij vernemen zal in de algemeene vergadering van aandeelhouders der Java-China-Japan Lijn N.V. te Amsterdam, te hou den op 14 Mei a.s., worden voorgesteld het dividend over het boekjaar 1939 vast te stellen op 6 procent (als vorig jaar). VOOR VUIL, VET, SMEER rf&jggfr EN ZOOVEEL MEER 25 ct. BIJ DROGISTEN I (Adv. Ingez. Med.) Een Scheveningsche motorlogger is er op uit getrokken, om de snurre*aodvisscherij te gaan beoefenen, hetgeen tot dusver alleen door de Denen werd gedaan. Ze: kilometer vischlijn, netjes opgerold, bevindt zich aan boord Sigarenmaker maakte valsche munten. „In vroeger tijden werden valsche munters in een ketel met kokend water gestopt deze straf is thans gelukkig afgeschaft, doch ik acht het misdrijf nog wel zoo zwaar. Dat ik tegen dezen verdachte een gevangenisstraf van vier jaar zal eischen", zeide mr. H. A. T. Reumer in zijn requisitoir in de zaak van den valschen munter J. W., een 36-jarigen sigarenmaker te Schiedam. Deze man had gedurende de laatste vier maan den van het vorige jaar in een schuurtje achter zijn woning halve gulden stukken vervaardigd en in omloop gebracht. Schiedam was weldra over voerd met deze valsche munten, doch de politie slaagde er niet in den fabrikant hiervan te pakken te krijgen. Den 23en December echter liep de man door de doortastendheid van een achttienjarigen jongen, die kerstboomen verkocht, tegen de lamp. Maandagmiddag moest de man zich voor de Rot- lerdamsche rechtbank verantwoorden, doch hij ontkende hardnekkig, iets met de zaak uitstaande te hebben. De getuige-deskundige, dr. Van Heteren, direc teur van 's rijksmunt, verklaarde, dat er in verd.'s schuurtje een geheel laboratorium gevonden was, dat voor het vervaardigen van valsche munten bij uitstek geschikt was. BOTERINVOER IN BELGIë. Uit Brussel: Het internationaal comité voor de economische coördinatie heeft besloten machtiging te geven tot den invoer van een tweede contingent van 100.000 K.G. boter uit het buitenland om een abnormale prijsstijging tegen te gaan. Babv om het leven gebracht. De man, die Zondag in zijn woning in de Borger- straat te Amsterdam is aangehouden verdacht het zoontje van vier maanden van zijn vrouw om het leven te hebben gebracht, heeft Maandag na lang durig verhoor bekend, het kind dat den geheelen nacht had gehuild, tenslotte maar met het hoofdje voorover in de kussens te hebben geduwd. Ten gevolge hiervan was de baby gestikt. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Mei 1940 benoemd tot burgemeester der gemeente Goes: mr. W. C. ten Kate, met toekenning van gelijktijdig eervolg ontslag als burgemeester der gemeenten Ambt Vollenhove en stad Vollenhove. Bij Kon. besluit is met ingang van 15 April 1940 benoemd tot burgemeester der gemeente Beerta: C. F. van Essen. Architect J. F. Staal overleden. Aan de gevolgen van een maagoperatic is te Amsterdam op 61-jarigen leeftijd overleden de bekende architect J. F. Staal, schepper o.a. van de nieuwe beurs aan den Coolsingel te Rotter dam, welk bouwwerk thans zijn voltooiing nadert J. F. Staal is in 1879 te Amsterdam geboren al? zoon van den in die dagen in Amsterdam bekendco aannemer en bouwondernemer Staal. Hij bezocht de H. B. S. en bekwaamde zich practisch als architect door als leerling bij andere architecten te gaan wer ken. Hij had het geluk, tijdens den bouw van de nieuwe beurs te Amsterdam onder leiding van dr. H P. Berlage zelf te mogen medewerken, en toen hij later begon met zelfstandig werk toonde dit zoowel naar geest als vormgeving nog duidelijk den in vloed van den grooten bouwmeester. In diens geest, maar toch reeds met een geheel eigen stijl, bouwde hij verschillende villa's, doch later ontwikkelde hij zich steeds weer in de richting der modernste bou wers, wier stijl hij niet navolgde, doch bij wier geest hij zich telkens aanpaste om in dien nieuwen geest met geheel eigen scheppingen voor den dag te komen. In 1925 ontwierp hij het Nederlandsch paviljoen op de tentoonstelling te Parijs en de bebouwing van de Jan Evertsenstraat te Amsterdam-W., in 1927 een veilinggebouw en een kerk te Aalsmeer. In 1930 ont wierp hij samen met ir. G. J. Langhout het nieuwe gebouw van het dagblad de „Telegraaf", waarvan vooral de gevel het werk van Staal was. In 1931 bouwde hij aan het Daniel Willinkplein te Amster dam den z.g. „Wolkenkrabber" en het aansluitende woningcomplex. Verscheidene andere huizen in Am sterdam-Zuid werden door hem gebouwd, evenals in 1937 het nieuwe gebouw van de „Joodsche Invalide" aan net Weesperplein te Amsterdam, terwijl hij reeds vele jaren eerder het ontwerp voltooide van de nieuwe koopmansbeurs te Rotterdam, welker in wijding in de komende maanden hij helaas niet mag beleven. Een der groote ontwerpen van Staal, die niet tot uitvoering mochten komen, was o.a. een project voor den schouwburg op het Museumplein te Amsterdam, en hetzelfde gold voor het ontwerp, dat hij samen met zijn zoon Arthur Staal maakte ter gelegenheid van de Amsterdamsche stadhuisprijsvraag. Vele publicaties op het gebied van architectuur en stadsontwikkeling zijn van Staal's hand versche nen. In hem verliest de Nederlandsche bouwkunst een harer meest prominente figuren. Kind in de wieg verbrand. Maandagmiddag is een meisje van elf maan den, dochtertje van de familie Rijsdijk aan den Oostdijk te IJsselmonde, op zeer tragische wijze om het leven gekomen. De moeder had voor enkele oogenblikken de woning verlaten en in dezen tijd is de wieg van de kleine door onbekende oorzaak in brand ge raakt. Toen de moeder terugkeerde, was de klei ne reeds overleden. Het lichaampje was voor een groot deel verkoold. Suiker zonder bon gekocht en verkocht. Koopster en winkelierster veroordeeld. Voor den Utrechtschen politierechter had zich Maandag een ingezetene van Zeist te verantwoor den, die zich had schuldig gemaakt aan het koo pen van suiker zonder bon. een overtreding, wel ke in dezen tijd op verschillende plaatsen reeds werd gesignaleerd, waarbij diverse processen- verbaal werden opgemaakt. Voor de eerste maal kreeg de Utrechtsche politierechter een dergelij ke wetsovertreedster te berecht-en. De juffrouw gaf de feiten eerlijk toe. In to taal had zij vijf pond suiker gekocht zonder den daarvoor vereischten bon in te leveren. De officier van Justitie eischte een geldboete van twintig gulden, subs, tien dagen hechtenis. De politierechter veroordeelde de vrouw tot een geldboete van f 25 subs. 15 dagen hechtenis. De winkelierster, die de suiker zonder bon had afgeleverd werd tot dezelfde straf veroordeeld. DE HEER ROEM AANVAARDT VOORZITTER SCHAP VAN DEN NEDERLANDSCHEN BIOSCOOPBOND Zooals gemeld, is in de'onlangs gehouden jaar lijksche ledenvergadering van den Ned. Bioscoop Bond. de heer C. S. Roem. directeur van de N.V. Filmfabriek „Profilti" te 's Gravenhage, tot voorzit ter van dien bond benoemd en heeft de heer Roem deze benoeming in beraad gehouden. Naar wij thans vernemen, heeft de heer Roem, na zich er van overtuigd te hebben, dat alle besturen /an de afdeelingen van den Nederlandschen Bios coop Bond hem hun vertrouwen hebben geschon ken. te kennen gegeven zijn benoeming tot bonds voorzitter te aanvaarden. EXAMENS. Academische opleiding. Geslaagd voor het practische apothekers-exa men 1ste deel mej, F. E. Drooglever, te Over- veen. Middelbaar chemische school te Leiden. Bij de door de Ned. Chem. Vereeniging afge nomen analystenexamens is geslaagd voor alge bra, de heer W. Hoogendonk, te Haarlem. De 14-jarige jongen Freriksen uit Enter (O.) is van een kar gevallen, toen het paard ervoor op hol sloeg. De jongen is zóó ernstig gewond, dat hij korten tijd later is overleden. Maandagochtend is de heer Hoevenaars in zijn woning aan de Renonkelstraat te Eindhoven van de trap gevallen. Hy was op slag dood. De heer H. laat een vrouw en drie kinderen achter.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 5