Jm ham en hein. V&ikaSe 'Jiet JOient en Jan ötieM. RADIO Simplex rijwielen, de beste voor den prijs H.D.* Vertelling DINSDAG 9 A PR TL 1940 HSSKLEIPS DAGBLAD Beschaving. ERHEFFEND kon men het schouwspel, dat de nieuwe passagiers den overigen tram reizigers bood, niet noemen. Op een tanig muizengezichtje wiebelde een veel te groot kaasbolletje, dat in labiel evenwicht werd gehouden door twee ooren, die uitgeschoten waren gelijk Dar- wintulpen in het voorjaar. De vorm en de omvang dier gehoororganen wekte weemoedige herinnerin gen op aan de verkeersborden, die eens bepaalde streken des lands zoo'n fleurig aanzien gaven. Alleen ten aanzien van de kleur zou ik een voorbehoud moeten maken. Die was niet wit met blauwe letter tjes doch rood met blauwe adertjes, hetgeen overi gens ook geen slechte combinatie is. Waarschijnlijk waren de levenssappen met de voeding dezer gigan tische organen zoodanig overbelast, dat voor het li chaam nog slechts een schamel restje beschikbaar was. Dit was dan ook van zeer bescheiden afmeting. Alleen de hals vormde een gunstige uitzondering: ze was licht geplooid en lang en omkneld door een vlekkeloos wit boordje, dat op zijn beurt weer bijna stikte in de omhelzing van een grijze das met een wit stipje. Een donkerblauwe regenjas was luchtigjes om de schouders gedrapeerd en werd gedragen met de zwier, die in vroeger dagen alleen hoofsche edel lieden ten toon spreidden als ze een edelvrouwe bij het uitstijgen van een staatsiekoets hielpen. Helaas passen dergelijke zwierigheden kwalijk in onzen tijd. De korte doch sierlijke pasjes waarmee de heer. want dat was-ie ongetwijfeld, naar een vrije zit plaats buffelde werden dan ook met meer^dan ge wone aandacht gevolgd. O. en de meeste blikken waren niet welwillend. Uit den toon vallen is nu eenmaal een eigenschap die de Hollander maar zeer matig waardeert. Gebeurt dit nog door een jonge ling of een meisje die, zooals dit zoo elegant wordt uitgedrukt, nog niet tot de jaren des verstands, daarmee wordt dan bedoeld des burgerlijken sleurs, zijn gekomen, dan is men licht geneigd schalks een oogje toe te doen. Maar o, wee, de vermetele, die bij de overschrijding van zekefe leeftijdsgrenzen nog niet weet, dat onopvallendheid als een der voor naamste Nederlandsche deugden wordt beschouwd. Men bekeek den nieuw'en passagier met criti- schen blik. Deze scheen zich daar echter niet veel van aan te trekken en waarschijnlijk was de be langstelling ook wel weer geluwd, de toestand is tegenwoordig bijna net" zoo belangwekkend als een oude heertje, dat zijn regenjas over zijn schouder heeft geslagen inplaats van zooals ieder fatsoenlijk mensch betaamt met zijn armen in de mouwen te kruipen, als bij de volgende halte geen meisje was binnengestapt. Neen, ik zal u niet vervelen met een lyrische be schrijving, maar mocht u ooit r.og eens jurylid worden bij een schoonheidsconcours kijkt u dan vooral uit naar een blond meisjes met blauwe oogen, een Grieksch neusje, rood aangezette lippen en een uitstekend figuur. Het zal u veel hoofdbre kens besparen. Het meisje in kwestie keek eenige seconden be sluiteloos naar alle kanten: geen plaats was onbe zet. Nu komt het wel eens voor, dat op een derge lijk moment het ochtendblad een ongewone aan trekkingskracht voor de zittende mannelijke tram passagiers schijnt te hebben. Meestal glanst het blonde haar dan niet zoo zij-achtig, zijn de oogen niet zoo diep blauw en is het profiel wat onzuiver der. Dezen ochtend leek het echter of een beschei den revolutie in een Zuid-Amerikaansch staatje was uitgebroken. Hoeden werden gelicht en het origineele: „neemt u toch plaats" was niet van de lucht. Ook de heer met de gedrapeerde regenjas liet niet op zich wachten en daar hij het dichtst bij den ingang zat kon men zijn kansen gevoegelijk hoog aanslaan. Helaas stond tusschen hem en de bekoor lijke aanleiding dier opschudding een militair van ongemeen forschen lichaamsbouw. Hoe het- heer tje ook trachtte deze hindernis te overwinnen, zijn vele „pardon's" en „mag ik u even plagen" waren niet in staat deze solide, groene barricade ook maar een centimeter te doen wijken. Tot de con ducteur als reddende engel optrad en van den an deren kant de barricade begon te bewerken. Met succes nauwelijks echter had de galante heer zich tusschen conducteur en soldaat doorgedrongen en was hij het verlegen lachende schoonheidskonin ginnetje tot op luttele schveden genaderd toen het zwaard van Damocles in den vorm van een mach tigen soldatenarm met één slag bolhoed en ridder lijke illusies den ..kop" indrukte. Zelfs de giganti sche ooren waren onder het geweld van dien druk naar binnen geklapt zoodat van het beleefde mui zengezichtje slechts het spitse kinnetje nog te zien was. „O, u wou passeeren?" zei de militair met een onvervalscht hoofdstedelijk accent. Men ja, ook 't meisje lachte. Hoofschheid beleeft geen hoogconjunctuur in onze dagen. B. K. R.K. REDERIJKERSKAMER ALBERDINGK THIJM. De RN. Rederijkerskamer Alberdingk Thijm geeft Zondag 14 April een uitvoering voor haar donateurs in den Stadsschouwburg te Haarlem. Opgevoerd wordt „De Parochie van Eikendonk", een lach en een les in drie bedrijven door René Bosch. STADSBIBLIOTHEEK EN LEESZAAL VAN HAARLEM. Statistiek van bezoek en uitleening over Maart 1940 (1939). I. PRINSENHOF. Bezoek aan de leeszaal door 2294 personen, (v. j. 2350), t. w. 1938 mannen en 356 vrouwen. Boven dien 243 militairen. Bezoek aande krantenzaal door 4525 personen (v. j. 5725), t. w. 4221 mannen en 304 vrouwen. Bo vendien: 221 militairen. Totaal bezoek aan lees- en krantenzaal door 6819 personen (v. j. 8075) t. w. 6159 mannen en 660 vrouwen. Bovendien: 464 militairen. Uitgeleend werden 9043 boeken (v. j. 8537). II. FILIAAL „HUIS TE ZAANEN". Bezoek aan de leeszaal door 778 personen (v. j. 1001), t. w. 689 mannen en 89 vrouwen. Bovendien 37 militairen. Uitgeleend werden 3163 boeken (v. j. 3378). III. HOOFDBIBLIOTHEEK EN FILIAAL werden te zamen bezocht door 7597 personen, (v. j. 9076) t. w. 6848 mannen en 749 vrouwen. Bovendien 501 militairen. In het geheel werden uitgeleend 12206 boeken (v. j. 11915). Alle betalende abonnés van Haarlem's Dag blad zijn GRATIS TEGEN ONGEVALLEN VERZEKERD, op voorwaarden welke koste loos bij de administratie verkrijgbaar zijn en welke op geregelde tijden in ons blad worden gepubliceerd. De ultkeerlngen zijn bij levenslange ongeschiktheid f 2000, over lijden 400, verlies van een hand, voet oï oog f 200. beide leden van een duim f 100 één lid van een duim t 50, alle leden van een wijsvinger f 60. één of twee leden van een wijsvinger 25, alle leden van een ande ren vinger f 15, één of twee leden van een anderen vinger 5, arm- of beenbreuk f 30 enkelbreuk 15. polsbreuk f 15 Alles indien het gevola van een ongeval Voor de abon nés van het Geïllustreerde Zondagsblad be staat nog een afzonderlijke verzekering De voorwaarden daarvan zijn eveneens bij de administratie verkrijgbaar NIEUWE CHOCOLADE STRENGETJES Melkchocolade. 25 ct. per ons, en in doozen van 70 ct. (Adv. Ingez. Med.) „DE WITTE NON" IX DE GEM. CONCERTZAAL. A.s. Zondagavond 14 April zal het groot Ne- derlandsch Volkstooneel (hetzelfde gezelschap dat succesvolle tournees heeft gemaakt in Ne derland en in België met „Het Biechtgeheim") in de Gem. Concertzaal een enkele opvoering ge ven van het veelbesproken tooneelsucces „De Witte Non", naar den gelijknamigen roman. In Scala, den Haag, werd het drie weken ach tereen opgevoerd. De medespelenden zijn: Roosje Kohier, Greta Goossens, Nelly Gyswyt, Beppie Merrien, Mien Bouwmeester, Willem Gopssens, Lou Poolman, Tonny Otterloo, Alex Heck en vele anderen. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO-CENTRALE OP WOENSDAG 10 APRIL 1940. Programma t: Jaarsveld en Hilversum I. Programma H: Hilversum II. Programma III: 8.00 Fransch Brussel. 8.20 Pauze. 8.30 Keulen. 8.50 Deutschlandsender. 9.10 Pauze of diversen. 11.20 Ned. Brussel. 1.20 Deutschlandsender. 3.20 Pauze. 3.30 Deutsch landsender. 4.20 Ned. Brussel. 5.20 Motala of di versen. 5.35 Fransch Brussel. 6.20 Ned. Brussel. 7.20 Fransch Brussel. 9.20 Ned. Brussel. 9.30 Deutschlandsender. 10.20 Parijs E,adio. 10.35 Pauze. 10.40 Boedapest. Programma IV: 8.00 Ned. Brussel. 8.20 En geland 9.50 Pauze. 10.20 Pauze, 10.25 West-Re gional. 12.20 Fransch Brussel. 12.40 West Re gional 2.00 Engeland. 2.50 West Regional. 5.20 Danmarks Radio. 5.50 Ned. Brussel. 6.00 Pauze. 6.05 Deutschlandsender. 6.20 West Regional. 7.20 Engeland. 8.20 Motala (Milaan)8.50 Beromun- ster. 9.30 Fransch Brussel. 10.20 Engeland. 1120 Parijs Radio. Programma V: 8.00—5:00 Diversen. 5.00—5.09 Scheveningen—Ber. Depart van Justitie. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Dansmuziek. 1. There's something wrong with the weather. Lew Stone; 2. You went to my head, Roy Fox; 3. Long time no see, Andrew Sisters: 4. 't Ain't what you do, Nat Gonella. 5. Wedding of Pocahontas. The Ramblers. 6. What goes up must come down. Bob Crosby; 7. You must have been a beauti ful baby, Tommy Dorsey; 8. It's D*Lovely, Victor Silvester; 9. Just a kid named Joe Nat Gonella; 10. I wished on the moon. Henry Allen; 11. I get along withouth you very well, Lew Stone. 12.1 let asong go out of my heart. Roy Fox; 13. Begin the beguine, Andrew Sisters; 14. There's a hole in the old oaken bucket. Nat Gonella; 15. Broad way Shuffle, The Ramblers; 16. Don 't' worry' 'bout. me. Bob Crosby; 17. Stop beatin' round the mulberry bush. Tommy Dorsey; 13. Sensation, Will Glahe; 19. Jeepers Creepers, Nat Gonella; 20. Roll along prairie moon, Henry Allen. 8.00—12.00 Diversen. PHILIPS EN ERRES OOK IN HUURKOOP HAGEMAN - Gerl. Ouile Gracht 52 rELEFOON 12762 HAARLEM. (Adv. Ingez. Med.) Centraal Bureau voor Arbeidsrecht. Aantal adviezen 441 meer dan in 1938. Aan het jaarverslag over 1939 van het Centraal Bureau voor Arbeidsrecht (N. Holland), gevestigd te Haarlem (leider mr. H. O. Drilsma), is het vol gende ontleend: Over 1939 werd een bedrag geïnd van 8516 (over 1938: 7455 en over 1937 7100). Het aan tal adviezen was 2642 (v.j. 2201) en het aantal processen 661 (v.j. 475). Met den Haarlemschen Kantonrechter is de ver houding heel prettig en dat komt natuurlijk de justiciabelen ten goede. Inzake kostwinnersvergoedingen werd regelma tig geadviseerd, indien gewenscht en zoo noodig requesten te richten aan den Minister van Defensie. Het verhaal krachtens de Armenwet is steeds straffer geworden. De Hooge Raad besliste, dat ook crisissteun verhaalbaar is, steeds meer worden de wettelijke bepalingen uitgebreid tot een doel, waar voor zij aldus het verslag niet geschapen zijn. Hier is het onbillijke dat de werkende lijden onder de werkloosheid der bloed- en aanverwanten. Ten onrechte vervoegt men zich nog wel eens aan het bureau met gevallen omtrent steun. Deze kunnen alleen via den vakbond behandeld worden; aan te weinig genoten steun kan het bureau niets doen. Het aantal aangesloten bestuurdersbonden en organisaties bedroeg op 31 December 1939: 45. Het totaal-aantal leden bedroeg op 31 December 1939 23063, (31 December 1938: 21272). Het ledental is dus gestegen met 1791. In dit verslagjaar hebben zich bij het Bureau aangesloten: de Bestuurdersbonden: 's-Graveland, Wieringermeer en Andijk. Organisaties: Land- en Tuinbouw Lisse: Land- en Tuinbouw Graft: Land en Tuinbouw Dirkshoorn; Handels- en Kantoor bedienden Castricum; Bouwarbeiders Uithoorn; Transportarbeiders Heiloo. Afgevoerd zijn: Bestuurdersbond Halfweg (1-10- 1939, wegens opheffing) en Werkloozen Organisatie Heiloo (1-1-1939. wegens opheffing). NED. ARB. SPORTBOND. Het tennisseizoen van den Ned. Arbeiders Sport bond is Zondag weer begonnen. De tennisgroep ..De Ballenjagers" heeft dit jaar weer banen ge huurd op het tennispark ,3rederode". alwaar des Zondagsavonds op 3 banen wordt gespeeld. De vereeniging beschikt over een trainer. De onder linge competities voor de club beginnen Zondag 21 April en de clubcompetitie op 5 Mei. Het se cretariaat van de groep is Orionweg 68, Haarlem- Noord „DE KUS OP HET PERRON". Het Nederlandsch Tooneel (directeur Cor van der Lugt Melsert) zal op Zaterdag 13 April in den Stadsschouwburg te Haarlem de eerste opvoering te Haarlem geven van het nieuwe succes-blijspel „De kus op het perron", in 3 bedrijven uit het Italiaansch door Alessandro de Stefani. Regie: Cor van der Lugt Melsert. Medewerkenden: Mien Duymaer v. Twist, Myra Ward, Hélène Berthé, Johan Schmitz, Han König de Bree, Guus Oster. Johan Schmitz, Han König e.a. Décors: Karei Briickman. PADVINDERS ZWEMMEN. Maandag was in het „Sportfondsenbad" te Haar lem de gelegenheid opengesteld tot het behalen van het diploma zwemmen le klas en het insigne- zwemmen. Vijf jongelui van de „Elswoutgroep" te Bloemendaal namen deel. Eén candidaat was door ziekte afwezig. Geslaagd zijn voor de beide diplo ma's de verkenners: Anne van Andel, Piet Bos, Jacques Fahrenfort', Jorrit Fokkema en Sipke Fokkema. Beoordeelaar was de heer A. J. Meijerink. DE ORGELBESPELINGEN IN DE GROOTE KERK. De eerste orgelbespeling in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem in dit seizoen zal plaats heb ben Donderdag 11 April a.s. des namiddags van 3 tot 4 uur. De orgelbespelingen zullen nu weer geregeld plaats vinden van April tot en met October op Donderdag van 34 uur en van Mei tot en met September op Dinsdag van 8.15 tot 9.15 uur. LUCHTBESCHERMING. Om de geldinzameling voor blokbrandspuiten ten behoeve van de luchtbescherming te stimulee- ren, heeft de directie van het „Frans Hals-theater" toegezegd een volledige ölokbrandspuit ter beschik, king te stellen. Voorts zal zij het bluschmateriaal van haar theater zoodanig uitbreiden, dat ook hulp aan andere bewoners van het Frans Halsplein kan worden verleend. Een mooi voorbeeld ter navolging! Bellefleur en ik. JEAN LEROUX. (Nadruk verboden). OP een avond voor we naar huis gingen stelde mijn vriend Henri voor, nog even iets te gaan drinken in een kleine bar. Ik vond het best. Henri scheen dien avond in een overmoedige bui le zijn. Hij bestelde meteen twee cocktails en keek toen de zaal rond. Plotseling riep hij: „Kijk eens! Het voorwerp dat zijn aandacht trok, was een jong meisje, dat sigaretten verkocht. Ze had een buitengewoon goed figuur, een vroolijk, frisch ge zichtje en blauw-zwart glanzend haar. Het roode jasje en het korte zwarte rokje, dat ze droeg, stonden haar uitstekend. Van den kellner hoorden we, dat ze Bellefleur heette. Een poosje daarna kwam ze bij ons tafeltje. „Amuseert u zich nogal?" vroeg ze vriendelijk, glimlachend. „Ja", antwoordde Henri. „Geweldig", zei ik, en probeerde haar glimlach te beantwoorden. Een half uur later werd het licht gedempt, alleen de dansvloer bleef verlicht. De band speelde een korte inleiding, toen kwam Bel lefleur op. Ze zong een onbeduidend liedje en danste daarbij; maar haar parodistische gebaren brachten de aanwezigen aan het lachen. „Een schat van een meisje", dweepte Henri. We waren juist aan onze derde cocktail bezig en hadden samen nog één vijffrancstuk, toen Belle fleur weer aan ons tafeltje kwam. „Hoe gaat het ermee?" vroeg ze. „Goed, u hebt geweldig leuk gedanst". Dat compliment deed haar. plezier. Ik noodigde haar uit even te gaan zitten en zonder zich aan te stellen, deed ze het dadelijk. „Ik dans graag", bekende ze. „Wat mag ik voor u bestellen?" vroeg ik. „Vruchtensorbet!" Ik zei het tegen den kellner. „En gebruikt u niets?" vroeg ze. „Wij hebben net iets gedronken", zei ik en wierp een waarschuwende blik naar Henri. Bellefleur keek eerst mij en toen Henri aan. „Ik zal u eens wat zeggen", zei ze. „U hebt mij uit- genoodigd, nu noodig ik u uit!" en zich snel om- keerend, bestelde ze den kellner drie vruchten sorbets. Dit was het begin van een vriendschap, die twee jaar duurde. Bellefleur kwam dikwijls bij ,ons en wij voelden ons gelukkig, als ze bij ons zat, met haar glanzend haar, haai- groote lachende oogen en blinkende tanden, die regelmatig halve cirkels in de boterhammen drukten, waarin ze beet. Maar op een keer werd ze verliefd op een grooten Amerikaan met blauwe oogen en breede schouders. Later hoorden we pas, dat het een gangster was, wien de grond aan den overkant te heet onder de voetenwas geworden. Maandenlang hoorden we niets van haar; tot ze me op een mistigen middag ineens kwam op zoeken. En daar ik juist de krant voor me had, las ik haar een stukje voor. Plotseling hoorde ik een merkwaardig geluid naast me. Bellefleur", zei ik verbaasd, „ik dacht - dat je zoo gelukkig was". „Leesalsjeblieft.... nog een stukje verder". Ik las het artikel uit. Tk las nog een tweede en een derde, tot ze weer rustig geworden was. Toen vertelde ze me, dat de Amerikaan haar als lokvogel voor zijn smerige zaakjes gebruikte. „Houd je erg veel van hem?" vroeg ik anstig. Ze knikte zonder iets te zeggen. „Kun je'hem niet in den steek laten?" „Nooit?" fluisterde ze. Toen ze weg was, nam ik voor de eerste maal het pistool, dat van mijn vader geweest was, in mijn handen. Het was groot en lomp; maar het werkte nog goed. Ik kan me dien avond nog heel goed herinneren. Tien minuten, nadat ik weer thuis gekomen was. kwam Henri binnenstormen. „Jean". riep hij opgewonden. „Fleur's Ameri kaan is dood". „Dood?" vroeg ik. „Ja, we kregen op de redactie daarnet het be richt door. Hij werd in zijn huis neergeschoten!" „En de dader?", vroeg ik rustig. „Geen spoor!" Men heeft den moordenaar nooit kunnen vinden: zelfs Henri v/eet nu nog niet, wie het doodelijke schot gelost heeft. Als ik nu terug denk, aan den daarop volgenden tijd, kan ik heel goed begrijpen, wat er in Fleurs binnenste moet zijn omgegaan. Ze was rustiger dan vroeger, minder luidruchtig en het duurde maanden, voor de smartelijke trek om haar mond verdwenen was. Maar toen scheen ze weer geheel de oude te zijn. Nu weet ik echter, dat alleen een zaamheid en verdriet er haar toe brachten een domheid te begaan. Ongeveer een jaar later (Adv. Ingez. Med.) VOOR DE KINDEREN Het feit, dat U ons moedwillig in dit huis gevangen houdt en tegen onzen wil uit alle macht probeert proeven met ons te nemen, is strafbaar. U geeft mij direct mijn auto en laat ons vrij. en dan ga ik naar de dichtst bijzijnde politiepost en laat proces-verbaal tegen U opmaken. Hoewel niet heelemaal gerust, antwoordde de professor toch Ik heb eenmaal be sloten, dat jullie hier niet vandaan komen. alvorens ik proeven heb genomen. Best. zei de Dikke, terwijl hij zich om draaide. Krent, ga mee, en meteen rende hij de kamer uit met Krent achter zich aan. EXAMENS INSTITUUT PONT. Voor de in het le kwartaal 1940 gehouden examens, afgenomen door het Centraal Bureau Instituut Pont, slaagden de navolgende candi dates allen opgeleid door het Instituut Pont te Haarlem. Voor Boekhouden c.a.: de dames v. d. Eisen, Bloem. Toeipoel, Otto en de heeren Be.ugeling en Grit. Voor Handelscorrespondentie Nederlandsch: mejonkvr. A. Röell en mej. B. Pronker. Voor Stenografie Duitsch 100 lgm.: mej. L. Goldbohm. Voor Stenografie Engelsch 100 lgm.: mej. L. Goldbohm en mej. E. H. Menke. Voor Stenografie Engelsch 130 lgm de dames Emous. v. Iersel Lasschuit. Teer, Thon. Voor Stenografie Neder landsch 130 lgm.: de dames Hage. den Hartogh Henny. Hinloopen, de Lange, Luyckx, Sieuwertsz v. Reesema en de heeren Jansen en Schellink hout. Voor Machineschrijven Vaardigheidsdiploma: de dames Bargmann, Buytenhuys. Eskes, Hoeker. Jansen. Kuipers. Morlang. Pijtz. Pronker. Spruyt. Stavenuiter, Simoons, v. Rossum, v. 't Veer en de heeren v. Rongen, Straus. Strijbis. v. Vlaar- dingen. Voor Machineschrijven Practijkdiploma" de dames Henny. Koning, v. Oosterzee. v. d. Plas. Röell, Sieuwertsz, v. Reesema, Verplanke, Weber. Voor Machineschrijven Snelheidsdiploma: mej. A. Tusenius. JAVA—NEW YORK LIJN. Kota Baroe 6 van New York n. Batavia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Garoet 'uitreis) p. 7 Perlm. Tapanoeli 'uitreis! p. 7 Gibraltar. Sitoebondo 7 van Rotterdam te Batavia. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Salabangka 6 van Batavia te Amsterdam. Een halve eeuw geledei Uit Ha i's Dagblad van I 89| 9 April: EEN FRANS HALS. In Haarlem's Dagblad van 9 April 1<1 lezen wij: „De bekende schilderij van Frans H uit de verzameling Hoosman te Haarlem een paar jongens voorstellende, die e stuk geld hebben gevonden is voor o land verloren gegaan. Na door erflating handen van Jhr. P. N. Quarles van Uffo overgegaan te zijn, werd zij het eigend< van den kunsthandelaar J. E. Goedha die haar voor 13.500 overdeed aan d kunsthandelaar H. Koekkoek Jr., te Lo den. Het doek heeft reeds een vaste b stemming, het wordt opgenomen in de ve zameling van een Engelsch vereerder ons oud-vaderlai?dsche schildersschool." Nu zouden wij ons voor 13.500 Frans Hals meer laten ontnemen! later trouwde ze namelijk met een man, d geen enkel opzicht bij haar paste. Hij was een evenwichtig mensch, van het soort, dat gra een villawijk woont, van een tuintje houdt en maal in de week naar de bioscoop gaat. En Bellefleur, die gewend was heele na door te dansen, zich het hof te laten maken paleizen te soupeeren, leefde dit rustige, 1 leventje zonder haar man ooit een verwijt te ken. Zoo was Bellefleur. Nadat ze eenmaal „ja zegd had, bleef ze, ofschoon ze ingezien haa het een onberaden stap geweest was. Toen haar man eens onverwacht vroeger zijn kantoor kwam, hoorde hij voor de deur vai huis al de gramofoon spelen. Hij keek dooi raam naar binnen en zag Bellefleur op de m dansen. Haar oogen straalden en om haai' i lag een gelukkige glimlach zooals hij lang niet van haar gezien had. Hij sprak er geen woord over, maar hij za dat Bellefleur aan de zijde van een rustig ei man nooit gelukkig kon worden. Hij sprak met zijn vriend en vroeg hem Fleur een enj ment te bezorgen. Twee weken later kreeg Bellefleur een brie de directie van een revuegezelschap. Ze be slaagde erover met Henri. Met haar man h; van tevoren een beslissend gesprek gehad, scheidden in vrede. „Hij zal latijd een vriend van mij blijven", schreef ze in een aan Henri en „ik zal nooit meer trouwen". Bij de revue had ze een reusachtig succes, jaar daarna trad ze op voor de film en nog jaar later ging ze naar Hollywood. Ik geloof dat er niemand meer op de wereld i haar niet gezien heeft. Ze is verblindend moo vele andere filmsterren, maar ze is van een schelijkheid, die tot het hart spreekt. Ik zie nooit meer persoonlijk; maar ik ga naar if nieuwe film van haar. En vaak denk ik: „Millio menschen zien je zoo; maar niemand kent je, als ik". „Ze was een reuze kameraad!" zei Henri „Weet je nog hoe ze sorbets voor ons betaalde, we platzak waren?" „Ik heb niets vergeten", antwoordde ik. „En toch is ze een van die vrouwen, waarv: maar een korte poos kimt houden. Een heel zou je het niet met haar uithouden!" zei hij zend. MaaV daarmee had hij ongelijk. Ik wist wel b want de man, met wien ze getrouwd was gei en die in het geheel niet bij haar paste, - n Ideaal Laxeermiddel vormen Foster's Maagpillen, doordat zij zoo zacht en toch zoo afdoend werken. Geen last meer van verstopping en slechte spijs- vertering, of van de - eruit voortkomende- hoofdpijn, humeurigheid, lusteloosheid, maag- stoornissen, enz. Alom verkrijgbaar a f 0.65 FOSTERs MAAGPILLEN (Adv. Ingez. Me Prof. Dr. ANDREA MAJOCCHI'S „CHIRURG". Een menschwaardig boek in een mens onteerenden tijd. (Adv. Ingez. Mei Sociale verzekering kleine zelfstandigen. Commissie van Advies Ingesteld. 's-GRAVENHAGE. 8 April. Bij Koninklijk sluit is ingesteld een commissie met de opdr advies uit te spreken omtrent: le. de wenschelijkheid om ten behoeve va: kleine zelfstandigen waaronder zijn te vers degenen, die voor eigen rekening en risico een van bedrijf of een vak uitoefenen, en daaruit delijke inkomsten hebben, welke een zeker be per jaar niet te boven plegen te gaan voo: ningen te treffen, weike een soortgelijk doel oogen als de voor de loonarbeiders bij de O vallenwet, de Ziektewet, de Invaliditeitswet ei Kinderbijslagwet getroffen voorzieningen. 2e. de overwegingen van principieelen 5 welke zich met betrekking tot de toepassing den verzekeringsplicht voor de kleine zelfsta gen voordoen, en de consequenties, welke daa voortvloeien ten aanzien van de verplichte ve kering voor deze bevolkingsgroep; 3e. de regeling en de financiering van zooda uitbreiding der verplichte verzekering, mede zien van uit het gezichtspunt van de gelde lasten, welke bij een verzekerirg, die in het meen self-supporting moet zijn, aan de betrol personen zullen moeten, worden opgelegd; 4e. de uitvoerbaarheid van de opneming var kleine zelfstandigen in de verplichte verzekerin technisch-administratief opzicht. Voor zoover de commissie mocht komen tot lieve voorstellen, deze nader te leggen in een werp van wet of in ontwerpen van wet. In deze commissie zijn benoemd: tot lid en voorzitter mr. dr. J. van Bruggen, van de verzekeringskamer; tot lid o.m. de heer M. A. Reinalda lid van Eerste Kamer te Haarlem. Voorontwerp-Laiiclbouwarbeidei wet. De minister van Sociale Zaken heeft aa: Tweede Kamer medegedeeld, dat hij bij Hoogen Raad van Arbeid een voorontwerp-lai bouwarbeiderswet met toelichting aanhan heeft gemaakt. Afdrukken van dit voorontwerp zijn neder legd ter griffie, ter inzage van de leden der kan

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6