I 'Ifffla TONICUM NOURY BOUVY 'liet JOcwt w Oiie&aC. J~<PHILIPS Rijwiellantaarns De K.L.M.-machines in Scandinavië. Leerlingen van Toonkunst traden op. Bij moeheid en slapte/ zenuwachtigheid en overspanning: AGENDA. VRIJDAG 12 APRIL 1040 HAARLEM'S DAGBLAD Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat". Uitreiking van diploma's. De afdeeling Haariem en Omstreken der Ver eeniging „Nederlandsch Fabrikaat" vergaderde Donderdagavond in een der zalen van café-restau rant Brinkmann, Groote Markt te Haarlem, onder leiding van haar voorzitter, den heer A. van Weerden De voorzitter zeide bij het punt „mededeelingen", dar in samenwerking met de Vereeniging Onze Vloot, het Ned. Verbond en de Vereen. Oost en West op den verjaardag van Prinses Juliana, 30 April a.s., in den Stadsschouwburg een nationale avond zal ge geven worden, waar twee sprekers het woord zullen voeren en voorts de nieuwste film van de Vereen. N F. en twee films van Oost en West zullen worden vertoond. De burgemeester van Haarlem, dr. J. E. baron de Vos van Steen wijk zal dezen avond inlei den, die voorts zal worden opgeluisterd door muziek van het garnizoensmuziekcorps. Het aantal leden der afdeeling is vooruitgaande: op 1 Januari j.L was het 202, thans 212. De voorzitter herinnerde er voprts aan, dat in de aügeloopen maand de Vereeniging N. F. 25 jaar bestond. Zij werd geboren in het begin van den grooten wereldoorlog. Thans is het een tijd van nog grooter onzekerheid en twijfel. Wij worden htans meer dan ooit geroepen tot het besef, te be- hooren tot één natie. Wij moeten het Koninklijk woord gedenken „Ons zelf te zijn en te blijven". Daaraan heeft de Vereen. N. F. 25 jaar medege werkt; zij heeft het Nederlandsche volk steeds op gewekt. voorkeur te geven aan het eigen product, indien dit in prijs en qualiteit het buitenlandsche evenaarde. Handel en industrie mogen zich ge lukkig prijzen, dat „V. N. F." 25 jaar is werkzaam geweest; mede daardoor is ons volk nu economisch meer paraat dan in 1914, wij zijn niet, of vrijwel niet, op het buitenland aangewezen. Hulde bracht spr. aan den algemeenen secretaris, den heer H. F. R. Snoek te 's-Gravenhage, die mede het jubi leum der vereeniging viert. Ook Haarlem telt eenige leden, die reeds 25 jaar lid van V. N. F zijn en dus hebben medegewerkt aan de geroemde resultaten. Vervolgens ging de voorzitter over tot de uitrei king van eere-diploma's aan die Haarlemsche le den, nl.: afdeelingen Haarlem van de Ned. Mij. van Nijverheid en Handel en van het Alg. Ned. Verbond: redactie Haarlem's Dagblad: den heer A. van Geluk: mr. C. M. J. de Jongh: N.V. v. h. Gebrs. Marens: den heer P Risselada en den heer K. O. Slingervoet Ramondt. Spr. wenschte de genoemde leden geluk met deze onderscheiding en dankte hen voor de gedurende een kwart eeuw getoonde be langstelling in het streven der vereeniging. Tot lid van het bestuur werd met algemeene stemmen gekozen de heer R. Schönhuth, in plaats van mej. mr. M. Kluitman, die uit Haarlem ver trokken is. Aan het jaarverslag van den secretaris, mr. L. L. F. André de la Porte, is het volgende ontleend. Het ledental vermeerderde in 1939 met 14. Op 30 Januari hield de heer Snoek zitting in het gebouw van de Kamer voor Koophandel en Fa brieken te Haarlem, waar belanghebbenden in lichtingen konden krijgen en eventueel wensehen konden kenbaar maken. Het bezoek was niet over weldigend. Door enkele leden werd de aandacht van het bestuur gevestigd op achteruitzetting van het Ne derlandsch fabrikaat bij de aanschaffing van gas maskers door de gemeente. Het hoofdbestuur stelde een uitvoerig onderzoek in, waaruit bleek dat een gasmasker van Belgisch fabrikaat door de regee ring was goedgekeurd en ook andere overwegingen konden gelden voor het aanschaffen van maskers van vreemd fabrikaat. Het jaarverslag van den penningmeester, dr. J. van Heerde, wees een batig saldo aan van f 493.13. Besloten werd dat het bestuur zal overwegen of tijdens de Hildebrandfeesten in Juni 1940 of anders eenigen tijd later een bijzondere reclame voor Ned. Fabrikaat kan worden gemaakt. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. Prijzen vanaf f. 6.85 (Adv. ingez. Med.) VEREENIGINGEN VAN OUDERLINGEN IN DE NED. HERV. KERK. De algemeene vergadering te Heemstede. De algemeene vergadering van de Vereeniging van Ouderlingen in de Ned. Herv. Kerk zal, naar wij vernemen, Donderdag 2 Mei a.s. (Hemelvaarts dag) in de stichting „Meer en Bosch" te Heemstede onder lejding van dr. C. P. Gunning van Amsterdam gehouden worden. De dag zal beginnen met 'n godsdienstoefening 's morgens 10 uur in de Groote Kerk te Haarlem waar voorganger zijn zal ds. W. J. v. Elden, Ned. Herv. predikant aldaar. Na den dienst zal het Haarlemsche Presbyterie de deelnemers officieel begroeien. Van 12 uur tot half twee zal een autotocht langs de bollenvelden worden gehouden waarna men zich om half twee op de stichting „Meer en Bosch" aan een door het bestuur der stichting aangeboden koffietafel ver eenigen zal. Om half twee vangt de jaarvergadering aan. Na afdoening der huishoudelijke zaken zal om twee uur als referent optreden Mr. H. Schokking van Oegstgeest met het onderwerp: „De kerk en de nood van dezen tijd. Er zal gelegenheid bestaan met den referent van gedachten te wisselen. RÏJWTELTOCIIT POLITIE UITGESTELD. In verband met dc tijdsomstandigheden heeft het bestuur van de Politie Sportvereeniging Haar lem besloten den vierden nationalen rijwieltocht (Vaardigheidsrit Haarlem 1940), die aanvankelijk was vastgesteld op Zaterdag 18 Mei uit te stel len. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP ZATERDAG 13 APRIL 1940 Progr. III. Fransch Brussel 8.00; Deutschlandsen- der 8.20: Pauze 9.10: Parijs Radio 9.20 Pauze 11.05; Parijs Radio 11.10: Ned. Brussel 11.20 Keulen pl.m. 12.50; Ned. Brussel pl.m. 1.25; Keulen 4.20; Fransch Brussel 4.35; Keulen 4.50; Danmarks Radio 5.10; Fransch Brussel 5.35; West Regional 6.20; Keulen 6.35; Fransch Brussel 7.35; Deutschlandsender pl.m. 10.35. Progr. IV. Ned. Brussel 8.00; Engeland 8.20; Pauze 9.35; West Regional pl.m. 10.25; Fransch Brussel 12.20; Engeland 1.20; Pauze 1.50; Fransch Brussel 1.55; Engeland 2.20; West Regional 4.20; Ned. Brus sel pl.m. 4.55 Ned. Brussel 7.50; Parijs Radio 11.20. Progr. V. 8.003.00 Diversen; 3.003.09 Sche- veningen, Rer. Dep. v. Justitie; 3.09—7.00 Diversen. 7.no8.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Verzoek programma. 8.00—12.00 Diversen. ~B//Jcmon Hoe hoort het eigenlijk in Uw KEUKEN Daar behoort voortaan echt zéér zuiver Bouvy zout; het Nederlandsche zout, waaruit alle schadelijke bestanddcclen verwijderd zijn door het TRI- PROCEDE. Het is veiliggezonden óók voordceligcr want U hebt er minder van noodigl KEUKENZOUT DOOR HEI TRI.PROCÉDÉ1 N.V. J. J. BOUVY ZOON'S Zoutziederij „DE PAAUW", AmsterdamMuiden. (Adv Ingez. Med.) Het venten met bloemen Betere regeling aan den Raad verzocht. Het bestuur van de Haarlemsche Bloemen- en Planten-koopliedenvereeniging „Door Werken' Sterk", heeft den Gemeenteraad van Haarlem ver zocht, te willen medewerken aan een betere rege ling inzake het venten. De bonafide bloemenkooplieden ondervinden n.l. aldus het adres, groote concurrentie van lompen kooplieden, groenten- en fruitkooplieden en ande ren, die het venten met bloemen slechts als bijzaak beschouwen Het verstrekken van vergunningen aan venters die hun hoofdbestaan vinden in den bloemenhan del, met uitsluiting van hen, die dezen handel slechts als nevenbedrijf uitoefenen, achten ook B. en W. gewenscht, maar dit College wil wachten op de in het uitzicht gestelde wettelijke regeling op het venten. Het wachten hierop kan nog jaren duren. Vele bloemen- en plantenkooplieden zouden in dien tijd werkloos worden. De controle op de ventvergunningen is abso luut onvoldoende. Volgens verklaring van de politie vindt dat zijn oorzaak in de overladen dienstroos ter. Ei- wordt nog door vele bloemenkooplieden van buiten gevent zonder vergunning, onder het voor wendsel dat zij vaste klanten bezoeken. De wijze waarop soms ventvergunningen voor bloemen worden uitgereikt, gaat alle perken te buiten Verschillende malen is het voorgekomen, dat door den dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon handelsgeld en een ventvergunning wordt, aan geboden. Het kenteeken, dat zichtbaar gedragen moet worden, bederft en ontsiert niet alleen de kleeding, maar is bij koud of warm weer niet te bevestigen zonder het kleedingstuk te beschadigen. Het zou een doeltreffende controle bevorderen als dit werd afgeschaft. BIJZONDERE OPWEKKINGSSAMENKOMST Op Donderdag 18 April a.s. zal in de Begijnhofka pel aan het Begijnhof No. 6 te Haarlem spreken de heer J. A. Bruyn uit Wassenaar, hiertoe uitgenoo- digd door het Comité voor Opwekkingssamenkom sten. De heer Bruyn zal spreken over het onderwerp: .Hel hemelsch visioen" uit Openbaring 4 en 5. Deze bijeenkomst zal een bijzonder karakter dragen door de welwillende medewerking van het Chr. Gemengd Koor ..Haarlem", dir. de heer E. van Zoest, dat eenige liederen ten gehoore zal brengen. KINDERRECHT EN KINDERBESCHERMING. De Haarlemsche Studievereeniging van Maat schappelijke Werk(st)ers zal Maandag 15 April een bijeenkomst houden in de Raadzaal (ingang Prinsenhof), waarbij als spreker zal optreden mr. C. T. J. de Jongh (oud-kinderrechter te Amster dam) over het onderwerp: „Kinderrecht en Kinder bescherming". JAARFEEST VEREENIGING „HET HOEFIJZER". De Vereeniging van Hoefijzeragenten afd. Haar lem vierde Donderdagavond in 't gebouw van den H.K.B. haar gebruikelijke jaarfeest. De leden en hun dames, alsmede de directie van de Mij. „Het Hoefijzer" hadden gaarne aan de uit- noodiging gevolg geven, want de groote zaal was stampvol, toen de voorzitter, de heer J. F. van Halem Sr. alle aanwezigen welkom heette. Vervolgens trad een keur van artisten op, waar van wij noemen mej. Lida Selin als cabaretière, prof. Robinitto, humoristisch goochelaar; The Co- relli's met een wereldvariété-nummer; Mr. Jonesco en als conferencier de gevierde Albert Klein. De avond was een daverend succes. De traditioneele gratis verloting maakte zestig leden gelukkig. Door het zeer uitgebreide programma werd het feest ver na middernacht besloten en kan het bestuur dan ook terugzien op een welgeslaagden avond. VROUWEN VREDESGANG 1940 BloemendaalSantpoort. Te BloemendaalSantpoort heeft zich een plaat selijk comité gevormd voor den op 18 Mei a.s. te Amsterdam te houden 7e Vrouw enVredesgang, dat bestaat uit de volgende dames: Mej. C. Bal, Rustenburgerweg 8, Bloemendaal, voorzitster: mevr. A. OldemanStoker, pastorie Santpoort, 1ste secretaresse; mevr. A. Schrier Hoedjes, Dr. D. Bakkerlaan 14 Bloemendaal, 2e sec.esse; mevr. Bijtelaar Terrasweg 53 Santpoort, penningm.esse; mevr. J. KestingPlaterink, Ju- lianalaan 16 Overveen; mevr. Tailleur, Vrijburglaan 34 Overveen; mevr. G. Noordhoffde Vries, Prof. van Vlotenweg, Bloemendaal; mevr. G. PolakBre- denhorst, Zuiderstationsweg 23, Bloemendaal; mevr. van Zwijndregtter Meulen. Bloemend.weg 157, Bloemendaal In het aanbevelingscomité hebben zitting ge nomen de dames: mej. Bierens de Haan, mevr. N. Dyserinckvan Gilse van der Pais, mevr. W. J. F. van EsveldRost; mevr. M. J. J. FokkerKessler; mevr. C. L. van Dijkvan Vierssen Trip; mevr. C. de VletterHofman mevr. A. PopmaTymstra. Het comité roept juist nu alle vrouwen op, deel te nemen aan dezen 7en Vrouwen Vredesgang. Het plaatselijk comité doet tevens een beroep op allen mee te helpen aan de voorbereiding van dezen Vrouwen Vredesgang. zHet heeft nog helpsters noodig en men kan zich opgeven aan een der adressen van het plaatselijk comité waar tevens alle inlichtingen te verkrijgenij zijn. JUBILEUM BIJ DE CENTRALE WERKPLAATS Heden herdenkt de heer H. Kwakkel, machine bankwerker bij de Centrale Werkplaats te Haar lem den dag, waarop hij vóór 25 jaar bij de Centrale Werkplaats in dienst kwam. De jubilaris werd hedenmorgen toegesproken door den chef van zijn afdeeling, die hem na mens de directie de gebruikelijke gratificatie, en een oorkonde overhandigde. Namens het per soneel werd den heer Kwakkel een fauteuil aan geboden. Hij bracht verder den dag in den hui- selijken kring door. Bemanning van de Kemphaan te Oslo in veiligheid. Bij de K.L.M. is officieel bericht ontvangen, dat de bemanning van het K.L.M.-vliegtuig Kemphaan", dat zich op het moment van den Duitschen inval in Noorwegen te Oslo bevond, veilig is. De bemanning bestaat uit Evert van Dijk, ge zagvoerder, Kj. Suttorp, marconist, P. J. Jung, boordwerktuigkundige en C. Meyer, steward. Omtrent het lot van de machine zelf; een Douglas D.C. 3-toestel. maakt het door de K.L.M. ontvangen telegram geen melding. De mogelijkheid bestaat derhalve, dat het toestel beschadigd of misschien zelfs vernield is bij het bombardement van de Oslo'sche luchthaven Fornebo. Deze bestaat uit een aantal tusschen de rotsen in verschillende richtin gen uitgehakte en geëgaliseerde startbanen, die vrij gemakkelijk vernield kunnen worden, temeer, waar het vliegveld eerst door de Duitschers en later ook door de Britsche luchtmacht schijnt te zijn gebombardeerd. Ook de hangarruimte op Fornebo is beperkt, zoodat de K.L.M.-machines. die des nachts op For nebo overblijven, gewoonlijk buiten blijven staan. Bij de K.L.M. is Donderdag tevens bericht ont vangen, dat de Douglas-machines „Uil" (gezag voerder Sillevis) en „Mees" (gezagvoerder Geys- sendorffer) in den loop van den middag van Mal- mö naar Stockholm zouden worden overgevlogen. VERDUISTERING VAN EEN HOND. Op 16 Januari jl.. heeft een ingezetene van Haai-- lem bij de politie een hond als door hem gevonden aangegeven. Het is thans gebleken dat deze hond door den vinder verduisterd is. Aangezien de eige naar bij de politie niet bekend is, verzoekt zij. hem, zich spoedig bij de recherche aan te melden. De hond is destijds uit de Leidsche buurt meegeloo- pen. Het is een type bouvier, een langharige teef van ongeveer 55 c.M. hoog. Het dier, dat drie a vier jaar oud is, heeft een peper-en-zoutkleur en is niet gecoupeerd. WISSELKOEREN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 665. Berlijn 75.25. Parijs 3.77. Brussel 31.85. Zwitserland 42.24. New York 1.88 3/8. Een halve eeuw geleden Uil Haarlem's Dagblad van 1890 12 April: ONVEILIGHEID OP HET PLATTELAND. Ook nu wordt nog wel geklaagd over de onveiligheid van het platteland. Dit is be grijpelijk, want uitgestrekte gebieden moe ten niet zelden bewaakt worden door één of twee veldwachters. Geen wonder dat zij hun gemeentenaren niet voldoende be schermen kunnen tegen dieven die bij voorkeur eenzame plaatsen zoeken om kleine rooverijen te begaan. Toch gelooven wij, dat het niet meer zoo erg gesteld Is met de onveiligheid op het platteland als vroeger. In ons blad van 1890 lezen wij dat toen in twee maanden in de gemeente Haarlemmermeer bij de inwoners niet minder dan 200 kippen en eenden gestolen waren. En er wordt bij vermeld, dat het niet aan de politie gelukt was om één der vele daders te vinden. MUZIEK We hebben in den Stadsschouwburg weer eens een van die avonden gehad, waarop hoofdzakelijk de jeugd het actieve element vertegenwoordigt. De jeugd, dat is het opgroeiend geslacht; haar vor ming en de door haar opgedane indrukken zijn voor haar latere ontwikkeling en opvattingen vaak van beslissende beteekenis. En dus is het dan ook van zeer groot belang dat haar muzikale eruditie zoo spoedig mogelijk ter hand genomen en in. goede banen geleid wordt. We hebben daarvan gisteravond weer sprekende voorbeelden gezien. De ontwikkeling van de eerste schreden op het pad der muziek-mterpretatie af tot aan het stadium van een vertolkingskunst die haast rijp voor het podium der groote concertzaal geacht mag worden is ons „in a nutshell" ge presenteerd. Dat begon, voor piano, met kleine stukjes, door de leerares Bets Nederkoorn voor haar pupillen ge componeerd, stukjes, die de gelijktijdige werk zaamheid en onderlinge verdraagzaamheid van drie uitvoerenden aan één klavier verlangden; er volgden tal van solo-stukjes en ook één stukje voor vier handen, gespeeld door leerlingen van de dames Nederkoorn en Bekkers en van den heer Zwaan. In de uitvoering van al die stukjes kon men de resultaten van voortreffelijk onderwijs, in die van enkele ook sterken individueelen aai en goed geheugen bemerken. Afgewisseld werden deze pianonummers door een fluitsonatine gespeeld door een jonge discipel van den componist-leeraar Jos. de Klerk en door twee stukjes voor cello, ter uitvoering waarvan een leerlingetje van den heer Cor de Wilde zich met zijn apparaat op het eerste plan van het po dium neerzette en het instrument stak even ver -boven des spelers hoofd uit als een normale con trabas boven het hoofd eens normalen contrabas sisten; maar, indien, zooals de vader van Brahms beweerde, „een zuivere toon op een „konterbas" een. puur toeval is, dan ging de vergelijking van hierboven toch niet verder op, want de zuiverheid van het cellospel kon niet aan het toeval toege schreven worden, en de streek was al aardig zeker. Gaandeweg kwamen nu ook verder gevorderden in "net geding: een vioolleerling van Jos. de Clerck met een vooral in de finale niet gemakkelijk in structief Concerto, dat hij volgens den eïsch op z'n Hongaarsch streek. Net echt, al die gemarkeerde afstreken! Voorts een pianoleerlinge van den heer A. de Vogel met het Tema con Variazioni uit Mo zart's Sonata in A majeur en een fluitleerling die met den leeraar Jos. de Klerk een Sonate voor 2 fluiten en begeleiding van Loeillet knap voordroeg, waarbij bleek dat de leeraar den leerling altijd nog een heel eind overtrof in schoonheid van toon, maar dat beiden even goed hun adem beheersch- ten. Toen gingen de gordijnen dicht, en toen ze weer open gingen, dachten we een Sinterklaas-etalage op het podium te zien. Welk een aantal voor het maken van gedruisch geschikte heerlijkheden la gen daar op al die gedekte tafeltjes uitgestald. Daar prijkten trommels en trompetten, kleppers en klappers, blokfluiten en imitatie-saxofoons, cym- balen en accordeons; daar hingen triangels en wat dies meer zij. En daarachter stond de concertvleu gel en spoedig werd er gespeeld, getrommeld, ge klept, gesist, gekwinkeleerd en geniesd dat het een lust was en om al dat spul in het gareel te houden stonden achtereenvolgens zes, zeven dirigentjes, dus nog meer dan bij de H.O.V., de maat te slaan; en als er eens een verkeerd sloeg, hinderde dat niet, precies als bij een geroutineerd echt orkest. Dat was nu het Liliput-klasje van de dames Bek kers en Nederkoorn en deze zelf schenen evenveel pleizier in het geval te hebben als de uitvoerenden en de toehoorders. En daarna begon de pauze. Toen kwamen alleen de meergevorderden op het podium. We hoorden Bach die dezen avond zeer favoriet was Brahms en Haydn dOor pianoleer lingen van de leeraren De Jong, Lürsen en Vincent vertolkingen, en zoo in de Mozart-vertolking van vóór de pauze een neiging tot romantizeeren te be- VOOR DE KINDEREN Piet Krent en Jan Oliebol voelden er veel voor en zoo werd dan besloten dat men zoo gauw mogelijk met de verhuizing zou be ginnen. Er werd meteen al aanstalten ge maakt met inpakken en onder leiding van den professor werd het bewuste toestel ge demonteerd en met de andere instrumenten in groote kisten gepakt. Zeg, professor, vroeg de Dikke, hoe krij gen wij al die kisten vanhier weg? Doodeenvoudig, antwoordde de professor, jij neemt er een paar in je auto en de rest wordt op mijn rijtuig geladen. Jij bestuurt dan je eigen wagen en Krent kan als kn°tsj-?r dienst doen. ril A A verdubbelt Uw energie! F. 1.50 PER FLACON - DUBBELE FLACON F.2.2$ (Adv. Ingez. Med, speuren geweest was, zoo wezen de interprets! van Baoh en Haydn terug naar de eigenaardigi den van het clavecin. Maar in de Intermezzi Brahms klonk de zwaarmoedige lyriek van 's me ters laatste levensjaren: merkwaardig, zoo goed de jonge pianiste die aanvoelde en weergaf! Op het gebied der viool kwamen nog een nate .voor 2 violen van Handel, begeleid door leeraar De Clerck en twee deelen uit de laai Solo-Partita van Bach. Met deze laatste geraak we in de hooge litteratuur, en we bleven daa bij het verdienstelijk door een leerlinge van ra Broekmann gezongen „Non Credo" van Widor bij het eerste deel van Bach's d min. Concert, zeer correct en goed in stijl gespeeld werd di een leerlinge van den heer Vincent en waarbij orkestklasse onder leiding van den heer Ad verdienstelijk begeleidde. De orkestklasse alleen speelde daarna de „I Quichotte"-Suite van den ouden componist Te mann>, een Suite van voor onze ooren zeer wei descriptieve nummertjes. Of die Don Quicho van Telemann nu ontwaakt, tegen windmol) vecht of wat anders doet, konden we er zelfs r den besten wil en ondanks de hulp der titels c uit hooren. Dat heeft Rich. Strauss beter gi Met 3 stukken van Purcell werd deze over a linies welgeslaagde en zeer afwisselende avond sloten. Feestconcert „Zang en Vriendschap en „Caecilia". Op 16 April a.s. Men schrijft ons o.a.: De Kon. Liedertafel „Zang en Vriendscha te Haarlem en de Haagsehe Kon. Zangveree: ging ..Cecilia', die beide meer dan een ee: hebben bestaan, zullen Dinsdag 16 April gezamenlijk een concert geven in de Gem. Co: certzaal te Haarlem. Reputatie van beide zani vereenigingen rechtvaardigt, dat van dit conce hooge verwachtingen worden gekoesterd. Moge de burgerij van Haarlem ervan doordroi gen zijn, dat zij aan het streven dezer kustve; eenigingen kan medewerken, door op duidelij! wijze van haar belangstelling te doen blijken den vorm van een zoo groot mogelijke opkoms „Cecilia" en „Zang en Vriendschap" zinge niet alleen voor zichzelf doch hebben behoef het schoone, dat zij kunnen bieden, aan de menleving te geven. Dat Haarlem's publiek op Dinsdag 16 dea blijk moge geven, deze gift te willen aanvaarde: CHR. GEM. ZANGVEREENIGING „HET NOORDERKOOR" TE HAARLEM. Bovengenoemde vereeniging geeft Maandag April a.s. een zangavond voor leden en begunsti gers, met welwillende medewerking van het Ch mannenkoor „Soli Deo Gloria" in het wijl huis Molenaerstraat 18. Behalve diverse koorwerken worden ook eeni? soli ten gehoore gebracht. VRIJDAG 12 APRIL Gemeentelijk Concertgebouw: Haarlem's Strijl orkest. 8.15 uur. Wilhelminastraat 22: Psychometrische avon ,Harmonia", 8.15 uur. Frans Hals Theater: „De dag breekt aan", 2.3! 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Vrouwen", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Zijn laatste jeugd". Op fcf tooneel: Indiaansch intermezzo Sioux Dakota's. 2.3! en 9.15 uur. Palace: „Moordzaak Franchetti", 2.30, 7 en 9.15 Moviac: „Als het moederhart spreekt", 8.15 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopem behalve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en va: —9 uur. ZATERDAG 13 APRIL Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Het Ned. Toonee met „De kus op het perron", 8.15 uur. Dancing La Gaité: Nachtfeest Bioscoopvoorstellingen des middags en des avond Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopen: behalve Vrijdags, eiken werkdag van 35 en vai 79 uur.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6