^Financieel-Economisch Weekoverzicht. IBERIS. Scheefbloem. Coöp. Restaurant NIEUWS IN T KORT. KLOPVEEGZUIGERS PREDIKBEURTEN ROODE STER "ZATERDAG 13 A P R T J1 1940 H A A R E E M'S DAGEE A D Uitweiking op de beurzen van de Scandinavische gebeurtenissen. Het effect op de economische verhoudingen in Europa. Ncderlandsche belangen in en handel met Scandinavië. De Engelsche economische penetratie op den Balkan. Wederom hebben twee kleine landen het moeten ontgelden', het eene zonder ook maar een hanid ter verdediging uit te steken, het andere zich verwe- xend met den moed der wanhoop. De „zeven ma gere maandèn" van den oorlog zijn voorbij: de Scandinavische landen hebben als lont bij het bus kruit dienst gedaan en eèrst thans zullen de wer kelijke machtsverhoudingen zich gaan afteekenen. Al heeft de geheele wereld eigenlijk op het los barsten van het gewald, liggen wachten de uitbar sting zelf is tooh nog als een verrassing gekomen, temeer waar zij geheel onverwachte vormen heeft aangenomen. Het is dan ook te begrijpen, dat de beurzen een zwaren schok hebben moeten door staan, dien zij eohter tot dusver met stoïcynsche kalmte hebben weten op te vangen. De sterke tech nische positie, der Amsterd&msche beurs en de groote liquiditeit, waarover men hier te lande be schikt, waren aanleiding dat 'van groote amgstver- koopen geen sprake is geweest. Slechts trokken de koopers zich terug, zobdat het geringe aanbod dat er was eerst op een aanzienlijk lager koerspeil kon worden opgenomen. In onze aandeelenmarkt zijn ndet onbelangrijke verliezen over de geheele linie geboekt, waardoor de winst, welke na maan den van aarzeling de vorige week was geregis treerd, in twee dagen tijds weer geheel werd uit- gewischt. Bijzonder gedrukt lagen ruimen tijd ook obligaties in de markt. Nederlandsche fondsen landden aan op een koerspeil, dat niet in overeenstemming is met onze wer kelijke financieele situatie en dus grootendeels op psychologische basis berustte. Dit zelfde geldt tenslotte ook voor de aandeelenmarkt, waar het rendement 'een wel bijzonder hoogen stand heeft bereikt. Toch is dit laatste niet zoo heel bevreem dend. Weliswaar zijn er enkele zeet hooge dividen den aangekondigd, bijvoorbeeld bij de Vereenigde Blikfabrieken (20 pet. tegen 6K> pet.), doch in de meeste gevallen ontwaart men een tendenz tot ruime reserveering. Zoo heeft de Arendsburg Ta bak slechts een dividend van 7 pet. (v. j. 1214 pet.) tot uitkeering gebracht, terwijl de Java-Ohina- Japan Lijn, die als geheel buiten de oorlogszone varende lijn steeds als uitermate winstgevend was gedoodverfd, niet veel beter heeft kunnen doen dan haar dividend op 6 pet. te handhaven. Het is daarom redelijkerwijze te verwachten, dat de vele verslagen van groote ordernemingen, welke bin nenkort gepubliceerd zullen worden, ten aanzien van de uitkeeringspolitiek teleurstellingen zullen brengeir. Wij denken hier speciaal aan Koninklijke en H.V.A. De invloed der gebeurtenissen in en om Scandi navië heeft zich natuurlijk ook geuit in het koers peil van de vele buitenlandsohe obligaties, waaraan onze markt zoo rijk is. De Scandinavische fondsen zelf kwamen onder zoo sterken druk te staan, dat de noteeringen op aanzienlijk lager peil eerst Donderdag konden worden hervat. Britsche en neutrale obligaties schommel den hevig al naar gelang men de militaire kansen van Duitschland in Scandinavië gunstiger of on- Iberis is zoo langzamerhand wel zeer ingebur gerd, vooral bij de liefhebbers van rotstuinen. Hit is dan ook een alleraardigste plant, de meeste soorten zijn groenblijvend en sommige doen, hoewel de planten nooit hoog worden, als kleine heester tjes aan. Tusschen de meestal felle kleuren van de bloe men, die veelal in den rotstuin worden gekweekt, vormt het heldere wit van Iberis vaak een uitste kenden overgang. Ook in een rand van lagere heestertjes en vaste planten vóór langs den border, kan Iberis goede diensten bewijzen, want de bloei is overvloedig en lang van duur. Iberis is gemakkelijk te kweeken in zandigen, liefst wat kalkhoudenden tuingrond. Wel is het goed om den grond extra voedzaam te maken om dat dit van grooten invloed is op de rijkheid van den bloei. De standplaats moet liefst zonnig zijn, hoewel Iberis het ook wel doet op een gedeeltelijk be schaduwde plek. Het verdient aanbeveling om de planten na den bloei wat in te korten. De meest bekende, zeer mooie sterke soort is Iberis sempervïrens snowflake, die eind April be gin te bloeien en zeker nog de geheele maand Mei de mooigevormde, helderwitte bloemen boven de donkergroene blaadjes uit blijft dragen. Dit is tevens ook de Iberis, die als plant het hoogst wordt, tot ongeveer een kwart meter. Iberis sempervirens little gem, is iets vroeger met zijn bloemen, blijft veel' lager en heeft klei nere bloemen, die eveneens wit zijn. Iberis Elfenregen heeft zeer mooie en groote witte bloemen en bloeit zeer rijk in AprilMei. Ook in het blad van de Iberissoorten is groote verscheidenheid. Extra dikke, spatelvormige bladen heeft Iberis petraea, dit plantje wordt niet hooger dan vijftien centiemeter en draagt kleine witte bloempjes. Iberis saxatilis heeft klein, zeer smalle haast lijnvormige blaadjes. Deze plant blijft zeer laag en bereikt nauwelijks een hoogte van tien centimeter De zeer talrijke bloempjes zijn zuiver wit en komen prachtig uit tegen de smalle fijne groene blaadjes van de takjes, waarop ze rusten. Van deze Iberis saxatilis bestaat nog een varië teit rubella, die rose bloempjes draagt. Dit is voor zoover mij bekend de eenige gekleurde Iberis va riëteit. Alle andere zijn van een opvallend helder zuiver wit, dat aan den eenen kant een heerlijk rustpunt vormt tusschen de schelle kleuren van vroege viooltjes, primula's, Aubretia's Saxifraga's, Alyssum en zooveel andere schelgekleurde voor jaarsbloemen, en aan den anderen kant toch door 'de zuiverheid van het wit steeds een zeer vroolij- ken en stralenden indruk zal maken. Het is dan ook geen wonder dat we in het voor jaar in bijna iederen tuin we' een paar nolletjes van de scheefbloem tegen komen. A. J. D. gunstiger aansloeg. Op de valutamarkt ontstond een soortgelijke heftige beweging, waarbij het „vrije" pond wilde schommelingen vertoonde. Voor den eersten keer sinds langen tijd heeft het Neder landsche Egalisatiefonds den gulden weer op den bekenden dollar koers van 1.88 3/8 moeten steu nen en vermoedelijk heeft het hiertoe belangrijke hoeveelheden goud moeten afstaan. De in Amerika geuite vrees, dat langzamerhand al het Europee- sChe goud zich in de Vereenigde Staten zou verga ren, wordt hoé langer hoe minder fantastisch. Dat onder deze omstandigheden onze geldmarkt na de vrij sterke verruiming der vorige week plotseling krapper werd, valt niet te verwonderen. Het parti culier disconto is van circa 7/8 pet. weer tot bijna 2 pet. gestegen en zoo ziet men, dat vooral een re- geering van een klein land als het onze het niet in de hand heeft, de geldmarkt te beheersehen en door een politiek van goedkoop geld ook de lee- ningrente ten eigen behoeve te drukken. De gedeeltelijke overweldiging van Scandinavië tezamen met de afsluiting van Zweden brengen natuurlijk een zeer grooten ommekeer teweeg in de economische verhoudingen van Europa. De onge wisheid van den strijd in het Noorden maakt welis waar een juiste analyse nog onmogelijk, doch eeni ge voorname punten kunnen toch reeds worden aangegeven. Zoolang Denemarken onder Duitsch „toezicht" blijft, zal het geheele economische le ven van dit land op Duitschland geconcentreerd worden. Dat wil zeggen dat een totale omschake ling zal moeten plaats vinden. Tot dusver immers was Denemarken wat zijn uitvoer van agrarische en zuivelproducten betreft, grootendeels van Enge land afhankelijk. Engeland verliest dus een belang rijken toevoer aan zuivelproducten, die het wel licht thans gedeeltelijk uit Nederland zal wen- schen te betrekken. Duitschland vindt in Denemar ken een rijken voorraad aan levensbenoodigdhe- den, waarbij evenwel wel degelijk in aanmerking moet worden genomen, dat voor de instandhouding van den Deensohen veestapel de invoer van voe- dergranen van overzee een absolute voorwaarde is. De uitvoer van ertsen, hout en cellulose uit Noor wegen en Zweden zal eveneens voorloop ig tot stil stand komen, waardoor wellicht moeilijkheden zul len ontstaan voor de bouwbedrijven en de papier industrie. Aan de andere zijde is Scandinavië te vens voorshands uitgeschakeld als markt voor West-Europeesche en Amerikaansche producten, waardoor een belangrijk exportgebied wegvalt. Tenslotte is er de machtige en moderne Noorsohe koopvaardijvloot, waarvan een klein deel wellicht in handen der Duitschers valt, doch voor hen van weinig nut zal zijn. maar waarvan het grootste deel een welkome versterking zal vormen voor de han delsvloot der geallieerden. Wat de betrekkingen tusschen ons land en Scan dinavië aangaat, zoo zij allereerst óp te merken, dat ons belang in Scandinavische fondsen niet on belangrijk is. Vele Deensche en Noorsche obliga ties zijn ten onzent genoteerd, terwijl wij ook niet onaanzienlijke belangen in Zweedsche en Deensche aandeelen bezitten. Dat hierop groote verliezen zullen moeten woi-den geleden valt niet te betwij felen. Ook omze uitvoer naar Scandinavië zal het zwaar te verduren krijgen. Hij beliep in 1939 ruim f 60 millioen of 6.4 pet. van onzen totalen uit voer en betrof in hoofdzaak ruw ijzer, cokes, bloem bollen, zout, kaas, groenten, machines en textiel, terwijl bovendien Scandinavië uit Nederlandsch- Tndië belangrijke hoeveelheden grondstoffen be trok. Onze invoer uit Scandinavië beperkte zich in hoofdzaak tot hout, cellulose en ijzererts. Vooral ten aanzien der twee eerstgenoemde producten zullen wij waarschijnlijk sterk gedupeerd zijn. Ein delijk hebben de meeste onzer groote concerns: Koninklijke, Philips, Unilever, Van Berkel, Muller, groote belangen in de Scandinavische landen, aan welke belangen de huidige situatie zeker niet veel goed zal doen. Het is onder de omstandigheden van het oogen- blik, waarop hevig krijgsrumoer dreunt, bijna niet doenlijk, de belangstelling voor andere economi sche en financieele gebeurtenissen te wekken. Niet temin mag een verwijzing naar de zeer actief ge worden Engelsche economische politiek zeer zeker niet ontbreken, omdat het toch mede (of zelfs in hoofdzaak?) de zeer intensieve blokkade is ge weest, die Duitschland tot zijn Scandinavischen noodsprong heeft gebracht. Ik bedoel de opriohting van de English Commercial Corporation Ltd., een EngeLsch regeeringslichaam dat zich ten doel stelt, met alle mogelijke middelen een economische pe netratie allereerst op den Balkan, later wellicht ook in andere neutrale landen te bewerkstelligen, teneinde daar Duitschland zoovee] mogelijk dwars te zitten. Dat Engeland met zijn machtige finan cieele middelen hierbij niet zal schromen, door overbieding Duitschland de kaas van het brood te eten, kan niet worden betwijfeld. Ook in den Bal kan kunnen zich daarom plotselinge onverwachte wendingen voordoen. P. C. (Nadruk verboden). Kabelballon vernielt electrisch net. Sluis zonder electriciteit. SLUIS, 12 April Vanmorgen kort na tien uur verscheen boven Sluis een kabelballon van onbe kende nationaliteit, welke uit de richting België kwam aandrijven. Het lage wolkendek maakte het onmogelijk de ballon duidelijk waar te nemen. In den havenpolder onder Sluis sleurde de kabel van de ballon een prikkeldraadomheining van een boer derij mede en wierp deze vervolgens op het elec trisch net, hetwelk ernstig beschadigd werd, tenge volge waarvan Sluis en omgeving het zonder electri citeit moeten stellen. Men is thans doende het euvel te herstellen. Ook in Axel heeft men de ballon waargenomen. Hier was zij duidelijker te zien. In oostelijke rich ting verdween de kabelballon. ALG. NOORD-HOLLANDSCHE De N.V. Algemeene Noord-Hollandsche Maat schappij van Levensverzekering te Haarlem hield haar jaarlijksche vei-gadering van aandeelhouders. Aan het door directeuren uitgebrachte verslag ontleenen wij het volgende: Het verzekerd kapitaal, vermeerderd met de ver zekerde rente, steeg tot f20.834.130. De termijnpremie-nntvangst steeg van f579.398.54 tot f585.320,76. De sterfte onder de verzekerden had een zeer gunstig verloop: de waargenomen sterfte bedroeg 64,4 pet. van die, welke berekend was. De uitkeeringen, eigen risico, beliepen dit jaar 229.894.99. De premie-reserve moest een verhooging onder gaan van f 199 124,62. Door deze verhooging koml de premie-reserve op de balans voor met een bedrag van f 4.381.079.50, onder welk bedrag niet is be> grepen de premie-reserve voor posten, welke bij andere maatïj.en in herverzekering werden gegeven en" dié voor rekening van de herverzekeraars komt i De rente-ontvangst bedroeg dit jaar f 203.208,56V2. De gemiddelde gekweekte rente in 1939 bedroeg 4,25. pet., hetgeen aanmerkelijk hooger is. dan dc voor de reserve-berekening aangenomen rentevoet van 3'/_> pet. en 4 pet. De onkosten bedroegen totaal f216.432.52V2- De effectenportefeuille, gewaardeerd volgens den Ultimo Decemberkoers. wees een verlies aan van f 152.300,56. Op vaste goederen werd f4612,07 afgeschreven Door bijschrijving uit de winst van f 34.465,08 op de extra reserves, komen deze op de Balans voor met een bedrag van f 293.600. Aan het pensioenfonds voor personeel werd uit de winst f 5000 toegevoegd, dat daardoor tot f 130.000 klom. De vergadering hechtte, na prae-advies van Com missarissen, hare goedkeuring aan de overgelegd» balans en winst- en verliesrekening, de directie déohargeerend voor het gevoerde beheer. De verschillende voorstellen omtrent bij- en al schrij.vingen en winstverdeeling werden aangeno men. Het dividend bleef onveranderd, gelijk aan dat van het vorig jaar. MOLENPAD 2 Leidschegr A'dam Aordapp grqjwitfc-vleesch AO cent Een r«eks von ?cb<yt«LJ. Geen f «dienin 3 107. Ongelooflijk goedkoop! (Adv. Ingez. Med.) CENTRALE BOND VAN TRANSPORTARBEIDERS Het jaarverslag. De afdeeling Haarlem van den Centralen Bond van Transportarbeiders heeft een uitgebreid jaar verslag doen verschijnen over de verrichtingen in 1939. In het voorwoord zegt de secretaris penningmeester A. Mars o.m. het volgende: In een periode van vijf en twintig jaar ziet de wereld voor de tweede maal zich geplaatst voor de ontreddering, de smart en de hopelooze ellende van een oorlog tusschen de volkeren. Wij weten niet hoe de wereld uit deze ontred dering te voorschijn zal komen, hoe de afloop zal zijn van deze geweld overheersching, even min of ons land voor deze verschrikking gespaard moge blijven. Waren wij, aldus gaat het verslag verder, in het begin van dit verslagjaar verheugd over het feit, dat er een kleine kentering kwam in het aantal werkloozen en daardoor onwillekeurig bij velen de hoop ging opleven dat wij op den goeden weg kwamen, de mobilisatie en alle gevolgen daaraan verbonden deed deze hoop weder vernietigen en als wij zien hoe het internationaal transportbedrijf in ernstige mate gedupeerd wordt, dan vreezen wij dat er van een vermindering van het aantal werk loozen te Haarlem nog niet veel zal komen. Met blijdschap wordt in het verslag de stijging van het - ledental gememoreerd, er wordt op ge wezen, dat in de laatste twee maanden van het verslagjaar deze stijging belangrijk was, een stij ging die zich tot heden nog steeds voortzet. Een overzicht van de gehouden bijeenkomsten toont aan dat er voor het bestuur een drukke periode achter den rug ligt wat nog in het bij zonder blijkt uit het overzicht van de gevoerde acties in het taxibedrijf, luxe verhuurbedrijf, autobus-chauffeurs, vracht-chauffeurs, brandstof werkers, melkbezorgers, loop- en pakhuispersoneel, houtbewerkers, nachtwakers enz. In het verslag wordt verder gememoreerd de voortdurende zorg vóór de werkloozen. Er werd niet minder dan f 157.767.86 uitgekeerd aan de werklooze leden der afdeeling, waaruit wel blijkt dat het aantal werkloozen nog niet gering is te noemen. Verder toont het verslag van den penningmeester aan dat de inkomsten over het jaar 1939 bedroe gen ruim f 165.000. Dit jaarverslag zal op de a.s. Donderdag te houden jaarvergadering in behandeling komen, welke vergadering wordt gehouden in gebouw „Odeon", Jansstraat. PERSONALIA. De minister van Justitie heeft met ingang van 10 April mr. P. van Sonsbeek, inspecteur der regi stratie en domeinen te Alkmaar, herbenoemd tot lid der Kamer van toezicht over de notarissen en candidaat-notarissen te Haarlem. UITVOERING BACH'S MAGNIFICAT DOOR HAARLEM'S GEMENGD KOOR. Zooals wij reeds meldden, zal Haarlem's Ge- Gemengd Koor a.s. Maandag 15 April in de Ge meentelijke Concertzaal te Haarlem een uitvoering geven van het Magnificat van Bach, onder leiding van den heer Jan Booda. Deze uitvoering zal zeer zeker een unicum op zanggebied voor onze stad en omgeving zijn, zoodat muziekliefhebbers daarvan volop zullen genieten De soli zullen worden gezongen door mej. E. Lodewijks en mej. M. Pluister sopraan, mej. N. de Boer alt, den heer R. C. van Tol tenor en den heer Jac. Lagas bas. Het Bach-orkest zal begeleiden, mej. Emmy van Eden zal de cembalo- en de heer Piet Halsema de orgelpartij vervullen. De 84-jarige Wed. J. is in de Provinciale Vaart te Delft geraakt en verdronken. Tegen den 28-jarigen winkelbediendeA. J. V uit Rotterdam is wegens chantage 2'/2 gevangenis straf met aftrek van den tijd in voorloopige hechte nis doorgebracht geëischt. Op Schiermonnikoog is een sloep aangespoeld gemerkt M. 13. Op bijna 59-jarïgen leeftijd is te Amsterdam overleden dr. W. A. P. F. L. J. Mendels, bekend vrouwenarts en verloskundig»»» De Rotterdamsche politie heeft drie mannen gearresteerd die trachtten gestolen gouden voor werpen te verhandelen. KEUZE UIT 10 VERSCHILLENDE' MEKKEN DE STOFZUIGER CENTRALE HAGEMAN OED O Ol?ACHT 52 - Tel. «a »pt,EM (Adv Ingez Med.) Opgaven van Predikbeurten, die Vrijdagmiddag 6 uur niet in ons bezit zijn, kunnen niet meer worden opgenomen. ZONDAG 14 APRIL HAARLEM CHR. SCIENCE SOC., Jansstr. 74. 10: Ned. Taal 11.15: In de Eng. taal. len en 3en Woensdag iedere maand 8.30' Ned. taal (Getuigenisavond.) CHURCH OF ENGLAND, Leidschestraat 20. The next service will be held on Tuesday, 23rd inst.. instead of on Tuesday, 16th inst. EGLISE WALLONNE. Begijnhof. 10 h 30. Servict et Sermon présidé par Mr. Ie pasteur E. Michelin Moreau de la Haye. 3e Collecte pour la restaura- tion. 9 h. 15: Ecole du Dimanche. DEUTSCHE EVANG. GEM., Kindergottesdienst um 10.30 Uhr.Pfarrer Uling. N. H. KERK. Collecte voor de Bewaarscholen der Herv. Gem. in alle diensten, beh. in de Noor der- kerk en de Kinderkerk. GROOTE KERK, Gr. Markt. 10: Ds. Foeken. 5.30: Ds. Waarden burg. Dinsdag 8: Kerkeraadskamer, ing. O. Groenmarkt: Evang. samehk. v. slechthoorenden en doofstommen van alle gezindten. Toegang en zitplaatsen vrij. NIEUWE KERK. Nw. Kerksplein. 10.30: Ds. Beker. OOSTERKERK. Zomerkade. 10. Ds. van Elden. NOORDERKERK, Velserstraat. 10.30: Ds. J. C. Ko ningsberger, te Amsterdam. Collecte v. h. Spreek beurtenfonds. BAKENESSERKERKVrouwesteeg. 9.45: Ds. Emmen, Kinderkerk. Collecte voor de Restauratie. ALLE-DAG-KERK in de verwarmde Kerkeraadska mer der Gr. Kerk ing. O. Groenmarkt. Godsdienst oef. eiken werkdag, beh. 's Zat. des avond van 7 —7.30 Voorg. Pred. vaD alle ProL Kerken van Haarlem en Omgeving. BROEDERGEMEENTE. Parklaan 34. 10.30: Zende ling van der Veen, Hollandsche dienst. STADS-EVANG., L. Heerenstr. 6. 10: W. Staalman. 3.30: Kinderbond Hosanna. 7.30: Opwekkingssa menkomst. Spr. T. van Essen en W. Staalman. Solo zang Mej. D. Snijders. Dinsdag 2: Dameskrans „Bid en Werk". 4.30: Meis- jeskr. 8.15: Zangrep. Eben Haëzer. (Sch. Burgwal) Woensdag 8: J. F. Hoekendijk Jr. Vri.jdag 8: Bijbellezen en bidstond. O.-KATH. KERK. Kinderhuissingel. 10: H. Dienst EVANG SAMENKOMSTEN, Lokaal Parklaan 21. 10: J. Sevensma, Evang. te A'dam. 5.30: Dezelfde. Evan gelisatiesamenkomst. Dinsdg 8: Bijbelbespreking en Bidstond. OPWEKKINGSSAMENKOMSTEN, Begijnhof 6. Donderdag 8: J. A. Bruyn, te Wassenaar. Medew. van Christ. Gem. Koor „Haarlem". NED. CHR GEMEENSCHAPSROND. Colensostr. 8 Maand. 8.15' Bijbel], en Bidstond. EV. LUTH. GEMEENTE 10.30: Ds. C. H. Brandt. Extra collecte Synodale Fondsen. 8: Jongerensamenk. Jansstraat 59. Donderdag 7.30: Ds. C. H. Brandt, Weeshuis. VER DOOPSGEZ. GEM. 10.30: Ds. J. G. Frerichs. VRIJZ. HERV.. Jacobstraat 6. 10.30: Dr. W. Ban ning, Bentveld. VRIJZ. CHR. JEUGD GEMEENSCH., Vestestraat 1. 7.30: Mej. Da. W. Wiardi Beekman, uit den Haag. REM. GER. GEM., Wilhelminastraat. 10.30: Ds. G. J. Sirks, Rem. Pred. te Amsterdam. 12: Kinderdienst in het Remonstrantenhuls. Donderdag 24: Handwerkkring in het Rem.huis Vrijdag 8.15: Bijeenkomst van Collectanten (Oran jekade 1.) GER. KERK. Extra collecte voor schulddelging. KLOPPERSINGELKERK. 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. J. W. Siertsema. Catech. Zondag 46. WILHEL- MINAKERK. 10: Ds. C. Veenhof. 5 Ds. A. M. Boeijinga. Catech. Zondag 46. ZUID-OOSTER- KERK. 10: Ds. A. M. Boeijinga. 5: Ds. L. Hoorweg. Catech. Zondag 47. GER GEM., Lanee Molenstr. 22. 10 en 5: Leesdienst GER. KERK in H. V., Begijnhof 6 10 en 5" Ds. G. W van Deth. 101 Kinderdienst in de voorzaal. CHR. GER. KERK. Raaks. 10 en 5.30- Ds. Laman. BAPTISTEN-GEM., Bakenessergr 65 10 en 5: Ds. L. de Haan. 8: Jongeliedensamenkomst. Dinsdag 8: Ds. L. de Haan, Bijbell. en Bidstond. LEGER DES HEILS. Schagchelstraat 26 7.30: Bid stond. 10: Heiligingsdienst. 3.30: Openl. Botermarkt. 8:#.Verlossingssamenk. Leider Adj. Donker. 9, 12.30 en 5: Jeugdsamenkomst. Maandag 2.15: Gezinsbond. Dinsdag 2.45" Moeder krans. 8- Soldatensamenk Donderdag 6: Liefdeb, 8: Heiligingsdienst. Zaterdag 8: Straatzang Oude Gracht. PTNKSTERGEM., N. Kruisstr 14. 10 en 6: Open bare samenkomst. 12: Zondagsschool. Maandag 8: Zangles. Dinsdag 8: Bidst. en Bijbelbe spreking Woensdag 2.30: Breiclubje. 7.30: Zen- dingskrans. Donderd. 5.30: Kinderkrans. 8: Zus- terkrans. Vrijdag 8: Bijbelklas. GEM. GODS, Fr. Halsstr. 4. 10: F. Jeeninga. 8: Wil- lebrordstr. IJM.-Oost F. Jeeninga. Donderd. 8: Bidst. en Bijbelbespr W. Geldel.pad 14 GEM DES HEEREN. Wolstr. 7. 10 en 7: Dienst. VERG v. GELOOVIGEN. Ged. Voldersgracht 15. 10.30: Samenkomst. (Broodbreken) Eiken eersten Donderdag van de maand 8: Evang. K Rozendal. Bijbelcursus. KERK v. J. CHR. v. d. H. DER LAATSTE DAGEN. Jansstr. 85. 10.30 en 5: Vergadering. UNIVERS. EERED., (Soefi-beweging) Nutsgebouw L. Veerstraat 16. 11: Mevr. A. Schamhart-Scholte. ONAFH. REL. GEM., Oranjeplein 9 10.30: Ds. A. R de Jong. NED. VER, v SPIRIT. „HARMONIA", Afd. H, Soc. Vereeniging. Zijlweg 1. 10.30: Wijdingsmorgen. W. Have van Bussum. Helderz. waarn. Mej. C. Drieslen. HERST APOST. ZENDINGSGEM.. Wilhelminastr. 21. 10 en 6: Godsdienstoefening. HERST APOST. ZENDINGSGEM., Jacobijnestr. 15. 10 en 6: Godsdienstoefening. HOZEKRUISERS GENOOTSCHAP, Bakenessergr. 7.15: Tempeldienst met lezing. Spr. D. Dille. HOZEKRUISERS GENOOTSCHAP. Bloemertsteeg. 10.30: Jeugdtempel (v. d. rijpere jeugd) Mej. M. C. van Santen. HAARLEM-NOORD N. H. KERK, Julianakerk Kloosterstraat. 10" Ds K. J. Brouwer, van Oegstgeest. 6: Ds. H. J. Drost. Donderdag 8: Herdenkingsdienst 25-j. bestaan dei- gemeente. Spr. ds. M. G. Blauw, ds. H. J. Drost en ds. M. v. d. Voet. IMMANUëLKERK, v. Egmondstraat. 10: Prof. Dr. J. de Groot, van Utrecht. Jeugddienst. 12,30—1.30: Zondagssch. i. d. Willem de Zwijger- school. i. d. Fröbelsch. (Colensostr.) en i. d. Mar- nixschool N H. GEM., te Haarlem-N (Spaarndam-West) in de Gymnastiekzaal der Kon Emmaschool, Ine Raafstr. 2. 10: Ds. Jac. van Vessem, pred. b. d. Ind. Kerk te Tomohon (Celebes). 12.30: Zondagsschool In de Kon. Emmaschool. Koerdompplein. VRIJZ. PROT., Berkenstraat 10. 10.30: Mej. Dr. J. J. Bethe, te Haarlem. Jeugddienst, 121: Zondagsschool. LEGER DES HEILS, Ceramstr. 4. 7.30: Bidstond. 10: Heiligingsdienst. 3.30: Bijz. Samenkomst. 8:.Groote Heilsbijeenk. 9, 12.30 en 5: Jeugddiensten. Leidster Adjudante v. Amerongen. Dinsdag 2- Gezinsbond 8- Soldatenmeeting Woens dag 5: Kindersamenk. 6,30: Verkennersbond. Don derdag 8: Heiligingsdienst. Vrijdag 6.30- Jongeliedenbond v. meisjes v. 8 tot 14 jaar 8: Idem boven 14 jaar NOORDER KAPEL, Minahassastraat. 10: J. H. Bos- sers. 12.30: Zondagsschool. 8: Ds. Ruijs, Alkmaar. Dinsdag 2.15: Dameskrans. Vrijdag: 7.30: Meisjes- vereeniging. ('.ER KERK Noord-Schoterkerk Spaamrijl&traa' 10: Ds. J. W. Siertsema. 5: Ds. C. Veenhof. Cate chismus Zondag 47 Extra collecte v. schulddelging. CHR. GER. KERK, Floresstraat, 10: Ds. D. Biesma, te Broek op Langendijk. 5: Dezelfde. HEEMSTEDE N. Hl KERK, Wilhelminaplein. 10: Ds. G. Henneman. Jeugddienst. Coll. v. d. Jeugddiensten. KAPEL NIEUW-VREDENHOF. Joh v Oldenbar neveltlaan. 10.30: Ds. Barger. Collecte voor de Prot. Bewaarschool. GER. KERK Koediefslaan. 10: Ds. v. d. Born 5: Ds Dondorp Camplaan. 10: Ds. Dondorp. 5: Ds. v. d. Born. AERDENHOUT. REL. KRING, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. F. Kleyn, Rem. pred. te 's Gravenhage. BLOEMENDAAL N H. KERK. 10: Ds. J C. van Dijk. 7: Ds. W. A, Hoek, Jeugddienst voor ouderen. Er was eens een jager in Stroe, Die op jacht liever lui w»s dan moe. Roode Ster en zijn rust Waren 's jagerijes lust En zoo kwam hij aan 't jagen niet toe. Zeldzaam zacht en licht in de pijp! «KM ^JÊÊÊÊÊÊ* (Adv. Ingez. Med.) UNIVERS. EERED. (Soefi-Beweging). KerkpL 16. 11: Mevr. F. Kamp-Compas. Maandag 8.15 Cursus voor belangstellenden. Aca cialaan 28. GER. KERK. 10 eh 5: Ds. Joh. C. Brussaard. Bed. H. Avondmaal en Dankzegging. Radiouitzending op golf1. 245.9 M. OVERVEEN N. H. KERK. 10: G. T. van Andel, cand. tot den H. D. GER. KERK (Hulpkerk Croesenlaan) 10 en 5: Cand. D. van Swigehem. HAARLEMMERMEER N. H. KERK. HOOFDDORP. 9.30 en 6.30: Ds. J. C. Salverda. AALSMEERDERWEG. 9.30: W. T. J. KoudstaaL VIJFHUIZEN. 9.30 en 2.30 A. C. Brörens. LIJNDEN. 10: P. v. d. Berg. BADHOEVEDORP. Ger. Kerk. 11: L. v. Dijk, van Amsterdam. GEB. REHOBOTH. 10: J. de Graaf, v. Amsterdam 7: Ds. F. D. Emous, Jeugddienst. HOOFDDORP. OUD-GER. KERK. 9.30 en 6: Ds. L. Franke. HILLEGOM N H. KERK. 10 en 5: Ds. Chr. Eerhard. GER. KERK. 10 en 5: Ds. A. K. Krabbe. CHR. GER. KERK. 10 en 5: Leesdienst HERST. APOST ZENDINGSGEM., v. d. Endelaan Nam. 6: Godsdienstoefening BENNEBROEK N. H. KERK. 10: Ds. Lekkerkerker. Collecte Fonds. GER. KERK, Rijksstraatweg 79. 10: Ds. J. van Wijn gaarden. Voorber. H. Avondmaal. 5: Dezelfde. Ca techismus Zond. 39. Coll. v. h. Ned, Bijbelgenootsch. SPAARNDAM N. H. KLERK. 10: Ds. A. Snethlage. N. H. GEM., te Haarlem-N. (Spaarndam-West) in de Gymnastiekzaal der Kon, Emmaschool. ing. Raafstr. 2. 10: Ds. Jac. van Vessem, pred. b. d. Ind. Kerk te Tomohon (Celebes). 12.30: Zondagsschool in de Kon. Emmaschool, Roerdompplein. EVANGELISATIE. 10: A. Donker, van Zaandijk. Dinsdag 7: Bijbellezing. Woensdag 1.45: Lees- en vertel uurtje v. d. kind. door Mevr. Van Rey en- dam. 7: Naaikrans. leiding Mevr. De Boer. ZANDVOORT N. H. KERK. 10: Ds. D. Tromp. NED. PROT. BOND, Brugstraat 15. 10.30: Dr. A. J. v. Leusen, van Velsen. 121: Zondagsschool. GER. KERK in H. V., Brederodestr. 31. 10: Ds. P. van der Vloed. 5: Dezelfde. SANTPOORT N. II. KERK. 10: Ds. Veenhuizen, te Amsterdam. N. H. KAPEL. 10: Ds. G. J. Waardenburg, Haarlem. 5: Ds. W. A. Hoek, Amsterdam. GER. KERK in H. V., Wustelaan. 10: C. Redert, van Zeist. IJMUIDEN N H KERK, Kanaalstraat. 10: Ds. L. Lagerwey. Bed. H. Doop. 5,30: Ds. D. Tromp, Zandvoort. BETHLEHEMKERK, James Wattstr. 10: Ds. G. F. Callenbach, IJmuiden O. HERV. EV., Oranjestr. 8. 10 en 5: Luytjes, Leiden. GER. KERK. Wilhelminakade. 10: Ds. S. E. Wes- bonlc. 5: Ds. J. Kapteyn. GER. KERK, Rambormetlaan. 10: Ds. J. Kapteyn, 5: Ds. S. E. Wesbonk. CHR. GER. KERK. 10 en 5: Ds. A Zwiep. DOOPSGEZ. en PROT. BOND. Helmstraat 9. 10.30: Ds. Milatz. O.-KATH. KERK. 10: H. Dienst. 7: Vesper. LEGER DES HEILS. Edisonstr. 10: Heiligingsdienst 8: Verlossingssamenkomst, o.l.v. Kol. Visser, A'dam Donderdag 8: Heillgingssamenkomst IJMUIDEN-OOST N H KERK, Goede Herderkerk. Velserduinweg 10: C. P. v. Andel, Hulppred. 5.30: Ds. G. F. Callen bach, Jeugddienst. HERV VER GEBOUW, Kalverstr. 10: Jeugddienst VRIJZ HERV.. Vereen.geb. Stationsweg. Velsen 10.30: Ds. R. Riphaagen, Zutphen. GER. KERK., Velserduinweg. 10 en 5: Ds. E. G. van Teylingen. LUTH GENOOTSCH.. Afd. Velsen. Willebrordstr. 10 10.30: Ds. W. Spliethoff. HAPTISTENGEM., Willemsbeekweg. Vrijdag 8: Ds. L. de Haan, pred. te Haarlem. STADSEVANG., Willemsbeekweg, 10: Samenkomst v. Geloovigen. 7.30: Evangelisatiesamenkomst. Spr. P. Wilson, Oud-Zendeling Borneo. Maandag en Dinsdag 8: Samenkomst. HERST APOST ZENDINGSGEM... Willebrordstr. 10. 10.15: Godsdienstoef. Nam. geen dienst HOZEKRUISERS. Stationsweg 65. 10.30: Tempel dienst. Zaterdag 7.15" Genezingsdienst VELSEN N. H. KERK. 10: Ds. J. Peters, Veldprediker. VELSEN-NOORD GER. KERK, Gr. Hout- of Koningsweg. 10 en 5: Ds. F. E. Hoekstra. BEVERWIJK N H. KERK. Kerkstraat. 10- Ds. J. de Vries. VRIJZ. HERV., Parklaan. 7: Dr. H. Faber, Schiedam. DOOPSGEZ. GEM., Meerstr. 10: Ds. A. L. Broer, van Hilversum. KVANG LUTH. GEM., Koningstr. 10.30: Ds. J. Ph. Haumersen. GER KERK. C. H. Moensplein. 10 en 5: D3, FL Holtrop. VRIJE EVANGELISATIE „MARANATHA", Adrl- chemstraat 31a. 10: Samenkomst. Dr. Schuitstraat 32: Maandag 2.00 Naaikrans, 8: Mandolineclub. Donderdag 8- Bijbelkring. CASTRICUM EVANGELISATIEVEREENBakkummerstr. 10: Ds. M. G. Blauw, van Overveen. GER. KERK. Beverwijkerstr.weg 32. 10 en 5.30: Ds, J Krüger. HEEMSKERK N H.. KERK. 10' Ds. Joh. IJzerman, WIJK AAN ZEE EN DUIN N H. KERK. 10: Geen dienst 3: Afscheidspredikatie van Ds. J. A. L. Hovy. VEREENIGINGSGEBOUW, Populierenlaan. 10: W, C. Luuring, hulpprediker.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 15