Movtis „8" i 1385.= jóet JCxent en jan OCie&ol. 4DEURS GARAGE GEBR. BRINKMANN, SMEDESTRAAT 22, TELEF. 11025 Haarlem's Strijkorkest. N.V. „GRANITO" Minister van Boeyen en de luchtbescherming. Alarm-oefening voor de luchtbescherming. ZATERDAG 13 APR TE 1940 HAARLEM'S DAGBLAD LAAGSTE WEGENBELASTING BENZINE-VERBRUIK M4 STALEN CARROSSERIE LEDEREN BEKLEEDING (Adv Ingez. Med.) MUZIEK Joh. Steenman liet bij zijn overlijden zijn troetel kind, het door hem gevormde en naar hem heetende orkest, als onverzorgde wees achter. Doch het kind bezat vitaliteit genoeg om niet alleen zijn vader te overleven, maar ook om, mits onder goede leiding geplaatst, zich verder te ontwikkelen. Die goede lei ding heeft het bij zijn tweeden vader, Felix de Nobel, gevonden. En al is het nu enkele jaren ge leden van naam veranderd en al heeft De Nobel eenige overbodig en dus onwenschelijk gebleven aanhangsels als het harmonium en de vierhandig bespeelde piano geamputeerd: de kern is dezelfde gebleven en die is door De Nobel met zorg verder opgekweekt, zoodat wel de habitus zich wijzigde, maar het geheel steeds habieler en steviger werd. Bij dit alles bleef de traditie, om de cultuurresul taten jaarlijks ten bate van de Afd. Haarlem dei- Centrale Vacantie kolonies in het openbaar te de- monstreeren, bewaard. Dit is zeer toe te juichen, en dat Haarlem's Orkest zooals het ensemble nu heet sinds verleden jaar in technisch opzicht alweer gegroeid is, zooals op het Vrijdagavond gegeven wel dadigheidsconcert bleek, is zeker niet minder toe te juichen. Dat er nu ook zeer moderne werken op zijn programma voorkwamen is iets, wat sommige wer kende leden en ook sommige toehoorders minder toejuichten, maar dat is- een kwestie van smaak. Nu wordt het teeken (-f- of van smaakge- waarwordingen sterk beïnvloed door de opvolging. Vla direct na soep smaakt evenmin goed als sla na pudding. En ik moet eerlijk zeggen dat ik het mu zikale menu van Vrijdagavond niet in allen deele goed opgesteld vond. Guillautne Landré's Suité te verwerken onmiddellijk na de Suite van Telemann. die zelve na Ph. Em. Bach's Sinfonia III een har monische vereenvoudiging beteekende: die overgang was te bruusk voor een normaal verteringsvermo gen. Zoo kwam het dat Landré's aan dissoneerende combinaties overrijke Suite wel den indruk eenei' opzettelijke kakophonie moest maken, waarin slechts enkele momenten van het Molto Adagio, als oasen in de woestijn, verkwikking verschaften. Anderzijds moeten we het in Felix de Nobel prijzen, dat hij zijn dilettanten-ensemble de bedrevenheid heeft weten bij te brengen om in al die moeilijkhe den van rythme, metrum en intonatie niet te derailleeren. Mèt onvermengd genoegen konden we echter luisteren naar de vlotte, pittige, mooi genuanceerde en zuivere' vertolking van de Bach's Sinfonia en Telemann's Suite. Het Allegro en het Allegretto der Sinfonia met hun overvloed van snelle figuraties siaagden even goed als het indrukwekkende Adagio met zijn rijke chromatiek. In de Suite van Tele mann was de taak van het orkest grootendeels een begeleidende; alleen in de Ouverture naar den vorm een z.g. Fransche, evenals die van de een avond te voren door de orkestklasse der Toon kunst-Muziekschool gespeelde „Don Quichotte"- Suite trad het geheel zelfstandig op, en hoe kranig werd het snelle middendeel der Ouverture gespeeld! Doch ook in zijn secondeerende taak schoot het orkest geen oogenblik te kort; trouwens die moet bij het uitnemende, in allen deele verzorg de spel der solo-fluitiste Co Opdam wel 'n zeer aan gename geweest zijn. Dat spel verrastte en bekoorde zoowel door zijn muzikale als door zijn technische eigenschappen; de goede frazeering en nuanceering waren niet minder te loven dan de vertrouwbare techniek van vingers, adem en embouchure. Landré's Suite had ons voldoende op alle gebeur lijkheden voorbereid, om de Acht Stücke van Hin- demilh, waarmee na de pauze begonnen werd, niet meer als uitzonderlijk dissoneerend te ondergaan. Van deze reeks klinkt trouwens no. 4 ook voor on voorbereide ooren zeer verstaan- en genietbaar, en in no. 5 meende ik een herinnering aan een bekende melodie uit het eerste bedrijf van Gounod's „Faust" op te merken. Hmdemith's Trauermusik evenals Landré's Suite vroeger al eens op een H. O. V.- concert uitgevoerd biedt weinig problematieks De alt-solo er van werd zeer mooi vertolkt door Renate Zwaardemaker, wier uitstekend altspel in Mozart's Concertante Symphonie we eenigen tijd geleden leerden kennen. Door twee op de Iersche folklore gebouwde werk jes van Percy Grainger werd het programma be sloten. De klank van 't strijkorkest was in de hooge liggingen van het eerste niet op zijn best; „Molty on the shore" daarentegen vormde een alleszins be vredigend slot. Vóór het begin der pauze bracht dr. A. H. Garrer als voorzitter van de afd. Haarlem der Centr. Vac. Kol. den dank dezer vereeniging aan dirigent, orkest en belangstellenden. Dit concert had echter èn wegens zijn muzikale kwaliteiten, en wegens het goede doel veel talrijker bezoek verdiend, dan Vrijdagavond aanwezig was. De dames-solisten ontvingen bloemen als hulde voor haar medewerking. K. DE JONG. Stichting: Het Nederlandsch Tooneellyceum. Het is algemeen bekend, dat de jeugd vrijwel afzijdig staat van het tooneel. Wie gewoon is tooneelvoorstellingen te bezoeken, weet, dat het publiek bijna uitsluitend uit ouderen bestaat. Dat is een gevaar voor de toekomst van het tooneel, dat ook in de tooneelkringen sterk wordt gevoeld. In de groote steden tracht men in den laatsten tijd de jeugd te bereiken door 't geven van jeugd- en schoolvoorstellingen. Maar dit is niet voldoende, want de jeugd woont niet alleen in de groote steden. Ook in steden als Zwolle, Hengelo, Enschedé om maar enkele plaatsen te noemen leven vele jonge menschen, die geen contact hebben met het tooneel. En toch zullen deze jonge menschen de contingenten moeten vormen voor het toekomstig tooneelpubliek. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Dit wordt ook hoe langer hoe meer door de tooneelspelers be seft en daarom wil men trachten in ruimeren krmg de jeugd te bereiken. Een jonge enthousiaste man, de heer Carel Breels die eenige jaren met goed gevolg eindexamen tooneelschool deed, heeft zich in contact gesteld met kunstenaars als Eduard Ver kade en Albert van Dalsum om te komen tot de Stichting „Het Nederlandsch Tooneellyceum", met het doel de jeugd meer liefde bij te brengen voor het klassieke tooneel. Voor de klassieke wereld literatuur dus. „De geestelijke verwarring van dezen tijd" zoo schrijft de heer Breels in zijn oproep voor deze stichting „heeft de aandacht der jeugd wellicht van de klassieken afgeleid. Zij beseft niet meer, dat de kennis der klassieken een onmisbare factor is voor het verstaan van onze geheele be schaving en voor haar harmonische geestelijke ont wikkeling volstrekt noodzakelijk". In een persconferentie in Hotel L'Europe te Am sterdam hebben de heeren Briels, Verkade en Van Dalsum gisteren iets van hun plannen verteld en ons een inzicht gegeven van de wijze, waarop zij de jeugd willen bereiken. Onder auspiciën der Stichting „Het Nederlandsch Tooneellyceum" zal een kleine groep van vier of vijf bekende kunstenaars onder leidmg van Verkade en Van Dalsum worden samen gesteld en een cursus worden aangeboden aan On derwijsinstellingen en cultureele vereenigingen. Deze cursus zal inhouden de opvoeringen van bekende fragmenten uit de klassieke Nederlandsche Griek - sche, Engelsche, Fransche en Duitsche meester werken. welke door een weloverwogen en bevatte lijke inleiding en een causerie worden verbonden. Het voornaamste doel van deze voorstellingen is volgens Verkade het geven van een zuiver syn thetische beelding van de klassieke werken. De voor stellingen zullen gegeven worden zoowel in tooneel- zalen, als in aula's, gymnastieklokalen of andere school- of vex-eenigingslokaliteiten, daar het pro gramma geen bijzondere décors zal vragen. Wel zul len de kunstenaars in de vereischte costumes en grime spelen. De prijs per voorstelling en per leer ling zal varieeren tusschen veertig en vijf en zestig cents, zoodat de opvoeringen voor allen bereikbaar zijn. Alvorens echter deze plannen in daden om te zet ten, zal contact worden gezocht met de onderwijs krachten hoofden van Middelbaar er Voorbereidend Hooger Onderwijsinrichtingen in Ne derland door een te- houden enquête. Op deze wijze hoopt men ook den steun te verkrijgen van het on derwijs en van cultureele vereenigingen, en met vol doening kon de heer Briels mededeelen, dat de Mi nister van Onderwijs, Kunsten en WetenschaDpen, Zijne Excellentie G. Bolkestein, reeds zijn instem ming met deze plannen heeft betuigd. Geheel nieuw is het plan om de jeugd op deze wijze nader te brengen tot het klassieke tooneel en de wereldliteratuur niet. In het argeloopen seizoen hebben enkele artisten onder leiding van Nell Knoop, en Ben Groenier met steun van onderwijs krachten met succes opvoeringen van antiek-too- neel gegeven o.a. in het Vossius gymnasium en het Valeriusgymnasium te Amsterdam. In hoeverre deze artisten zullen kunnen samenwerken met de. stichting „Het Nederlandsch Tooneellyceum", zal nader moeten worden beslist. Zeker is het, dat Verkade en Van Dalsum zich niet willen bepalen tot het antieke tooneel, maar hun keuze willen doen uit een breeder klassiek repertoire. Wij zullen nu hebben af te wachten, hoe de hoofden van onderwijs-inrichtïngen zullen reagee- ren op deze plannen. Want daarvan zal voor een groot deel het slagen afhangen. Maar ook van de jeugd zelf. Staat de jeugd van tegenwoordig in dezen tijd van de film en van oorlog nog open voor de schoonheid der klas sieken? Wij willen het hopen èn voor de jeugd èn voor het tooneel. J. B. SCHUIL. INBRAAK In den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft iemand zich door inklimming aan den achterkant van het perceel toegang verschaft tot het filiaal v; een bakkerij aan den Zijlweg 128. De winkelcassa werd opengebroken, maar er zat niets in. Er wordt niets vermist. De politie stelt een onderzoek in. Verwachting geldig van hedenavond tot morgen avond ongeveer 19 uur: Kans op nachtvorst, later toenemende be wolking met toenemende kans op regen. BAROM ETERSTAND. Vorige stand 765 m.M. Stand van heden 767 m.M. Neiging Vooruit. Opgave van Fa. KUIPERS en Zn., Opticiens. Zijlstraat 97. Tel. 12726. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS: Politie 11850. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged Oude Gracht 14141. Brandweer 15333 N. BOERKOEL Aeibertsbergstraat 80 Telef. 14028 - Zaak: Ged. Oude Gracht 46 Alle GRANITO- en TEGELWERKEN „Strak oan lijnsoepel van prijs" (Adv Ingez. Med.) Als twee kijven hebben ze beiden ongelijk. Dat is dikwijls het geval en zoo komt het me voor thans ook met betrekking tot dc botsing tusschen Binnenlandsche Zaken en de tegenwoordige lei ding van de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming. Na wat we tot nu toe van de twee kanten heb ben gehoord en gelezen, is het verre van eenvou dig om uit te maken, waar precies het gelijk ligt. Ronduit gezegd is de hoofdindruk, die thans is blijven hangen, deze, dat men hier in belangrijke mate met een typisch voorbeeld van incompatibi- lité d'humeur te doen heeft. De leiding van de vereeniging, dat nemen we ter stond aan, zal wel een aantal fouten begaan heb ben. Misschien heeft zij niet steeds voldoende takt tegenover het Departement van Binnenlandsche Zaken aan den dag gelegd, terwijl verder te be twijfelen valt of wel steeds een juist beleid is ge voerd met betrekking tot de pogingen om voor de reorganisatie van de vereeniging en de herziening van de statuten zoo flink mogelijk medewerking van de afdeelingen te verkrijgen. Bepaald onjuist kwam het ons voor, dat men der Regeering te vergaande bemoeiingen ten opzichte van de bestuurssamenstelling verweet. Wat Mi nister Van Boeyen in dat opzicht wenscht. was op zichzelf zeer begrijpelijk, al moge misschien van zijn kant daarbij ook niet alle takt zijn aange wend, die wenschelijk ware geweest. Aangaande de door leden van het Da-gelijksch Bestuur gevoerde tegenwerkende actie in verband met de herziening van de statuten, verklaarde de voorzitter, de heer Klein, dat hetgeen hieromtrent m een aantal ambtseedige verklaringen was opge nomen, ten eenen male in strijd met de waarheid was. Alleen een onpartijdig onderzoek zou mis schien kunnen uitmaken, hoe deze vork in den steel zit. Voor Binnenlandsche Zaken vonden wij het hoogst bedenkelijk, dat men daar op allerlei vra gen van het Bestuur der vereeniging nooit geant woord zou hebben. Het viel ons in dat verband be paald moeilijk'iom de gedachte van ons te werpen, dat wellicht zekere hoofdambtenaren, die eigenlijk boter op hun hoofd hebben, doordat het in belang rijke mate hun schuld is, dat het. Departement veel te lang niets of althans te weinig gedaan heeft op het gebied van de bescherming der burgerbevol king tegen luchtgevaar, dé vereeniging en haar lei ding. stelselmatig hebben tegengewerkt. Dat niet antwoorder, op vragen en adviezen van belang, dat niets doen, hetwelk misschien wel zijn hoogtepunt vindt in het onmiskenbare, naakte, tevens bescha mende, feit, dat tot den huidigen dag het Depar tement, noch eenige daartoe door het Departement aangewezen instantie, ook maar iets gedaan heeft om richtlijnen ten opzichte van de gezinsbeseher- ming te verstrekken, moet de bestuurders van de vereeniging voor luchtbescherming wel kregel heb ben gemaakt. En waarlijk niet hen alleen. De minister gaat er thans van uit, dat overheids bescherming en zelfbescherming niet van elkaar te soheiden vallen, dat hij ook voor het laatste de verantwoordelijke leiding heeft te voeren. Dit is verklaard, nadat jarenlang de ambtenaren van zijn Departement in dit opzicht zoo .goed als niets hebben gedaan, gelijk trouwens in het alge meen gezegd moet worden, dat het Departement ter zake van deze materie een al te werkloozen indruk heeft gemaakt. De vereeniging voor luchtbescherming nu, heeft de rol willen vervullen van de vrienden, welke den minister en zijn staf hun feilen zouden toonen. Maar daarvan waren Zijne Excellentie en de on der-Excellenties niet gediend. Alles tezamen genomen, zou het o.i., gezien al hetgeen er zich tusschen minister van Boeyen met de zijnen en het tegenwoordige bestuur van de Vereeniging voor Luchtbescherming heeft voorge daan, bepaald aanbeveling verdienen, wanneer gansch de luchtbescherming der burgerbevolking onder een ander Departement zou komen. Eenig vertrouwen, dat Binnenlandsche Zaken het straks eindelijk goed zal gaan doen, hebben wij, op grond van het poovere verleden, allerminst. Voorts zou natuurlijk de minister, aan wien dan wel deze aan gelegenheid zou worden toevertrouwd, de zeker heid moeten hebben, dat de vereeniging een be stuur zou krijgen, waarmee hij, en insgelijks de onder hem gestelde personen en instanties, goed zou kunnen samenwerken. De regeering zou er op aan moeten kunnen, dat de bestuurders zich, bij de vervulling van wat de heer Klein zelf noemde, hun dienende taak, strikt naar de aanwijzingen van de overheid zouden richten. De minister in kwestie zou, ook ten opzichte van de zelfbescherming, de leiding moeten hebben, terwijl hij dan met het oog op voorlichtend en propagandistisch werk conform zijn aanwijzingen, voor de uitvoering daarvan de vereeniging met haar afdeelingen zou dienen in te schakelen. Wil er echter van een en ander zoo veel mogelijk terecht komen, dan is het zaak De fensie of anders Algemeene Zaken, met deze ma terie te belasten. En dit liefst oznder verder dralen. VOOR DE KINDEREN Luchtbeschermingsdienst Haarlem. UITKNIPPEN EN BEWAREN. Het hoofd van den luchtbeschermingsdienst de heer E. H. Tenckinck schrijft ons: Eén van de voornaamste doeleinden van vijande lijke luchtaanvallen is de moreele kracht van de bevolking te breken. Hierin zal men te eerder slagen wanneer de bevolking zich in paniekstemming laat brengen. Een volk, dat echter geleerd heeft zich tegen de gevaren uit de lucht zooveel mogelijk te bescher men, zal zich niet aan een paniek overgeven, doch rustig de maatregelen treffen, welke in vredestijd bestudeerd en beoefend zijn. Eén van de belangrijkste maatregelen is wel het zoeken van dekking tegen rondspringende bom scherven, wanneer men zich tijdens een luchtaan val op straat zou bevinden. Teneinde de inwoners van Haarlem te bewegen zich reeds nu te bekwamen in het zoeken van dek king heeft de Burgemeester van Haarlem besloten een alarmoefening, waarvan onderstaand een uit eenzetting volgt, te doen houden. Als resultaat van deze oefening dient te worden bereikt dat de bevol king in tijden van eventueel oorlogsgevaar weet op welke wijze beschutting te zoeken tegen scherf- gevaar en zich niet door onkunde op dit gebied tijdens een luchtaanval onnoodig aan groot levens gevaar bloot te stellen. Onkunde houdt de kiem in zich van paniek. Men zou deze oefening dus ook kunnen noemen een oefening vanjiet publiek in het vermijden van paniek. De alarmoefening zal overdag worden gehou den op Donderdag 25 April 1940 op een onver wacht oogenblik, dat zal worden aangekondigd door het inschakelen van de te Haarlem ge plaatste sirenes. De sirenes zullen 4 minuten loeien, gedurende welken tijd de voetgangers, die zich op straat bevin den verplicht zijn onmiddellijk dekking te zoeken ir huizen, gebouwen of in de portieken of gangen daarvan, achter vooruitspringende muren, in kuilen of greppels. Wielrijders bn bestuurders van tweewielige mo torrijtuigen plaatsen hun voertuigen tegen huizen of gebouwen of bij gebreke hiervan uiterst rechts van den weg en zoeken daarna dekking als voor voetgangers beschreven. Bestuurders van auto's, 3 wielige motorry tuigen, handwagens en bakfietsen plaatsen hun vervoer middelen geheel rechts van den weg en zoeken daar na eveneens dekking als vorenomschreven. Trams en autobussen worden eveneens stopgezet, terwiji bestuurders en passagiers eveneens dekking moeten zoeken. Tenslotte moeten bestuurders van bespannen voertuigen hun trekdieren uitspannen en deze aan een lantaarnpaal, boom of andere solide voorwerp door middel van een stevig touw vastbinden. De vervoermiddelen dienen zoo gunstig mogelijk geplaatst te worden teneinde de transportwagens van de onderdeelen van den Luchtbeschermings dienst niet te hinderen bij het uitrukken. De dekking van alle categorieën moet gehand haafd blijven tot het moment, dat de sirenes door een langgerektcn toon het einde van de alarmoefe ning aankondigen. Iedere bewoner of beheerder van een perceel is verplicht dekking zoekende personen in zijn woning, werkplaats, winkel of fabriek toe te laten en aldaar te doen verblijven tot het einde van de alarm oefening. Bedoelde bewoners, die zelf natuurlijk binnen moeten blijven gedurende de aangegeven periode wordt aangeraden van de alarmoefening gebruik te maken om, voor zoover nog niet Is geschied, na te gaan, welk vertrek in huis het meest geschikt is om als schuilgelegenheid te fungeeren. Richtlijnen daaromtrent zijn te vinden in het door den Lucht beschermingsdienst huis aan huis verstrekte boekje „Wenken op het gebied van de luchtbescherming" (Eldz. 18 e. v.). De Afd. Haarlem van de Ned. Vereeniging voor Luchtbescherming Prins Hendrikstraat 1 alsmede de blokhoofden (wier woning is voorzien van een blauw geëmailleerd bordje met opschrift „Blok hoofd") zullen gaarne alle gewenschte inlichtingen op dit gebied verstrekken. Zij, die zich in openbare gebouwen bevinden, moeten daar blijven tijdens de oefening. Bedrijven wordt aangeraden aan de alarmoefening een oefening te verbinden van het personeel in hel gaan naar de schuilgelegenheid. Tijdens de oefening zullen de scholen, zooals reeds meer is geschied, een ontruimingsoefening houden. De kinderen gaan daarbij naar de voor hen aange wezen schuiladressen. Ook het personeel van het Stadhuis, den Genees kundigen- en Gezondheidsdienst alsmede van het Gemeentelijk Gas- en Electriciteitsbedrijf zal zich naar de voor hen aangewezen schuilgelegenheid begeven. Van het publiek wordt verwacht, dat het zijn volle medewerking zal verleenen. Laat de stok ach ter de deur in den vorm van een zware straf gesteld op het niet medewerken aan de alarmoefening, niet gebruikt behoeven te worden. Gezien de uitste kende ervaring met de laatstgehouden verduiste ringsproeven wordt aan algemeene medewerking voorshands niet getwijfeld. Ongetwijfeld zal geheel Nederland van deze alarmoefening met belangstelling kennisnemen en bij een goed resultaat zal de oefening zeker navol ging vinden. Geregeld luchtverkeer met .Engeland hersteld. Na een dag onderbreking werden op Donderdag j.L vier luchtdiensten op Engeland onderhouden, waar mede in totaal 47 passagiers en 4292 kg. wacht en post warden vervoerd. Van Vrijdag af is een regel matige dienst ingesteld, welke tweemaal daags in beide richtingen zal worden onderhouden. HAARL. VOETBALBOND. WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZONDAG 14 APRIL 1940 Stads-Editie-Beker (demi-finale): KemphaanHaarlem 3, 10 uur, H. Scholts Hzn. VSV 3—VI. Vogels 2, 12 uur, H. H. Kraneveld. Competitie Groep A: 1. Stormv. 3Kinh. 2, 12 uur, J G. C. Scheffer. VSV 4—Kennemers 3, 12 uur, J. A. G. Krouwels Jr., Kennemers 4—Kinheim 3, 10 uur, M. Bloe- mink. Waterloo—Beverwijk 2, 10 uur, C. J. Roodt. VVB 2Stormv. 4, 10 uur, T. Post. Spaarnestad EDO 3, 10 uur, J. Fortgens. N.-VennepBloemen- daal 4, 2 uur, R. Honijk. 3. Zandv. 3Schoten 3, 10 uur, C. J. Hunik. THB 2Zeem. 3, 10 uur, G. de Raadt. RCH 5 Damiaten, 10 uur, A. G. Peperkoorn. 4. DSKDroste, 10 uur. J. v. d. Wereld. ETO RCH 4, 2 uur, C. A. de Feber. VOG—DeCeO, 10 uur, S. Tulen. Haarl. 5HFC 4, 10 uur, J. Haf- kenscheidt. 5. Spaarn.Brederode, 10 uur, A. Kuijper. Schoten 2Bloemendaal 2, 10 uur, J. M. P. Gie bels. EHS 2Haarlem 4, 10 uur, A. Bras. Groep B: 1. Brederode 2Waterloo 2, 10 uur, L. Menist. Breder. 3—VVB 3, 12 uur, J. W. J. Nijsen. 2. RCH 6—Spaarnevogels 2, 10 uur, G. Winke laar. THB 3Heemstede 2, 10 uur, H. Bieren- broodspot. Hillegom 2—DOA, 10 uur, G. Kerkman. 3. RCH 7DSK 3, 10 uur. J. Schaap. Ripperda 2 Halfweg 2, 10 uur, D. Schipper. DIO 2DeCeO 3, 10 uur, C. J. Scheffer. WH 3Schoten 4, 10 uur, J. West. 4. EDO 6Droste 2, 10 uur, N. Pannevis. Scho ten 5N.-Venn. 2, 10 uur. E. G. Krab. DIO 3 EHS 3, 12 uur, G. A. H. v. Royen. WH 2Ripper- da 3, 12 uur, G. J. Tillemans. Hillinen 4EHS 4, 10 uur, J. Th. Jordan Jr. HFC 5Ripperda 4, 10 uur, A. C. Slobbe. Spaarnest. 2—VOG 2, 12 uur, W. de Groot Jr. Junioren-competitie: A. Kennem. aSchoten a, 12 uur, H. de Boer. RCH a—Stormv. a, 10 uur, Th. Portegies. Bever wijkVSV a, 12 uur, G. v. 't Huil. Haarlem a Bloemendaal a, 10 uur, G. van Slooten. B. ZeemeeuwenEDO a, 10 uur, W. F. Kruijff. Zandv. aRCH b, 10 uur, S. Koning. C. EDO bRCH c, 10 uur, H. J. Jore. DeCeO a VI. Vogels, 10 uur, N. T. de Haan. D. Zandvoort bHeemst., 12 uur, R. Beijer. Haarlem dRipperda, 12 uur, P. Kok. (Gem. Speelterr. Mr. Jan Gerritszlaan) E. HillinenRCH e, 10 uur, Th. v. Kampen. Bl'daal c—HFC c, 10 uur, G. van Dijk. Haarlem e -DeCeÖ b, 10 uur, B. v. Dijk. Noord. Junioren: VSV c—Kennemers b, 12 uur, S, Duin. BILJARTEN. NEDERLANDSCH KAMPIOEN- SCHAP 45-2. Van Vliet verbetert het record hoogste gemiddelde. Van Vliet. Vrijdag zijn te Rotterdam de biljartwedstrijden om het Nederlandsch kampioenschap £5—2 voort gezet. De Hagenaar Van Vliet verbeterde in zijn partij tegen Van Eymeren het Nederlandsch record hoogste gemiddelde in één partij, dat gedurende dertien jaar op naam staat van Dommering met 57.14; Van Vliet bracht het op 66.66; hij maakte de 400 punten in zes beurten uit! De uitslagen waren: BOUWOPDRACHT. Opgedragen is aan de finna Verweij en van Heerden het verbouwen van perceel Binnenweg 151. Architect is de heer Corn, van Gelder. De Dikke begaf zich nu met een blik water naar het schuurtje, waar zijn wagentje stond, vulde den radiator, sloeg den motor aan en reed voorzichtig over het erf tot voor de deur van het gebouwtje, waar zij aan het begin van hun avontuur eoo geheimzinnig naar binnen waren getrokken. Verschillende kisten werden nu naar buiten gesleept en achter op het wagentje geladen. De Dikke stond op de zitbank en terwijl de professor een kist tegenhield, slingerde de Dikke een flink touw om de kisten en bond ze stevig op zijn auto vast. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 6.60. Berlijn 75.37%. Parijs 3.74. Brussel 31.6672. Zwitserland 42,24W. New-York 1.88 3/8. Van Eymeren 400 14 71 28.57 Jacobs 127 14 32 9.07 Dommering 400 20 86 20.— Van Vliet 312 20 93 15.60 Sweering 400 17 68 23,52 De Leeuw 362 17 75 21.29 Kobus 400 34 73 11.76 Gehrels 355 34 66 10.44 V an Vliet 400 6 204 66.66 Van Eymeren 99 6 49 16.50 Sweering 400 17 127 23.52 Jacobs 148 17 47 8.70 Dommering 400 8 136 50.— Gehrels 116 8 32 14.50 De Leeuw 400 24 76 16.66 Kobus 378 24 94 15.75 De stand is nu als volgt: Sweering gew. part, pnt. brt. h.s. a. gem. 3 1200 51 196 23.52 Dommering 3 1200 55 136 21.81 Van Eymeren 2 899 55 75 16.34 Kobus 2 1178 76 94 15.50 Van Vliet 1 1102 44 204 25.04 □e Leeuw 1 1052 76 76 13.84 Gehrels 0 653 59 66 11.06 Jacobs 0 613 58 79 10.57

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2