jCaahU Betichten Ceen afspraak met belligerenten. Zoowel moeder als baby burgerlijke stand 'd Xaxi ZATERDAG 13 APRIL 1940 HASRCEM'S DAGBLAD De Amerikaansche vloot plannen. WASHINGTON, 13 Maart. Het is mogelijk dat Roosevelt aan het Congres zal vragen een aanvul lende stemming te houden, teneinde het voltooien van het superieur-marine-budget voor 1941, dat reeds het grootste budget van de marine in vre destijd is. te verhaasten. De regeering brengt de voorgestelde verhooging niet in verband met de' krachtige oorlogsvoering in Europa, doch geeft te kennen dat het conflict de Vereenigde Staten dwingt, de uitgaven voor de nationale defensie te vergrooten. Het Marine-wetsontwerp, dat gereed is bij den Senaat in stemming te worden gebracht, bevat de fondsen om te beg uren met de constructie van twee slagschepen van 45.000 ton, twee kruisers en een vliegtuigmoederschip, 8 torpedojagers en 6 onderzeeërs. (United Press). Noorsche regeerinw spoort aan tot volhouden. STOCKHOLM, 13 April (Reuter). Het Zweedsche blad „Aftonbladet" schrijft dat de Noorsche regeering zich gisteren voor het eerst se dert den inval der Duitschers over de radio recht streeks tot het volk had gewend. De regeering spoorde de Noren aan de mobilisatie voort te zet ten en al het mogelijke te doen om de onafhanke lijkheid des lands te verdedigen. Volgens hier aankomende vluchtelingen zijn alle Joodsche winkels te Oslo gesloten. ENGELSCHE EN FRANSCHE LEGATIES TREKKEN ZONDAG DOOR NEDERLAND. OLD ENZ AAL, 13 April. De leden van de En- gelsche en Fransche legaties in Denemarken, in totaal ongeveer 170 personen, bevinden zich thans op weg naar Nederland. Zaterdagnacht te 0.33 uur wordt het gezelschap met een extra-trein uit Duitschland te Oldenzaal verwacht. Te 3.58 uur Zaterdagnacht wordt de reis voortgezet met als eerste bestemming 's-Gravenhage. waar de trein Zondagochtend vroeg zal aankomen. 'S-GRAVENHAGE, 13 April. De regeerings- persdienst meldt: De laatste dagen kan men in de buitenland- sche pers in verband met de recente internatio nale gebeurtenissen hier en daar zekere ver wachtingen aantreffen ten aanzien van de ver der aan te nemen houding van kleinere neutrale staten, waaronder Nederland. Onder den indruk van uitingen over de neutra len in het Britsche en Fransche parlement zou den deze staten gevoelig kunnen worden, heet het, voor suggesties in den zin van reeds te voren gemaakte afspraken met de geallieerde bellige renten ter verzekering van hulp bij een even- tueele aanranding van de andere zijde. Hiertegenover wordt andermaal vastgesteld (zij het althans voor het Nederlandsche volk ten. over vloede) dat de Nederlandsche regeering van den aanvang af een onwankelbare en ondubbelzin nige onzijdigheidspolitiek heeft gevolgd, die zij onveranderd blijft handhaven en waarin geen plaats is voor van te voren met welken belligerent ook gemaakte afspraak. Dit standpunt kan, naar de Nederlandsche regeering recht heeft te vertrouwen, bij de regee ringen van alle oorlogvoerenden volledig bekend worden geacht. Franscli legerbericlit. Zaterdagmorgen: „Gisteravond laat heeft onze artillerie in het gebied van de Saar gevuurd op in aanbouw zijnde vijandelijke werken. In den nacht infanterie-acti- viteit op de oevers van den Rijn, zoowel in het ge bied ten oosten van Mulhouse als in de omgeving van Straatsburg. De vijand heeft zonder succes een aanval ondernomen op een door onze troepen bezet Rijneiland ten noorden van Huningue. Vrijdagavond: „Bedrijvigheid der artillerie tusschen Vogezen en Rijn". Beslag op Duitsche mail. Volgens een inlichting van het Britsche ministerie van economische oorlogvoering zal aan het Duitsche vervoer van poststukken, welke voortdurend meer Duitsch bezit van buitenlandsche valuta inhoudt, door de geallieerde vlootcontvole een einde worden gemaakt. Er zijn duidelijke bewijzen, dat Duitsch- land den laatsten tijd kleine kostbare artikelen, zooals jüweëlen, met de mail uitvoert. Dit zal nu ophouden. Wanneer het stoomschip „Manhattan" New York bereikt, (het schip is vermoedelijk reeds aange houden) zal waarschijnlijk Worden onthuld, dat het onderweg werd doorzocht en dat de mail uit Duitschland werd verwijderd. Deze zal, indien zij wordt vrijgelaten, met een volgend schip worden verzonden. Politie doet een goede vangst. Recidivist met een totaal van 25 vonnissen aangehouden. Een 55-jarige koopman bood Vrijdag in een lo gement te Haarlem aan een anderen logeergast drie heerencostuums voor tezamen f 10 en zes wollen jongenspakjes voorf 2.50 te koop aan. De logeergast vertrouwde dit niet en ging het daarom aan de politie vertellen. De recher che ging naar het logement en arresteerde den koopman. Die had in een koffer de drie heeren costuums bij zich: die werden in beslag geno men. Bij een huiszoeking in het logement wer den nog acht nieuwe heerencostuums en een groote partij ondergoederen gevonden. Al deze voorwerpen werden in beslag geno men. Na aanvankelijk te hebben verklaard, dat- hij ze in den Jodenhoek te Amsterdam gekocht had. bekende hij tenslotte, elf nieuwe heeren costuums Vrijdagochtend uit een auto in Am sterdam te hebben gestolen en de ondergoede ren Zondag uit een transportwagen. Verder be kende hij, op verschillende data een groot aan tal goederen van onderscheidenen aard, zooals stukken looper, zelfbinders, parfum enz. te heb ben ontvreemd. De man vertelde, dat hij op 25 Maart uit de strafgevangenis te Rotterdam was ontslagen en dat hij al 25 vonnissen wegens dief stal en verduistering heeft gehad. Hij is in ver zekerde bewaring gesteld. De politie zet het on der zoek voort. genieten een deskundige verpleging in onze inrichting. Rustige en prettige omgeving. Kraaminrichting ZIJIWEG 198 „BEATRIX" TEIEFOON 17200 (Adv. Ingez. Med.) Verkeersongevallen in groote gemeenten nemen toe. Een statistiek. Aan de maanidstatistiek van Verkeer en Vervoer, uitgave van het Centraal Bureau voor de Statistiek, welke 30 Maart jl. verscheen ontleent de A.N.W.B. de volgende gegevens: Het aantal verkeersongevallen in de gemeenten met meer dan 100.000 inwoners is, ondanks de be perkingen door den oorlogstoestand aan het ver keer opgelegd, in het jaar 1939 toch nog iets geste gen ten opzichte van 1938. De stijging bedraagt in totaal 742, dat wil zeggen pl.m. 3 pet. Mogelijk zou deze stijging zijn te wijten aan de grootere gladheid der wegen door den strengen winter in begin en eind 1939. Gelukig staat daar tegenover, dat het aantal on gevallen met doodelijken afloop met pl.m. 11 pet. is gedaald tot 125. Op het eerste gezicht zou men zich kunnen laten verleiden om deze daling onder meer toe te schrijven aan het verbod om 's Zon dags te rijden in de maanden October en Novem ber van het vorig jaar, doch een vergelijking van de statistische cijfers over de maand Februari in 1939 en 1940 voor geheel Nederland, in welke tijd vakken dus geen sprake is van een rijbeperking op den Zondag, wijst echter uit, dat eveneens een daling en wel een zeer belangrijke van pl.m. 30 pet. tot een totaal van 30 doodelijke ongevallen heeft plaats gehad, ondanks het feit, dat de maand Februari van dit jaar vele dagen met gladde we gen heeft gebracht. De conclusie ligt eenigszins voor de hand, dat hierin de door het publiek genomen bezuinigings maatregelen, b.v. het met beperkte snelheid rij den zooals door den A.N.W.B. wordt gepropa geerd, een rol hebben gespeeld. Immers kan men in het algemeen den ernst van een verkeersonge val progressief evenredig stellen met de snelheid. In de grootste zeven gemeenten is in 1939 het aantal botsirgsobjecten vermeerderd met pl.m. 3 pet. tot 54156 ten opzichte van 1938, doch het mag een verheugend verschijnsel heeten, dat het aantal bij botsingen betrokken rijwielen met 4'A pet. is gedaald tot 15504. Helaas moet hierbij vermeld worden, dat dit cijfer voor vrachtauto's, autobussen personenauto's en motorrijwielen een stijging ver toont van respectievelijk pl.m. 12 pet. pl,m, 12 pet. pl.m. 3l4 pet. en pl.m. 15 pet. Dat het in. 1939 over het algemeen gladder op den weg is geweest dan in 1938 zou men kunnen afleiden uit het aantal bij verkeersongevallen be trokken vaste voorwerpen. Dit aantal vertoont nl. in de grootste zeven gemeenten een stijging van 328, zijnde 19 pet. HAARLEM 13 April. Ondertrouwd 13 April: J. A. Geerlings en B. Geldorp. M. S. Koops en M. G. W. van Seggelen, J. H. Daudeij en S. M. A. Ahsmann. Gehuwd 12 April: F. T. C. Vodde en E. W. van Sinderen. Bevallen: 9 April: M. Vohen-Velleman, z. 11 April: C. van der Meij-Suman, z. C. M. Verwoerdt-Mac- quiné. d. C. van Kooten-Stelleman, z. H. C. van Mourik-Bloemink. d. 12 April: P. M. Dïll- mann-Tak, d. Z. C. L. van Denedren-Zandstra, z. H. A. Jonk-van Zeijl, d. J. van 't Hof- Wehnes, z. J. M. van derVeldt-Dijkman, d. G. Vos-van der Werff, d. 13 April J. B. Buijs- Nijssen. d. Rectificatie: 10 April A. M. Garrer-Keuohenius, dochter. Overleden: 12 April: D. A. de Rooij. 68 j Bosch en Hoven- straat. A. T. Murk, 50 j., van 't Hoffstraat. Teraardebestelling architect J. F. Staal. Zeer groote belangstelling was er Vrijdag bij de ter aarde bestelling van den architect J. F. Staai, op de Nieuwe Oosterbegraafplaats te Amsterdam. Het gemeentebestuur van Amsterdam was hier verte genwoordigd door ir. W. A. de Graaf, directeur van Publieke Werken. Nadat in de aula, waar de kist onder een schat van bloemen was opget^ard, de organist Han Hoogewoud het koraal „Wer hat dich so geschlagen" uit de Mat- thaeus Passion en het Largo uit het dubbelconcert in d van J. S. Bach ten gehoore had gebracht, nam de heer B. T. Boeyinga het woord namens den B. N. A. Wij zijn diep onder den indruk van dit onverwacht, vroegtijdig heengaan, zeide spreker. Hij noemde Staal een fiere, mannelijke persoonlijkheid, diep schouwer in de problemen van onzen tijd, bouw meester van veelzijdige begaafdheid, een loyalen collega, vriend en raadsman van velen. Wij zullen, aldus spreker, hem noode missen. Ir. W. A. de Graaf, directeur van Publieke Werken te Amsterdam en voorzitter der Amsterdamsche Schoonheidscommissie, herdacht den overledene na mens het gemeentebestuur. Hij releveerde Staals groote verdienten voor de beveiliging der schoon heid. De taak der Schoonheidscommissie ls moeilijk, maar Staal toonde groot doorzettingsvermogen. Vrij van alle kleinzielige overwegingen, stond hij altijd vrij en open tegenover het werk van zijn collega's. Ir. A. Plate, voorzitter van den raad van beheer van het beursbestuur te Rotterdam, uitte zijn dank voor den arbeid, dien de heer Staal als ontwerper van de nieuwe koopmansbeurs heeft verricht. De heer Wieger Bruin, voorzitter van „Architec- tura et Amicitia", roemde de capaciteiten van Staal als brilliant schrijver van artikelen in „Architec- tura", kostelijk van humor. Mr. M. Levie, voorzitter van „De Joodsche Inva lide", bracht den dank tot uiting voor het zuivere gevoel en het meesterschap, waarmee Staal het ge bouw aan het Weesperpleïn heeft geconcipieerd. Nog voerden het woord de heeren H. F. Weijmer, namens de medewerkers van Staal, J. L. Tates, hoofdopzichter van den Beursbouw te Rotterdam, namens den technischen staf aldaar, H. Baanders als collega en dr. Fischer als vriend. De organist bracht vervolgens de aria „Es ist voll- bracht" uit de cantate no. 159 van Bach ten gehoore. Terwijl het orgel hierna de muziek speelde van het slotkoor uit de Matthaeus-Ppassion, droegen collega's van den overledene de kist naar de groeve, waar een zoon van den architect dank heeft gebracht voor de bewezen eer. MIJ. VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De afd. Haarlem en omstreken van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde ver gadert Dinsdagavond 16 April a.s. in hotel Lion d'Or, Kruisweg. Haarlem. De heer J. Dorresteyn zal spreken over de ver spreiding en bestrijding der iepenspintkever (met demonstratiemateriaal) DE HAARLEMSCIIE POSTFANFARE. De Muziekvereeniging van P.T.T.-personeel „De Haarlemsche Postfanfarc" geeft Zaterdag 20 April a.s. haar jaarlijksch concert in de Gem. Concertzaal te Haarlem, met medewerking van eenige leden van René Sleeswijk's Ned. Revue gezelschap: Willy Walden en Piet Muijselaar (o.a. als juffr. Snap en juffr. Snip). Muzikale begelei ding: Pim de la Fuente. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP ZONDAG 14 APRIL 1940. Progr. I. Jaarsveld en Hilversum I. Progr. II. Hilversum II. Progr. III: Danmarks Radio 8.30; Fr. Brussel 9.20: Ned. Brussel 11.20; Deutschlandsender 1.20; NederL Brussel 1.50: Diversen 3.50; Parijs Radio pl.m. 5.05: Deutschlandsender pl.m. 6.50; Ned. Brussel 8.20; Deutschlandsender pl.m. 10.30. Progr. IV: Ned. Brussel 8.30; Deutschlandsender 10.20; Fransch Brussel 11.50; Engeland 1.10; Dan marks Radio 3.20; Weermachtsprogramma 4.20; Fransch Brussel 4.35; Weennachtsprogramma 4.50: Ned. Brussel 5.20: Weermachtsprogramma pl.m. 6.05; Ned. Brussel 6.20: Fransch Brussel 7.20; Bero- munster 9.20; Engeland pl.m. 9.35; Parijs Radio 10.05; Boedapest 10.50; Parijs Radio pLm. 11.05. Progr. V. 8.301.00 Diversen; 1.001.09 Scheve- ningen, Ber. Dep. v. Justitie; 1.0912.00 Diversen. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO-CENTRALE op Maandag 15 April 1940. Progr. III 8.00 Fransch Brussel. 8.20 Pauze, 8.30 Keulen. 8.50 Deutschlandsender, 9.10 Pauze of di versen, 10.20 Keulen, 10.50 Pauze of diversen, 11.20 Ned. Brussel. 1.20 Danmarks Radio, 1.50 Deutsch landsender, 3.20 Pauze, 3.30 Deutschlandsender, 4.50 Pauze, 4.55 Fransoh Brussel, 5.20 Diversen, 9 20 Ned. Brussel, 10.20 Parijs Radio, 10.50 Deutsch landsender. Progr. IV: 8.00 Ned. Brussel, 8.20 Engeland, 10.20 Pauze. pl.m. 10.25 Weermadhtsprogramma, 11.20 Fransch Brussel, 11.50 Weermachtsprogramma, 12.20 Fransch Brussel, 1.20 Weermachtsprogramma pl.m. 5.20 Barimarks Radio, 5.35 Parijs Radio, 6.05 Weermachtsprogramma, 6.20 Parijs Radio, 6.50 Di versen. 7.20 -Deutschlandsender. 8.20 Beromunster, pl.m. 9.30 Fransch Brussel. 10.20 Engeland, 10.50 Boedapest, pl.m. 11.20 Parijs Radio. (In verband met plaatselijke slechte ontvangst noodzakelijke wijzigingen voorbehouden). Progr. V: 8.005.00 Diversen. 5.005.09 Scheveningen Ber. Dep. v. Justitie. 5.097.00 Diversen. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Musette-Muziek. Intermezzo: „Serenade". 1 Tippelbrüder, Jean Steurs, 2 Un type en casquette, Emile Vacher, 3 Standchen auf dem Regenbogen, Will Glahe, 4 When mother played the organ, Arthur Raymond, 5 Le Roi de Musette, Victor Marceau, 6 Would you, Scott Wood, 7 Where the blue of the night, Billy Reid „Serenade". 8 Serenade v. Tosselli, Dajos Bela, 9 Starlight Serenade, Les Allen, 10 Penny Serenade. Johnny and Jones. 11 Donkey Serenade, Odeon Dansor- kest, 12 Serenata, Canaro's Arg. Orkest, 13 Ita- liaansche Ezelsserenade, Bob Scholte. .Musette-Muziek. 14 Beim Dorfbarbier, Jean Steurs, 15 Je m'en fous pourvue que j'rigoffe, Emile Vacher, 16 Skoda Lasky, Will Glahe, 17 I wonder how the old folks are tonight, Arthur Raymond, 18 An Luxembourg, Victor Marceau, 19 Welcomin' them into the wel come inn, Scott Wood, 20 Auf wiederseihen my dear, Billy Reid. 8.0012.00 Diversen. Moermansk operatiebasis voor de Duitsche vloot? KAUNAS, 12 April. Een bericht uit Berlijn aan het in Kaunas verschijnende dagblad „Lietuvo- saidas" meldt dat de kwestie van verlof voor de Duitsche oorlogsschepen om gebruik te maken van de haven van Moermansk als basis voor de operaties in het Noorden besproken is in het onderhoud, dat de Duitsche ambassadeur in Moskou met Molotof heeft gehad op Dinsdag j.l. (Reuter). VOETBAL Toestand van Van Gooi uitstekend. Tot ons genoegen kunnen we mededeelen, dat de toestand van den Haar lem-speler Arie van Gooi, die op Zondag 25 Maart bij den wedstrijd Blauw Wït-Haarlem het ongeluk heeft gehad zijn rechter-enkel te breken, uitstekend is. In ons nummer van 26 Maart konden we reeds mede deelen, dat het geen ge compliceerde breuk was. In het Ziekenhuis St. Joannes de Deo te Haarlem, waar hij verpleegd wordt, is bij het onderzoek inderdaad de juistheid daarvan gebleken. Zijn toestand is zelfs zóó goed, dat hij reeds de volgende week probeeren mag, te loopen. Voor de roodbroeken zal het aangenaam zijn te vernemen, dat dit ongeluk geen oorzaak zal zijn dat hij het voetballen er aan zal geven; zij zullen trouwens niet anders verwacht hebben. Van Gooi mag in de Deo vele blijken van belangstelling on dervinden. HEEMSTEDE VERGADERING „WITTE KRUIS". Maandagmiddag om half 5 vergadert de afd. Heemstede van de Noord-Holl. Vereeniging „Het Witte Kruis" in het Gezondheidshuis. VERGADERING SPAARKAS ST. ANTONIUS. Bovengenoemde vereeniging die ten doel heeft den gezamenlijken aankoop van brandstoffen en dekens, hield Vrijdagavond een zeer druk bezochte ledenvergadering, onder leiding van haar voorzit ter, den heer L. Roest. Uit het verslag der jaarvergadering van de Dioc. Inkoop Centrale Haarlem, bleek dat de bond be staat uit 38 afdeelingen en dat de organisatie steeds in omvang toeneemt, vooral wat de brandstoffen betreft. Er zijn nog geen definitieve brandstofprij zen bekend, maar zij zijn wel iets hooger dan het vorige jaar. De brandstoffen zullen dit jaar weer betrokken worden van de Wilhelminamijn. TELEFOON Dag en nacht geopent Nieuwe wagens (Adv. Ingez. Med, -woord dat de gelegenheid om de vervaardi werkstukken ten toon te stellen, wegens geb aan ruimte, dit jaar ontbreekt. Uit het verslag der werkzaamheden bleek het totaal aantal bezoeken heeft bedragen 1135 wel gemiddeld 37 per dag; 112 personen heb; deelgenomen, waarvan 91 voor houtbewerking, uitsluitend koperbewerking en 10 gecombine hout- en koperbewerking, terwijl 3 cursisten dt namen aan den cursus plant- en tuinbouwkunde Haarlem. Vervaardigd werden 92 werkstukken van bi waaronder 22 kasten, 20 stoelen, 12 ledikanten, tafels, 5 diverse banken, 4 kruiwagens, 3 schem lampen en andere diverse voorwerpen. Van koper werden 46 werkstukken vervaard! Het verslag maakt verder gewag van den pi tigen geest onder leiders en cursisten. Dank wordt gebracht voor de medewerking bestuurs- en comitéleden en leeraren en aan i algemeenen leider, den heer W. Bulten, die z weer zoo geheel belangeloos verdienstelijk he gemaakt. Hem werd een actetasch overhandigd, uiting van waardeering voor zijn werk. Jihr. A. v. d. Poll richtte allereerst woorden v dank tot den voorzitter, den heer Jonckbloedt. S besloot met den wensch, dat men het volgend ji weer over het R.-K. Vereenigingsgebouw zal ku nen beschikken.. De heer J. v. d. Meij voerde het woord namens cursisten, waarbij den leiders bloemen were aangeboden. HANDBAL HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. De dames en heeren van Concordia spelen heide een thuiswedstrijd. De dames tegen Kracht en Vriendschap; de heeren tegen D.O.S. Als beide teams van Concordia flink aanpakken, kan de overwinning hier blijven. De wedstrijden worden gespeeld op het terrein aan de Van Oosten de Bruynstraat. DAMES-HOCKEY. België—Nederland te Brussel. Het op één na laatste weekeinde van de hockey-competitie kenmerkt zich wel door be langrijkheid en afwisseling. Ten eerste heeft heden de wedstrijd plaats tusschen de landenploegen van België en Neder land. Het is de vijftiende ontmoeting tusschen beide landen; sedert 1933 was Nederland steeds in de meerderheid. In de eerste jaren wist België eenige malen te winnen. Over het algemeen is het Hollandsche spelpeil wel wat beter; wij verwachten dan ook een over winning van de Nederlandsche dames, vooral waar onze ploeg ditmaal weer sterk lijkt te zijn. Debutanten zijn de rechtsback F. Kerkhoven, linkshalf G. Wijnstroom, beiden van B.D.H.C., en de rechtsbinnen Koenen van de Eindhoven- sche club H.T.C.C. Verder zijn het allen min of meer geroutineerde krachten op internationaal gebied en al is het jammer, dat de dames Vreede en Smithuysen niet van de partij konden zijn. toch kunnen wij het volste vertrouwen hebben in dit Nederlandsch elftal, dat als volgt is sa mengesteld Doel: Th. Ubbink (Gooi). Achter: F. Kerkhoven (B.D.H.C.), M. Rol- lin Couquerque (H.O.C.) Midden; A. de Vletter (B.D.H.C.), J. Goe- ting (RoodWit), G. Wijnstroom (B.D.H.C.). Vóór: B. Bruigom (H.H.IJ.C.). Koenen (H.T. C.C.). G. Garrels (Amersfoort). N. Teilegen (H.H.IJ.C.)E- ExaltO (H.H.IJ.C.). De eindwedstrijden voor den hockeydag der afdeelingen B. worden Zondag op de velden van H. B. S. en gedeeltelijk ook op die van BD.H.C. te Bloemendaal gespeeld. Uit Haarlem en omge ving hebben zich daarvoor geplaatst H.B.S.. B.D.H.C. HI en IV en Rood Wit III. Het competitieprogramma is uiteraard vrij klein. Het is als volgt: Afd. A, HaarlemAmsterdam: Rood Wit I—B.D.H.C. II. Ams terdamS tr awberr les Amsterdam IIRood Wit H. Afd. B, Haarlem: ZandvoortB.D.H.C. V. AlkmaarZand voort II. Afd. C, Haarlem: Kraaien—B.D.H.C. VI. Kraaien IIStrawberries II. In de A-afdeel ing moet Rood Wit wegens een tournooi in Groningen, onvolledig uitkomen te gen het vrij sterke B.D.H.C. II, zoodat wij haar ditmaal niet met zekerheideen overwinning kunnen voorspellen. Voor Rood Wit- II is een gelijk spel niet on mogelijk, tenzij ook zij met veel invalsters moet uitkomen. En tenslotte zal Strawberries de vlag moeten strijken voor Amsterdam L BEVERWIJK BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: C. Boon en C. A. Vessies, toek. adres: Acacialaan 86; P. Vooren en KI. Ligtermoet, toek. adres: Oostertuinen 15; S. F. Bohlken en A. B. Vermeulen, toek. adres: Lijsterbeslaan 21; C. P. Zoon en M. E. Vessies, toek. adres: Duinvliet- straat 96. Bevallen: J. J. KunnenBruineberg, d.; A. F. KoelmanGroot, d.; Th. U. MetselaarHalf, z.; A. M. C. Scherverv. Zijl, z.; A. M. Olsthoorn v. d. Geest, d.; M. C. GroenMahieu, d.: C. Kra merHoogewerf, z.; J. BakkerTromp, d. Getrouwd: C. Hoogland en A. J. Zonneveld; P. J. Hakemulder en M. Timmermans; A. A. Verbeek en F. M. Chr. Uilenburg; J. M. Arntz en W. C. Pineda; J.-ÏV. Smolenaars en S. Koorn; A. van Schooten en C. F. Kuilman; H. J. Koelman en J. Pirovano. Overleden: G. Ooijevaar, 77 j., wed. van H. Scheerman, de Visscherstraat 26; G. N. Klerk, 63 j., wed. van J. L. Verhuyden, Voorstraat 25; J. C. Bersch, 79 j., wed. van W. P. van Eekhout, Voor straat 22; Chr. Bleeker, 65 j., echtgenoote van Kr. Kaspers, overleden te Velsen, wonende Hoflarider- weg 7; M. Visser, 40 j., echtgen. van P. Rooymans, Zeestraat 58; T. Sipkes, 76 j„ echtgen. van Th. J. Voet, Vondellaan 51. IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Ma-andagmarkt: Haar lem—IJm. 9 met 550 manden haring, 700 m. radio, 250 m. wijting, 20 m. koolvisch, 20 -m. bra-adschelvisch, 120 m. makreel, 20 m. schel- visch, 15 m. gul. totaal 1695 manden en 30 stuks stijve kabeljauw. Caroline IJM. 26 met 365 manden diversen, 360 stuks ijskabeljauw en 250 stuks stijve ka beljauw. IJMUIDEN. Marktberichten en besommingen. Tarbot 125118 cent per K.G. Tong 8263 cent per K.G. Griet f 38—f 19,50 per 50 K.G. Middel schol f 19 per 50 K.G. Zetschol f 33—f 23 per 50 K.G. Kleinschol f 27—f 9 per 50 K.G. Bot f 8,80—f 4,80 per 50 K.G. Schar f 12—f3,60 per 50 K.G. Poontjes f 5 per 50 K.G. Groote gul f 20f 16,50 per 50 K.G. Kleine gul f 15,50—f 12 per 50 K.G. Wijting f 8,50—f 4,60 per 50 K.G. Kabeljauw f62—f47 per 125 K.G. Leng f 3f 2,50 per stuk Rog f 18f 10,50 per koop Trawler: Alma IJM 44 100 manden f 1670. Loggers: IJM 204 f800; KW 86 f3080; KW 78 f3420; KW 70 f1230; KW 161 f2530; KW 25 f3540; KW 95 f870. Hollandsche kotters: HD 37 f990; HD 25 f320, HD 108 f 1460. HEEMSTEDE ZILVEREN JUBILEUM IN HUIZE ST. BAVO. Dinsdag 16 April zal de eerwaarde zuster Maria Helena, in huize St. Bavo alhier haar zilveren pro- fessïefeest vieren. Zuster Maria Helena, in de we reld M. G. Thijssen, werd in Breda geboren en op 16 April 1915 geprofest in Huize Charitas te Roo- zendaal. Na eendgen tijd in het Moederhuis te hebben doorgebracht arbeidde zij eerst in Oostburg en daarna in Dordrecht. Op 12 October 1925 werd zij geplaatst in Huize St. Bavo alhier waar zij de zorg kreeg voor een deel der inwoners. Te harer intentie zal pastoor C. v. Mierlo op 16 April om 9 uur een plechtige H. Mis opdragen. SLUITING CURSUS HOUT- EN KOPER BEWERKING. Vrijdagmorgen had in het gebouwtje aan den Cruquiusweg de sluiting plaats van de cursussen voor hout- en koperbewerking georganiseerd door het Algemeen Comité tot ontwikkeling en ontspan ning voor werklooze. Onder de zeer talrijke aanwezigen waren o.a. de loco-burgemeester jhr. A. v. d. Poll oud-wethouder dr. E. A. M. Droog, het vrijwel volledige comité het meerendeel der cursisten. De voorzitter van het Algemeen Comité, wei houder C. A. M. Jonckbloedt zeide in zyn openings- i OVERVEEN GEREF. MANNENZANGVEREENIGING. De Gereformeerde Mannenvereeniging Bic mendaalOverveen zal Woensdag 17 April a haar eerste jaarvergadering houden in het hul gebouw der Gereformeerde Kerk aan de Crc zenstraat te Overveen. Het programma ve meldt o.a. een causerie van ds. Joh. C. Brussaa over het, onderwerp „De Anti-Christ". DE 80STE VERJAARDAG VAN DR. BORNWATI Naar wij vernemen zal aan degenen, die J. Th. Bornwater bij zijn tachtigsten verjaard op Dinsdag 16 April a.s. willen gelukwensche daartoe gelegenheid worden gegeven des mc gens tusschen 10.30 en 11.30 uur en des midda van 3 tot 4 uur, in huize „Duinrust" te Ove veen. BLOEMENDAAL De evacuatie. De verpleging van de zieken. Door de evacuatie-commissie van Bloemenda is ook onder het oog gezien, de moeilijkhei waar zij de zieken onder de geëvacueerden z< moeten onderbrengen. Haarlem zal vermoedeli; alleen, voor urgente operatieve gevallen ha: ziekenhuizen ter beschikking stellen. De commi sie is daarom druk bezig om te zien naar huize1 die tijdelijk als noodziekenhuis dienst zoude kunnen doen. Zij is daarin voor Bloemenda zelf vrijwel geslaagd en tracht nu ook' voi Bloemendaal-Zuid (Aerdenhout en Vogelenzang een geschikt object te vinden. Voor de verpleging in deze noodziekenhuize doet zij een beroep op de burgerij der gemeent Hulp zoowel van deskundig, doch ook van ongf schoold personeel zal zij zeer op prijs stellen. Dames, die zich hiervoor willen beschikbac stellen, kunnen zich schriftelijk opgeven bij d J. H. T. de Graaf, Julianalaan 72, Overveen. Twintigjarig bestaan van Kennemer Lyceum. Bescheiden viering in eigen kring. Het zal in de maand April van dit jaar 20 jas geleden zijn, dat het Kennemer Lyceum te Bloe mendaal zijn werkzaamheden begon. Op 19 Apr 1920 werd het Kennemer Lyceum gesticht; op 2 April vond de eerste bekendmaking van de Ly ceum-plannen plaats door een openbare vergade ring te Bloemendaal, waarin de rector, dr. A. d Vletter, een voordracht over het Kennemer Lyceui hield. Betreffende den groei en den bloei van he Bloemendaalsche Lyceum zullen verschillende bij zonderheden medegedeeld worden in een te ver schijnen publicatie van de hand van den recto „Tien jaren, 1930-1940" in vervolg op het gedenk boek van 1930, dat een verslag inhield van de eer ste tien jaren, 1920-1930. Dit boek zal aan ouder: leerlingen en alle verdere betrokkenen, in dei loop van dit kalenderjaar worden uitgereikt. Ge deelten er van zijn reeds ter perse. De viering van het twintigjarig bestaan zal ir eigen kring op bescheiden wijze geschieden: hede Zaterdag 13 en Vrijdag 19 April zullen twee onder linge feestavonden gegeven worden in het school gebouw voor jongere en oudere leerlingen vat het Lyceum en de bij-afdeelingen van het Lyceum de afdeeling voor meer Individueel Onderwijs, dl Montessori-afdeeling en de afdeeling voor Indi vidueel Voortgezet Onderwijs. Dinsdagavond 1( April zal in het schoolgebouw een muziekavond plaatsvinden, aangeboden door de leerlingen van de Montessori-afdeeling aan de leerlingen en leeraren van de andere afdeelingen. Woensdag en Donderdag 17 en 18 April, zal in den Stadsschouw burg te Haarlem een feestavond zijn, waarbij een gevarieerd programma zal worden opgevoerd me', na de pauze de vertooning van een door dr. J. W. Wichers gemaakte en ingestuurde revue. De beide vertooningen zullen in volstrekt besloten kring plaatsvinden. Zaterdag 20 April zal er gelegenheid bestaan bestuur. Curatoren, rector en leeraren de hand te drukken in een der zalen van het schoolgebouw, nadat voordien een gemeenschappelijke lunch be stuur, Curatoren en leeraren heeft 'vereenigd. De receptie van Zaterdagmiddag zal een volstrekt in tiem karakter dragen: slechts voor leerlingen, ouders en oud-leerlingen van het Lyceum is deze z.g. receptie bedoeld: elke officieele gelukwensch of huldiging blijft daarbij achterwege. Na afloop van dezen felicitatiemiddag zal door de oud-leer- lingenvereeniging van het Kennemer Lyceum „Ael- bertsberg" een gezellige avond georganiseerd wor den, waarbij de oud-leerlingen, de leeraren en de leerlingen van de hoogste klassen genoodigd zijn, De belangstelling uit den kring der oud-leerlingen en uit den kring der ouders is tot dusver groot Van verschillende zijden bereikten rector en leerarencorps van het Lyceum gelukwenschen. Naar aanleiding van een gehouden enquête onder de oud-leerlingen van de school komen antwoord kaarten en uitvoerige brieven uit de geheele wereld bij de administratie ,van de school binnen. Het overzicht van positie en plaats-van-vestiging van de oud-leerlingen zal een der interessantste hoofd stukken vormen van het hiervoorgenoemde Ge denkboek,

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6