Ccanieploey neemt ceoanche! De Belgen met 4 2 geklopt. KON. NED. VOETBALBOND Succes. ROEIEN. ZEILEN ZWEMMEN. GOLF TAFELTENNIS MAANDAG 22 APRIE 1940 HAAR li EM'S DAG BE AD 6 VOETBAL. UITSTEKEND DEBUUT VAN DE VRIES. De E.D. O.-keeper vijf minuten onder de lat Prinses Juliana en Prins Bernhard onder de toeschouwers. P. Wel, wel, wat zegt u daarvan? Na die 71 nederlaag in België en na die nog vreeselijker 54 geschiedenis tegen Luxemburg in Rotterdam. Laten wij eens samen raden. Er waren Zondag middag (een lentemiddag, een betere zaak waar dig, tusschen twee haakjes) naar schatting zoo tegen de 45.000 menschen in het Olympisch Stadion te Amsterdam aanwezig, om Nederland tegen België te zien voetballen. Zou één per duizend vertrouwen gehad hebben in een Nederlandsche overwinning? Neen, lang niet. geloof ik. Misschien waren er, die er vaag op hoopten, dat de Belgen hun tegenpartij zouden onderschatten en aldus mogelijk nog van een koude kermis thuis komen, ongetwijfeld waren er velen gekomen in de overtuiging, dat de onzen zich als vertwijfelden zouden weren tegen de erken de overmacht van een herboren Belgische ploeg met een hervonden systeem. Mogelijk ook is er hier en daar op een gelijk spel gehoopt, met een beetje geluk. Maar een overwinning.... neen, daar zou niet een per duizend een gokje op hebben durven wagen. En zie het is toch gebeurd en laten wij, om alle misverstand weg te nemen, er bij voorbaat aan toevoegen: dit resultaat was even verdiend, als die pijnlijke 71 voor de Belgen onlangs. Wanneer ik mij eraan waag, een analyse van de zen wedstrijd op te stellen, dan hoef ik me alleen te bemoeien met de eerste helft. De tweede was aan beide zijden zoo verward en gebrekkig, dat w\j die voor dit doel rustig geheel ter zijde kunnen laten. In de eerste helft echter werd er gevoetbald, het woord bedoeld naar den norm, die men voor interland voetbal mag aanleggen. In die periode heeft onze ploeg de overwinning op de Belgen vast gelegd, door tegen hen de zelfde wapens te gebrui ken, waarmede zij oranje kortgeleden zoo grondig hadden kleingekregen, d.w.z. snel uitgevoerd spel over de vleugels. Wij zagen hoe de Belgische verde diging, zich wijs voelende over de Nederlandsche tactiek uit den vorigen wedstrijd, zich instelde op het bewaken van de Nederlandsche binnenspelers en middenvoor Vente. Hierdoor kregen de Harder en Van den Engel een vrijheid van beweging, die hun slechts aangenaam kon zijn en die ertoe leidde, dat deze spelers binnen 25 minuten de rechtstreek- sche of indirecte bewerkers waren van een voor sprong, die de Nederlandsche ploeg in veiligen haven" bracht. Onze debutant rechtsbuiten Van den Engel profiteerde daar het meest van, hij had het dan ook het gemakkelijkst. Het was telkens weer duidelijk, dat de Belgische achterhoede voor pro blemen gesteld werd, die zij niet had verwacht en bij minstens twee doelpunten voor de rust maakte de verwarring in de verdediging der gasten een bepaald onbeholpen indruk. Die Van den Engel maakte een uitstekend debuut en ik hoorde al be weren. dat Drager op zijn tellen zal moeten passen. Maar ik geloof, dat Drager het heel wat moeilijker zou hebben gehad om de eenvoudige reden, dat de Belgen wisten, welk een gevaarlijken tegenstan der zij aan dezen D. W. S.'ei* hadden. Van den Engel, den debutant, gaven zij wat meer ruimte en dat is hun duur te staan gekomen. Natuurlijk hebben de Belgen hun tegenstanders onderschat na de 71 te Antwerpen, na de 54 voor Luxemburg te Rotterdam. Dit elftal van oranje was immers op papier nog zwakker. Buiten van Male, Paauwe, Vente en de Harder zat er practisch geen speler met groote renommee in België, in. Het verwonderlijkste was wel (en dat niet voor de Belgen alleen) dat de Nederlandsche ploeg voor de rust niet alleen den goeden wil toonde om een snel spel* over de vleugels te spelen, maar het nog zuiver deed ook. Dit was inderdaad een blijde ver rassing. Het is waar. Lenstra. Wilders en vooral de Vroet iChoten hierin vaak te kort, maar in de voor hoede werd gecombineerd, dat het een lust was, met Vente als actiever middenvoor, dan wij hem in ia ren hebben gezien. En dan was er nog een zeer belangrijk ding. Achter de voorhoede opereerde een spil. die dien naam weer eens ten volle ver diende. De V. S. V.'er de Vries beantwoordde geheel aan de verwachtingen, die zijn supporters van hem gekoesterd hadden en zette al zijn critici in het milde voorjaarszonnetje. Hij speelde een rustige stevige partij zonder fouten, trok op tijd met zijn voorhoede mee en was er bij, ais de verdediging hem noodig had. Hij toonde zich een waardig op volger voor Anderiesen en het was bijna voelbaar, dat zijn optreden vertrouwen gaf aan de heele ploeg. De vraag, of de Vries het juiste temperament heeft voor interland voetbal is, dunkt mij, op dezen mid dag, bevestigend beantwoord. Hij demonstreerde de rustige kracht, het zelfbewuste overwicht, dat vooral van een spil hoort uit te gaan en zijn aan deel in deze overwinning was groot, al is er in zijn stijl niets briHants. Het lukte voor de rust in onze nationale ploeg verrassend goed, maar daar wil niet mee gezegd zijn, dat zij meer kreeg, dan haar toekwam. De Bel gische achterhoede werd uit haar evenwicht ge speeld, de Belgische voorhoede was af en toe erg gevaarlijk, het spel der gasten in het algemeen ge nomen, was technisch zuiverder en beter dan dat der onzen. Voor het oranje-doel ontstonden eenige malen zeer gevaarlijke situaties, maar door onzui ver schieten werden de tekortkomingen van som migen onzer verdedigers niet met doelpunten af gestraft. Over de tweede helft zal ik maar erg kort zijn. Er is nauwelijks voetbal van werkelijk goed gehal te in vertoond en dat deze helft een 21 resultaat voor de Belgen opleverde, kwam hun volkomen toe. Er was een periode, waarin de Nederlandsche achterhoede, die nu de last van de lager gekomen zon had, maar wat verward trapte. In die periode kon onze voorhoede weinig uitrichten, omdat de middenlinie niet mee naar voren kon of durfde gaan. En het werd al spoedig duidelijk dat ver moeidheid den spelers parten ging spelen. Ver scheidene gevallen van kramp kwamen voor, zooals bij de Belgen Nelis en van de Wouwer (wat een vleugelspeler, deze laatste) en zelfs bij onzen doel man Van Male. De wedstrijd ging tenslotte uit als een nachtkaars. Almetal mag gezegd worden, dat onze Nederland sche ploeg een keurige prestatie heeft verricht en dat vooral de voorhoede boven verwachting goed heeft gespeeld. De Belgen zijn tegengevallen, maar alleen, omdat zij hun spel niet konden ontplooien tegen de ongedacht sterke oppositie van oranje. Hun uitblinkers waren van de Wouwer en, bij vlagen, Voorhoof. In onze ploeg waren de zwakke steeën van Male, die ons voortdurend deed griezelen, als hij ballen niet dadelijk klemvast kon krijgen, Lenstra, die erg tegenviel en de Vroet, die een slechte eerste helft speelde en zich daarna wat herstelde. Van Spaandonk viel bijzonder mee, Wil ders trapte af en toe onzuiver, zooals zijn gewoonte is, Paauwe speelde een goeden wedstrijd, van der Heyden maakte een zeer behoorlijk debuut, de Har der werd, gesteund door zijn doelpunten, hoe langer hoe gevaarlijker en had nog wel een paar maal kunnen scoren, als hij zich wat minder onzelf zuchtig had getoond na de rust. Dan mag nog vermeld worden, dat de E. D. O.- doelman WiUe in de laatste tien minuten gelegen heid kreeg, zijn talenten te toonen, toen van Male moest uitvallen. Hij deed dit met groote bravoure, die hem de verkiezing voor een interlandstrijd in het volgend seizoen veel dichter bij zal hebben ge bracht. En laat ik tenslotte dit nog zeggen: een rustiger, nuchterder en efficiënter scheidsrechter dan de Italiaan Barlassina heb ik zelden of nooit gezien Terwijl je toch althans de eerste twee eigenschap pen niet speciaal bij een Italiaan pleegt te zoeken. DE WEDSTRIJD. In tegenwoordigheid van Prinses Juliana en Prins Bernhard, alsmede van den Belgischen gezant, Leon C. Nemry, en de ministers Van Kleffer.s, Steenberghe, Dijxhoorn, Van den Tempel en Wei ter heeft het Nederlandsch elftal Zondagmiddag een welverdiende overwinning op de Belgen be haald. Precies half drie komen de Belgen door een eerehaag van Blauw Wit-adspiranten op het veld. Zij worden begroet met een hartelijk applaus en door de Brabangonne. Even later verschijnen onze landgenooten, die met het Wilhelmus worden be groet, dat door velen wordt meegezongen. Als altijd een even prettig als treffend oogenblik. De mili tairen, die op banken aan den rand van het speel veld een plaats hebben gevonden, staan stram in de houding. De toss is in het voordeel der Belgen. Hun aan voerder, Paverick, besluit vóór de rust tegen de zon in te spelen. Onder leiding van den Italiaanschen scheids rechter Barlassina stellen de elftallen zich op: Vier minuten over half drie trapt Vente af. Beide voorhoedes gaan voorloopig slechts op verkenning uit. De eerste serieuze aanval wordt op het Belgi sche doel ondernomen. Van Spaandonck besluit de zen aanval met een goed sohot, dat even onberis pelijk wordt gestopt. Onze landgenooten behouden den eersten tijd het initiatief. De voorhoede, waarin Van Spaan donck als zwerver fungeert is zeer agressief: meer malen komt het Belgische doel in gevaar. Van het begin af spelen onze landgenooten een systeem, waarbij de middenlinie zich voornamelijk op de verdediging concentreert en waarbij dus de voorhoede vrijwel geheel op zichzelf is aangewe zen. Het resultaat is: verrassend en overrompelend aanvalsspel, waarop de Belgen moeilijk vat kun nen krijgen, vooral onze rechtervleugel Van den Engel-Van Spaandonck is zeer gevaarlijk. Aan den anderen kant is het eveneens de rech- terwing van de Belgische voorhoede, die het Ge vaarlijkste opereert. De Vroet en Van der Heyden slaan zich goed door de moeilijkheden heen. Het Belgische aanvalsspel wordt te kort gehouden, in tegenstelling met dat van.onze landgenooten. DEBUTANT VAN DEN ENGEL SCOORT HET EERST. Het bewijs wordt geleverd in de elfde minuut, wanneer onze voorhoede snel en overrompelend is doorgebroken en De Harder den bal keurig voor het Belgische doel plaatst; op het moment dat hij wil inschieten komt Vente met twee Belgische ver dedigers in botsing. Het trio valt, de bal komt bij den naar binnen geloopen Van den Engel, die als debutant in het nationale team het groote voor recht geniet, aan Nederland de leiding te geven. Met alleen den Belgischen doelman De Raedt voor zich kost het Van den Engel geen moeite, den bal in het doel te deponeeren. (10). Aangemoedigd door dit succes blijven de Oran jehemden het meest in het offensief. Van den En gel ontsnapt voortdurend aan de waakzaamheid van den Belgischen linkshalf, waardoor hy her haaldelijk goede voorzetten kan geven. DE HARDER VERGROOT DEN VOORSPRONG. Zoo ook in de veertiende minuut, wanneer Van den Engel met den bal naar de hoekvlag is gesneld en zich daar met moeite van een toegeloopen Belg weet vrij te maken. Zijn voorzet, met den linker voet voor het Belgische doel geplaatst, een keu rig staaltje voetbal wordt goed door De Harder opgevangen, die niet aarzelt en onhoudbaar schiet. (20). De Belgen antwoorden met een serie aanvallen, die niet veel gevaar opleveren. Het spel wordt voortdurend te kort gehouden; het is te peuterig. De Belgen stuiten met hun aanvallen op de Ne derlandsche defensie. Onze middenlinie heeft daar bij een zeer werkzaam aandeel. De robuste gestalte van den nieuwen spil De Vries is overal, waar ge vaar dreigt en ook Paauwe en De Vroet weren zich dapper. Zij laten aan de Belgen in de nabijheid De Harder. van het Nederlandsche doel geen oogenblik vrij spel. De Belgisdhe linksbinnen Nelis schiet her haalde malen van grooten afstand, maar Van Male is op zijn post. Na het tweede Nederlandsche doelpunt golft het spel op en neer, zonder echter hoogtepunten te be reiken. DE HARDER SCOORT NOG EENS. Zoo gaat een kwartier voorbij. Dan echter heb ben de duizenden Hollanders op de tribunes voor de derde maal reden tot juichen. Weer is het een goede voorzet van Van den En gel. waardoor de bal voor den Belgischen doel- mond komt. Van Spaandonck, die is toegeloopen, mist, maar De Harder doet het beter; via den paal verdwijnt de bal voor de derde maal in het Bel gische doel. (30). Er zijn dan 29 minuten gespeeld. Onze landgenooten blijven sterker. De eene ver rassende aanval volgt op den anderen. Het slot van de eerste helft speelt zich af in de nabijheid van het Nederlandsche doel, waar kort vóór de pauze door fouten van Van Male gevaarlijke si tuaties ontstaan. Bij een dezer Belgische aanvallen heeft onze verdediging waarlijk niet over pech te klagen. Na een voorzet van den Belgischen rechts buiten komt de bal hoog voor het Nederlandsche doel. Van Male, die is uitgeloopen, vangt den bal niet goed: hij laat dien vallen, juist voor de voeten van den Belgischen linksbinnen Nelis, die keihard tegen den paal schiet, waarna de bal wordt weggewerkt. Het gevaar is geweken Dat. was pech voor de Belgen. Een minuut later is het rusten. DE TWEEDE HELFT. De Belgen beginnen de tweede helft beter dan de eerste. Zij bouwen direct een serie aanvallen op, waardoor onze voorhoede voorloopig op non-actief wordt gesteld en aan onze middenlinie en verdedi ging daarentegen bergen werk geeft De Belgische voorhoede maakt echter dezelfde fout als in de eer ste helft: veel te kort gehouden spel met als ge volg doodloopen op een rij verdedigers, die stard houden en door een goede opstelling geen gelegen heid geven tot schieten. De aanvallen van onze landgenooten zijn veel minder talrijk dan in de eerste helft. Door hun snel en overrompelend karakter zijn zij echter veel gevaarlijker dan die der Belgen. VFNTF BRENGT DEN STAND OP 4—0. Het bewijs wordt geleverd in de elfde minuut r.a de hervatting. De Harder is met den bal naar binnen geloopen. Vlak voor het Belgische doel raakt hij in een duel met een tegenstander, als ge volg waarvan de bal bij Vente terecht komt, die onberispelijk inschiet. (40). Evenals voor de rust volgt er ook nu een periode, waarin het spel vlug op en neer golft zonder mo menten, die het vermelden waard zijn. In de zes tiende minuut scoren de Belgen een buitenspel doelpunt, dat terecht wordt geannuleerd. DE BELGEN SCOREN TEGEN. Ruim tien minuten later doen onze Zuiderburen het beter. Hun rechtsbuiten ziet een van zijn vele goede voorzetten eindelijk met succes bekroond. De bal komt terecht bij Van Craen, die hard in schiet, onhoudbaar voor Van Male. (41). De Belgen blijven nu aanvallen. Met de produc tiviteit van onze voorhoede is het nu afgeloopen. Het aantal malen, dat zii tot in de nabijheid van het Belgische doel weet door te dringen, wordt naarmate het einde nadert, ook steeds minder. Onze landgenooten raken uitgespeeld, aan de meeste spelers is dat duidelijk te bemerken. HET WORDT VIER—TWEE! Tien minuten voor het einde moet het spel eeni ge oogenblikken worden onderbroken. Bij een aan val op het Nederlandsche doel is Van Male aan een knie geraakt. De Rotterdammer besluit echter door 1e spelen. Nauwelijks is het spel hervat of "oor- hoof brengt den stand met een ver en hoog schot op 4—2, het mooiste doelpunt van den wedstrijd. Van Male kan het toch niet volhouden. Hij staat zijn plaats af aan Wille van E.D O., die de nog resteerènde acht minuten het Nederlandsche doel zal verdedigen. De Belgen zetten er nu alles op; hun voorhoede en middenlinie zijn voortdurend bij het Nederland sche doel. doch verder dan tot eenige corners bren gen zij het niet. Vente krijgt nog een mooie kans, wanneer hij alleen is doorgebroken en slechts den Belgischen doelman nog voor zich heeft. Het schot gaat evenwel naast. Wanneer het eindsignaal klinkt, heeft Neder land met 42 gewonnen. De Vries. Van den Engel. De elftallen worden als volgt samengesteld: NEDERLAND: Van Male, Wilders, Van der Heide, Paauwe, De Vries, De Vroet, Van den Engel, Van Spaandonck, Vente, Lenstra, De Harder BELGIë: Eeckeman, Nelis, Van Craen, Voorhoof, Van der Wouwer, Henry, Henriet, Van de Kerckhove, Van Calenberg, Paverick, De Raedt. DE MEENING VAN ANDEREN. ..De gaten van Antwerpen en Rotterdam zijn ge stopt," zei de voorzitter van de Keuzecommissie, de heer H. W. H. Herbert s, na afloop in de kleedkamer van het oranje-elftal. „Eerst moest weer geleerd worden den tegenstanders te beletten doelpunten te maken, dus zwaar dekken. Daarin is de achterhoede en ook de middenlinie wel ge slaagd, al hoeden wij ons voor een juichtoon Zoo zag ook de voorzitter van de Technische Commissie het, de heer O. de Vries, die het zwaartepunt legde op het in teruggetrokken positie spelen van den centerhalf. „Het tempo was anders zeer zwaar, vooral indien men de zomersche tem peratuur in aanmerking neemt. Natuurlijk kon de spil De Vries niet tweemaal drie kwartier alles ge ven en hij zal ook zelf wel zien, dat een landenwed- strijd nog heel iets anders is, dan een ontmoeting voor de competitie. Maar voor een debutant was zijn spel alleszins voldoende.'. De heer E. Mund t, lid van de Keuzecommissie, vond het spel van Van den Engel heel goed. De wijze, waarop hij het eerste doelpunt maakte, had een geroutineerd internationaal hem niet verbeterd: dat schonk' hem zelfvertrouwen." Deze officials waren het er allen over eens. dat het 42 resultaat heel wat beter de verhouding weergaf, dan een 40 zege, waar het aanvankelijk naar uitzag. Men was tevreden over het hoogere tempo, dat het Nederlandsch elftal in dezen wed strijd in vergelijking met de vorige ontmoetingen in dit seizoen heeft laten zien. Die eerste drie doel punten. dat waren nu juist goals, zooals wij dat zoo graag van een Nederlandsch elftal zien: snel. verrassend en doortastend. De bestuursleden kwamen de spelers en officials gelukwenschen en de president van den Kon. Belg. Voetbalbond, de heer Oscar Vankesbeeck, kwatn ook al verscheidene handen drukken, Tot Vente zei hij.: „ik heb je wat verketterd, toen je voor de rust zoo vaak daarhenen snelde". Waarop Vente binnensmonds liet hooren: „Maar geen doelpunten kon maken!" BIJ DE BELGEN In de kleedkamer der Belgen heerschte na af loop van den wedstrijd een gedrukte stemming. De spelers zwegen en kropen zoo snel mogelijk onder de douches. Zij waren den wedstrijd zoo hoopvol begonnen en ten aanzien van den uitslag zoo opti mistisch geweest. Dat was begrijpelijk: de herinne ring aan de glorieuze overwinning in Antwerpen lag nog zoo frisch in het geheugen. De Belgen ware stil, maar zij droegen het verlies, zooals goede sportsmen dat plegen te dragen. „Ne derland" 'aldus oordeelde de voorzitter van den Kon. Belgischen Voetbalbond, mr. O. Vankesbeeck ..heeft gedaan, wat wij hebben nagelaten. Ons spel was te kort en te peuterig; dat van de Neder landers open. snel en overrompelend. Tegenover de vijf Belgische aanvallen met als resultaat nul kom ma nul. stelden de Nederlanders één aanval met als resultaat een doelpunt. Nederland heeft verdiend gewonnen. Het was een prettige, sportieve en geest driftige wedstrijd. Vente en Van den Engel waren uitstekend". Ook de trainer van de Belgische ploeg, de heer Goetinck, was van meening. dat het best-spelende team gewonnen had, al zou de verhouding naar zijn meening beter zijn weergegeven in een uitslag met één doelpunt verschil. De aanvoerder van het Belgische elftal, Paverick. was dezelfde meening toegedaan. „Volgenden keer winnen wij misschien wel weer", zoo voegde hij er lachend aan toe. In het algemeen hadden de Belgische spelers veel espect voor het karakter van de Nederlandsche aanvallen. Men gaf volmondig toe, dat zij overrom peld waren geweest KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING VOOR Mr. O. VANKESBEECK. Het heeft H.M. de Koningin behaagd, den pre sident van den Kon. Belgischen Voetbalbond, mr. O. Vankesbeeck; te benoemen tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Voor het begin van den wedstrijd in het Stadion had in een der zalen een korte plechtigheid plaats. De bestuursleden van de beide voetbalbonden wa ren daar tezamen gekomen. De minister van Bul- tenlandsche Zaken, mr. E. N. van Klef fens, richtte tot den voorzitter van den Kon. Belgischen Voet balbond te woord, waarbij hij wees op het vele, dat de heer Vankesbeeck voor de sport in het al gemeen en voor de relaties tusschen België en Nederland heeft gedaan De heer Van Kleffens deelde tenslotte mede, dat het H.M. de Koningin had behaagd, den heer Vankesbeeck te benoemen tot officier in de Orde van Oranje Nassau. De mi nister overhandigde de versierselen dezer onder scheiding aan mr. Vankesbeeck. die ontroerd dankte. Haarlem 2-R. C. II. 2 (1-1) Voor Zondag was nog de derde klas wedstrijd Haarlem 2—R. C. H. 2 ingelascht. Deze eindigde met een 11 gelijk spel. „Haarlem" huldigt „Oome Jan". Het veteranenelftal van „Haarlem'' was gisteren bij E.D.O. op bezoek en maakte van die gelegen heid gebruik om „Oome Jan", die veertig jaar ge trouwd was, te huldigen. Aanvoerder A. Kaan overhandigde een bloemenhulde en sprak E.D.O.'s terreinknecht op sympathieke wijze toe. Ook Haar lem's voorzitter, de heer J. P. van Balen Blanken, bood zijn gelukwenschen aan. De heer Dreyer dankte diep getroffen. Belgisch Limburg—Ned. Limburg (5-1) Te Hasselt heeft Zondag bovengenoemde wed strijd plaats gehad. De Belgen wonnen verdiend met 51. Rust was met 20 gekomen. VOETBAL IN ENGELAND. BEKERWEDSTRIJDEN. Zaterdag werden in Engeland de volgende be kerwedstrijden gespeeld: ArsenalNotts C. 40 Crystal PalaceTottenham 41 FulhamBrentford 41 Leicester CityClapton O. 52 Nottingham ForestCharlton 10 Norwich CityMillwall 21 SouthendWatford 31 West HamChelsea 32 Coventry CityLuton 30 Newport CityBirmingham 22 Plymouth A.Boscombe 01 SouthamptonBristol Rovers 11 SwanseaWallsall 20 TorquayReading 20 West Bromwich ArsenalPortsmouth 31 BarrowLiverpool 20 BlackburnBolton Wanderers 5—1 BlackpoolSouthport 40 ChesterBurnley 13 EvertonPreston 31 Manchester UnitedManchester City 01 New BrightonStoke 14 RochdaleBury 10 WrexhamWolves 11 BarnsleyHartlepools 30 Bradford—Newcastle United 20 ChesterfieldHuddersfield 21 Leeds UnitedSheffield Wednesday 6 MiddlesbroGrimsby 41 Sheffield UnitedRotherham 00 SunderlandDarlington 11 York City—Hull City 1—1 Het is gelukt, het is gelukt. De Belgen zijn verslagen, Lees hoe wij (elders afgedrukt) Van dezen strijd gewagen. Wij gingen er yol angsten heen, Voor velen was tevoren. Met de herinn'ring zeven-één, 't Partijtje al verloren. En zie, een propvol Stadion Mocht het zoowaar beleven, Dat Nederland den wedstrijd won Door nimmer kamp te geven. Het is gelukt, het is gelukt. De Belgen hebben weder Een keer voor onze ploeg gebukt, In 't spel van voet en leder. Er is weer reden, en genoeg, Om onze ploeg te roemen, Maar laat ons haar nu niet te vroeg Weer onverslaanbaar noemen. Want voetbal is eenmaal een spgl Verrassend en merkwaardig, Soms lukt het niet, soms lukt het wel. Dat maakt het juist zoo aardig. DE VARSITY. De inschrijvingen. Naar wij vernemen zijn voor de Varsity, welke Zondag 5 Mei a.s. op het Amsterdam-Rijnkanaal bij Utrecht wordt gehouden, de volgende inschrij vingen binnengekomen: Hoofdnummer oude vier: Njord, Laga, Triton, Nereus en Aegir. Sluurmanlooze vier: Laga en Triton. Jonge vier: Triton en Aegir. Overnaadsche vier- Njord. Laga, Triton, Nereus en Aegir. Jonge acht: Njord, Laga. Triton. Nereus en Aegir. Overnaadsche twee: Njord, Triton en Nereus. DE LOTING De loting had het volgende resultaat: Oude vier: boei 1 Aegir, boei 2 Triton, boei 3 Ne reus, boei 4 Laga. boei 5 Njord. Sluurmanlooze vier: boei 2 Laga, boei 4 Triton. Jonge vier: boei 2 Aegir, boei 3 Triton, boei 4 Triton II. Overnaadsche vier: boei 1 Triton, boei 2 Aegir, boei 3 Laga, boei 4 Njord, boei 5 Nereus. Jonge acht: boei 1 Triton, boei 2 Njord, boei 3 Aegir, boei 4 Laga, boei 5 Nei-eus. Overnaadsche twee: boei 2 Nereus, boei 3 Njord, boei 4 Triton. Lichte vier:" boei 2 Laga, boei 3 Triton, boei 4 Njord. HET PROGRAMMA De indeeling van het programma luidt: 2 uur: Jonge vier: 2.20 uur: Overnaadsche twee; 2.40 uur: Overnaadsche vier; 3 uur: Lichte vier; 3.30 uur: Oude vier (hoofdnummer): 4 uur: Stuur- manlooze vier; 4.20 uur: Jonge acht. Haarl. Zeilvereeniging. Op Dinsdagavond 23 April zal de H.Z.V. haar jaarvergadering houden in café „Het Bolwerk" te Haarlem. Hieraan gaat vooraf een vergadering der deelhebbers in het Havenfonds van de vereeni- ging. Int. zwemwedstrijden te Brussel. Zondagmiddag hebben te Brussel internationale zwemwedstrijden plaats gehad waaraan door T¥ny Bijland en Rie van Veen werd deelgenomen. Op de 100 Meter borstcrawl won Rie van Veen vóór de Belgische kampioene, Nono Marien, in 1 min. 9.2 sec. Op de 200 Meter schoolslag moest Tony Bijland de meerderheid erkennen van Yvonne van de Kerkhove. Direct na den start wist de Belgische een kleinen voorsprong te nemen, gevolgd door Tony; Yvonne bleef echter voor en won in 2 min. 58.8 sec. Rie van Veen kwam nog eens aan den start, dit maal voor de 400 Meter borstcrawl tegen Fernande Caroen. Het werd een weinig interessante wedstrijd, want Fernande bleek veel sterker; zij won met een voorsprong van ruim 10 sec. op de Rotterdamsche. De uitslagen luiden: 100 Meter borstcrawl: 1. Rie van Veen (Neder land) 1 min. 9.2 sec.; 2. Nono Marien (België) 1 min. 12 sec. 200 Meter schoolslag: 1. Yvonne van de Kerk hove (België) 2 min. 58.8 sec. (nieuw Belgisch re cord): 2. Tony Bijland (Nederland) 2 min. 59.8 sec. 400 Meter borstcrawl: 1. Fernande Caroen (Bel gië) 5 min. 14.4 sec. (nieuw Belgisch record); 2. Rie van Veen (Nederland) 5 min. 25 sec. Kennemer—Breda (6V2—2V2) HANDICAP-COMPETITIE Zondag had op de banen van d enKennemer Golf on Country Club te Zandvoort de handicap-compe titiewedstrijd Kennemer-Breda II plaats. De uitslagen luiden: Foursomes. Mej. A. Willing (8) en K. Roth (12) verliezen van mr. A. C. Ruel (10) en M. Rothbarth (13) met 3 en 2. Mevr. N. Roth (11) en mr. Deele (12) verliezen van Beels van Heemstede (13) en Th. A. v. d. Laan (18) met 4 en 2. F. Verbunt (12) en dr. ir. Van dei Lon (16) ver liezen van mr. E. de Vlugt (20) en A. van Huystee (20) met 3 en 2. Alle foursomes werden dus gewonnen door het Kennemer team. Singles. Mej. A. Willing (8) verliest van mr. A. C. Rueb (10) met 2 en 1. Mevr. N. Roth (11) wint van M. Rothbarth (13) met 1 up. K. Roth (12) wint van Beels van Heemslede (13) met 1 up. F. Verbunt (12) en Th. A. v. d. Laan (18) spelen all square. Mr. Deele (12) verliest van mr. E. de Vlugt (20) met 4 en 3. Dr. ir. v. d. Lon (16) verliest van A. van Huystee (20) met 5 4. Drie singles werden door Kennemer gewonnen en twee door Breda, terwijl een partij gehalveerd werd. De wedstrijd eindigde in een 6'/t—2'/* overwin ning voor het Kennemer-team. Haarl. rafeltennisclub. Secretaris: J. C. Heeck, Oranje Nassaulaan 169, Overveen. Telefoon 15684. Voor het tournooi om den Flora-beker werden door de H. T. T, C.-teams de volgende wedstrijden gespeeld: H. T. T. C. 1Barna 2 nn H. T. T. C. 2Heemslede 2 92 Oosterkwartier 1H. T. T. C. 3 56 Voor de komende week luidt het programma wat de H. T. T. C.-teams betreft: 23 April bij „Barna": Heemstede 1H. T. T. C. 1 25 April zij Zuiderkwartier: T.O.G. 2H.T.TC 3 24 April bij T.O.G.H.T.T.C. 2—Barna 4 De onderlinge competitie verloopt vlot. De assistent-wedstrijdleider, de heer H. van Eek, ver» zoekt den leden geregeld te blijven komen.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 10