Mededeelingen over in veiligheid zijnde militairen. Lange stroom van berichten. MAANDAG 20 MEI 1940 HA'A RE EM'S DAGBLAD 4 Hieronder volgen berichten, afkomstig van legeronderdeelen, welke in den besten welstand verkeeren. In verband met het overstelpende aantal aanvragen zal de serie mededeelingen tot nader order worden stopgezet. Luitenant van Hedel, commandant van de 2e wegcompagnie van het bataljon spoorwegtroepen, maakt bekend, dat zijn troep, die te Geldermalsen en Amsterdam gelegerd was, allen in goeden wel stand zijn in Den Haag, evenals het vernielingsde tachement werkplaats Blerick. Kapitein Van Gijen medt, dat het geheele per soneel van den keuringsdienst van het luchtvaart bedrijf te Wassenaar in goeden welstand is. Kapitein Liera meldt, dat het geheele personeel van de radio- en electrotechnischen dienst van het luchtvaartbedrijf te Wassenaar ongedeerd is. Res.-kapitein Schönefeld, commandant van de 2e compagnie van het 17e depotbataljon maakt be kend, dat van zijn compagnie allen in welstand zijn in Den Haag. De geheele triangulatie-afdeeling van de vesting Holland in Den Haag bevindt zich in besten wel stand. Kapitein Maerssen, commandant van de 19e mitrailleurcompagnie, toegevoegd aan het derde bataljon van het 18e reg. inf. deelt mede, dat zijn mar schappen zich allen in goeden welstand bevin den. Het hoofdkwartier Vesting Holland sectie 9a, sectie 3c. gezondheidsafdeeling en gezondheidscom missie zijn allen in goeden welstand. De luitenant Monkhorst meldt, dat allen van de 116de batterij luchtdoelartillerie en van het 94ste en 95ste. alsmede van het 87e en 92e pelo ton luchtdolmitrailleurs zich in besten welstand bevinden. Zij zij gelegerd in Dalem bij Gorkum. Commandant Kuiken van het detachement Den Oever verzoekt mede te deelen. dat bij het deta chement Den Oever allen wel zijn. De chef van den militairen geneeskundigen dienst te Amsterdam bericht, dat al het personeel zich in den besten welstand bevindt. Het bureau van de verbindingsafdeeling van het algemeen hoofdkwartier deelt mede. dat al het per soneel van de telex-, telefoon-, lijrwerkers-, radio- en postduivensecties zich in den besten welstand bevindt. Het adres in Den Haag blijft ongewijzigd. Majoor Romers deelt mede, dat. zijn geheele ba taljon 2-3 R.T. zonder verliezen, behouden is aan gekomen te Schoonderwoerd bij Leerdam. De staf van het 7e depot bataljon deelt mede. dat allen zich in den besten welstand te 's-Gra venhage bevinden. Kapitein Van Dijk, commandant van de verbin dingsafdeeling der tweede divisie, deelt mede, dat allen zich in goeden welstand te Jutphaas bevin den: alleen van den korporaal Lek en den dienst plichtige Van de Siahtenhorst is momenteel de verblijfplaats niet bekend. Majoor Renkema, commandant van het tweede bataljon 20ste R.I. deelt mede, dat allen zich in den besten welstand te Den Haag bevinden, met uitzondering van luitenant De Metz, die gedood is. Het depot geneeskundige troepen. 4e compagnie, gelegerd te Amsterdam bevirdt zich in den besten welstand. De 8e compagnip luchtdoelmitrailleurs, onder commando van kapitein Hazelhoff en de 158ste batterij luchtdoelartillerie, onder commando van luitenant Lenglet, bevindt zich in den besten wel stand te Oudewater. Tevens bevindt zich bij hen W Wybenga. Smedsstraat. Zaandam van de 43ste batterij, 6 veld 43 R.I. De staf, drie batterijen en munitiecolonne van 1-9 R.A.. vroegen gelegerd te Maartensdijk, zijn geheel intact. De manschappen zijn thans gelegerd te Harmeien. De staf. twee batterijen en munitie colonne van 3-5 R.A., vroeger gelegerd te Huis ter Heide, be vinden zich in goeden welstand te Harmeien. Kapitein Snater, commandant van het 1-3 46ste R.I.. welke compagnie gelegerd was te Opheusden, maakt bekend, dat de geheele compagnie zich in goede gezordheid te Vianen bevindt. Kapitein-adjudant Damen deelt mede. dat het personeel behoorende tot den staf. vijfde depot infanterie, staf tweede depot bataljon, staf 13e depot bataljon en staf 17e depotbataljon, voor het uitbreken van den oorlog gelegerd te Tilburg en Breda, zich thans te 's-Gravenhage in goeden wel stand bevindt. Kapitein Stoffels, commandant van brugdeta- chement 3 uit Waardenburg maakt bekend, dat het geheele detachement zich in uitstekenden wel stand bevindt te Amsterdam, Zeeburgerdijk 23. Luitenant Wesseling meldt, dat hij zich met de 2e sectie. 5e compagnie 8e depotbataljon in goe den welstand bevindt te Amsterdam Van Kol- school Galileiplein telefoon 54911. Res.-kapitein Van Rinsum, commandant van het 1-1-25 R.I gelegen te Badhoevedorp. deelt mede, dat de geheele compagnie zich in den besten wel stand bevindt. Kapitein Frank, commandant van het 2-3-42 R.I. maakt bekend, dat het geheele personeel van zijn compagnie zich in goeden welstand bevindt te IJmuiden. De commandant van de le compagnie, 4e auto bataljon uit Hilversum, luitenant Van Maanen. deelt mede. dat allen zich in den besten welstand bevinden te Amsterdam. Muidergracht in de Mid delbare Technische school. De le compagnie pioniers, voor zoover gelegen in Gorkum. bevindt zich in den besten welstand. Kapitein Nieuwenhuize, commandant staf lucht- verdedigirgsgroep Gorkum, deelt mede. dat' allen zich in goeden welstand bevinden. Eveneens de volgende bij deze groep behoorende onderdeelen: 112e. 114c en 116e batterij: 87e. 88e. 92e, 94e, 95e, 98e en 99e peloton luchtdoelmitrailleurs. Het personeel van 2e R.A. bevindt zich in goeden welstand behoudens enkele, reeds opgegeven mu taties. Het personeel van het le peloton 2e compagnie luchtdoelmitrailleurs, gelegen in 's-Gravenhage, onder leiding van A. Schuitemaker, is geheel on gedeerd. De commandant van 1-II-12 R.I. maakt bekend dat deze compagnie tezamen met de ereste secite van de rn.c. 11-12 R.I. in leven en ongedeerd zijn. De commandant van het 23e R.I. grenadiers deelt mede dat de geheele staf zich in goeden welstand te Gorkum bevindt. Kapitein Leys bericht, dat het personeel van de mitrailleurscompagnie, 3e bataljon, 18e r.i. zich in goeden welstand in Soest bevindt, uitgezonderd de dienstplichtigen Dijst en Freriks. Alle officieren, onderofficieren, korporaals en manschappen van de 9e depotafdeeling motorartil lerie. die op 13 Mei te Woerden waren, zijn in goe den welstand te Leimuiden De commandant van de 4e depotcompagnie ja gers,, kapt. Berns, deelt mede, dat allen zich in goeden welstand bevinden 's-Gravenzandelaan 264 Den Haag. Luitenant Dormolen. commandant van de 20e compagnie pantser-afweergeschut te Soesterberg, waarbij ingedeeld een Friesche sectie pantseraf- weergeschut, eveneens uit Soesterberg. meldt, dat allen zich in goeden welstand bevinden te Delft, Voorstraat 60. Van het stafkwartier Westfront, vesting Holland te Leiden, zijn allen in goecen welstand. Officieren, onderofficieren en manschappen van m.c., 46e r.i. zijn allen in goeden welstand te Vianen. Kapitein W. G. A. Schoenmakers, commandant van het tweede depot bataljon, voor den oorlog ge legerd te Tilburg, deelt mede. dat al het personeel van den staf van de eerste compagnie, onder ka pitein Hendriks, de tweede compagnie, onder lei ding van kapitein Kuypers, de derde compagnie, onder leiding van kapitein Van der Ven, de vierde compagnie onder kapitein Bosmans, de vijfde com pagnie onder kapitein Claessen, de zesde compag- niet onder luitenant Kuehler en de zevende com pagnie onder kapitein Maidens, zich in goeden welstand te 's-Gravenhage bevindt. 3-1-7 r.i. bevindt zich in goeden welstand te Vreeland. Al het personeel van de Kon. Militaire Acade mie, 39 gehuwde officieren, 44 onderofficieren, 18 korporaals en 262 cadetten, bevindt zich in den besten welstand in de Middelbare Technische School te Haarlem. Kapitein Schoonenbeek, van de 115e batterij luchtdoelartillerie en het 98ste en 99ste peloton luchtdoelmitrailleurs deelt mede. dat de manschap pen zich in goeden welstand bevinden, met uit zondering van korporaal Rexwinkel, gedood, en korporaal Lanen, zwaar gewond. Zij zijn allen ge legerd te Leerdam. Kapitein Zahn deelt mede, dat officieren, onder officieren en minderen der detachementen torpe- disten Vreeswijk, Everdingen en Wijk bij Duur stede zich allen in den besten welstand te Vrees wijk bevinden, met uitzondering van sergeant Ren- zema, die licht gewond is. De commandant van de 2e compagnie 1ste batal jon bewakingstroepen. Pontanusstraat te Amster dam. deelt mede, dat allen zich in goeden welstand bevinden. De commandant 25e R.I. verzoekt mede te deelen, dat de staf 25 R.I. te Leerdam, 25e compagnie mor tieren te Asperen. 25 batterij 6 veld, nabij Gorin- ehem en 6e mitrailleur-compagnie te Leerdam, allen in goeden welstand zijn. Sergt. O. Knottnerus deelt mede. dat de eerste ;ectie van 1-6 aut.-bataljon zich in goeden wel stand te Amsterdam bevindt. De commandant van de 1ste Roode-Kruis-com- pagnie maakt bekend, dot al het personeel zich in goeden welstand te Amsterdam bevindt. Kapitein Groenewegen van het onderdeel her- stellingsploeg vierde autobataljon deelt mede, dat alle manschappen zich in den besten welstand be vinden. De mitrailleur-compagnie van het derde batal jon 7e reg. inf., onder leiding van kapitein Twerda, bevindt zich in goeden welstand in Nederhorst Den Berg. Bij de 2de compagnie 22 dep. bat. zijn geen ge wonden of gesneuvelden. Bij deze compagnie heb ben zich in goeden welstand gemeld van 1-3-19 R.I. res. -2e luitenant W. van Dijk, sergt. H. Hopster en Marsman. D. J. Korp, D. Dalhuizen en J. H. A. Dohle en de soldaten E. Lares, J. H. Koolhof, F. Keen, S. Pekel. H. Salomons, B. Schaus, W. C. Jacobs. J. Vos, G. Faassen en L. Koopman en var m.c. 3-11 R.I. S.L.D.T.. van Dolder W. en E. J. Struyk en van 2-1-24 r.i. de soldaat H. A. Kluyt. Dc commandant 2e compagnie 3e dépotbat. be richt, dat de geheele compagnie zich in goeden welstand te Delft bevindt. De 2de compagnie luchtdoel-mitrailleurs, kapi tein H. Hulshoff Pol, bevindt zich in goeden wel stand te Leiden. Warmonderweg 41. Fort De Bilt, Biltstraat. Utrecht, maakt bekerd dat de soldaten van 2-IÏ-25 r.i. en van m.c. 2-25 r.i., onder korporaal C. C. van der Walle, zich al len in besten welstand bevinden. 6e compagnie, 17e depotbataljon, alles in goe den welstand in Den Haag Chef van den staf, 5e divisie, kapitein K. van Rijn. maakt bekend, dat al het personeel van het stafkwartïfer en van het troependetachement van de 5e divisie zich te Leerdam in goeden welstand bevindt. 1ste bataljon 32ste R.T. te Culemborg, allen wel. Bezetting gelegen a d. Zuiddijk te Zaandam, boerderij Zwart, allen in goeden welstand. Namens den commandant van het 1ste veterinair hospitaal in het evacuatiegebied wordt medege deeld, dat al het personeel zich in goeden wel stand te Boskoop bevindt. 3de compagnie luchtdoelmitrailleurs en 153ste batterij luchtdoel-artillerie bevinden zich in den besten welstand te Abcoude. Commandant 3-2-6 R.I. luit. Schut, deelt mede, dat de compagnie in goeden welstand is en ligt te Zijderveld, bij Leerdam. De staf van het derde reg. art. en de staf van de vijfde divisie zijn behouden in Leerdam. Het 3de bataïj. 3de reg. inf. bevindt zich in de omgeving Leerdam zonder verliezen. Van den comm. der Mar. midd. te Hellevoetsluis is bericht ontvangen, dat het aldaar geplaatste ma rinepersoneel geen verliezen heeft geleden en dat er geen gewonden zijn. Ook het personeel der marine-kustwachtposten 33 en 34 en dat van de bewakingsvaartuigen B.V. 20 en B.V. 21 verkeert in goeden welstand. Al het genoemde personeel is thans gelegerd te Oudenhoorn, met uitzondering van het van de fir ma Smit afkomstige personeel van de bewakings vaartuigen. dat zich te Hellevoetsluis bevind! De bataljonsarts van het depotbataljon grena diers meldt, dat de dokters en het geneeskundig personeel en zij, die hierbij ingedeeld waren, van het bataljon grenadiers, zich geheel in goeden wel stand bevinden. Verder bevinden zich in welstand de 7e depot compagnie jagers, Scheveningen, zonder uitzonde ring: het troependetachement van de étappen- directie onder het commando var den luitenant Polak: de 7e compagnie, 2e depotbatalion. Den Haag: het geheele personeel van het detachement pol it ietroepen algemeen hoofdkwartier te 's-Gra venhage. De kapitein Mutters, commandant 2-1 regim. grenadiers deelt mede dat de mannen van zijn compagnie, die afkomstig zijn van plaatsen buiten 's-Gravenhage, in den bosten welstand verkeeren. De etapnen-genie-officier bericht,'dat de volle dige bezetting eindhaven genie Den Bosch onder luitenants Assmann en Kers gezond en wel te 's-Gravenhage zijn eveneens van eindhaven genie Utrecht onder luitenant Hospers van de eindhaven te Amsterdam, en van de eindhaven genie Gouda onder luitenant De Vries aldaar Ook alle overigen van de afdeeling genie étaopen en verkeersdienst gezond en wel te 's-Gravenhage. De viifde sectie veldaortheek Apeldoorn is ge heel voltallig te 's-Gravenhage aangekomen. De leden van de Koninklijke Militaire Kaoel be vinden zich in goeden welstand in Den Haag. Doktoren geneeskundig personeel en aller die hierbii tiidelijk warer ingedeeld van het depot bataljon iagers. verkeeren allen in goeden wel stand in Den Haag. De officieren .onderofficieren, korporaals en man schappen van den staf var het ree. greradiers be vinden zidh in goeden welstand. Er ziin 2 gesneu velden en 1 gewonde, wiens familie in kennis is gesteld. Alle militairen, behoorende tot de 3e comp. 3e bataljon reg. grenadiers, commandant kapitein Bartels, die bij het uitbreken van den oorlog op Ypenburg gelegerd waren, zijn volkomen onge deerd, behoudens de reeds bekende mutaties. De commandant van de le divisie deelt mede, dat alle officieren, onderofficieren en manschap pen van zijn stafkwartier zich in goeden welstand bevinden. Alle officieren, onderofficieren, korporaals en marschappen van het vaartuigendetachement, groep Nieuwersluis, met toegevoegde sectie mi- traillisten ("hoofdzakelijk Friezen) bevinden zidh in goeden welstand. De commandant van de le afdeeling van het 2e regiment artillerie deelt mede dat de geheele af deeling. behoudens enkele mutaties, zich in goeden welstand bevindt. De sergeant-majoor-ïrstructeur J. Koopman deelt namens commandant van 5 III depot lucht doelartillerie te Castricum mede, dat de militairen, die zich na 9 April daar nog bevonden, het goed maken. Dokter De Keizer deelt mede. dat het genees kundig personeel van 1-4-R.I. in goeden welstand is te Noordwiik. le luitenant Sibbes. commardant van de 4e bat terij 6 veld, deelt mede, dat allen gezond zijn te Noordwijk. Kapitein Ballïeux, commandant le compagnie, 13e deootbataljon, maakt bekend, dat allen in Den Haag in goeden welstand ziin. Kapitein Bolle 3-1-28 RI., van de nonten iers kazerne in Dordrecht deelt mede dat allen gezond ziin. Namens kap. Zaayer wordt medegedeeld, dat de 10e zoeklichtenafdeeling volkomen intact is, zon der gewonden. De staf en de derde sectie liegen in de Bloernkamnlaan 52 te Wassenaar, de 2de sectie ligt in de Ziillaao te Wassenaar, de eerste sectie li°t te Leidschendam. Namens majoor Vos wordt medegedeeld, dat de eerste, tweede, vierde en viifde sectie van de derde verbandnlaatsafdeeling, benevens het biibehooren- de detachement motorvoertuigen zich geheel volle dig te Wassenaar bevinden in de Biopmkamplaan. De commandant van het 2e bat. 22 R.T. deelt mede, dat zürt ziin order-Vel zich in het Jaarbeurs gebouw te Utrecht bevindt. Res. 1ste luit. Van der Velden maakt bekend, dat olie personeel van de 14de batterii Inehtdoelartil- lerie zich in goeden welstand bevindt te Wasse naar. Het personeel van de militaire anotheek in het denot van deze apotheek te 's-Gravenhage bevindt zich in goeden welstand. De le lnibmont-ediiidnnt Drost commandant van staf ÏT-1?-T? T. maakt hakend, dat to De1#t mo menteel in goeden welstand aanwez-g ziin aiv ad ministratief en eeneesVtmdi» personeel van TT-12- R.T. en de sectie mortieren var 8 cxx van den lui tenant ktmnkborst. Karvtein Rombout en luitenant Van Hartingsveldt. be'den van bet corns pontonniers, deelen mede. dat de onder hun bevel staande 2e en 3P veerd'enst- Toen. bestaarde uit de -eren la. lb, lc, ld. 2a en 2b behoude- in Vreesvhk zün. De tweede pnmoagn>> tweede denotbatalion Tesselschestraat Ren H^ag. met d°n kapitein Kuv- oers. luitenants Fiien Thoonsen. Knrcpmakers ad- iudant-onderofficier Postma en alle andere off'o'e- nen. korporaals en manschappen maken het uitste kend. De eerste luitenant Noordhoek. van de verbi>- ^ingsafdeeling staf R FT maakt bekend, dat de afdeeling in haar geheel behouden is. Kapitein Barpndregt, commandant der zesde compagnie mortieren, maakt bekend, dat alles in orde is. Militairen der 24ste afdeeling artillerie, vroeger gelegerd te Werkendam, bevinden zich allen be houden te Gorkum. De verfceerstroepen groep Merwede, gelegerd in de Willemskazerne te Gorkum, verkeeren allen in den besten welstand. De commandant van 1-3-25 R.I. deelt mede dat allen van zijn onderdeel in goeden welstand ziin. De luit.-kolonel J. H. Sar deelt mede dat de staf van het 2e luchtvaart regiment, voorheen ge legerd te Zeist, zich in goeden welstand bevindt. In staf 1-28 R.I. geen gesneuvelden. De commandant van het'le eskadron pantser wagens maakt bekend dat alle officieren en onder officieren zich in goeden welstand bevinden, res pectievelijk te 's-Gravenhage. Frederikskazerne, en te Badhoevedorp bij Schiphol. Kapitein-adiudant A. Rosmüller van de S.R.O.I. deelt mede. dat de leerlingen van de S.R.O.I. en S.R.O.M.A. va" de Februariploeg 1940. alsmede de officieren, onderofficieren en het overige perso neel van genoemde inrichting, die zich voor het uitbreken van den oorlog te Breda en Kampen be vonden, zich thans allen in goeden welstand te Haarlem bevinden, in het Concertgebouw en in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond. De commandant van de verbmdingsaf^eeling staf 1. regiment jagers, luitenant Van den Berg. deelt mede dat deze afdeeling geheel ongedeerd is ge bleven. De compagnie mortieren van het 15e regiment infanterie kapt. B. Maat, de 15e pantser-afweer- compagnie. le luit. P. W. van Toer. de verbindings afdeeling van het 15e regiment infanterie kapt. E. Struik, en het bureau-personeel van den staf 15 R.I. luit. kol. De Bok. zijn allen zonder uitzonde ring in welstand te Jutphaas bii Utrecht aange komen. Allen waren voorheen gelegerd in Wouden berg. Kapitein Maat. commandant van de 15e com pagnie mortieren 15 R.I., deelt mede dat alle «offi cieren. onderofficieren en manschappen ongedeerë zijn. Zii bevinden zich in de Nederl. Herv. school te Jutphaas. De officieren onderofficieren, korporaals en man schappen van den staf van het artillerie regiment bevinden zich te Zwammerdam in goeden wel stand. Compagnie mortieren 32 R.I. en staf 32 R.I. bat terij 6 veld. 32 R.I., gelegen te Sijderveld, bevin den zich allen in goeden welstand. 16e dep. bataljon majoor Van Baak, meldt dat het geheele bataljon, vroeger gelegen te Alkmaar, thans te Pui-merend, in goeden welstand verkeert. Alle Limburgsche onderofficieren van het 13e reg inf., gedetacheerd bij het 10e depot bataljon Leiden, bevinden zich in goeden vyelstand. Haastrecht, 20e bat. luchtdoel art.: personeel is volledig aanwezig, uitgezonderd de dienstplichtige De Roover, die licht gewond is achtergelaten in ziekenhuis Culemborg. Luitenant Kolmer van staf eerste bataljon 25ste *reg. infanterie deelt mede, dat de staf en de ver bindingsafdeeling zich in goeden welstand te Bad hoevedorp bij Schiphol bevinden. Vermist worden de d;enst.plichtigen R. Pronk en W. Folkers. M.C.-1-12 reg. infanterie in Haarlem: ongedeerd. Het tiende bataljon luchtr-'oelmitrailleurs aan den Hemweg te Amsterdam deelt mede: allen ge zond. Er is één vermiste, namelijk Bresser. De commandant van de verbindirgsafdeeline van het hoofdkwartier veldleger. B. Herman, deelt mede, dat het geheele personeel van deze afdeeling in goeden welstand te Gouda verblijft. De oude lichting van de instructie-batterij 7 veld te Rimsburg bevindt zich in goeden welstand. Het bureau van de le comnagrie 2de battern 1ste reg. infanterïe van kapitein Geertsma deelt mede. dat allen in goeden welstand in Noordwij- kerhout verblijf houden. De 2de compagnie 3de bat. te reg. infanterie van kap'tein Van een Heuvel in Wassenaar heeft geen vërliezer. De eerste verlichtingsafde°ling te Zoetermeer is gejond en bevindt zich te Zoetermeer. De commandant van de eer-Te afdeeling van het 7e res. artillerie maakt bpk«»r"J: allen, met uitzon- derins van den dienstol'ohtige Boshouwers. d;e zwaar oewond is. bevinden z'ch in goeden wel- stard. De staf bevindt zich in Hei en Boeicop en de de'-Jp batterii te Schoonrewoerd. Luitenant De Jonge maakt bekend, dat de ge heele de<-de compagnie derde batalion 32ste regi ment infanterie ongedeerd is en zich bevindt te Schoonrewoerd. Kapitein De Vos. commandant van de derde eomnagn'e 2e autebataUon voorheen te Doorn, thars gelegen in Woerden, deelt me^e. dat bii ziin compagnie geen gewonden, vermisten of dooden zijn. Allen maken het goed. De staf 35 R.I. vroeger gelegen te Eerbeek, als mede de centrale post te Woudrichem. en de cen trale post Eerbeek bevinden zich in goeden wel stand te Rietveld bii Woerden, uitgezonderd de eerste luitenant H. M Vosmeyer en serg. zieken verpleger W. Mulder. Aangenomen mag worden, dat beiden zich in leven bevinden. De tweede ,comp. le bataljon van het 25ste re giment infanterie, voorheen in Schiphol, thans te Badhoevedorp. is gezond. De commands-t van de auto-sectie voor paar- den^prvoer van het auto-regiment deelt mede. dat alle militairen, hierbij ingedeeld, in goeden wel stand verblijven te De Meiie. bij Bodegraven. De commandant van de 3de compagnie. 3de ba talion 3le reg. infanterie, kapitein H. J. Souman, bericht, dat zijn compagnie geen dooden of gewon den heeft. Reserve-kapitein Roth deelt mede. dat de mitrail leurs compagnie van het 1ste bataljon 14de reg. infanterie bestaande uit manschappen uit Zeeland. Brabant en de Zuidhollandsche eilanden, geheel compleet is en verblijf houdt te Bunnik, bij Utrecht. De commandant van het 7e regiment artillerie deelt mede, dat het regiment is gelegerd te Lex- mond en omgeving. Het 2-7 R.A. ligt te Culemborg. Allen zijn wel. Het detachement aan- en afvoertroeoen brigade a.. onder commando van adjudant Van Thiel, vroe ger gelegerd te Echteld, thans te Vianen, verkeert in goeden welstand. Het detachement politietroepen, brigade a., com mandant sergeant-majoor Wiersma, bevindt zich in goeden welstand te Vianen. Officieren, onderofficieren, korporaals en man schappen van het 79ste, en 80ste, 89ste en 90ste peloton luchtdoelmitrailleurs, onder luitenant Koenderink, en van het bewakingsdetachement Jaarsveld, namens luitenant Borlcus, bevinden zich allen te Lopikerkapel (Utrecht) in goeden wel stand. Kapitein Bosman var. de 4e compagnie. 2e de pot bataljon, vroeger in garnizoen te Tilburg, thans te Den Haag, Parkietlaan 1, deelt mede. dat allen zich in goeden welstand bevinden. Dit geldt ook voor alle andere compagnieën van het 2de depot- bataljon, die eveneens thans te Den Haag zijn Wachtmeester Gaaymans, commandant van de 20e batterij, 6 veld uit Soesterberg. deelt mede. dat al het personeel van de batterij zich in goeden wel stand bevindt te Delft, Koningsplein 83. Manschappen en onderofficieren van de inunda tiestations 1 en 2 bevinden zich in goeden welstand te Muiden, opzichter Woudenberg. De commandant van de 10e compagnie pantser- afweergeschut, 10 R. I., kapitein G. M. Gerritse. vroeger gelegen te Veenendaal, deelt mede, dal kader en manschappen zich zonder uitzondering in goeden welstand bevinden te Jutphaas. De commandant van de 42e mortierencomoagnie. res. kapt. H. G. J. Willems. maakt bekend, dat zijn geheele compagnie in den besten welstand verkeert en gelegen is te Gouda. De chef van den militairen psychiatrischen dienst deelt mede. dat zijn personeel, geëvacueerd uit Utrecht, Nic. Beetsstraat 22, naar het provinciaal ziekenhuis te Santpoort, zich in goeden welstand bevindt, res. militaire officier van gezondheid 3e klasse W. J. J. de Sauvage Nolting. De commandant J. Fokkens deelt mede, dat het personeel van het inundatiestation Everdingen zich in goeden welstand bevindt. De le afdeeling van het 9e R. A. te Harmeien bevindt zich in goeden welstand. Commandant van de groep Den Haag, Westfront, Vesting Holland, overste Beets, deelt mede, dat van het stafkwartier, gelegerd te Wateringen, waartoe behooren het troependetachement en de verbin dingsafdeeling, allen in goeden welstand verkeeren. 0e zilverbons van f 2.50 en 1.—, welke dezer dagen in omloop zijn gebfcicht.% De 4e compagnie, 13e depotbataljon bevindt zich in goeden welstand te Wateringen. De le sectie, 2e compagnie, 3e bataljon, 9 R. I., bevindt zich in goeden welstand, commandant luit. Leenstra. De commandant van de le sectie, 48e compagnie mortieren luit. Roscam Abbing deelt mede, dat allen zich in goeden welstand bevinden. De commandant van de 103c batterij luchtdoel artillerie, luit. Wessels, deelt mede, dat allen zich in goeden welstand te Westzaan bevinden. De commandant van de 23e batterij luchtdoel artillerie uit Slootdorp, luit. Harmse, deelt mede, dat allen zich in goeden welstand bevinden, even- i als het personeel van 2 t.l. onder commando van adjudant Huijgens, het bataljon verzamelplaats van le grensbataljon uit Aalden onder commando van kapt. Rutgers, het bataljon verzamelplaats van het 12e grensbataljon uit Annen onder commando van kapt. Eggens, te Wieringen in de jeugdherberg te Oosterland. De commandant van het 2e peloton, 2de com pagnie luchtdoelmitrailleurs, vroeger gelegerd te Bloemendaal. thans te Rijnsburg, meldt, dat allen zich in uitstekenden welstand bevinden. De commandant van de 13e batterij luchtdoel- artillerie te IJmuiden, res. kapt. Cornegoor, deelt mede, dat allen in goeden welstand verkeeren. De geheele verbindingsafdeeling brigade a. eerst gelegerd te Ommeren, thans te Helsdingen bij Via nen, bevindt zich in goeden welstand. De te Bergen aan Zee gelegerde militairen van het 12e depot bataljon verkeeren zonder uitzondering in goeden welstand. Bataljonscommandant kapitein J. D. van der Waall. Luitenant Groeneveldt, commandant m. c. 2, regiment grenadiers, deelt mede. dat de geheele compagnie, behalve kapitein van der Ende, die ge dood is, zich in goeden welstand te Den Haag be vindt. Luitenant Smallenbroek staf 3-1 R.I. met zijn volledig administratief personeel ligt in goeden welstand te Wassenaar, 3e bataljon le regiment infanterie is in goeden welstand te Wassenaar. Kapitein Bollen eveneens te Wassenaar, deelt mede, dat allen van 3-3-1 R.I. zich in goeden wel stand bevinden. Reserve le luitenant M. K. Verburg deelt mede. dat 3-1-7 r. i. zich in goeden welstand te Vreeland bevindt. Staf van de groep Naarden gezond en wel te Amsterdam. 2e batterij 2e afd. 6e reg. art. alles in orde. Personeel centraal laboratorium Leiden verkeert in goeden welstand. Luitenant Terpstra meldt, dat het geheele deta chement torpedisten. voorheen in Ingen, in goeden welstand te Vreeswijk is. Luitenant Top Smit meldt, dat het geheele deta chement vaartuigendienst van de groep Lek zich in goeden welstand bevindt te Vreeswijk. Commandant mitraill. comp. 3e bataljon 31 r. i., luit. Pieters, meldt dat de heele compagnie in orde is. Luitenant de Graaf, commandant van de 2e zoek licht afd. tegen luchtdoelen deelt mede, dat het geheele personeel in goeden welstand verkeert, behalve de dienstplichtige Hofman (vermist). De staf bevindt zich te IJselsteijn. De commandant van de 6e comp. politietroepen deelt mede, dat het geheele personeel in goeden welstand te Amsterdam verblijft. De verkeerstroepen, groep Naarden, zijn gezond en bevinden zich in Amsterdam. De commandant van de 1ste comp. 3e bat. 12e reg. infanterie bericht, dat zijn onderdeel zich in goeden welstand te Zoetermeer bevindt. Bij dit onderdeel bevindt zich eveneens J. de Jong van de 3de comp. 2e bat. 9e reg. infanterie. De 10de compagnie luchtdoel mitrailleurs van het 20ste peloton, bevindt zich in goeden welstand in Amsterdam, aan den Papaverweg. Kapitein Sterkenburg, commandant van de le comp. le autobataljon te Warmond maakt bekend, dat alle onder hem dienende militairen uit Friesland, Groningen, Drente, Overijsel en Gelderland in goden welstand zijn, onder wie zich ook dr. Stukje uit Erica bevindt. Reserve-majoor Boots deelt mede, dat officieren en manschappen van hét afvoerstation paarden nr. 2 zich te Ouder-Amstel bevinden. Allen zijn gezond. Het 61ste, 64ste en 65ste peloton luchtdoel mitrail leurs van de 14e comp. bevinden zich gezond in Ypenburg en Welft. 43ste en 44ste peloton luchtdoel mitrailleurs te Vreeswijk: alles wel. Bureau administrateur van het depot-bataljon grenadiers Den Haag: allen wel. 31ste comp. mortieren van 8 veld: gezond in Muiden. De geneesheer-directeur van het sanatorium Sonnevanck deelt mede, dat alle patiënten en per soneel in goeden welstand zijn. Marine-kustw.post Noordwijkerhout: alles wel. Majoor de Graaf, staf luchtverdedigingskring te Amsterdam maakt bekend: het detachement 3e en 4e sectie elfde zoeklichtafdeeling, vroeger gelegen te Strijen, bevindt zich grootendeels te Loosduinen, onder commando van luitenant van Halteren. 5e comp. politietroepen: in zijn geheel in goeden welstand te Amsterdam. De commandant van het 1ste bataljon 23ste reg. infanterie te Gorinchem maakt bekend, dat bij zijn onderdeel geen gesneuvelden zijn. 'Er is één licht gewonde, die het echter goed maakt. Kapitein commissaris van 1-3-3 r. i. deelt mede, dat zijn geheele compagnie zich behouden te Leer dam bevindt. C 2-13 r. a. majoor O. Kuipers deelt mede, dat bij zijn afdeeling zich allen in goeden welstand be vinden en zij momenteel in Oisterwijk gelegerd zijn. De vaandrig W. A. van de Bilt, administrateur van het 111 bataljon 14 regiment infanterie meldt, dat het administratief personeel en het personeel van goederen- en proviandtrein in goeden welstand iri Rijswijk zijn aangekomen. De commandant van 5-3 r. u., kapitein Nan- ninga, deelt mede, dat allen zonder verliezen in Den Haag zijn. De commandant van de verbindingsafdeeling eerste legercorps, kapitein Van Nes, deelt mede. dat allen van zijn afdeeling zich in goeden welstand bevinden. Het personeel van het 39 r. i., 40 r. i. en van de 15e reserve grenscompagnie uit Hoek van Holland zijn in goeden welstand in Den Haag. De le aanwezend ingenieur der genie te 'sGra- venhage, majoor Marcelia, deelt mede, dat allen van het bureau Nassaulaan in Den Haag en werk zaam te Den Haag, gezond zijn. De commandant van de 6e compagnie van het 15e depotbataljon maakt bekend, dat al het perso neel, zoowel mitraillisten als verbindingsperso neel behoorend tot deze groep, zich voltallig en on gedeerd te Leiden bevindt. De kapitein Van der Wolf. commandant van het detachement kustartillerie, Hellevoetsluis, maakt bekend, dat alle officieren, onderofficieren, korpo raals en manschappen, behoorende tot staf, batterij 9 en batterij 10 en de daarbij ingedeelde sectie zoek lichtafdeeling, Vesting Holland, welke troepen voorheen gelegerd waren te Rockanje en Nieuw- Helvoet (pompstation) zich in goeden welstand te Oudenhoorn bevinden. Geen verliezen. Allen ge zond. Het geheele detachement van den veterinairen dienst uit Rotterdam bevindt zich gezond in Den Haag met luitenant Buursma, kapt. dr. Houthuis is gezond te Rotterdam. De militaire centrale te Hilversum bericht, dat het personeel, alsmede de chauffeur Koppeno! van 1/4 auto bataljon, zich in goeden welstand te Vin- keveen bevinden. Kapitein Vorselaars, commandant van de vierde compagnie vijfde auto-bataljon, bericht, dat allen zich in goeden welstand in de Koudenhorn-kazerne te Haarlem bevinden, uitgezonderd de derde sectie, onder luitenant van den Berg, die elders is gedeta cheerd en waarover nog geen bericht is ►binnenge komen. De luitenant ter zee der marine reserve, Roberti, deelt mede, dat de bemanningen van de hulp- mijnenvegers 1, 2, 3, 4, 6 derde divisie, waarbij zich drie licht gewonden bevinden, in goeden welstand in de Merwehaven te Rotterdam zijn aangekomen. De derde compagnie, tweede bataljon 31ste reg. infanterie kapitein Bijlenga, bevindt zich te Am sterdam in uitstekenden welstand. De commandant van de derde compagnie van het derde depot bataljon maakt bekend, dat alle offi cieren, onder-officieren en minderen, met uitzonde ring van vier gesneuvelden, wier familieleden reeds in kennis zijn gesteld, gezond zijn en verblijf houden te Delft, Nassaulaan. Vermist worden: de dienstplichtige soldaten C. Butter uit Kapelle a d. IJsel en G. Kaan uit Hal steren. Het geheele personeel van batterij 1 en 2 der kust artillerie, gelegerd te Wijk aan Zee. alsmede van zoeklichtafdeeling 1 en 2 aldaar, bevinden zich in goeden welstand. Commandant is kapitein H. Simons. (Men zie ook pag. 5)

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6