'liet JOient m Jxm Olie&at. MAANDAG 20 MEI 1940 H A A R E E M'S D A G B E A O 5 (Zie ook pag. 4. De commandant van het 41ste peloton luchtdoel mitrailleurs, sergeant Helmholt, voorheen gelegerd in het jongenshuis van het Leger der Heils te Amersfoort, thans te Loenen a/d. Vecht, Rijksstraat weg 135. deelt mede, dat allen in den besten wel stand verkeeren. Wachtmeester Mulder, commandant detachement vijf kazemat fort Spion, Bloklaan B 22, Loenen a/d. Vecht, deelt mede, dat allen in goeden welstand verkeeren. De kapitein van Deventer deelt mede, dat zijn mitrailleur compagnie 2/23 R.I. geheel wel is en zich te Gorinchem bevindt. De commandant van het brugdetachement 9 van het bataljon spoorwegtroepen uit Rh enen,, luitenant Tinbergen, deelt mede, dat het detachement, uit gezonderd dienstplichtige Kwaaitaal, zich in goeden welstand te Amsterdam bevindt, Zeeburgerdijk 23. De commandant van de tweede verbandplaats- afdeeling, vroeger te Nederlangbroek, maakt bekend, dat officieren, onder-officieren, korporaals en man schappen zich allen in goeden welstand te Oude water bevinden. Majoor Hoogers, commandant van het eerste bataljon 2e regiment infanterie te Beesd (Gld.) ver zoekt bekend te maken, dat allen gezond en wel zijn. Luitenant Kolmer van staf 1-25 R.I. deelt mede, dat de staf en verb. afd. in goeden welstand zich te Badhoevedorp bij Schiphol bevinden. Vermist R. Pronk en W. Folkers (soldaten). Luitenant v. d. Veen, meldt, dat de staf-2-23 R.I. zich in -goeden welstand bevindt. Comm. 2-2-5 R.I. maakt bekend, allen te Loenen a/d. Vecht, alsmede de soldaten Segers en Schrijns, in goeden welstand. 3e pontonafd. Ie en 2e comp. Onder leiding van kapitein Stark geen verliezen. De commandant van de verbindingsafd. hoofd kwartier veldleger B. Herman meldt dat al het per soneel van deze afdeeling in goeden welstand te Gouda verblijft. 3. 1. 42 R.I., commandant kapitein Huisman, bij de Hakkelaarsbrug, bevindt zich in goeden welstand (te Amsterdam). Van de 10e campagnie luchtdoelmitrailleurs is niemand gesneuveld- Dienstplichtige Bresser, deel uitmakend van het 10e peloton, wordt vermist. Het 3e/18 R.I., alsmede de 18 compagnie mor tieren en twee secties van de 19e mitrailleur com pagnie bevinden zich in de goeden welstand in hun standplaats te Soest. De commandant van de etappe autocómpagnie meldt, dat alle officieren, onderofficieren, korpo raals zich behouden te Sassenheim bevinden. Van de manschappen zijn vermist: Van der Sluis, Van der Harst, Hamers, van Weelden en Verhagen. De overigen zijn in goeden welstand. De commandant van de groep Nieuwersluis maakt bekend, dat de officieren, onderofficieren, korpo raals en manschappen, behoorende tot het staf kwartier. zich in goeden welstand bevinden. Kapitein Van Haar, commandant van de le comp. 4e bat. 20 R.I. bewakingsdetachement Sluis Wijk bij Duurstede, deelt mede, dat zijn geheele compagnie zich in goeden welstand bevindt te Utrecht, Oude Rijn, telefoon 10707. De vijfde batterij van de zesde afdeeling lucht doelartillerie Landsmeer maakt bekend, dat allen gezond zijn. Luitenant Van Eek, commandant van de 7e comp. pantserafweergschut, deelt mede, dat het personeel van 7e comp. pantserafweergeschut zich in goeden welstand bevindt te Gouda met uitzondering van den reserve le luitenant K. van der Linde, die zich in de inrichting Spinoza te Amsterdam bevindt, en den sergeant F. IJlspaard, die licht gekneusd zich te Nederhorst den Berg bevindt, en den dienstplich tigen soldaat Brinkhorst, die te Amersfoort in het Maria-internaat is. De le, 2e en 3e batterij van het 3 R. A., comman danten kapitein Van Everdingen, Van der Meer en Roelofsen, zijn gezond en bevinden zich te Hage stein, bij Vianen. Personeel van het indeelingsdistrict Leeuwarden bevindt zich in goeden welstand te Amsterdam, Oosteinde 24. De 9e luchtdoelbatterij, commandant luitenant Schats, bevindt zich te Hagestein. Chauffeur Ber- kers is licht gewond. Commandant Van Dijk van het 63ste peloton luchtdoelmitrailleurs maakt bekend, dat allen in goeden toestand verblijf houden te Scheveningen. De 161e en 165e batterij van Schiphol zijn onge deerd. Kapitein Ribbius bericht dat het personeel van de 7e zoeklichtafdeeling, van welk personeel de naaste familieleden zich buiten de vesting Noord-Holland bevinden, het goed maakt. De commandant van de 4de ziekenstalafdeeling, kapitein Holsmeier, maakt bekend, dat zijn onder deel en de paardenarts dr. de Groot gezond in Amsterdam zijn aangekomen. Adres. Gereformeer de kweekschool, Dintelstraat 60. Het geheele eerste bataljon en het 17e reg. infan terie, thans gelegerd te Leerdam, commandant kapitein Simons, bevindt zich in goeden welstand. De commandant van den luchtwachtdienst meldt, dat het personeel van dezen dienst, gelegerd te Horst, Venray, Apeldoorn, Dieren, Amerongen, Bar- neveld, Ede, Geldermalsen. Harderwijk, Nijkerk en Rhenen zich in goeden welstand in Den Haag be vinden. De militaire scheepvaartagentschappen Lemmer, Den Bosch, Harlingen, Zwolle en Roermond zijn allen gezond en bevinden zich te Spaarndam. Kapitein Bock, commandant van de 3e compagnie depot geneeskundige troepen bericht, dat het per soneel, dat zich op 9 Mei bij de compagnie bevond, in goeden welstand verkeert. De commandant van staf 2e bataljon 15e reg. infanterie uit Scherpenzeel deelt mede dat de staf geheel ongedeerd is en thans gelegerd ie Utrecht, 2de Da Costaschool, Waalstraat. Luitenant Kleinhout, commandant van het weer station veldleger, voorheen te Leersum gelegerd, maakt bekend, dat het geheele personeel in goeden welstand Gouda heeft bereikt en gelegerd is te Haastrechtschedijk d. 43. Commandant van de 14e compagnie pantser- afweergeschut, kapitein Zweede, meldt, dat allen zich in goeden welstand te Bunnik bevinden, met uitzondering van de vermiste dienstplichtigen Cle ment, Hendriks en Nieuwenhuis. Het 22ste depotbataljon le comp. onder comman do van kapitein H. B. A. Bokern, is geheel compleet. De commandant van 2/45 r.i. meldt, dat zijn bataljon zonder uitzondering in goeden welstand verkeert. De commandant van 1/6 batterij P.A.G., luit. Koenen, maakt bekend, dat zijn onderdeel zich in den besten welstand bevindt te Lexmond, bij Vianen. Het 1/41 r.i. is thans gelegerd te Lakerveld, ge meente Lexmond, commandant J. J. Impeta. Majoor Snoek, chef afvoerstation gewonden en zieken. Peel-divisie tot 10 Mei gelegerd te Best, N.Br., maakt bekend dat 'alle officieren, onder officieren, korporaals en manschappen zich onge deerd bevinden te Gouda. Het laatste geldt ook voor al het personeel van gewondentrein g.6 en g.21 (3e sectie, 3e Roode Kruis compagnie). De commandant van de 6e compagnie bewakings troepen, luit. Oudshoorn, deelt mede, dat allen zich in goeden welstand te Hillegom bevinden. De commandant van de le verkenningstroepen. 2e luchtvaart regiment, deelt mede, dat de troepen zich bevinden te Noordwijkerhout. Luitenant Bunschoten van de artillerie kader- school, Kromhoutkazerne te Utrecht deelt mede. dat allen in goeden welstand zijn. Ook de admi nistrateur Den Haag is hierbij aanwezig. De commandant van de verbindingsafdeelirig Eroep Leiden, sergt-majoor S. M. I. Joossen. maakt ekend, dat het personeel van zijn afdeeling zien in goeden welstand bevindt. De 4de res. grens compagniet is heelhuids te Leiden aangekomen. De staf 1 en 2/1 K.R.A. bestemd voor het depot zijn veilig te Leiden en Voorschoten. Luitenant-adjudant Fick, commandant 2e auto bataljon deelt mede, dat de officieren, onderofficie ren, korporaals en manschappen van de staf in goe den welstand verkeeren te Luntschoten, evenals de 3de compagnie. De commandant van de verbindingsafdealing 1-31 r.i., luit. Wieringa, deelt mede, dat dit onderdeel in goeden welstand te Amsterdam verkeert. Kapt. W. H. Val, van 3/2/4 r.i. te Noord wijk deelt mede, dat deze compagnie in goeden welstand ver keert. Er is een gesneuvelde wiens familie is ge waarschuwd. De commandant van de 2e verbandplaatsafdee- ling, 2e legerkorps, overste Dubois, maakt bekend, dat officieren, onderofficieren, korporaals en man schappen van den staf en alle vijf secties zich in goeden welstand te Oudewater bevinden. De commandant van den 2en legerkorpstrein, maj Bijdendijk, maakt bekend, dat het personeel van den staf zich in goeden welstand te Oudewater bevindt. De commandant van de le compagnie. 9e batal jon, 32 r.i., kapt. Haye, maakt bekend, dat zijn com pagnie geen verliezen heeft geleden en in goeden welstand te Culemborg is aangekomen. Kapt. Oortman Gerlings, commandant van c.2-6 r.a. deelt mede, dat bij zijn onderdeel, tijdelijk ge legerd te Leiderdorp en Heemstede, allen zich in goeden welstand bevinden. Majoor D. J. van Wijk, deelt mede, dat het perso neel van de le artillerie meetcompagnie en van den 2en hulpweerdienst allen in goeden welstand ver keeren te Harmeien. De commandant van brigade B., kolonel Nijland, deelt mede, dat het stafkwartier evenals het troe pendetachement en de verbindingsafdeeling zich in goeden welstand te Vreeswijk bevinden. De commandant van de 2-1-16 r.a. deelt mede, dat allen zich in goeden welstand te Vreeswijk bevinden. Compagnie van het depot wielrijders te Gouda alsmede hun commandant is in den besten welstand. Commandant van de 15e batterij luchtdoel art. de luit. de Krijger, bericht dat het personeel van deze batterij zich in goeden welstand in Bergen, de Boschschool bevindt. Commandant van de 160e batterij luchtdoel art. de luit. Slotemaker bericht dat het personeel van deze batterij zeh in goeden welstand in Bergen bevindt. De commandant van 3/18 r.i. deelt mede, dat zijn bataljon alsmede de 18e compagnie mortieren, ge legerd te Soest en Weesp en 2 secties van 19 m.c. voorheen gelegerd te Soest, volkomen intact zijn. Genoemde leger-onderdeeien zijn thans weer gele gerd te Soest. De commandant van de 2e compagnie le auto-batal jon deelt mede. dat al het personeel zich in den besten welstand bevindt te Delft. De postcommandant van de marinekustwacht te Katwijk aan Zee deelt mede, dat allen in goeden welstand zijn. De mitrailleurcompagnie van het le regiment ja gers bevindt zich met uitzondering van den dienst plichtige A. Kok, die gedood is, in goeden welstand te Monster, Kapt. van Megchelen, commandant van de 2e af deeling 16 r.a. deelt mede, dat de geheele afdeeling uitgezonderd dienstplichtige Schoonwater uit Stree- beek, die gedood is, alsmede de veldprediker Kre- mer, zich in goeden welstand te Leerbroek bevindt. Luit. Langendijk en Snorn deelen mede, dat de 3e adeeling van het 13 r.a. zich te Leerbroek en Leerdam in goeden welstand bevinden. De commandant van het 1ste bataljon 10e r.i. maj. Knol, deelt mede, dat de geheele staf van dit bataljon zich behouden te Jutphaas bevindt. Luit. Van Praag, commandant van het treinper soneel, staf 3, 31 r.i. deelt mede, dat allen zich in goeden welstand te Amsterdam bevinden. De commandant van het depotbataljon pioniers te Schoonhoven, deelt mede, dat allen zich in goeden welstand bevinden, uitgezonderd korp. W. Polder man, uit Rotterdam en dienstplichtige C. P. V. Wit- berg uit Schiedam, die gedood zijn. Eveneens bevin den zich in Schoonhoven de manschappen van de ze sectie 15e compagnie pioniers uit Grave. Zij bevin den zich in goeden welstand uitgezonderd W. de Ruiter uit Zaltbommel, J. A. Beverdam, uit Almeloo, en D. Wolters uit Groningen, die gedood zijn. De commandant van de 3e verbandplaats afdee ling deelt mede, dat de 5e sectie zich geheel en in goeden welstand te Kassenaar bevindt in het Rijn landlyceum. De commandogroep 3/4/10 R.I. alsmede de compagnie wielrijders bevinden zich te Gouda in goeden welstand. De staf van het 3e bataljon 7e R.I. bevindt zich in goeden welstand te Nederhorst den Berg. Het radiopersoneel van staf t.b.o. uit Apeldoorn en dienstplichtige Gerritsen, duïvenverzorger. bevinden zich allen in goeden welstand te Gouda, veldpost 4. sergeant Dijs. De onderdeelen van de groep Merwede. staf bri gade G.. groep stafkwartier groep Merwede. le, 2e en 3e bataljon, 23 R.I. le compagnie pioniers, 13 R.A., 24 en 27 afdeeling artillerie zijn allen in goe den welstand in Gorkum, Meerkerk en Leerdam. Bij staf 23 R.I. wordt de dienstplichtige Persoon vermist. Kapt. Kruikemeijer, commandant van m.c. 3/32 R.I. deelt mede, dat allen in goeden welstand te Schoonrewoerd zijn aangekomen, behalve dienst plichtige Balduc, en sergeant Van der Hoeven, aie gesneuveld zijn. Kapt. Jansen, commandant van de 1ste compagnie 3/32 R.I. deelt mede, dat allen in goeden welstand te Schoonrewoerd zijn, behoudens de gesneuvelde luit. Roder, wiens familie gewaarschuwd is. Van den staf 3/32 R.I. zijn allen behouden te Schoonrewoerd aangekomen. De 9e compagnie p.a.g., commandant luit. Ottcns en de verbindingsafdeeling staf 9 R.I., commandant luit. Van Es. hebben geen verliezen en gewonden. Zij zijn thans gelegerd in het district Leiden. Eerste compagnie tweede bataljon vierde regiment infanterie, onder commando van kapitein Holtkamp, alsmede de hieraan toegevoegde treinsoldaten be vinden zich in goeden welstand te Noordwijk- Binnen. De etappe-artillerie officier en de commandant van de comp. munitiewerkers te Halfweg-Zwanen- burg deelen mede. dat het geheele personeel in goe den welstand verkeert. Het personeel van het eerste depot bataljon zesde depot compagnie is gezond en wel te Bergen (N.H. uitgezonderd kapitein Nanninga en korporaal Hui- zenga, die gesneuveld zijn. Kapitein van Ravenswaav, commandant tweede depot compagnie eerste depot bataljon te Bergen deelt mede, dat al het personeel van zijn onderdeel in goeden welstand is. Bij hen bevindt zich eveneens de eerste luitenant J. G. van Buizen. Het eerste depot-bataljon van de derde depot compagnie is in goeden welstand te Bergen aan gekomen. Het personeel van de zoeklichten 1 en 2 te Wijk aan Zee is gezond. De Limburgsche onder-officieren van de vijfde comp. 10de depot-bataljon bevinden zich in besten welstand te Leiden. De herstellingsploeg van het eerste auto-bataljon te Wassenaar en Oegstgeest verkeert in den besten welstand. Kapitein de Kruyff, commandant 3/6 auto-batal jon bericht, dat het geheele personeel, behoorende tot de eerste, tweede en vierde sectie van den korps- trein, zich in goeden welstand te Bodegraven be-, vindt. De vijfde sectie is te Wassenaar. De pontonafdeeling van het hoofdkwartier veld leger en de vierde pontonafdeeling zonder verliezen gelegerd te Schoonhoven. Luitenant-kolonel van Aclst, commandant van het derde regiment infanterie, maakt bekend, dat staf derde Reg. Inf. derde compagnie mortieren, derde compagnie pantser atwcercompagnie, tweede en derde bataljon in besten welstand zijn. Ze be tinden zich in de omgeving van Leerdam en heb ben geen verliezen geleden. De 27e afdeeling artillerie bevindt zich gezond te Gorcum. Commandant luchtverdedigingsgroep Soesterberg, kapitein Van den Andel, maakt bekend: staf: dienstplichtige De Roos ziek opgenomen. 12de batterij luchtdoelartillerie, commandant lui tenant Schut: allen wel. Derde batterij luchtdoel art., luitenant Beuvery: allen wel, 38ste, 39ste en 41ste peloton luchtdoel mitrailleurs, luitenant Vis ser: twee gewonden, namelijk Hoving en Weyers. Vermist wordt S. S. Poslma uit Leeuwarden. Het stafkwartier van het vierde legercorps, com mandant van den Bent, het troependetachement van het vierde legerkorps, commandant kapitein Houtzager. Het artillerie-commando stafkwartier vierde le gercorps, commandant kolonel Lagerwey. Vierde compagnie aan- en afvoer troepen, com mandant kapitein Burges. Derde compagnie, vierde bataljon 20ste regiment infanterie, commandant luitenant Van der Klip. Al len zijn gezond en gelegerd te Vinkeveen. Reserve-kapitein E. H. de Vries bericht dat de geheele le compagnie le batterij 43e reg. Infanterie vroeger gelegerd te Wezep en omgeving, het goed maakt en te Kamerik. bij Utrecht verblijft. Luitenant Smallenbroek, staf 3c bat. le reg. inf., bevindt zich met zijn personeel te Wassenaar in goe den welstand. De wachtmeester Gaymans. commandant van de 20ste batterij 6 veld uit Soesterberg bericht, dat al het personeel van die batterij zich in goeden wel stand te Delft bevindt, Koningsplein 83.. Luitenant van Veeren, staf van de luchtverdedi gingstroep te Utrecht, 2 comp.. le bataljon 31ste reg. infanterie, kapitein Koks, geheel intacht in Am sterdam. le bataljon mitrailleurs compagnie 31ste reg. mf. kapitein Camping, alles wel. Eerste luitenant Maagendans meldt, dat de 3e comp. 4e bat. 10e reg. infanterie zich bevindt in de Koudehornkazerne te Haarlem, alles wel. Commandant van de 43ste batterij 6 veld: allen in goeden welstand te Diemerbrug. Verblijfplaats van korporaal Geerensteyn en van dienstplichtige Douwenga van dit onderdeel is nog niet bekend. Mitrailleur-compagnie le bataljon 25e R.I. van Schiphol bevindt zich te Hoofddorp, Sloter.weg 555. in goeden welstand, behoudens J. Kuper, S. van der Meulen, F. Wapstra, K. Waslander en H. Snier, die gedood zijn. Gewond werden: sergeant De Wit, en verder Toelier, Groenhuis, Muntinga en Visser, allen uit noordelijke provinciën, Van de 7de compagnie 13e depot-bataljon R. I. zijn allen in goeden welstand. Zij bevinden zich in de Montessori-school Wouwermanstraat 7. Den Haag Luitenant v. Veeren, staf luchtverdedigingsgroep Utrecht, deelt mede. dat de volgende groepen allen gezond zijn: 11e batterij luchtdoelartillerie, en de volgende pelotons luchtdoel mitrailleur: 35e, 36e, 37e, 40e, 43e, 44e, 45e, 46e en 48e. Luitenant Jansen Maneschijn deelt mede, dat het detachement Huizen (N.H.) in goeden welstand te Muiderberg is aangekomen, evenals de staf le comp. 42e reg. inf. Kapitein-adjudant Hofman, commandant van de staf 31ste regiment infanterie meldt, dat de ge heele regimentsstaf te Muiden zich in goeden wel stand bevindt. Kapitein van Meurs, commandant van 1-IV ba taljon P.A.G., derde divisie, vroeger gelegerd te Hil legom maakt bekend, dat zijn officieren, alsmede onderofficieren, korporaals en manschappen, zich in goeden welstand te Zoeterwoude bevinden. Het personeel van staf 33 R.I. zooals die was ge legerd in Beiken (Dr.) is gezond en ongedeerd. Zij zijn gelegerd in 't Zand (N.H.) Het personeel van de 2e sectie rups-pantserwa gens van het korps rijdende artillerie bevindt zich onder commando van luitenant van Andringa de Kempenaer in welstand in Den Haag. Te Hellevoetsluis gediend hebbend personeel van het marinevaartuig Christiaan Cornell's bevindt zich in welstand te Oudenhoorn. Allen welvarend te Leiden, bij de 7de compagnie van het 15de depotbataljon. Het volledige personeel van de 4e sectie rups pantserwagens van het korps rijdende artillerie be vindt zich onder commando van luit. Everts in wel stand in Den Haag. De res. le luitenant J. J. Brauers van staf 34 R.I. deelt mede, dat alle officieren, onderofficieren, kor poraals en manschappen van dien staf, zich in wel stand bevinden te Goudswaard. Het bewakingsdetachement van 3-II depot lu. A. Alkmaar, onder commando van sergeant Severs, is in welstand en bevindt zich bij de 14e comp. lucht- mitrailleurs, Prinsessegracht 4, Den Haag. Kapitein Lambert, commandant van de 2e ver kenningsgroep van het 2e luchtvaartregiment maakt bekend, dat allen behoudens hen, wier familie inge licht is, in welstand verkeeren. De commandant van de zoeklichtafdeeling vesting Holland, kapitein van Os. bericht dat van de on derstaande onderdeelen zijner afdeeling zich allen in welstand bevinden, te weten: de staf. het detachement Scheveningen, de ge heele 2e sectie in Hoek van Holland, benevens het detachement Nieuw Helvoet en Rokanje en het deta chement Muiderberg. De 1ste luit. Bogaerts deelt mede, dat onderoffi cieren, korporaals en manschappen van 2de com pagnie, derde bataljon regiment grenadiers, die zich op Vrijdag 10 Mei 1940 op Ypenburg bevonden, be houdens de reeds aan de familieleden bekende ver liezen, zich in goede gezondheid bevinden. Het personeel van de 13e compagnie pioniers is thans gelegerd te Piershil en bevindt zich in wel stand, De chef van het inundatiestation 3 te Nederhorst den Berg deelt mede, dat het personeel van het be wakingsdetachement zich in goeden welstand te Ne derhorst den Berg bevindt. Sectie 5 groep Naarden, belast met de uitvoering van verdedigingswerken, bevindt zich in goeden welstand te Amsterdam. Bij deze manschappen heb ben zich gevoegd: majoor Kiers, le luitenant Mays, 2e luitenant de Graaf, opzichter der fortificaties Vos uit Groningen, de sergeant de Zeeuw, wachtmeester van den Heuvel en de dienstplichtige Golverdingen. VOOR DE KINDEREN Bij den kapper plantte Krent zich in een scheerstoel. Scheren, meneer? vroeg de man. Ja, in mijn nek, antwoordde Krent, waarop de verbaasde kapper aan den arbeid toog. Hij had direct in de gaten hoe de vork in den steel zat en zette een stapeltje hand doeken op het toilet. Wat gaat U beginnen? vroeg Krent angstig. U zult dat geval in Uw nek toch graag kwijt willen, niet? Laat U het dan maar aan mij over. En Krent's hoofd werd in warme, natte doeken gepakt om de bewuste plek te „wee ken". De andere bezoekers grinnikten. De commandant van de 6e afd. luchtdoelariillcrie meldt, dat zijn staf, alsmede 5e-103e, 104e en 106e batterij, gelegerd in en om Amsterdam, zich in goe den. welstand bevinden. Het 18e peloton luchtdoelmitrailleurs voorheen te Tiel gelegerd, bevindt zich in blakenden wel stand te Benschot nabij IJsselstein. Het eerste eskadron pantserwagens bevindt zich te Badhoevedorp. Van de manschappen zijn vermist J. van Damen en Johan van Drunen. De bataljonskantoren van Riet en Buren melden, dat al het geneeskundige personeel van 2e bataljon 42 R.I. in blakenden welstand verkeert. Majoor van Hall, commandant van het derde ba taljon van het 43e R.I. bericht, dat de stafgroep Be tuwe, de bataljonsstaf en de tirailleurs van de le en 3e compagnie van dit bataljon in goeden welstand .zijn, uitgezonderd sergeant van Rijn en dienstplch- tige Mensink, die vermist worden. Luitenant Smallenbroek, verplegings-offlciei' van het derde bataljon van het le regiment infanterie deelt mede, dat het geheele administratieve perso neel en het personeel van den proviandeerings- en goederentrein zich te Wassenaar in goeden welstand bevinden. Het tweede bataljon van het 31e R.I., onder com mando van majoor Koster, bevindt zich in den bes ten welstand. Luitenant Roeleveld, commandant van dc 20e bat terij luchtdoelartillerie meldt, dat zijn personeel in goeden welstand te Haastrecht bij Gouda is aange- men. Dienstplichtige De Rover is licht gewond in het ziekenhuis te Culemborg achtergelaten. Bovendien bevinden zich te Gouda in goeden welstand de ser geant Tadema en de dienstplichtige Bernard van de 16e batterij luchtdoelartillerie. De commandant van de reserve grenscompagnie grenadiers maakt bekend dat bij zijn onderdeel geen verliezen zijn geleden. De staf 15 R.A. voorheen te Driebergen, bevindt zich thans te Naarden, Promerskazerne. Een licht gewonde. Verder alles wel. Hierbij bevinden zich de reserve-sergeant Konings uit Oosterbeek, Amoureus uit Emmen. Crefcoeur uit Maastricht, Smit uit Gro ningen en Grondijs uit Den Haag. De 44ste P.A.G., compagnie, kapitein Quene, deelt mede, dat officieren, onderofficieren, korporaals en manschappen zich in goeden welstand te Everdingen bevinden. Bij staf 12 R.I. te Warmond en 1/12 R.I. te Haar lem zijn geen dooden of gewonden. Kapitein Reintjes, commandant van 2/1/12 R.I. gelegerd te Haarlem, maakt bekend, dat allen zich in goeden welstand bevinden. Luitenant Jansen, van de sectie mortieren van 8. staf 3/29 R.I. deelt mede, dat alle manschappen van zijn sectie zich in goeden welstand te Vreeswijk be vinden. Luitenant J. H. Holtkamn van 46 P.A.G. van het 46e R.I. deelt mede, dat allen, op een na, waarvan de ouders in kennis zijn gesteld, zich gezond en wel te Vianen bevinden. Kapitein J. R. de Boer, administrateur 3/III de pot bereden artillerie bericht, dat het bij hem inge deelde personeel zich met hem in goeden welstand te Den Haag bevindt. Officieren, onderofficieren en manschappen vj het grensbataljon grenadiers, vroeger gelegerd te Scheveningen, bevinden zich allen in goeden wel stand te Den Haag en omgeving, evenals de korpo raal-vliegtuigmakers Minderop en Volbeda van de luchtvaartafdeeling, die aldaar zijn aangekomen. Eerste luitenant-adjudant Kruithof, commandant staf tweede bataljon regiment grenadiers deelt mede. dat uitgezonderd J. H. de Koning uit Den Haag. allen zich in goeden welstand in hun kwartieren te Den Haag bevinden. Kapitein Datema van de 21ste pantserafweercom- pagnie deelt mede, dat de geheele compagnie zich in goeden welstand in de Kromhoütkazerne te Utrecht bevindt. Behalve het tweede bataljon van 21 R.I. zijn ook het eerste bataljon, de compagnie P.A.G.de com pagnie mortieren, de batterij 6 veld, de verbindings afdeeling en de andere onderdeelen van den staf. volledig te Utrecht. De rijwielpatrouille is waar schijnlijk gevangen genomen. Kapitein J. van Essen, commandant luchtverde digingsgroep Zaltbommel, deelt mede. dat de staf van deze groep zich in goeden welstand te Lexmond bevindt, met uitzondering van den ordonnans M. W. Willemse, gedood. Het personeel van de 9e batterij luchtdoelartillerie met het personeel van het 77e en 78e peloton lucht doelmitrailleurs bevinden zich in goeden welstand te Hagestein, met uitzondering van den dienst plichtige Berkers", licht gewond. Het personeel van de 113e batterij luchtdoel artillerie en liet 61ste peloton luchtdoelmitrailleurs bevinden zich in goeden welstand te Benschop, met uitzondering van den dienstplichtige A. Bergervoei. gewond, en de dienstplichtigen C. J. J. Schut, J. C A. Sirag, H. C. E. de Vries. A. van Oostrum en P. Vogel, die zich vermoedelijk te Amsterdam be vinden. Tweede luitenant L. Crijns deelt mede, dat een detachement van II/1/41 R.I., voorheen gelegen ie Maashees, thans ligt te Lakerveld, gemeente Lex mond. Dit detachement bestaat uit de manschappen Lauwen. de fourier Roubos, sergeant van Beugen- sergeant J. Giesen, sergeant Ronde, Smallenbroek. korporaal van Zanten, Van Arkel, Aerts. hospitaal soldaat Toemen, treïnsoldaat Smits en de dienstplich tige soldaten Buenen, van der Putten, de Rauw. van Mourik. De commandant van het 12de depot-bataljon te Bergen aan Zee maakt bekend, dat het personeel m goeden welstand verkeert. Kapitein Smit van de 2de comp. van het tiende grensbataljon bericht dat allen zich in goeden wel stand te Wijk aan Zee bevinden. De commandant van het 8ste depotbataljon be richt, dat van zijn depotbataljon de le. 2e, 3e, 4e, 5e, 6e en 7e comp. zich in goede gezondheid bevinden. De 4e en 5e compagnie zijn in Den Haag en de om streken van Bussum, de overigen te Zaandam. Majoor Elmers uit Breda, commandant van het 3e bataljon, 6e reg. infanterie deelt mede, dat het heele bataljon met de daarbij geheele bataljon met de daarbij ingedeelde sectie t.p. van 6 R.I. zich in goeden welstand te Culemborg bevindt. Al het personeel van de verbindingsafdeeling van staf 39 R.I. en 39 R.I. bevinden zich in goeden wel stand. Staf positie Hoek van Holland en staf 39 R.I is geheel ongedeerd en van heden af geplaatst in dc school 2e Messtraat in Scheveningen. Bij het centraal registratiebureau departement van defensie verkeert al het personeel in goeden wel stand. Adjudant Groenewegen deelt mede, dat alle mili taire bakkers in Den Haag in goeden welstand zijn. De commandant van het detachement politic- troepen vesting Holland, kap. Diekmann, deelt mede. dat het personeel behoorende tot de sub-detache menten gelegerd te 's Gravenhage, Leiden. IJmui- den, Watergraafsmeer, Utrecht, Gorkum, Oud-Beier land, zich in welstand in genoemde plaatsen bevindt en dat het personeel, behoorende tot het subdetache ment politietroepen Hoek van Holland zich thans in welstand te 's Gravenhage bevindt. Kap. Meyer van 2-2 regiment grenadiers maakt bekend dat zijn onderdeel in Den Haag is terugge keerd. De 3e sectie van het III-6 autobataljon is geheel behouden. le luitenant J. M. Belt. verplegingsofficier 1-39- R.I. maakt bekend, dat alie officieren, onderofficie ren, korporaals en manschappen behoorende tot staf 1-39-R.I. gelegerd te Hellevoetsluis, 2-1-39 te Ro kanje en Oost-Voorne, 39e reserve grenscompagnie gelegerd te Nieuw Helvoet (pompstation) en Oud- dorp. detachement vaartuigendienst Haringvliet West. gelegerd te Hellevoetsluis, inundatie personeel gelegerd te Brielle. zich thans allen in goeden wel stand bevinden te Oudenhoorn. le compagnie. 4c depotbataljon Den Haag, com mandant kapitein Gemmeke allen present, in goeden welstand. De le chef der inundatiën in de tweede afdeeling der vesting Holland maakt bekend, dat het perso neel van die afdeeling behoorende tot de stand plaatsen Gorinchem, Everdingen, Tiel en Asperen WoudrJchem en Poederooyen zich in goeden wel stand bevindt. De commandant van de 7e compagnie politietroe pen bericht, dat al zyn personeel alsmede dat van de motorverkeersbrigadetroepen in goeden welstand verkeert. De officieren, onderofficieren en het overige per- spneel van de commissie van proefneming bevinden zich in welstand in Den Haag, Dfe commandant van de le comp. van het tweede autobataljon, kapt. Janssen, bericht, dat zijn com pagnie in den besten welstand verkeert. Uitgezon derd de vermisten: korp. Emmens en dienstplich tige Hoving. Te Anna Paulowna bevinden de volgende onder deelen zich in goeden welstand: Personeel siclling- park Den Helder, commandant luit. R. J. Beukinga, detachement torpedisien Harlingen, onder leiding res. luit. Belgraven, torpedistcn Delfzijl, detache ment Stavoren. Personeel eerste vaste weerstation Den Helder, commandant luit. J. P. Vries. 101e batterij luchtdoelartillerie en kadorschool Den Helder, bevinden zich Grens weg 1, Anna Paulowna. Hoofd verbindingsdienst hoofdkwartier stelling Den Helder, maj. Nuver, deelt mede, dat geen yerliezen werden geleden bij de verbindingsaf deeling, waarbij zijn ingedeeld de verbindingsaf deeling van den staf 45 R.I. en het personeel van het radiostation te Groningen. Ook de bezetting van het radiostation landmacht te Den Helder is onge deerd. Eveneens is dat het geval met het hoofd telefoondienst sector 2 marine kustwacht, de ser geant toegevoegd, benevens het personeel van de militaire kustwacht centraal Groningen, Den Hel der en het genie-personeel der marine kustwacht- posten Huisduinen, Zanddijk, Callantsoog, Petten en Delfzijl. Allen in goeden welstand. Anna Pau lowna—'Veerbrug. Ook het hoofd van de sectie B. van het hoofdkwartier Den Helder, maj. Bruins en zijn personeel zijn ongedeerd te Anna Paulowna. De commandant van den marinekustwacht- post Loosduinen deelt mede. dat alle manschappen van dezen post gezond en wel zijn. Majoor Goedhart deelt mede, dat de volgende legeronderdeelen in goeden welstand zijn: Staf Hellevoetsluit, staf I 39 R.I. 2 I 39 R.I. 39ste reserve grenscompagnie. Staf detachement kustartillcrie Hellevoetsluis Batterij 9 en 10 kustartillerie. Ma rine kust wachtposten 33 en 34. Inundatiestation te Brielle. Zoekliehtenafdeeling te Rockanje en Nieuw Hellevoet. De troepen van den commandant mari tieme middelen ie Hellevoetsluis. Marine te Helle voetsluis. Vaariuïgendetachement Haringvliet West te Hellevoetsluis. Wachtmeester Vianen, korpstreincommandant van het eerste bataljon regiment grenadiers, deelt mede dat het geheele personeel daarvan in vei ligheid is te 's Gravenhage. Men deelt mede, dat het geneeskundig personeel van het grensbataljon grenadiers in goeden wel stand is te Scheveningen, Doornstraat 15. Luit. Schortinghuis, cdt. van 7e compagnie 13e depotbataljon, deelt mede dat alle manschappen zich in goeden welstand in Den Haag bevinden. Eerste compagnie torpedistcn 2e en 3c zinks schepenversperring, gelegerd te Numansdorp, be vindt zich nu in goeden welstand te Middelhar- nis. Kapitein A. den Engelsen. Luitenant Verbaken van het 5e depotbataljon grenadiers deelt mede, dat alle manschappen, be houdens een lichtgewonde, behouden tc Scheve ningen zijn teruggekeerd. De commandant van de 5e depotcompagnie jagers deelt mede, dat alle manschappen ziel: in goeden welstand te Den Haag en Rotterdam be vinden. Luitenant Bueno de Mesquita deelt mede, dat allen, die op 10 Mei behoorden tot de instructie batterij 10',2 hw. van het 3de depot bereden ar tillerie, zich in goeden welstand in de school aan de Draaistraat te 's Gravenhage bevinden. De luit. A. D. G. Tinkelenberg van staf 15e depotbataljon meldt dat de staf van het 15de depotbataljon zich in goeden welstand.tc Leiden bevindt. De zinkschepenversperring no. I te Schevenin gen deelt mede dat alle manschappen zich in goeden welstand bevinden. De chef van de militaire apotheek te Gouda deelt mede, dat het personeel voltallig is en in den besten welstand verkeert. De staf van het 43 R.I. vroeger gelegerd te Epe op de Veluwe, bevindt zich in goeden wel stand. De mitrailleurcompagnie 243 R.I. is be houden. Het personeel van de 3e comp. van het derde bataljon van het 31 R.I, verkeert in goeden wel stand. Luitenant ter zee van der Kooy op Texel maakt bekend, dat de manschappen van dc 8e batterij zoeklichten zich in goeden welstand be vinden. Al het personeel van het expeditiekantoor A. Veldpost en van het hoofdpostkantoor 4 ben-inden zich in goeden welstand. De 14e compagnie luchtdoelmitrailleurs is be houden. Enkele manschappen zijn gewond en be vinden zich in ziekenhuizen te Den Haag. Voor hen bestaat geen enkel levensgevaar. De eerste luitenant H. P. Heshusius, is gesneuveld. Het personeel van de veldpostkantoren 2, 4 en A, gevestigd te Utrecht, verkeert in den besten welstand. Officieren, onder-officieren, korporaals en man schappen van den staf. divisietrein, infanterie-, munitietrein en artillerie, munitietrcin der lichte divisie, voorheen te Oisterwijk, verkeeren thans in goeden welstand te Brandwijk. Alle troepen, gelegerd op het eiland Texel, be vinden zich in uitstekende conditie. De negende zoeklichtafdeeling, alsmede het zelfstandige zoekliehtdetachement. destijds de 2e verlichtingsafdeeling, zijn in den besten welstand. Het personeel van de 3e comp. van het derde autobataljon van het derde legerkorps is be houden. De geheele zevende mitrailleurcompagnic Js be houden te Muiden. De eerste sectie vijfde eoeklichtafdeeling be vindt zich met uitzondering van de dienstplichti gen Sakko, Soeters, Beernink en van der Veer, die te Rotterdam zijn, naar men vermoedt in Capclle aan den IJssel in goeden welstand. De commandant 2,'46 R.I. deelt mede. dat zijn bataljon, gelegerd te Oph'eusden in de Betuwe, zich thans veilig in Vianen bevindt. Er is een gesneu velde, waarvan de familie reeds is gewaarschuwd. De derde Roode Kruis comp. te Rotterdam is in goeden welstand. De eerste zoeklichtafdeeling vierde sectie be vindt zich te Amstelveen in goeden welstand. De vierde compagnie van het eerste auto bataljon verkeert in goeden welstand. Dienstplich tige Blom is gesneuveld. Depot artilleriedienst gezond te Den Haag, Nieuwe Frederikkazerne. Kapt. Kroon, commandant van de 5e compagnie 20ste depotbataljon meldt dat zijn compagnie be nevens de korporaal der 4e compagnie in goeden welstand in 's Gravenhage Bleyenburgkazerne, zijn aangekomen. Luitenant Linsen, officier voor speciale diensten van het 13e depot-bataljon, voorheen te Tilburg, thans te 's Gravenhage, Saenredamstraat 4 (Prinses Beatrixschool) meldt, dat zijn personeel in goeden welstand verkeert. Commandant depot-afdccling rijdende artillerie te Oegstgeest meldt dat bij zijn afdeeling everials bij batterij 8-staal Delfzijl geen verliezen of ge wonden zijn. Kapt Gelens. commandant 2e depot-compagnie grenadiers, deelt mede dat alle manschappen zich te Den Haag in goeden welstand bevinden, Dc kapitein Mesker, cdt. mitraillcurs.compagnie 2e bataljon, 9e regiment infanterie, vroeger te Zandvoort, thans te Zoeterwoude, maakt bekend, dat zijn compagnie zich in goeden welstand be vindt. Luitenant Nanninga meldt dat detachement Kijkduin van reserve-grens-compagnie jagers in goeden welstand verkeert. Majoor Sprock, cdt. 3—9 R.I., meldt dat allen behoorende tot zijn onderdeel, zich in goeden wel stand bevinden. Dit geldt ook voor de 3de sectie van de 9e compagnie pantser-afweer-geschut, cdt. serg.- majoor Scholten en vor de 2de sectie van de 9de compagnie mortieren, cdt. luitenant Fauwels. (Zie ook elders in dit nummer).

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7