Haarlem's Dagblad Duitsche luchtaanvallen op Kanaalhavens Verzet in Vlaanderen Fransche regeering naar Clermont-Ferrand? WIJ MOETEN BEZUINIGEN OP CAS Werken. Bericht AAN OUD-LEERLINGEN. Dansschool Kwekkeboom Engelschen moeten Parijs verlaten. Zuivelsteunregelingen onveranderd. Adi&eieu- 57e Jaargang No. 17461 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem Drukkerij N V Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantooi Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Donderdag 23 Hei 1940 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, pet 3 maanden 3.25, franco pei post 3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15 Groentjes zie rubriek. Doorbraak naar het Noordwesten verder uitgebreid HOOFDKWARTIER van den Führer, 22 Mei (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: De doorbraak van de Duitsche troepen naar de kust van het Kanaal werd gisteren ook naar het noordwesten uitgebreid in de richting van St. Pol en Montreuil sur Mer. De haveninstalla ties van Oostende, Duinkerken, Calais, Boulogne en Dieppe zijn door het Duitsche luchtwapen opnieuw met succes aangevallen. In Vlaanderen biedt de vijand tot dekking van zijn aftocht aan de Schelde steeds nog taai ver zet. Bij Valenciennes is de aanval gaande tegen de hier geconcentreerde Fransche strijdkrach ten, waarbij zich hardnekkige gevechten af spelen. Pogingen van den tegenstander om in Artois via Atrefcht westwaarts naar het zuiden los te komen, werden verijdeld. Bij Atrecht hebben Junkers-Stuka vliegtuigen essentieel bijgedragen tot het doen mislukken van een Engelschen pantseraanval. Bij de op den 19en Mei in Zeeland ten einde ge voerde gevechten werden door aanzienlijk zwakke re Duitsche troepen 1600 Franschen en 13.000 Ne derlanders gevangen genomen. De modern opgebouwde sterke uitlooper Neuf- chateau van de vesting Luik is gevallen. Twaalf of ficieren en 500 manschappen vielen in onze handen. Op 21 Mei was het Duitsche luchtwapen met groot succes bezig, voornamelijk om den aftocht van den vijand te belemmeren. Bovendien werden verschei dene vliegvelden, waarop zich vele toestellen bevon den, met bommen bestookt en werden luchtbases en vliegtuigen op den grond vernield. De stations van Compiegne en Creil staan in brand. OPTREDEN TER ZEE EN IN DE LUCHT In en voor de Belgisch-Fransche havens werden een kruiser en elf koopvaardij- en transportschepen vernield, alsmede verscheidene andere schepen be schadigd. Snelle booten van de Duitsche oorlogs marine brachten bij een opdringen tegen de Fran sche Kanaalhavens een vijandelijken hulpkruiser Documenten reeds vervoerd. Van de Fransche grens, 22 Mei (D.N.B.) Volgens hier aangekomen berichten uit Frank rijk bereidt de Fransche regeering haar ver plaatsing naar ClermontFerrand voor (onge veer halverwege tusschcn Parijs en Mar seille). De groote weg van Parijs naar Cler montFerrand is sedert 2 dagen voor ieder particulier verkeer gesloten en wordt streng bewaakt. Langs dezen weg worden op het oogenblik in tallooze vrachtauto's de acten en papieren der Fransche ministeries in veiligheid gebracht. Ritter von Epp in Italië. Ritter von Epp. ROME, 23 Mei (D.N.B.) Ter eere van den rijksstadhouder Ritter Franz von Epp is gister avond een bijeenkomst gehouden in het Argen- tijnsche theater, waar o.a. aanwezig waren de minister voor Italiaansch Afrika. Teruzzi, de Duitsche ambassadeur Von Mackensen en tal van vooraanstaande personen van partij en staat. San Giorgi, lid van den nationalen raad, hield een rede over den groei van Italië tot het Keizer rijk en zijn groote successen in Afrika. De avond werd besloten met geestdriftige betoogingen voor den Führer en den Duce, het rijk van Adolf Hitler en het fascistische Italië, alsmede voor de over winning der Duitsche wapenen. Generaal Von Epp, heeft, naar Stefani mede deelt, in een kort interview verklaard dat ook inzake het koloniale probleem Duitschland slechts wil dat de gewettigde aspiraties van iedere natie worden bevredigd. Natuurlijke wegen moeten voor iedereen open staan en mogen niet het monopolie zijn van eenige volken. Duitschland wil zijn ko loniën en zal ze krijgen en eveneens zal aan het eind van dezen oorlog iedereen zijn rechten kun nen doen gelden. tot zinken. De verliezen van den vijand bedroegen gisteren in totaal 120 vliegtuigen. Hiervan werden er 35 in luchtgevechten, 14 door luchtdoelgeschut neer geschoten, de rest werd op den grond vernield. Tien Duitsche machines worden vermist. Zooals reeds in een afzonderlijk bericht vermeld hebben op 20 Mei eenheden van het luchtwapen aanvallen gedaan op bij Narvik opereerende deelen van de Britsche vloot. Een slagschip en fen zware kruiser kregen zware bomtreffers. Bovendien wer den twee andere oorlogsbodems en drie koopvaardij schepen door bomtreffers beschadigd. Bij een nieu wen aanval op 21 Mei zijn een torpedojager en een transportschip, zwaar getroffen. In het zeegebied van Bergen werden vijf kleinere Noorsche oorlogsbodems door eigen zeestrijdkrach ten bemachtigd en in de Duitsche oorlogsmarine op genomen. De gevechten van de groep Narvik tegen een vijand die sterk in de meerderheid is, duren voort. De van Drontheim noordwaarts aanvallende bergtroepen hebben 400 kilometer ten noorden van Drontheim Mo en Storforshei ingenomen en talrijke aldaar opereerende Noren en Engelschen gevangen genomen. De laatsten werden reeds op 7 April in Engeland ingescheept en eerst naar Narvik en ver volgens naar Mo gevoerd. In den nacht op 22 Mei hebben vijandelijke vlieg tuigen lukraak bommen geworpen boven West- Duitschland. die meerendeels op open land terecht kwamen. Militaire inrichtingen werden niet geraakt. Twee vijandelijke toestellen werden door het lucht doelgeschut neergehaald. ENGELSCIIE PANTSEREENHEDEN IN DEN STRIJD. Het D.N.B. meldt in het frontbericht van Woensdag: De militaire toestand biedt vandaag het beeld van een verdere vernauwing van het operatie gebied, dat tusschen de Kanaal- en de Noord zeekust en den omvattenden boog van het Duit sche front nog ter beschikking staat van den ingesloten vijand. In dit gebied bieden vooral de Belgen, maar ook de Franschen nog ernstigen tegenstand. In dit ver band werden verscheidene aanvallen en pogin gen om uit te breken naar het zuiden in een breed front met gemotoriseerde groepen door den te genstander ondernomen. Ook Engelsche pantser strijdkrachten traden daarbij op. Blijkbaar is een deel van het terugtrekkende Britsche leger over gehaald actief tegenstand te bieden om te pogen den afvoer over het Kanaal te dekken. In het algemeen is de ingesloten vijand niet alleen numeriek zeer sterk, maar ook goed uitgerust. Onder de afgesneden Fransche troepen bevin den zich talrijke elite-divisies. Zeer sterk is het aandeel der gemotoriseerde eenheden. Uit alles blijkt dat de vijand zich nog niet in het stadium der ontbinding bevindt en dat bijgevolg de Duit sche troepen nog krachtig moeten toeslaan. Tot dusverre zijn alle doorbraakpogingen afgeslagen. Daarbij is gebleken dat de gemotoriseerde en gemechaniseerde Engelsche en Fransche troepen in hun gevechtstechniek en tactiek belangrijk inferieur zijn aan de Duitschers. Dat geldt vooral voor de leiding, maar ook voor de opleiding en voor het materiaal. De door de tegenpartij uit gesproken bewering, dat de opgerukte gemoto riseerde groepen der Duitsche weermacht reeds te lijden zouden hebben onder ernstige moeilijk heden in de voorziening van het noodige. is ver zonnen. Duitschland is ook voor de verzorging van snel oprukkende troepen niet meer aangewezen op oude methoden. De regeling van het nazenden van voorraden is een onderdeel van de zegevie rende leiding en de tegenstander kan ervan ver zekerd zijn, dat in dit opzicht alle noodzakelijke maatregelen tijdig zijn genomen. Uit het legerbericht blijkt bovendien dat ook de Duitsche marine met boven water varende schepen den vijand voor zijn eigen kust heeft aangevallen. De stoot van de snelle Duitsche schepen tegen de Fransche havens aan het Kanaal versterkt nog de insluiting van den vij and ook aan de zeezijde door de luchtmacht. GEEN FRANSCH TEGENOFFENSIEF. 's-GRAVENHAGE, 22 Mei. Het A.N.P. meldt Op de persconferentie van hedenavond gaf Hauptmann Frank voor het laatst een toelichting op de oorlogssituatie. Hij zal namelijk een verdere bestemming volgen. De wig, welke gedreven is in het Fransch- Engelsche front, zoo verklaarde Hauptmann Frank, is thans zoo breed geworden, dat van een definitieve breuk kon worden gesproken van zulk een omvang dat herstel daarvan door een tegen offensief als uitgesloten moet worden beschouwd. Ook van de andere zijde is geen Fransch tegen offensief gekomen, hetgeen kon worden toege schreven aan onder de Fransche leiding heer- schende verwarring en desorganisatie. Tot een goed begrip van den omvang van dezen strijd, zoo zette Hauptmann Frank verder uiteen, dient men te bedenken dat de reusachtige strijd, welke thans in Frankrijk woedt, niet slechts op den beganen grond wordt uitgevochten. Het be treft hier een innige samenwerking van land leger. luchtwapen en strijdkrachten ter zee. Het gevolg hiervan is dat Engeland na de heer schappij op de Noordzee ook die in het Kanaal heeft verloren. Dit blijkt duidelijk nu Duitsche snelle oorlogs bodems voor de Fransche havens opereeren. In den geheelen strijd is de innigste samen werking tusschen de drie groote deelen der Duit sche weermacht verkregen, een samenwerking welke moet "voeren naar het bereiken van het einddoel. Hierna nam Hauptmann Frank, dien wij heb ben leeren kennen als een sympathiek en voor komend voorlichter, afscheid van de aanwezige journalisten. Pijpleidingen in Syrië onder .strenge bewaking. Van de Syrische grens, 22 Mei (D. N. B.) De Engelschen hebben de petroleumleidingen van Mo- soel naar Syrië en Palestina onder zeer sterke militaire bewaking geplaatst. Elke onbevoegde, die de pijpleidingen probeert te naderen, wordt van heden af zonder waarschuwing neergeschoten. Hoe dat op velerlei wijzen gedaan kan worden Vijftig procent moet er bezuinigd worden op gasverbruik, gaat u er eens even rustig over na denken dat dit de helft is van de hoeveelheid die u anders verstookt om de maaltijden op klaar te maken, om de wasch te doen. om thee en koffie te zetten, om een bad te nemen of een douche, en alle mogelijke andere werkzaamheden, waarbij velen van ons huisvrouwen zoo noncha- lant-weg even het gas aansteken. Hoe kunnen wij deze ingrijpende bezuiniging nu nakomen, zoodat niet alleen onze goede wil blijkt om den wensch van de overheid in te willi gen, maar tevens voorkomen kan worden dat wij worden gedwongen, wat natuurlijk veel onaan genamer is. In de allereerste plaats moeten wij onnoodig vermorsen voorkomen; er zijn altijd nog huis moeders, die een ketel water opzetten, daarna de keuken uitgaan en alles vergeten, zoodat het water verkookt en het gas onnoodig brandt. De fluitketel met zijn schel waarschuwings&in is hiertegen een goed middel mits wij niet de fluit van den ketel halen omdat het zoo'n on aangenaam geluid is! Bij dat vermorsen van gas behoort ook, dat wij niet voor een pot koffie, die gezet moet wor den, een vollen'ketel met water opzetten. Wan neer wij water gaan koken, bedenken wij waar toe het dient en daarmee beperken wij veel meer de hoeveelheden. Een andere vermorsing is het om de pan laten spelen van de gasvlam, een onachtzaamheid die niet meer zoo licht zal voorkomen nu de druk op het gas zoo is verminderd, maar die toch nog wel mogelijk is, wanneer wij wat in een steel pannetje warmen bijvoorbeeld. Verder kan er, met wat overleg en nadenken, uitstekend bezuinigd worden op de navolgende manieren: De groenten worden met weinig water opgezet, de bladgroenten, zooals iedere huisvrouw behoort te weten, zonder water. Zoodra het water kookt wordt het gas laag gedraaid en de groenten langzaam verder gekookt totdat ze gaar zijn en niet langer. Vooruit iets koken en dan later op warmen om te stoven is natuurlijk uit den booze. evenals het koken zonder deksel waarbij veel warmte verloren gaat. Aardappelen worden op dezelfde manier met zoo min mogelijk water opgezet, alle zout wordt pas toegevoegd als het water kookt. Op die ko kende aardappelen kan heel goed gestoofd wor den, of iets worden verwarmd; er zijn zelfs spe ciale deksels in den handel die op ieder gewoon formaat pannen passen en waarop een tweede pan kan staan. Voor afdoende bezuiniging zijn ook stamppot ten een uitkomst; zoowel van zomer- als van wintergroenten zijn op die wijze heerlijke maal tijden te bereiken, die bovendien voedzaam zijn. Denkt u maar eens aan spinazie met aardappelen en wat uien, aan sla met gehakt en aardappelen, aan bloemkool met ham en aardappelen of in plaats van bloemkool tuinboonen of doperwten. Nu zijn er genoeg huisvrouwen die zulke ge rechten in vuurvaste schotels klaaj' maken en ze dan in den oven bakken, en die het smake lijker vinden dit laag-om-laag-systeem te hand haven in plaats van de stamppot op tafel te brengen. Ook dat is mogelijk: een goede vuurvaste schotel kan op een lage gasvlam gezet wor den, dezelfde manier wordt gevolgd als in den oven, en tenslotte geven wij de illusie van het knappend korstje op het schoteltje met wat pa neermeel of beschuitkruim en wat gesmolten boter, de schotel zal er in smaak niet minder om zijn. Nu het zomer is, komt er nog een voor de hand liggende methode van bezuiniging bij. en dat is het eten van rauwkost als sla. tomaten, kom kommer, enzoovoorts. Wie meent, dat de gasoven per sé zoo nu en dan gebruikt moet worden, kan het dan zoo doen, dat er zooveel mogelijk voor het andere deel van het maal in mee bereid wordt, daar is nog genoeg mee te regelen. Tenslotte is het koken in hooikist en kranten een enorme besparing: rijst, groenten, aardap pelen, nagerechten voor zoover zij niet geroerd behoeven te worden, geven op die manier een be langrijke besparing: bakken en braden kan men echter op deze wijze niet. De hoofdregels voor deze bereiding zijn de volgende; le. kook de spijzen een vijfde deel van den eigenlijken kooktijd voor; 2e. laat ze minstens drie maal zoo lang in de hooikist staan zonder die open te maken; 3e. gebruik een pan die vrijwel geheel met de spijs gevuld is en vul in de hooikist eventueele ruimten op; 4e. lucht de hooikist na het gebruik, liefst in de zon. Voor het koken in kranten gelden dezelfde regels; tijdens het voorkoken legt men 6 a 8 kranten schuin uitgespreid over elkaar, legt er nog één opgevouwen op, zet hier de pan zóó van het vuur op en vouwt de kranten één voor één om de pan heen. Leg er iets stevigs op om ze bij elkaar te houden en zet het pak nooit op steen, omdat dit te koud optrekt. De op deze manier bereide spijzen kosten uiter aard weinig gas en zij zetten nooit aan, wat een groot voordeel is. Bovendien willen wij het nog hebben over een belangrijken verslinder van gas: de warmwater- geysers. lederen dag een warm bad nemen is een weelde die niemand zich meer veroorloven kan in dezen tijd. maar zelfs eenmaal per week kan men het in veel gevallen wel nalaten: behalve voor hen die vuil werk moeten doen, is een warme douche of een warme afwassching voldoende, en wie zich dan eens extra verfrisschen wil kan het zwem bad en de zee in onze streek dichtbij vinden. Tenslotte nog de beantwoording van de vraag die menige huisvrouw zich op het oogenblik stelt: is de drukverlaging van het gas nu werkelijk van invloed op het gebruik, het duurt nu toch immers langer voordat alles kookt? Inderdaad is er een kleine bezuiniging, maar het belangrijkste van dezen maatregel is, dat men steeds herinnerd wordt aan de noodzaak om te bezuinigen, en dat is voor sommige vergeetachti ge huisvrouwen wel van belang. Werkt dus allen mee om de noodzakelijke be zuiniging te doen slagen; denkt niet: mijn buur vrouw zal het wel doen; of: mijn buurvrouw doet het niet. nu hoef ik het ook niet te doen. Laten wij toonen. dat wij huisvrouwen zijn die ook in moeilijke tijden voor onze taak berekend zijn, zoowel ten opzichte van ons eigen gezin, als van onze medemenschert. E. E. J.—P. Werken is er grooter zegen, Dien de stervling heeft gekregen Voor zijn kort verblijf op aard? Met het hoofd of met de handen, Arbeid, ongeacht de standen, Is van al het meeste waard. Werken altijd weder trachten, Om naar kennis en naar krachten Met een helder wakker oog, Naar een resultaat te streven, Dat voldoening geeft in 't leven En den weg wijst naar omhoog. Werken vrouwen zoo als mannen, Toegewijd en ingespannen Als een keur op het bestaan; Werken mannen zoo als vrouwen, Met den steun van het vertrouwen, Dat iets nuttigs wordt gedaan. Werken vrouwen zoo als mannen, Nieuwe krachten, nieuwe plannen, Uit een eerlijk, flink gemoed; Werken mannen zoo als vrouwen, Alle handen uit de mouwen, In het streven om te bouwen, Maakt het leven sterk en goed. NIEUWE GRACHT 98. HEROPENING a.s. ZONDAG vai 7 tot 10 uur 's avonds. (Adv. Ingez. Med.) Advies van het Britsche consulaat. Van dc Fransche grens, 22 Mei (D. N. B.) Het Britsche consulaat te Parijs heeft alle En gelsche staatsburgers te Parijs die niet in ver band met hun werkzaamheden moeten blüven, aangespoord de stad te verlaten. Radio-uitzending van officiëele berichten. Nieuwe regeling. 's GRAVENHAGE 23 Mei. Te beginnen met heden zullen de radio-uitzendingen van offi- cieele berichten plaats hebben van half vier tot vier uur en van half acht tot acht uur des avonds, zoodat de uitzending des morgens ver valt. Voorloopig zal op Zondag een uitzending plaats hebben en wel van half acht tot acht uur. (A. N. P.) „De oorlog klopt aan EngclancPs deur." Londen vreest een knock-out, constateert de Duitsche pers. BERLIJN, 23 Mei. (D.N.B.) „De Engelsche oorlog slaat heden op Engeland zelf terug en dwingt den Britten de doodelijke beslissing op, welke zij om den prijs van een continentalen oorlog tegen Duitsch land hadden willen vermijden", schrijft de „Deut sche Allgemeine Zeitung". De Engelschen, zoo ver volgt het blad, strijden voor het Kanaal als de be manning van een bruggehoofd, welks verlies we gens de rampzalige gevolgen voor de hoofdgroep zoo lang als slechts eenigszins mogelijk is moet worden vertraagd. De hoofdgroep van Engeland voelt zich rechtstreeks aangevallen en ten zeerste bedreigd. De snelle resultaten tegen Engeland zijn werkelijkheid geworden en de vrees voor den „knock-out" be- jeerscht in Londen alle gemoederen. „De oorlog klopt aan Engeland's deur", schrijft de ..Berliner Börsen-zeitung". Wij zullen deze huiche laars aldus het blad er nog krachtiger aan herinneren, dat zij het waren, die ons den oorlog verklaarden, een oorlog, waarin zij Duitschland' vrouwen en kinderen uithongeren, de brandende fakkel in het Duitsche huis gooien en voor altijd de pezen wilden doorsnijden van de Duitsche kracht. Thans, nu het lot een voor hen onverwacht verloop neemt, zijn zij ontsteld dat de oorlog zich niet in het Roergebied, doch reeds in de dreigende nabijheid van de Engelsche kust afspeelt. Inmiddels voltrekt zich tusschen Somme en Scheldemonding de omsin geling met onverbiddelijke hardheid. Het oogen blik zal komen, waarop de heeren in Londen het mo- raliseeren zullen opgeven. Britten richten vernielingen aan. BERLIJN. 22 Mei. (D.N.B.) De geallieerde troe pen, in het bijzonder de Engelschen, vernielen in de gebieden, welke zij vluchtend verlaten de voorraden levensmiddelen, alsmede de fabrieken, mijnen e.d. Van Duitsche zijde wordt te dien aanzien ver klaard dat het Duitsche leger en het Duitsche volk in hun behoeften kunnen voorzien door de produc tie van de eigen industrie. Wat in genoemde gebie den wordt vernield, zal door de plaatselijke bevol king worden gemist. Het Duitsche volk heeft geen steenkool noodig. doch de Belgische en Fransche ge zinnen zullen deze missen. Hopelijk zal in den ko menden winter niet worden geklaagd over de ge volgen van een misdadigen waanzin, waarvoor Duitschland niet verantwoordelijk is. Het woord is aan P. C. Brederode: De gave tot. genieten wordt veel te wei nig ontwikkeld. Velseu veroordeeld. Acht maanden gevangenisstraf wegens verduistering. De voormalige gemeente-ontvanger van Velsen, de heer J. J. W. tegen wlen door den officier acht maanden gevangenisstraf was geëischt is hedenmorgen door de Haarlem- sche Rechtbank conform den eisch veroor deeld. Van de gevangenisstraf van acht maanden zal de preventieve hechtenis wor den afgetokken. De verdachte had zich schuldig gemaakt aan verduistering tot een totaal bedrag van ongeveer f 1800. De verdediger mr. J. C. Baron had vrijspraak gepleit. Mr. Van Berckel benoemd tot raads heer in het Haagsclie Gerechtshof. Bij Koninklijk besluit van 10 Mei 1940 no. 27 is benoemd tot raadsheer in het gerechtshof te 's-Gravenhage mr. A. L. M. van Berckel, thans rechter in de arrondissementsrechtbank te Haar lem. Mr. A. L. M. van Berckel werd 22 December 1890 te Amsterdam geboren, studeerde aldaar en promoveerde in 1920 op proefschrift. In 1921 werd hij substituut-griffier bij de Rechtbank te Amsterdam, in 1926 rechter te Roer mond en in 1929 rechter bij de Arr. Rechtbank te Haarlem. Mr. van Berckel is secretaris van het College van Regenten der Strafgevangenis te Haarlem en be stuurslid der R.-K. Reclassecringsvereeniging. blijven voorloopig 's GRAVENHAGE. 22 Mei (A.N.P.) Het rijks bureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd brengt ter kennis van producenten van zuivel- en melkproducten dat de zuivelsteunregelingen voorloopig onveranderd doorloopen. Ten einde voorts dezen producenten de vol doening van hun financieele verplichtingen tegen over him melkleveranciers te vergemakkelijken zullen door de Nederlandsche Zuivelcentrale maat regelen worden getroffen, welke spoedig zullen worden bekend gemaakt. Voorts kan worden medegedeeld, dat voor onze zuivel- en melkpro ducten, zoowel voor de nieuwe productie als voor reeds aanwezige voorraden, afzet aanwezig zal zijn. Een en ander is gebaseerd op den wcnsch om de productie op gang te houden en ook de melk prijzen te handhaven op het vóór 9 Mei 1940 be staande peil. REGF.ERINGSCREDIET. Aan producenten van zuivel- en melkproducten deelt het rijksbureau voor de voedselvoorziening mede, dat aan deze producenten ten behoeve van de betaling der door hen verschuldigde melkgelden een regeeringscrediet kan worden verleend tot een bedrag van 4 cent per K.G. melk over maximaal de door hen in de week van 1218 Mei 1940 ver werkte hoeveelheid melk. Het ligt in de bedoeling deze credieten slechts in strikt noodzakelijke ge vallen te verleenen. In verband hiermede zal men zich eerst ter verkrijging van een financierings- crediet tot zijn eigen bank dienen te wenden. Mocht dit niet het gewenschte resultaat opleveren, dan kan men een verzoek tot het verkrijgen van een regeeringscrediet indienen bij den provincia len voedselcommissaris in zijn provincie. (A.N.P.) HEDEN: 8 PAGINA'S. RlllllllllllllllllillllilllllllllilllllllilllllllOllllilllllÜllllül'lllllllll E. E. J.P.: We moeten bezuinigen' op gas. pag. 1 De muurschilderingen in de Groote Kerk. pag. 3 Langs de Straat: Als een oud plaatje. pag. 3 Flitsen: Zindelijkheid. pag. 3 A. J. v. D.: Brutus en Zoon. pag. 3 E. E. J.P.: De aandacht der huis- I vrouw. pag. 7

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1